Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2008 11:54 oldkiwinka – Re: Metz
no já začala asi dva týdny před vytřením zelených panců krmit patentkama a pak sem jeden den vyměnila asi 1/4 vody a pořádně odkalila bordýlek z akvárka. další ráno jsem koukala na tření...
dej jim čas,až se jim bude chtít, vytřou se.. Popř jím můžeš výměnou vody pomoci ke zvýšení aktivity ke tření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2008 11:52 Metz
to mě taky napadlo ale jak mám to tření vyprovokovat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2008 11:51 oldkiwinka – Re: Metz
co takhle je nechat vytřít ve společenském a hlídat jikry? Jelikož stejně po přelovení si budou zvykat několik dní/týdnů na nové prostředí, tak by jsi je akorát stresoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2008 11:45 Metz
díky to jek škoda že tak velike.... sad sad sad ja se tak těšil na pancíčky...doma mam jen takovych 6-7litru... škoda ale díky sad sad sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2008 11:41 oldkiwinka – Re: Metz
1)4 by mohli stačit
2)samičky by měly být plnější v bříšku a o něco větší
3)mohly by po patentkách
4)oni se netřou na sklo jako ostatní?
5)od 20 l výše
6)já zelený rozkrmila mikrou (drobní malí červíci...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2008 11:17 Metz – Pancéřníček panda
dobry den chtěl jsem se zeptat jak rozmnožit tyto rybky...
1 otázka:stačí 4?
2 otázka:jak rozeznat pohlaví?
3 otázka:čím krmit at se zaplní jikrami?
4 otázka:nemam javsky mech muzu pouzit limnophilu sessiliofloru???
5 ot....:jak velka nadrž pro rozmnožení??
6 ot....:čím krmit potěr???doma nemuzu mit ty žabronožky a tak jesi staci prachove nebo koupit tekute krmivo....díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 19:41 JUMP
...a na páreček to vypadá, zkus ještě lepší foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 19:39 JUMP
Vypadá to na pancéřníčka zeleného X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 18:02 Beranybuc
to se tak dobře nepozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2008 17:11 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvku Můžete mi, prosím, potvrdit jestli je to páreček. Lépe mi je vyfotit nešlo :-O
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2008 11:25 Muž Diego [72]
Ted mám 45 dnešních jiker.A nic jsem v akva nedělal (nesnižoval ani teplotu). hop hop :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2008 11:23 rolandmynar – Re: MESTEK
To je jistě pravda, ale v přírodě změna teploty není nikdy zlomová a i když se teplota vzduchu pohne mezi dnem a nocí např. o těch 10 stupňů, teplota vody ja daleko stálejší a takto skokově nikdy nereaguje. Ochlazení a ohřívání přírodních nádrží je velmi pozvolné a není úměrné teplotám vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2008 19:15 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: MESTEK
pozor. od 12C dochází k teplotnímu šoku. ale to, když se v akva krátkodobě sníží teplota třeba o třeba 3C by mělo být většině rybám jedno. teda když to nebude pod hranici co snesou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 19:08 MESTEK – Re: pavliina
nevim jaký je má,ale pokud má starší,bude jim to jedno.ve volné přírodě se neustále teplota mění.rybám od 2 let života je +- 10 stupnu jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 19:04 Žena pavliina [50] – Re: MESTEK
A co na to ochlazení budou říkat ostatní rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 18:22 Žena janeka [2] - Tetry
A co mám dělat, když se mi třou bez problémů, akorát se z těch jiker nikdy nic ´nevylíhne´.. jinak sklo mám jimi celý oblepený??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 16:57 MESTEK
100% se množí sami, množení odstartuj tím, že jim přestan topit a k úspěšném startu potřebují jen chladnou vodu, do týdne o ochlazení budeš mít plný akva jiker na skle,ale holku krm masitou stravou, musí nabrat hodně energie, po porodu bude nervní den až dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 15:48 Žena pavliina [50] – Re: MESTEK
Děkuji za rady, já nemyslela, že bych je chtěla cíleně množit ;-) Ale nějaké to mimčo od nich by mě potěšilo ano . Žádné jiné akva, kam bych je přendala nemám. Jen mě zajímalo, jestli je nějaká šance, aby si mi rozmnožil jeden párek ve společném akva? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 15:11 MESTEK
100% jim týden nech teplotu vysokou,asi 23-25. samičku krm patentkama nebo jinou mraženou potravou aby se zaplnila jikrama, krm dost.Potom jim vypni topení a nech pokojovou teplotu 18-22 noc/den a sama naklade jikry.Potom je odsaj do malého chovného akva a jikry potřebují minimálně 23C, proto doporučuju koupit třeba na aukru 10W ohřev, já jikrám netopil, a nevylíhly se, možná taky proto že samice rodila poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 11:39 KubaVáca – Pavliina
Kdyby si je chtěla mermomocí odchovat, dej je do akva kde budou sami. Vyměn část vody, sniž teplotu tak o 3 stupně, dávej jim nítěnky a můžeš jenom doufat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 11:30 Žena pavliina [50]
Tak to já je nekrmím ničím zvláštním :-O jen tabletkama - tak se nevytřou? Uvažovala jsem, že bych si ještě nějakého pancéřníčka koupila, líbí se mi pancéřníčci panda ale už mi tam nezbývá na ně místo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 11:27 oldkiwinka – Re: pavliina
Při krmení nítěnkama nebo patentkama by se samička mohla zaplnit jikrama. Více samečků se doporučuje, jelikož mají slušný počet jiker a samečci to nestíhají oplodňovat. Takže jediné co při 1 samečkovi hrozí je to, že neoplodní všechny jikry.
