Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Divoké živorodky - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Divoké živorodky - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2020 16:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LubošJedlinský
LubošJedlinský napsal:.. samec zoogoneticus tequila z lokality RIO TEUCHITLAN MEXICO
- endemicky se vyskytující druh ryby
- již několik let v záchranném programu, zastoupena byla i Česká republika
- v současnosti je chov (reprodukce) centrálně veden, přímo z lokality ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   26.06.2020 13:24 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku bude fajn když jsem někdo přidá nějakou tu fotku nebo napíše poznatek okolo chovu, popřípadě jak má zařízené akvário, ať se můžeme inspirovat.
na fotce kouzelná minimečovka bez meče xiphophorus pygmaeus, byli doby kdy jsem jich měl stovky, v současné době u mě přežívá jen malá skupinka o třech samicích a dvou samcích, už rok jsem neviděl mládě, je téměř jisté že tento druh v mém chovu vymizí, měl jsem skupinku ve velkém chovném koši, zkoušel jsem několikrát změnit akvárium, dal i do akvária s nižší teplotou, změnil jídelníček ale nic nepomohlo, nevím co zapříčinilo tento zvrat a přestali se ve stejných podmínkách tytéž ryby množit, každopádně aspoň přidám pár fotek pro potěchu oka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2020 19:35 Muž Hopri [469] Re: LubošJedlinský
Také jsem rád za toto vlákno a děkuji Lubošovi za jeho oživení. Nešlechtěné živorodky mi jsou velice blízké a hodně se mu líbí. Bohužel z časových, prostorových ale i zkušenostních důvodů se jim nemohu více věnovat. Ale všechny Lubošovi příspěvky jsem si rád přečetl, byly pro mne zajímavé a přínosné. Sám mám jen Elgansky, Limie a Xenotoky (některé přímo od Luboše Jedlinského) a věřím, že do budoucna nezůstane jen při nich.
Luboši, ještě jednou moc děkuji za osvětu tohoto tématu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.06.2020 18:42 Muž jan [132] - Živorodky
Tohle je super téma, jedno z nejlepších tady na fóru, divoké živorodky jsou pomalu poklady akvaristů. Byla by rozhodně velká škoda na tohle vlákno zapomenout. :-) momentálně mám ve svých pár malých nádržích H. formosa, N. elegans (se kterými teď 1. týden bydlí P. tico a zatím bez problémů) a P. wingei campoma no.25. Živorodkám zdar a divokým zvlášť !!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.06.2020 14:15 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvku Quintana atrizona LAGUNA LA JICOTEA ISLADE LA JUVENTUD CUBA, endemitní druh maličké živorodky, v chovech se stále jedná o poměrně raritní druh, nejspíše proto že to není jednoduchá záležitost, je to s nimi jako na houpačce, nějaký čas se jim daří a množí se i když díky malému počtu mladých, které samice porodí se hejno rozrůstá mnohem pomaleji než je tomu běžné například u šlechtěných gupek, pak z ničeho nic přijde období a ve stejných podmínkách se přestanou množit, je dobré je držet v teplejší vodě okolo 24 stupňů s krátkodobým poklesem na 20 stupňů a krmit velmi pestře s ohledem na velmi maličké samečky drobnou potravou, mladé si ve většině případech žerou, je tak lepší nechat rodit samičku v porodním boxu, nebo mladé z chovného akvária co nejdříve po jejich objevení odlovit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.06.2020 15:43 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvku na fotce samec zoogoneticus tequila z lokality RIO TEUCHITLAN MEXICO 1992, upřímě jsem nikdy nenarazil na jinou lokalitu odchytu, i v zahraničí se nabízí pouze tato, pokud by někdo věděl o jiné lokalitě ať sem tuto informaci doplní, mě osobně to zajímá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 11:43 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: 0
to není úplně tak pravda, xiphophorus nezahualcoyotl, česky mečovka horská obývá horské vody až do výšky 1300m nad mořem ve státě Michoacán de Ocampo kde se udávají průměrné zimní teploty vzduchu 11-13 stupňů celsia, vysoko v horách okolo 7 stupňů tam už se ale tato mečovka nevyskytuje, nebo alespoň jsem na tuto informaci zatím nikdy nenarazil. teplota je průměrná to znamená že se střídá ještě nižší teplota společně s vyšší, tudíž se jedná o chladnomilný druh, ale jak si uvedl je přizpůsobivý i k vyšším teplotám, letní měsíce mají průměrnou denní teplotu 29 stupňů, to z tohoto druhu činí ideální jezírkovou rybu, samozřejmě by se k tomu mohli vyjádřit chovatelé co v mexiku již několikrát byli a teploty vody tam měřili, byli by to jistě cennější informace než jsem uvedl já vyčtené z článku i když oficiálního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.06.2020 10:02 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: LubošJedlinský
Vysloveně chladumilná není, jen není choulostivá na výrazné výkyvy, mi zvládaly teploty i +30 st.C.

