Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2011 17:19 HaDaS
Prosím o potvrzení mé teze. Předem říkám, že vím, že panceřníčci jsou hejnovky a já hejno nemám.
Mám dvě pandy. Podle toho co jsem pročetl, jsem si jistý, že je to páreček. Všechny znaky dokonale pozorovatelné. Měl jsem silně přerybněné akvárko. Postupně se mi podařilo snížit stav rybek na přijatelný počet. Předtím se mi pandy držely převážně u dna, a rejdily si pouze tam. Po odrybnění se krásně začaly producírovat u předního skla. Sameček jezdí za samičku a opakuji po ní všechny pohyby. Vypadá to jako synchronizované plavání. Toto se opakuje prakticky celé tři dny. Připadá mi to, jako "zásnubní tanec", o kterém předemnou psal rybníček.
A teď dotazy nebo spíše mé teze.
Protože jsem viděl podobé chování i u jiných rybek v mém akva, třeba u gupek (tam to samec ještě prokládá naparováním), domnívám se, že by se měly co nevidět vytřít. Tuší někdo kdy by to mohlo nastat? Mají nějaké období pro tření (nemyslím období dešťů) - večer, ráno atd.? Když je dám do jiného akva, nenaruším jim tento rituál? Mají potencionální mladí šanci přežít v mém akva (viz prezenčka)?
A poslední dva dotazy na konec.
Dokáží se panceřníčci množit mezidruhově? Tvoří různé druhy pancéřníčků jedno hejno, nebo se navzájem separují?
Vím, že je otázek dost, prosím Vás však o zodpovězení alespoň některých z nich.
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 18:17 Žena bluedream [245] – Re: boumi
Co takhle si něco přečíst? Třeba ... rybicky.net/clanky/462-pancernicci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 15:43 Muž boumi [0]
Ahoj chtěl bych se zeptat teď skoušim jestli by sem vytřeli p.skvnití ale jaksi se mi to nedaří poraďte prosím........

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 22:55 Muž Michal1987 [21] – Re:
vlacek : Presne tak, vystihli ste to.
lamrr : svetlé dno, tuším aj vo svojej domovine majú svetlejšie dno (kde ako samozrejme). Skôr sa mi zdá, že práve Pandíci sú prispôsobení na svetlejšie piesčité dno, pretože u mňa neskutočne splývajú a niekedy vidím "iba" tie ich čierne škvrny. Ale to je len môj názor, môžem sa mýliť samozrejme. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 22:49 Muž vlacek [402] – Re: lamrr
Prave proto je trochu lepsi ten ricni nez kremicity, ktery je belejsi. Tmavsi to udelas bud plovoucimi rostlinami nebo treba kryptokorynami, pod jejichz listy se pancici radi zdrzuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 21:03 lamrr
já koupil pisek řiční v OBI měl sem ho ve vecim akva kteremi prasklo sad
a le nekde sem četl že jim nedelá dobře světlé dno tak nevím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 22:07 Muž vlacek [402]
Fotka k příspěvku Michal1987 napsal: ... keď som kúpil riečny piesok z Hornbachu, tak som si nevšimol, že tam sú aj väčšie úlomky a to ani pri prepieraní. Ale vyzerá to trocha "prirodzenejšie".
Je úžasné ich sledovať až po "nos" zaborených v piesku. :-)

Take jsem si myslel, ze tam nejsou, vetsi kameny, ale byly tam a c.habrosus uz si stemi vetsimi na povrchu neporadily. Az prisly pandy, tak to bylo zase ok.
Rekl bych spis, ze jsou v pisku az po usi :-) resp. po prsni ploutve, cela hlava zaborena (na fotce zdaleka neni maximum). Nitenky krmim tak, ze jich supnu do akva cely chuchvalec, nektere pandy sezerou hned, zbytek se zavrta a pandy je pak nekolik dni vyhrabavaji. Vydrzi mi nektere i pres dva tydny, pak koupim dalsi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:52 Muž Michal1987 [21] – Re: vlacek
... keď som kúpil riečny piesok z Hornbachu, tak som si nevšimol, že tam sú aj väčšie úlomky a to ani pri prepieraní. Ale vyzerá to trocha "prirodzenejšie".
