Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 21:57 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Tlama
Tlama napsal: Ahoj, pomůže mi pro rychlejší zaběhnutí akva pro Tlamovce. . .

Čao
1. pokud chceš rychlejší zaběhnutí akva, tak požádej někoho v okolí kdo by byl schopný ti vyměnit zaběhlý bioakv. za nový(pokud jich má dotyčný víc, tak věřím že to udělá, já za poslední měsíc a půl vyhodil dva-škoda), ale musí to proběhnout v co nejkratší době.
Když k tomu koupíš čerp.hl, tak na druhý den nebo ob den !můžeš! nasadit rybky,ale. . .(raději by jsem nechal týden).

2. pokud nikoho neseženeš, tak v tom případě to chce trpělivost,(u akvaristiky obzvlášť).
Ať se daří.
X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 21:29 gervais Re: Vasek563
Já bych doporučil sehnat větší nadrž a netrhat tu skupinu od sebe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 19:29 - Re: Dominick
Einige! Čiže sú myslené tie odolnejšie druhy. No nech to ľudí neplatie,nenútim nikoho trápiť rybky v nezabehnutom akvárku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 18:58 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: prasan
Einige Fische können bereits 24 Stunden nach Neueinrichtung eingesetzt werden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 18:02 - Re: Dominick
OT:
Používam ho a ani o tebou spomenutých 24 hodínách tam nič nemám viď.originál.Sú to enzýmy a nitrifikačné baktérie.Enzýmy sa postarajú o svoju prácu a baktérie o tú svoju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 17:03 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: prasan
nepovedal som ze hned ale po 24 hodinach(tak ako je v navode).Taktiez som nepovedal ze je to blud,len ze to nefunguje tak ako pisu v navode a dôvod preco som to pouzil bol skôr placebo efekt.
myslim ze sme mimo temu uz,malo by to ist do temy o zabiehani akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 16:42 - Re: Dominick
OT:
www.hornbach.at/…
V tomto originál návode sa nič nepíše o tom ,že tam môžeš pustiť ryby okamžite!Takže čítať pozorne!Jediný rozdiel: v českom či slovenskom návode je chybne uvedené,že zábeh trvá 3 - 4 dni(v originále sú to 3 - 4 týždne).Čiže minimálne tak dlho by malo fungovať akvárium bez rýb,než sa zabehne.Bactozym môže tuto dobu skrátiť,ale nie zas na toľko a určite to nie je ,, liek na všetko ,,.Takže ak chce niekto púšťať rybky z akéhokoľvek dôvodu skôr,musí poriadne pritlačiť na výmeny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 16:25 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: prasan
vravim ze to nema taky ucinok ako pisu ze po 24hod mozes dar ryby. (preco potom mi rastlo NO2 a potom po 4 tyzdnoch klesalo?) Pisal som ze raz som menil pocas 5 tyzdnov. V akva vyse 500 litrov vody a pri zabehu 10x 2-3cm rybicky krmene len tak po troske. ano jazierkove su naucene na chladnejsiu, ale pantátá ich ma doma v akvarku(ci pri izbovej teplote alebo v pivnici uz nevieme)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 15:51 - Re: Dominick, Tlama
Náhodou Baktozym je fajn.Len pri väčšom nákupnom množstve to ide do peňaženky.Použil som ho neraz a funguje super.
Apropo meniť vodu pri zabiehaní po piatich týždňoch?To je akási navá finta či móda?
Vodu počas zábehu treba meniť normálne akoby si tam mal ryby.
To čo tvrdíš o odolnosti jazierkových rýb nemusí byť pravda.Takéto ryby sú naučené na chladnejšiu vodu.Doma resp. v zabiehanej nádrži máš koľko?Takto si skôr koleduješ o problém.