Podobně odolné jsou i mečíkaté platy X.xiphidium a pro chladnější vodu přez léto venku i přes zimu doma, aby nechřadly a nevyhynuly se hodí hlavně Xiphophorus malinche a X.evelynae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   21.06.2020 08:45 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku chladnomilná mečovka s impozantní hřbetní ploutví xiphophorus nezahualcoyotl z lokality RIO OCAMPO, ideální chovanec do zahradních jezírek a potůčků, krátkodobě zvládne podzimní teploty okolo 5-7 stupňů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 21:24 Muž RAP [1549] Re: LubošJedlinský
O malých akváriích jsem psal tramtě. O Gudeích hodně čerpám od Sorexe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2020 21:19 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: RAP
Ano akvária malá mám to je pravda, hodně z nich je pozůstalost po dědovi, tak že k nim mam jistý vztah, take kdo u mě byl viděl že nějak velká akvária kvůli clenitosti místnosti ani mít nemohu, měl jsem několik velkých akvárií ktera pro mě byla priorita a podle nich se teprve přizpůsobovalo místo pro zbylé akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 21:11 Muž RAP [1549] Re: tramtra
Zajímavá určitě, bohužel máš na ně malá akvária.
Ale ty vatiaty Rio Tampico... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 21:08 Muž RAP [1549] Re: LubošJedlinský
Luboši perfektní příspěvky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   20.06.2020 19:57 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku to je přesně ta kniha, díky ní chovám divoké živorodky, tou to vše začlo:)). Norbertovi děkuji za krásný koníček

a to je ona, tehdy vysněná kráska z knihy Norberta Dokoupila
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 19:07 R Muž afc1886 [14655] Re: LubošJedlinský
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 19:02 Žena tramtra [3202] Re: LubošJedlinský
Gudea psí je moc zajímavá ryba. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   20.06.2020 18:58 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku druh se kterým se zatím peru, množí se mi málo ale naštěstí dostatečně abych si je udržel v chovu, characodon audax z lokality PUENTE PINO SUAREZ je to úchvatná ryba, která si zaslouží být v chovu, v přírodě je jako většina gudeovitých ohrožená.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   20.06.2020 18:45 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku málo chovaná zajímavá gambusie, gambusia hurtadoi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   20.06.2020 18:41 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: 0
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku určitě by bylo škoda kdyby tohle vlákno upadlo v zapomnění, je v něm spousta informací, spousta úsilí chovatelů a milovníků přírodních živorodek, které tomu věnovali hodně času. na fotkách je poměrně zajímavá, masožravá živorodka aloophorus robustus MORELIA 2010 MEXICO, dost možná je již tato lokalita zaniklá, podle informací chovatele, který tuto lokalitu v roce 2010 navštívil a popisoval jak byla zavážena. fotky mají špatnou kvalitu, jsou foceny mobilem, tohle vlákno může být inspirace pro nové zájemce o divoké živorodky, mě kdysi dávno, vlastně už je to více jak 25let okouzlila kniha kde byli divoké živorodky, už si nevzpomínám jak se kniha jmenovala ale na obalu byla tehdy pro mě neznámá a neskutečně krásná limia nigrofasciata a právě tyto články mě vedli k tomu abych si opatřil své první druhy, ty vlastně pomalými krůčky sbírám do dnes, tím chci říct že někoho může okouzlit toto vlákno stejně jako mě kniha před 25 lety a dá mu impuls si nějaký ten druh opatřit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.06.2020 00:51 Muž RAP [1549] Re: 0
Jirka byl zablokován, protože překročil únosné meze. Kdyby se řídil pravidly, které napsal na facebooku, nestalo by se to.
Co když je Luboš ten "nový kádr", který se ujme kormidla. Možná by nebylo od věci mu pomoci. Nejde ani tak o lidi, ale o ty rybky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2020 00:20 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: RAP
Ano, dalo by se o tom psát obrovské množství velmi cenných informací a ty rybky si to jisto jistě zaslouží, ale kdo by to dělal.

