Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 23:19 - Re: Designer
Veď to.A najbližší predajca samozrejme s taxou naviac.Už to nebude za výrobnú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 18:55 Muž kacercz [36] Re: Designer
JJ neodmitnou, ale cena je 19,30 za litr :( na druhou stranu ti poslou klidne litr peny, a postovne jenom 130 Kc :-D protoze se ceska posta zblaznila :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 13:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: prasan
Ale kdepak, dnes uz slusny vyrobce ani nad malym mnozstvim rukou nemava, ale velice slusnou formou odkaze na mistne prislusneho distributora. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 12:29 - Re: kacercz
Výrobca vyriešený,len či sa aj budú zaoberať minimálnou objednávkou?? Možno ak by to chcel niekto vo väčšom do predajne či chovne,inak asi len mávnu rukou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 11:07 Muž kacercz [36] Re: prasan
O eurofoam vim, nenapadlo mne, ze je to to same.

To Host: vyhledavani samozrejme pouzito bylo, proto vim o eurofoam.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 10:47 - Re: host
Link na výrobcu tu vo vlákne už je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 10:44 host Re: kacercz
Výrobce je v Brně:
www.eurofoam-tp.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 09:47 Muž kacercz [36] Re: Designer
Ne, spis me to jenom zajima. Aneb okurkova sezona v praci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kacercz
A to toho potrebujes kamion?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 09:10 Muž kacercz [36] – Boimolitan - bioakvacit
Zdravim ve spolek, tusi nekdo kdo presne to vyrani a kde? vim o bioakvacit.cz a miriade ruznych e-shopu co to prodava, ale kdo to vyrabi? Zajimalo by mne jestli se da dostat na vyrobce a stouchnou do nej za kolik by to nechal. Teda pokud to nejni na druhy strane sveta.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 09:50 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: savan
Dneska ráno jsem k tomu čuchnul a ten příšernej smrad byl pryč. Jenom když jsem opravdu zabořil rypák do té středové díry, tak jsem ještě něco málo ucítil. Takže dobrý a díky za podělení se o zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 06:38 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Ivoš
nedávno som na burze kupil nové kocky biomolitanu a príšerne smrdel,tak ako popisuješ.pár razy som ho vypral vo vlažnej vode a šup s ním do chovného akvárka kde pláve asi 300ks rôzneho poteru.a v pohode,žiadne úhyny.neviem neviem či to bol moc dobrý nápad ten molitam vyvárať coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 23:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ivoš
Tohle vezmu s sebou 24. ke 3 trojkám k veřejnému očuchání
Opovaž se, ty smraďochu!!! rozzureny
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:32 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Horác
Obávám se, že ty by nestačily ale věřím, že pánové, které bychom posléze jistojistě volali by si přivezli pytle svoje. Černé, velké a fortelné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:24 Muž Horác [3942] Re: Ivoš
Ivoš napsal: Tohle vezmu s sebou ke 3 trojkám k veřejnému očuchání, ti náruživější a nejstatečnější budou moci případně i ochutnat. To bude dobrá ekšn :o) ... nezapomeň vzít i nějaké blicí pytlíky smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:18 R Muž romant [27983] Re: Ivoš
Tak to je jiná, na to nejsou patrony. ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:17 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: romant
No, ona ta moje "vytíračka" má 200 litrů, takže je to vlastně i rozplavávačka a případně i odchovna :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:15 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Designer
Přesně tak jsem se taky rozhodnul, zítra zaskočím asi do Bráníko pro MODROU kostku a nejdřív si jí očuchám. Tohle vezmu s sebou 24. ke 3 trojkám k veřejnému očuchání, ti náruživější a nejstatečnější budou moci případně i ochutnat.

