Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 06:52 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: millda
Nenašel jsem z jakého jsi města. Pokud nejsi ochotný jet přes celou republiku pro pár ryb, mněl bys uvést region v jakém chovatele scháníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 05:22 Muž fido16 [631] Re: p7701
Já jsem si to myslel. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 00:32 millda – help
Ahoj,prosim o pomoc se sehnanim ryb Copadichromis azureus,nemužu sehnat žadneho chovatele techto ryb. byl bych moc vděčny za nejaky kontakt.diky,Milan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 22:31 Muž p7701 [331] - Labyrintky
no jasně nosí jikry palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 20:54 Muž fido16 [631] Re: pavelbartek
Fotka k příspěvku Mám takový dotaz můj jeden tlamovec má nafouklou jakoby tlamku mám podezření na to že nosí mladé. Straní se ale nevšiml jsem si zda žere nebo ne. Viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 14:33 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Vlastimil
Vlastimil napsal: pavelbartek napsal: Jarní kopřivu a jen tak spařit přelitím vroucí vody milují, stačí ji tam jen zavěsit
,,,to můžu potvrdit,a tu vodu dejte manželce jako jarní čaj,,, ano

:-D ono v 500L se moc ta kopřiva nevylouhuje, ani by vlastně nestačila ;-)
No, ale jaro bych už uvítal X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 14:22 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: VladimirGregr
Těžko radit pokud nemáš představu ani zda mbuna či haps. Obecně totiž platí, že se tyto dvě skupiny nemíchaj dohromady. Ale pro inspiraci ti doporučim kliknout v menu na nádrže, v kategorii si vyber malawi a objem vyber maxi. Tím vyfiltruješ akva, která by tě mněla oslovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 13:53 Muž VladimirGregr [10] - Afrika – Výběr osádky
Doporučte prosím nějakou vhodnou osádku do akvária 770L, složenou výhradně z ryb jezera Malawi - Haps, Mbuna, Peacocks. Filtraci zajišťuje filtr Eheim 2080, do budoucna asi koupím ještě jeden. Hledám nějakou inspiraci aby výsledek vypadal dobře na pohled a z hlediska nároků se ryby neutlačovaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 11:45 Muž fido16 [631] Re: LiborSprysl
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 11:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vlastimil
I na vlasy jsou dobré, pokud není naholo smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 11:38 Muž fido16 [631] Re: pavelbartek
Díky za video. Hned jak porostou kopřivy tak to zkusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 10:58 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: pavelbartek
pavelbartek napsal: Jarní kopřivu a jen tak spařit přelitím vroucí vody milují, stačí ji tam jen zavěsit
,,,to můžu potvrdit,a tu vodu dejte manželce jako jarní čaj,,, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2012 10:36 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: fido16
Jarní kopřivu a jen tak spařit přelitím vroucí vody milují, stačí ji tam jen zavěsit
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 22:39 Muž fido16 [631] Re: pavelbartek
Kluci děkuji za info. Jak bude jaro a porostou kopřivy zkusím nějakou tu směs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 21:07 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: gringo
Jedna známá tam dala kousek grilovaného kuřete a jak žraly :-D Samozřejmě to nedoporučuji, uvádím to jako perličku, raději tě FarannaDo nebudu ani jmenovat :-D Zdravím Libore X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 20:49 gringo
Jednou (ale opravdu jen jednou) jsem těm mým dal na zkoušku kousek sladkého melounu. Držel jsem ho v prstech. Mohli se utlouct. Jak píše Pavel, sezobnou skoro vše hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 19:05 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: scorpion075
