Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2017 11:37 Žena Jitka66 [8] – Jaký biomolitan
Zdravím. V akvu mám setový filtr www.juwelakvarium.cz/…. Jsem s ním spokojená. Chtěla bych koupit náhradní biomolitan (ne originál od Juwelu), jsou v něm 2 kostky. Nevím jakou hrubost (PPI) mám volit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 14:12 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Suntour
tady se da nakoupit dle pozadovaneho rozmeru, akorat ten nejjemnejsi prodaji pouze celou tabuli
eshop.jezirkabanat.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 13:55 Muž powery [250] Re: Suntour
Existuje možnost koupit na míru, cena za 1 dm^3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2016 06:55 Muž Suntour [4] – bioakvacit
Nejmenší rozměr biokvacitu je 10x10x16 ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 07:20 Těhňajs Re: DavFM
Mate pravdu. Doopravdy vyhořeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 17:03 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: laKatos
řekl bych, že to jsou ti co teď vyhořeli. Ale tak snad budou rychle zase v provozu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 16:00 laKatos Re: Těhňajs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 15:53 R Muž romant [27987] Re: Těhňajs
Zkusil bych to tady. www.bioakvacit.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 15:48 Těhňajs bioakvacit přímo od vyrobce
Sháním 7000 litru bioakvacitu PPI 10. Nemate někdo informace kde se tento vyrábí? Potřebuji jít přímo k výrobci

Díky za reakce

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:26 laKatos Re: NHKG
Může i nemusí. Záleží na čeření vodní hladiny.
jen chci sdělit že je zbytečné u podobných filtrů řešit přivzdušňování z důvodu nedostatku kyslíku pro bakterie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laKatos
Proč by to vadilo rybám? V akváriu může být úplně jiná koncentrace kyslíku než na výstupu z filtru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:11 laKatos Re: NHKG
jenže pokud by to byly bakterie anaerobní, ryby by už nebyly mezi náma. ( tyto bakterie pracují v bezkyslikaté vodě nebo s velmi malou koncentrací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 17:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laKatos
Nitrifikační bakterie určitě kyslík potřebují, to je jasné. Ale otázkou je kolik ho potřebují. Zkoušel jsem koncentraci kyslíku měřit. Mám externí filtr s relativně malým průtokem a naměřil jsem na výstupu z filtru totéž co v akváriu. Tak buď můj test na O2 nefunguje, nebo je ta spotřeba kyslíku relativně malá a není potřeba ji řešit.
Navíc jak psal Marcel, nitrifikační bakterie jsou jen zlomkem bakterií ve filtru. Takže to co vidíš můžou být jiné bakterie, teoreticky i anaerobní (ty co nepotřebují kyslík).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 16:47 laKatos Re: romant
tak to nechápu už vůbec... tady se pořád píše že bakterie potřebují kyslík - přivzdušňování filtru (bylo psáno několikrát.... vaaclav, NHKG atd.) a že se nitifikační bakterie usazují do hloubky cca 5 cm.
Filtr mám (bez pomocného přivzdušňování, čeřicích přepážek atd.) a fest pomalý 2 - 2,5cm/min. V potenciální hloubce filtru/bioakvacitu 90cm mám kolonie bakterii. (pro některé by voda byla již neokysličená....... ale kdyby byla neokysličená ryby by mi plavaly břichem vzhůru)

Pro představu než se mi dostane ona okysličená voda z přední části uplňe do zadní části filtru uplyne 40 minut.

kde je tedy pravda?
proč se doporučují čeřící přepážky?
proč se doporučuje provzdušňování ve filtrech?



