Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2018 07:52 Žena @ tramtra [268] Re: Papik
Podle mě můžeš použít i čerstvé listy, na ně klidně ten mech. Malí pancéřníčci se budou schovávat mezi listy, tak je většinu času stejně neuvidíš, jdou dobře pozorovat zespodu skrz sítko, když jsou v pohybu. Já ze sítka nic neodsávám, svým rejděním rybičky stejně skoro vše ze sítka vyklepou, po vykulení tam hodím pár menších Levatek jako uklízecí četu, ty se mi osvědčily nejvíc, udrží i čistou hladinu. Uvidíš za pochodu a přizpůsobíš si to svým potřebám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 07:20 Muž @ Papik [12] – Opět tření
Po výměně vody v rámci údržby a následném nakrmení rozmrazenou patentkou, se pancéřníčci třeli další den, jako o život. Škoda, že jsem to nemohl vidět, třou se obvykle v době, kdy jsem v práci nebo zřejmě i v noci.

Jiker je spousta všude možně, ale včera jsem se dostal domů až večer, takže jsem je nestíhal přendat. Snad je nic nesežere, ráno jich bylo odhadem stejně.

Horší je, že v tuhle roční dobu v přírodě těžko seženu použitelné suché listy dubu nebo buku na dno síta. Nějaký nápad, co místo nich?

Mám jen jávský mech velký cca 10 x 10 cm, ale ten by myslím zase zakryl většinu dna síta a vůbec bych vykulené rybky neviděl a nemohl je vizuálně kontrolovat jestli žerou, jsou v pořádku atd. Nehledě na problém s odsáváním zachyceného bordýlku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 07:11 Muž @ Papik [12] Re: tramtra
Rozumím, děkuji. Přemýšlel jsem, že bych mohl na sítko navléci silonku nebo něco podobného, ale to by zase mohlo bránit odstraňování nečistot prouděním vody. Případně silonku jen v části, buď dno, nebo strany.

Mech můžu dát, na stínění mám akorát egerii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2018 18:04 Žena @ tramtra [268] Re: Papik
V sítku se mi daří odchovávat Pandy, než jsem začala krmit artemií, braly pěkně právě Nobil fluid, ale stejně tak drcené vločky od Tetry i Hikari tablety rozdrcené na prach. Do sítka dej určitě to listí, ale třeba i nějaký mech nebo něco v čem se krmení trochu zachytí a oni si ho najdou (měla jsem limnobium na hladině, kořeny byly na tohle ideální, navíc potěru pěkně stínilo) . Jen počítej s tím, že toho dost uteče zkrz sítko ven...malinké jsem je po menších dávkách krmila i pětkrát denně, měla jsem tu možnost. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 14:48 Muž @ Papik [12] Re: DavFM
Artémii na líhnutí jsem si už opatřil, ale další pokus udělám raději se sítem v akváriu.
Odskořápkovanou artemii nežrali, vaječný žloudek nežrali, rozdrcené vločky na prach nežraly, JBL nobil fluid možná ano, možná ne, když jsem nakapal, tak se alespoň někteří hýbali.

Nemám šanci je nakrmit několikrát za den a včas odsávat, co nesežerou, když jsem v práci. V sítku voda bude voda určitě líp proudit a nebude se kazit, jako v malé plastové krabici s prťavým bublifukem.

Pár prcků takhle plavalo při stěně krabice nahoru a dolů, tak aspoň už vím proč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2018 12:58 Muž @ DavFM [792] - Corydoras&ApistogrammaRe: Papik
Napský je jeden z těch na odchov nejjednodušších, jejich potěr je o něco menší než potěr jiných pancíků, ale i tak je třeba oproti neonce obrovský.
Artemkou je rozkrmím naprosto jednoduše a s nejmenšíma ztrátáma. Zkoušel jsem i vajíčko, suché krmivo, ale to moc nefunguje. Bez artemky to prostě nejde.
Základem všeho je čistota. Jakmile se artemka na dně přestane vrtět, tak to hned odsaju. Brčkem na sodovku a vzduchovací hadičkou.
Největším nepřítelem potěru pancéřníčků je dravý nálevník. Jak ten potěr pořád leží na dně, tak se na něj nálevník lehce dostane. Napadený jedinec pak začne plavat nahoru dolů, to už je ale hotovo a je třeba ho odlovit pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 12:26 Muž @ Papik [12] Re: dudak
Mám pancéřníčka napského a potěr mi teda přišel miniaturní, v podstatně jen oči a průhledný ocásek.

