Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 12:34 Muž @ Mirek64 [9] Re: Saty
Mám dobrou zkušenost: www.petshopik.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 11:32 Muž @ Saty [3] - terčovci, nově skaláry a velké cichlidy jižní ameriky
Poradíte někdo kvalitního prodejce biomolitanu, který ho i nařeže na požadovaný rozměr.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:40 Muž @ DavFM [541] - Corydoras&ApistogrammaRe: Yirka
Já do molitanových kostek propaloval díry na trubku nažhaveným kusem kulatiny a krom strašného smradu bych řekl, že je to bez problému. Molitan PPI 20.
Pak mi teda kolega poradil vrtat ty díry nabroušeným kusem trubky a to je pohodlnější, ale v nouzi bych klidně zase vypaloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:32 Muž @ dudak [1264] Re: Yirka
Na řezu odporovým drátem nepoznáte, že to je řezané teplem, rez je stejný jako nožem, jenom je to rovné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 19:28 Muž @ Tudy [316] - ryby AmazonieRe: Yirka
Jj, kauterizace Biomolitanu, možná ještě u hrubého by to jakž takž šlo (zrnitost 10)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2017 18:43 Muž @ Yirka [7218] Re: dudak
Tím odporovým drátem bych to asi nedoporučil. Natavením hrozí uzavírání buněk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 16:45 Muž @ dudak [1264] Re: Maq
odporovým drátem, buď jsou různé komerční řezačky na polystyren, kterými to jde, ale dá se to i zbastlit doma www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 16:33 Muž @ antiA [31] Re: Maq
Fotka k příspěvku Řádně velkým a hlavně ostrým kuchyňským nožem.
Kraji se to samo jako chleba. Ten molitanový krajíc má 50x10x1,8cm.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 10:21 Muž @ Jarry [300] Re: ctibum
No když to bude opravdu ostrý, tak i bez zubů to bude ok. Já to řezal tím zubatým, ale o přesnost mi moc nešlo, řez není vidět:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 09:50 R Muž @ ctibum [1644] - Snažím se to nezahubit...Re: Jarry
Tak s tím to byl dost opruz, ty zuby se mi kousaly do molitanu. S dobře nabroušeným velkým nožem mi to jde mnohem líp. Ale třeba jsem jen střevo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 09:46 Muž @ Jarry [300] Re: Tudy
Nůž s pilovým ostřím bude nejlepší, tenké ostří, většinou to bývá nůž určený na krájení chleba :-) eshop.tescoma.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2017 09:05 R Muž @ ctibum [1644] - Snažím se to nezahubit...Re: Maq
Já to řezal přesně a pěkně... :)
Po obvodu kreslím čáru a pak pekelně ostrým kuchyňským nožem pomalu a s minimálním tlakem řežu, rovinu hlídám podle bočních čar. S minimálním tlakem proto, aby se molitan nedeformoval. Ale řezal (zkracoval na délku) jsem zatím jen 10x10cm molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 08:56 Muž @ Tudy [316] - ryby AmazonieRe: Maq
Já to řezal nožem s pilovitým ostřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 07:33 Muž @ Maq [2020]
Poraďte prosím: Jak řežete molitan, aby byl řez přesný a pěkný?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 20:50 Muž @ dudak [1264] Re: Honza123
já bych to až tak neprožíval, pokud je akvárium v dobrém stavu, prostě bych tu kostku vyměnil. Nějaká výměna vody navíc tomu nemůže uškodit. Ale když člověk ví na co si má dát pozor, tak v tom nevidím problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 18:36 Muž @ Honza123 [1] Re: vaaclav
Jojo, teď jsem na něj koukal z blízka a je fakt prorostlej fest.
Romant: Diky, přesně to jsem potřeboval vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 16:39 R Muž @ vaaclav [6719] - EchinodoryRe: Honza123
Zřejmě ti zarostl řasou, to se pak stane to co popisuješ. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2017 15:53 R Muž @ romant [25396] Re: Honza123
Ano, podle popisovaného to má za sebou. Pokud je v akváriu dostatek prosperujících rostlin a funkční dno, bude stačit když ten nový pořádně vymácháš v bordelu toho dosluhujícího, týden nebudeš nikoho ničím krmit a v přápadě divnějšího chování ryb zasáhneš výměnou vody, což ostatně můžeš dlat i bez příznaků, prostě 2x týdně preventivně min. 1/3 vymenit. další týden už lehce krmit, bude stačit obden menší dávkou, s výměnou klidně pokračovat a třetí týden už normální režim. Rozhodně neodkalovat v tomto období dno a nedělat jiné narušující zásahy v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 15:49 Muž @ Honza123 [1] – biomolitan - zanešený ?
Zdravím, mám čerpadlo s biomolitanem asi 3-4 roky. Filtr pravidelně cca každé 3 týdny čistím v odpuštěné vodě. Nyní jsem si ale všimnul, že z čerpadla nejde skoro voda a filtr je uplně zdeformovaný, svraštělý prostě zmáčknutý. Když filtr sundám z čerpadla tak to čerpá v pohodě. Všiml jsem si také, že při ždímání molitanu pod vodou, zůstaně zmáčknutý a nenasaje do sebe vodu. Je to známka, že už je tak zanešený, že už prostě přes sebe nepropustí vodu a je potřeba ho vyměnit za nový ? Jestli ano, jak by ta výměna měla proběhnout ? Vím, že se nový musí několik týdnu "naočkovat" bakteriemi a že by tedy měl běžet současně se starým, ale bohužel mám jenom jednu čerpací hlavu. Díky za rady

