Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2021 11:25 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Beastie
www.fytosel.cz/… nebo zavolej majiteli panu
Sýkorovi: +420 603 170 413 ,pokud filtr nebude skladem,tak Ti jej podle tvých požadavků vyrobí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2021 10:50 Žena Beastie [314]
Mmch když už jsme tak u toho, kde se teď prosim vás kupují klasické kostky molitanu?
Sehnala jsem teda k atmanu tu originál, ok, ale v akva Pracovna mám na vzduchovém čerpadle to, co se dřív používalo, ten hodně hodně hodně jemný molitan, a je s tím akorát kříž. Chtěla bych větší, trochu hrubší a tak nějak mě všude výběr akorát zklamal. V hornbachu jsem nic nezaznamenala, jen filtrační náplně, v zoo braník měli akorát na ten atman, na burze na pankráci měli taky jen tenhle extra jemný a ani jeden web mi nepřijde, že by měl prostě ty standardní kostky, samé náhradní díly.
Nejmenuje se to nějak jinak teď?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 10:24 Muž 4Sima [1888]
Stupně porezity – propustnosti: PPI 10 – 10 pórů na palec (tj. 2-3,2 póry na 1 cm) – je nejhrubší , PPI 20 – 20 póru na palec (tj. 3,3-5,2 póru na 1 cm), PPI 30 – 30 póru na palec (tj. 5,5-7,5 pórů na 1 cm) , PPI 45 – 45 pórů na palec (tj. 10,5-13,5 póru na 1 cm) – je nejjemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 09:59 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: _ucx_
Fotka k příspěvku Ano, to vím, jen se to prostě takhle blbě pozná. Nakonec mi připadá, že je to něco mezi 20 a 30, když to srovnám s obrázkem z YouTube, tak mezi jedním a druhým je malý rozdíl
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 09:52 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Vstrom
Zkratka PPI naznačuje, že to bude něco per inch, patrně pores per inch, počet pórů na palec :-)