Pokud by nechtěli žrát, je nějaká finta, jak je donutit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 11:21 Muž @ dudak [1382] Re: Papik
jestli žerou se pozná podle toho, že mají plná břicha - po artemii oranžová, lze to vidět dobře pouhým okem. Malí pancéřníčci jsou jako potěr opravdu velcí, třeba tetry nebo čichavci, ti nejsou skoro vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 10:36 Muž @ Papik [12] Re: dudak
Děkuji, vyzkouším.

Měl jsem problém poznat, jestli něco žerou. Jsou tak prťaví.. Ani slabá lupa nepomohla, proto jsem trochu potravy nechával na dně. Potom jsem se jí snažil odsát, když jsem přišel z práce, ale to bylo až za x hodin.

Odsávání odskořápkované artemie nebo zbytek JBL nobil fluid šlo velmi špatně a do toho se pletla ta drobotina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2018 10:19 Muž @ dudak [1382] Re: Papik
pokud tam plavbaly chuchvalce, tak to bylo jednoznačně překrmeno, voda by měla být pořád čistá průzračná a dno taky, pokud je na něm vidět nějakej bordel, je to špatně. Pokud nejste schopen udržet čistotu, zkuste odchov v čajovém sítku v domovském akváriu. Doporučuju dát na dno nějaký suchý list, třeba z dubu, malí se budou snažit pořád schovat a aspoň hned neodplave všechno krmení. Krmit se musí opravdu málo, hlavně zezačátku.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 09:00 Muž @ Papik [12] Re: dudak
Bohužel potěr postupně vychcípal. :( Poslední dvě přeživší rybky jsem zkusil přemístit na dno akvária do spleti rostlin, ale moc šancí jim nedávám. Ani líhnutá artemie na závěr nepomohla, pravděpodobně byla nedostatečně čistá voda. Netuším, jestli chcíply na špínu nebo hladem nebo na obojí. Některé mrtvolky byly obalené bílou "vatou".

Nevím, jestli mám další pokus zkoušet se síťovou porodničkou v akváriu (zabere dost místa, chtělo by to větší akvárko) nebo znovu platový ikea box 7 litrů nebo větší, jen s topítkem a bublifukem (sehnal jsem co nejmenší) a po dvou dnech krmit čerstvě vylíhlou artémií.

Do té sedmilitrovky jsem bublifuk dal později a nepřišlo mi, že by nějak čistil vodu. Plavaly v ní stejně sem tam chuchvalce, které jsem se snažil marně odsávat, asi plíseň? Ani se tam pořádně naležato nevešel, byl šikmo. Také artémii jsem sehnal až později, ke konci prvního týdne po vykulení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2018 08:10 Muž @ dudak [1382] Re: Papik
malí pancéřníčci leží skoro pořád,nejčastěji na nějakém skrytém místě, jen se nebojte, oni si něco najdou, hlavně nepřekrmit, nobilfluid je lepší potrava, ale i ten tu vodu kazí hrozně rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2018 07:51 Muž @ Papik [12] Re: dudak
To bohužel nedávám, když někdy přijdu z práce až večer. Ale koupil jsem JBL Nobil Fluid a mám připravené micron after tuším od Sera.

Některé rybky sebou mrskají, některé dokonce plavou i k hladině nebo po stěnách, ale většina spíš jen leží. Nevšiml jsem si, že by se vrhaly na žrádlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2018 16:37 Muž @ dudak [1382] Re: Papik
Krmit se musí hrozně málo, ideálně živou artemii, nalihlou z cyst. Krmit několikrát denně a zbytky odsávat ideálně tak po hodině, kord jestli je to sušené, to do druhého dne zkazí vodu ráz dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2018 07:06 Muž @ Papik [12] – Krmení
Ještě bych se chtěl zeptat na krmení. Ráno odsaju zbytek krmení z večera, doleju odstátou vodu, přidám trochu nového krmení. Odpoledne po příchodu z práce odsaju zbytky a nečistoty, doplním vodu a přidám nové krmení. Je to tak v pořádku?

Po přidání krmení totiž nějak nevidím, že by se na něj vrhali a žrali, proto ho nechávám ve vodě, ale nevím, jestli je to chyba, protože už mám první ztráty.

