Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 12:13 Muž Klof [0] Re: ZDRI
Díky za tip, rampa jistě bude prospívat i rostlinkám. Musím najít a objednat rovnou i s tím molitanem... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2019 10:47 Muž ZDRI [858] Re: Klof
Biomolitan bych dal větší až ke dnu - ve stínu pod ním Ti stejně nic neporoste, jen se tam hromadí kal. Neřezal bych ho, čerpadlo s trubkou jen nasadit do molitanu (bez přísavek), je potom i mnohem tišší, když není v kontaktu se sklem. Aby byl molitan stabilní, osvědčila se mi jeho boční fixace samostatnými přísavkami (na sklo, z každé strany jedna, natěsno k boku molitanu), ideální jsou na to např. přísavky od topítka s objímkou.

K tomuto čerpadlo přesně pasuje levná rampa AquaEl (100 Kč), součástí je několik kolének, takže snadno nastavíš její výšku, netřeba snižovat hladinu. Pokud trysky rampy dělají příliš velký proud, pomůže zvětšení výstupních otvorů (měkký plast, jde to snadno nožem nebo vrtačkou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 10:01 Muž Klof [0] Re: michalt
Bohužel ta hlava nemá regulační kohout, reguluje se řekněme pouze pootočením toho trnu zespodu. Přijde mi, že ten výkon se dá snížit pouze velmi mírně, zato pokud přiškrtím vzduch, tak se voda hýbe výrazně méně. Uvažoval jsem i o té rostřikovací rampě, tu už ale nemám kam dát, to bych musel mít v akva méně vody a to je potom zase nepříjemné to led svetlo, když svítí do místnosti. Zatím jen vyměním molitan a uvidime...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2019 09:39 Muž michalt [613] - MiniakváriaRe: Klof
Obecně, víc kyslíku neuškodí, ale ani nepomůže. Ve Tvé současné situaci, kdy se Ti ryby minulý týden dusily, bych vzduchování nechal, dokud se nádrž líp nezaběhne a dokud neklesnou koncentrace dusíkatých látek, když už to jednou máš zapnuté.

Jakmile se nádrž zaběhne, vzduchování vypni, pak ničemu nepomůže. Jen natoč výfuk filtru tak, aby čeřil hladinu, tím nejlíp zajistíš dostatečné okysličení vody.

Filtr nečisti vůbec, dokud neklesne průtok kvůli jeho zanesení tak, že nebude dostatečně čerpat vodu v nádrži. Tohle by nemělo nastat častěji než, řekněme, 2x za rok. Udržuj to akvárium tak, aby ten filtr nebyl přetěžovaný, to je nejlepší. Až Ti ancíci vyrostou a až se Ti živorodky namnoží, může dostat trochu zabrat.

Když pak vypneš vzduchování, mělo by jít výstupním ventilem řídit průtok dobře. Jen vzduchovacím ventilem to asi moc nepůjde. Máš tam nějaký kohout, kterým se dá přiškrtit přímo výstup té čerpací hlavy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2019 09:31 Muž Magic [668] - RostlinyRe: Klof
Filter čisti, až máš príliš slabý prietok, mne to stačí raz-dvakrát za rok.

Pokiaľ máš problém s príliš vysokým prietokom, vcelku dobré riešenie je i rozstrekovacia rampa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 09:15 Muž Klof [0] Re: michalt
No vidíš, to by mě nenapadlo, to je přímo geniální řešení, však z nádrže nikam neuteče... potlesk Hlavu se mi zatím měnit nechce, co bych dělal s touhle co mám že. Akorát se mi ten průtok nepodařilo moc zredukovat, výkon redukuju přes vzduchovací ventil - méně bublinek vzduchu = menší průtok a vítr v nádrži. Někde jsem četl, že by tam to vzduchování být nemuselo vůbec, ale návodu to takto mají, tak nevím mno, kyslík snad neuškodí.. Ještě se zeptám, filtr mám čistit jen jednou za 2 měsíce? Píšou to v tom návodu k tomu biomolitanu, to mi přijde jako dlouhá doba.. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 08:32 Muž michalt [613] - MiniakváriaRe: Klof
S tím filtrem to zkus vymyslet nějak, abys jej uřezávat nemusel. Já měl jednoho času biomolitan jen zahrabaný spodní části ve dně, to jej fixovalo na místě, jinak jen volně stál a čerpací hlava vůbec nebyla připevněna o sklo. Jestli budeš mít molitan dostatečně dlouhý a opravdu s čerpací hlavou vyplní celý vodní sloupec, klidně jej zaraž do dna a volně postav, aby se opíral o zadní a boční sklo.