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 16:09 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Inu synku, vše je jednou prvně a jinak to co vidíš, to jsou kolonie nitrifikačních bakterií a postupně, jak bude filtr, tedy ten akvacit strárnout, bude jich přibývat a jejich barva bude tmavnout, prostě to více znědne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:54 laKatos Re: prasan
OK... vždy jsem bioakvacit viděl spíše jakoby zanesený/ucpaný ale takové blanky v těch pórech vidím prvně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:45 - Re: laKatos
Normálka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:43 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Podle mě to nevypadá nijak divně, zabíhající se biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:27 laKatos – biomolitan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ve filtru s bioakvacitem TM10 a TM20 (do TM30 to zatím nedošlo) se mě póry jakoby slepujou. Nikdy jsem to takto u bioakvacitu neviděl. Parametry vody jsou ok. Průtok filtrem je cca 2,5 -2 cm za minutu. Nepáchne, zda se byt naprosto v pořádku. viděl jsem spoustu kostek a filtrů kde byl použit bioakvacit (nezaběhlý i zaběhlý) ale takto nevypadaly. Nevíte o co může jit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 01:13 Muž Mislow [304] Re: laKatos
Jj, uz jsem koukal jak to mas reseny, od toho davam ruce pryc, do toho ti kecat nebudu. Vypada to zajimave. :-D Tak at se dari. pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 00:51 laKatos Re: Mislow
No tu vymenu mam nastavenou zatim v zabehu cca na 4 litry za hodinu. Tzn za den výměna 96 litru .....za týden cca 672 litru.což je více jak stoprocentní výměna vody bez extrémních vykyvu.
První dva týdny byla vymena jen dva litry teď jsem trochu přidal z důvodu brzkého nasazení ryb a možného vysokého NO2 a NO3 při zajizdeni.
A vetsi filtr (nyni 72 litru bioakvacitu + mechanicky filtr v akvariu) pořizovat určitě nechci. Myslím ze necelych dvacet procent filtracni hmotný z celeho objemu akvaria je dostatecne.
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 00:34 Muž Mislow [304] Re: laKatos
Ahoj, ja osobne vatu uz nepouzivam, rychle se zanese a akorat brani prutoku filtrem, pokud jsou vetsi ryby, je lepsim resenim proste filtr cistit casteji nebo si poridit vetsi. 100 % vymenu vody asi nedelas, ne? :-) Jinak je lepsi akvarko zabihat opravdu dele, cim dyl tim lip. Ma to vyhodu i v tom, ze casto se clovek rozmysli a hrabne do toho i po mesici a to je lepsi bez ryb. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 23:15 Muž Petr76 [6] Re: laKatos
Tu vatu taky peru asi co 14 dní, prostě až se snížení průtok. Vyznělo to blbě v tom, co jsem ti psal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 22:41 Muž DavFM [1371] - Corydoras&Apistogramma
No ja daval ryby po mesici a priste to vydrzim jeste déle. Během toho mesice jsem tam COčko rval naplno, rostliny se krasne rozrostly a rasu jsem nemel vubec zadnou.To mi kyslikoval snad i okřehek. Ted uz mam CO stazeno na uplne minimum a brzo ho prestanu pridavat uplne.