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2017 15:58 host Re: Lapierre
Tady máš údaje výrobce:

www.eurofoam-tp.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 14:56 Lapierre Re: vaaclav
Díky.Vypadá to opravdu spíše na ten střední.Ta 30 se už spíše asi blíží hrubostí k tomu bílému molitanu.

PS:Vznesl jsem dotaz i na prodejce a alespoň jsem se pobavil,jak mě uzemnili.Odpověděli:biomolitan je stejné hrubosti jako na filtru,kde jí samozřejmě neuvádí smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 14:45 R Muž @ vaaclav [6719] - EchinodoryRe: Lapierre
www.akvarista.cz/… Tady si můžeš porovnat hrubosti ale já bych řekl že je to střední. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 12:53 Lapierre - Echinodory
Nevíte náhodou jaké hrubosti je tento biomolitan střední 20 nebo jemnější 30.Děkuji

www.tommiland.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2017 17:54 Muž @ dudak [1264] Re: liborass
třeba tady, ale myslím, že mi minulý týden pan Tonner říkal že tmavěšedý mají jen 30 a 45 PPI
terra-natur.eu/… , ale třeba se to mohlo změnit. Ceny mají dobré, řežou i na zakázku vaše rozměry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2017 17:44 Muž @ liborass [77]
Kde se dá sehnat černý biomolitan nejlépe TM20?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 17:45 laKatos Re: romant
Záleží to na ploše filtru, průtoku, a bordelu co tam jde.......
To tu teď nechci řešit..... chci zjistit maximální dobu .... zatím je nejvice tedy 3-4 roky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 17:31 R Muž @ romant [25396] Re: laKatos
Více jak rok a taky méně jak měsíc. ;-) No a teď si vyber. :) Víš na čem to bude závislé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 17:27 Muž @ NHKG [2421] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: laKatos
U mě záleží ve které komoře. První molitan po směru vody čistím cca co půl roku (vydrží maximálně rok). Ten 4. jsem vytáhl po třech až čtyřech letech a ještě to vůbec nebylo potřeba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 17:19 laKatos - Jihoamerické Cichlidy a eLka – nejdelsi doba cisteni/prani
Chtěl bych poprosit zdejší akvaristy aby zde napsali nejdelší dobu mezi čištěním/propíráním filtru co sami dělali.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 07:20 Těhňajs - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: DavFM
Mate pravdu. Doopravdy vyhořeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 17:03 Muž @ DavFM [541] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
řekl bych, že to jsou ti co teď vyhořeli. Ale tak snad budou rychle zase v provozu...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 16:00 laKatos - Corydoras&ApistogrammaRe: Těhňajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 15:53 R Muž @ romant [25396] Re: Těhňajs
Zkusil bych to tady. www.bioakvacit.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 15:48 Těhňajs bioakvacit přímo od vyrobce
Sháním 7000 litru bioakvacitu PPI 10. Nemate někdo informace kde se tento vyrábí? Potřebuji jít přímo k výrobci

Díky za reakce

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:26 laKatos Re: NHKG
Může i nemusí. Záleží na čeření vodní hladiny.
jen chci sdělit že je zbytečné u podobných filtrů řešit přivzdušňování z důvodu nedostatku kyslíku pro bakterie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:15 Muž @ NHKG [2421] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: laKatos
Proč by to vadilo rybám? V akváriu může být úplně jiná koncentrace kyslíku než na výstupu z filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:11 laKatos - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: NHKG
jenže pokud by to byly bakterie anaerobní, ryby by už nebyly mezi náma. ( tyto bakterie pracují v bezkyslikaté vodě nebo s velmi malou koncentrací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:06 Muž @ NHKG [2421] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: laKatos
Nitrifikační bakterie určitě kyslík potřebují, to je jasné. Ale otázkou je kolik ho potřebují. Zkoušel jsem koncentraci kyslíku měřit. Mám externí filtr s relativně malým průtokem a naměřil jsem na výstupu z filtru totéž co v akváriu. Tak buď můj test na O2 nefunguje, nebo je ta spotřeba kyslíku relativně malá a není potřeba ji řešit.
Navíc jak psal Marcel, nitrifikační bakterie jsou jen zlomkem bakterií ve filtru. Takže to co vidíš můžou být jiné bakterie, teoreticky i anaerobní (ty co nepotřebují kyslík).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 16:47 laKatos - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: romant
tak to nechápu už vůbec... tady se pořád píše že bakterie potřebují kyslík - přivzdušňování filtru (bylo psáno několikrát.... vaaclav, NHKG atd.) a že se nitifikační bakterie usazují do hloubky cca 5 cm.
Filtr mám (bez pomocného přivzdušňování, čeřicích přepážek atd.) a fest pomalý 2 - 2,5cm/min. V potenciální hloubce filtru/bioakvacitu 90cm mám kolonie bakterii. (pro některé by voda byla již neokysličená....... ale kdyby byla neokysličená ryby by mi plavaly břichem vzhůru)