Ale možnost, že se vytřou, tam je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 11:22 Žena pavliina [50]
Myslíte, že by se mi pancéřníčci zelení vytřeli, když mám jen jeden párek? Teda myslím si, že je to páreček :-D jeden je o dost větší (samička) než druhý (sameček). Chvíli se honí po akvárku ale pak třeba něco najdou na dně a přestanou a pak zas hmm Jen tak blbnou nebo z toho něco bude? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 21:16 Nobody – Re: bucliik
Myslím,že rájovcům to nevadí. :-) Horší je to např.s neonkami červenými - ty svojí žravostí to slupnou taky ještě na hladině a pak,dokud nestráví,plavou hlavou dolů.Krmivo je nadnáší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 22:57 Žena bucliik [99]
ju,jenže rájovci to papali už při cestě na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 22:41 Nobody – Re: bucliik
Pokud použijete vločkové krmivo,tak než klesne na dno,už nasaje vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 22:25 Anonym – Re: MESTEK
krmit jikry? to už tu bylo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 20:06 MESTEK
doufám že se jich dožije co nejvíc,maji moji snahu.snad to do výkendu vydrží,protože jim tu živou potravu dopřeju a seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 19:36 Žena bucliik [99]
mě se to taky nikdy nestalo, jen jsem o tom krmení hodně četla a někde jsem na to narazila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 19:32 Petr_Janousek – Re: bucliik
To s tím bobtnáním v bříšku slyším poprvé, ale třeba je to pravda. Když se suché krmivo namočí, tak zvětšuje svůj objem. Asi na tom něco bude, ale podle mě záleží na množství potravy, které potěr přijme! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 19:29 Petr_Janousek – Re: MESTEK
Pokud nezačneš krmit živou potravou, tak musíš počítat s tím, že odchováš jen pár ks. Umělé krmivo je alternativa, ale nesmíš se divit pak, až ti začnou vymírat hladem, jelikož se za 1)musí naučit přijímat tablety a za 2) budou tablety špatně trávit. Hodně štěstí při odchovu. Jelikož mě mrzí každý ztracený život rybičky a snažím se svými radami ten život zachránit, tak ti přeji, aby si jich co nejvíce odchoval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 19:26 Žena bucliik [99]
já ju, já taky dávala papání sušený-někdo říkal že jim to nabobtná v bříšku a pak jim prasknou, ale mě se to nestalo. nejlepší je asi živá potrave, po té nejrychleji rostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 19:22 MESTEK
souhlasí někkdo s mím postupen nadrolit jim zelenou tabletu pro ryby žijící u dna a zmraženou dafnii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2008 19:14 Petr_Janousek – Re: MESTEK
Potěr pancéřníčků se kulí za asi 5 dní při teplotě 24-25 stupňů. Nízká teplota způsobila, že se jesště za 6 dnů nevykulili. Příště jim zvedni teplotu na 24 stupňů ;-) O potěr se starej pečlivě! Vadí jim odpadní látky, takže odsávej nečistoty každý den a doplňuj odstátou vodou. Nepřidávej žádné chemické přípravky, protože pancíci a ancistrusi je špatně snášejí! Až potěr stráví žloutkový váček, tak se rozplave a hned je můžeš krmit vylíhlou artémii(žábronožka solná) a až povyrostou, tak můžeš krmit mraženým cyclopem (buchanka) a až povyrostou ještě víc, tak je můžeš krmit nasekanou patentkou a pak i celou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 19:10 Žena bucliik [99]
po vylíhnutí by měli nějaký čas trávit žloutkový váček-takže je nerušit aby se zbytečně neunavovali plaváním, ale aby pěkně rostli a po rozplavání(to začnou plavat) krmit.
