Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divoké živorodky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Divoké živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 17:49 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: 0
Toho samce ti rád pošlu, děkuju.

Jinak, dnes jsem měnil vodu u Phaloceros caudimaculatus reticulatus a zaregistroval mládě! (zrovna včera jsem tu psal, že se ještě nemnoží) Víc jsem pátrat nestíhal, ale super!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 17:00 Muž @ 0 [698] - Obecné.Re: JirkaŠčobák
No dobře, když ne, tak ne :-) . Mám u obscur 3 samice a 4 samce a toho samce můžeš klidně poslat zpět. Třeba ti dám něco jiného.

Ta druhá samice od Poecilia salvatoris mi porodila zhruba mezi 50 - 60 ks mladých, oproti té, co rodila před dvěma dny a dala "jen" 17 - 18 ks o trošku větších mláďat, takže nynější celkový počet ryb tohoto druhu u mne pravděpodobně dosáhl sta jedinců, což je slušný výsledek na červen a ještě mohu další vrhy do podzimu mít, pokud se něco nezvrtne a "nepodělá".

A venku v rybníčku jsem dnes viděl mladé od Characodon lateralis, což je bezva, zájemci na ně, již čekají. Lovit je budu dle vývoje počasí v září, nebo nejpozději v říjnu, když mi je tam nic nevyžere.

Dnes jsem do všech nádrží ve skleníku a venku dopouštěl vodu. A včera jsem platil vyúčtování vody vodárnám za půlroční spotřebu ve výši necelých 2900kč.

Ono mi to za rok udělá výdaj kolem těch 6 tisíc vodného. Kolik musím úspěšně odchovat ryb a hlavně je i prodat, aby se mi investice vrátily, jsou jednoduché počty. Není to jen o vodě, což nemusím tady na fóru akvaristům vysvětlovat.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2018 16:32 Muž @ 0 [698] - Obecné.Re: LubošJedlinský
Děkuji za nabídku, když bude k tomu vhodná příležitost, tak se dohodnem, co a jak podniknem.

Jste nemýlím-li se, projevil zájem o mečíkaté platy X.xiphidium. Dnes při kontrole jsem zjistil, že v chovné síti se mladé s matečnými rybami nacházejí, takže je reálná naděje, že z nich na výměnu část nabídnu, ale úplně maličké je pro větší zranitelnost lovit nechci a raději bych počkal na jejich větší velikost, dejme tomu do července, nebo raději srpna, kdy možná si zajedu do Ostravy na burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.06.2018 12:52 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: 0
Nějaké elegansky ti samozřejmě rád pošlu.

Co se týče P. obscura, mám problém, kam je dát. Poecilia salvatoris, které jsem od tebe vymámil, šly do poslední volné nádrže a ten sameček obscury bydlí v kouli s formoskami. Mám "full house" a žena tvrdí, že mi další akvária nedovolí a naopak bych měl zredukovat. Miluji ji, ve spoustě věcech si rozumíme, ale nemá smysl pro akvaristiku (myslel jsem, když si vezmu ženu, která vystudovala biochemii a kultivovala kvasinky, že to bude jiné, ale ona nemá smysl pro nic většího, než jsou ty kvasinky). Ani další rostliny se mi nevejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2018 10:53 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: 0
V případe zájmu o poter jenynsia lineata bych mohl možná něco najít, 14jsem jich dal Milanu Murkovi a ještě asi 5jich tam zbylo mají něco kolem 1,5-2cm. Možná i nějaké p. Obscura Tobaco bych tam také našel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2018 01:37 Muž @ 0 [698] - Obecné.Re: JirkaŠčobák

Mám posledních 7 dorůstajících mladých od P.obscura, tak budou-li mezi nimi, alespoň 3 samice, tak ti k tomu samci jednu pošlu, což by bylo nejdřív v srpnu, když se mi dostatečně vyvinou rostliny na prodej a v červenci prozatím nemám důvod jet do Ostravy na burzu, protože ryby začnu prodávat od září. Jedině Gambusia affinis a Xenotoca lyonsi mohu nabídnout dřív.