Nejde len o NO2.Kľudne ti počas zábehu môže vyskočiť amoniak a to rybky nie vždy rozchodia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 15:40 - Re: Vasek563
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 15:28 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Tlama
Ahoj, nedávno som zakladal podobné akva. Ja som zabiehal tak že som dal 10 mladých rýb(predajca tvrdil že je lepšie tam dať tlamovce ako gupky,moly a pod. ale či to nebol len marketingovy ťah neviem. Jazierkove rybky sú odolnejsie ako malawi, len aby si si s nimi nezavliekol daku chorobu hned na zaciatok(ale to môžeš hociakymi rybami))+kapsulky baktozym (balenie 10ks-taky účinok ako v navode to nemá, možno tak ako placebo). Možno stačilo len "kŕmiť vodu" a neriskovať život rybičiek. Počas zábehu som raz menil vodu(50%).Asi po 5 tyždňoch NO2 bolo na nule(všetky rybičky prežili),tak som začal pridávať ďalšie rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 10:35 Vasek563
Fotka k příspěvku na 180 l akva mám 20 tlamovců sprengrae, zatím dorostenci... nemám přerybněno? viz. prezentace nádrže... díky za doporučení...
rád bych vyselektoval "nadbytečné" samce (ryby jsem kupoval malé), poradíte někdo?
díky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 22:29 Muž Tlama [9] - Afrika – zajetí AQ
Ahoj, pomůže mi pro rychlejší zaběhnutí akva pro Tlamovce, umístit dočasně- než se rozjedou nitrifikační procesy ve fitlrech ,nekolik kusů rybiček ze zahradního jezírka?? Nevím přesně jak se ty okrasný rybky jmenujou ( asi nějaký karas bo co to je ) ale pantátá jich má několik v samostatném AQ přes zimu doma, aby mu nezmrzli a mohl bych si je pujčit. Nerad bych mu je pozabíjel tone to by mě neměl rád pivo . A pokud by to bylo vhodné jak mám postupovat...měnit vodu nebo nechat at proběhne nitrifikační procec bez výměn vody....dík Tlama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 21:08 Muž Tlama [9] - Afrika
Ahoj všem, po letech se vracím k akvaristice a po dlouhém váhání a čtení informací jsem se rozhodl že zkusím neco nového...v minulosti jsem rostliné akvária celkem obstojně přežil a výsledek nebyl špatný, ale ted jsem se "zamiloval" do malawi. Stavím AQ 180/60/60 které je dostatečně velké na cichlidy a proto prosím zůčastněné o názor a radu jaké osazenstvo by bylo vhodné do mé nádrže. Líbily by se mi tak max 4 druhy ryb, ale nevím jaký počet....názory se někdy v různých diskuzích liší,nechci mít přerybněno, ale nechci aby ryby byli ve stresu. Přečetl jsem toho hromady- ale popravdě, čím více čtu, tím více se v tom ztrácím. Děkuji za názory a snad mě mezi sebe přijmete v dobrém....ač jsem začátečník amatér, snad nebudu číst jen odrazující informace ;-) . Vím že chov je náročný na kvalitu vody a možná nevhodný pro začátečníka...ale...možná není špatné začít rovnou cichlidami s dostatečnou vstupní informací. Tlama.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 20:31 zelenáč Re: garggi
Díky moc, myslím si, že je to každého věc. Mě šlo o to, aby jim to tam neudělalo nějaký binec.