IMHO se mi 14 dni bez ryb zda malo a vnimam to jako promarnenou prilezitost nechat akvarium rozjet kdyz se nemusi brat ohled na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 22:17 laKatos Re: Petr76
Ok díky za info. No3 ani No2 zatim nemerim a věřím ze příroda si pomuze jen dodržují pár základních zásad. (14dní zajizdeni bez ryb, co týden pridavam osazenstvo a 100 procentni týdenní výměna vody)
Vatu menim častěji. Cca jednou za čtrnáct dní. Mám jich fest přes padesát 250gramovych baleni. Kupoval jsem ji z rusiciho se zveraku s dalšími prkotinami hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 20:22 Muž Petr76 [6] Re: laKatos
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, tady máš fotky z mého filtru cca 5 měsíců v provozu, akorát dnes jsem vyčistil vatu, už byla jak bahno o kterém mluvíš a při běžné údržbě odsavám kal z první přítokové komory. Filtr funguje, po 16 dnech bylo NO3 40mg/l a NO2 na nule. Akvacit mám PPI 10 a PPI 20.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 17:27 - Re: laKatos
Podľa fotky za mesiac chodu je to ako napísal romant úplne v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 15:41 R Muž romant [27987] Re: laKatos
Břečku tam už máš i když se to nezdá, kdyby jsi houbu vyndal a začal mačkat, to by bylo radosti, ono by to teklo hnědý. ;-) Měsíc je u externího filtru úplný prd, to je začátek a ty to máš pořádnej objem, takže se ti to rozprostře do celý plochy a je klidně možný, že na onu proklamovanou míru znečištění se dostaneš až za rok a nebo taky vůbec ne, jenom to více zhenědne a fertig. Je to samozřejmě daný přísunem bordelu, jak to živíš z nádrže. Podle mě to co vidím, je normálně vypadající externí filtr po měsící provozu a žádný vopičárny s nám netřeba podnikat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 15:13 laKatos Re: prasan
je to necely mesic co fakci... a prutok si myslim dost pomaly cca 4cm / min......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 15:09 - Re: laKatos
Samozrejme ak je to už dáku dobu zabehnuté,tak baktérie tam pri vymačkaní budú aj keď ich nie je vidno.Možnosť je ešte jedna,že sa to zabieha pomalšie pre silný prietok ktorý baktérie strháva z podkladu.Daj tomu ešte čas.Trocha sa to viac zanesie,bude i pomalšie prúdenie filtrom.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 15:06 laKatos Re: prasan
verim ze filtr uz svou funkci dela, naockovat ho nechci.... ale jedna se mne ted jen hypoteticky zda kdyz ho vymackam tak z nej castecne dostanu bakterie ale ty budou jakou pruhledne?
vypada to ted jako hloupa otazka ale nejak mi to nejde do hlavy.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 15:04 - Re: laKatos
Je XY prípravkov na naočkovanie fitlrácie.Napríklad Evolution Aqua PurePond,ktorý mám odskúšaný.A ak to preženieš budeš mať sfarbený nie len filter smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 14:55 laKatos Re: NHKG
No ale to tmavé jsou nečistoty nebo bakterie?
Tady na fóru vždy píšou ze nejlépe je naockovat filtr tou breckou ze zajeteho filtru a ja kdybych chtěl teď někomu pomocí a naockovat mu jeho filtr tak mu budu dávat jakou brečku když tam žádnou nemam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2016 13:48 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: laKatos
Může to trvat několik měsíců. Na rozdíl od vnitřního se ti tam nedostávají mechanické nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 10:51 laKatos – zabarveni biomolitanu / zabehnuti
Fotka k příspěvku Chlapi za jak dlouho se u externího filtru zbarvi (zabehne) biomolitan?
Mechanicky v akváriu byl tmavý do dvou týdnů a pach typicky zemity. Ale ten externí je stále jako kdybych ho tam dal vcera
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 18:32 Muž mrmakachi [15]
Ono to není zrovna čerpadlo, nabastlil jsem na trubku motor vnitřního filtru. Jde mi o hrubší nečistoty, potulují se po akva dost dlouho, než se po nějaké spirále k biomolitanu propracují, víc jich zůstává viset v rostlinách. Nebo se k akvacitu dává ještě nějaký jednoduchý vnitřní filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2016 11:03 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: mrmakachi
A nemáš to čerpadlo stažené na minimum. Lze ho regulovat na průtok 50-400l a to je na 60l akvárium dostačující. Nebo zkusit rozebrat a propláchnout.

afc1886 - mám atmana i tohle čerpadlo a tohle mi konstrukčně přijde kvalitnější, i když třeba jsem pouze měla štěstí na lepší kousek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 21:00 Muž Petr76 [6] Re: vaaclav
A prsty máš celé :-D Odvaha ti nechybí, před třemi dny jsem kutil s trubkami od filtru a otočil se mi nehet cca do půlky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 20:35 R Muž afc1886 [14685] Re: mrmakachi
Spíš bych řekl,že bude problém v použité filtraci místo čerpadla.Jestli je prezentace aktuální (filtr vnitřní AquaEl FAT mini + bioakvacit).Myslím,že by pomohlo čerpadlo třeba Atman akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… nebo silnější akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… .Ale počkej co ještě poví ostatní. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 19:44 Muž mrmakachi [15] – na volno nebo komora?
