Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 00:46 Muž dudak [1885] Re: Atika
eshu jsem taky dával, oplozené podle mě byly, protože nebělely hned, ale ze začátku tmavly a dost se jich i vykulilo. Bílé samozřemě odstrňuji taky ihned. Výtěr to byl první pozorovaný, kamínek příště dám. Můžu se ještě zeptat jak máš na vývoj jiker tvrdou vodu? a jestli během vývoje jiker vodu měníš. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 00:18 Žena Atika [134] Re: dudak
Jestli to bylo první tření, mohlo být dost jiker neoplozených a ty pak bělají a postupně se rozpadnou. Tyhle pancíky nemám, ale bylo to tak u prvních výtěrů u skvrnitých i u nanus. Jinak já pod cedník ještě umístím vzduchovací kamínek a kápnu trochu esha 2000. Co bělá hned odstraňuju. Když mám různě staré (v rámci dnů) jikry tak je prostě dávám do stejného cedníku, kulí se postupně. Teplotu mám na 25.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 00:07 Muž dudak [1885] – C. sterbai
tak zkusíme ještě jinou otázku, snad se někdo chytne
posbíral jsem během týdne něco přes 30 jiker, z nich asi 2/3 zbělaly v průběhu 2-4 dne, zbytek zbělal po vykulení, do rozplavání přežily jen 2 rybky. Jikry byly v cedníku ve stejné nádrži, kde proběhl výtěr, kousek od výstupu závěsného filtru. Voda v nádrži během celé doby byla 24°C, pH 7,5 KH 4, GH 15

proč se emrya nevyvíjela? Předpokládám, že to bude moc tvrdou vodou, mohlo by to být i něčím jiným? Můžete mi někdo, kdo množíte tyto pancéřníčky napsat, jaká tvrdost je dostatečná k zdárnému vývoji většiny jiker? Mohly se embya udusit? Napadá vás ještě jiný důvod? Jikry jsem sbíral rukou, mohl jsem je při transportu poškodit?

Za jak dlouho po výtěru je můžu dát znovu do tření? a je lepší vytírat je ve skupině nebo 1+2
Díky ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 16:22 Muž dudak [1885] – Corydoras sterbai
Mám 12 pancéřníčků sterbai v 60 litrové nádrži na výkrm, ryby jsou cca 2,5 roku staré, asi před týdnem se začali spontánně vytírat, třou se každý den a v tom je ten problém, akvárko je hodně zarostlé, jikry nejsou na skle ale vždy na rostlinách u dna a tam je téměř nejde najít - denně nacházím tak 4-5 jiker. Když jsem zkoušel ryby přemístit do jiné nádrže, nepovedlo se mi přimět je ke tření. Potřeboval bych poradit, jak zacházet s různě starými jikrami, případně jak je přimět, aby jikry kladli na sklo, nebo někam odkud půjdou dobře sebrat. Jak dlouho může takovéto tření trvat? a kdy se budou moct třít znovu? Díky za rady a tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 06:30 R Muž romant [27987] Re: bezmena
Odroluj vláknem a přečti si ten odkaz z 19.6.15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 06:23 bezmena – Pancierníček škvrnitý
Ahoj, ako prosím odchovať pancierníčka škvrnitého? Mám 1 ks samec a 2 ks samice. Akvárium 50 l, filtrujem vodu, kŕmim mrazenou potravou, vločkami, uhorkami, šalátom. Vodu neohrievam. V akvárku mám ešte 3 prísavníky a menšie druhy tetier. Ďakujem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 16:31 - Re: Makky
Tak nech sa držia. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.10.2015 12:59 Žena Makky [101]
Fotka k příspěvku Jdu se pochlubit. 20.6.2015 jsem se tu ptala jak rozmnožit pancéřníčka zeleného. Teď mám v síťce (odchovničce) cca 50 Ks steré už 8 dní. Držíme si doma palečky a stále kontrolujeme zda něco neumírá. Zatím nepoužitá žádná speciální věda. V den tření jsem zavěsila odchovničku do proudu od filtru. Všechny vajíčka co jsem našla ,jsem posbírala dala do odchovničky a čekala 4 dny. PO té se vylíhli (podle táty ,,vodní blechy´´). Je jim 8 dní a zatím ,,ťuk,ťuk ´´ Dobré.