já rájovce krmila uvařeným žloutkem propasírovaným přes kapesník (artemie se mi zdály veliký)a asi po týdnu jsem začala s artemiema-ty jim jely.
takhle je to u rájovců, ale myslím že s tím váčkem je stejný u všech rybek-ale 100%jistá si nejsem, počkej na pancéřníčkáře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 19:04 MESTEK
doporučil by mi někdo co dál,jak se k prckům mám chovat po vylíhnutí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 18:56 oldkiwinka – Re: MESTEK
Dej jim čas, jestli mají vodu 20-22°C tak to bude trvat trošku déle. Vsadím se, že do středy se ti něco vyklube. Hlavně trpělivost ;-) . Když už mají očka, moc dlouhej čas do vyklubání není:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 18:46 Žena bucliik [99]
když mají oči taky vydrž, určo to za chvíli bude ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 18:45 MESTEK – PROSIM O POMOC - NECHTĚJÍ SE MI OTEVŘÍT JIKRY
jikry mám pancečníčka skvrnitého.Nakladené na stěnu v úterý,ve čtvrtek jsem je odsál do chovného akvaria a dnes je to 6 dní a za tu dobu se jen u většiny objevili velké černé oči v podobě teček v jikrách.Rybky na svět ni.Vodu dolívám 1x deně odstátou,topím jen přes den 22C v noci 20C.Proč se ještě nenarodily?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 12:59 MESTEK
ted jim měnim dno z bílého štěrku na tmavší modro-šedý,asi to bude pro ně přirozenější prostředí,třeba si budou připadav více jako ve volné přírodě a rozmnožní se.Fotky až budu hotov přidám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 11:33 marsz Re: Buclik
jojo, mám notmálně 24,5, ale když měním pancéřníčkům, které mám s gupkama, tak dám chladnější a začnou tancovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 11:16 Žena bucliik [99] Re: MESTEK
myslím že to mysleli tak, že normálně mají 24stupňů a pro tření se sníží, ne?ale asi dlouhodobě studená nebude ryby moc zajímat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 11:13 MESTEK Re: Roman
děkuji za názory,ale aý doposud mi každý říkal teplotu zvýšit,dokonce mám dneska sraz s pánem,který mi proda odhřev 50W - dohodli jsme se na stokoruně a ted najednou teplotu snížit?Mám teda schůzku zrušit? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 08:33 marsz Re: Aja
Nevím jestli jen snížit stačí. Já prostě naliju po odkalení do akvárka o dva tři stupně chladnější vodu, i když teplotu v akvárku měřím rukou. :-) Samečků je lepší mít víc. Ani né proto, že by samičky byly nějaké vybíravé, ale asi ty jikry jeden nezvládne oplodnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2008 07:36 Aja Re: Roman
Já už jsem teplotu zkoušela snížit, pak zase zvýšit, krmení mají dost pestrý a nic. No teda sameček se celkem snaží, vyděla jsem ho už hodněkrát, jak se pokoušel otření, ale samička ho jakoby přehlíží. Přemýšlela jsem, že asi koupím jěště aspoň dva - třeba se samičce její partner nelíbí? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 22:50 Muž Roman [100] - CichlidyRe: MESTEK
Tak u pancílů je to jednoduchchá věc.Ryby chovej ve stálé teplotě kolem 20-24*C.potom je důležité živé krmení,nítěnky,patentky atd., čímž je na tření připravíš, nějaká tabletka taky neuškodí.Potom co jsem pozoroval u jednoho chovatele před lety jim snížil teplotu cca o 4*C a ryby propláchl v sitce ve studené vodě.Tím došlo asi k nějakému startu přišoku a paj´k je dal normálně do třecí nádrže.Podobných článků najdeš ve starších číslech Akvárium terárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 18:48 MESTEK Re: Jarda111
já slepota se spletl,krmím je mraženými patentkami ne nitěnkami a když je krmím a čuchnu k tomu tak cítím desinfekci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 18:30 Muž chicko [124] Re: JARDA111
Kdyby jenom bahno....našel sem už spostu věcí v mraženém...od kamínků a kousků skla po peří, jednou dokonce kousek molitanu :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 18:25 JARDA111 Re: MESTEK
Ty mražené nitěnky bych vynechal, je to většinou zmražené i s bahnem a nitěnky jak známo nežijou zrovna v čistých vodách. Jarda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2008 16:36 Muž chicko [124] Re: MESTEK
podle mne nemáš akvárium dostatečně prirozeně zaběhlé, aby se ti množilo něco jinýho než živorodky(rostliny, bílý štěrk atd)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani?od=1501