Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:13 Žena vondr001 [674] Re: baletka
Můžeš použít i síťku na rybičky než koupíš sítko. Umísti ji nad vzduchování, nebo k vývodu filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 20:05 Žena baletka [624] Re: baletka
PS: vím, že to tu už bylo psáno, ale nějak to nemůžu najít, proto se omlouvám za opakování dotazu... vývojová voda by měla být ve stručnosti jaká? Pokud budu v rámci osstatních ryb v akva schopná ji přizpůsobit, udělám to. Vím, že výška vodního sloupce musí být menší, aby se v určité vývojové fázi malé rybky nadechly, ale nic dalšího si nepamatuji. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:59 Žena baletka [624]
Prosím o radu, dnes se mi znovu vytřeli pancíci - přistihla jsem je přímo při činu :-) Z posledního výtěru nebylo nic, nebyla jsemm připravená a další jsem nečekala tak brzy. Mám tu čajové sítko, ale kovové. Poslouží to do zítřka, než koupím plastové nebo to nemám do akva vůbec strkat? Mělo by to být zdravotně nezávadné, ale co já vím... děkuji předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:46 Žena vondr001 [674] Re: mia
Fotka k příspěvku spíše budou neoplodněné... Koukni se sem rybicky.net/nadrze/16833…
třeba složka 1. snůška jiker -na začátku (1. den)byly světlé (viz přiložené foto), okraje byly bílé, potom postupně tmavly
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:29 Žena mia [11] - Živorodky
nie nesu zakalene, len biele, ale v tej ikre je nieco biele uplne mlinkate jak bodka, nemala som enchat tie ikry prilepene na skle aby ich oplodnil samcek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:25 R Muž romant [27987] Re: mia
Tak to jsou plesnivý a nic z nich nebude. Buď je to vodou a nebo nejsou oplodněný.
Edit: Tedy pokud je ta bílá, taková mléčná bílá a jikra je zakalená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 19:23 Žena mia [11] - Živorodky
inac vsetky vajicka-teda ikry su biele, nemali by byt tmave?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 14:29 Žena mia [11] - Živorodky
pojdem sa popytat do akvaristiky, no to bude radosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 14:22 Žena vondr001 [674] Re: mia
tak to už by chtělo zařídit odchovničku,
nebo pořídit něco podobného
seracz.webnode.cz/…
pár týdnů to potrvá než vyrostou aby je ostatní nesežrali a to sítko bude pro ně malé až se vykulí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 14:06 Žena mia [11] - Živorodky
no asi 30-40
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.03.2013 13:52 Žena vondr001 [674] Re: mia
Měli by se vykulit za 4-5 dnů v závislosti na teplotě. Pokud máš doma nějaké léčivo proti plísni, tak jim tam kapku kápni. (já používám ESHA2000) pomůže to proti zaplísnění jiker. Měly by postupně tmavnout. Pokud nejaká jikra zbělá, tu vyhoď, buď není oplodněná, nebo plesniví. Klidně je v sítku nech i po vykulení, lépe se krmí. Žloutkový váček tráví 2 dny. Potom krmím živou artémií. Pokud se ti ji nechce líhnout, tak je dobrý na začátek Nobil fluid artemia od JBL - jsou to kapky. Nebo odskořápkovaná artemie od Easyfish, ta teda plave na hladině, ale když si dáš do skleničky napřed ten prášek a pak to zaliješ vodou, tak část klesne. Tu pak nasaju pipetkou a dávám pancíkům.
Kolik si jich posbírala? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:44 Žena mia [11] - Živorodky
samozrejme ze to cajove sitko je plastove ne kovove :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:43 Žena mia [11] - Živorodky
Co sa dalo som pozbieraala a dala to to cajovej sietky takej co sa da uzavriet nad filter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:27 Žena vondr001 [674] Re: tillecek
No já je krmím 2x denně živýma patentkama a jiker se nikdy nedotkly. Věnujou se jen tření.
Většinou je žerou čtverzubci, nebo bojovnice.
