Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 17:18 Muž vikimaki [32] Re: Albert
Souhlasím s Urtmanem. Plně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 16:49 JoKa Re: Albert
Mohlo by, nevidím nic špatně. Měl bys tam mít zajetý filtr, topítko (není nezbytnost, pokud v místnosti topíš, ale je to lepší). Obden měň třetinu vody a co hlavně, nachystej si artémku. Až se vykulí, máš dva, max tři dny, než dostanou hlad. Ten den, co se vykulí jí dej líhnout... Doporučuji mít připraven také nobil fluid (nebo jiné tekuté krmivo pro potěr), kdyby se náhodou vykulili menší a artémka byla na ně moc velká...
Bez té živé artémky se ale fakt nehneš, ta je nezbytnost...
Ať to vyjde... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 16:32 Albert – Jikry Pancéřníčka Skvrnitého
Fotka k příspěvku Mám už 5.den jikry - uzpůsobil jsem podmínky pro jejich vývoj prosím poradte, vylíhne se z toho něco ( viz. ) foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 18:27 R Muž romant [27987] Re: vikimaki
No, krásná práce. X-) V tom odkazu, jak jsem Ti dával, je i návod, jak na "výrobu" artémky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 18:13 Muž vikimaki [32] Re: romant
Artemka už je na cestě , robka byla shopingovat, tak jsem využil gsm sítě a už to má pro mě v autě . Jenom jestli to dokážu vyrobit. Zrovna hledám návod, a uvažuji jak to udělat tak nějak esteticky, protože až moja zjistí , co to vlastně koupila, tak bude těžké ji přesvědčit, aby to stálo pod akvárkem v předsíni tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 17:48 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Jasná zpráva, ta fotka od tazatele hovoří jasně pro "artemku tam per rovnou". X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2013 17:46 JoKa Re: romant
Tekuté jsem radil jenom proto, že ti moji, co jim dělám stále reklamu (zatím pravděpodobně dvoupásý), byli po rozplavání příliš prťaví, aby si pochutnali na artémce. V takovém případě musí nastoupit něco "menšího", já používal toto, samozřejmě dočasně, ty dva, max tři dny...
Jinak bez artémky se žádný kvalitní odchov neobejde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 17:33 R Muž romant [27987] Re: vikimaki
Sežeň si spíš tu artemku, jak správně radí kolega, teď máš ty 2-3 dny čas, potom už bude pozdě, jenom na tekutým je dlouho neudržíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 17:29 Muž vikimaki [32] Re: Urtman
Díky moc, zítra hned koupím nobilfluid a snad něco přežije. Mám radost jak malý kluk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 17:23 JoKa Re: vikimaki
Jo, to je přesně ono, ale bacha, nezmizí to úplně, spíš propadne a zůstane bříško... Pomůckou je, že když ho stráví, tak se takzvaně rozplavou (2-3 den od vykulení), to znamená, že se přestanou držet na jednom místě, začnou šmejdit po celém dně a hledat něco dobrého...
