Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.03.2019 01:38 Muž @ ondrejD [47] - HalančíciRe: Jan Jonáš
Zdravím, pár poznámek:

- jikry jsou opravdu odolné, žiletka, platební karta, pravítko.. cokoli. Je dobré přemisťovat je dokud jsou světlé - to ještě lepí (lze je nalepit na stěny odchovny odděleně - tím mají dobrý přístup ke kyslíku - což je další věc, do sítka jich moc nedávejte...)

- pro přežití potěrů v akva je důležité jaké jiné ryby tam máte, obecně lze odhadnout, že "bezpečná" velikost aeneus je kolem 1.5 cm - do této velikosti bych jim rozhodně nějakou menší odchovničku pořídil.. - se zaběhaným malým filtrem, samozřejmě...

- případně pokud tu možnost opravdu nemáte, zkuste nějakou průhlednou plastovou vaničku nebo kyblík - aspoň 2 - 3 litry, proděravět na několika místech na husto jemným vrtáčkem nebo horkým slabým hřebíkem kvůli výměně vody a nechejte to plavat na hladině akva (pokud by se to topilo, chyťte to izolovaným drátem o okraj akva). Ve větším prostoru budou rybky určitě spokojenější a i počty odchovků budou vyšší... hodně zdaru! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2019 19:28 Muž @ Deepinpeat [670] Re: Jan Jonáš
Jakoukoliv plastovou věrnostní kartou. Pokud nejsou čerstvě nakladené, tak vydrží hodně a nemusíte se bát. Větší slepené hrozny prsty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2019 16:39 Žena @ tramtra [666] Re: Jan Jonáš
Určitě, nic se jim nestane...něčím ostrým to půjde, žiletkou... Já to zvládnu i rukou, chce to trochu citu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 14:14 Muž @ Jan Jonáš [1] - Drobné rybkyRe: tramtra
Takže jikry mohu odlepit od podkladu? Jak nejvhodněji? Opatrně jídelním nožem? Děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.03.2019 13:48 Žena @ tramtra [666] Re: Jan Jonáš
Odchovávala jsem Pancéřníčky pandy v malých čajových sítkách na hladině. Jde to. Šanci máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 13:28 Muž @ Jan Jonáš [1] - Drobné rybky – Jikry a potěr ve společenském akváriu
Až teď jsem propadl kouzlu pancéřníčků zelených. Mám malé hejno 5 kusů a vypadá to, že se povedly dvě samice a tři samci. Není týdne, kdyby se nevytřeli. Bohužel nemám možnost porodničky. Tak sleduji, jak ráno mám na skle i rostlinách bílé jikry, které po dvou dnech krásně zhnědnou (část jich zmizí v trávicím ústrojí ostatních ryb) a čtvrtý den jsou jikry pryč a potěr zřejmě nemá šanci přežít. Už jsem tu něco četl, ale raději se zeptám. Můžu nalepené jikry přemístit do síťky, kterou nechám "na hladině" tak, aby jikry zůstaly v akváriu a ostatní ryby k nim nemohly. Mám šanci na potěr, který by se po dalším dnu rozplaval? Nebo nemám šanci jejich snahu nějak podpořit? Prosím o rady, jak je odchovat bez porodničky. Děkuji pěkně.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.02.2019 19:28 Muž @ TOMASO [11] – A JE TO TADY. POVEDLO SE.
Právě ted se klubou ven.. Od posledního příspevku, kdy jsem psal, ze se kladou jikry by to melo byt cca 4 dny.. Viz video lihnuti.. Youtube.. ano
(ANO - skoro na minutu presne 4 dny)

youtu.be/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 23:09 Žena @ Andaska [158] Re: TOMASO
To je mumraj :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.02.2019 21:58 Muž @ TOMASO [11] – Tření, kladení jikry....
youtu.be/…