Jenom, abych to upřesnil: myslel jsem, že bych vedle odchovával paví oka a pak bych je jima krmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2015 18:45 JoKa Re: garggi
ale podle mě je to divné(a asi trochu nemorální) odchovávat mladé, aby jsem je měl později jako krmení

Co je na tom divného? coze Čím jiným bys krmil masožravce, kteří ti mražák, z objektivných důvodů nevezmou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.12.2015 18:03 Muž rudolf [4681] Re: LiborSprysl
Souhlasím s tebou naprosto, že potěr je pro masožravé ryby výborné krmení a zcela jistě není na jeho zkrmování nic nemorálního, nicméně zrovna u maingan, tedy Melanochromis cyaneorhabdos, je ten potěr v krmné dávce svým způsobem zbytečný, pokud mají ryby dostatek živočišné stravy jiné. Když se dělaly rozbory žaludků, tak u "maingan" vyšlo: 68 % zooplanktonu, 25 % bentických bezobratlých, 5 % onoho "volného nárůstu" čili všeho, co žije na povrchu řasových porostů, a ten zbyteček byly vlastní řasy. O potěru ani slovo, ony ty mbuny jsou mrchy specializovaný. Je pravda, že melanochromisové obecně si potěru rádi zobnou, u takového Melanochromis melanopterus je to vskutku významná složka potravy, ale zrovna u maingan ne. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.12.2015 15:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: garggi
Tomu tedy úplně přesně nerozumím, pokud je známo, že pro rybu je nejlepším krmením zase ryba. Takže pokud jim naopak chci přilepšit, pak je potěr to nejlepší co může být. A nepřipadá mi na tom nic nesprávného, pokud se o tom všeobecně mluví. A nevím proč do toho motat morálku... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 15:32 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: zelenáč
Tak v tom případě odpověď je "ne neuškodilo(nemělo by)", ale podle mě je to divné(a asi trochu nemorální) odchovávat mladé, aby jsem je měl později jako krmení(to je lepší to nechat tak a kdo to z prcků přežije, tak to přežije), je to sice každého věc co kdo dělá se svými mladými, ale když už to tak někdo dělá, tak by to neměl nikde roztrubovat nebo se s tím dokonce chválit (např: aby to třeba začínající akvaristi nebrali jako, že je to správné)apod . .
Radši obětuj nějakou tu kačku(25,-) a kup jim kousek mraženýho (třeba-Koretru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2015 13:58 zelenáč Re: garggi
Promiň už jsem tam nedal dlouho fotky, na mé nádrži se toho už hodně změnilo. Překopal jsem ho skoro od základů, změnilo se tam téměř vše. Ale bohužel litráž pořád stejná. Nicméně dotaz zněl: UŠKODILO BY JIM, KDYBYCH JIM TAM DAL POTĚR, ABY HO SEŽRALI?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2015 19:03 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: zelenáč
Víc by jim prospěla větší nádrž (pokud se na ní nic nezměnilo: rybicky.net/nadrze/21635… ) a kvalitnější filtrace, jak je nakrmit potěrem.
Ta stávající je, tak na ten potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2015 16:57 zelenáč
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli by maingánům udělalo dobře, kdybych jim tam dal nějaký potěr?
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 17:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Spai
Spai napsal: Na tlamovce Ti dozajista 50 litrové akvárium stačit nebude. Tlamovci jsou ryby, které dorůstají až do 20 cm.
Nó... takto napsáno je to ještě ke všemu docela nesmysl... A co říční tlamovci P.multicolor, P.nicholsi a P.philander kteří taktak ťuknou sedm cm? Ti mají nároky zcela jiné než jezerní... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2015 17:28 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: Tonda
Na tlamovce Ti dozajista 50 litrové akvárium stačit nebude. Tlamovci jsou ryby, které dorůstají až do 20 cm. Záleží na druhu a také jezeru a následně na náročnosti určitého druhu na chov. Doporučil bych akvárium na hodně malou skupinu tak něco přes 200 litrů.
Až poporostou a nebo se Ti rozmnoží bude potřebovat větší.