špenát, hrášek, salát, okurka... vše je vhodné-plno vlákniny... Jen jsem upozornil na co jsem upozornil a pro časté krmení jsem nahradil špenát kopřivou, jinak list špenátu jim tam čas od času také hodím. A mrkev, rajče ... jsem nezkoušel a nevím co se za tím může skrývat, tlamky se potvory vrhnou na cokoliv bez ohledu na to jestli jim to může ublížit nebo ne, to všichni víte. Jako základ také používám hlavně průmyslově vyráběné krmení. Tak ať to plave ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 18:57 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: pavelbartek
O.K. Různé směsi a těstíčka si řešil s Liborem. Já tady diskutoval o zelenině jako doplňkovém krmivu. Jinak moje tlamky mají jako základ průmyslově vyráběné tablety, vločky. Nicméně tvuj nápad s vlastní směsí se mi líbí, stejně tak zastávám i tvůj názor na míchání vajec do potravy pro mbuny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 18:40 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: scorpion075
častá konzumace je jednoduše častá konzumace, není třeba za tím nic hledat.Pokud špenát do jídelníčku zařadíš a vyrobíš si to těsto, tak jistě počítáš s tím, že jím budeš pravidelně krmit.Obsah šťavelanů -držel bych se raději názvu oxalát, aby si to někdo nějak chybně nevysvětloval je v porovnání s jinou zeleninou a ovocem ve špenátu mnohonásobně víc, oxaláty z těla odbourávají vápník, ten je vylučován ledvinami a tak může poškodit ledviny, není to žádná novinka. Dokonce se o tom píše i v knížkách zaměřených na chov Cichlid. Jednostranná strava-tak to je snad jasné každému a proto se snaží rybám obohatit jídelníček a proto se tady bavíme o přípravách směsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 18:16 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: pavelbartek
Neznám obsah šťavelů ve špenátu, ale stojím zatím, že se jedná o vhodné a vyzkoušené krmivo. Stejně jako kopřiva či hrášek. Možná by bylo vhodné specifikovat termín "častá konzumace". Protože pokud budeme krmit jednostraně jakýmkoli krmivem, přestane po určité době být také vhodné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 17:36 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
Pod slovem výkrm si hned představím chov za účelem si naplnit mrazák :-D Rozumím, ale pořád mi ta vaječina nějak nepasuje, zejména u mbuna. Znám klučinu co vykrmoval granulemi určenými pro vykrmování pstruhů ap. složení neznám, je pravda, že ryby rostly jako blázen, ale sám to nikomu nedoporučoval.
Každopádně nikomu nic nevyvracím, jen diskutuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 17:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Něco jiného je výkrm a něco jiného je společenské akva, souhlasím s tím mrazením. Jen říkám, že jsem se nevešel. Přece jen spotřebovávám za zimu metrák cukety a proto část krmiva suším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 17:12 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: LiborSprysl
Píši přeci, že to zamrazím( mám na to udělátko, formičky na plechu velikosti dle chuti) klidně do akva vhodím takto vyrobenou pecičku a tlamky ji postupně oďobou , věřím, že taková vaječina udělá v akva hezký bordel po všech stránkách ;-) Vaječinu bych mbunam nedával. Jo špenát a šťavel, a proto bych ani neexperimentoval s jinými druhy ovoce a zeleniny ano Hlavně bacha na kupované suroviny chemicky ošetřené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 17:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: pavelbartek
Jsem rád Pavle, žes napsal o těch šťavelech, zapomíná se na to. Na tom míchání není nic složitého. Těsto uschne a drží pohromadě - je to dobré kvůli skladování a lépe se mi s tím krmí, mám to v ruce smich Z tvé pasty bude zelený prach, když to uschne a budu potřebovat lžíci a nadělám binec pod nohama atd. Do mrazáku se s tím už nevejdu...ale zkusím, ještě jsem to nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 16:54 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: scorpion075
Pozor na špenát, obsahuje veliké množství oxalátů(šťavelů) a jeho častá konzumace může vést k poškození ledvin. Špenát raději nahrazuji kopřivou a jede jim zrovna tak.
