Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 15:32 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: vena
Takže vždy všechno odpojíš (topení, filtr, světlo...) když saháš do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 15:14 Muž vena [52]
na všech zařízeních které jsou připojené k el. síti máš od výrobce uvedeno, že je máš odpojit než se budeš v akva hrabat rukama...


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 14:56 ondra08 – Re: praclovicek
při dobrém krmení a NEPŘEKRMOVÁNÍ, nemusís biofiltr čistit třeba 2 roky ale také zaleží na tom kolik máš v akva ryb jak je akva velké a jaký má objem ten biofiltr.př:já biofiltr nečístim aj 2 roky když mám v akva 75×30×30 67 litrů houba o objemu 5 l a ryb je tam tak 70-100ks Corydoras Adolfoi ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 14:51 Muž Yirka [9126] – Re: 0
Ty víš čím léčí, že radíš vypnout ? hmm

To praclovicek:
Když jsem měl vnitřní filtr Atman,tak jsem jej čistil cca 1x týdně, jakmile se snížil průtok. Vypnul jsem ze sítě, nasadil na něj sáček, vyndal, vyčistil atd.... Nikdy jsem neměl problém s uvolňováním nečistot do nádrže.
Edit: až teď jsem se kouknul, že máš klasickou kostku s molitanem, ta opravdu musí vydržet měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 11:02 0 – Re: praclovicek
Po dobu léčení tu filtrační kostku vyjmi .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:56 praclovicek – Re: 0
JJ je to ten v kanceláři :), teď tu léčim krupičku, až a pokud se to doléčí, tak bych ho vyčistil, ancíka mam jen jednoho,ale je to fešák :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:49 0 – Re: praclovicek
Jestli je to ten v akva kancelář , tak by ho čistil nejpozději po dvou týdnech , ale raději , už po týdnu ! , když tam vidím ty ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:36 Muž prisavnik [51] - Rostliny
motorcek je zapecateny. A ked som nechtiac vilial kybel vody do predlzovacky a nic sa nestalo tak ani tu nevidim problem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:34 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: RAP
Úraz elektrickým proudem? Máš na mysli vytahování zástrčky mokrou rukou? Nic jiného si nedokážu představit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:32 0 – Re: praclovicek
Filtr nejdříve vypnu a pak se v tom montuji. Podkládám plastovou nádobku , když je při vyjímání nutná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:31 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: prisavnik
Souhlasím s tím, že na tu chvilku může klidně běžet nasucho. Frekvence čištění závisí na zarybněnosti nádrže. V tvém případě bych to nedělal častěji než jednou za měsíc. Sám takový filtr mám v jednom akváriu a tam ho čistím tak jednou za půl roku. To ovšem nemůžu doporučovat ostatním. Samozřejmě pokud ho už čistíš, je potřeba kromě molitanu vypucovat i hlavu a vyrtulku, nejlépe se mi k tomu osvědčily uchošťoury.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:30 RAP – Re: prisavnik
Spíš jde o úraz elektrickým proudem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:27 Muž prisavnik [51] - Rostliny
To ti nepoviem,podla potreby.Ked budes vidiet ze je moc spinavy tak ho vycistis.
Toho sa nemusis bat ze sa spali,moze ist aj pol dna nasuho a to prezije,tych par sekund nic neposkodi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:27 RAP – Re: prisavnik
S tím sáčkem je to dobrý nápad. Ovšem nevypínat ho při vyndavání z vody je o malér no !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:25 praclovicek – Re: prisavnik
měl jsme obavu z toho aby to nenasávalo vzduch a nespálil se ten filtr, dát to do igelitáku mě taky napadlo, ..., ještě k intervalu jak často ho čistit?
děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:21 Muž prisavnik [51] - Rostliny
nechaj ho zapnuty a okolo neho navlec mikrotenovy sacok este ked bude v AQ,ked ho budes vytahovat nemusis ho vypinat.Chvila na suchu mu neuskodi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 10:17 praclovicek – ČIŠTĚNÍ BIOMOLITANU
Ahoj,
mám vnitřní filtr ATMAN AT-200 s biomolitanovou kostkou, řeším problém s čištěním, když bych chtěl vyčistit tu kostku, tak musím vypnout filtr, vyndat kostku a vyprat v akvarijní vodě v nějakém kýblu,...ALE když vypnu filtr a vyndám tu kostku tak se ten bordel co je na ní přichycen uvolní do akvárka, než jí stačím vyndat...