A je tomu skutečně tak: www.uaf.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 09:34 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: jarovo
Děkuji, tak to PPI20 tam nikde nemám, ale spíše 30 a 45
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2020 09:23 Muž jarovo [1695] Re: Vstrom
Fotka k příspěvku Tu máš PPI 20 a 30 ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 08:49 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: 4Sima
Koukal jsem na to, ale nejsem schopnej to nějak rozseknout:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2020 08:36 Muž 4Sima [1888] Re: Vstrom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2020 08:18 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte, jestli je to hrubost PPI20 a 30 nebo 30 a 45? Díky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2020 15:48 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
Já bych si vzal ten z odkazu střední (PPI20) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 14:14 Žena sharka71 [37] Re: vaclav
Jakože si mám říct s dírou nebo jak? Jenom proříznout nožem a on se asi roztáhne, že jo? A A jaký myslíš, že mám vzít, ten úplně hrubý nebo střední?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.10.2020 14:05 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
www.akvarista.cz/… Díru udělat není problém a máš to na 2x a na několik let. V akvaristikách se prodává většinou jemnější. :-) Nebo koupit metrovku a filtr zvětšit pokud nestíhá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 12:38 Žena sharka71 [37] Re: vaclav
No já ho vůbec neperu v čisté vodě, jen v té, co vysaju z akvárka. Molitan kupuju většinou ve zveráči, protože u těhle není ta vnitřní díra na sací trubici nebo jak se to jmenuje:-)
No a v tom zverimexu už jsem to právě zkoumala a na obalu ten údaj nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 12:29 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
Máš moc jemný molitan a ten se brzo ucpe. Hodně ale dělá i to jestli ho nepereš pod chlorovanou vodou, to jak mám vypozorováno se ucpe mnohem dříve díky tomu že zničíš bakterie. Jen aby jsi věděla jaké hrubosti se dělají. www.akvarista.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2020 12:23 Žena sharka71 [37] – Scvrklý molitan
Ahoj, mám už několik let filtraci přes čerpadlo Atman At200 a k tomu biomolitan o rozměru 10x10x20cm. První molitan mi určitě vydržel přes rok, teď už mám myslím 3 kus a už po několikáté, teď během měsíce 2x, se mi stalo, že se mi molitan scvrkne, jokoby vycucne. Vím, že už jsem někde četla, že to je velikostí nebo hustotou molitanu, jenže u výrobce nikde tu hodnotu nevidím. Nebo to může být i čerpací hlavou? Jede mi v kuse už cca 6 let.
Poradíte mi prosím někdo? Šárka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2020 06:55 Muž kofejn [963] Re: MichalV
Udělal jsem si přídavný filtr a funguje to. rybicky.net/clanky/1164-pridavny-filtr-k-filtracni-hlave-s-biomolitanem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 21:31 Muž MichalV [327] Re: jarovo
mám myslím 30-tku a 40-tku už neodporúčali
rozmer 10x10x24 na čerpadlo čo dáva reálne 350 l/h (max 500 l/h) nie je málo. Alebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 21:24 Muž jarovo [1695] Re: MichalV
Skús jemnejší a väčší biomolitan. www.jazierkabanat.sk/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2020 21:17 Muž MichalV [327]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Odkedy sa mi premnožili mečúne a prísavníky v jednom akva, zaznamenal som aj zhoršenie kvality vody (prirodzene). S vnútorným filtrom (klasika biomolitan a čerpadlová hlava) nebol problém zabezpečiť biologické čistenie, ale vadil mi mierny zákal/mechanické znečistenie.
Pri poslednej údržbe (pred 2 dňami) som pokusne vložil do trubky nasávania vatelín a na foto vidíte, ako to vyzerá pri dnešnej údržbe, kedy už viditeľne klesol prietok.
Pri údržbe som biomolitan prepláchol asi 6x vo vedre s akva vodou (riadny bordel asi po mesiaci) + výmena vody cca 20%.
Za mňa - biomolitán je horší mechanický filter ako som očakával,
- zanesený biomolitan lepšie mechanicky filtruje (ale chcelo by to obdobne overiť)
- idem rozmýšľať, ako zaradiť ešte jeden medzikus a potom ho zamaskovať (externý filter nechcem)
- inak na tej detailnej fotke to nápadne pripomína klasický obsah zanesených filtrov, ale prečo je to v úzkej trubke kde tie rýchlosti nie sú "tabuľkové" :-O
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2019 23:26 Muž Longer01 [21] Re: Tojsouvěci
Do biokostky jsem udělal díru, plastovou trubku provrtal, už nevím kde, ale byl někde návod kolik a jak velký díry a nasadil na čerpadlo. Filtr jede bez pár měsíců dva roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 22:35 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Longer01
Nevím .jak ty,ale já by jsem to udělal,nevím jestli používáš sací koš,nebo sací trubku.Jen pro srovnání a názornost: abc-zoo.cz/… www.zooshop-eu.cz/… .Najdi si prodejce který uvádí PPI. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 21:49 Muž Longer01 [21] Re: Tojsouvěci
Tak jsem dohledal, mám jemný PPI 30. Dát hrubší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2019 21:08 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Longer01
Záleží na ploše filtru a hustotě biomolilanu čím vyšší PPI,tím dřív se Ti zanese.PPI 10 je nejhrubší,PPI 45nejjemnější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 18:23 Muž Longer01 [21] Re: liborass
starý molitan se už hodně zanášel a začal se hodně stahovat (během měsíce třetí promačkání, aby se trochu probral). Se silnějším čerpadlem by to bylo ještě víc. Dal jsem dvě čerpadla, na starou propláchnutou kostku jsem dal silnější s rampou. Na slabší novou kostku vymáchanou ve vodě po propláchnutí staré. Stonovky sice dostávají zabrat, ale to dají ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 17:38 Muž liborass [174] Re: Longer01
A co nechat starou kostku molitanu a jen vyměnit čerpadla? Já to tak dělám normálně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2019 16:32 Muž Longer01 [21] – Výměna
Zdravím, zeptám se zkušenějších. Výměna kostky biofiltru. Je lepší "vymačkat starý na nový" a v průběhu 14dní dní častěji měnit vodu nebo nechat běžet dva součastně? Používám Atman 200 (400l/hod) a náhradní tu mám Atman 202 (600l/h). Silnější je ale i s použitím rampy a stažením na minimum docela silný.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 12:13 Muž Klof [4] Re: ZDRI
Díky za tip, rampa jistě bude prospívat i rostlinkám. Musím najít a objednat rovnou i s tím molitanem... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2019 10:47 Muž ZDRI [1415] Re: Klof
Biomolitan bych dal větší až ke dnu - ve stínu pod ním Ti stejně nic neporoste, jen se tam hromadí kal. Neřezal bych ho, čerpadlo s trubkou jen nasadit do molitanu (bez přísavek), je potom i mnohem tišší, když není v kontaktu se sklem. Aby byl molitan stabilní, osvědčila se mi jeho boční fixace samostatnými přísavkami (na sklo, z každé strany jedna, natěsno k boku molitanu), ideální jsou na to např. přísavky od topítka s objímkou.

