Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2014 09:23 Žena vondr001 [674] – Re: jamajcan
Nikdy jsem u nich nesledovala, že by měli před třením nějakou předehru. ;-) Že by lítali po skle a následně se pak vytřeli... X-) A že jsem těch výtěrů už měla... ;-)


Pandíci jsou hejnové ryby a když jich je víc, tak spolu řádí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 08:21 jamajcan Re: vondr001
To není blbnutí,ale tzv.svatební tanečky,prostě předehra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2014 23:01 Žena vondr001 [674] Re: Luccas77
Když se třou, samička plave po celém akva, samečci ji sledují jak blázni, když má mezi ploutvemi jikru, dlouho s ni plave po akva a snaží se najít vhodné místo kam ji nalepí. Když plavou po skle nahoru a dolů, tak jen blbnou...vydrží to dělat hodně dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 22:50 Muž Luccas77 [1] - SumciRe: vondr001
a nemôže to znamenať že by niečo mohlo byť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.08.2014 21:16 Žena vondr001 [674] Re: Luccas77
Pokud jen lítají po skle, tak to ještě neznamená že se třou - občas takhle spolu blbnou. Většinou několik samečků nahání samičku (u které můžeš pozorovat jikru mezi břišními ploutvemi). Pandy je lepí všude možně po akva - každou někam jinam - sklo, listy rostlin a mně hlavně do jávského mechu. Ze začátku jsem nacházela jen 5-6, pozdějí i přes 30. Chce to opravdu dobře hledat. ;-) Jinak jak píše Romant, mohly je už sežrat jiné ryby....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 16:54 Muž Luccas77 [1] - SumciRe: romant
šak totok .. lebo teraz robia zasa to isté...tak neviem či ich tam mám nechať alebo dať do 20l akva a tam skúsiť vytrieť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 16:48 R Muž romant [27987] Re: Luccas77
Těžko přetěžko se bude hledat odpověď na tvojí zdánlivě jednoduchou otázku. Třeba i k výtěru došlo a je to pečlivě uschovaný, třeba je to už sežraný, třeba vůbec o žádný tření nešlo, třeba nemáš odpovídající vodu, prostě třeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 15:07 Muž Luccas77 [1] - Sumci – panda
Čaute.... včera v noci mi všetky corydoras panda lietali po skle...(snažím sa o výter)....som myslel že ráno budú ikry.ale nič .ako je to možné?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 11:41 Žena Atika [134] Re: ivaha
No tu jsem právě neměla - líhnout pro dva kousky, tak jsem dávala ten micron, odskořápkovanou, mikry, potom mraženou moinu a cyklop i kousek spirulinový tabletky a měli bříška kulatý pořád. Moc rádi měli tak od měsíce i menší živej grindal, soukali to do sebe jak špagetky. Teď už brázdí větším akvárkem s rodičema :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 10:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Atika
Odskořápkovanou artemii spařím horkou vodou a jde ke dnu spolehlivě. Jinak jsem používala tabletky od Sery (Plankton Tabs a myslím, že Viformo, pokud si to dobře pamatuju), ty se dobře rozpouští a malí pancéřníčci je dobře jedí. Na začátku samozřejmě vylíhnutou artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2014 08:27 Žena Atika [134] Re: lemming46
Já Sera micron trošku nasypala do dlaně, nalepila na mokrý prst a udělala pár obtisků na dno odchovny. Něco se rozptýlí do vody a něco drží nalepené na dně. Jinak namočit se musí třeba i odskořápkovaná artemie, taky by jinak plavala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 22:41 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: lemming46
Ne, musíš jim ho namočit. Vzít špetku mezi prsty a ponořit do vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2014 22:23 Muž lemming46 [327] – Odchov c.paleatus
Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli se dá používat krmivo plovoucí na hladině. Třeba tady zmiňované Sera micron zůstává na hladině a pancéřníček na hladinu moc nechodí, tak jestli to má smysl tam sypat. Zatím jim drobím Sera viformo, to vždycky klesne na dno a rybky to vyluxujou.

