Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tlamovci - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Tlamovci - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2008 20:52 Nobody – Re: Šámes
Taky nečtete vše! ;-) Já jsem se wladyse nijak nedotkl a vůbec jsem nepsal,že by tyto rybky choval špatně. coze
Jen to chce pořádně číst celé příspěvky a potom reagovat. :)pro Vás to samé - číst celé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 22:40 Šámes – Re: Nobody
No tak zrovna wladys je jeden z nejlepších afrikářů...nejde o to kolik ryb kdo odchová ale jak ty ryby chová celkově..jestli si Nobody viděl jeho akvárka tak nemůžeš napsat takový inteligentní příspěvěk..to se pozná ten zkušený palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 20:20 Muž Killer [133] - Sumci – Re: nikuska
pokud tim chceš tlamovce nakrmit,tak jo..ale jestli na to nemáš dost velkou nádrž tak raději ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 20:12 Nobody – Re: nikuska
Nejlépe,ne!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2008 19:41 nikuska
chcem sa spytat ci mozem dat tlamovca do akvaria spolu so 2 zavojnatkami a jednou bojovnicou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2008 20:56 tlamovec
memeo napsal: Ta poslední fotka je opravdu Melanochromis Auratus neboli tlamovec pestrý.....jinak pěkný rváč ve společnosti tlamovců.
Z těch prvních fotek jsem poznal akorát již zmiňovaného Kančíka perleťového..to druhé nevím :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 22:14 Nobody – Re: wladys
Než něco napíšete"zkušený chovateli",přečtěte si řádně celý příspěvek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 22:13 Nobody
jonathane napsal: To nobody:
a dalsi chytra hlava, co jen buzeruje.....tak Ty toho panacku vis zrovna tolik co malapa...dalsi radoby chovatel....panove, bezte nekam........labidaci ve 100 L je proste hnuj......


Já buzeruji,koho?
Jestli já jsem pro Vás panáček,tak vy pro mne můžete být nejspíš tak"mladej",ale s"obrovskými zkušenostmi"v akvaristice. ;-)
Jen by mě zajímalo,kolik ryb odchováte měsíčně,abych si o Vás mohl udělat obrázek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 22:06 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Nobody
Chovat mbuny na husto je fajn,ale ve velkých nádržích.Praktikovat tohle ve dvoustovce je cesta do pekel. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 22:03 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: jonathane
....zbytečně se rozčiluješ.Vždycky se najde šílenec co nacpe mbuny do stovky a pak to bude nesmyslně obhajovat.Všichni tihle rádoby akvaristé, a že jich není málo, by si měli nejdřív okouknout jak to funguje ve velkých nádržích, ve správných počtech ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 20:29 rolandmynar – Re: Nobody
Chovat se dá i Beťák v kelímku, ale pokud mám trošku starost o to aby se měl dobře, tak ho tam nedám. Stejně jako s Labidochromisy. Je to jako kapr ve vaně. Taky tam nějaký čas žít bude ....ale jak? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 20:24 Nobody – Re: jonathane
Nevím proč někoho napadáte,když o chovu mbuna cichlid toho asi moc nevíte. :-O
Akva jsou dost malé(100,200l),ale dá se chovat i v tomto.Optimální tak od 400l.
Chovatelé těchto ryb jich mají v jedné nádrži jako sr....,aby snížili jejich vnitrodruhovou agresivitu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 20:08 Muž Killer [133] - Sumci
Malapa napsal: Yelow jsou opravdu jedni z menších a hlavně relativně málo agrsivních tlamovců, takže menší skupiny v 100l akva bych se nebál. Samozřejmě ideální je mnohem větší nádrž a vní několik skupin různých druhů tlamovců. O tom není pochyb.
Není pochyb o tom, že si je měl v malym akvárku,v mojem 880 l dorostli oba samci 15,5 cm a to sem je měřil naposled někdy před rokem..tak je možný, že to ještě povyrostlo..už mam teda jen jednoho,ale je tam pár mladších,takže je to v pohodě. Jinak já choval tlamovce úspěšně i v 70ce,ale nebylo to ono..napsal jsem o tom menší článek,najdeš ho v radách zde na vebu, název je tlamovci ze skupiny mbunas..To že jsou mírnější druh ti neberu,ikdyž v mojí nádrži Malawi mam video,jak se celkem prali..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 18:52 Muž wladys [291] - Cichlidy
Malapa napsal: Yelow jsou opravdu jedni z menších a hlavně relativně málo agrsivních tlamovců, takže menší skupiny v 100l akva bych se nebál. Samozřejmě ideální je mnohem větší nádrž a vní několik skupin různých druhů tlamovců. O tom není pochyb.