Zapomněl jsem zmínit jednu věc, s tou artémkou je dobré začít co nejdříve s ohledem na velikost potěru. Ty dva dny na tekutém, co jsem psal, platí pouze tehdy, když je potěr moc malý, aby artémku přijal... Doufám, že jsem to napsal srozumitelně, prostě když už jsou dost velcí na artémku, láduj artémkou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 17:08 Muž vikimaki [32] Re: Urtman
Díky za cenné rady. Takže to co mají za hlavičkou viz fotka rybicky.net/fotogalerie.php… je ten žloutek či co ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 16:35 JoKa Re: vikimaki
Začni je krmit, až po strávení žloutku... Pancéřníčky rozkrmuji Nobil fluidem (tekuté krmivo, které obsahuje mimojiné i artemii), na tvůj počet bych dával 3x denně 5 kapek, první dva dny a pak by měla nastoupit živá artemie. Krmím 3x denně menší dávky... A ještě dělám vychytávku, abych je lépe naučil živou artémku přijímat, tak jim jí dám a zakápnu troškou toho fluidu. Ono to totiž strašně smrdí a oni to cítí, stačí kápnout a lítaj jak zběsilý... Také se mi osvědčilo, při podávání artémky, dát na noc tabletku pro obyvatele dna, ta se krásně rozmočí v prach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 16:03 Muž vikimaki [32] – právě se vylíhli
Ahoj všem. Právě se mi vylíhlo asi 10 pancéřníčků skvrnitých. Jsem z toho uchvácen :-). Pancéřníčci seš mi pořád třou ve společenské nádrži a jikry lepí po skle. Ty které se mi podaří, přemísťuji do malého akva do síťky. Jen jsem to zkusil dle návodů tady popsaných a nečekal jsem , že z toho něco bude. Teď bych potřeboval poradit čím je nejlépe krmit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:03 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: dudak
samci kolem první roku a samice 1rok až 1.5 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 22:02 Muž dudak [1885] – pohlavní dospělost
Nevíte někdo kdy pancéřníčci pohlavně dospívají? našel jsem dost rozporuplné údaje od 6 měsíců do dvou let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 20:19 JoKa Re: pjaja
Pokud nejsou ti ostatní nějací predátoři, ale jiní pancéřníčci, tak od 1 cm rybky bych se toho nebál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 17:59 Žena pjaja [3] - Živorodky
ještě mám otázku po jaké době jste mladé pustily do akvária mezi ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 16:33 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: pjaja
Takova shoda ze? :-D každého pancernika ovlivnilo něco jineho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 16:31 Žena pjaja [3] - ŽivorodkyRe: Annabell
mě se začli třít po přestěhování do většího akva, voda stejná, teplota vody taky. Ale je fakt že jsem začla krmit nítěnkama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 16:22 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: MichoCZ
Teplotní sok....trely se po kazde výměně vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 15:50 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Annabell
A víš co byl impuls ke tření? Teplotní šok nebo nitěnky nebo něco jiného? Já mám pancíků dost, ale ke tření se nemá ani jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 15:45 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Urtman
Kdyz se vytreli pancernici mne sotva se rozplavaly mimca hned byly další jikry:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 14:29 JoKa Re: Annabell
Já bych řekl, že to normální bude, sám to mohu potvrdit. Párek nanusů se vytře, přelovím ho a za týden se tře znovu a dokonce na jiném místě. Takto 4x za sebou...
Asi dobrá voda, nebo slušnej oddíl... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 11:59 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: pjaja
Je to normální jak jednou se zacnou třít tak se jeste několikrát trou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 11:54 Žena vondr001 [674] Re: pjaja
Já mám panceřníčky panda a ti se třeli po dobu 3 měsíců 1 týdně- někdy to stihli i 2x. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 11:49 Žena pjaja [3] - Živorodky – tření
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám dva pancéřníčky zelenopruhé,zadařilo se, že je to páreček. Jen dva protože jsem měla pouze 54 l akvárium, tam se nikdy nevytřeli. Teď jsem je přestěhovala do 180 l. A vytírají se mi co 4 dny jsou na skle jikry. Je to normální? Tak často? Většinou jsem vyčetla interval 1-2x měsíčně. Jikry vždy přendám do 3 l akva se vzduchováním. Momentálně mám 20 mimoušek a doufám že se dožijí "dospělosti".