Ahoj, biomolitan dobrý, jen se mi zdá, že díky velké ploše a taky velkému průměru vnitřní trubky málo "nasává". Nemáte vyzkoušeno, jestli by líp tahal vodu, kdybych ho zavřel do komory a nechal dole cca 3-5 cm díru? Jde mi o pohyb vody v akva. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 19:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr76
Polovinu žiletky se mě podařilo zkroutit do té trubky a pak udělat díru už byla sranda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2016 10:06 Muž Petr76 [6] Re: Horác
To chápu, ale jako nápad určitě dobré. Pokud by jsi fakt chtěl, tak kousek trubky určitě seženeš, v tom bych problém neviděl a nemusí to být zrovna nerez, třeba obyčejné "Fe". Výjimečně bych ti ji mohl poslat poštou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 07:02 - Re: Radun
Ja len trocha narežem nožíkom pásik a krúživo rúrkou ktorá tam má ísť to jednoducho nasuniem.Žiadna rúrka nie je ideálne rovná - myslím jej povrch a dá sa to celkom jednoducho zvládnuť.Biomolitan nie je tak pevný aby to nešlo.Nikdy som nič nenahrieval,netavil a ani nevykrajoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 22:44 Muž Horác [3942] Re: dudak
Konečně něco normálního :o) ... marná sláva - nerezový tyče ani brusku každej doma nemá :o) palec ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.07.2016 21:56 Muž dudak [1885] Re: Radun
pokud to nemá být nějaký extremně malý průměr, tak se dá použít vykrajovač ohryzků z jablek, něco takového www.kuchynskepotreby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 21:51 Muž Petr76 [6] Re: Radun
Ahoj, já používám nerezovou trubku stejného průměru popřípadě o něco menšího průměru než trubka na kterou to chci nasadit, konec té trubky si nabrousím bruskou s lamelovým kotoučem do ostra a tím to krouživým pohybem vyříznu. Díra jak z fabriky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 14:25 R Muž ctibum [6920] Re: Radun
Mně se osvědčila elektrikářská kruhová trubka odpovídajícího průměru. Do hrany na jednom konci trubky jsem nožem vyřezal cca 1mm zuby, jako na plátku od pilky. Pak jsem trubkou točil semtam a tlačil do molitanu. Ale napoprvé to nebylo úplně ono, chce to grif, aby otvor byl kulatý, ne šišatý - ne moc tlačit, točit tak akorát...
S nahřátým kovem to bude asi jednodušší, ale zrovna jsem žádné železo neměl, takže jedu v plastu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 13:56 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Ideální je kovová trubka průměru jako trubice čerpací hlavy nebo trošku užší. Chytí se do kleští, nahřeje nad ohněm a pak jen stačí zasunout do molitanu. Akorát bacha. Jak se molitan škvaří, tak ten dým z něj je docela ostrý. Už se mi povedlo ho nepříjemně nadýchat. :-(
Pokud nemáš trubku, tak nahřej něco užšího kovového. Ale je pak s tím víc práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 13:51 Muž Radun [0]
Zdravím, prosím vás, čím udělat díru do kostky biomolitanu, aby tam šla pěkně zasunout nasávací trubice z čerpací hlavy. Zkoušel jsem to doubat nožem a nuzkama, ale stojí to za prd. Díky a sory za blbej dotaz.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.05.2016 14:13 Muž liborass [174] Re: seic
já jsem PP 10, 20 i 30 používám v externím skleněném filtru a z mých zkušeností je nejlepší pp 20, pp 30 je hodně jemná a rychle se zanese a spomalí se průtok filtru, takže ze mě bych šel do pp 20...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23093x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505-biomolitan?od=251