Dnes líhneme artemii - papůůů
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 11:53 Muž VáclavJ [0]
Diky včera jsem je vyházel z nádrže a tu pořádně umyl a vydezinfikoval , dnes to vypadá že už se to ustálilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 18:45 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Jo :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 18:38 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Jasně, moje zkušenost říká, že artémka, když zbejvá nezkazí vodu tak brzy, jako mikry.
Edit: Ono to k té hygieně tak nějak směřuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 18:33 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Mikry jsou menší, kombinaci živý artemie a miker mám vyzkoušenou v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 18:32 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: VáclavJ
Vašku, mikrama krmím taky a bez problémů. Jestli Ti tam něco plesniví, tak odsávat, odsávat, odsávat. Zhoupne se voda a jdou do kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 18:32 R Muž romant [27987] Re: VáclavJ
Osobně bych v začátku místo miker preferoval artémku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 18:27 Muž VáclavJ [0]
Miker mám na dně dost a nádrž pravidelně čistím, chtěl jsem se zeptat jestli jsou mikry vhodná potrava diky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 17:57 R Muž romant [27987] Re: VáclavJ
Jak píše kolegyně a taky se stává, že potěr skape když nemá dostatek potravy, prostě ráno málo nakrmíš a večer je jich tam polovička. Oba dva faktory, když už je voda v richtiku, tedy parametry aby se mohl potěr zdárně vyvíjet, jsou alfa a omega zdárnýho odchovu. Žádnej učenej z nebe nespadnul a musí se to vychytat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 16:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: VáclavJ
To bude problém hygieny nádrže. Denně odsávej zbytky po krmení a binec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2015 09:20 Muž VáclavJ [0] – Panceřníček zlatopásí
Zdravím, Prosím o rychlou radu. Vytřely se mě panceřníčci cca 100 vajec Krasná uroda Vykulila se mě asi polovička, mladý jsou 3dny staré krmím prachem od tetry a mikrama, mladý začaly ve větším odcházet, trochu to plesnivělo tak jsem dal preventan. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 20:44 R Muž afc1886 [14703]
Prosím,nemáte někdo odkaz na video,jak se chovají pandy,při rozmnožování?Dneska mi pořád lítají kolem přední a zadní stěny a nikdy to nedělaly.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 16:27 Muž mPP [4] Re: romant
Dik prečítam si to :) Ale premiestňovať nič nebudem necham to na nahodu čo stoho bude. Dal som tam akurat skaláre vymenil medzi starým a novým akvom zasa asi 30l vody + asi 20l novej z kohutika a pozeram, že živorodky gupky mi tiež žiju skrívaju sa za 3D pozadie :) dúfam, že mi tam nič nezdochne...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 15:45 R Muž romant [27987] Re: mPP
Přečti si ten článek, na nějž jsem dával link 19.6. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 15:18 Muž mPP [4] Re: jamajcan
No a keď vyberiem gurami z akvaria ? :) A možno prežiju. A pancierničky požieraju svoje ikri ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.08.2015 15:13 jamajcan Re: mPP
Jsou to jíkry Pancéřníčků.O potomstvo se nemusíš obávat.Parmičky i Čichavci jikry zlikvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 15:09 Muž mPP [4] – Vajička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Včera som šupol do nového akva už aj pancierničky parik. Prídem teraz domov pozeram a všade po akvariu su vajička na listoch rastlin na skle atd. podozrievam prave ich sú to ich vajička či ? Môžte poradiť ? Do akva som dnes hodil i gurami a mrenky štvorpruhe. Neviem to akva je nejake zaujímave keď som dal gold molly hned vyplaval poteraz dám panciernikov nakladu vajička :) Dúfam, že su to oni. Inak za ako dlho sa teraz vyliahnu a ako sa oto starať ? dik ;)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 07:17 Žena Makky [101]
Přišla jsem pozdě Beťák si pochutnal.Navíc večer se ukázala netěsnost v silikonu a celé AQ muselo být vypuštěno a pancíci jsou ve velkém kýblu na prádlo. AQ zajíždíme znovu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 19:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Makky
Přestěhování jiker do separé nádrže je tu popsáno, stačí si diskusi přečíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 12:50 Žena Makky [101]