Pokud budeš mít navíc ryb od Neoheterandria elegans, tak zájem o ně mám. Mi se namnožili v hojném počtu P.wingei Campoma No.25, z divokých mečovek, bych mohl dát výměnou pár mladých X.alvarezi, jinak mám víc X.nezahualcoyotl.

Od plat mám dost mladých X.evelynae a výjimečně mohu "pustit" i X.maculatus Quatemala. U X.xiphidium ještě nevím, jak na tom budu. Případně, kdyby jsi chtěl i ty Jenynsia lineata, pak bych je podělil mezi Tebe a Milana M., mám v tuto dobu minimálně 12 mláďat, ale chci udělat výměnu několika jedinců, pro získání nepříbuzné krve.

Od Heterandria formosa jsem viděl další nově narozená mláďata začátkem tohoto týdne, takže taky budou k mání.

Kolik budu mít Phallichthys tico nevím, mláďata jsou přítomna a to dává naději na pokračování chovu.

Některé další druhy se, též namnožily, ale do podzimu je nechám v klidu růst a pak se "uvidí".

Kromě ryb odchovávám i jiné živočichy, např. i sladkovodní žábronožky a to nyní pouze 3 tropické druhy.

Letos jsem líhnul z vajíček, které jsem získal z loňského chovu. Nechal jsem vajíčka zamrznout přes zimu ve vodě a na jaře důkladně vysušil i na slunci nechal dobře vyhřát. Po zalití dešťovou vodou po bouřce, se všechny tři druhy vylíhly. Krmím zelenou vodou, kterou dost rychle přefiltrují do průhledného stavu. Jedno video jsem zveřejnil, tady je - www.youtube.com/… .

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2018 23:45 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Do seznamu ...
... divokých živorodek, které se mi rozmnožily, zařazuji Phallichtys tico. Nacházím čtyři mláďata.

Taky se mi dnes opět rozmnožily Quintana atrizona - minimálně devět mláďat.

V zarostlé kouli III. se překvapivě ve dvanácti litrech daří Girardinus falcatus (v předešlé mnohem větší nádrži hynuly). Pěkné hejnko mladých. Až tak, že jsem poslední tři zbývající žlutobřiché Girardinus metallicus, které v normálním akváriu také hynuly. Zatím to vypadá, že se jim líbí. Nejsou zdaleka tak plaché.

Limia perugiae a Skiffia francesae mám v množství, že stále mohu rozdávat. Dunajských gupek jsem za poslední tři týdny rozdal přes 60 a stále jich je plno. Pro seriózní zájemce se stále najdou Xenotoca doadrioi a Poeciliopsis prolifica, přestože u prolifik mi uhynula největší samice a poslední dva týdny neregistruji nejmenší potěr.

V menších množstvích mohu věnovat i potěr Neoheterandria elegans. Mám nějaký potěr i od Heterandria formosa, ale zatím to je spíš na udržení chovu.

Zápasím s Neoheterandria tridentiger. Zachráním jedno mládě měsíčně.

Phaloceros caudimaculatus reticulatus se ještě nemnoží, Poecilia salvatoris od 0 jsou ještě malé. Mimo to mám už jen po jednom samci od Poecilia obscura a Xenotoca eiseni, které množit neplánuji. Konec reportu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.06.2018 15:14 Žena @ Wendy2 [427] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: JirkaŠčobák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2018 09:54 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Brno
Chová někdo divoké živorodky v Brně?
Milan Murko se mě ptá, já nikoho v Brně neznám a chci si potvrdit, že doopravdy není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.06.2018 21:36 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: JirkaŠčobák
zkuste pana Difka, je velice ochotný a je s ním velmi dobrá domluva, pokud máte zájem o jeho email, napište mi soukromou zprávu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 16:23 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Vyoral František
Tento člověk je nabízí stále www.facebook.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 15:52 Muž @ Pepastrilek [0] Re: Vyoral František
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 15:01 Vyoral František Re: JirkaŠčobák
Dobrý den, sháním belonesox belizanus, jenom samce, pokud někdo má koupím za jeho cenu. Děkuji za nabídky. Tel. 721377642
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2018 09:07 Muž @ 0 [698] - Obecné. – Divoké formy živorodek - limie.
Vkládám sem odkaz na síťový odchov Limia Perugia ve skleníkové nádrži. Je to nahráno mobilem v pátek 8.6.2018, v 17h, když jsem přišel z práce. Na zlomek času tam jsou obrazově zachyceny i L.nigrofasciata - potěr i dospělé.