Z minulosti hlavní propagátor a zakladatel tohoto tématu Jirka Ščobák, byl z členství na rybicky.net vyhozen, nebo přesněji jeho profil zablokován a těch, několik málo na toto hobby zaměřených vyznavačů, má dost svých starostí s plně využitým osobním časem, natož, aby měli kdy se ještě navíc s vypětím posledních sil zabývat spisovatelskou činností.

Nebýt tomu tak, pak by se sami dávno angažovali.

Luboš je ještě mladý, činorodý, plný nadšeného elánu a předpokládal jsem, že to bude on, co nenechá "vlákno" upadnout v hluboké a trvalé zapomění, ale přijde doba, kdy se i jeho vyhodnocování a mentalita dost možná změní.

Ve skutečnosti jsem čekal, jestli se samovolně objeví nové kádry s úmyslem ujmout se kormidla, bez přispění profíka.

Proto jsem nechtěl, aby Luboš téma oživoval, s myšlenkou mu to, už minulý měsíc navrhnout.

Neudělal jsem to předsevzetí a stalo se ...

Na facebooku se občas zajímavé příspěvky v uzavřených skupinách o tom všem dají vyhledat a zájemci se tam mohou přidat a s ostatními účastníky o divokých živorodkách diskutovat. 0

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.06.2020 21:41 Žena tramtra [3202] Re: 0
Díky. A taky ráda čtu tohle téma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.06.2020 20:58 Muž RAP [1549] Re: 0
0 napsal:
Luboši, neměl jsi to tu oživovat, hezky to téma tu usnulo, ale samozřejmě nemůžu tě, nikterak něčím omezovat.

A proč? Já jsem rád, že to Luboš oživil. Vždyť si to ty rybky zaslouží, aby se o nich vědělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2020 20:49 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: tramtra
Fotka k příspěvku Mají přibližně velikost samic pavího oka.
youtu.be/…

Jsou to pěkné ryby, ale v chovu ne zrovna lehce udržitelné, což je důvod, proč se, ani po letech běžně nenabízí a to se odráží i na jejich ceně.

Snažil jsem se je sehnat, již dávno a před, několika lety po nemalém úsilí, je z Německa nakoupil po 11 euro za kus.

Z počátku se mi je dařilo úspěšně množit, ale po dvou letech nastal zvrat a při ztrátě samců, kdy mi zůstaly z posledních mladých pouze samice, nebylo možné je rozmnožit a vyhynuly.

Jakmile se objevila nová šance je získat, tak jsem je nakoupil v Německu znovu.

Z následného odchovu jsem pro jistotu zachování dostupnosti druhu potěr poskytl dalším chovatelům, s nimiž udržuji vzájemnou spolupráci.