Zatím jsem zkoušel krmit prachem z vločkového krmiva a hikary plankton later, protože nic jiného nemám. Zkoušel jsem i vaječný žloutek, ale děsně zaneřádil vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.05.2018 08:07 Muž @ dudak [1382] Re: Papik
dokud se nekrmí, tak je zbytečné vodu měnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 07:00 Muž @ Papik [12] – Další tření
Pancéřníčci se od té doby vytřeli ještě minimálně 2x, včera naposledy. Všiml jsem si, že jedna malá gupka má nad tlamkou nějakou bouli, tak jí sleduju pozorněji a ono to vypadalo jako přilepaná jikra. Pořádně jsem prohlédl akvárko a taky že jo, našel jsem shluk jiker na biomolitanu a pár dalších na egerii.

Zkusil jsem jikry z této i minulé snůšky přesunout do plastového boxu, odhaduju 4-5 litrů, přidal topítko, pár stonků egerie s jikrami a vzduchovací kamínek.

Je nutné vodu každý den měnit nebo stačí, až po vykulení ryb (pokud se teda vůbec vykulí)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2018 20:27 Muž @ Wanderer [530] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Záleží, kam ty jikry nalepí a kolik máš schovávaček. Ale i v mém velkém akváriu, plném dravců, občas nějaký vylíhnutý pancéřníček přežije a i bez nějaké extra péče. Musejí se mít kam schovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 09:58 Muž @ DavFM [792] - Corydoras&ApistogrammaRe: Papik
A co takhle vydržet a 4 dny vodu neměnit? Nevím jaké tam máš ryby, ale jikry, co jsou někde na skle nebo viditelném místě, stejně šanci moc nemají. Přežije to, co nevidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 08:27 Muž @ Papik [12] Re: DavFM
Tak uvidím, možná přežije nejsilnější. Ale mám obavu, jestli při výměně vody nebude jikrám vadit, že jsou nějakou dobu na suchu? Bych je musel zkusit přelepit někam níže.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 07:44 Muž @ DavFM [792] - Corydoras&ApistogrammaRe: Papik
Těch jiker bude mnohem více, některé dobře schované. Mi se občas stane, že nějaký přežije. Z původních 6ti je jich dneska cca 20 (po dvou letech co je mám). Ale ty co přežijou uvidíš až tak za měsíc, až povyrostou a přestanou se schovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2018 07:24 Muž @ Papik [12]
Zavedl jsem kvasnicové co2, čímž se trochu hlo pH v akváriu, do toho jsem v úterý dělal pravidelnou údržbu s výměnou vody a včera jsem našel zřejmě jikry na rozstřikovací rampě.

Neritina sází jinak vypadající vajíčka, takže to vypadá, že se vytřeli pancéřníčci napští. Na jednom místě je odhadem 12 jiker, na jiném jen 5. Doufal jsem, že z pěti rybek by mohly být dvě nějvětší a nejmohutnější samičky, ale jak ryby dorůstají, tak samiček možná bude vícero.

Předpokládám, že když jikry nechám ve společenském akváriu svému osudu, tak se ani nevykulí nebo mláďata nepřežijí, že?

