Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2011 00:05 HaDaS Re: romant
Víš že na Tvoje rady vždy dám, ale v tomto s Tebou mohu souhlasit jen částečně.
Mohu svoji myšlenku upravit tak, že sice výměnou filtrační hmoty docílím toho, že bude "hezčí", ale nevyřeším tím to, aby nový molitan nebyl opět infikován ruduchou. I když se na to tazatel neptal, tak mu tím chci sdělit, že je lepší nejprve vyřešit příčinu a až poté napravovat důsledky.
Dám takové přirovnání : Teče mi voda střechou do baráku a zničí mi krásný koberec. Koupím nový koberec? Ano, ale až poté co opravím střechu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 23:51 R Muž romant [27981] Re: HaDaS
Dobře osídlenej filtr nitrifikačníma bakteriema, to je dobrá věc, ale nemyslím si, že by za ten tzv. kritickej tejden mělo dojít k nějakýmu fatálnímu narušení prostředí. Podle mě to bakterie, který jsou i všude jinde než jenom v tom filtru zvládnou tzv. bez úhony. Plocha dna, kde těch bakterií bude nejvíce se mě zdá jako slušná, takže já bych to klidně vyměnil a pohlídal si to tou výměnou vody, čímž tomu akvárku budu paradoxně prospěšnější, než s tzv.funkčním filtrem s ruduchou, nemyslíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.11.2011 23:43 HaDaS – Re: NIKO
NIKO napsal: Dej tam novou,nekoupal bych ji ve vodě,kde jsi pral starou,zas se nějaká řasa na nové kostce "chytne"!Starou vyhoď(nová není až tak drahá).Po vyprání v savu uvidíš jak vypadá(všechny řasy z ní nedostaneš ani pinzetou),bude Ti jen hyzdit akvárko ano
No nevím, ale pokud je nějaká řasa na molitanu, tak bude jisto jistě i jinde v akva. Takže na nové kostce se řasa chytí znovu tak jako tak. Je jen otázkou, jak rychle se to stane. Nejprve bych se pokusil odstranit příčinu nadměrného růstu řasy a až poté bych měnil biomolitan. Pokud samozřejmě molitan není tak zarostlý, že už ztratil absolutně svojí filtrační schopnost. To ale asi není pravděpodobné, co AG?
I když AG píše, že je ruducha na ústupu, tak tam je asi ve velkém pořád. Já bych ještě s výměnou počkal. Může to být kontraproduktivní v tom smyslu, že se rozhodí současné podmínky v akva k horšímu, a tím dojde k podpoře růstu nežádoucí flóry.
Co Vy všichni na to? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 21:52 R Muž romant [27981] Re: AG
Vida, jí mrchu, světlo se jí zalíbilo. :) Tu výměnu vody bych považoval za nezbytnou prevenci, nejen proti kamarádce ruduše. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 21:46 Muž AG [99] Re: romant
Ruducha už je v podstatě na ústupu, poněkud jsem zanedbal výměnu vody a nevím jestli to může mít souvislost ale rozjela se po přidání reflektorů na zářivky. Teď už zbývá vlastně nejvíc právě na tom filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 19:43 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Nech tu novou asi 3 týdny vedle te staré v akva a pak je vymeň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:56 R Muž romant [27981] Re: AG
Můžeš to podpořit i nákupem nějakýho komerčního prostředku bakterie(ty dobrý) obsahující, tak aby se ten potenciální problém s N látkama minimalizoval, ale jak jsem psal, když se bude měnit voda, tak by to mělo proběhnout beze strát. Ještě závěrečná poznámka a to jestli tu ruduchu máš i jinde, tak bude za nějakej čas i na tý nový kostce, je to o podmínkách, který ta ruducha ke svý existenci bude v akva mít. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:52 Muž AG [99] Re: romant
O.K. jdu si koupit kostku, doufám že bude zelená :-)

Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:26 R Muž romant [27981] Re: AG
Jasně, jedna hlava a dvě kostky. Pokud je akvárko normálně fungující(před tou výměnou bych do akva nezasahoval a neodkaloval bych), tak bych asi šel do tý výměny kus za kus s tím, že je třeba se připravit, na dočasný zvýšení dusitanů s čímž bych bojoval výměnou vody, čímž se bude načas suplovat ta nefunkční nová kostka. To běhání společně, by samozřejmě bylo možný za předpokladu dvou čerpacích hlav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:19 Muž AG [99] Re: romant
No, právě to "společně běhat" bych potřeboval víc vysvětlit. Budu mít dvě kostky na jednu hlavu. Mám pocit že bych měl nasadit tu hlavu na novou kostku a tu starou nechat stát vedle ?