...co to jsou za nesmysly.Yellowky nejsou malé ryby.Já viděl u Pana Čuhela 15cm samce,jsou sice klidnější,ale pořád to jsou Mbuny a ty jsou teritoriální.Mají to holt v genech,jinak by v jezeře nepřežili.Nedovedu si je ve 100 litrech představit a nikomu to rozhodně nedoporučuju.Malapo jestli je to tvůj web a tvůj chov nechápu jak můžeš splodit to co jsi napsal! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 17:55 Anonym
V.Malawi napsal: To Malapa pokud si je opravdu choval léta,nechápu jak můžeš někomu doporučit lifrovat tlamky do 100l akv.Pokud jen malinko znáš chování a životní nároky těchto ryb(jako že bys měl po letech chovu),nedoporučil bys něco takového.Je sice pravda, že tito Labidochromis patří mezi tlamky s menším nárokem na prostor ale i to má své meze....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 19:58 Šámes
stim počítám..jen mě zaráží že si jí ty ryby vůbec nevšímaj ikdyž se jim producíruje před tlamou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 19:41 R Muž Mrakoplash [1776]
driv nebo pozdeji skonci krevetka jako potrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 18:54 Šámes
myslím že by jim tam špatně nebylo..řas je tam hafo.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 18:39 werča
Tak v tom se nevyznám, brala jsem to z pohledu těch krevet :). Tak to potom vylučuje podle mě chov krevet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 17:38 Šámes
hustý porost mám tak max s kamenů.. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 17:18 Muž chicko [124] – Re: werča
no u tlamovců a hustý porost??? to mi náko nejde dohromady :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 15:31 werča
Moje žáby taky živou potravu nezblajznou rovnou. Jedny rybičky čekaly na svou smrt měsíc. Třeba se ti to stane taky. Ale jestli máš hodně úkrytů a hustý porost, tak tam vydrží asi hodně dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2008 15:16 Muž RADOVAN [17] - Rostliny
Mne kakadu s krevetkami rýchlo skoncovali rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 20:04 Šámes
nebo..ale to nejsou určitě.. potlesk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:23 Muž chicko [124]
nebo taky slepý :-D :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2008 19:13 Šámes – krevetka s tlamovci..
dneska sem nakouk do akva kam sem asi před 3 týdny šoupnul krevetku red cherry a vona tam ta mrška pořád je a lítá mezi calvusema a ocelátem a voni jí nic nedělaj..tak asi pár přidám co na to říkáte..?? :) ..mám holt hodný rybyčky.. :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:44 Muž memeo [15]
Mě to příjde jak sprsklina Afry a Lombarďáka.......
To zbarvení je na Afru dost divoké.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2007 20:37 jirka4
já si myslím, že to bude asi doopravdy on ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2007 15:38 petr
Fotka k příspěvku Dobrý den, dlouho jsem tu nebyl a lepší foto se mi nepovedlo udělat . Našel jsem však foto v atlasu ryb, které je tomu tlamovci velmi podobné a chtěl bych se zeptat jestli je to opravdu Tlamovec cynotilapia afra .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 12:30 rolandmynar – Re: Killer
Jen bych tady dodal, že Metriaclima je novější název spousty Tlamovců Pseudotropheus. coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2007 10:43 Muž Killer [133] - Sumci – Re: mch.sokolov
tak si v atlase příště zapni poznejte rybu z fotek..jinak ps.lombardoi je starej název..novější u nás používanej na webu je metriaclima lombardoi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 20:02 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
co zbrklej?:-Dse hrabu 30 minut v atlasu,kdo se má v těch rybách vyznat?:-D:-D tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 20:00 Muž zikyc [79] - Sumci
vše je vyřešený, je hold moc zbrklej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 19:53 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Fotka k příspěvku ať hledám,jak hledám,nevim co to je za rybu smich udajně pseudotropheus lombardoi ale v atlasu neni:-O a tak žádám o pomocX-)