Chtěl jsem hlavně vědět, jestli je normální, když nový biomolitan pronikavě smrdí chemií a dozvěděl jsem se, že to rozhodně normální nebude, takže jsem spokojený a tímto vám pánové děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:15 R Muž romant [27983] Re: Ivoš
Jinak já bych do vytíračky hlavu nedával a použil klasickej bublifuk s tím světlým molitanem, do rozplavávačky to už jo, tak jsem hlavy přiškrcený měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:09 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
Hele, pokud Ti o ty ryby jde a fakt jde jen o kostku biomolitanu, tak snad obetuj stovku za novy z kramu nejbliz po ruce, a mas klid. Ja bych tu stovku za svuj klid, ze jsem to totalne nepodelal, specialne u tezko nahraditelnych ryb, rozhodne dal. A vlastne bych ji dal i u tzv. nahraditelnych ryb, pac se s tim piplam a pak jim mam dat nejakou srakoru kvuli drobnym?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:05 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: romant
Měl jsi vidět našeho kocoura, když jsem to vybalil - začal větřit jak policejní pes. Přišlo mi, že je to snad něčím napuštěný, snad aby to cestou do Evropy nesežrali Severokorejci.
Chystají se mi třít skaláry -varianta tmavý leopard, která je hodně málo k vidění, tak si s nima chci pohrát ale nerad bych aby jediným výsledkem jejich přelovení do vytíračky byly jejich nafouklé mrtvoly 2. den ráno :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:05 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
No je to plast, a mekkej plast, takze v nem muze byt zmekcovadlo a k tomu se pouzivaji ftalaty, ty smrdi. Stouchnutim do Googla jsem nasel:
"Nejrozšířenějším ftalátem je DEHP (di-2-etylhexyl ftalát), se kterým se můžeme běžně setkat například v gumových holínkách, erotických pomůckách, ale i hračkách pro děti."
A kdyz jsem tuknul dal, abych zjistil vice o skodlivosti:
cs.wikipedia.org/…

Proste kdyz nevim, parkrat juknu na web a ono mne to nekam dovede, ne ze bych byl tak chytrej ;-) . Ale take nekdy mohu dojit k uplne spatnemu zaveru, i to se stava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.04.2013 20:00 R Muž romant [27983] Re: Ivoš
Já teda ten smrad, jak to popisuješ nedokážu posoudit, už jsem těch biomolitanů instaloval bezpočet a i když jak píšu mě i trošku smrděl, nikdy jsem v žádný nádrži žádný problémy s tímto spojený neregistroval, ale to že máš nějakej echt zmetek, to se vyloučit nedá. Škoda že se smrad nedá poslat vzkazem, hned bych Ti řek, jestli je to normálka, nebo už to smrdí jinak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:55 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: romant
Zelenej. Pokud smrdí ale neškodí, tak jsem klidnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:54 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Yirka
Samotné proplachování bylo k ničemu, ten smrad se nedá popsat, to se musí zažít a při představě, ža takovoudle chemickou bombu dám jen tak propláchnutou jako filtraci do vytíračky, mě naplňuje děsem, co za mutanty by se pak mohlo z jiker vykulit.

Molitan jsem vyndal z hrnce a ta voda, která v něm byla smrděla zrovna tak a hrnec samotný přestal smrdět až po 3. vypláchnutí. Teď mám pro změnu ten smrad i na rukou.
A molitan samozřejmě vesele smrdí dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ten muj filtr ma v prumeru jak CDcko a je vysoky 140mm. Tenhle valec je na mych momentalnich 54l trosku moc, ale kdyz uz jsem to monstrum smontoval. Je v tom filtracni hmoty odhadem na 400l :) . Vic ale snad neva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:47 R Muž romant [27983] Re: Ivoš
Moderej nebo zelenej? Ten zelenej mě příjde že novotou smrdí více, ale nikdy jsem ho nepodroboval nějaký maceraci v solný lázni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:45 R Muž romant [27983] Re: Designer
Tak na to nebudeš muset rok šáhnout, teď je teprve ten nadívanej biomolitan správně zajetej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
Mimochodem, pouzil jsem biomolitan jako obal na silonem sesite "keramicke" valecky. Zustane to stejne velke, vzhled se take moc nezmeni, ale diky valeckum uvnitr by pri stejne velikosti mohl filtrovat vyrazne lepe, nez pouhy biomolitan. Mam to v akvarku uz asi 3 mesice (jeste jsem ho ani jednou nepral) a jak se zda, funguje to dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Ivoš
Tak jsem se podival na ciste biomolitany, co mam u sebe, jsou od JK Aquarium. A cicham cicham, prakticky nic, rymu snad zrovna nemam. Je fakt, ze ten kus co jsem ocichaval, je uz par mesicu vybaleny, ale nepamatuji si, ze by nejak zvlastne pachnul, kdyz jsem ho vybaloval z igelitu, to bych si asi pamatoval. A rozhodne prosel jen vlaznou vodou, zadne vyvarovani jsem neprovadel.