Takže pokud to z tlamovci myslíš vážně, určitě to budeš musit zvážit. S chovem poradím, alespoň co vím sám tak ano. Spai ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 17:17 gervais – vhodné pročíst
Doporučuji si trošku počíst třeba zde www.tlamovci.cz… to tam samej Odborník na slovo vzatý ! Kdyby se tam neřešily hovna a osobní spory (pánu chovatelu)bylo by to fajn čtení .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 16:37 Cumin – jake druhy do akvaria 240 litru
Zakládám akvarium pro tlamovce a potřebuji poradit jaké druhy do akvaria 240 litru pokud jde o snášenlivost potravu velikost atd.4měsíce nedělám nic jiného každý den jen studuji chov a jak na to.Předem děkuji za odpověď s chovem to myslím moc vážně vím,že 240 litru je nic moc ale snad to pude.Pište prosím jen ti co tomu opravdu rozumíte a chovu se věnujete dlouho.Rady odborníku co píšou,že je maj v 70 litrech a 3 kusy opravdu nepotřebujuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 10:53 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Cadic
Pokud je chceš ty rybky a nevadí ti investovat pokud tě to baví tak zruš tlamovce a nech si kance ty jsou v pohodě na začátek. A pokud jsou ve zverimexu hodní a požádáš o výměnu akva za větší tak je mít můžeš. A nebo jak píšou kluci. Takovou výměnu už jsem zažil a vyšlo mu to. Jinak tlamovci jsou docela nároční na vodu víc než kanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 10:05 Muž georg [112] - AfrikaRe: Cadic
Pokud jsi vše nakoupil v jedné prodejně, na radu onoho rádoby prodavače, tak bych je tam vrátil a jeho šéfovi bych řekl svoje....Vím, že by to ke změně nevedlo, ale alespoň bych si ulevil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 17:39 Cadic Re: Cadic
Děkuju za odezvu! Zkusím se poptat ve svém okolí, jestli by se jich někdo neujmul. Do té doby budu aspoň měnit tu vodu. Vracet do prodejny se mi je nechce, protože bych obsluze musel naliskat. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2015 16:55 R Muž romant [27987] Re: Cadic
Než dojdeš k nějakému trvalejšímu řešení, tak denně měň plovinu vody v akváriu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2015 16:54 R Muž Silent [5949] Re: Cadic
Nejlepší řešení pro ryby bude je vrátit do prodejny nebo dát někomu kdo jim poskytne vhodné podmínky. Nejen, že je nádrž pro tyto ryby naprosto malá, ale i oba druhy ryb mají naprosto odlišné požadavky na vodu. Pokud jsi to zkompletoval na radu prodavače tak takovému obchodu bych se obloukem vyhl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2015 16:50 Koště Re: Cadic
Osobně bych je vrátil nebo daroval někomu, kdo o ně bude mít zájem.

Dál bych si projel například zdejší atlas a zjistil, kterým rybkám by vyhovoval objem akvária které mám, voda kterou mám k dispozici, které rybky mne opravdu zajímají a kterým jsem schopen poskytnout dobré podmínky pro život a tomu bych pak uzpůsobil výběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 16:46 Cadic – Nové akvárko - průser
Ahoj, delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou, že si domů pořídím akvárko. Tak při poslední návštěvě zverimexu jsem se po delší debatě s obsluhou nechal přesvědčit a pořídil akvárko 60x30x30. Pořídil do něj nějaké dekoračky, na dno bílý a černý hrubší písek a dvě živé kytičky. Po čtyřech dnech co mi bylo doporučeno kdy sem nechal akvárko se ,,zajet,, sem se do onoho zverimexu vydal pro rybičky.. na doporučení sem si koupil 4x kančíka přícnopruhého a 4x tlamovce Socolofova.. vypustil je do akvárka a řekl si že si přečtu co mám vůbec doma. K mému zděšení sem se dočetl, že je všechno špatně (malé akva, náročné rybky pro amatéra atd.) .. sad Proto bych tady chtěl požádat o nějaké rady jak mým rybkám co nejvíc zkvalitnit život :-/ Sypu si popel na hlavu, že sem nečetl dřív než sem nakupoval, neměl sem tušení, že to může být taková věda. Sem z toho fakt dost špatný, nechci aby se rybky měly špatně. Děkuji za případné rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 11:36 -