A další dotaz, jestli může albinotická forma vzniknout z normálně zbarvených ryb, případně za jakých podmínek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 22:31 Žena Atika [134] – Malopanceřníček - problém?
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěla bych požádat o radu. Na fotce je cca měsíc a půl starý panceřníček skvrnitý a před asi dvěma dny se mu v oblasti za žábrami objevily tyhle malé podlitinky. Nevíte čím to může být? Je aktivní, baští, ale tohle se mi nelíbí. Odchovávám si jen tak pro radost dva na doplnění svého hejnka, ten druhý je trochu menší, ale tohle nemá. Chovají se oba stejně. Odchovaní jsou na Sera micron, odskořápkované artemii, mikrách, později mražený cyklop, nasekaný grindal, sekané mražené patentky, drcené spirulinové tablety, teď už baští skoro všechno. Omlouvám se za fotku, prostě to neumím, ale vidět to tam je. Ještě odchovávaní jsou v akvárečku cca 7 l bez dna, s filtříkem, bez topítka, denně odsávám zbytky a doplňuji cca 1/2 vody za odstátou, vytemperovanou na pokojovou teplotu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:44 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Atika
No ono je problém, že se na burzu nedostanu. Nejblíže mám v Praze, ale to bych musel busem o víkendu frčet hned ráno, což je problém. Akorát zítra jedu k zubařce, tak jestli nevíte o nějaký slušný akvaristice po po trase tramvaje Smíchov -> Strossmayerovo náměstí (nekamenujte mě za název :-D , nevim jestli se to tak píše a jestli to je špatně, tak mi to prosím napište, rád se poučím).
Uvidíme jak na tom budu s časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:23 Žena Atika [134] Re: Kubasix
U vás nevím, u nás je maj za 20,- na každý burze. Případně bazoš, aukro. Já je normálně nekrmím, koupím je jen když se něco občas narodí na ten začátek. Artemka se mi pro těch pár kousíčků nevyplatí. Tak držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:13 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Atika
Zatim jeste nic. A kde mam ty mikry sehnat??
Edit: Mám je od 18.5 => jsou to 2 dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:00 Žena Atika [134] Re: Kubasix
Zkus sehnat násadu miker, mě to berou docela dobře a odskořápkovanou artemii - ta už se jen namočí a krmí. Sera mikron dávám taky, ale odvázaný z něj zatím nejsou. Těm mým dvěma bude zítra týden. Kolik se toho vykulilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:40 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry – Pancéřníček panda
Myslíte, že bych je odchoval na sera micron? Nevím jestli by se mi podařila artémka.
www.rybicky-rybky.cz/…
Díky za radu
Kubasix
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 23:28 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Tak asi v osm se mi začala třít druhá samice ze tří. Bylo to tedy hodně zajímavý vidět je v akci palec . Jak nasaje od samečka to mlíčí(jestli je tomu jako u kaprů atd.) a má mezi břišními ploutvemi jikru. Pak když jí pokládá, tak se hrozně zavrtí a pak zase tlačí jikru a takhle pořád dokola. Viděl jsem je takhle asi 3 hodiny, což je makačka. Tak jsem je pak odendal i na listech a dal do Elementky na listech - utržených kouscích. Vzduchování bylo moc hlučný. Jikry byly buď na skle a nebo na listech echinodirusu bleherae. Tak uvidíme a všem přeji zdat při chovu a odchovu. A díky všem co psali. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 17:20 Žena Atika [134] Re: Kubasix