Takze si myslim, ze novy biomolitan bezne nijak zvlast nepachne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:37 Muž Yirka [9123] Re: Ivoš
Molitan vyvařovat není dobrý nápad. Vysoké teploty mu rozhodně nepomohou. Pokud je akvarijní tak propláchnout vodou, max. vlažnou, a nechat jet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 19:34 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Nový biomolitan -smrad jako když bouchne chemička
Měl bych dotaz. Dneska poprvé dávám dohromady filtraci pomocí čerpací hlavy s biomolitanem(Atman). Když jsem vyndal nový biomolitan ze sáčku, zavanulo to jako oblečení, ve kterém člověk strávil celou noc v nacpané a zahulené hospodě 4. cenové skupiny. Momentálně ho vyvařuju ve slané vodě a pokaždé, když zvednu pokličku u hrnce, je to jak na vesnici, ve které si lidi topí v kamnech plasty. Tak mě zajímá, zda nové biomolitany takhle strašně smrdí standardně anebo se jedná o výjimku.
Biomolitan je čínského původu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 12:00 Muž ViktorX [474] Re: Ria542
Tak snad si ten text v odkazu aspoň přečti, než se budeš ptát k prevádzke filtra potrebujete vzduchovací motorček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 11:36 Žena Ria542 [40] - Miniakvária
Ako sa dá sfunkčniť takýto filter: shopakva.sk/… , alebo takéto niečo: shopakva.sk/… ??? Čo na to potrebujem? Nejaký motorček? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 11:27 - Re: Louka
Biofiltrén by som dal strednej zrnitosti a to TM20-30.Takto to mám na cirkulátoroch Aquael v nejednom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 09:28 Muž ViktorX [474] Re: Louka
Já mám PPI20, aby se tam nedostal bordel, takže můžeš srovnávat :-), jemnější bych nechtěl, ten by se asi rychleji ucpával. Ale molitan bez krytu je taky řešení, někdo "vynalezl" způsob vyndavání s nasazením igelitového pytlíku, ve kterém bordel zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 01:48 Muž Louka [49] Re: prasan
Dobře dejme tomu že bych se rozhodl sundat ten spodní kryt s filtru.A na tu hlavu s filtru(co by mi zbyla)bych nasadil biomolitan.V tomto případě bych volil o dost větší(dočetl jsem se tu na stránkách že čím víc biomolitanu tak tím líp)Ale narážím na to že se biomolitan prodává hrubí a jemný.Ale už vůbec nevím co je lepší???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 01:34 - Re: Louka
Kašlať na to,že pri vyberaní trocha bordelu spadne späť do nádrže.Odober umelohmotný kryt,daj väčší biomolitan a máš poriešené i sto pro účinnejšie.K tomu trocha zručnosti na to vyberanie a bude to ok. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 00:57 Muž Louka [49] Re: ViktorX
jj koukal jsem.Tak nevím jestli nebude lepší tam radši vrátit ten původní molitan.Kvůli té cirkulaci.Nebo jsem ještě teď přemýšlel že bych do filtru místo molitanu dal síťku siporaxu.Nevím,ale už bych to měl nějak vychytat nebo ten filtr vyhodit.Furt se mi na něm něco nezdá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2013 21:08 Muž ViktorX [474] Re: Louka
Ono to není zespoda, ale zboku, zespodu jsou jen takové lamely, a uvnitř filtru taková kapsa, která to pustí k molitanu mezi spodní 1/3 až 1/2. Já to zatím vyřešil viz foto v prezentaci, ale uvažuju, jestli neodříznout dno a nezasadit "váleček" molitanu zespoda a zasypat to EHFI SUBSTRAT pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 20:10 R Muž romant [27983] Re: ViktorX
To, jestli je na fest nacpanej molitan osídlen bakteriema tzv. v celý dýlce bude lehce zjistitelný a to když bude mít ten molitan při čištění dole(nahoře) jinou barvu(nebude tak hnědej), tak je to jasný a míříš do černýho, ale to se tazatel dozví, až to začne provozovat. :-) Jinak velmi dobrá připomínka X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 20:06 Muž Louka [49]