Máte na to nějaký speciální grif? dekuju za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 10:17 Muž filipsi [1295] – Re: GP
Vsak jo, polyuretan, PUR, nekdy taky oznacovany jako PU. Snad mi neco ze znaceni materialu neuniklo, take s tim nedelam kazdy den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 09:40 GP – Re: filipsi
ok, taky verim vyrobci. uz jsem to videl, jen me asi zklamala pamet :) zas...
ale molitan je tusim PU. a nebo uz radsi budu mlcet....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.10.2008 09:04 Muž filipsi [1295] – Re: GP
Nevim, verim vyrobci: www.eurofoam-tp.cz/… .
Filtracni peny muzou byt i polyethylenove, i polyuretanove, jak pises, tkvi to v "otevrenosti" struktury. Jen si nejsem jisty, jestli polyuretanove jsou urcene pro trvaly styk s vodou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 08:40 GP – Re: filipsi
ahoj, jen detail, neni to spis polyethylen? a hlavni rozdil oproti molitanu je absence plosek mezi bublinami. to je u akva penovych materialu specialne odstraneno a je myslim jedno jestli to jsou PE nebo PU materialy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 21:31 Muž Jurasek [137] – Re: andrej
Registrovat se tu a založit si tu nádrž - fotky + popis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:59 andrej – Re: filipsi
ten tam mam taky ale to je huste tak dam na vas a kupim hustejsi Polyether..Prezentaci?nechapem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:54 Muž filipsi [1295] – Re: andrej
Polyether. Pokud ti nestačí měnit vodu jednou týdně, zamyslel bych se nad funkčností akva a počtem ryb. Možná, kdyby sis udělal prezentaci, radilo by se ti lépe.
(edit - molitan je polyuretan)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:50 andrej – Re: filipsi
tak keby to nebol obycajni molitam tak invesujem ale do molitane ne.vodu menil tyzdene.men to nestaci,,investovat do filtrenu. Je to zcela jiný plast.Jaky plast?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:45 Muž filipsi [1295] – Re: andrej
No a to je právě ta chyba, poměrně zbytečně si vyhodil xx Kč za speciální náplň proti fosforečnanům a dusičnanům "ževraj", měl si ty peníze investovat do filtrenu. Je to zcela jiný plast než z kterého je molitan, vlastnosti jsou mnohem lepší ...
Jedna věc je peníze nemít, pak to chápu, druhá investovat na nepravých místech a šetřit tam, kde je to důležitější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:42 Muž Horác [3942] – Re: andrej
Takže jsi vyhodil peníze za náplň proti dusičnanům a fosforečnanům a na molitan už Ti nezbylo? :o) ...
Na snížení dusičnanů by měla stačit pravidelná výměna vody ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:40 Muž filipsi [1295] – Re: Horác
Záleží na provedení a možnostech, já si naopak myslím, že akvaristika je levný koníček, a to i v Tvém provedení :). A dá se provozovat i takřka zadarmo, akva na inzerát, běžné ryby + kytky darem od akvaristů, molitan z matrace ... ;-).
Ale pokud možno, od toho molitanu bych ho radši odradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:35 andrej – Re: filipsi
nebudem davat za molitan 500 to racej tu vatu budem menit kazdy tyzden..ja som to chcel zlepsi kvoli tomu ze som kupil napln proti dusicnanou a fosvorecnanov..zevraj to dlhsie vidrzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:25 Muž Horác [3942] – Re: filipsi
Já ho neodrazuju od obyčejného molitanu, jen jsem se pozastavil nad tím, že mu ten akvaristický přijde drahý. Pokud je na tom člověk finančně tak špatně, že musí zvažovat jestli molitan obyč nebo akva, tak by se do akvárka snad raději ani neměl pouštět (co si budeme povídat - není to úplně nejlevnější koníček). Já si dokázal počkat přes 20 roků - o to víc si to teď užívám :o).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2008 20:18 Muž filipsi [1295] – Re: Horác
Na druhou stranu, dříve se používával, a šlo to. Jen byl třeba častěji měnit (měl časem neodolatelné nutkání se rozpadat).