Často mi samička schovává jikry na spodní stranu listů (hlavně na anubiasy), kdybych na ni nekoukala, tak bych je tam nehledala, jsou dost u dna. Na sklo taky. Zrovna se snažím rozkrmit dva 4 denní prcky, sehnala jsem násadu mikry a tu jim dávám několikrát denně do cedníčku (ale já ho zatím mám ve stejné nádrži), vypadá to, že už žerou. Aspoň když ji tam hodím, tak začnou jezdit. Občas přidám trošku Sera mikron nebo odskořápkované artemie. Uvidíme. Jikry jsem měla v tom samém akvárku nad vzduchováním (mě běží pořád, mám tichej motorek).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:53 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: koikapor
Díky ještě se podívám X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 13:34 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Kubasix
1) to neviem, ale ak podmienky vyhovujú, tak sa môžu trieť pravidelne
2) pre jednu ikru asi nie
3) artémku netreba
ešte ma napadlo, pri pandách by si mal skôr hľadať aj po rastlinách a ikry po jednej, dvoch, nie sú ako škvrnité, čo naložia všetko na predné sklo na jedno miesto, keď sa im chce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 10:22 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: MarekP
Tak tomu bys nevěřil. Včera večer to vypadalo v akváriu jako na závodišti. Pandíci jezdili sem a tam, nahoru a dolu a vždycky klucí jeli za holkama. S menší předtuchou jsem vstal v půl devátý( o víkendu slušnej výkon smich )Už jsem věděl po zkoumání všech možných článků a knih o pancéřníčkách a taky tady na foru. Tak jsem vstal a kouknu do akva a jikry tam byly hop . Napočítal jsem asi 5 jiker. Jelikož ale jsme zrovna žiletku neměli, tak jsem si vzal nůž. Bohužel se mi povedla jen jedna dát do sítka, ostatní byly hned vedle spoje akvária, tak jsem je asi nějak rozmáčkl. A tak mám pár otázek: 1) Je možné, že se mi vytřou znovu v krátkém časovém úseku( tak 2-4 dny)?
2) Potřebuju vzduchování pro tu 1 jikru? Mám akva v pokoji kde spíme a tak v noci by to moc nešlo.( ta jikra je v sítku v nádrži Elementka)
3) Musím chovat kvůli 1 jikře artémku? Nemám s ní zkušenost. Nestačilo by kdybych krmil sera micron???
Předem díky
Kubasix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:43 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Kubasix
Ne, živým je nekrmím. Všechno krmení mám uvedeno v prezentaci. Stáří odhaduju tak na 1 rok. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:38 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: MarekP
A jak staří asi tak byli? A krmil jsi je předtìm živým??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 14:35 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Kubasix
Za sebe říkám ano. Pro vyvolání tření jim prakticky stačí výměna vody a změna teploty vody - chladnější. Doporučuje se i hodně rostlin. Já jsem se o jejich odchov záměrně nikdy nepokoušel, ale už dvakrát se mi vytřeli samovolně v mém akváriu (viz prezentace) po tom, co jsem udělal údržbu a právě jsem dolil chladnější vodu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 13:43 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry – Pancéřníček panda
Ahoj, myslíte si, že by se mi v mojí elementce vytřeli pandíci? Mečovky už jsou jinde. Děkuju za radu. ahoj
rybicky.net/nadrze/20766
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 19:29 Žena Atika [134] Re: Kaira
Dík, dám vědět :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 17:38 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Atika
Tak přeju, ať se to podaří. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 16:31 Žena Atika [134] Re: Kaira
Tak zkusím, teď jdu do práce, ale ráno tam odkalím a zkusím je vypustit. Snad si tam něco najdou. Holt to budu obden čistit, aby se tam nebrodili v bordýlku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 14:45 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Atika
A co to prázdné miníčko, co máš nově založené? Tam by to mohli zvládnout, když mně přežili v pár dní starém akva. Jestli nebudou žrát ty mikry, tak bych se bála, že za 2 dny bude už pozdě.