To akvárium 25 l běží déle než 54l . Je stále funkční s teplotou kolem 25 °až 28°C podle toho jak hodně se tam svítí. Mě jde spíš o to , že jikry v sítku budou v podstatě těsně u světla. Tam by teplota mohla být vyšší než naměří teploměr v hloubce 10 cm pod hladinou. Tak se ptám jestli nesvítit a topit, nebo svítit a topit zároveň. Mám kryt, krycí skla, ledky i trubici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 12:25 Žena Turbínka [2558] Re: Makky
Pokud něco zachráníš, nechala bych ty jikry v cedníčku ve stejném akvárku, kde se ryby vytřely, klidně kousek od toho cedníčku dej vzduchování (ne přímo pod něj), eSHu bych nedávala. Dle mého takhle máš větší šanci, aby se z toho něco vykulilo než je dávat do nějaké nově narychlo zřízené nádrže. Atika tento styl domácího odchovu praktikuje docela dlouho a úspěšně, podívej jací z toho rostou fešáci rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 11:55 Žena Makky [101]
Chci se zeptat. Pokud dnes večer ještě zachráním to co zbylo z dnešní ranního tření... Mám nad těmi jikrami svítit? Dám je do siťky, do 25 l nádrže o teplotě 25°C a kápnu knim ESHA 2000. Přidám vzduchování a nechám lehce běžet ,,honičku vody ´´ (malý filtr s velkou osidlovací hmotou)
Mám šanci :-D ? smich
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 19:58 Žena Turbínka [2558] Re: brnak9
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 19:56 brnak9 – pančerníček
zdravím může se rozmnožit pančerníček skvrnitý s pančerníčkem černopruhým ? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2014 19:40 radovvv
dnes sa opet vytreli asi 12 ikier z tych prvch nic nebolo vela roboty cez tyzden a teplota v akvariu len 23 stupnov co je pre ikry asi malo. neviem preco ale aquael ohrievac je v elektrike doteraz ohrieval na 25 stupnov a zrazu len 22 asi sa pokazil co je ovsem tazke urcit ked nema ani len diodku ze ohrieva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 20:07 radovvv
samozrejme je to voda z osmozy detailista :-D riedim ju pol na pol s vodovodnou nakolko u nas tecie PH 8 GH 15 KH 9 samozrejme sa v nej aj panciernickovia vytieraju. Takze mam 28 ikier teraz sa zacinam ucit ja doteraz sa ucili panciernickovia vytierat :-D a jednu som rozpucil ako som ich premiestnoval :-D uvidime uz teraz sa mi niektore zdaju neoplodnene aspon sa mi zda ze v nich je biela bodka je to ale podla mna este skoro zatial nic nevyhadzujem zajtra im urobim samostatnu nadrz zvysim teplotu aspon na 26 stupnov vzduchovanie a nieco na plesen samozrejme jemne.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 19:31 JoKa Re: radovvv
K čemu ti ta destilka bude dobrá?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 16:45 radovvv
a myslim ze som ten prispevok este nemal dokoncit nakolko Panciernicky pokracuju uz je tam dalsich par ikier a nachytal som ich v T polohe takze vytieranie este pokracuje :-D a ja samozrejme nemam destilku aby som ich mohol namiesat vodu do druheho akvaria :-D strcim ich vsetky do misky a zajtra to vyriesim dufam ze jedne den vydrzia :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 16:17 radovvv
tak dnes dali 10 ikier co uz je celkom slusne musim priznat ze mojou neopatrnostou som pri vymene vody prisiel o tu prvu co sa slubne vyvyjala prepadla cez dierku do akvaria a kedze na polovicke mam strk tak som ju uz nenasiel. takze dnes zacinam prakticky od zaciatku zvysok ikier nebol oplodneny tak som ich z krabicky vyhodil. Dalsie zistenie Ceratophylum demerzum nieje vhodna rastlinka do vytieracky parnciernickou kym som v tom ponachadzal vsetky ikry nakolko sa dnes rozhodli ze sklo je mala plocha a 3 boli aj v rastlinkach ale echonodorus amazonikus sa im asi nepaci lebo na nom nebola ziadna ikra co si skor myslim je tym ze nesiaha ani do polovicky vysky hladiny v akvariu. V piatok som menil 1/3 vody teplotne bola cca rovnaka dokonca by som povedal tepleisia o 1 stupen ako voda v akvarku. tak uvidime teraz je teplota 24 stupnov predtym som skusal okolo 22.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 09:06 radovvv
rybky su vo vytieracej nadrzi takze som si vzdy urcite vsetky vsimol Coridoras sterbai podla mna 3 samci a 1 samicka ikry su urcite kazde dva dni nove tie zo vcera neboli ani oplodnene pretoze dnes su uz od stredu biele jedina ikra sa zatial vyvyja dobre a ta je zo stredy uz je v nej vidiet male cierne ocko :-D vysok boli neoplodnene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 06:26 Žena vondr001 [674] Re: radovvv
Kolik máš v akváriu panceřníčků (a kolik je z toho samiček)? Jaké panceřníčky máš? Mají ty nové jikry stejnou barvu jako ty co už jsi našel, nebo jsou světlejší?