Ta mladá paví očka v kruhové odchovné síťce, jsou od šlechtěné variety Ribbon. Vedle nich v druhé kruhové síti se nacházejí Poeciliopsis prolifica, ale ty nejsou vidět.

V další síti, která není v tom videu snímána, mám umístěny Jirkou Ščobákem z Německa na mou objednávku dovezené a odkoupené Priapichthys nigroventralis v počtu 5 ks. Jedná se o vzácně chovaný druh divoké živorodky, které se v Česku sehnat nedají. Jak se bude jejich následný chov dařit, je i pro mne budoucí neznámou. Zatím jsou čilé, plavou v oblaku perlooček a vzájemně se pošťuchují.

Volně v té nádrži plavou Poecilia salvatoris, ale jejich nesmírná ostražitost a bleskové reakce neumožnily jejich snímání na video. I ty Limia Perugia, jak je při krmení patrno, se pohybují velmi rychle s pravou divokou opatrností a k jim neznámému předmětu - mobilu, byly velmi nedůvěřivé. Mám tam i modročerné platy X.maculatus Quatemala - dospělé s mladými. Kdysi mi bylo původním chovatelem řečeno, že je to přírodní forma, tak se je snažím udržet, protože v minulosti jsem o ně i po úspěšném odchovu přišel.

Limia Perugia byly vysazeny v poměrně malé velikosti do té sítě a nyní se, již samci zajímají o samice a obě pohlaví začínají mít vybarvení, jenž je typické pro dospělé ryby tohoto druhu.

Video Limia perugia: www.youtube.com/… .


Ještě jeden odkaz na video z toho dne a to Limia tridens. Tyto byly ještě více plaché, takže není možnost ony ryby delší dobu v té zelené vodě, která slouží za potravu přítomným dafniím, zahlédnout. - www.youtube.com/… .


V jednom z vedlejších skleníkových bazénu mám v porodních koších samostatně Poecilia mexicana a na jednu z nich je možné se podívat tady - www.youtube.com/… . Vedle P.mexicana jsou v porodních koších i čistokrevné Xiphophorus alvarezi a volně tam plave v té spoustě jemných řas, jejich plaché potomstvo.

Venku umístěné ryby, například Skiffia francesae a Gambusia affinis lze zhlédnout zde - www.youtube.com/… .

Plankton, hlavně dafnie, byl zvětší části vyžrán čolky a pak i vypuštěnými Characodon lateralis a z toho důvodu není voda průhledná. Ve vodě se nachází jen vysazený droboučký druh buchanky, která slouží za živou krmi přítomným rybám. Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2018 00:10 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky – heterandrie formosa- krmení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2018 00:07 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky – Phallichthys tico
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2018 22:35 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: LubošJedlinský
Rekapitulace: Z dvanácti ks potěru P. tico, které jsem od tebe dostal, mám deset. Dva kusy byly už od začátku trochu chcípáčci, takže si myslím, že dobře a u “nechcípáčku” zatím 100% úspěšnost chovu. Klepu na dřevo :).
Dva páry od Stephana Krause a dva od 0 v pohodě žijí, vypadá to, že se všechny ryby spojily do fajn kolektivu. Oddnes je mám všechny pohromadě.