,,Dnes,, narodené Labidochromis sp.Hongi Sweden hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 12:19 Muž Tomiino [43]
ahoj,prosim vas mam takovy maly dotaz o radu...kdyz budu mit tropheusy je dulezite obcas merit v akva NO3 latky a NO2?je nejaka hranice pro tropheusy?? NO2 mam 0 mg/l a NO3 asi 20-25 mg/l...nebo to nejsou takovy tintitka? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 14:22 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: pekarruda
To je strašně moc, uvědom si, že ty ryby mají v dospělosti přez 10cm určitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 12:10 pekarruda – tlamovci
Kdo mi poradi kolik tl. demasoni a yellow mohou byt spolu v akvaiu 250l 20demasoni a 12 yellow mohou byt zatim dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Mislow
K te silne filtraci si dovolim podotknout, ze to souvisi s pH. U tlamovcu je totiz vyssi, rekneme bezne kolem 8, pri cemz sice probiha nitrifikace lepe nez pri nizsim pH, ale to az je filtr plne funkcni. Pokud nitrifikace spravne nefunguje, muze dojit k otrave cpavkem, k cemuz pri pH pod 7 a pri stejne spatnem stavu nitrifikace tak snadno nedojde. Proto je zde filtrace tak dulezita.

Filtr zkratka musi byt nejen dobry, ale uz i dobre zabehnuty, nitrifikujici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:25 Muž Tomiino [43] Re: Mislow
dekuji ti za zajimavy informace o tlamovcich...uz jsem si zde a jinde na webu dost precetl. Mam 300 l ,filtr JBL e1501 narvany filtr.medii az po okraj.K tomu pridam projistotu filtracni hlavu s bioakvacitem do akva na provzdusneni a dalsi filtraci.Dnes jsem se bavil s T.Zrustem,chovatel Tanganiky v Plzni spise pujdu asi do jednoduhoveho akva a to ze zacatku 30 ks tropheus dubiosi maswa...az vyrostou mohu dat nejake pryc,abych tam mel 20 ks a bude to urcite v klidu,ancika na dno aby mohl skrabat rasu,kremicity pisek zrnitost 0,8-1,2 mam,par kamenu a je to.Vymena vody 1/3 akvaria tydne,odkaleni...jen nevim jak se soli. U nas tece voda ph 7,5-8...nevim ale ty tropheusi se mi libi vice nez barevne malawi o 3 druzich pak se to bude krizit mezti s sebou a narodi se zmetkove :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 21:11 Muž Mislow [304] Re: Tomiino
V Malawi se zamerne prerybnuje a ryby se drzi ve vetsich skupinach, pomaha to k zmirneni agresivity a teritoriality, ktere se ale stejne uplne neubranis, proto je treba ryby vybirat s rozmyslem, cim mensi akvarko tim mensi ryby a mirnejsi druhy. Prerybneni a absence rostlin pak znamenaji nutnost silne filtrace a casto i vzduchovani. Jemny substrat, tak kolem 1 - 2 mm je nejvhodnejsi a nemusi byt ani nejaka zvlast vysoka vrstva. Tydenni vymena vody 1/3 by mela stacit pri dostatecne silne filtraci, odkalovani pak castejsi nez v rostlinnem akvariu, take podle potreby. V mensich akvariich pro Malawi je lepe to neprehanet s mnozstvim druhu, radeji 3 druhy po 10 - 15 kouscich do 300 l, nez mix. vseho moznyho po par kusech, volit mensi druhy. Nutny take dostatek ukrytu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 09:13 Muž Tomiino [43]
ok :-) akvarium je jasne.Ted mam doma zarostle akva s neonkama a skalarama...stale si rikam jak je to u tlamovcu s kvalitou vody a jeji vymenou.U meho akva menim tydne 1/3 vody za cerstvou a odpadni latky detrit mi hodne odbouravaji rostlinky..jak je to u malawi a tanganiky kdyz tam nejsou rostlinky?poradi si s tim filtr nebo se musi menit polovina akvaria vody? chovatel kde jsme kupovali malawi pro tatu rikal ze jsou nenarocni labidochromis,pseudotropheus atd...ze meni 1/3 tydne...ale jak je to v akva 300 l kde bude 30-40 rybek ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 07:59 Muž NASREDDIN [1383] Re: Tomiino
Tomiino napsal: ...pise se zde 1cm ryby na 1 l vody.