Nebo tu čerpací hlavu můžeš vyměnit třeba za Atman AT-201, ta je s tímhle biomolitanem kompatibilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 08:07 Muž Klof [0] Re: michalt
Jj, to máš pravdu. Šel jsem pouze pro ty čtyři ancitrusy, nechal jsem se přesvědčit, že ty rybky jsou nenáročný a snášenlivý a že týden stačí když tam mám ty bakterie vysazený a voda je čistá.. Ještě že jsem si nepřinesl hned i ty skaláry že...

Filtr resp. molitan tedy vyměním za větší, akorát nebudu ten molitan zase muset ořezávat (zadní stranu k akva), aby se vešel ke kraji? Tenhle co tam mám jsem ořezat musel, ta hlava je docela blízko u okraje.

Rostlinkám se docela daří, už jsou jednou takové a ty nejvyšší se blíží k hladině. Chystám se na střih a říkal jsem si, že si ty stonkový co ustřihnu opět zasadím. Taková ta tráva vepředu se rozšiřuje po akva sama přes takový šlahouny. Ancitrusy rostlinkám docela dávají zabrat, každý den plave ve vodě nějaký to odrbaný listí, naštěstí je ale přírůstek větší a poškození není příliš patrné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 07:51 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: michalt
Skaláry to zvládnou. A až mu přerostou, může je někomu dát. Když bude mít dobrý(velký) fitr, který doporučujeme a pravidelně obměňovat část vody, nebude vadit, že má velké ryby, které hodně kadí. Samozřejmě riziko je, když se zanedbává údržba, začnou se ryby dusit a bují řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2019 01:06 Muž michalt [613] - MiniakváriaRe: Klof
Jo takhle, Ty už tam máš ryby. Ty by tam ještě být neměly. Prodejce radí tak, aby bylo co prodávat i příště, tyhle rady moc neposlouchej.

Filtr bych dal větší, jak jsem napsal dřív. Klidně z něj pár cm zahrabat do dna. Když bude s čerpací hlavou vyplňovat celou výšku vodního sloupce, nebude to na škodu. Jestli seženeš další čerpací hlavu, klidně nech oba filtry běžet současně tři týdny, pak ten menší vyndej. Jestli to nejde, tak ten současný pořádně vymačkej do akvária, než jej vyndáš. V těch výměnách vody pokračuj, teď je raději ještě zintenzivni na 1/3 akvária obden.

Vysázej tam víc rostlin a doufej, že nezachutnají ancíkům.

Na skaláry tohle akvárium není a nebude. Ty vyžadují minimálně 50cm výšku vodního sloupce a aby reálně prosperovaly, taky větší objem. V tomhle se budou akorát trápit, dokud neonemocní. Jsou jiné cichlidy (tady spíš cichlidky), které se do takového objemu hodí víc.

Rybí osádku můžeš zkusit zkonzultovat v příslušných vláknech na tomhle fóru. To co tam teď máš, se nebude zcela snadno kombinovat na osádku, která by dlouhodobě byla hezká a nebyla z toho rybí polévka.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 23:58 Muž Klof [0] Re: michalt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jj. Jinej molitan ve Svitavách neměli, ještě jsem ho musel ořezat, aby se vešel do akva. Ryb máme asi méně, od minulého týdne, cca týden po založení nádrže jsem dovezl 4 ancitrusy, 4 paví oka, 2 červený co názvem neznám a 3 zlatý s černým ocáskem viz foto, dle doporučení prodejce.. Kytky rostou krásné, zato ryby občas plavou hodně u hladiny a jedno paví oko uhynulo, tak vyměnuji vodu cca 1/3 2x týdně a je to už lepší. Po ránu pozoruju v nádrži nějaký plůdek, než přijdu z práce je pryč. Asi hlad či co... No ještě chceme přidat páreček skalár, až si nádrž sedne, ale já nikam nespěchám... spim