Kdyby nějaký zkušený chovatel chtěl potěr Skiffia francesae, ozvěte se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.06.2018 21:35 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku skiffia multipunctata lokalita TANGANCICUARO
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2018 21:31 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 4 fota phalloceros caudimaculatus reticulatus lokalita LA ROSADA PARAGUAI, 1 fotka iliodon whitei ve stresovém zbarvení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.06.2018 22:01 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky – Dunajské gupky-rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2018 13:42 Muž @ Amatértom [302] - Cichlidy – Limia perugiae
Zdar chlapi, jaké největší jedince tohoto druhu máte? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2018 18:11 Muž @ Prašan [2811] Re: LubošJedlinský
Phallichthys quadripunctatus, Poecilia salvatoris, Zoogoneticus tequilla RIO TEUCHITLAN MEXICO 1992 i Girardinus metallicus black,Phallichthys tico sú TOP. ano palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.06.2018 22:48 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: Pepan
první dvě fotky SKIFFIA FRANCESAE SAYULA, JALISCO - MEXICO, dvě fota girardinus metallicus black, 5 fotek gupky DUNAJ BRATISLAVA, 4fotky xiphophorus helleri wild, 3 fotky jenynsia lineata, 3 fota ph.quadripunctatus, 4 fotky poecilia salvatoris, 3 fotky zoogoneticus tequilla RIO TEUCHITLAN MEXICO 1992, dvě poslední fota ph.tico samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2018 22:42 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: LubošJedlinský
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 6
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 22:38 Muž @ Pepan [4913] - RostlinyRe: LubošJedlinský
Můžu poprosit o popisky k těm fotkám? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.06.2018 22:37 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: LubošJedlinský
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 5
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.06.2018 22:35 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: LubošJedlinský
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 4
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2018 22:33 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: LubošJedlinský
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2018 22:30 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: LubošJedlinský
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2018 22:28 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: LubošJedlinský
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dnešní focení bylo trošku úspěšnější:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 06:50 Muž @ VladimirHul [10] - ŽivorodkyRe: JirkaŠčobák
heh, a jo to mi nedošlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 00:50 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: VladimirHul
Je to uzavřená skupina. Video z ní se zobrazí jen tomu, kdo je členem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2018 00:09 Muž @ VladimirHul [10] - Živorodky – heterandria formosa- fackování ocasy
www.facebook.com/… konflikt mezi samičkami h.formosa
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2018 21:56 Muž @ Prašan [2811] Re: LubošJedlinský
Povedal by som,že viac samíc máš práve pri 24C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2018 20:09 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak jsem dnes měl chviličku čas než jsem odjel na hokejový zápas a zkusil jsem narychlo vyfotit pár rybek, měl jsem myslet i na přední sklo a trošku ho z venku umýt, příšte to napravím:)), první fotka p.prolifica, potěr jsem dostal od Jirky Sčobáka kolem vánoc a toto jsou první mladé co se mi narodili, v současnosti mají největší rybky kolem 1,5cm a rostou poměrně rychle, druhá a třetí fotka jsou skoro dospělci ph.quadripunctatus, čtvrté foto je část odrostelšího potěru ph.tico mají přes dva centimetry některé možná 2,5cm a už se dá krásně rozeznat pohlaví, nicméně v potěru je drtivá většina samic, rybkám se daří velmi dobře, stále krmím třikrát denně živou potravou, v pátek jsem dal poprvé rozmražené dafnie a i ty přijmuli bez sebemenších problémů, základ ale stále tvoří živá nauplie žábronožky solné a grindal, teplota v akváriu je 24 stupňů a evidentně jim to nevadí, výměnu tak půlky akvária provádím jednou za týden až deset dní, stále jsou v 35l akváriu kde jich je odhadem tak 40ks možná 50ks, brzy asi dostanou větší akvárium . štičky živorodé také prosperují a dostávají čerstvý potěr gupek a wingeí občas i mladičké jelečky z řeky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2018 23:25 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva. – Quintana atrizona u Stephana
Fotka k příspěvku Stephan Kraus mi dnes poslal fotku svých Q. atrizona. Už se mu ukazují (po třech týdnech od nákupu). Mám svolení ji zde zveřejnit.
Akvárium stojí na okenním parapetu, něco přes 20l.

P.S. Jak tak na to koukám, má 1 samečka a 6 holek. Oóó!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2018 21:52 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: LubošJedlinský
Štiky v koši???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2018 10:51 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: 0
0 napsal: Obrázek porodního koše pro větší živorodky, vyrobeného ručně svépomocí. Ten materiál - síťovinu, jsem kupoval ve včelařských potřebách. Je to foceno tabletem dnes po deváté hodině večer bez blesku na zahradě, tak v tom šeru to není úplně dokonale ostře vidět.