A na konci perlička.. Jikra sežraná ihned po nakladení na sklo.. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 21:01 Muž @ TOMASO [11] Re: tramtra
Dík. Rybky se drzi dlouho. Zaklepu trikrat. Pancici me ted prekvapili, asi zmenou zradla. Udelalo mi to desnou radost. tramtra napsala: OT. To jsou divočáci...divím se, že to nelepí i na ty placky. :-D A ta prezentace by nebyla od věci...krásné ryby. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 20:48 Žena @ tramtra [666] Re: TOMASO
OT. To jsou divočáci...divím se, že to nelepí i na ty placky. :-D A ta prezentace by nebyla od věci...krásné ryby. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 20:44 Muž @ TOMASO [11] Re: TOMASO
Nakonec mam 14 jiker co jsem nasel.. Tak za 4 dny uvidim co z toho bude.. ;-) TOMASO napsal: youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.02.2019 20:42 Muž @ TOMASO [11] Re: TOMASO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 19:50 Muž @ TOMASO [11] Re: DavFM
OK. Sesbirat. To jsem chtel vedet.
Mohl bych se podelit o video, ale jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 19:42 Muž @ DavFM [970] - Corydoras&ApistogrammaRe: TOMASO
Jikry sesbírej, jestli z toho chceš něco odchovat a dej je zvlášť do malého akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 19:40 Muž @ TOMASO [11] Re: DavFM
Pancéřníček Sterbův DavFM napsal: A co to je za pancíky, že jsi musel čekat 3 roky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 19:38 Muž @ DavFM [970] - Corydoras&ApistogrammaRe: TOMASO
A co to je za pancíky, že jsi musel čekat 3 roky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 19:36 Muž @ TOMASO [11] – Pancernicci.. Momentalne teď
Teď se mi zrovna třou. Jedna samička a tři samečkové. Střídají se jeden po druhým. Jikry jsou všude. Na skle, listech, kamenech. Tři roky čekání se vyplatilo. Akorat neonky diamantove jdou po jikrach. Co s tím? rozzureny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2019 21:25 Muž @ dudak [1549] Re: Jana
plíseň, mrtvé jikry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 21:16 Jana – Jikry a jakasi kapsa
Fotka k příspěvku Zdravim vsechny, na jikrach se nam udelal jaysi povlak nebo jak to nazvat... jikry tam jsou cca 5 dni. Je to v poradku nebo je to plisen? To same se udelalo i kolem jiker na rostline.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 12:54 Muž @ Martin23 [1] Re: tramtra
Fotka k příspěvku V akvaristice mi podstrčili tohle krmení. Je to taková úplně jemná moučka.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2019 08:46 Žena @ tramtra [666] Re: Martin23
Tady píšou, že se rozplavou už po jednom dni a začnou hledat potravu...měl bys to poznat.
www.aquaworld.cz/…
Čím budeš krmit?
Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 08:32 Muž @ Martin23 [1] – Pancéřníčci nakladli jikry - update
Fotka k příspěvku Tak líhnutí jiker jsem propásl odhadem o pár hodin a většina jiker byla již vylíhnutá. sad
I přes to se mi podařilo pár jedinců odchytit a umístit do sítka. :-)

Byl jsem překvapen, s jakou odhodlaností sameček bránil své potomstvo a s jakou vytrvalostí napadal mou ruku a vše, s čím jsem se k jeho potomstvu přiblížil.

Těch pár zachycených jedinců jsem umístil do sítka na hladinu.

Kdy je nutné začít krmit? Jedinci v sítku přišli na svět 17.1. dopoledne. Mám zkusit trochu krmení již dnes, nebo to nechat na zítra?

Děkuji za rady a pomoc.

Držte palce, snad se podaří těch pár drobečků udržet při životě.

Drobečky zkusím později vyfotit, ale zatím se mi nepodařilo je vyfotit tak, aby byli na fotce vůbec vidět. Jsou neskutečně malincí.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 21:05 Muž @ Martin23 [1] Re: tramtra
To by bylo asi nejjednodušší. Ale já mám nahoře na akváriu sklo, na kterém leží světla atd., takže to nebude jenom tak. Ale zkusím to nějak vymyslet. palec
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 20:02 Muž @ powery [236] Re: tramtra
(OT) Týbrďo, zachvilku nebude místo pro cedníky coze X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.01.2019 19:44 Žena @ tramtra [666] Re: Martin23
Možná bych je zkusila nechat v původním akváriu v nějakém tom sítku...Kropenáče nemám, ale s Pandami to docela funguje.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 19:32 Muž @ Martin23 [1] Re: afc1886
Díky, za odkaz. Pro mě určitě zajímavé informace. Chápu to správně, že jikry se mohou vylíhnout, i když je ze skla "seberu" a umístím do jiného akvária například do síťky umístěné nad vzduchování bez fyzické přítomnosti samečka, který se o ně krásně stará?