Fotka je pořízená v misce kam je dávám při čištění.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 22:48 buck Re: Kara
Podle toho kolik je jiker, tak je prelov do nejakeho akva (ja jich mivam tak 400, takze tak do 50l), tam je pak i rozkrmim a po nejakem case je tridim a prelovuji do jinych akva. Dulezita vec na zacatku je casto vymenovat vodu a odsavat kal, nejlepe kazdy den a nemit je v malem akva, protoze jsou dost nachylni na kvalitu vody kdyz jsou mali. Ja je krmim nasekanymi nitenkami, ale lepsi jsou virnici nebo male artemie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 17:35 Žena Jaffi [91] Re: Kara
Já jsem je odlovila do odchovny (malé akvárko), dala jsem tam vzduchování a topítko, jo a výluh z olšových šišek. Potěr se začal kulit 3. den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 16:33 Kara
Asi budu znit totalne stupidne ale kam mam odlovit ty jikry...?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 17:43 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: lucajda
1) todle je forum o nemoci
2) první si o nich něco přečti
3) kdyby jsi něco o nich hledal tak to určitě najdeš na netu
4) a tady v článcích najdes i návod
stačí jen hledat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 15:00 lucajda
ahoj, chci začit s odchovem pancernicku panda, uz sem se podivala na nekolik clanku ale budu rada za kazdou informaci:)mam akvarium 39l a tam bych je prave chtela chovat. staci to nebo ma byt vetsi? a jeste by me zajimalo kdy mam zacit krmit ty jikry a cim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.09.2013 13:31 Muž rudolf [4681] Re: Urtman
Aby nedošlo k nedorozumění. Využívání kyslíku ze vzduchu je u pancéřníčků obligatorní, tedy jinými slovy - pancéřníčci se nadechují vzduchu trvale, nikoli pouze tehdy, jsou-li v prostředí s malým množstvím rozpuštěného kyslíku ve vodě. Zároveň ale normálně dýchají žábrami. Využívání kyslíku ze vzduchu má u nich význam také pro udržování hydrostatické rovnováhy, některé výzkumy naznačují, že tento význam je snad i větší než význam pro dýchání. Takový závěr má svou logiku, protože z akvárií známe, že nadechování u hladiny nebývá většinou moc časté a jeho frekvence bývá různá; a v přírodě se zase mnohé druhy vzhledem k charakteru biotopu, který obývají, v podstatě ani nemají šanci dostat do prostředí s malým množstvím rozpuštěného kyslíku ve vodě.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 09:20 JoKa Re: LiborSprysl
Jo, to o nich vim, ze si tim pomahaji, nebo kdyz je spatna kvalita vody a nebo malo kysliku. Nevedel jsem ten sloupec jestli resit s mladyma. Uz mi bylo odpovezeno, navic je nakonec necham vykulit v betkariu a prestehoval jsem rodice a bojovaka jinam. Tam je hladina nizko, tak to nemusim resit. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2013 05:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: ....Přece jen dýchají atmosférický kyslík....

Pancéřníčci nejsou labyrintky. Oni jen "dodýchávají", respektive umí zpracovávat atmosférický kyslík díky schopnostem střevního systému. Jinak dýchají i ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:53 Muž vlacek [402] Re: Urtman
k tomu vodnimu sloupci - 15cm bohate staci. Je to pro ne rozhodne lepsi nez vyssi sloupec vody. Maji vice sanci se nadechnou a spravne vyvinout ploutve. To je ale spise pripad, ze je das zvlast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 17:33 JoKa Re: vondr001
OK, ještě jednou díky... Momentálně krmím potěr skalár, bettek a čichavců, takže mám rozjetých líhní na artémky víc než dost a něco mraženého se taky najde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 16:45 Žena vondr001 [674] Re: Urtman
Co jsem vypozorovala, tak panceřníčci (panda) se začínali "nadechovat" až v 5.týdnu a to už pro ně není problém vyplavat 30cm nahoru.