Po základním sešití formy motouzem, jsou spoje oblepeny potravinářským silikonem. Po řádném zaschnutí, s tím není problém.


Děkuji za foto, perlinka má velké nevýhody, ve vodě se po čase začne rozpadat a je s ní celkově špatná manipulace, kdysi můj děda měl košíčky z materiálu,který je na fotografii já tento materiál nemohl sehnat a nenapadlo by mě hledat ve včelařských potřebách děkuji za typ. Stičky mají chovné koše z gupkami, slíbené mám i nějaké páry akar modrých a kančíků příčnopruhých, dania zkusím také, před domem mám řeku a v té vodě jsem je bez problémů vytíral. K JENYNSIÍM, chovné hejno čítající 21ks umístěné v koši cca 8-10l se snáší dobře, nepozoroval jsem nikdy šarvátky, problém nastává až když je v nádrži potěr a zabloudí do koše k dospělcům, můžou být nakrmeni k prasknutí a i tak bleskurychle potěr sežerou. Možná je to kmenem, kdysi dávno jsem choval p. Salvatoris a tam se mladé zabíjeli mezi sebou, pokud jsem mezi 2.5cm rybky dal 2cm hned byla usmrcena, teď mám jiný kmen a 11cm samice si nevšímá narozených mláďat.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2018 22:54 Muž @ 0 [698] - Obecné.Re: LubošJedlinský
Fotka k příspěvku Obrázek porodního koše pro větší živorodky, vyrobeného ručně svépomocí. Ten materiál - síťovinu, jsem kupoval ve včelařských potřebách. Je to foceno tabletem dnes po deváté hodině večer bez blesku na zahradě, tak v tom šeru to není úplně dokonale ostře vidět.

Po základním sešití formy motouzem, jsou spoje oblepeny potravinářským silikonem. Po řádném zaschnutí, s tím není problém.

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 19:55 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: 0
0 napsal:Pro: Jirka Ščobák - Chtěl jsi pouze 8ks Poecilia salvatoris, místo nabídnutých 10 - 15, tak máš jen těch 8. Já mám ty mladší v tuto dobu, už větší, než byly ty starší v době, kdy jsem ti je poslal.
Mě to takto vyhovuje. Mít jich víc, budu mít větší stres, že se nevejdou, až vyrostou. Raději se učím na menším množství (taky se mi už několikrát stalo, že se mi nějaký druh chytil až napodruhé nebo po upgradu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 19:49 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: 0
0 napsal: Pro: LiborSprysl - jistě, proto těch ok je potřeba mít větší počet na produkci mladých.

Větší počet v reálu pro zmíněné hejno představuje více než sto "velmi dospělých" samic. Takový chov je na hranici rozumu z hlediska nákladů...Kdo nemá dost vody na to, aby z tohoto množství mohl i prodávat, by se podle mne zodpovědně do štik neměl pouštět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 19:27 Muž @ 0 [698] - Obecné.Re: Obecně.
Pro: LiborSprysl - jistě, proto těch ok je potřeba mít větší počet na produkci mladých.

Pro: Jirka Ščobák - Chtěl jsi pouze 8ks Poecilia salvatoris, místo nabídnutých 10 - 15, tak máš jen těch 8. Já mám ty mladší v tuto dobu, už větší, než byly ty starší v době, kdy jsem ti je poslal.

U mne v nehlubokém bazénu 4m dlouhém a 70cm širokém, mají stále k dispozici dostatek živého planktonu i jemných řas a ještě přikrmuji směsí drcených vloček pro akva ryby. Teplota vody kolísá mezi +20°C a +30°C, což rybám tohoto druhu vyhovuje a potěr se dobře vyvíjí.

Ve stejném bazénu, ale odděleně v chovných sítím mám i Limia nigrofasciata, Limia Perugia, Priapichthys nigroventralis, Xiphophorus maculatus Quatemala, Xiphophorus multilineatus a velkoploutvé paví oka. V dalších skleníkových bazénech mám i jiné druhy divokých živorodek.