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2019 21:32 Muž michalt [613] - MiniakváriaRe: Klof
Jaké ryby tam plánuješ chovat? Do obecného rostlinného akvária by mi takovýhle filtr přišel malý. Aby byla jistota, že bude mít dostatečnou kapacitu, dej tam raději takovýhle:

www.rataj-spk.cz/…

A proč se špatně reguluje průtok? Ta čerpací hlava by měla mít nějaký ventil na výstupu, kterým by to mělo jít regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 19:19 Muž Klof [0] – Filtr Aquael powerhead circulator 650
Fotka k příspěvku Zdravím. Zeptám se, je vhodný do 125 l akvária tento filtr? Docela špatně se reguluje průtok. Koupil jsem už použité a zvažuji výměnu filtru... Díky za Vaše názory.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 08:01 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-)Re: vaclav
Dobře, díky. :-) Zkusím asi prvně to, že koupím čerpadlo 600 l/h a biomolitan PPI 20 (10x10x30). Když i to se bude hodně zanášet, zkusím udělat dvoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 23:18 R Muž vaclav [10732] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
rybicky.zviratadoma.cz/…
Je to sice bublifuk ale princip je stejný. Molitan bych dal určitě IPP 20, 30 je dost jemný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 22:37 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-) – Chyba?
Dobrý den,
mám potíž ohledně akvária - 250 litrů. Uběhl měsíc od vyčištění biomolitanu a dělal jsem to dnes znova. Buď je chyba v akváriu a nebo jsem nakoupil špatné PPI biomolitanu a nebo čerpadlo výkonně nestíhá. Chci se zeptat, mám přesně toto: Atman čerpadlo 400 l/h a biomolitan s PPI 30 (10x10x30). Je divné, že stejný problém nemám u závojnatek. Tam mám stejný biomolitan, tedy PPI 30 (10x10x30), ale čerpadlo je Atman 600 l/h. Chci se tedy zeptat, jestli bych měl nakoupit lepší čerpadlo a nebo PPI 20. Bohužel na externí filtr místo nemám, což je škoda, takže si musím pohrát s vnitřním. Uvádí se, že by filtrace měla mít 2% objemu nádrže a mělo by to vydržet půl roku v provozu optimálně. Takže jsem dostal nápad, koupit čerpadlo 800 l/h a na to napojit dvě 10x10x30 kostky biomolitanu. Spojit to nějak hadicí. Bohužel ale nevím jak, a proto, kdyby někdo věděl, tak mi napište odkaz, budu rád.