Tu starou kostku po dokončení výměny samozřejmě vyhodím. Tolik zase nestojí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:13 Muž NIKO [527] Re: AG
Dej tam novou,nekoupal bych ji ve vodě,kde jsi pral starou,zas se nějaká řasa na nové kostce "chytne"!Starou vyhoď(nová není až tak drahá).Po vyprání v savu uvidíš jak vypadá(všechny řasy z ní nedostaneš ani pinzetou),bude Ti jen hyzdit akvárko ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:06 R Muž romant [27981] Re: AG
Tu novou kostku, vymáchej ve vodě, kde jsi před tím propral tu starou a tím si tu novou tzv. naočkuješ a nech je společně běhat v jednom akvárku cca 3 neděle a pak tu starou můžeš třeba vykoupat v tom savu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:03 Muž AG [99] Re: rriki
V savu ji klidně vykoupu, ale mezitím musím mít jinou (zaběhlou s bakteriemi) v akvariu. Potřebuji vědět jak ty bakterie do té nové kostky dostat (nejlíp bez té ruduchy ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 16:00 Muž AG [99] Re: deCORF.OBRAEN
Myslím že všechny ty názvy jsou to samé. Alespoň já tím myslím tu zelenou kostku pod čerpací hlavou, u mě 10 x 10 x 24 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:22 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Haimdol
vdaka..už som mal pocit že som nejak mimo s tých názvoch :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:17 R Muž Silent [5949] Re: deCORF.OBRAEN
Bioakvacit je jeden z obchodních názvů jako třeba Filtren. Obecně biomolitan. Je to všechno totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:14 Muž deCORF.OBRAEN [220]
bioakvacit a biomolitan je to to isté?? česko- slovenske nazvy? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:08 Muž rriki [818] - CichlidyRe: AG
a proč jí nechceš vykoupat v savu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2011 15:06 Muž AG [99] – Výměna bioakvacitu
Ahoj, potřeboval bych poradit s výměnou bioakvacitu u Atmana At-200. Vyrostla na něm řasa (ruducha) a nejsem schopný ji z toho dostat, pokud ho tedy nechci vykoupat v savu :-D . Problém je ten, že když koupím nový molitan, budu mít jen jednu hlavu a nevím jstli na ní nasadit nový molitan a starý nechat vedle, nebo obráceně, nebo ten starý vyprat v kýblu a pak v něm vymáchat ten nový ? Jak se to obvykle dělá ? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 07:34 JuraS Re: NHKG
ano..filtr pro větší akvárium s větším množstvím ryb, bezobratlých a rostlin už potřebuje jiný filtr než elementka o pár litrech..ne že by se nedalo z 50 lt udělat parádní rostlinné akva nebo i reef a kde pak bude potřeba pro jinou filtraci než akva s barevnými kamínky, plastovými kytkami a 10 ti živorodkami...slušná, velmi výkonná filtrace i pro obra akva se dá relativně levně vyřešit z kde čeho..stačí jen chápat filtrační procesy...
biomolitan v chovném čistím (jen de fakto vymačkám) po každém restartu..když odvodí prcky a ty jim odeberu (diskové rt) tak vyčistím celé akva..to tím, že jim akva moc neodkaluji a spíš jen měním vodu (nechci stresovat malé ani jejich rodiče)..akavárku kde mám mladé musím blok filtrenu (20*20/15cm) čistit co chvíli..tam ho normálně prostříknu sprchou...v externím filtru je dost blivajze ze kterého se pak filtr celý zajede rychle..jo v chovném je bublifuk...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 21:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tomiino
Záleží jaký máš filtr. Pokud má pouze jeden kus molitanu, tak pouze pokud se sníží průtok a čisti hodně opatrně. Ale třeba předfiltr se čistí pravidelně a důkladně při každé výměně vody -> každý týden.