K tomuto čerpadlo přesně pasuje levná rampa AquaEl (100 Kč), součástí je několik kolének, takže snadno nastavíš její výšku, netřeba snižovat hladinu. Pokud trysky rampy dělají příliš velký proud, pomůže zvětšení výstupních otvorů (měkký plast, jde to snadno nožem nebo vrtačkou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 10:01 Muž Klof [4] Re: michalt
Bohužel ta hlava nemá regulační kohout, reguluje se řekněme pouze pootočením toho trnu zespodu. Přijde mi, že ten výkon se dá snížit pouze velmi mírně, zato pokud přiškrtím vzduch, tak se voda hýbe výrazně méně. Uvažoval jsem i o té rostřikovací rampě, tu už ale nemám kam dát, to bych musel mít v akva méně vody a to je potom zase nepříjemné to led svetlo, když svítí do místnosti. Zatím jen vyměním molitan a uvidime...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2019 09:39 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Klof
Obecně, víc kyslíku neuškodí, ale ani nepomůže. Ve Tvé současné situaci, kdy se Ti ryby minulý týden dusily, bych vzduchování nechal, dokud se nádrž líp nezaběhne a dokud neklesnou koncentrace dusíkatých látek, když už to jednou máš zapnuté.

Jakmile se nádrž zaběhne, vzduchování vypni, pak ničemu nepomůže. Jen natoč výfuk filtru tak, aby čeřil hladinu, tím nejlíp zajistíš dostatečné okysličení vody.

Filtr nečisti vůbec, dokud neklesne průtok kvůli jeho zanesení tak, že nebude dostatečně čerpat vodu v nádrži. Tohle by nemělo nastat častěji než, řekněme, 2x za rok. Udržuj to akvárium tak, aby ten filtr nebyl přetěžovaný, to je nejlepší. Až Ti ancíci vyrostou a až se Ti živorodky namnoží, může dostat trochu zabrat.

Když pak vypneš vzduchování, mělo by jít výstupním ventilem řídit průtok dobře. Jen vzduchovacím ventilem to asi moc nepůjde. Máš tam nějaký kohout, kterým se dá přiškrtit přímo výstup té čerpací hlavy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2019 09:31 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Klof
Filter čisti, až máš príliš slabý prietok, mne to stačí raz-dvakrát za rok.

Pokiaľ máš problém s príliš vysokým prietokom, vcelku dobré riešenie je i rozstrekovacia rampa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 09:15 Muž Klof [4] Re: michalt
No vidíš, to by mě nenapadlo, to je přímo geniální řešení, však z nádrže nikam neuteče... potlesk Hlavu se mi zatím měnit nechce, co bych dělal s touhle co mám že. Akorát se mi ten průtok nepodařilo moc zredukovat, výkon redukuju přes vzduchovací ventil - méně bublinek vzduchu = menší průtok a vítr v nádrži. Někde jsem četl, že by tam to vzduchování být nemuselo vůbec, ale návodu to takto mají, tak nevím mno, kyslík snad neuškodí.. Ještě se zeptám, filtr mám čistit jen jednou za 2 měsíce? Píšou to v tom návodu k tomu biomolitanu, to mi přijde jako dlouhá doba.. spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 08:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Klof
S tím filtrem to zkus vymyslet nějak, abys jej uřezávat nemusel. Já měl jednoho času biomolitan jen zahrabaný spodní části ve dně, to jej fixovalo na místě, jinak jen volně stál a čerpací hlava vůbec nebyla připevněna o sklo. Jestli budeš mít molitan dostatečně dlouhý a opravdu s čerpací hlavou vyplní celý vodní sloupec, klidně jej zaraž do dna a volně postav, aby se opíral o zadní a boční sklo.

