Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:29 Akusek
takže i když to budu mít níže dole tak se nic neděje ??? Je to stejné jako by to bylo na vrchu
???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:28 rolandmynar – Re: johan
Mám to taky tak rád a naplno puštěné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:26 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: kastanek
to já nevím.. já jsem jen napsal jak to mám rád já..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:23 kastanek – Re: johan
a jak teda poznam, jak to ma bublat, ani ne moc ani malo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:20 Muž Johan [4945] - Rostliny
tak jo, ale v tom případě to je za cenu, že dochází k úniku plynů z vody (většímu), čili i co2 a to bych neviděl jako klad. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:17 kastanek – Re: johan
ja myslim, ze zalezi na vykonu motorku, me to na hladine poradne bubla, a taky prece vzduchovaci kaminky taky fungujou na stejnem principu, ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:15 Nobody – Re: johan
Opravdu se s hladinou nic neděje?
Kdybych naplnil akvárko 300l skoro po okraj,tak když pustím bublák,"přeteče"(vyšplouchá)voda z akva. :-)
Dát vývod těsně pod hladinu moc neřeší.Proud je minimální a vzduchu se do vody moc nedostane.Také záleží na výkonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:04 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Nobody
když jdou z filtru jen bubliny, tak se hladina moc nečeří, protože nemá jak. bubliny sice zvětšují povrch vody, kde dochází k výměně plynu, ale dojdou k hladině, tam jen splasknou a s hladinou se nic neděje.=(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:02 Muž Johan [4945] - Rostliny
já mám nejradši, když je spodní hrada odtokové trubky pár milimetrů pod hladinou. dělá to takovej, myslím pro rybky příjemnej proud, je pohyb hladiny-dochází i k cirkulaci, že hladunu proud táhne do vodního sloupce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:01 Nobody – Re: Akusek
Klidně níž.Aspoň se více čeří hladina.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 18:59 kastanek – Re: Akusek
ja mam tenhle filtr ve dvou akvarkach a mam je uplne dole, takze vyvod je tak 10 - 15 cm pod hladinou, pekne to ceri hladinu, takze okyslicuje vodu. mela jsem ho i zaroven s hladinou, ale toto je lepsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 18:58 R Muž Silent [5949] – Re: Akusek
Pokud je v úrovni tak je hladina v mírném pohybu. Pokud je pod tak to jen bublá :) Záleží co je pro Tebe vhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 18:50 Akusek
Chtěl jsem se zeptat jestli ten vývod má být uplně u hladiny ??? Prosím je to důležitý

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 14:38 rolandmynar – Re: filipsi
smich zajdu se sirkama a zeptám se. smich Díky moc, to je to co jsem potřeboval. palec Právě, že jsem tady četl, že je nejlepší biomolitan a že je modrý (jen abys věděl proč jsem se ptal na zelený). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.11.2007 14:11 Muž filipsi [1295] – Re: rolandmynar
Mel jsem pocit, ze je dostatecne porazeno, ze je to fuk. Vsechno to jsou penene polyuretany, polyetery nebo polyestery. U tech, ktere jsou prodavany jako filtracni je zarucena stalost vyroby a propustnosti (velikost "bublinek", zjednodusene). Zadnou jinou funkci a moznost chemicky samy o sobe menit vodu nemaji. Takze jde opravdu jen o tu barvu. (jeste trvanlivost pod vodou a kvalitu filtrace, to se lisi podle vyrobce a materialu, ale o tom nam nerekne nic to, jestli je zeleny, cerveny, nebo modry)
Spokojenost?