Nečekal jsem to, nejsem na mladé vybavený. Leda najít nějaký plastový box, přidat vzduchování kamínkem nebo lipovým dřívkem, náhradní topítko mám i teploměr a na krmení mladých mám jen mražené buchanky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 21:14 Žena @ tramtra [268] Re: Marie V.
Ahoj, Jaké pancéřníčky máš? Jaké akvárium a jakou porodničku...nejlépe bude, když si založíš prezentaci...těžko radit bez jakékoliv informace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 20:39 Marie V. – Dotaz
Mohu panceřníčky odchytit do porodničky a dát jim rostliny? Děkuji Jsem začátečník.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 20:49 Muž @ slava [0] - ŽivorodkyRe: motýlek
Díky vyzkouším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 19:57 Muž @ motýlek [271] Re: slava
Dělá se to jinak - buď jikry seskrabujes průběžně, nebo u některých druhů (panda mám odzkoušeno) dej do nádrže trochu rozpletenou "drátěnku" na nádobí - samozřejmě tu z umělé hmoty - tam jikry zůstanou přilepené a buď je pak komplet přemístit do jiné nádrže a nebo odlovíš dospělé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2018 19:39 Muž @ slava [0] - Živorodky – výtěr pancéřníčka zeleného
Ahoj jak dlouho se vytírají pancéřníčci?
Ráno v 6 hod jsem našel první jikry v 15 hod další a v 19 další. 3 samice a 3 samci.
Odborníci kdy byste je přelovovali z vytíračky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 17:18 Muž @ Wanderer [530] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: rudiezi
Jakmile se jim nevejdou do huby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 16:22 Muž @ rudiezi [3]
Za ako dlho po vyliahnutí môžem presunúť z pôrodničky do akvária pancierničkov aby ich tam nič nezklikvidovalo (v akváriu sú gupky, dospelí pancierničkovia) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 17:40 Žena @ tramtra [268] – Panda - postupný úhyn potěru
Zdravím. Kdo máte zkušenosti s odchovem pancéřníčka Pandy, poradíte, proč potěr po jednom postupně umírá? Nemám zvlášť odchovnu, jen sítko ve společenské nádrži s trochou jávského mechu a limnobia s okřehkem na hladině. Je tam i pár malinkých levatek. Pandy se třou pravidelně, zkusila jsem odchov v plastovém sítku (15 cm průměr). Podařilo se rybky rozkrmit JBL nobil fluid, jako desetidenní přežily dvoudenní půst. 18.den první úmrtí, mezi 25. a 35. dnem další jeden padl (nebyli jsme doma), pak po dalších třech dnech opět jeden a znovu po třech dnech další dva, jeden ráno, druhý večer. Vodu měním po týdnu 1/3, někdy už po pěti dnech, když dopředu vím, že v obvyklou dobu nebudu moct. Teplota je stabilní 25 stupňů. Posledních šest dní je v sítku dalších asi deset čerstvě vykulených pandíků a těm se nic neděje, vymřeli jen ti starší. Přístup k hladině mají, slepá se netvoří. Může to souviset s krmením? Kromě tekutého JBL dostávali i vločky a malé kousky rozmočených tablet. V sítku jídlo nezůstávalo. ???
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 13:24 Gladilaf Re: JoKa
Díky! Včera se zadařilo, jak začalo večer pršet tak jsem snížil hladinu na cca 1/2 a přidal pár litrů dešťové a dneska na to vlítli. I kdyby se to z nějakého důvodu nepodařilo, jsem rád, že jsem po delší době viděl, že to jde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2017 12:35 JoKa Re: Gladilaf
Jediné co mě napadá je přidat rostliny. Ideálně egeria densa. Ta má pro něj super lístky, na které to rádi lepí... Také mám v květináči affinis, ten maj také rádi... Ať je tam prostě džungle...
Pak už jen nedělat ty teplotní školy tak často. Nech je dva týdny uklidnit v 25 st. a teprve po dvou týdnech bych zkusil vyměnit za 22, ale topítko nechat zapnuté, ať zase teplota pomalu stoupá na původní hodnoty...
Co světlo, jak dlouho jim svítíš? Zkusit třeba lehce přistínit část akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 11:41 Gladilaf – vyvolání tření
Ahoj,

od té doby, co jsem se přestěhoval na místo s jiným zdrojem vody /Praha 8/ jsem nezaznamenal pokusy pancéřníčků (C. paleatus) o tření. Teď asi týden mám v separátní nádrži 2 samce a 1 samici, jsou živí, žraví, vypadají spokojeně ale na tření to pořád nevypadá. Zkoušel jsem různě měnit parametry vody, přidat vysoký podíl RO /pozvolna/, méně nebo více Torbenu, měnit teplotu směrem dolů až na 18 °C, krmím různorodou stravou včetně zeleniny, filtrace jede tak aby byl slušný proud, ve kterém se rádi prohánějí... ale furt nic.