ten filtr nasává vodu ze spodu a ze předu směrem na houbu a pak vrchem ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 20:01 Muž ViktorX [474] Re: Louka
Ta vůle tam byla pro to, aby voda vstupovala do molitanu ze všech stran, pokud ten plast "ucpeš", je možné, že se proud vody nedostane dolů, takže se tam bakteriáci moc nenabaštěj. Ale hádat se nebudu :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 19:55 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Louka
Nebude. Může to mít trošku vliv na průtok, ale to ani nepoznáš. Jdi do toho. Jeslti bude mít bublina prostor 2mm nebo 1,5mm je jedno. V siporaxu jsou prostory pro bakterie úplně jinde a je to jeden z nejlepších materiálů na biologickou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 19:49 Muž Louka [49]
Je to tak že houba je cca o 2 cm delší a 1 cm širší.Ta původní tam měla vůli a tahle nová je tam tak trošku naknop.Lehce zmáčklá.Takže když to zhrnu tak to zmáčknutí nebude vadit ani filtru a ani těm užitečnejm bakterijím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 19:09 Muž Jiri_99 [425] Re: romant
Spíš bych řekl, že "houba" je o kousek větší než ten kryt..

TO Louka: Ne, nemělo by to vadit vůbec ničemu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:43 R Muž romant [27983] Re: Louka
To mě vychází na dvě možnosti. Buď je výkon čerpadla moc silnej(bude zmáčklá hned po čištění), nebo je už tak špinavá(nedostatečnej filtrační objem), že se prohejbá, je ucpaná. Takže bych si nejdříve odpověděl na tyto otázky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2013 17:37 Muž Louka [49] – ???
Zdravým mám filtr Aquael Fan2 plus.Když sundám spodní kryt ve kterém je vždy nachytaný různý bordel s kytiček.Takže bych tam ten kryt chtěl nechat.Po vytažení filtru s akvárka vše zůstává ve filtru(a to si myslím že je dobře)Motom ho jen rozdělám a v kýblu vypláchnu.A teď k tomu molitanu.Koupil jsem u Rataje
Bio filtr(houbičku) když ji nasadím na tyčku s nasáváním co je umístěna na čerpadýlku a potom zasunu do spodního krytu filtru tak se tam ten molitan trošku zmáčkne.Až tak že když to zozdělávám tak tan molitan nedrží na nasávací tyčce a zůstává ve spodním krytu.Ale s něho jde bez problémů vytáhnout.
A teď k mé otázce...nevádí to těm bakterijím nebo tomu filtru že je ta houba trošku zmáčklá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2013 00:17 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: DrChila
DrChila napsal: Mě jen dostává to že každej tady mluví o nitrifikačních bakteriích ve filtrech. Ale nevědi to že jsou i ve vodě...
Nitrifikačné baktérie žijú a množia sa na podklade. Neplávajú voľne vo vode (teda, ak v nej práve nevyžmýkam filter)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.03.2013 23:36 R Muž Silent [5949] Re: DrChila
Člověče, než vypustíš něco o nitrifikačních bakteriích přítomných ve vodě něco si o tom pořádně přečti. Ano, určité množství těchto bakterií se vyskytuje ve volné vodě, ale jak správně podotkl Roman k úspěšnému životu potřebují substrát a to co nejčlenitějnější. Pak se teprve řádně množí a spotřebovávají dusíkaté látky. Pokusím o přirovnání. Dejme tomu v akváriu chováš šneky. Občas nějaký ten šnek i plave ve volné vodě a i se může u hladiny krmit, ale jejich životním prostorem je dno (rostliny, dekorace a pod.) kde se vyskytují nejvíce, hledají potravu a rozmnožují se. Pokud v nádrži jak píšeš nemáš substrát tak je po relativně krátkém čase daleko více bakterií přisedlých na sklech akvária než ve volné vodě (mluvíme-li o nitrifikačních).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23090x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505-biomolitan?od=401