Také jsem nepochopil jak se tady píše o míchání s vaječinou a krupici?? Prostě kopřivu, hrášek a nějaké vitamínové krmivo namíchám mixérem na jakoby pastu a zamrazím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 12:38 Muž fido16 [631] Re: scorpion075
živočišné mám ale to nedávám už kvůli problémům které by mohli nastat. Chci zkusit ten špenát atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 12:36 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: scorpion075
jj,souhlas já nedávám ani patentku(vyjma Aulonocar chovaných samostatně),jako strop dávám mrazenou artemii a dafnii v poměru 1:3 :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 12:25 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fido16
Ještě jednu věc. Myslim, že v některém starším příspěvku jsem zahlídl něco o přikrmování živočišného původu. S tím opravdu opatrně! Pokud máš mbuny, tak mají trávicí ústrojí uzpůsobené na rostlinou stravu a hodně živočišné jim může způsobit vážné problémy. Nitěnky, roupice a pod. nedávej nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 12:13 Muž fido16 [631] Re: scorpion075
Děkuji za rady musím to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 12:09 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fido16
Špenát dávám mraženej v marketu koupenej a doma na kousky rozsekanej. V akvárku se dost rychle povoluje a tlamky po něm jdou jak divý. Taky můžeš dát celej špenátovej list, kterej předtím přeleješ vařící vodou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 10:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: fido16
Ideální je to spojit s krupicí a vaječinou. Pokud se to krmí hned, pak jako tvárné těsto. Nevím jak s mražením, ale to by být problém neměl, já pro spotřebu "potom" suším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 08:31 Muž fido16 [631] Re: scorpion075
A jak jim chystáš ten špenát v celku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 08:12 Muž p7701 [331] - Labyrintky
mzslím si totéž občas také dávám kolečko okurky a chutná jim palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2012 08:00 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: fido16
Mrkev jsem nezkoušel, ale jinak zeleninou krmim pravidelně(špenát, rajče, salátová okurka). Je to osvědčené zpestření jídelníčku, které rybám rozhodně neublíží, ale dle mého názoru spíše prospěje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 21:28 Muž fido16 [631] Re: pavelbartek
:-D jasně chápu. Tak hlavně že se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 21:08 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: fido16
Já vím, jen jsem se rozepsal :-D člověk má radost z vlastní zdařilé výroby mňamky a hlavně ušetří. Po vlastní výrobě či té kopřivě mají stolici jako v Malawi :-D Krásné kompaktní zelené válce. Hlavně také aby jim chutnalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 20:21 Muž fido16 [631] Re: pavelbartek
Jasně s tím krmením to bude pravda a celkově co jste mi napsal taky. Já tlamovce krmím jednou denně a nevypadají že by strádali údržbu dělám pravidelné co 5 dní i s výměnou vody. Jinak ryby jsem bral od chovatele měli cca 4-5 cm od té doby porostly a daří se jim. Já na ně nespěchám já mám času dost mě šlojen o to zda někdo nemá zkušenosti s mícháním krmení doma. Díky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 18:37 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: fido16
V odkazu je návod. Chápu starost o růst rybek, také jsem si tím asi jako každý prošel ;-) V akvaristice se spěchat nevyplatí. Některé tlamky rostou pomaleji, jiné rychle a primárně strava v tom roli nehraje. Dle mých zkušeností má na růst ryb vliv kvalita vody, správná údržba, správné podmínky pro chov, genetické předpoklady(je dobré vědět kde,u koho ryby kupujete)... Dříve jsem krmil jen vybranou stravou drahých krmiv Ocean nutrition, O.S.I., Era... Věřil jsem, že to má na růst a vybarvení ryb vliv. Ryb mám hodně a z ekonomických důvodů jsem přešel na levnější značky, třeba Glopex a výsledky jsou stejné- ryby rostou a jsou vybarvené. Hlavně neuspěchávejte něco častým krmením! takové postupy mohou stát ryby život a nepřispěje to ani kvalitě vody, tudíž opačný efekt. V e volné přírodě ryba vynaloží mnoho úsilí než něco pozře a víc nežere než žere. Jo a to, že je v mrkvi betakarotén je pravda, ale aby to mělo na vybarvení ryby nějaký význam musela by toho sníst dvojkolák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 18:21 Muž fido16 [631] Re: pavelbartek