Dnes bych ale také neváhal, komfort "biomolitanu" (filtren a podobné hmoty) je nesrovnatelný, + výběr pórovitosti, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:15 Muž prisavnik [51] - Rostliny
neni problem tam dat hocijaky molitam ale aby bol dokonale cisty treba ho vyzmykat v horucej vode X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:14 Muž Horác [3942] – Re: andrej
Pokud nemáš peníze ani na akva-molitan, tak bych si rozmyslel, jestli se vůbec pouštět do akvaristiky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:13 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: andrej
Provozovat "čistější" akviško. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 20:01 andrej – Re: Sid
ked som videl tie ceny molitanov som si to rozmislel :-) ...strasne rychlo sa mi zašpini vata vo filtri chcel by som to omedzit jemnim molitanom..co by ste doporocili??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 19:47 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: andrej
Dejte raději přednost "klasice" - filtrenu, (akvacitu). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2008 19:32 andrej – molitan do filtra
zdravim mohol by som dat do filtra obycajny molitan??napriklad taky co sa pouziva na ozvučenie??alebo z podušky??? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 00:54 Bulvic – bio vs. normal
Co jsem já slyšel, tak bio by měl být lepší v tom, že jednotlivé bublinky jsou narušeny ultrazvukem a umožní lepší průtok vody, u normálního molitanu toto není a tudíž vznikají nevyužitá místa. Já používám modrý biomolitan a jsem spokojený. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 23:19 omu
mas pravdu, kdyz me desi kdyz vidim u nekoho v prezentaci nezajety akvarko a tam ta svitici modra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 23:04 Muž Horác [3942] – Re: omu
On ten bioakvacit dlouho zářivě modrý nevydrží. Velmi rychle získá "krásně" hnědočernou barvu, které se nezbavíš ani sebeusilovnějším praním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 23:00 James
filipsi kazdopadne mas pravdu ja sosobne jsem vyzkousel obadva molitany jak biomolitan tak i klasicky a jsem spokejsi s klasicky, je jemnejsi a tudis pohlti i ty nejmensi castice, ale spousta lidi ma bio a je s nim spokojena , ale kdyz to clovek vezme logicky tak normalni molitan je jemnsi pohlti i vice vody a je tam i vice bakterii, ktere poterbujeme aby akva fungovalo a cim vice vody ve filtru tim lepe a dalsi vec i kdyz budu chtiti mit stejny objem bio molitanu a molitan bude klasicky molitan co do houby rozmerove mensi, coz je take nejakou tou vyhodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 22:43 Muž filipsi [1295] – Re: James
Ted tomu vubec nerozumim. V cem a proc je lepsi "klasicky" pred "bio"? Nebo naopak? Jestli ve filtraci, neni to proste tim, ze jsi predtim mel hrubsi penu, a ted jemnejsi? Tomu by odpovidalo i castejsi nutnost prani ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 22:41 omu
hmmm, to by menilo situaci, protoze mam na cerpaci hlave do ted klasicky molitan, pekne tmave sedej, za nim je bridlicovy pozadi takze neni vubec videt, jen vsude ctu jak je ten biomolitan lepsi tak po nem pokukuji ale moc se mi nechce do akvaria davat zarive modrou kostku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 22:28 James
cetl jsem forum a musim ohodnotit kladne biomolitan videl jsem i cerny, ale jeden chovatel mi poradil molitan klasicky a mel pravdu tk jsem vyhodil biomolitan nahradil mlitanem a rozdil je videt musi se tedy casteji prat ale zda se mi ze je to lepsi a pohlti i vice vody, coz je take dulezite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2008 22:22 omu
zdravim, nevite jestli existuje biomolitanova kostka ktera ma sedou nebo cernou barvu? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 10:57 postakul
Mám v pokoji asi 12 akvárek a molitany mi tam jedou na plno a dá se na to zvyknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:55 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: rolandmynar
oni sním podle mě zas tak nehejbou (teda když v akva není sumec :) ), přeji jenom mají dost aerodinamický tvar, bývají drobné. ale filtr udělá stabilnější proud ze dna (chladnější voda) k hladině (teplejší voda)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:49 rolandmynar – Re: johan
Myslím, že na promíchání vodního sloupce má největší vliv pohyb ryb než filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:47 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Akusek
podle mě to není stejné. sice je podle mě lepší ho mít u hladiny, ale u tebe bych ho nechal tam kde je-aby se ti pormíchával celý vodní sloupec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 19:43 kastanek – Re: johan
tak joo, ja se bala, ze v tom je taky nejake kouzlo, jak to ma byt vysoko :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23093x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505-biomolitan?od=851