Je úžasné ich sledovať až po "nos" zaborených v piesku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:10 lamrr
já na ně nemam vecí akva nes to 60l tetka sou zatim s enderkama v 54 stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 20:17 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já jsem jenom odchovával pancéřníčky zlatopássé, ale řekl bych že je to naprosto stejné. Když je chci vytřít dám cca 15 ks do 50 litrového akvárka. Krmím je živýma nitěnkama a oni se třou jak oživot. Když je budeš dobře krmit budou se třít pořád a budeš mít stovky jiker a následně potěru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 19:51 lamrr
dal by mi nekdo nake rady jak nejlíp odcovat panceřníčky skvrnite mam na to 60l akva a a na mlase 9l akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 15:38 Muž vlacek [402] – Re: lamrr
V jednom mam normalni ricni pisek z hornbachu, ktery obsahuje i prakticky prachove castice, ale i nejake kaminky do 1cm. Proto jsem ho castecne presil, protoze po nejake dobe kaminky vylezly na povrch a napravily to az pandy, ktere ho zase prokyprily a na povrchu je ten jemny. Rostou mi v tom valisnerky, echinodorus quadricostatus a nejaka kryptokoryna. V tak jemnem by mel byt problem s uhnivanim korinku, ale tyto rostliny mi rostou. Tvrdost vody neovlivnena, i kdyz pisek obsahuje nejake vapencove castice. V dalsim akvarku mam kremicity 0.4-0.8mm. Ten je trosku hrubsi nez "zluty" ricni, ale take to jde. Pozorovat pandy v tom ricnim je ale parada :-) Taky diky dnu a pancikum nemusim odkalovat, protoze pancici vse rozviri a do jemneho nic nezapada. Staci vzdy,kdyz vycistim filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 14:50 lamrr – dno
jake je pro ne nejlepsi dno
mam pisčité ale nevím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 12:59 Muž vlacek [402] – Re: lamrr
Nevim to presne, ale myslim, ze by mel byt spise leskly a vyrazneji vybarveny. Pokud mu poskytnes vhodne podminky (voda, teplota, dno, spolubydlici...) a mrazenou prip. zivou potravu, nemel by mit duvod byt nespokojeny. Treba moji duplicareusy pri vystresovani temer ztrati cernou barvu a pak jim nejakou dobu trva, nez se zase vybarvi. Skvrnity je ale prece jen jiny a nemam s nim zkusenosti, s odchiovem ti snad poradi nekdo z mnohych uspesnych chovatelu :-) U svych pand nepoznam, jestli jsou stastne, ale ted se porad trou a jsou jako jedinne moje ryby stale nalepene na prednim skle, naprosto nebojacne. Krome potravy a pisciteho dna pro ne nic specialniho nedelam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 21:34 Muž jajaapaja [174] – Panceřík
lamrr napsal: chtěl bych za čít s odchovem panceřníčka skvrnitého nevim jak poznat jestli se cítí dobře.
Někde sem četl podle lesku těla ale nevím jetli má mít matné tělo nebo lesklé.
a prosím o nějake rady na odchov kídy za odpovědi :-)

Asi se ho budeš muset optat. ;-) Tak na tuhle otázku ti asi někdo těžko odpoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2011 20:51 lamrr – jak se pozná jestli se panceřníček cítí dobře
chtěl bych za čít s odchovem panceřníčka skvrnitého nevim jak poznat jestli se cítí dobře.
Někde sem četl podle lesku těla ale nevím jetli má mít matné tělo nebo lesklé.
a prosím o nějake rady na odchov kídy za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 22:54 Muž vlacek [402] – Re: Martex42
Diky za rady! To pH 6.5 bych take rad mel, ale bez CO2 nebo michani s nejakym roztokem to nedosahnu, a to se mi s tim zase tolik laborovat nechce :-( Artemku krmis zivou a lijes ji tam i se slanym roztokem nebo prefiltrovanou? Sul pro panciky neni dobra co tak ctu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 22:33 Muž Martex42 [20] - Tetry
Teplota vysoká určitě není spíš nízka, ale stačit by jim to mělo! Já mívám tak 24-26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 22:32 Muž Martex42 [20] - Tetry
Mně se pancéřnířci málo kdy vytřou bez živýho krmení.Vodu nějak neřeším používám vodovodní což je 120uS a ph okolo 6,5. Když je chci vytřít předělám skupinku cca 15 ks do 50-ti litrového akvária dám jim živé nitěnky a třou se jak o život To jsem během měsíce měl cca 400 ks potěru.Jako první krmivo je nejlepší artémie a pak třeba nitěnky nasekané patentky cyclops špenát. Všechno se časem naučíš chce to jenom praxi! A musíš zkoušet a laborovat. At se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 22:21 Žena Linduš [166] – Re: vlacek
nevím, neměřím. ale myslím, že jim vadí spíš kolísání hodnot, než konstantní.