A nadavkem pridam osobni preference:
Ja bych radeji volil polyeterovou penu. Prijde mi nejtrvanlivejsi. Muze byt zelena i modra i jina. Znalec zjisti zapalenim a ocuchanim. Jen si nejsem jisty, zda te nechaji to v tom obchode zapalovat a cuchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 13:46 rolandmynar – Re: filipsi
Je moc fajn filipsi, že tady jsi. ne Dokud tady nejsi, tak je to debata věcná o něčem, ale to je nuda ne? :-D Lepší je neporadit a dělat si z lidí pr...el a zvrtnout to do frašky. :-| Ještě že tady jsi. Díky za radu!! palec ano ne :-| no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 12:24 Muž filipsi [1295] – Re: rolandmynar
Barvou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 12:15 rolandmynar
Děkuji všem za odpovědi. Jen mě zajímalo, jestli se něčím podstatným ty molitany neliší. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2007 09:25 Muž filipsi [1295] – Re: Effouš
Jee, to bylo krasne a trefne prirovnani :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 09:01 Muž Eff [417] - Rostliny
Hádám že rozdíl mezi zeleným a modrým molitanem bude jako mezi zelenou a hnědou flaškou na pívo. Sice na ni můžete napsat že v té zelené je odstraňovač žízně, ale hnědá poslouží stejně. Odstraňovač nitrátu je každý biologický filtr a rozhodující je plocha pro usídlení bakterií.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2007 21:17 Usine – Re: pansuu
Nytráty neodstraňuje barva molitanu, ale bakterie v něm, máš pravdu je zelenej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2007 21:13 pansuu
Třeba tady ho nabízej www.animalshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 20:14 Usine
Zelený jsem ještě neviděl www.eurofoam-tp.cz/…
nebo jiný výrobce? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 19:46 pavel – Re: vaclav
biomolitan tmavne i na světle - stačí ho nechat chvíli z jedné strany ve tmě a z druhé někam k oknu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 19:36 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Zelenej mi prijde estetictejsi ten modrej je v akva jak pest na oko dokud se beprebarvi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 19:14 rolandmynar – Re: vaclav
To je možné, ale u nás prodávají přímo zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 18:29 Usine – Re: rolandmynar
www.eurofoam-tp.cz
Jestli je používaný tak tu modrou barvu ztratí a je drobet jakoby do špinavozelena :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 17:04 pansuu
Mám Juwel a tam je zelený údajně na likvidaci dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 16:53 rolandmynar
Přidám tady dotaz, abych nezaložil zbytečně fórum.
Co se biomolitanu týče, u nás v akvaristice mají biomolitan, který je zelený. Možná je to blbost, ale já znám jen modrý. Je to to samé, nebo jich je více barev různých vlastností?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:25 Muž Onďa [32] – to frigo112
Nejsi sám...... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 16:58 magda
Tony: já mám 2 akvárka, to druhé má 20 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 15:46 Tony – načo filter?
Pokiaľ ide o to tvoje akvárium čo má 9 litrov a 3 krevetky, filter nepotrebuješ. Škoda elektriky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2007 13:33 Muž Onďa [32]
Mě v pokoji bublá vzduchování, vrčí motorek, tikaj hodiny a usnu. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2007 11:02 miro03
je to presne tak nemyslet na bublanie,mal bi som vás pozvat do našeho obyváku na jednu noc :-D potom bi ste doma pri tom svojom akvárku zaspali jedna radost :) ja občas pri tých mojich spávam a je to bez problémov a to mám proti vašim bublifukom v obýváku pekné bublanie.Tý čo u mna boli vedia určite o čom píšem.Chce to dve veci bud si zvyknut alebo kupit tichý kvalitný filter. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2007 23:29 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Já u bublifuku taky neusnu!!!!Museli jsme dát akva jinam :-)) Nám k tomu ale ještě docela hustě bzučí motorek....je to naštěstí jen karanténa (takže vždy jen dočasně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2007 23:26 midiborec
jste nejaci divni tone ono by jste utoho usnuli kdyby jste nadtim nepremysleli ze vas to rusi to znam proste kdyz sem driv taky chtel spat a bublalo akvarko a tak sem nadtim porad premyslel a neusnul a dalsi den sem myslel na neco jineho a usnul sem jak spalek ted uz mam vnitrni filtraci a je to onecem jinem zas tak drahe to neni aby se to nedal opouzit a nejde to vubec slyset kdyz nemate zapnute privzdusnovani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2007 22:42 Muž filipsi [1295]
blbe. Jedine vyzkouset. drobne bublinky delaji lipova drivka (na filtr asi moc jemne), nebo nektere prirodni piskovce. Ale tam to byva kus od kusu. Jsou akvaristiky, kde te to nechaji vyzkouset.