Vždy se třou večer, tak hned zhasnu akva ať mají klid. Ráno jim rozsvítím, využiju toho že ryby jsou ještě "zpitomělé" a sezbírám jikry. Většina jich je v jávském mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:17 Žena mia [11] - Živorodky
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:14 Žena vondr001 [674] Re: mia
tak je přelov zatím třeba do sítky na rybičky, kup čajové sítko a umísti je nad vzduchování, nebo k filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:14 R Muž romant [27987] Re: mia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:13 Žena mia [11] - Živorodky
a co mam robit??? mama v akvarku staru tetru ktora ich pozieraaaaaaaaaa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:11 R Muž romant [27987] Re: mia
Proč ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 13:09 Žena mia [11] - Živorodky
POMOCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC.....dnes rano sa zobudim a v akavarku mam plnu malych bielych vajicok.....mozu to byt vajicka panciernicka?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 20:51 AmSeok
Fotka k příspěvku Mám tam jeste fissidens fontanus...je to dochovna pro krevetky ;) pancernicci jen na okrasu...co2 jsem pridaval aby vyrostl fontanus a akva pekne prorostlo mechem :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2013 20:47 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Do odchovny rvát CO2 je podle mě zbytečné pokud tam nechceš pěstovat kytky. Spíš se zaměř na výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2013 19:36 R Muž romant [27987] Re: Petrsolc
Nejen že bych to viděl jako zbytečný, ale můžeš si tím i ovlivňovat parametry vody(Ph), tedy jestli právě toto nesleduješ tím přidáváním CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 19:32 Žena vondr001 [674] Re: Petrsolc
Pokud tam máš jen ten jávský mech, tak podle mne je zbytečné přidávat CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 15:57 AmSeok – Jikry
Vytřely se mi pandové...mám je v odchovně plné jávského mechu a krevetek :-D od včerejška přidávám CO2 z burčáku. Může to nějak vadit? Díky za odpovědi;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 12:25 Žena vondr001 [674] Re: vlacek
taky je rozdíl v množství jiker. Pandy mívají jen okolo 30, ostatní druhy mnohem víc. ;-)
Sezbírala jsem jich 5. Ráno na nich hodoval beťák. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.02.2013 08:48 Muž vlacek [402] Re: vondr001
Chování pancernicku je při rozmnožování sice podobné, ale ne úplně stejné. Někteří nosí jikry po více najednou (aeneus, venezuelanus a pod.), jiní po jedné (pandy, duplicareus, hastatus,...). Prvně zminovani mají jikry menší než ti druzí (nepočítám celkové malé hastaty). Rozdíl je i v tom, jestli vlastní jikry poziraji. Aeneus, venezuelanus, hastatus, duplicareus většinou ne, pandy si rády mlsnou. Zminuji jen druhy, se kterými mám zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 05:48 Žena vondr001 [674] Re: Verimmi
Fotka k příspěvku Je to potvrzeno, jsou to jikry!!! Jen mě překvapilo, že jsou nalepené všude možně po akva. Myslela jsem že budou u sebe na skle, nebo na rostlince. Nějaké už sežrala bojovnice. Pak napíšu, kolik se mi jich podařilo posbírat. hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 21:44 Žena Verimmi [173] Re: vondr001
Není zač, tak hodně štěstí. Mně poslední nečekanou snůšku snědly platy... tak příště zkusím cíleně až odrostou živorodky v odchovně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 21:41 Žena vondr001 [674] Re: Verimmi
Ta moje je "nosí" po jedné. Lítá s ní po akva. Pak ji někde přilepí a za chvíli má mezi ploutvičkama další. Jen nevím kde je lepí, mám dost zarostlou nádrž. Ráno se po nich kouknu. Tak to je super!!! hop
Děkuji za odpověď.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2013 21:37 Žena Verimmi [173] Re: vondr001
Ano, moje pancéřnice jich mezi ploutvičkama měla i 5 a plavala s nimi po akva a pak je někde přilípla na sklo nebo na valisnerii :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.02.2013 21:24 Žena vondr001 [674] Re: Verimmi
Fotka k příspěvku vypadalo to nějak takto?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 20:27 Ultrainfernal – Nečekané nadělení...