Luboši, neměl jsi to tu oživovat, hezky to téma tu usnulo, ale samozřejmě nemůžu tě, nikterak něčím omezovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2020 19:32 Žena tramtra [3202] Re: LubošJedlinský
Tyhle X. variatus RIO TAMPICO jsou opravdu krásné. palec Fotka možná trochu zkresluje, přijdou mi drobounké, jak jsou veliké? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   19.06.2020 16:10 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jeden z nejnovějších přírustků do chovatelské rodiny plat přibil raritní druh xiphophorus milleri z lokality LAGUNA CATEMACO
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   19.06.2020 16:03 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dlouho se tady nic nedělo, sám jsem to pro nedostatek času také zanedbal ale přijde mi škoda aby toto vlákno plné informací upadlo v zapomnění, tak přidávám pár novějších fotek velmi krásné a málo chované platy xiphophorus variatus z lokality RIO TAMPICO, jedná se z mého pohledu o jednu z nejkrásnějších divokých plat co jsem měl možnost vidět, jsem proto rád že ji můžu mít v chovu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.02.2020 13:27 SoRex Re: jan
Wischnat - Atlast of Livebearers
Jacobs - Livebearing aquarium fishes
Meyer, Wischnat, Foerster - Lebendgebärende Zierfische
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 09:18 Muž jan [132] - Živorodky – Kniha
Ahoj, máte někdo zkušenosti s dobrou zahraniční knihou o živorodkách ? Něco podobného jako je např. kniha od Norberta Dokoupila. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.01.2020 14:06 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy – Dnešní radost
Fotka k příspěvku Dnes ráno zjištěný potěr v porodním boxu u samičky allotoca diazi RANCHO EL MOLINO MEXICO, konečně můj druhý vrh, hejno se pomaličku rozrůstá.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 23   02.01.2020 16:28 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy – Belonesox belizanus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 1.1.2020, vražedná krása - čerstvě narozené štiky belonesox belizanus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.12.2019 20:17 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: zelenakapusta
kdybych choval 70 druhů zvířectva, asi bych se zbláznil, kdybych měl ke každé nádrži dělat prezentaci smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 19:52 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: LubošJedlinský
Tak tohle mi, prosím, objasněte, jak se tak stalo, že nemáte žádnou aktivní prezentaci, ale chováte víc než 70 druhů rybek?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.12.2019 18:41 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formy – seznam
zde je můj seznam, u některých druhů není stav stabilní a spíše spěje k neuspěchu kvůli malému počtu jedinců, nebo stejnému pohlaví.