Zbytek je v chovných sítích v zahradních rybníčcích, kde jsou volně jenom Characodon lateralis, jenž se tam hbitě po celé ploše prohánějí a to rozděleně 15ks jsem dal do jednoho rybníka a 20ks do druhého rybníku, to proto, že se v stísněném prostoru samice hůře zaplňují a tento druh, v takových podmínkách málo množí, než, když mají k dispozici k volnému plavání, několik metrů čtverečních vodního prostoru.

S přítomnými čolky a pulci od ropuch zelených, se snáší velmi dobře a tyto gudeje omezí vyžíráním množství larev od přilétajících a vajíčka do vody kladoucích vážek.

Za další pozitivum u venkovního chovu považuji, že se mi opět množí "letněná" Neotoca - Skiffia bilineata, kdy z několika desítek ryb, mi po zimě zůstala jediná samice s dvěma samci.
Před několika dny tato samice porodila 11 životaschopných mláďat a znovu se viditelně plní, tak jsem klidnější. Už jsem se vážně obával, že mi tento poměrně vzácný druh vyhyne. Naštěstí vím o dalších třech chovatelích, co je mají ze stejného zdroje a původu, takže mohu udělat s nimi výměnu chovných kusů.

Jinak je tento rok prozatím mimořádně hodně příznivý pro letní venkovní i skleníkový chov a odchov mnoha druhů akvarijních ryb. Jedinou nevýhodou je sucho v mnoha oblastech, protože to blokuje výskyt a dostupnost živého planktonu pro krmení ryb v přirozené podobě, což osobně řeším chovem dafnií a buchanek přímo v chovných nádržích.

Tolik můj příspěvek k tématu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 18:28 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: 0
Dánia jsou velmi vyzkoušená ... dělali jsme je na nich před lety dva. A úspěšně. Je to lepší jak živorodky. I když já na ty akary nedám dopustit... ty byly taky výkonné... :-)... S těmi samicemi dobrý, ale jak jsem zmínil ... to je centimetrů, co dospělé štiky dovedou sežrat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 18:22 0
Krmení Belonesox belizanus, by se dalo řešit i s pomocí dánií pruhovaných, které jsou dost produktivní, potěr roste rychle a chovné hejno lze dát třít co 2 týdny. Problém by mohl být ve schopnosti štiček, tak rychlé rybky ulovit.

Já by na léto dal štiky do zahradního rybníčku s plodnými samicemi pavích ok v chovných koších, kde je štiky nemůžou sežrat a byly by tam na produkci krmného potěru a jen bych dalším dostupným krmivem štikám přilepšoval. Pro mne není tento druh přitažlivý a proto si je pořizovat nemíním.

Pro: LubošJedlinský. Vám se ty Jenynsia lineata spolu snáší ? Mi z 10ks - 4 samice a 6 samců, po dospění zůstal jen jeden pár. Ostatní jedinci z hejna, byli zabiti a požíráni.
A to jsou v chovné síti i velkém porodním koši venku. Jenynsie mne velmi zklamaly tímto počínáním, když jsem je původně považoval za hejnové ryby a přivodily mi zdrcující neúspěch s jejich chovem. Jsou horší, než Gambusia affinis, které se v chovné síti nenapadají.

Perlinka na porodní koše není ideální. Je i lepší materiál. Jestli něco nového nafotím, tak to sem, některý den na okouknutí "přihodím".

-

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 17:09 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: JirkaŠčobák
Dnešní video s Quintana atrizona www.facebook.com/… čtyři malé samice, jeden dospělý samec, potěr. Asi po minutě se objeví velká samice.

Včerejší video potěru Poecilia salvatoris od 0 www.facebook.com/… Krmení mikrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.05.2018 16:37 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: JirkaŠčobák
Znám chovatele, který štiky množil a mladé odchovával na cyklopu... katastrofální způsob odchovu. Mladé ryby jsou "nítěnky", obrovský úhyn, než se rozkrmí. Znám chovatele, který mladé dělal na koretře. O něco lepší,ale velmi zpomalený růst. Při přechodu na ryby dochází k velmi komické situaci, štiky se bojí centimetrových pávčat. Prostě kdo chce u štik švindlovat, hned se to na rybách pozná. Takže koneckonců, ať si každý dělá co chce, chytrý je jak chce... já napsal jen pár zkušeností z praxe...Samice 24 cm - 116 mladých... až tak to lze dovést, pokud se nešvindluje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 08:21 Muž @ JirkaŠčobák [1600] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: LubošJedlinský
Jak čtu, co píše Libor, říkám si, že by možná bylo lepší tím potěrem z řeky krmit hned.