Edit: jo, to je to Krevetčí. Frkla bych je tam hned i s mikrama. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 14:32 Žena Atika [134] Re: Kaira
Ty mám taky, ale skoro nejdou ke dnu pro dlabanec. Sličenky jsou takové víc zkoumající, hledají i na dně. No uvidím, zkusím ještě den dva, jestli uvidím, že něco baští a kdyžtak je zkusím šoupnout do Krevetčího. Ale bude to do jiné vody, tak aby to ustáli :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 11:27 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Atika
Já je mám s razborkami a zvládli to. Rozkrmit je v sítku se mi nikdy nepovedlo, vždycky mi pošli. Třeba to ale s těmi mikrami půjde, já jsem vždycky krmila jen umělým a to nedali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 11:15 Žena Atika [134] Re: Kaira
Jo, plánuju je dát do zaběhlého malého krevetárka, ale až tak za 10 dní až malinko povyrostou, mám tam pár dospívajících samiček sličenek a teď jsou tak malincí, že by je i ty mohly zkoušet slupnout. V domácím akvárku jsou i dvě platy a pár pávat, tam by to asi nedali. Dnes mi přivezou mikry, tak zkusím taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2014 10:22 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Atika
Jestli je můžeš dát do akvárka, kde je nikdo nesežere, pusť je tam a oni se o sebe postarají sami. Nedávno jsem zakládala miníčko a po týdnu koukám, že v něm plave malý pancéřníček. Asi jsem jikru přenesla s rostlinami z velkého akvária. Miníčko bylo úplně nové, nezaběhlé, jen s kytkami a pár šneky, které jsem přikrmovala kousíčkem granule pro sumce rozpuštěné ve vodě. Po tomto nečekáném úspěchu jsem tam nasadila dalších několik prcků, taky vylíhnutých v sítku, a po týdnu jsou tam určitě 4 ze 7 ks (což možná ještě není konečný počet). Jinak krmím dál tou granulí, prachovým SAKem a mraženou dafnií, protože mezitím přibyly razborky. Držím palce ,ať se to povede. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 09:54 Žena Atika [134] – krmení potěru
Ahoj, vykulili se mi dva pancíci skvrnití (třeli se před odchodem do práce a stačila jsem sebrat jen pár jiker), teď jsou v cedníčku v původním akvárku, mají dva dny,už plavou. Potřebovala bych nějaké doporučení na rozkrmení a krmení v prvních dvou týdnech - nechci líhnout artemii kvůli dvěma kouskům. Zatím jsem zkusila prášek Sera mikron,mám doma odskořápkovanou artemii, Dajana baby a přemýšlela jsem, že by možná šly i mikry (když seženu násadu). Z mraženého mám moinu, cyklop, dafnie. Chtěla bych je udržet. Díky za případnou radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:14 Žena Steinarka [7] - SumciRe: romant
prečítam si ho dakujem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:13 Žena Steinarka [7] - SumciRe: MichoCZ
ja som sa pýtala na ten prípravok lebo som si nepamätala čo som tu u ňom čítala hmm prvý krát mám aktívny párik panciernikov a chcem tomu dať šancu a nič nenechať na náhodu :) prepáč som len začiatočník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:09 R Muž romant [27987] Re: Steinarka
19:52 hod jsem sem dával odkaz na článek o odchovu, bude platit obecně i pro Tvoje chovance. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:08 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Steinarka
Myslím, že ten tvůj odchov nebude zas taková sranda, když se ptáš jestli koupit arciflavin v lékárně. Když se ti bude dařit chov, tak třeba časem příjde i odchov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:07 Žena Steinarka [7] - SumciRe: romant
ok diki moc :) je niečo na čo si mám dať zvlášť pozor ked chcem poter odchovať ? napr krmivo a tak ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 21:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Steinarka
U každého léčiva je návod...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:55 R Muž romant [27987] Re: Steinarka
V akvaristice, zverimexu, e-shopech, tam tyto přípravky seženeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:52 Žena Steinarka [7] - SumciRe: romant
v lekárni ? a ako to prosím dávkovať ? po akú dobu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:34 R Muž romant [27987] Re: Steinarka
Běžně dostupný Acriflavin, nebo eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 20:26 Žena Steinarka [7] - Sumci – Odchov panciernika
Ahojte chystám sa na odchov pancierníka zelenavého, prosím o radu (nejaký spoľahlivý typ) a o názov tekutiny proti plesniam čo sa pridáva do vody s ikrami a info kde ju zoženiem a ako použijem :) ďakujem pekne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2014 19:48 Muž Aquasky [35]
Ahoj potřebuji rychle radu, právě se mi vykulil potěr pancéřníčka pandy cca 10 kousků...čím krmit?...děkuji

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 34 35

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 34835x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2568-pancernicek-rozmnozovani?od=351