1 Xiphophorus nezahualcoyotl OCAMPO,

2 Xiphophorus montezumae RIO TAMASOPO

3 Xiphophorus alvarezi RIO DOLORES GUATEMALA,

4 Xiphophorus pygmaeus,

5 xiphophorus pygmaeus RIO HUICHIHUAYAN,

6 xiphophorus continens RIO FRÍO MEXICO,

7 Jenynsia lineata,

8 Phallisthys tico,

9 phallichthys tico LAGO ARENAL COSTA RICA,

10 Phallisthys amates,

11 Phallisthys quadripunctatus PANAMA 2017

12 Zoogoneticus tequila RIO TEUCHITLAN 1992 mexico,

13 zoogoneticus purhepechus CANAL MAGDALENAMEXICO 2010,

14 Chapalichthys pardalis TOCUMBO,

15 chapalichthys encaustus LAGO DE CHAPALA MEXICO,

16 Goodea gracilis OJUELOS DE JALISCO MEXICO,

17 Xenophallus umbratilis LAGO ARENAL COSTARICA,

18 Poecilia salvatoris,

19 poecilia windei EL-TIGRE,

20 Xenotoca melanosoma RIO AYUQUILA MEXICO

21 Xenotoca doadriroi San Marcos 2012,

22 Xenotoca lyonsi RIO TAMAZULA,

23 Limia tridens,

24 Gupky Dunaj,

25 Aloophorus robustus MORELIA MEXICO 2010,

26 Skiffia multipunctata TANGANCICUARO,

27 Belonesox belizanus,

28 Quintana atrizona LAGUNA LA JICOTEA ISLADE LA JUVENTUD CUBA,

29 Xiphophorus evelinae RIO NECAXA,

30 Xenoophorus captivus BLEDOS MEXICO 2010,

31 Neoheterandria elegans RIO TRURANDO COLUMBIA,

32 Alfaro cultratus,

33 Poecilia obscura OROPOUCHE RIVER TRINIDAD,

34 Poeciliopsis prolifica MEXICO,

35 Gambusia holbrooki UNYE TURECKO,

36 gambusia vittata,

37 gambusia hurtadoi,

38 gambusia affinis,

39 Phalloceros caudimaculatus reticulatus LA ROSADA PARAGUAY ,

40 Girardinus falcatus TRINIDAD SANCTI SPIRITUS CUBA 1988,

41 girardinus falcatus SANDINO, PINAR DEL RIO, CUBA 2018,

42 Girardinus metallicus VARADERO CUBA,

43 girardinichthys viviparus CHAPULTEPEC,

44 Brachyrhapsis roseni,

45 neotoca bilineata EL PRESSA COINTZIO MORELIA MEXICO 2010,

46 Heterandria formosa,

47 Heterandria formosa ZLATÁ,

48 Skiffia francesae SAYULA JALISCO MEXICO,

49 Iliodon whitei RIO TAMAZULA,

50 Iliodon whitei,

51 Poeciliopsis gracilis RIO DEL ORO,

52 Micropoecilia picta RED,

53 micropoecilia parae melanosoma,

54 Poecilia reticulata EMBALSE MACHANGO,

55 Ameca splendens BALNEARO RIO TEUCHITLAN JAN DE MOORE MEXICO 2000,

56 Xiphophorus variatus RIO PANTEPEC,

57 Neoheterandria tridentiger LOS CERNITOS PANAMA 2017,

58 Characodon lateralis DURANDO LOS BEROS

59 Cnesterodon decemmaculatus RIO YI URUGUAY 2016

60 characodon audax PUENTE PINO SUAREZ,

61 allotoca diazi RANCHO EL MOLINO /PATZCUARO, MICHOACAN/ MEXICO,

62 allotoca meeki LAGO DE OPOPEO, AQUALAB MEXICO,

63 poecilia chica,

64 limia nigrofasciata,

65.xiphophorus variatus PUENTE ESCALANAR,

66.xiphophorus variatus TAMPICO,



halančíkovci:

aphanius mento EIN FESHKHA ISRAEL,

aphanius villwocki PASHA ABBASALIM,

aphanius danfordii SOYSALLI,



hlavačky:

brachygobius doriae



krevetky:

brachydanium dayanum,

neocaridina denticulata WILD,

neocaridina heteropoda red cherry,

halocaridina rubra,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2019 18:38 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: JirkaŠčobák
atrizony měli teď docela dlouhou pauzu ale už tam mám na 15ks mladých a tři chovné skupinky odhadem přibližně 30-40ks s převahou samců, jsou to trošku potvory, jak neodlovím během chvíle mladé co se narodí tak i v tom třetím a nejvíce zarostlém akváriu jich zbyde velmi málo, soudím z toho že nad 1cm velikosti přežije 1 maximálně dvě mladé z vrhu, který čítá přibližně 12-15 mladých, tak že je dokáží trpělivě pochytat během tohoto období, když to nepropásnu tak gravidní samičky odlovuji do porodních boxů ať je větší šance, občas nechám rodit samičky úmyslně v akváriu aby si zcela na potěr kolonie neodvykla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 15:44 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: LubošJedlinský
Dlouhodobě upřímně závidím :).