Pro představu než se mi dostane ona okysličená voda z přední části uplňe do zadní části filtru uplyne 40 minut.

kde je tedy pravda?
proč se doporučují čeřící přepážky?
proč se doporučuje provzdušňování ve filtrech?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 16:09 R Muž @ romant [25396] Re: laKatos
Inu synku, vše je jednou prvně a jinak to co vidíš, to jsou kolonie nitrifikačních bakterií a postupně, jak bude filtr, tedy ten akvacit strárnout, bude jich přibývat a jejich barva bude tmavnout, prostě to více znědne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:54 laKatos Re: prasan
OK... vždy jsem bioakvacit viděl spíše jakoby zanesený/ucpaný ale takové blanky v těch pórech vidím prvně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:45 Muž @ prasan [2479] Re: laKatos
Normálka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:43 R Muž @ romant [25396] Re: laKatos
Podle mě to nevypadá nijak divně, zabíhající se biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:27 laKatos – biomolitan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ve filtru s bioakvacitem TM10 a TM20 (do TM30 to zatím nedošlo) se mě póry jakoby slepujou. Nikdy jsem to takto u bioakvacitu neviděl. Parametry vody jsou ok. Průtok filtrem je cca 2,5 -2 cm za minutu. Nepáchne, zda se byt naprosto v pořádku. viděl jsem spoustu kostek a filtrů kde byl použit bioakvacit (nezaběhlý i zaběhlý) ale takto nevypadaly. Nevíte o co může jit?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 01:13 Muž @ Mislow [303] Re: laKatos
Jj, uz jsem koukal jak to mas reseny, od toho davam ruce pryc, do toho ti kecat nebudu. Vypada to zajimave. :-D Tak at se dari. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 00:51 laKatos Re: Mislow
No tu vymenu mam nastavenou zatim v zabehu cca na 4 litry za hodinu. Tzn za den výměna 96 litru .....za týden cca 672 litru.což je více jak stoprocentní výměna vody bez extrémních vykyvu.
První dva týdny byla vymena jen dva litry teď jsem trochu přidal z důvodu brzkého nasazení ryb a možného vysokého NO2 a NO3 při zajizdeni.
A vetsi filtr (nyni 72 litru bioakvacitu + mechanicky filtr v akvariu) pořizovat určitě nechci. Myslím ze necelych dvacet procent filtracni hmotný z celeho objemu akvaria je dostatecne.
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 00:34 Muž @ Mislow [303] Re: laKatos
Ahoj, ja osobne vatu uz nepouzivam, rychle se zanese a akorat brani prutoku filtrem, pokud jsou vetsi ryby, je lepsim resenim proste filtr cistit casteji nebo si poridit vetsi. 100 % vymenu vody asi nedelas, ne? :-) Jinak je lepsi akvarko zabihat opravdu dele, cim dyl tim lip. Ma to vyhodu i v tom, ze casto se clovek rozmysli a hrabne do toho i po mesici a to je lepsi bez ryb. :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 23:15 Muž @ Petr76 [6] Re: laKatos
Tu vatu taky peru asi co 14 dní, prostě až se snížení průtok. Vyznělo to blbě v tom, co jsem ti psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 22:41 Muž @ DavFM [541] - Corydoras&Apistogramma
No ja daval ryby po mesici a priste to vydrzim jeste déle. Během toho mesice jsem tam COčko rval naplno, rostliny se krasne rozrostly a rasu jsem nemel vubec zadnou.To mi kyslikoval snad i okřehek. Ted uz mam CO stazeno na uplne minimum a brzo ho prestanu pridavat uplne.
IMHO se mi 14 dni bez ryb zda malo a vnimam to jako promarnenou prilezitost nechat akvarium rozjet kdyz se nemusi brat ohled na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 22:17 laKatos - Corydoras&ApistogrammaRe: Petr76
Ok díky za info. No3 ani No2 zatim nemerim a věřím ze příroda si pomuze jen dodržují pár základních zásad. (14dní zajizdeni bez ryb, co týden pridavam osazenstvo a 100 procentni týdenní výměna vody)
Vatu menim častěji. Cca jednou za čtrnáct dní. Mám jich fest přes padesát 250gramovych baleni. Kupoval jsem ji z rusiciho se zveraku s dalšími prkotinami hop
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 16638x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12505-biomolitan