(Já mám pandy a ty kladou jikry různě po akva -okolo 30 jiker - každou ale nalepí jinde. Stává se, že všechny hned nenajdu a nacházím je v dalších dnech. Jikry postupně tmavnou - proto se ptám jestli mají stejnou barvu. Pokud ano, jsou ze stejného tření, jen sis jich před tím nevšimnul. Taky je tady možnost že ty jikry sežerou jiné ryby a proto nacházíš jen 2 a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 23:00 JoKa Re: radovvv
Pouvažuj nad tou variantou nejdříve za měsíc. Ne dřív, lépe později... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 22:06 radovvv
to ja som rad :-D ze mam kopec tie ikry len som myslel ze budu vsetky naraz ja sa nestazujem ani nic len sa tomu cudujem rozhodne som nepredpokladal podobny vyvoj a som z toho prekvapeny :-D uvidime co bude dalej ja rozhodne budem pokracovat v tom co robim a budem referovat ako sa co bude diat hlavne ako dlho ich to bude bavit vytierat sa kazde 2 dni 2 ikry :-D jedine som rozmyslal ze pri niektorych druhoch sa oddeluju samcekova od samiciek a ked sa daju spolu tak prichadza ku trenie samozrejme ich nechcem separovat hned ale ked to takto bude pokracovat co ja viem este 2 tyzdne tak pouvazujem aj nad takou variantou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 21:46 JoKa Re: radovvv
Sice nemělo, ale rozhodně bych nečekal za 5 dní (co padl tvůj původní dotaz) nějakou radikální změnu... Akvaristika je časově náročný koníček a je hlavně a to hlavně o trpělivosti... Prostě se to učí...
Dodržuj pravidelné výměny vody, pestré krmení a sleduj, co to s nimi dělá... Za měsíc poreferuj, jak se situace vyvinula, ba dokonce změnila... X-) Do té doby netřeba nějakých radikálních zásahů.
Jinými slovy, buď rád za každou jikru. 90% lidí, co sem chodí a chová pancéřníčky, ještě neviděla ani jednu... ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 21:14 radovvv
tak dnes dalsie 2 ikry dal som ich do misky k dalsim ale myslim ze to takto by to asi nemalo byt ze kazde 2 dni pribudnu 2 ikry alebo sa mylim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 19:06 radovvv
to mi je jasne ja sa nikam neponahlam budem pekne pokracovat v tom co robim a uvidime snad ma raz prekvapia velkym mnozstvom ikier :-D jedna ikra ma uz biely stred takze asi nieje oplodnena druha vyzera stale velmi dobre. pliesen to nieje lebo to biele je vo vnutri. ak sa v niecom mylim tak ma radsej opravte Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2014 17:07 R Muž romant [27987] Re: radovvv
Netlač na to, kdo chce moc, nemívá nic. Jeď dál ve stejným rytmu a výsledky se jistě dostaví, protože někdy nedělat "nic" je daleko víc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 17:04 radovvv
to je jasne uz 3 tyzden 3x denne patentkami zivymi. artemiou zivou a tabletkami Tetra tabi min takze si myslim ze vyzivou to nebude ze maju len 2 ikry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 06:54 - Re: RBeil
Dostatok bielkovín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.11.2014 06:52 Žena Turbínka [2558] Re: cartimandua
Výměnou větší části vody za studenější o pár stupňů, to je pro ně dobrý stimul ke tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 23:32 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: cartimandua
Mě se třeli minulý týden a na začátku roku leden, únor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 23:09 cartimandua
Zdravím všechny,
poradí mi někdo, kdy přesně mají Pancéřníčci panda období, ve kterém se třou? A jak je můžu podpořit k tomu, aby se třeli?
Děkuji moc za odpovědi. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani?od=251