Jak jsi na tom s Quintana atrizona? Já sice mám za poslední dva měsíce možná přes deset mláďat, která žijí a rostou, ale nemnoží se nijak výrazně. Tica jsou lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2019 12:09 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: Zit_Congerson
ano divokých živorodek je opravdu hodně:) mám malou odchovnu a i tak v různých počtech na 70druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 10:32 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: LubošJedlinský
Ahoj Luboši, už jsem si díky Jirkovi vybral Phallychthis tico. Musím ale uznat, že těch živorodek je mnohem víc k mání, než jsem se původně domníval potlesk díky za tipy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2019 10:06 Muž LubošJedlinský [594] - divoké a šlechtěné formyRe: Zit_Congerson
do takového maličkého akvária můžou přijít například neoheterandria elegans chovná skupinka, či vzácnější neoheterandria tridentiger, popřípadě quintana atrizona, pokud by tam měl být jen potěr tak se rozmanitost druhů navyšuje téměř na jakýkoli druh, dle velikosti tam však budou různě dlouhý čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2019 12:59 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zit_Congerson
Paráda.
Líbilo by se v tom potěru Phallychthis tico. Mohl by v tom vyrůst a menší populace by se udržela dlouhodobě. Vodu jen dolévat. Grindal a Walter Worms.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Dal by se i párek elegansek. Nebo Girardinus falcatus. Na formosky zbytečně teplé. Poeciliopsis prolifica jsou náročné na krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2019 12:48 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Aktuálně dvě mečovky kvůli zaběhnutí :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 11:50 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zit_Congerson
Ukaž fotku akvária.

Možná bych něco měl, ale potřebuju to vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 11:21 Muž Zit_Congerson [67] - Rostliny – Jaké zvolit
Ahojte,
založil jsem si další nádržku z přebytků. Aktuálně slouží jako sběrné místo přemnožených levatek a zároveň také jako chovná stanice těchto šneků (pár jich sem tam vytáhnu a rozmáčklé hážu do Třicítky krevetkám :-) ) je to 15litrů bez filtru, se stálou teplotou 24 stupňů.
Konečně k jádru věci, jsou nějaké divoké živorodky, které bych mohl do takto tiťerné nádrže dát, aby neživořily a měli se fajn? Vím, že živorodky kde kdo chová v různých akvárkách (někdy až nevhodných). nechci to ale nutit přes jakoukoli cenu....
Děkuju za rady. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2019 17:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Report po 3. měsících
Kdyby se mi ještě rozmnožily Micropoecilia picta, mohl bych říkat, že poslední tři měsíce byly úspěšné na 100%:

Phalloceros caudimaculatus reticulatus - mám jich stále plno - beze změn. Superplodná, zdravá a udomácněná populace.

Xenotoca doadrioi - stále velké hejnko, opět se trochu namnožily, mohl bych jednomu člověku vyexpedovat tak 10 ks potěru. Akvárium s nimi vypadá s rostoucí sagitárií stále lépe a lépe.

Limia perugiae - silné hejno beze změn. Stále platí, že přestože mám odkryté akvárium a dolévám 2 cm pod okraj, nevyskočila nikdy ani jedna. Což je zajímavé, protože když je chytám a manipuluji s nimi, skáčou perfektně.

Quintana atrizona - za poslední měsíc jsem posbíral asi 12 mláďat a některá už i vrátil zpět. Mohlo by být líp, ale je to lepší, než když se nemnožily.

Phallichthys tico - mám jich dost - beze změn.

Phallichthys amates pittieri - mám víc mladých, zítra budu expedovat prvnímu člověku prvních 6 kusů potěru. Myslím, že se v akváriu pod stolem dobře udomácnily.

Micropoecilia picta - mám bohužel poslední samici a posledního samce, samici držím zvlášť, vykrmuji ji a čekám, až porodí. Poslední naděje.

Girardinus falcatus - stále solidní skupinka. Beze změn.

Girardinus metallicus - rozmnožily se mi a mám pocit, že budou ok! Bez úhynu.

Heterandria formosa - stále stejné - stabilní populace v jedné kouli a jedné váze, množí se, ale na rozdávání to není.

Neoheterandria elegans - stále stejné- pár kusů v jedné kouli na chodbě.