Díky za rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 19:20 Muž @ Martin23 [1] Re: Provpe
Ano, to je možné. Tedy za předpokladu, že by ona utajená levatka (Martinovu oku neviditelná) nějakým záhadným způsobem přiměla samečka pancéřníčka aby ony levatčí vajícka hlídal, čechral je svými vousky a odháněl od nich ostatní ryby... stydim
Dobrá rada nad zlato ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 19:19 R Muž @ afc1886 [4984] Re: Martin23
Zkus se podívat tady, třeba ti to pomůže.
rybicky.net/clanky/1159-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2019 19:15 Muž @ Martin23 [1] Re: afc1886
Což o to, Martin klidně zítra ještě jednu fotku dá, zkusí i trochu vyčistit to sklo z vrchu, aby ty záhadné jikry byli více vidět...

Nicméně Martinův dotaz zůstává nezodpovězen. :-O

Buďme tedy crazy, odvažme se a předpokládejme, že Martin si svůj poutavý příběh o pancéříččích jikrách nevymyslel, aby se stal internetovou celebritou, ale že je celá story pravdivá a Martinovi pomalu ale jistě odtikávají hodiny do "Rybí genocidy Vol.2".

Co může tedy Martin udělat, jestli tedy vůbec něco, aby mohl malé pancéřníčky odchovat. Připomínám, že další akvárium či jiné vybavení není problém. Problémem jsou Martinovy malé zkušenosti.

Moc děkuji za užitečné rady či návody, co se s tím dá dělat.
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2019 15:17 R Muž @ afc1886 [4984] Re: Andaska
Přesně tak, slepých je nás více, proto nám dá Martin ještě jednu fotku. Třeba se šipkou, kde se máme dívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 14:59 Žena @ Andaska [158] Re: Martin23, Strakááč
Ja jsem asi taky slepá? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2019 12:22 Muž @ Strakááč [116] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Martin23
Asi jsem slepej vidím jen bubliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 11:02 Muž @ Provpe [8] - RostlinyRe: Martin23
jestli myslíš že to na druhé fotce jsou jikry tak bych řekl že to jsou vajíčka levatky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2019 09:54 Muž @ trkwas [1] Re: Prašan
podla mna to bude tym, ze to je fotka rovnakej ryby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 09:26 Muž @ Martin23 [1] – Pancéřníčci nakladli jikry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už zase..
Jikry jsou přilepené na spodní straně napevno přilepeného skla, které lemuje celé akvárium dokola.
Moc prosím o radu či návod, co se s tím dá dělat. Jestli je možné jikry i se samečkem nějak přemístit, nebo jinak zabránit další rybí genocidě.
Minule bylo impulsem pro vytření zapnutí topení "na zimu" - akvárium je umístěno v chladné chodbě. Nyní stačilo dolití odpařené vody, aby bylo sklo ponořené "tak akorát".
Jsem v akvaristice absolutní amatér a rybičky a rostlinky žijí a prosperují spíše nějakým zázrakem, než zkušenostmi a znalostmi chovatele. V akváriu je mnoho druhů ryby, které k sobě asi ani nepatři atd. ale díky velikosti a množství rostlin a úkrytů vše funguje v pořádku.
Spíše než o kritiku, co vše je v akváriu špatně moc prosím o rady či návody, co se s tím dá děla, pokud tedy vůbec něco.
Moc děkuji, rád bych se pokusil pancéřníčky odchovat. Akvárium, kam by se dal sameček s jikrami přemístit mám, jen nevím, jestli to vůbec jde.
Děkuji za pomoc.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 16:49 Muž @ Prašan [3103] Re: Kriri
Mne príde,že sú na oboch fotkách samice.
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 23:14 Kriri – Pancericek kropenaty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám párek pancericku kropenatych a u obou se nejspíš objevila třecí vyrážka ( viz fotka).
Jak je přimět? Nemám topizkoušela,je nutné zvyšovat teplotu vody?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2018 22:41 Muž @ DeathRock [2] Re: vaclav
Tak už se něco vylíhlo. Kdy to krmit a čím to krmit? Asi mají nějaký žloutkový váček ne? :-) Nemám doma žádnou líheň na artémii co jsem se tu dočetl.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2018 19:08 R Muž @ vaclav [9550] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DeathRock
Tak on je někdo stejně zbaští, takže klidně měň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 17:51 Muž @ DeathRock [2] – výměna vody
Vytřeli se mi pancéřníčci(Sterbův) a měl bych zítra měnit vodu. Mám s tím ještě počkat a nebo to jikrám nevadí. když vyměním část vody, přidám hnojivo a prostředek na úpravu vody? Něco je nalepené na skle a něco na listech.
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2018 20:03 Honza
ahoj,mam dotaz.
když dám panceřníčky do vytíracího akva. tak mám dat čistou vodu nebo zaběhlou vodu z akva.? děkuji za odpověd...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.06.2018 22:21 Muž @ DavFM [970] - Corydoras&ApistogrammaRe: NHKG
U těch pancíků je navíc problém to, že jsou pořád na dně. Takže je třeba tu čistotu dna hlídat mnohem pečlivěji. Na chcíplé artémce se udělá dravý nálevník a ten pak "přeskočí" na potěr. To se ti u kardinálky nestane, tu ev. zabije až nějaký amoniak nebo dusitan, času na úklid máš o něco víc.
Já to řeším okružákama, artemku sežerou a jejich hovna až tak nevadí.Ale i tak odsávám okamžitě jak je co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2018 17:41 Muž @ NHKG [3420] - Hadohlavci, zeměžrouti,a eLkaRe: DavFM
Mám potěr kardinálek v litrových boxech bez filtru a vzduchování. Vodu z akvária s rodiči, měním cca 80%. Občas je přeliju do jiného boxu a řasy a svinčík v boxu očistím kartáčkem. U pancéřníčků to musí jít taky.
Chtělo by to větší boxy, ale tyhle mám zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2018 17:10 Muž @ DavFM [970] - Corydoras&ApistogrammaRe: Papik
Já ani netopím, jenom lehce vzduchuju, ať se hýbe voda. Filtr dávám až do 12l akva, kam je dávám tak po 14 dnech. Né že by ten filtr byla blbost, to asi ne, ale potřebný tam není-pokud měníš vodu. Vodu na výměnu je lepší nechat den odstát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 16:52 Muž @ Papik [75] Re: DavFM
OK, tak to ještě jednou zkusím. Artémii Hobby líhnu v misce bez vzduchování, za den se vylíhne v pohodě.