nemůže to být teplotou třeba? mám 20, max.22 topím prckům ve vytíračce. jestli se třeba vlivem teploty neženou moc dopředu a po vykulení jsou oslabení?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 21:27 Muž vlacek [402] – Re: Chalybda
No ja jeste nerikam hop, protoze se ti ostatni nejprve musi rozkrmit a zacit pekne rust. Mam navic pocit, ze nekteri pujdou ve slepejich starsiho bratra a ze pekne plavou snad jen dva, kteri se narodili prakticky bez zloutkoveho vacku. Neivm, cim byu ale pripadny vadny vyvoj mohl byt zpusoben. Napada mne pH, ktere mam takkolem 7.5, zatimco doporuceni u vetsiny panciku je spise kyselejsi.

Lindus, jake pH mas ty? Jinak patentky maji u mne minimalne obden :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 19:42 Žena Linduš [166] – Re: vlacek
souhlas s chalybdou. moje vina, že mám jen tři kousky, člověk se učí a bez zásahu by nebyli ani ti ;-)
nítěnkám bych se radši vyhla, patentky bohatě stačí.
někde jsem četla, že se (konkrétně nanus) musí cpát minimálně měsíc předem patentkama.
podruhé se mi podařilo vyprovokovat tření během týdne-dvou, přitom patentky dostali třeba jen dvakrát nějaký den před třením.
prostě to chce "vychytat" i co se týče prcků. naštěstí ti tři jsou značně odolní a mírné pokusy jim nedělají potíže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 17:08 Žena Chalybda [55] – Re: vlacek
Tak aspoň, že je to jen ten jeden, všechno se holt přírodě taky nepovede... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2011 17:02 Muž vlacek [402] – Re: vlacek
Tak muj "zkusebni vzorek" skutecne nemuze byt ok, protoze nektere pandy docela obstojne plavou jiz den a pul po vykuleni. Navic docela slusne rychle velikosti dohaneji o vice nez tyden starsiho brachu. Tak alespon vim pro priste, co je bezny vyvoj a co ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:00 Muž vlacek [402] – Re: Chalybda
Fotka k příspěvku Nene, urcite to jsou pandy...
Pardon, spatny soubor, z toho moc nepoznate...

Znovu a lepe
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:54 Žena Chalybda [55] – Re: vlacek
A nemáš teda spíš jiný druh - například:
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_dvoupruhy
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kolumbijsky
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_weitzmanuv
-ti jsou jim dost podobní, ale větší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 16:48 Muž vlacek [402] – Re: Linduš
Pry byly odchovany na nitenkach :-) Ja jim je obcas take dam, pak jeste dost casto mrazene patentky a asi si nestezuji :-)
Mali pandici jsou co kus to original, nekteri maji kratke telo a velky vacek, jini vacek skoro nemaji, ale jsou plnejsi v tele. Na dne mam nizouckou vrstvu jemneho pisku (nekomu se pancici nedarili, dokud na dno neco nedal, tak proto) a koren. Trochu svinciku je tam z puvodniho akva, jinak jsem jim tam nasypal trochu sera micron prach. krmiva a planuju zitra supnou rozmackane patentky, at maji co hledat. Oni se pohybuji jiz od narozeni, takze podle presunu to nepoznam, salty se dostanou docela daleko. Maji se pry krmit "microworms", ale to nevim, kde sehnat. Zda se, ze se jich vylihlo ze cca 14ti dvanact, dve zbyvajici jikry jsou jakoze vyvinute, ale nic se nedeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 00:07 Žena Linduš [166] – Re: vlacek
máš teda kusance :-D
nepoznala, ptala jsem se jinde a odpověď byla stejná viz. spotřebování váčku.
dala jsem je do vytíračky, kde jsou maličké parmičky. prostě krmím ty, o pancíky se v podstatě krom šmírování nestarám.
je to zajeté akva bez dna, takže jsou možnosti i zobnutí řasy, nějaké ty pidibreberky se taky najdou a na dně se vyskytuje vždy aspoň ždibínek bordýlku třeba z kytek. prakticky nevím, co je to cíleně krmit. a kdy je opravdu vhodná chvíle začít, to netuším.
u jiných ryb jsem krmila, když přestaly "viset" a začli šmejdit v prostoru, což u ležících pancíků není zrovna dobré poznávací znamení. ale ty je máš přímo na očích, tak bys měl vidět, kdy se přesunuli jinam v době klidu. to by mělo být ono ;-)
ale zcela určitě se ozve někdo, kdo nám to prozradí líp stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 23:42 Muž vlacek [402] – Re: Linduš
No jo, v podstate je to ted zkusebni jedinec :-) Jak jsi poznala, kdy mas zacit krmit? Ja jen nechci zaneradit odchovnu krmenim drive nez bude potreba. Pokud se druha "ostra" varka bude vyvijet podle teorie, tak stejne za dva az tri dny zacnu krmit, takze bud si ten opozdilec taky neco zobne nebo ne. Jeste dodam, moje pandy jsou trosku extremni asi. Na akvarista.cz nekdo pise,ze nevidel pandu pres 4cm, a moje ac udajne mlade jsou vsechny pres 40mm, samice ma cca45mm. Tak snad nejsou zmutovane :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 23:33 Žena Linduš [166] – Re: vlacek
"zkušební vzorek" :-D ne, promiň, ale presně tak mi přijdou ty první odchovy.
ti moji se plazili po dně (pokud se tedy uráčili hýbat). s váčkem taky jen metali přemety, když se lekli, jinak se snad nehýbali.
vykulili se na štědrý den, teď už připomínají dospělce i pohybem. že by nějak lítali, to zas nee, leda je proženu při úklidu, nebo se leknou.
prostě vydrž, sleduj, pozoruj, nic jiného stejně nezmůžeš. třeba měl těžší start do života a dožene to. to, že je větší, by mělo být dobré znamení ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 22:42 Muž vlacek [402] – Re: Martex42
Jeste se chci zeptat, jestli pancik po rozplavani skutecne vypada jakoze plave? Ten muj totiz po osmi dnech stale zije, vacek uz ma vicemene zkonzumovany, ale jeho pohyby plavani moc nepripominaji - trha sebou a dela maximalne salta ve vode, takze podle mne neni schopen najit potravu, pripadne ji prijimat. Rozhodne to nemuze byt normalni vyvoj, vsude opravdu pisi 2-3dny na rozplavani. Dnes se mi kuli cca 13pand z posledniho treni(po necelych peti dnech). Uvidim, jak rychle se budou vyvijet tito druzi. Jsou tak o tretinu mensi nez ten 8 dnu stary.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 15:02 Muž Martex42 [20] - Tetry
Neboj dočkáš se rozplavání. A tu teplotu jsi nemusel zvyšovat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 13:26 Muž vlacek [402] – Re: Linduš
Tak namluvy to nebyly, ve 23h jsem zajistil prvni jikru a rano pak dalsich asi 17 :-) Musel jsem dva z peti odlovit,, protoze by je asi vsechny pozrali. Nektere jikry nejsou oplodnene, nevyviji se. Prcek ma stale vak, mozna mensi, ale uz je to pet nebo sest dni, takze vyvoj velmi pomaly. Teplotu mam na 25C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:06 Muž vlacek [402] – Re: Linduš
Myslim, ze ne. A mam pocit, ze snad nejakou jikru i mela,ale samecci ji hned sezrali. Bohuzel se to snazi lepit do rohu akvaria, kam pres cerny silikon spatne vidim :-( Lepi to jen v jednom miste asi proto, ze je tam stin diky odchovnicce, ktera je tam zavesena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 21:46 Žena Linduš [166] – Re: vlacek
jestli to nejsou námluvy zatím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 21:00 Muž vlacek [402] – Re: Martex42
Prave mi tu samice pandy se samecky predvadi jednu T pozici za druhou, obcas plave se spojenymi brisnimi ploutvemi a hleda misto k nalepeni jikry, ale nejak z toho nic neni. Asi zadnou jikru mezi ploutvemi ani nema. Neni nijak extra tlusta. No, alespon s vetsi jistotou vim, ze ten prcek je panda a ne pygmaeus :-) Instaloval jsem topitko a zvednu teplotu si o stupen az dva. Tim asi prerusim pareni, ale chci to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 20:13 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já jsem dělal více výtěrů taky někde, kde nebylo topítko bylo i 22-23°C. Ale většinou dávám vyšší teplotu 25 - 26°C pak je vývoj rychlejší a míň toho stihne zplesnivět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 18:34 Muž vlacek [402] – Re: Martex42
OK. Mam tech 23C, coz by melo byt ok (v domovine 22.5-23.5, doporucena pro odchov 20-26), ale muzu pritopit. Jakou mas teplotu ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 15:20 Muž Martex42 [20] - Tetry
To je tou teplotou proto se vyvíjí pomalu, ale připadá mně to normální nech to na přírodě a až začne normálně plavat začni ho krmit artemkou. Přesně to vypozorované nemám, ale bude to zhruba do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 14:36 Žena Linduš [166] – Re: vlacek
jakou tam máš teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 14:26 Muž vlacek [402] – Re: vlacek
...tak pancik se nevyviji, jiz treti den ma stejny vak, mozna jen spotreboval trochu obsahu, ale objemove je stale stejny a rybka nejevi znamky vyvinu. Asi ma nejakou vadu, navic ma krvavy prouzek v leve casti briska (mozna je to ale normalni?). Vsude se pise u vsech moznych panciku, ze vak se spotrebuje do dvou dnu, takze uz neverim, ze je ok. Treba priste budu mit vic stesti. Vcera jsem objevil ve druhem akvarku malou galaxku, tak snad budu mit vice stesti u ni, i kdyz je jen jedna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 13:38 Pavoukovec – Re: katterinecka
ok, díky za rady-vyrážíme na nákupy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 13:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
molitanový filtr, který se připojí na vzduchovací motorek. Stojí pár korun, ale je k němu potřeba ten motorek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 12:42 Pavoukovec – Re: katterinecka
obyčejný bublifuk? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 12:23 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
filtr je dobrý aspoň obyčejný bublifuk, jinak to záleží na výměnách vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 11:46 Pavoukovec – Re: katterinecka
a stačí to vzduchování nebo je nutný i filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 11:30 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Pavoukovec
rostliny by určitě pro malé rybky byly přínosem, stačí nějaké co se nesází, třeba jávský mech, egerie, pistia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 11:10 Pavoukovec
Včera jsme na kytce našli jikry od pancéřníčků skrvnitých...snažím se tady pročítat info, ale přeci jen je tady toho celkem dost, tak se chci raději ujistit o postupu, aby se nám podařilo mimina odchovat :-) Jikry jsme i s kytkou přemístili do sklenice, aby nám je ancík nesežral. Dneska chci zajet do Hornbachu a koupit vše co je třeba...mám tedy koupit malé akvárko kam dám jikry (porodničku) a do toho vzduchování? Nebo je nutné, aby byl v porodničce i filtr a rostliny? Jak velká má být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2011 17:57 Muž vlacek [402] – Re: Semtex
Teplotu mam tak 23C, coz by melo byt pro panciky akorat (pandy i pygmaeusy).
Jinak stav po dalsim dni je prakticky beze zmeny. Vacek mi prijde stejny, rybka take. Uvidime...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2010 20:47 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: vlacek
ono taky hodně záleží na teplotě....

--- nech to na přírodě, je jedno jestli bude plavat zítra, pozítří nebo až za týden, je to jedno, hlavně aby pěkně rostl.....
.. lepší je nic neurychlovat, to že je dlouho s vačkém je lepší, alespoň se líp vyvine.... maš tak možnost si vše v klidu prostudovat, a připravit krmení a podmínky pro zdárný růst...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani?od=1001