Neoheterandria tridentiger - poslední samička čeká na věnování.

Priapichthys nigroventralis - od minula jsem dostal pár od 0, stále je mám, ale samička je zase samec. U těchto ryb se někteří samci odmaskovávají až později. Blbé. Milan Murko má dva páry, uvidíme.

Skiffia francesae - stabilní populace.

Poecilia salvatoris - už se mi zase množí. Jsou menší, ale jeden sameček se vybarvuje i tak. Dnes jsem expedoval 7 kusů potěru.

Scolichthys iota - stále žijí, akorát, že z deseti jsou jen 3 samice. Ale vypadají pěkně všechny. Snažím se je krmit i jiným krmivem, než jsou grindal a háďátka.

Xenophallus umbratilis - jedna samice byl samec, takže mám z Antwerp tři samce a jednu samici. Milan Murko k nim dodal 5 kusů potěru. Pak samice porodila a jedno mládě přežilo. Z druhého vrhu jich vidím 7 a už to vypadá dobře. Zajímavé je, že grindal plivou a po háďátkách se mohou utlouct.

Poeciliopsis prolifica - stabilní populace beze změn.

Poeciliopsis gracilis - jediný úhyn ze všech zisků za poslední měsíce - jedna samička. Zbývá mi druhá samička a dva samci. Vypadají být ok.

Dunajské gupky - samozřejmě stále jich mám plno. Po napsání článku o nich registruju vyšší znalost u veřejnosti scobak.blog.sme.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2019 14:17 Muž 0 [1718] - Obecné.
Je to podobné, jako u plazů, takže přímo řasou to není. Mnoho ryb se řasami neživí a efekt je stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2019 00:33 - Re: JirkaŠčobák
Nie na ryby ale skôr na riasy.A práve dostatok čerstvej riasy naopak pôsobí tak blahodárne na ryby.Kedže tieto žiarenia podporujú metabolizmus vápnika,chuť žrať a reprodukčné chovanie.Ryba veľa žerie,vďaka dobrému metabolizmu vápnika sa aj dobre vyvíja a rastie.Okrem toho má z rias dostatok ďalších dôležitých látok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 22:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Psal jsem si včera ...
... s jednou akvaristkou z Německa a u Quintana atrizona jsem citoval Norberta Dokoupila a jeho názor, že tyto ryby, pokud mají větší akvárium, než 30l, bývají dlouhodobě podvýživené. Dostal jsem zajímavou zpětnou vazbu. Testuje UVA a UVB lampy. Podle něj zvyšují tempo růstu mladých ryb a prospívají stabilitě. Myšlenku dostali od asijských chovatelů, kteří říkají, že tyto lampy mají na ryby pozitivní vliv.
Nevýhoda je, že rostou víc řasy.

Zerovo letnění asi dosáhne podobný efekt.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.10.2019 01:39 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pro doplnění informací vložím foto skleníkové nádrže, kde divoké pecilky ostrotlamé, byly od začátku června do začátku října umístěny.

Takový letní pobyt rybám svědčí.

Samozřejmě, každý to realizovat nemůže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.10.2019 21:26 Muž mikig [512] - ŽivorodkyRe: 0
Jj, mám jen 8 nádrží a rybky držím jednodruhově, vše divoké živorodky. Chci mít z chovu radost, tak vždy dám přednost těm, které mají v běžném chovu šanci prosperovat. Kdyby jste je neukázal na FB, tak se k nim asi nedostanu(burzu jsem neměl jinak v plánu :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.10.2019 21:15 Muž 0 [1718] - Obecné.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chtěl jsem sem přispět i snímkem, již zapomenuté přírodní formy Poecilia sphenops, ale jakmile se k akvárku přiblížím s mobilem, tak se rybky začnou schovávat.

Velmi ostražitě reagují na nezvyklé dění, takže nic moc z toho focení nebylo.

Foto: Poecilia sphenops Wild
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 32558x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19584-divoke-zivorodky?od=51