(Uvedu příklad mojeho akvária. Vnitřní filtr, který slouží pouze mechanické filtraci, tvoření průtoku a vzduchování čistím každý týden, předfiltr vnějšího filtru taky čistím každý týden. Ale molitany vnějšího filtru pouze pokud hodně brzdí průtok, ten v poslední komoře jsem asi ještě nečistil, ten v první tak 1x za půl roku.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 21:32 R Muž romant [27981] Re: Tomiino
Jen když se sníží průtok vody filtrem. Poloviční výkon filtru považuji za dobře zajetej biomolitan. Bude záležet na rybí osádce, jak bude nádrž zatěžována, ale první čištění i v exponovaný nádrži bych viděl až tak nejdříve po 3 měsících. Lehký proprání 2x ročně není vyjímnkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 21:29 Muž Tomiino [43]
Ahojky,potreboval bych se pozeptat jak casto cistite biomolitan??jen kdyz se zmensi prutok cerpadla nebo pravidelne??dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 20:14 Muž Kuca [43] - CichlidyRe: PepaV
Ta "trubka" není k čerpadlu,ale je součástí balení originálních filtračních kostek Atman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 20:06 JuraS Re: guli
tak kup krychli i s trubkou..a nebo kup za pakatelnou cenu 3 metrovou rouru pro elektrikáře a tu si uřízni podle potřeby a děr si do ní vyvrtej kolik chceš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2011 18:46 guli – Biomolitan bez trubky,len s dierou
Zdravím,potrebujem poradiť.Chcem si objednať čerpaciu hlavu+biomolitan no ten má v strede len dieru bez trubky.Neviem či to môže byť problém alebo je potrebné si trubku zohnať.Dakujem.
www.shopakva.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 15:19 R Muž romant [27981] Re: Denver
Tak po 8 měsících používíní bych považoval kostku biomolitanu za velmi dobře zaběhnutou. To, že je trochu cítit charakteristickým odérem je normálka. Kostka biomolitanu vydrží několik let. Obecně platí, že čím hnědší(při tekoucí vodě), tím lepší pro její funkci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 14:59 Žena Denver [1]
Chtěla bych se zeptat, jak dlouho vám vydrží kostka biomolitanu či bioakvacitu (10x10x16), dokud ji není třeba vyměnit? (Já ji mám 8 měsíců a je docela dost hnědá a jde cítit jak "staré hadry", i po promáchání, i když míň...). A při výměně je třeba novou kostku nějakou dobu nechat zajet nebo ji dát rovnou na filtr a druhou kostku vyhodit? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 17:19 Muž snehulda007 [850] Re: sollik
Ta stará je 10x6x3, ta nová je 15x6x4 cm. A je jemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 10:59 Muž sollik [257] - CichlidyRe: snehulda007
Jen pro zajímavost - jak velká je ta stará a ta nová kostka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.07.2011 20:13 R Muž romant [27981] Re: snehulda007
Nech to potom běhat 14 dní společně a můžeš to začít měnit. Ostatně to poznáš podle toho, že se ten molitan zašpiní a až skoro stratí svoji původní barvu, tak je připravenej na výměnu. To naočkování tím vymačkáním bordýlku ze zaběhnutýho filtru Ti s tím jenom pomůže. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 20:10 Muž snehulda007 [850] Re: romant
OK! Tak já upravim hlavu co mam připravenou do novýho nano a vrazim jí tam.Díky za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 20:06 Muž snehulda007 [850] Re: katterinecka
Já myslim že mám rostlin docela dost...3 anubiasy,dvě cryptocoryny, egeria a taková houština z hygrophily,že když se v ní schovala plata,tak jsem jí musel hodit buzolu, aby se dostala ven smich ... A to všechno v nějakých padesáti litrech... Teď vážně,když jsem začínal tak jsem si tady nechal naštěstí poradit,že rostliny dokážou s vodou divy, ale přeci jen platy dost nadělaj a já se bojim aby mi to neodskákali ančíci proto chci zvýšit účinnost filtru pomocí větší kostky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 19:55 R Muž romant [27981] Re: snehulda007
Neměj z toho strach, trochu toho pohybu vody rostlinám neublíží, ba právě naopak. Udělej to jak Ti radí kolega a bude to v pohodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2011 19:52 Muž snehulda007 [850] Re: kaqpo
Nad tím jsem taky přemýšlel, ale bojim se aby to nebylo zase moc (kvůli rostlinám) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2011 15:10 Muž kaqpo [7] Re: snehulda007