Sám nevím co bych si na to odpověděl, ale třeba má někdo nějaký tip. Ještě bych dodal, že pancéřníčků jsem v minulosti už odchoval docela hodně, bylo to v místě s jiným zdrojem vody (Praha 5). Předem díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2017 09:04 Muž @ motýlek [271] Re: DavFM
já u Pand použil normální "drátěnku" z kuchyně - samozřejmě umělo_hmotnou - jikry nakladly dovnitř a nic nesežraly ... navíc to pak lze snadno jako celek přendat jinam ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:57 Muž @ DavFM [792] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
No ja jim vcera rano ochladil, pak byla asi pul hodky sprcha, zadne zradlo, dneska taky hladovka. Pred tim jsem zkousel kde co, studena rano, studena vecer, vymena vice nez pulky za RO vodu a furt nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:51 R Muž @ romant [26532] Re: DavFM
Taky jsem už tření pozoroval večer, tedy nutno přiznat že vždy po výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:50 Muž @ DavFM [792] - Corydoras&ApistogrammaRe: romant
Asi jo. 10 vecer, cas jit spat, a oni si 5 minut vybiraji kam nalepi 1 jikru :) Trenujou me uz mesic, az vcera zabrala sprcha nasazena na vyvod z filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:41 R Muž @ romant [26532] Re: DavFM
Máš holt ryby náměsíčníky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:40 Muž @ DavFM [792] - Corydoras&ApistogrammaRe: Urtman
No mi se vzdycky zatim vsichni vytirali pres den, vetsinou dopoledne. Ted takhle navecer me prekvapili. Navic studenou dostali vcera rano. Porad jsem na ne nemohl najit recept, nedavno jsem nekde cetl clanek, ze nekdy muze pomoct prave slunecni svit. A oni radeji mesic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:33 JoKa - Corydoras&ApistogrammaRe: DavFM
V 9 už mívám všude zhasnuto, ale nevidím důvod, proč ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 21:17 Muž @ DavFM [792] - Corydoras&Apistogramma
Setkali jste se s tim, ze se pancerničci zacnou trit vecer? Treba v 9?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2016 03:05 Muž @ TRULY [161] Re: Urtman
ahoj. Tak asi pred 5-6 tyzdnou dozadu sa mi vtedy vyliahlo 7 prckov. Ostalo mi vtedy po 2 tyzdnoch 5 kusov ktor mam dodnes. Cely cas som ich krmil zivou potravou. Lenze som mal pocit ze rastu nejako pomaly. Neviem ci som krmil malo alebo nie. Pred tyzdnom som skusil vlockovu potravu a chytili sa. Prestalo ma to s artemkou bavit a zacal som davat vlockovu. Odvtedy ich rast doslova az na jeden kus vystrelil. Uz som take peikrmenie zazil u inych ryb ze z dna na den zacali radikalne rast ryhlejsie. Zaznamenal si aj ty nieco take?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 00:33 Eby
Mam tiež vajíčka tak čakám na vyliahnutie sú v druhom akva majú 2dni pekne hnede zatiaľ vse ok.mohla by som potom maličkých dať do krevetkaria cca 30l (red cherry a malicky ancikovia) a kedy hlavne? Odchovavam prvý krát trošku sa obávam toho kŕmenia.. no uvidime

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 19:26 kouba Re: Urtman
Děkuji za odpověď. Už sem to pročítal. Su zvědavej jestli se mně ňákej zadaří. Vytáhl sem jikry z velkýho akvárka do menšího. A dal je do toho čajovýho sítka a nechávám vodu provzdušňovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 18:47 JoKa Re: kouba
Odpovědi najdeš na této stránce, stačí zarolovat dolů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 16:31 kouba
Ahoj, mám na stěně akvárka jikry panceřníčku. Co udělat pro to, aby se vylíhli? Dají se jikry předělat? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 21:54 Muž @ TRULY [161]
tak ten zvysok sa mi udrzat nepodarilo. Ostalo mi 6 kusov ktore ziju od orvej varky a druha a tretia varka odisla. Neviem ci je to tym prikrmenim na 3,4 den a nejak preckali tu kriticku dobu kedy uz boli schoone jest artemku ale proete ziju dalej. Len keby rastli rychlejsie. Oproti ancistrusom mi pridu ovela komplikovanejsie na odchov. Asi si zacnem viac vazit cenu za nich ori kupe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:26 Muž @ TRULY [161]
tak zatial to necham tak. Budem sa snazit udrzat ten zvysok a uvidjme. Skoda ze ti nerastie ako ancistrus to by bol klud.
Necham ich vytierat sa v klude navyse nemam ani volne akva a akurat dorabam stolik pod nove akva tak mam toho dost + praca a drobec na ceste.
Uvidime ako to dopadne s novou varkou ikier. Kazdy 4-5 den nieco znesu tak som zvedavy. Dneska zase robili tance tak sa rano zobudim a na liste bude asi prekvapko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:17 JoKa Re: TRULY
Fakt to zkus, jak říkám. Přendej dospělce, než se začnou třít... Bublifuk a plovoucky. Měň vodu a střídmě krm... Budeš překvapen. Tihle pancernicci nejsou alchymie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 22:15 Muž @ DavFM [792] - Corydoras&ApistogrammaRe: Urtman
No tech 7 pionyru tu vodu snad nezkazi nikdy,ale ta akvaristova chyba je velice pravdepodobna. Navic se tem pancikum blbe odsava, projizdka toboganem je bezna vec ( pouzivam na to bily kastrol, tam je je videt). Taky hodne pomahaji okruzaci.
To cajove sitko mi prijde takove blbuvzdorne.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 31

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 29716x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani