Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 13:01 jirik98 – pancéřníček
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli se mohou rozmnožit pancéřníčci v akváriu. ja mam 1par a samice je oproti samci strašně tlusta, může být připravená na tření, jak mám případně vybavit vytírací nádrž???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 17:03 MildaDitr Re: dany
ahoj pancici se huř vytiraji ja čekal 2 roky :) od května do srpna se mi vytiraji v rybniku a pak koncem srpna jdou do 100 L akvarka na 1 samici mam 4 samce venku maji kolisani teplot a pak doma jsou ve vodě od 18 stupnu a pak jim udělam šok že teplotu zvyšim na 28 stupnu vyměnim vodu a dam do akvarka ruzny ukryty skalu květinače kužel plovouci rostliny polysteren 10*20 cm 2 cm vysoky potrava pestra sucha živa i mražena samce a samice držim zvlašt a pak dam k sobě důležity aby měli klid a vytiram po skupinach dělam to 4 roky a odkaz :

www.moje-akvarium.net/…

zverimex.kvalitne.cz/…

rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 15:18 matesino Re: tillecek
pořád mět u nich kuličku nitěnek aj při tření po tření odebrat. Dají radši přednost živému krmení než před statickými jikramy. Takto se množí skoro všichni corydorasy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:06 Muž tillecek [133] - SumciRe: romant
Hm, to je taky možno vyzkoušet. Kdyby přišel někdo ještě s nějakým jiným, (ověřným) nápadem, budu rád. Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:04 R Muž romant [27981] Re: tillecek
Nenapadá mě nic jinýho než zkoušet pár, kterej to dělat nebude, někdy je to vo nervy, tomu rozumím, ale pokud Tě to neživý, tak proč se stresovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 22:01 Muž tillecek [133] - SumciRe: romant
to si nejsem jistý, když jsem jikry semtam nějaké odebral, tak se vylíhly, jenže není pro mě možné uhlídat každou jikru, kterou nestihnou sežrat:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:59 R Muž romant [27981] Re: tillecek
Inu, co takhle problém v ne zcela optimální vodě? Třeba jsou si vědomy, že s toho nic nebude, tak to radši zbaští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:58 Muž tillecek [133] - SumciRe: romant
No, problém je, že to ládují při tření:( Mám je jako skupinku, ne pár, pár jsem měl taky, ale to ty jikry taky vždycky zmizely:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:54 R Muž romant [27981] Re: tillecek
A rodiče jsi po výtěru odlovit zkoušel? Tedy pokud Ti to dispoziční možnosti dovolují. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 21:50 Muž tillecek [133] - Sumci – C. panda
Nemá (nezná) někdo nějaký fígl na pandy, jak zajistit, aby nepožrali své jikry?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:56 Muž jmalyska [167]
Lze v domácích podmínkách odchovat mix panda/podobný/obloukopruhý. Zatím jen ty tři, pohlaví nevím. Mám je v 63l AQ, mám ještě 25l AQ kde pěstuji rostlinky, šlo by je nechat v tom malém a zkusit snížit teplotu a uvidí se? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: DREDRA
Technologicky je to stejné jako u ostatních coryn...jen je třeba znát tu správnou muziku, kterou k tomu tihle chtějí. Takže není fakt za co... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:28 DREDRA Re: LiborSprysl
Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: DREDRA
Nejméně desítce lidí z mého okolí...Dnes už se množí celkem běžně...Když se to umí... ;-) Nějaké návody ale asi nečekejte, pořád jsou to ještě dost drahé rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:25 DREDRA
Zdravím,chci se optat má tady někdo z vás nějaké zkušenosti s výtěrem corydoras sp. black venezuela? Povedlo se to někomu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2012 00:27 - Re: Bin
Ok beriem,veď som ťa zas tak veľmi kritizovať nechcel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 23:07 Muž Bin [144] - AmerikaRe: prasan
ved o lepení som vedel aj o polohe T. Len som mal tích pancíkov prehodených z druhého akvária tak som nevedel či sa to dá alebo nie.

A k rastlinám je to podľa mňa zatiaľ šalát ako šalát. Žiaľ určité rastlinky pre mňa vypadajú byť rovnaké a hlavne keď na fotkách to vypadá kúsok inak ako to čo mám doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 22:20 - Re: Bin
Aj v knižke, či na stránke len amatérsky zameranej na akvaristiku natrafíš pomerne dosť často na opis pri pancierničkoch o lepení ikier na sklo,uchopovaní do plutiev a oplodňovaní.Myslím,že sa o tom písalo už aj v knižkách za komunizmu.Je tak ťažké priznať,že si vlastne okrem netu iné asi ani nečítal? Inak by si sa toto nespýtal.
Alebo za to môžu terajšie skôr obrázkové publikácie,ktoré čo do obsahu nič poriadne neponúkajú? stydim :-)
Napríklad aj v tvojej prezentácii pri fotke, kde si sa pri pozeraní atlasu stratil. :-) Hádam mi nechceš tvrdiť,že si v atlase nemal ani zmienku o anubiasoch. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 21:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Bin
jojo, catfish je klasika ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 21:32 Muž Bin [144] - AmerikaRe: PaDa
no mal som toho čosi prečítané, len nikde som nenašiel to či si to uchovávajú ako gupky alebo nie a preto som sa spýtal.

a tu je link

www.catfish.cz

treba si kliknúť čelade a tam pancíkov úplne dole sú dve videjka potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 19:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Bin
už som našiel niekde na internete aj čosik väčší článok
Tos ho musel objevit zřejmě dneska, včera to nevypadalo ani na načtené základní údaje z atlasu ;-)
Neváhej se podělit s ostatními, odkazů na kvalitní články není nikdy dost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 18:29 Muž Bin [144] - AmerikaRe: PaDa
celkom pekne rozpísané, ale už som našiel niekde na internete aj čosik väčší článok a ako bonus k tomu boli aj dve videa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.10.2012 15:40 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Bin
Dokonale popsané tření najdeš tady: www.akvarista.cz/… v kapitolce "Poznámky k odchovu (rozmnožování)".
Přečti si to a budeš ještě moudřejší ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 23:04 Muž Bin [144] - AmerikaRe: romant
myslel som si. Aspoň som o niečo múdrejší. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.10.2012 23:00 R Muž romant [27981] Re: Bin
Otec musí být přítomen, jinak to nejde, to nejsou živorodky, který si přineseš z akvaristiky už těhule. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 22:58 Muž Bin [144] - AmerikaRe: romant
ja viem len ja som ich preniesol z druhého akvária kde samček bol takže sa možno tam, a tu to len prdli na sklo či také sa nedá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 22:56 R Muž romant [27981] Re: Bin
Za pár dní se uvidí, že jsou jikry plesnivý, to nikam nevede, jestli se chceš pokusit o odchov, tak bude ten sameček nutností. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 22:53 Muž Bin [144] - AmerikaRe: prasan
Skúsim tomu dať pár dní a uvidí sa. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:08 - Re: Bin
Stáva sa to,ale z ikier sa nič nevýliahne pretože sú jalové ,,neoplodnené,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 16:15 Muž Bin [144] - Amerika
zdar, mám otázku, vytierajú sa pancíki aj bez samcov? V akva mam 2 zelených a oboje su samice ale na skle kopa ikier tak chcem vedieť. Dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:16 host Re: Franciss
OT