Větu aby se vytáhli jsem myslel tak aby porostli. Zdá se mi že rostou pomalu. O té směsi jsem právě přemýšlel že bych zkusil něco namíchat ale neznám poměry a jak tu zeleninu nasekat nebo jak se to vlastně dělá. Jinak mám ještě u žluťáků maingana a ty už mi začínají tmavnout a mají něco kolem 7 cm. Proto jsem si říkal že pestrost by neuškodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 18:06 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: fido16
malawi-tanganyika.webnode.cz/…
Proč by to nemělo smysl? Připravenou směs si rozdělíš na díly třeba ve formičce na led a dáš zamrazit. Sám si podobnou směs vyrábím, používám hrášek, kopřivu či špenát a dále vitamínové vločky. Zásoba na zimní období, v létě jim dávám kopřivu přímo. Znám diskuse o experimentech s mrkví,rajčaty, cuketou... Ale nevidím v tom smysl a nerad bych riskoval zdraví ryb. Mimo výše popsané jsou komerčně vyráběna krmiva v pestrém podání a z živých se dají dále dokrmovat dafnií a buchankami, pestrost stravy je pro ryby důležitá. Nechápu větu "aby se vytáhly" ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 16:05 Muž fido16 [631] Re: LiborSprysl
jasně pro 20 ryb to nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: fido16
Tak v tom už je to připravené...:-) pro dvacet rybek se nevyplatí patlat s těstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 16:01 Muž fido16 [631] Re: LiborSprysl
jasně rád věřím jako namíchat bych si namíchal chtěl bych něco zkusit jestli by potom jeli. Ale asi jim nechám tu seru granugreen floru a san. To jim musí stačit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 15:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: fido16
Ale ona se těmto tlamovcům ve velkochovu dá připravovat směs, kam by se ta mrkev dala zapracovat, pokud jí máš nějaké přebytky. Je to takové těsto, jehož recepturu si každý upravuje a mrkve bych se v něm nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 15:55 Muž fido16 [631] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: To si myslíš, že máš v akváriu králíky nebo zajíce? smich Budeš jim ji dávat strouhanou nebo vcelku? Strouhaná ve směsi, vařená, by asi prošla. Syrovou žrát nebudou, na to bych i možná něco vsadil, jako že se nesázím hop


Jinak Libore králíky mám též v králíkárně smich . Jinak jsem si říkal že bych jim udělal třeba dušenou mrkev s hovězím. Nebo vařený špenát s uzeným masem a bramborovým knedlíkem hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 15:53 Muž fido16 [631] Re: Vlastimil
Dobrá tedy jen jsem chtěl vědět zda to někdo zkoušel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 15:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: fido16
To si myslíš, že máš v akváriu králíky nebo zajíce? smich Budeš jim ji dávat strouhanou nebo vcelku? Strouhaná ve směsi, vařená, by asi prošla. Syrovou žrát nebudou, na to bych i možná něco vsadil, jako že se nesázím hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 15:07 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: fido16
,,,pokud je to naučíš žrát to budou ale je to zbytečné experimentování-kvalitní mrazené a vločkové krmivo ve správné míře bohaťe stači,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2012 13:37 Muž fido16 [631] Re: Benghenk
čauky chci se zeptat mám Tlamovec Labidochromis caeruleus a zajímá mě zda jim někdo dává mrkev a podobně? Chtěl bych to zkusit ale nevím jak jim to nachystat aby to sežrali moji tlamovci jsou staří cca půl roku velcí jsou cca 6-7 cm. Tak bych jim chtěl trošku dopřád ať se ještě vytáhnou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2012 17:38 Muž Benghenk [3] Re: bluemonster
Mám je od známýho co je choval a namnožil v akváriu o objemu 200 litrů a to tam měl tak 30 ryb,šálenec :-D.Ale asi nedorostou do závraté velikosti hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21458x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353?od=701