Ak ju chceš zabehnúť tak nechaj bežať starý filter a na novú kocku daj bublifuk a daj ju do akvária po týždni vymeň kocky a máš pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 20:09 Muž ales288 [1]
Hlavně to chce trpělivost v akvaristice nejde nic moc uspěchat. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 20:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: snehulda007
kdybys tam měl víc rostlin kterým by se dařilo tak by tě výměna filtru tolik nezasáhla. V zarostlých nepřerybněných nádržích je filtr skoro zbytečný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 19:58 Muž snehulda007 [850] Re: ales288
Supeer...to by mě zajímalo, proč aspoň něco nemůže jít jednoduše rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 20:05 Muž ales288 [1] Re: snehulda007
Jak říkám půjde to vše od znovu akorát tím vymačkáním ten proces urychlíš ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 20:02 Muž snehulda007 [850] Re: ales288
aha. Takže mi zase stoupnou NO látky a já budu tři týdny denně měnit vodu? Nebo by to nemělo být tak kritický?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 19:58 Muž ales288 [1]
Ta větší zajetá nebude jen jí můžeš urychlit v tom že na ní vymačkáš ten bordílek z té menší ALE TÍM JEN URYCHLÍŠ ZABÍHÁNÍ FILTRU!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 18:30 Muž snehulda007 [850] – výměna molitanové kostku
Ahojte,k filtrování používám čerpalo s biomolitanovou kostkou.Jak to mam udělat když jí chci vyměnit za větší,ale aby ta nová byla zajetá-aby v ní už byly bakterie?Když jsem s aq začínal tak jsem měl problémy s NO látkama a už to nechci opakovat. Díky za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 19:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: 1Jirina
pozor membrany jsou z gumy, a ta casem praska a puchri, takze treba me to foukalo na volno, ale kdyz jsem dal hadicku pod vodu tak nesly bubliny..... hodne stesti s reklamaci... je dobre mit vzdy zalozni motorek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 17:53 R Muž romant [27981] Re: 1Jirina
Pokud dáš tu hadičku přímo do vody a unikají bubliny, tak to tou membránou nebude. Nemáš někde na cestě toho vzduchu k filtru nějakou rozbočku(téčko) a neuniká to tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 17:39 1Jirina Re: fido16
Jo, díky moc, tak to budu asi reklamovat ten motorek. Mám ho tak 2 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 17:09 Muž fido16 [631] Re: 1Jirina
Co to znamená zanovní vzduchovací motorek? Jinak vidím to právě na membránu v tom vzduchovacím motorku bude prasklá a proto to netlačí vzduch. Motorek ti sám o sobě vrčet může ale pokud je prasklá membrána tak je mu to prd platné. Sežeň membránu nebo vyměň motorek za nový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 16:12 1Jirina – Bublifuk nejede
Ahoj, dneska jsem čistila akvárko jako vždyky, propláchla jsem i filtr a když jsem ho dala zpátky tak nejde. Nevím, kde se stala chyba. Mám tam zánovní vzduchovací motorek a elementkový molitanový filtr. Zkusila jsem i vyměnit hadičku a nic. Motorek jede normálně a když fouknu do hadičky, tak vyjdou bubliny, ale když to napojím zpátky na motorek, který vrčí jako vždycky, tak nic.Můžete mi někdo poradit prosím? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.05.2011 00:07 R Muž romant [27981] Re: ondrasheq
Tak, když se Ti tam nedostanou takhle, tak si je tam zaneseš s něčím jiným, třeba s rostlinama, tomu se nikdy nedá spolehlivě zabránit, ber to tak, že to k akváriu patří a to že se šneci přemnoží, není jejich vina, ale vina toho jak se okavárko kdo stará. Tu dobu na zabíhání akva bych jako tři týdny viděl jak s násadou šneků, tak bez nich. pokud byl ten filt na suchu, tak ale nevidím důvod k obavě, že si tam zaneseš šneky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 00:03 Muž ondrasheq [10] Re: romant
Přestože v původní nádrži bydlelo milion šneků? Prostě si do té nové nádrže nechci nic zanést - i za cenu toho, že budu novou nádrž další tři týdny zabíhat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23090x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505-biomolitan?od=601