Klobouk dolů, takový přítel, co se veřejně přizná a omluví ... palec

Soňo, hlídej si ho, je dobrej! X-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2012 17:04 Muž Franciss [1] Re: kahua
Ty máš ale přítele... Pěkně Tě mystifikoval. A tímto se Ti omlouvá... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 17:02 host Re: kahua
Obecně potěrům vyhovuje nižší hladina vody. Pokud máš ale dostatečně prokysličenou vodu, ať už filtrem nebo kamínkem, tak pancéřníčkům snižovat hladinu nemusíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:54 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: host
Fajn, že Tě to pobavilo, holt jsem věřila příteli, že to tak je. Každopádně se nadechují na hladině a já chci jen vědět, zda je nutné snížení vodního sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:20 host Re: kahua
Pancéřníček a labyrint?? smich
To jsi si asi popletla s čichavci - labyrintkami. Pancéřníčci jsou schopni využít kyslík prostřednictvím střeva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:10 Žena kahua [223] - Miniakvária – Vytváření labyrintu
Ahoj, mám dotaz ohledně potěru pancéřníčka skvrnitého. Máme je asi 2 a půl týdne. Vím, že kolem třetího týdne se jim začíná vytvářet labyrint. Dočetla jsem se, že je dobré snížit hladinu na 8-10 cm, ale to se nám fakt nepovede, když máme malý bublifuk. Bude to nějak vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 12:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jalinar
Plůudky začínají chytat plíseň coze No to je formulace, kterou mi hlava nebere...Tam bude něco špatně v technologii odchovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 19:19 R Muž romant [27981] Re: Jalinar
Vyměnil bych vodu, odsál plesnivý jikry a zítra dal ten acriflavin.
Edit: Sloučil bych to s tímto vláknem. rybicky.net/forum/2568
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 19:14 Jalinar – Lze použít Omnipur na plůdky a potěr Pancéřníčka?
Dobrý den,
mám ve vytírací nádrži plůdky Pancéřníčka skvrnitého a začínají chytat plíseň. (Je to druhý potěr, co mám, první mi komplet odešel kvůli plísni, když jsem nebyla doma). Po přečtení fóra vím, že by bylo dobré tam nalít acriflavin, ale ten doma teď nemám a stihnu ho koupit až zítra. Jediné co tu mám je Omnipur. Někdo tu psal, že Omnipur je derivát Acriflavinu a malachitové zeleni, ale že je dost silný. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo máte zkušenosti s jeho použitím na plůdky a nebo pak přímo na potěr. Případně, jestli si myslíte, že ho mám zkusit použít nebo raději počkat do zítra, kdy koupím acriflavin, a jen odebrat špatné plůdky. Vím, že odchov pancéřníčka není žádná zvláštnost, ale byla bych ráda, kdyby se to tentokrát povedlo. :-) Díky moc, Jana.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 06:21 Žena kahua [223] - Miniakvária
Tak se nám vykulilo několik skvrnitých, vím, že je 3-4 dny nechám, než sežerou ten váček...ale jak dál? Chtěla bych se vyhnout žábronožce, přece jen bydlíme v malém bytě. Dočetla jsem se i o tekutém krmivu pro potěr, má s tím někdo nějaké zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 22:32 Alex Re: PaDa
diky zajimave ten bilí je albin skvrniti nevim kolik virote musim to zjistit je možne že samička panceřnička zlatopasiho bise třela se samečkem albinem skvrnitim panceřničkm?? no asijo.Uvidime jesli stoho něco bude a podařise mame akvarium 54L dva fitri daji se regulovat voda bud min nebo vic mamto jeden na pravo druhí nalevo jeto supr proně.Přidam rostlinu ktera tam dobře roste ta druha tip rostlini mi uhinuli nešli tam nepamatuju si nazef.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 21:50 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: kahua
Bublifuk, topítko,žiletka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 17:13 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, vytřeli se nám (nejspíš) pancéřníčci skrnití, byli šikovní a je to na rampě zezadu a ostatní rybky si toho nevšímaj. I když jsme začátečníci, chtěli by jsme je přendat do 15l aqua a zkusit odchovat...co k tomu? Bublifuk, topítko? Přendat žiletkou nebo prstem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2012 14:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Alex
coze nejspíž vajiška od alnina neb Zlatopásu smich
ale pokus kuk do átlas tu rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 11:09 Alex – Jak poznam vajička?
Dobri den zjistilisme že vjeskyni jsou nalepene par kulate žlute něcosi jeto možne že tojsou vajiška jikri od Panceřniku? mame jen dva druhy a to jeden Zlatopásy a toje věči a druhý je mečí uplně bilí řikam mu alnin je možne že to mužou bit jikti jejich oplodněne nevim jak to vipada??? a na internetu to jinde nevidim anemam info kolik to ma mit teplotu spravě abi se zdařiliodchovat malí.de mohu zjistit vic pro uspěšni chov jejich a odchov malich diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 20:26 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Kamilstrom
smich Nenapadlo mne ani najet na nick ani mrknout do prezentace... Takže věkem to asi nebude. :-D
(Na to je ještě moc mladej... :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 18:40 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Side jaky vek? Mozna kdyby byl cizinec(mozna je,ale uvadi jako jazyk cestinu),nebo "special needs",v tom pripade se omlouvam :-) ! Poradit, v pripade zmizeni ryb z akva - jestli se poziraji navzajem - tezko,jestli mu je nekdo krade,kdyz neni doma - opravdu nevim,bohuzel podle jeho prezentace je vse mozne hmm .Spise mam strach,jestli si z nas jenom nekdo nedela srandu..... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 17:49 jamajcan Re: Alex
Você fala o idioma Português?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 17:45 Alex Re: Kamilstrom
stere planeti to nevím fakt nechapu kam mmi zmizli ribičky to jemi zahada doufalsem že budou mit potomky misto toho začli mizet zahadně.Je možne že bise pojidali panceřnici ??? tomu nemohu uvěřit dit maji 2 jidla ruzne a dokonce dost tak jakto že mne mizí???? já sem je nikomu nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 17:41 Alex Re: Sid
Proč se ptaš ??? já se ptam važne fak važne nechapu jak je možne že mne zmizli ribičky z akvarka panceřničci tak to chi pomoc zjisti neo visvětlit tu zahadu požirajise navzajem?? mislim že ne co ti nato?? tak ti viš proč mi zmizli akvarka dibi umřeli bili bitam snad mrtve tělička tobich si šiml toho diš tam tak často ziram.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34830x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani?od=801