Díky za Vaše odpovědi. :-)
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 19:41 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Icestar
No teď už ne, jestli je starý filtr mimo provoz. To se dělá, když to v něm ještě žije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 19:07 Žena Icestar [34] Re: ctibum
Tyjo, nastříhat mě nenapadlo - to se tam pak vejde! Díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 17:59 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Icestar
Když je prostor, tak se zajetý molitan může nastříhat na kousky a použít pro podporu záběhu. Což by u tebe asi šlo, nějaká komora tam je, jestli dobře vidím. Teď už to neřeš, vyper a ulož nebo neper a vyhoď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 17:49 R Muž afc1886 [6411] Re: Icestar
Upřímně takový kousek biomolitanu bych vůbec neřešil. Jinak udělej to co ti psal Honza ( ctibum )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 17:36 Žena Icestar [34] Re: afc1886
Starý byl seťák AquaEl ASAP 300, nový AquaEl UniFilter UV 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 16:39 R Muž afc1886 [6411] Re: Icestar
Napiš jaký filtr je ten starý a jaký je ten nový. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 16:34 R Muž ctibum [4881] - Snažím se to nezahubit...Re: Icestar
To, že vyschne a pohynou bakterie neznamená, že je na vyhození. Co nejvíc bych ho propláchnul v čisté vodě, nechal vyschnout a uložil. Pak ho použiješ a zaběhneš, jako by byl nový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 16:21 Žena Icestar [34] Re: Smetany
To bych musela honem pro nový filtr... jak dlouho vydrží "na suchu", než je k vyhození?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 15:35 Muž Smetany [896] Re: Icestar
Nechat ho běžet v akváriu dál jinou možnost nevidím (pokud ti jde o zachování mikroorganismů )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 15:14 Žena Icestar [34]
Mám tak trochu lama dotaz, ale fakt nevím, kam jinam se obrátit a zde se mi zatím vždy dostalo cenných rad.
Likviduju starý filtr. Málo výkonný, postupně až na nulu, pokusy o opravu proběhly, ale bez valných výsledků a než se nervačit, to jsem radši už dávno pořídila filtr nový. Ten je již plně zaběhlý a starý ztratil smysl. Ale je mi líto vyhodit ten biomolitan. Do nového filtru ho nenacpu. Je nějaký způsob, jak ho uchovat pro budoucí potřebu? (Mimo jiné je v úvaze zavedení ještě druhého akva, v horizontu následujících týdnů až měsíců).
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 17:36 Žena Cataria [13] Re: Anthrax
Já si to myslela, že tam přeci z obchodní pohledu nebudou psát "stačí proprat". Přeci jen i ta vložka stojí 40 kč, což se pak napočítá. Takže díky za info, ušetřím. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 17:29 R Muž Anthrax [2643] Re: Cataria
Stačí vyprat. Dokud ten molitan není opravdu nějak znehodnocen, tak není důvod ho měnit. Kupovat každé dva měsíce novou... To je jen přání výrobce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2019 17:28 Muž NHKG [3743] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Cataria
Biomolitan vydrží mnoho let. Měnit je potřeba až se scvrkne. Propírej ho v akvarijní vodě a jen pokud brzdí průtok filtru. Někdy může vydržet bez zásahu i mnoho měsíců. Hodně záleží, kolik máš ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 17:10 Žena Cataria [13]
Ahoj, mám filtr aqua clean 20 a jednou ze 3 náplní je právě molitan. V návodu mají uvedeno, že je potřeba molitanovou vložku měnit každé 2 měsíce. Otázka tedy je, zda je nutné ji opravdu vyměnit za fungl novou nebo ji stačí jen proprat v čisté vodě a znova vložit? Vyměnit za úplně novou třeba až po 2-3 "vyprání".

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2019 14:05 R Muž vaclav [10732] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nigerin
To bude v pořádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 14:00 Žena Nigerin [13] – Hrubost bioakvacitu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, můžete mi prosím poradit, jestli je tato hrubost bioakvacitu dobrá, jestli se v ní můžou tvořit nitrifikační bakterie? Ta oka mi připadají hodně velká, jiný ale v akvaristice neměli. Písek má zrnitost zhruba 1mm.
Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2019 15:00 Muž NHKG [3743] - Hadohlavci, zeměžrouti a eLkaRe: Cyklohentán
Já používám ve filtrech jedině TM20.
TM30 se rychle ucpává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:50 Muž nekdo [189] Re: Cyklohentán
Za mě 30
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2019 14:41 Muž Cyklohentán [255] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – PPI
Plánujem hamburský filter s čerpadlom 500l/h pre 128l akva. Akú hrubosť by som mal použiť? Tipoval by som to na 20 alebo 30.