Toto je velice častý nesmysl.(např. dvě deseticentimetrové ryby do 20ti litrového akvária by snad dal jen hlupák, i když to dle zmíněné poučky vlastně lze)
Cichlidy jsou často ryby teritoriální a krom odekvátního objemu je mnohdy důležitá i plocha dna, kterou mohou obsadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 07:08 Muž Tomiino [43]
cetl jsem si zde clanek o malawi mbuna...pise se zde 1cm ryby na 1 l vody.Mohu se zeptat to je pocitano pri max.delce ryb??kdyz mam doma akva 120x50x50 300 l kolik doporucujete ryb ??chtel bych vice druhu jak jsem psal nize
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 06:36 Muž Tomiino [43] Re: Mislow
noo jasny,histuji co je jednoduzsi na udrzbu,kvalitu vody atd...ale to ma uplne stejne naroky jako je malawi ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 21:20 Muž Mislow [304] Re: Tomiino
Chtel jsi Malawi, tohle je Tanganika. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 13:51 Muž Tomiino [43]
ted koukam na Tropheus Duboisi Maswa to je o dost hezci rybka nez tyto :-) kolik je doporuceny pocet mladych rybek do 300 l ? a tyto by se nemeli michat s jinymu stejneho druhu ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2015 13:28 Muž koyack [87] Re: Tomiino
Kliknu si na nádrže, vyberu biotop a študuji a študuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 12:35 Muž Mislow [304] Re: Tomiino
Zebry by se ti krizily mezi sebou, labidochromise bych asi vynechal ... Urcite se objevi nekdo, kdo bude vedet vic. :-) P.S. Myslim toho HOngi red, ten yellow lab je v pohode. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2015 11:08 Muž Tomiino [43] Re: Mislow
Kupovali jsme ryby z Bdenevse p.Plochy. Ano,alonacaury zrovna k tem ostatnim nam nedoporucil,paky jsme je nekoupily jsou tam vsechny ostatni co jsem psal..do 300 l jsme dali 40 rybek kolem 3-4 cm,a 4 ancistruse.Az prijedu z prace dam se foto,ale je to zatim bez ryb fotka.Napise mi prosim nekdo jak je to s vymenou vody,uprava vody,teplota atd...nikdyj sem je nemel a nechci nakoupit podle zeny a pak tady psat ze mi umiraji....
www.akvarijnirybyprodej.cz/…
www.akvarijnirybyprodej.cz/…
www.akvarijnirybyprodej.cz/…
www.akvarijnirybyprodej.cz/…
www.akvarijnirybyprodej.cz/…
www.akvarijnirybyprodej.cz/…

z techto druhu bych chtel poskladat akvarium bud 4 sk po 10 ks nebo 3 skupiny po 10-15 ks....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 10:57 Muž Mislow [304] Re: Tomiino
Ahoj, nejsem zadny odbornik na tlamovce, ale do 300 l vybirej opatrne mene agresivni druhy. Nekombinoval bych mbuny s ostatnimi jako jsou napr aulonocary do 300 l, nerikam, ze to neni mozne, ale idealne by mely mit trochu jiny set up a do 300 l zas nemuzes nacpat tolik druhu. Tim labidochromisem jsi myslel Labidochromis caeruleus? tlamovce cernoploutveho? Ten je velmi vhodny, pac je to jeden z mene agresivnich z mbun, dal ti snad poradi nekdo zkusenejsi .... :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353?od=101