Co se týká krmiva, tak jsem kromě artémie používala i viřníka (mraženého) a mikry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2013 16:29 JoKa Re: vondr001
Děkuji za odpověď. Něco podobného jsem si myslel a něco podobného i přečetl, každopádně děkuji za potvrzení... Snad to vyjde... Jo a poslední věc, co jsem nikde nenašel, jak s vodním sloupcem? Musí se snižovat jako u labyrintek? Přece jen dýchají atmosférický kyslík. Předpokládám, že ne, ale radši se zeptám, jistota je kulomet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   12.09.2013 07:56 Žena vondr001 [674] Re: Urtman
Jikry umísti do sítka nad vzduchování, líhnou se v závislosti na teplotě (asi 4.- 5.den), pokud nejaká jikra zbělá, nebo zplesniví, tak ji hned odstraň. Do vody můžeš přidat přípravek proti zaplísnění (já používám Esha 2000). 2dny tráví žloutkový váček, 3. den se začínají krmit. Pokud si myslíš, že atremku nevezme, zkus Nobil Fluid Artemia mix (je to tekuté krmivo pro potěr). Já mám zkušenosti s panceřníčky panda a ti s artemkou neměli problém. Doporučovala bych ti je nechat po vykulení ještě pár dní v tom sítku - lépe se krmí. Pokud máš pro ně odchovnu, tak je potřeba denně odkalovat zbytky potravy a měnit alespon 1/3 vody.
Držím palce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2013 18:40 JoKa – Pancéřníček drobný odchov
Zdravím, párek pancéřníčků drobných mi nakladl vajíčka. Nemám s tímto druhem pranic zkušeností. Prosím o radu, po vykulení, jak dlouho tráví vaječný žloutek a čím začít krmit? Vzhledem k velikosti se bojím, že vylíhnutou artémku nevezme. Máte s nimi někdo zkušenost?? Děkuji...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:22 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: vlacek
Ok děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:15 Muž vlacek [402] Re: blegon
V chuchvalcich nevadi pokud nezacne nejaka plesnivet. To by pak preslo na vedlejsi. Lepsi je samostatne. Jestli jsou nektere bile, tak je rovnou odsran. Topit moc nemusis, mezi 21-25C to bude v pohode. V sitce by se ti mohlo stat, ze po vykuleni ti poter proplave oky sitky, pokud nema hodne mala oka. A tezko je v ni budes krmit. Jestli mas Eshu, tak do samostatneho akvarka trochu kapni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 19:10 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: vlacek
Jikry už jsou v akvarku a trochu jiker jsem dal do sítky a nechal ve velkém akvárku. Seskrabl jsem je tak že jsem si se zalamovacího nože trochu ulomil a tím kouskem sem jikry seškrabal. Ještě se zeptám na kolik stupnů mám topit a jestli nevadí že nějaké jikry jsou samostatně a některé v chuchvalcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:36 Muž vlacek [402] Re: blegon
Ja to delam kreditkou, kterou jsem na jedne uzsi strane sbrousil smirglem do tenka. Pripadne to delam odmerkou na detske mleko, ktere jsem tez jeden kraj zestihlil. Je lepsi si vypnout filtr, pokud je v miste jiker proud vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:19 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: vlacek
Děkuji za odpovědi.Ted jen nevím jak mám ty jikry sundat ze skla abych je nepoškodil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 16:35 Muž vlacek [402] Re: blegon
Zalezi na tom, jestli chces neco odchovat nebo jestli chces aby byly jako potrava pro nekoho jineho. Starsi jikry uz rodice zrat nebudou a pokud nemas v akvarku neco jineho, co by je nebo poter sezralo, mohou mladi prezit a vyrust ve spolecenskem (nevidim, v kterem akva je mas a s cim). Jinak urcite bude pro cileny odchov lepsi je sebrat a dat do 20litru zvlast. A pripravit si krmeni. Minimalne prachove, pripadne tekute, z mrazenych je dobry virnik, protoze je dostatecne maly. Zive (mikry) je samozrejme nejlepsi, ale neni pro pandy podminkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 12:44 R Muž romant [27987] Re: blegon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 12:39 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.
Potřebiji radu dnes ráno jsem našel na skle akvária spoustu jiker pancéřníčků.Mám je nechat v akvariu nebo je mám ze skla nějak sundat a dát je do 20l akva do vody s akvária.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2013 22:36 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Atika
neboj, zkus pestře krmit a třeba je dorostou, a co taky poradím je hodně měn vodu :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani?od=501