Ďakujem za prípadné odpovede :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2019 16:01 Muž pavel1234 [-12] - Nejvíce závojnatky, ale spíše mám rád vše. :-) – Biomolitan
Dobrý den,
měl jsem u 25 litrového akvária houbu, ve který byla trubice a na té trubice hlava, ze které vycházela voda. Měl jsem na tom zapojený vzduchovací motorek - 75l/h. Čistí nějaká taková houba mechanický bordel? Na dně jsem nacházel nečistoty a bylo to pěkně hnusné. Třeba to nemělo takový výkon na to, aby to tu mechanickou špínu čistilo. Třeba by to chtělo čerpadlo. Co myslíte? Potřebujete foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 13:44 Muž dimmur [283] Re: Maq
zkusim to az se snizi prutok odstranit mechanicky. Vim ze to je "korunova" zalezitost, ale kdyz cena kusu a cena posty :-(.
Jinak je v akva 7 let. Vzdy jednou za cca pul roku proprana jinak nebylo treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2019 13:38 Maq Re: dimmur
Řasu odstraň mechanicky, akvacit proper a požmoulej. Já někdy tu kostku pokecám peroxidem vodíku a nechám chvíli ležet bokem. Pak znova properu.
Nekonečnou trvanlivost asi nemá, ale určitě vydrží dlouho. Časem se na něm ale usadí nečistoty, které dost dobře nejdou dolů. Není to drahá věc, tak se koupí nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2019 13:29 Muž dimmur [283] – Životnost akvacitu
Ahoj všem. Mám dotaz ohledne životnosti kostky akvacitu. Má stáří nějaký vliv na filtraci? Nijak se nerozpadá, ale je porostlí řasou. Díky za vaše odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:27 Muž Gringo63 [135] - AsieRe: kofejn
Dávám za pravdu. Časem ztmavne sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:12 Muž Kubaa [715] Re: kofejn
Tak tak, uměle bych to určitě nebarvil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   20.03.2018 15:11 Muž kofejn [940] Re: ZDRI
Úplně neškodně se probarví provozem ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:07 Muž ZDRI [858]
Marně zkouším najít někde na webu biomolitany silné 10 cm v černé nebo tmavošedé barvě.
Našel jsem jen v síle 5 cm.
Desítku mají jen modrou, nebo hotové kostky světle zelené.
Nemáte někdo tip, kde je možné objednat?
Popř. radu, čím neškodně "obarvit" ty modré/zelené biomolitany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 14:12 Muž Kubaa [715] Re: Maq
Pokud ti nebude fungovat odbourávání amoniaku, což mají ve většině akvárií na starost nitrifikační bakterie, tak se ti začne zadrhávat i ta kaskáda před tím, včetně fáze tuhých zbytků. Proč? Biologické vysvětlení - amoniak bude vadit i dekompozitorům. Chemické vysvětlení - pokud se hromadí produkty reakce, reakce se zpomaluje.

Proto je myslím nesprávné rozdělovat celý ten ekosystém mikroorganismů do škatulek a myslet si, že jedna část bude dobře fungovat bez druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.03.2018 13:55 Maq Re: Kubaa
Kubaa napsal: Bordel likvidují vzájmenou spoluprácí nejrůznější baktérie, včetně těch nitrifikačních.
Tazatel evidentně "bordelem" myslel tuhé (převážně) organické zbytky, protože rozpuštěné látky molitanem procházejí vždy, bez ohledu na jeho "zabordelení".
S takovým bordelem nitrifikační bakterie opravdu nic neudělají, vyloženě jim neprospívá.
Pokud budeme za "bordel" pokládat i rozpuštěné látky, které v akváriu víceméně nechceme, tak nitrifikační bakterie neodstraní ani takový bordel, protože pouze přemění amonium na dusitany a dusičnany.
(Nepochybuji o tom, že to všechno víš. Jenže svým nepřesným vyjádřením přispíváš ke zmatku, který v tom mnozí mají.)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 12:30 Muž Kubaa [715] Re: RE5PEKT
Jenže ono by to jaksi bez těch nitrifikačních bakterií (nebo jejich náhradou například rostlinami nebo chemickou filtrací) nefungovalo. Je to prostě řetěz, který musí být kompletní, jinak se zastaví.

Navíc nejde jen o bakterie, ale také o houby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2018 12:14 Muž RE5PEKT [248] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kubaa
Mám za to, že nitrifikační bakterie bordel (ve smyslu pevné částice) nelikvidují. Jsou schopny odbourat látky, které zůstanou po likvidaci bordelu jinými bakteriemi a mikroorganismy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 11:54 Muž Kubaa [715] Re: Maq
Bordel likvidují vzájmenou spoluprácí nejrůznější baktérie, včetně těch nitrifikačních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 10:48 Muž Papik [85] Re: NHKG
OK, děkuji oběma.

Průtok mám nastavený na cca pětinu, protože jinak se moc bouří hladina, příliš se kývou rostliny a myslím, že silný proud ryby i zbytečně vysiluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2018 10:42 Maq Re: Papik
Papik napsal: aby se do akvária nevracel nějaký bordel z molitanu? Nebo ho nitrifikační bakterie spolehlivě zlikvidují?
Nitrifikační bakterie žádný bordel nezlikvidují. Čím víc bordelu, tím hůř se jim daří.
Bordel likvidují jiné, heterotrofní (organotrofní) bakterie.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 17

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 19865x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12505-biomolitan