Dnes večer jsem na dně akvária objevil čtyři malinkaté pancéřníčky. Mají cca 1cm. Pravděpodobně jich bude víc, ale vzhledem k členitému dnu je problém je zahlédnout. Vajíčka se před časem objevila na filtru, ale měl jsem zato, že je ryby pozřely. A ono ne. Tož co teď s tím nadělením? hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 21:11 Muž monty [86] - AmerikaRe: Ryboň
Ve vlákně o Otíkovi byla otázka položena na Otíka a bylo řečeno, že se uvidí, když není napsáno, jaké tam jsou všechny ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 19:22 Muž Ryboň [5] - Amerika
Fotka k příspěvku Sú to vajíčka Panciernička Pandy?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 16:57 Muž sajfrdík [14] – panc.skvrnitý
Čim to je,že když se mi pancéřníčci třou,a zastihnu to,že mi žerou jikry?když jsem je při tom zkoušel krmit,tak se pokaždý přestali třít,jen se najedli..nevít eněkdo?nezkoušel jsem to jen jednou,a pokaždý nechali max.20 jiker....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 13:36 Žena Verimmi [173] Re: vondr001
to je všechno potlesk ukradu dětem z kuchyňky nějaké prázdné kinder vejce a nějaký motouz tu taky najdu :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2013 13:29 Žena vondr001 [674] Re: Verimmi
Tady je video na výrobu třecího střapce. davidkilli.blog.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 12:22 Žena Verimmi [173] Re: vlacek
tak ta naše proplavala vždy klidně celé akvárko i 2x, škoda že jsme měla vynitej foťák bych si to natočila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 12:21 Žena Verimmi [173] Re: vlacek
akvárko s malými očky a platami má 54l a je tam jen malá kulička nějakého toho šíleného mechu pod kamenem malí tam rádi rejdí v tom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:38 Muž vlacek [402] Re: Verimmi
nevim, jak je to akvarko s malymi ocky velke, ale co se zarizeni tyka, tak bych tam supnul treba najkou rostlinu jen tak zachytit mezi kameny, pripadne vyrobit treci mop (snad jsem to nespletl, pamet mam deravou) z vlny (nastrihat kousky pletaci vlny, svazat a pripevnit do rohu akvarka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:34 Muž vlacek [402] Re: LiborSprysl
Aha takto :-) No treba moje pandy a duplicareusove vyrzeli s zazdou jednou jikrou plavat a hledat i dve minuty. A vetsinou lepi vsude mozne, ale s nejvetsi koncentraci prave v miste nejvetsiho proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:14 - Re: LiborSprysl
Ide to od druhu.Nám sa Kovové treli rovnako.Max.5 ikier na jedno miesto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:13 Žena Verimmi [173] Re: LiborSprysl
my to měli na filtru, na listu kytky na skle v jednom rohu, v druhém rohu, u topidla a na zadní stěně taky tak si vyber :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 11:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
No máte asi nějakou vybíravou, tomu jsem se divil...mně je hňácali pancéřníci většinou dost těsně kolem sebe...Samozřejmě z jednoho téčkování, při dalším pokusu jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:17 Žena Verimmi [173] Re: vlacek
taky nechápu čemu se Libor diví ne
když jsem to sledovala tak vím co říkám, naše samička když se vytírá nalepí jikry po různých místech v akváriu a než je tam nalepí drží třeba 3-5 jiker mezi ploutvičkama dole a vlní se po akváriu až je někam na sklo nalepí, minule jich bylo asi 200, teda to co se mi povedlo spočítat
mám akva kde mám momentálně miminka pavích oček a platy korálové ale až dorostou mohla bych pancéřníčky nechat vytřít tam cíleně... ale je bez ničeho nemám tam ani kameny dole, kvůli odsávání nečistot a zbytků krmení, topení a malinký filtr se vzduchováním :) stačilo by to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2013 09:10 Muž vlacek [402] Re: Verimmi
Nerozumim sice podivu Libora, ale to neni dulezite. Hlavne si musite vybrat jestli platy nebo mnozeni pancernicku. Platam tezko zakazete mlade a jikry sezrat, udelaji to vzdy, vzdy pro ne budou mit prednost pred jinou nezivou potravou. Jedine ze byste mela dalsi nadrz ve ktere by se mohli pancernincci vytrit.
Pokud chcete mit vetsi sanci na sesbirani vice jiker pri zachovani osadky, zkuste akvarium zhasnout jakmile se pancernicci trou. To ale zavisi samozrejme na tom, kdy se vam trou. Ja jsem to tak delal s pandami. Dalsi pomuckou muze byt vhodne zasazena rostlina. Pokud samicka lepi vetsinu jiker na jedno misto, vetsinou k usti filtru, zasadte na toto misto treba valisnerii, ktera pak castecne brani v pristupu dalsim rybam, to mam take odzkouseno. Otazka uspesnosti odchovu v odchovne je pak na dalsi vysvetleni, ale pro zacatek je dulezite mit co nejvice jiker, jelikoz oplodnenost nemusi byt zrovna vysoka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 06:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Verimmi
Cože dělá ta samička Veroniko? coze ... jak samička plave po akva s jikrami mezi ploutvičkama a lepí je na sklo....To snad bude malinko jinak... smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:30 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Verimmi
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny
tam vše ke svému dotazu najdeš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:27 Žena Verimmi [173] – pancéřníčci
Nechci tu dělat nové vlákno tak zeptám tady... mám v akváriu 1 samici a tři samce pancéřníčka zeleného, je krása je pozorovat jak spolu tančí po celém akváriu, nebo jak samička plave po akva s jikrami mezi ploutvičkama a lepí je na sklo, ale jak docílit toho aby se jikry vykulily a nesežraly je platy korálové, které po nich jedou jak po uzeném.
Po prvním výtěru jsem se pokusila zbytek jiker seškrábnout ze skla akvária žiletkou,bylo jich asi 10, ale podařilo se mi odchovat jen jednoho malinkatého prcky, který už teď rejdí v akváriu s rodiči.

díky Veronika

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani?od=751