A mas tam vubec kaminek? Delaly (-ji? nevim.) se i bez kaminku. A proud vzduchu mas akorat? Prijde mi divne, ze by u toho nekdo neusnul ... Ale ja zas nesnasim tikani, tak asi jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 22:34 magda
a jak takový kamínek poznám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2007 21:28 Štěpán
Filtry mají být umístěny tak, že horní hrana odtokové trubky je na úrovni hladiny. Bubliny nesmí být moc velké. Kdyžtak je potřeba ve filtru vyměnit kamínek na takový, co dělá menší bubliny. Pak by ty filtry neměly divoce bublat ale jen tak jemně šumět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2007 21:25 Muž filipsi [1295]
Ne. Ma bezet porad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2007 21:21 magda – Molitanový filtr
Takže mám akva v pokoji a v nich molitanové filtry poháněné vzduchovacím motorkem, který je umístěn v jiné místnosti, aby nerušil. I tak se mi při bublání blbě usínalo. Že prý se filtr nemá na noc vypínat, že by bez kyslíku bakterie pomřely. Měla jsem to nastaveno tak, že se filtr vypnul ve 23.00 a zapnul v 1.00 ráno, když už spím, ale problém je, že se v noci tak 3x probudím a při tom kraválu už nezaberu. Takže jsem to nastavila tak, že se motorek vypne ve 23.00, zapne v 1.00 na 15 minut, pak zapne ve 4.00 na 15 minut a pak v 6.15 na celý den. Co myslíte, ok?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 22:47 Muž isamik [180]
Skoro jako ten horacuv cenove smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 22:45 Sidonius
Bublifuk MONO - POZOUN, (jednoramenný teleskopický), a bublifuk DUO - POZOUN, (dvouramenný teleskopický), se dají koupit i za normální cenu. :)
www.prozviratka.eobchod.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 20:27 Muž Horác [3942]
Pořídil jsem ho původně do krevetkária. www.horacovoakvarium.cz/… ... Chtěl jsem nenápadnej (žádný bílý trubky a tomu podobně) a vysokej bublifuk (kvůli lepší cirkulaci vody). Ale je moc velkej (rozměry jsem před koupí nikde nesehnal). Takže ho dám k desperátům a ke krevetkám pořídím ten samej ale jedoramennej. Ten je o pár korun levnější smich smich smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.08.2007 19:51 Muž Nik [191] – to Horác
Jsi fakt šílený... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 15:12 slada
no bublifuk za 300 bych nekoupil :-D na 300 mě vyšel Atman At-201 i s kostkou bioakvacitu Atman. www.exo-eko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 12:33 Muž Horác [3942]
Kdo říkal, že mám hodně peněz? :) Jsem kvůli němu byl tejden vo chlebu ...
ale mám krásnej teleskopickej filtr s možností nastavení směru výtoku smich smich smich ... no nekupte to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 12:29 Page
No tak Horáci všichni nemaj tolik peněz na to aby si mohli dovolit filtr za 300,- . Každej "normální" člověk si koupí podobnej filtr za 100,-. Je teda fakt, že bez nápisu SERA smich X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2007 12:27 Muž Horác [3942]
No smich ... molitanovej filtr může být za padesát a nemusí být za padesát :-D ... já jsem nedávno pořídil tuhle srandu a ta je cenově trochu jinde www.akvarista.cz/… ... šišta padesat šista ruka pane smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2007 12:23 Page
Samozřejmě pokud motorek nemá svou vlastní regulaci pak se bez T odbočky neobejdeme a pak tedy i zpětný ventil bude na místě pokud tedy jak říkal Hanz motorek nebude výš než hladina vody :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23093x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505-biomolitan?od=901