Nebo tu čerpací hlavu můžeš vyměnit třeba za Atman AT-201, ta je s tímhle biomolitanem kompatibilní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 08:07 Muž Klof [4] Re: michalt
Jj, to máš pravdu. Šel jsem pouze pro ty čtyři ancitrusy, nechal jsem se přesvědčit, že ty rybky jsou nenáročný a snášenlivý a že týden stačí když tam mám ty bakterie vysazený a voda je čistá.. Ještě že jsem si nepřinesl hned i ty skaláry že...

Filtr resp. molitan tedy vyměním za větší, akorát nebudu ten molitan zase muset ořezávat (zadní stranu k akva), aby se vešel ke kraji? Tenhle co tam mám jsem ořezat musel, ta hlava je docela blízko u okraje.

Rostlinkám se docela daří, už jsou jednou takové a ty nejvyšší se blíží k hladině. Chystám se na střih a říkal jsem si, že si ty stonkový co ustřihnu opět zasadím. Taková ta tráva vepředu se rozšiřuje po akva sama přes takový šlahouny. Ancitrusy rostlinkám docela dávají zabrat, každý den plave ve vodě nějaký to odrbaný listí, naštěstí je ale přírůstek větší a poškození není příliš patrné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2019 07:51 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: michalt
Skaláry to zvládnou. A až mu přerostou, může je někomu dát. Když bude mít dobrý(velký) fitr, který doporučujeme a pravidelně obměňovat část vody, nebude vadit, že má velké ryby, které hodně kadí. Samozřejmě riziko je, když se zanedbává údržba, začnou se ryby dusit a bují řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2019 01:06 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Klof
Jo takhle, Ty už tam máš ryby. Ty by tam ještě být neměly. Prodejce radí tak, aby bylo co prodávat i příště, tyhle rady moc neposlouchej.

Filtr bych dal větší, jak jsem napsal dřív. Klidně z něj pár cm zahrabat do dna. Když bude s čerpací hlavou vyplňovat celou výšku vodního sloupce, nebude to na škodu. Jestli seženeš další čerpací hlavu, klidně nech oba filtry běžet současně tři týdny, pak ten menší vyndej. Jestli to nejde, tak ten současný pořádně vymačkej do akvária, než jej vyndáš. V těch výměnách vody pokračuj, teď je raději ještě zintenzivni na 1/3 akvária obden.

Vysázej tam víc rostlin a doufej, že nezachutnají ancíkům.

Na skaláry tohle akvárium není a nebude. Ty vyžadují minimálně 50cm výšku vodního sloupce a aby reálně prosperovaly, taky větší objem. V tomhle se budou akorát trápit, dokud neonemocní. Jsou jiné cichlidy (tady spíš cichlidky), které se do takového objemu hodí víc.

Rybí osádku můžeš zkusit zkonzultovat v příslušných vláknech na tomhle fóru. To co tam teď máš, se nebude zcela snadno kombinovat na osádku, která by dlouhodobě byla hezká a nebyla z toho rybí polévka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 23:58 Muž Klof [4] Re: michalt
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jj. Jinej molitan ve Svitavách neměli, ještě jsem ho musel ořezat, aby se vešel do akva. Ryb máme asi méně, od minulého týdne, cca týden po založení nádrže jsem dovezl 4 ancitrusy, 4 paví oka, 2 červený co názvem neznám a 3 zlatý s černým ocáskem viz foto, dle doporučení prodejce.. Kytky rostou krásné, zato ryby občas plavou hodně u hladiny a jedno paví oko uhynulo, tak vyměnuji vodu cca 1/3 2x týdně a je to už lepší. Po ránu pozoruju v nádrži nějaký plůdek, než přijdu z práce je pryč. Asi hlad či co... No ještě chceme přidat páreček skalár, až si nádrž sedne, ale já nikam nespěchám... spim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2019 21:32 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Klof
Jaké ryby tam plánuješ chovat? Do obecného rostlinného akvária by mi takovýhle filtr přišel malý. Aby byla jistota, že bude mít dostatečnou kapacitu, dej tam raději takovýhle:

www.rataj-spk.cz/…

A proč se špatně reguluje průtok? Ta čerpací hlava by měla mít nějaký ventil na výstupu, kterým by to mělo jít regulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2019 19:19 Muž Klof [4] – Filtr Aquael powerhead circulator 650
Fotka k příspěvku Zdravím. Zeptám se, je vhodný do 125 l akvária tento filtr? Docela špatně se reguluje průtok. Koupil jsem už použité a zvažuji výměnu filtru... Díky za Vaše názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 08:01 pavel1234 Re: vaclav
Dobře, díky. :-) Zkusím asi prvně to, že koupím čerpadlo 600 l/h a biomolitan PPI 20 (10x10x30). Když i to se bude hodně zanášet, zkusím udělat dvoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 23:18 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: pavel1234
rybicky.zviratadoma.cz/…
Je to sice bublifuk ale princip je stejný. Molitan bych dal určitě IPP 20, 30 je dost jemný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 22:37 pavel1234 – Chyba?
Dobrý den,
mám potíž ohledně akvária - 250 litrů. Uběhl měsíc od vyčištění biomolitanu a dělal jsem to dnes znova. Buď je chyba v akváriu a nebo jsem nakoupil špatné PPI biomolitanu a nebo čerpadlo výkonně nestíhá. Chci se zeptat, mám přesně toto: Atman čerpadlo 400 l/h a biomolitan s PPI 30 (10x10x30). Je divné, že stejný problém nemám u závojnatek. Tam mám stejný biomolitan, tedy PPI 30 (10x10x30), ale čerpadlo je Atman 600 l/h. Chci se tedy zeptat, jestli bych měl nakoupit lepší čerpadlo a nebo PPI 20. Bohužel na externí filtr místo nemám, což je škoda, takže si musím pohrát s vnitřním. Uvádí se, že by filtrace měla mít 2% objemu nádrže a mělo by to vydržet půl roku v provozu optimálně. Takže jsem dostal nápad, koupit čerpadlo 800 l/h a na to napojit dvě 10x10x30 kostky biomolitanu. Spojit to nějak hadicí. Bohužel ale nevím jak, a proto, kdyby někdo věděl, tak mi napište odkaz, budu rád.

Díky za Vaše odpovědi. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 19:41 R Muž ctibum [6876] Re: Icestar
No teď už ne, jestli je starý filtr mimo provoz. To se dělá, když to v něm ještě žije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 19:07 Žena Icestar [595] Re: ctibum
Tyjo, nastříhat mě nenapadlo - to se tam pak vejde! Díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 17:59 R Muž ctibum [6876] Re: Icestar
Když je prostor, tak se zajetý molitan může nastříhat na kousky a použít pro podporu záběhu. Což by u tebe asi šlo, nějaká komora tam je, jestli dobře vidím. Teď už to neřeš, vyper a ulož nebo neper a vyhoď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 17:49 R Muž afc1886 [14655] Re: Icestar
Upřímně takový kousek biomolitanu bych vůbec neřešil. Jinak udělej to co ti psal Honza ( ctibum )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 17:36 Žena Icestar [595] Re: afc1886
Starý byl seťák AquaEl ASAP 300, nový AquaEl UniFilter UV 500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2019 16:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Icestar
Napiš jaký filtr je ten starý a jaký je ten nový. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2019 16:34 R Muž ctibum [6876] Re: Icestar
To, že vyschne a pohynou bakterie neznamená, že je na vyhození. Co nejvíc bych ho propláchnul v čisté vodě, nechal vyschnout a uložil. Pak ho použiješ a zaběhneš, jako by byl nový...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23090x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505-biomolitan?od=101