Živorodky štikovité chová v Bratislavě Milan Murko a v Písku Bohumil Krob - ten taky hodně často nabízí mladé ryby ve FB skupině Živorodé rybičky. Nicméně za mě jsou to ryby, které vím, že mít nemohu - jednak prostorově a jednak právě kvuli náročnému krmení a chování.

Když zmiňuju Milana: Má ještě pár kusu Gambusia krumholzi. Jedná se o druh v přírodě vyhynulý. Rád by osvěžil krev, udělal výměnu, ale nedaří se mu najít někoho jiného, kdo by tyto ryby měl. Netušíte někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2018 21:38 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: LubošJedlinský
LubošJedlinský napsal: Ono toho zas tolik napsaného o nich není pokud nepočítám to dokola opisování textu, dal jsem tedy na rady chovatele od kterého je mám a těmi se prozatím budu řídit, až sticky povyrostou bude pro mě snadnější je ukrmit, před domem mám řeku plnou poteru kdyby došel ten můj ve formě karasku a pkevelnych živorodek. Jsou to rybky málo chovane a malo o nich psáno, případný neúspěch není vyloučen ale stojí tento druh jistě za to úsilí a ac to nebyla levná záležitost, už to k tomu chovatelství patři, v budoucnu svoje poznatky úspěšně nebo neúspěšné jistě zveřejním aby se případní zájemci vyvarovali chyb.
Tak to nepochybně není, mnoho lidí je dlouhodobě nechovalo... já je měl třikrát a dvakrát jsem s nimi končil pro nedostatek krmení...Před domem řeka plná potěru, to je básnička pěkná, ale nereálná... Potěr potěrem vhodným ke krmení bude párt týdnů, takže se na tento zdroj nelze spoléhat. Nevím kolik máte plevelných živorodek, ale dospělá samice štiky ke zdravému životu polkne tři až pět samců ok denně. Jakmile se u nich začne krmení flákat, začnou se křivit a to nevratně...Pak se připravte na to, že šedesát rybek z vrhu se krmí jako kyseliny...Jedna z mých samic vrhala 120 mladých... No já jen abyste věděl...Potěr jsem krmil malými akarami... pět párů se mělo co činit... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.05.2018 20:54 Muž @ LubošJedlinský [121] - divoké a šlechtěné formyRe: LiborSprysl
Ono toho zas tolik napsaného o nich není pokud nepočítám to dokola opisování textu, dal jsem tedy na rady chovatele od kterého je mám a těmi se prozatím budu řídit, až sticky povyrostou bude pro mě snadnější je ukrmit, před domem mám řeku plnou poteru kdyby došel ten můj ve formě karasku a pkevelnych živorodek. Jsou to rybky málo chovane a malo o nich psáno, případný neúspěch není vyloučen ale stojí tento druh jistě za to úsilí a ac to nebyla levná záležitost, už to k tomu chovatelství patři, v budoucnu svoje poznatky úspěšně nebo neúspěšné jistě zveřejním aby se případní zájemci vyvarovali chyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.05.2018 20:05 Muž @ LiborSprysl [8757] Re: LubošJedlinský
Jste si jistý, že si přivezete 12 štik??? To budete mít sakra fachu to hejno ukrmit!!! Aby to byli jistí samci a samice, rozhodně to nebudou žádní drobci... krmit budete minimálně dva zbytečné samce,pokud připustím taktiku, že tři jsou lepší... Ideální je mí se samicemi jednoho a druhého nechat v "záložně", kdyby náhodou ho nějaká sežrala, když jí to blbě udělal. No prostě jdete na to od samého začátku dost blbě...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 13785x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19584-divoke-zivorodky