Takže myslíš, že ten externí filtr je blbost, jo? Že stačí topítko, vzduchování a každý den vyměnit všechno vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2018 16:45 Muž @ DavFM [970] - Corydoras&ApistogrammaRe: Papik
Dávej jenom tu artemii. Možná je neuvidíš to žrát, ale uvidíš oranžová břicha. Ona v té sladké vodě chvilku plave, ale pak lehne na dno a tam se ještě pár hodin třepe. Šneka dej okružáka, levatka si nejsem jistý, jestli takhle ze dna moc žere. Nedávej to umělé žrádlo vůbec.
Já mám za sebou různé experimenty, kdy jsem taky nechtěl dělat artémku, ale nakonec jsem zjistil, že s artémkou je to všechno jednodušší a efektivnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 15:10 Muž @ Papik [75] Re: DavFM
Nevím, co dělám špatně, ale v plastovém boxu 5 litrů se zase začaly dělat takové ty chomáče bordelu a stěny byly oslizlé. Už po čtyřech dnech a to malý bubifuk běžel pořád.

Dával jsem trochu JBL nobil fluid a pak zivou artémii, ale nikdy jsem neviděl, že by to žraly. Nobil fluid jsem odsával po půl hodině, ale když jsem ráno musel letět do práce, tak někdy až po 8-10 hodinách.

Vodu jsem tak vlastně měnil cca 3/4 dvakrát denně. A dal jsem tam i levatku a po ní detrit samozřejmě taky odsával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2018 15:09 Žena @ drvi [2268] - RostlinyRe: DavFM
Přesně jak říká DavFM, a klidně pak mohou být bez filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.06.2018 12:57 Muž @ DavFM [970] - Corydoras&ApistogrammaRe: Papik
Jak neudržím čistotu? Odkalovat hned, jak je co a měnit celou vodu každý den, krmit jen a pouze artemií. Ta žije dlouho a nekazí vodu.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 32

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 31384x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani