Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 19:37 Nobody
Tak to musí jít jikry určitě jinam.

Tetru červenohlavou tam máte?
Rozdíly mezi tetrami velmi podobnými:
Tetra Bleherova : červená barva zasahuje z hlavy až na tělo
Tetra červenoústá: červená barva dosahuje pouze k přednímu okraji oka
Tetra červenohlavá: červená barva dosahuje nejvýše po zadní okraj skřelí

Kterou máte?Zkuste se podívat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 19:20 Aja
Já tám mám neonky, platy pestrý, anistrusi, razbory klínoskvrné a tetry červenohlavý..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 19:13 Nobody
Sameček by se měl stavět k samičce do tzv.polohy"T" - tedy vodorovně k její hlavě.Jikry jsou dost lepkavé a tvrdé.Dospělí mladé nežerou-kvůli ostatním rybám(záleží,jaké máte)je lepší jikry umístit do jiné nádrže(pokud chcete mít mladé :-) .Bez provzdušňování vody,jikry splesnivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2007 18:48 Aja
A jak to vypadá, když se třou? Můj sameček vždycky vyplave kousek nad samičku a pak na ní klesne a je těsně vedle ní. V poslední době se taky hodně schovávají do rostlin a samička je pěkně baculatá. Myslíte, že by z toho mohlo něco být? A dospělí žerou svoje mladý nebo se musí vyndávat kvůli ostatním rybám? A když bych teda dala jikry do samostatný nádrže a nepoužiju vduchovadlo, tak splesnivý??? Děkuju za odpovědi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 22:12 RAP
Mě se pravidelně vytřou po každém třetím odkalování. Ostatní ryby to ale stihnou sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:18 Žena Myrka [15] - Afrika
fakt je jednodušší vybrat ty jikry,můžeš je sbírat i rukama jsou docela lepkavé....dej je do nějaké větší nádoby,se správnou teplotou(nejmíň24°C) a když budeš vzduchovat tak bude minimum plesnivých jiker,ale nesmí to být moc velký proud bublinek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 17:00 rattlos69 – rozmnozovanie
ja som niekedy rozmnozoval pancierniky pravidelne . Je to len jedna finta dajte parik do zimnejsej vody a na druhy den budete mat ikri , Pozor !!! Kontrolujte ikry a splesnute pinzetou vyhadzovat alebo sa vam chytnu aj druhe a aj mlade
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2007 13:57 Klááááár
Ty máš v akva 30-40l vody? To já tak nějak taky.
A ty máš v akva Paví očka, Pancéřníčky a Tetry? Já taky.
A jaké Pancéřníčky máš a jaké máš Tetry? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2007 10:49 marsz
Teplota je pokojová :-O , ani nevzduchuju. Byl to jen pokus, nemám na odchov podmínky. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2007 20:09 kuba
Je to v pořádku,měli by se co nevidet kulit mladé,u panceřníků je to normalní vývoj zárodků trvá cca 5dní ,záleží na teplotě vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2007 19:39 Žena Myrka [15] - Afrika
když jsou hnědé měly by být ok,ale čtyři dny?hmm to je nějak dlouho,máš správnou teplotu a okysličuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 23:27 marsz
Bezva, děkuji. Celý mech se dal totiž do menšího akvárka, ve kterém je trošku jiná voda. Určitě mírně chladnější, ale zase čistější. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2007 22:37 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Nemam s nima moc zkusenosti ale pokud jsou hnedy bude to ok.Pokud zbelaj je to spatny budou plesnivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 22:25 marsz – Hnědé jikry?
Ahoj. Původně bílé jikry pancéřníčků skvrnitých přichycené k jávskému mechu za čtyři dny nějak zhnědly. Mám je vyhodit nebo je to správná barva? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 09:42 Žena Myrka [15] - Afrika
u mě to i docela dobře zvládl jeden samec,malých byl kopec a neoplozených minimum smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2007 22:52 Žena Wampi [54]
ještě dodám, že je vhodné mít na jednu samici aspoň 2 samce, tedy co se úspěšného rozmnožování týče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 22:23 Usine – bazuka
Chce to větší počet pancéřníčků, aspoň 6 ks :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 22:18 KORY
mne se vytřeli panceřničci zeleni po vymnene vody jenomže jsem do akva nenalil odstatou vodu ale norm z kohoutku :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 22:06 KORY
mně se začali třit pancici i bez samce :-D :-D :-D :-D ale ted mam 3 samice a 3 samce. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2007 21:02 johnyyy
Fotka k příspěvku Tmavou tečku tam opravdu nevidim a průhledný taky nejsou tak asi nebudou.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2007 20:51 Žena Myrka [15] - Afrika
měly by mít uprostřed takovou maličkou hnědou tečku a měla by to být taková až skoro průhledná barva,jestli to máš tak jak kdyby sytě bílé tak z toho nic nebue a po třech dnesh asi fakt nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2007 20:33 johnyyy – pancéřníček skvrnitý
Nevíte někdo jestli jikry u pancéřníčka skvrnitého třetí den zůstávají bíle sice ne průsvitné, ale tmavě bílé,můžou byt oplodněné nebo spíš už ne co jsem se dočetl tak by měli být tmavé až hnědé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2007 19:14 Muž Turok [18]
Markes tak to u nás je cenový rozptyl větší:))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2007 16:35 Luck
pro Petrys:Tak nějak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2007 16:29 Žena petrys [107]
pro Luck: a jávský mech :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2007 13:19 Luck
Já mám dva páry Pand, nic jsem nedělal a jednou ráno při pravidelné kontrole jsem našel v jávským mechu asi šest už rozplavaných 0,5 centimetrových pand.Nepoužívám chemii ani nic s teplotou takže nic zvláštního.Doporučuji trpělivost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2007 18:59 Žena Myrka [15] - Afrika
ale doufám,že je nechceš hned vytírat...já bych to zkusila nejdřív asi tři měsíci po koupi,podle toho jak budou velcí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2007 18:28 Makres
oki tak poskusam ohrievace podla Watov a ktory bude hriat na cca 25stupnou tak ten tam necham.
Kupim najskor teda tie zelene.
Onda to si ako myslel s tou cenou u nas stoji Zeleny 20sk a panda 25sk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2007 17:25 Žena Myrka [15] - Afrika
Mě se pancíci rozmnožili kolikrát sami, i když sem naschvál dala teplejší vodu,zkus nejdřív ty zelené a pak pandy ano ......když je chceš vytřít tak jim tam dej takových 26-28 a pak jim to dej na 24,míň bych nedávala a uvidíš....Když se ti nevytřou po tomhle,tak je krm asi týden patentkama a zkus znovu,když už ani to nezabere tak to znamená,že ještě nemá samice v sobě jikry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2007 16:28 Muž Onďa [32]
Snad ti to ty "zili" neroztrhlo. hmm :-D Jinak pancéřníčci se zpravidla rozmnožují po částečné výměně vody a snížení teploty, ale 21 je málo. O těch pandách jsem čet, že jsou skoro nejsnadněji rozmnožitelní, ale nevim, co je na tom pravdy, protože cena tomu rozhodně neodpovídá. :-O Osobní zkušenost z chovu nemám, v tomto směru nemohu sloužit. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2007 16:17 Muž Turok [18]
no s tou teplotou vody předpokládám že nic :-D ale když budeš mít odpovídající teplotu tak by se mohly podařit ty zelené :) pandy na 100% ne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2007 15:41 Makres – Pancierniky
Ahoj chcel by som sa spitat(ak mate dake skusenosti)
ci je lahsie rozmnozit Pancierniky Panda alebo klasicke Zelene ked mam dost tvrdu vodu a teplotu okolo 21 stupnov celsia. hmm
za odpovede vopred dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:51 athaya
zivorodky maju taky vacok pod bruskom aspon myslim :-O a z toho cerpaju ziviny,... ale potom ked o uz nemaju jedia uz normalne vlocky, tablety ale u pancierikov...
...tak to neviem ale asi to mat nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:48 Muž Maňo [10]
To je akoze co? Niektore maju na hlave akoby pozostatok obalu ikry ale starsie (skor narodene) su uz bez toho obalu ak myslis toto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:46 athaya
snad to budu papat, vlocky by mali klesnut na dno a potom :-P ozaj nemaju pancieriky nahodou ten "zloutkovy vak"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:43 Muž Maňo [10]
Dakujem za tip. Skusim rozdrvit vlocky lebo tablety ziadne teraz doma nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:42 athaya
ja mam male gupky a davam im rozdrvene vlocky pre ryby. uplne na prach, alebo malinky kusok tablety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:39 Muž Maňo [10]
No ved to. Mam vlockove a dajake granulove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:37 athaya
a ake krmivo mas doma? dnes je sviatok nikde nic nekupis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:35 Muž Maňo [10]
Diki je to škvrnitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:31 athaya
jee, tak to gratujem potlesk aky je to druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 16:29 Muž Maňo [10] – malé pancierniky
Čím mám prosím vás kř(dlhé r nemám)iť pancierniky po vyliahnutí? Včera sa mi totiž vyliahli zhruba osem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 22:14 Kostej
Odlít vodu z akva do nějaké nádoby třebas do zavařovačky a utrhnout list kde jsou jirky nakladený a dát je tam tak aby byli vždy pod vodou a pak se jen modli to v rychlosti, jde to i složitě úprava vody(snižit tvrdost, přidávání léčiv )aby jikry nesplesnivěli atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 22:07 Usine
Musíš dát pryč ostatní ryby a šneka a nebo dát na modlení aby aspoň jeden přežil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2007 21:50 Žena janeka [2] - Tetry – jikry Pancéřníčka
Dnes jsem si všimla že se mi začali třít pancéřníčči, schovává jiky do rostlin. Co mám dělat abych se dočkala alespoň jednoho potomka?? :-(
Akvárium má tak 30-40L a jsou tam pak už jen pavý očka nějaký tery a jeden šnek.
Děkuji za radu... smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2007 15:49 Petr_Janousek
Vymen cast vody za studenejsi o 3-4 stupne. Druhy den by se ti meli vytrit, ale jen pokud jsou na treni pripraveni. Musis je krmit kvalitni potravou - zive ci mrazene patentky. Pro odchov musi byt voda cista bez dusitanu. Denne odkalovat necistoty a vymenit trochu vody, kterou nechas odstat, aby chlor unikl. At se ti dari palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2007 22:14 KORY
v tedle strace budes hledat docela dlouhowww.catfish.czta je snad nekonecny jedna z nejlepsich stranek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 21:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Cituji ze stránek Catfish:
"Po vytření, které může trvat i několik hodin se rodiče odloví. Do nádrže dáme pouze jemné vzduchování tak, aby proud bublinek nenarážel přímo na jikry. V závislosti na teplotě se vylíhnou jikry. Po rozplavání je krmíme naupliemi žábronožek a planktonem. Krmit se musí jen málo, tolik co ryby dokáží spotřebovat během 10 minut. Potěr krmím dvakrát až třikrát za den. V nádrži se musí dodržovat čistota, zbytky potravy a nečistoty odsávat tenkou hadičkou a každý den měnit část vody. Větší pancéřníčci pak přijímají i sekané nitěnky a mražené dafnie."

Více o tření krunýřovců a pancéřníčků na www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 17:30 Žena bucliik [99]
myslím že Wampi má na svým profilu fotky těchhle pancéřníčků, skus ze zeptat jí, pak dej vědět, taky su zvědavá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2007 17:22 Petr_Janousek
Pancernicci jsou nachylni na dusitany ve vode.Pokud tvoje voda jich obsahuje nad pripustnou hranici,nevykuli se ti ani jeden maly pancernicek a jikry ti splesnivi.Teplota 24-25 stupnu,tvrdost kolem 8 dGH.Lihnuti za 4-5 dnu.Jako krmeni je dobre pouzit zabronozku solnou.Drzim palce.Napis jak si dopadl X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [33] 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani?od=1601