tak už ok rybicky.net/atlasryb/tlamovec_metriaclima_estherae
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 19:39 Muž wladys [291] - Cichlidy
Tak já to samozřejmě taky včera zkoušel z hard disku...nejsem blbej. smich Proto mě zmátla ta zkratka. :-D

Teď jsem to zkoušel znova a nic. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 18:31 Muž isamik [180]
Harddisk, cesky pevny disk pocitace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 18:24 Muž wladys [291] - Cichlidy
co je Hdd?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2007 07:39 R Muž Mrakoplash [1776]
Obrazky sem jdou vlozit, ale zda se ze jen z hdd.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 20:13 Muž wladys [291] - Cichlidy
Tak sem taky zkoušel vložit fotku sem do diskuse a nejde to...chyba není na našich příjmačích. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 20:07 Muž wladys [291] - Cichlidy
No teoreticky by se mohly zkřížit...podobnost tam rozhodně je.
cichlide38.free.fr/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 20:00 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
Tak to bych je měl co nejdřív odlovit a někomu darovat, aby se mi nekřížily se "sauloskama", co?! hmm tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:49 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
nejsem tatar - to jsem zkoušel několikrát ... :-/ - bohužel mi to sem nejde vložit ... k nádrži to jde ... nechápu ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:48 Muž wladys [291] - Cichlidy
Klikni na tu tužku a dole najdeš políčko pro vložení fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:47 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
sanažím se, ale nejde to sem přiložit - bude to tedy moje polední aktuální fotka ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:46 Muž wladys [291] - Cichlidy
Foto?? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 19:45 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky – Je to pseudotropheus tropheops chilumba ???
Prosím o radu - respektive o konzultaci, co že to vlastně mám za ryby?
Původně zněl můj požadavek na 3 samice Aulonocary Stuart. Chilumba , ale tohle rozhodně není Aulonocara ...
Tak tedy zkuste tipnout , co to je za druh - osobně tipuji, že na fotce je dospívající sameček ...
rybicky.net/nadrz.php…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 13:13 rolandmynar
Díky moc za rady. Je vidět, že se tím nějaký pátek :) zabýváš. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 12:15 Muž wladys [291] - Cichlidy
Mladé johanky jsou všechny žluté.Samci se v období dospívání začnou přebarvovat do tmavě modro černa.Samice zůstávají žluté.Žlutí mohou být i submisivní samci. www.cichlid-forum.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:52 rolandmynar
Podle světlých podélných pruhů zřejmě přebarvující se samec Melanochromis johani....záleží na velikosti ryby.Pokud je ryba větší jak 6cm může to být i samice téhož druhu.

Dívám se na net, ale tady jsou johani jen tmavě modří. Jsou i takhle žluté variety?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2007 11:47 rolandmynar
Hlavní rozdíl je ve stavbě těla.demasoni je kratší a vyší.Elongatus nižší a delší.Demasoni mají méně pruhů a jsou rovnoměrné a širší než u elongátů.

Na přiložené fotce je Ps.demasoni.V popředí samec v zádu samice.



Díky moc za podrobnou odpověď. No ale ta moje rybka je právě takové dlouhé torpedo. Asi jako Mel. auratus.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 28 29

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 21459x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3353?od=1001