Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 07:39 Muž Rakvista [20] Re: lhajek
dáš to na přísavky a problém u 40cm určitě nebude,vnitřní trubka se vysouvá podle hladiny,jezdí v takových vylisovaných kolejničkách uvnitř trubky ...myslím že tam i můžeš regulovat zda chceš aby víc sál z hladiny nebo od dna...
PS: pokud by k tomu nebyli ty držáky s přísavkama tak ti je můžu poslat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 07:25 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Zvažuji nákup filtru JBL CristalProfi e401 Greenline a k němu bych potřeboval skimmer. Ten by stačil např. od Dennerle tento: www.akvarista.cz/…
Co jsem se ale díval na video, tak trubka sání od filtru tam je nějaká vysunovací a přišla mě poměrně dlouhá. Nebude problém s připojením toho skimmeru v akva s celkovou výškou 40cm?
Případně jak tam je řešeno to vysouvání u sání filtru .... jestli nebude problém to uříznout na potřebnou délku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 19:55 jozip11 – problem s filtrem jbl 901
pred nésicem sem mnénil tesneni pod hlavu pri ubrani prutoku začal protekat a tež nejak špatne čisti pŕedfiltr neni moc zanesen jak byval před tim, Jozef

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 15:24 Muž Malapa [494] - Afrika – JBL Cristal Profi e901
Tak i u mě došlo na čištění hadic a filtr jede jako nový. Jen nevím kolikrát půjde odpojit hadice, než dojde k netěsnosti a budu je muset zkrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 07:31 Muž Sagittariusi [19]
Ďakujem Strojek a Heimdall :-). Filter bude zabehnutý tak to budem pomaličky meniť postupne :-).Ja som len myslel že či sa to napr. nerobí, že vo vrecku povesiť do akva aspoň na pár dní, týždňov a potom rovno dať do filtra aby sa mi to nejak v akva nerozhodilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2015 11:17 R Muž Silent [5949] Re: Sagittariusi
Pokud budeš hmoty měnit v zaběhlém filtru tak výměnu prováděj postupně např. koš po 14 dnech. Pokud filtr zaběhlý není proveď výměnu najednou. Máčet hmoty dopředu nemá valný význam takže já to nedělám. Maximálně provedu naočkování nových hmot kalem ze zaběhlého zdravého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2015 11:14 Muž Strojek [141] Re: Sagittariusi
staci proplachnout a vlozit ..nejlepe v akvarijni vode jak pises .musis pocitat s tim , ze je to pak jako uplne novy nezabehnuty filtr pri vymene vsech medii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 11:11 Muž Sagittariusi [19]
Ešte by som sa chcel opýtať, keď by som to menil tak macromech aj eheim substrate pro napríklad pri výmene vody nechať den močiť v odobratej vode z akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 11:09 Muž Sagittariusi [19] Re: karci17
Ďakujem.chcel som vedieť či tam má byť nejaká väčsia vôľa alebo nadoraz (aby aj správne tesnilo), lebo teraz tam tá vôla je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 09:43 karci17 Re: Sagittariusi
Daj ich tak, aby sa dal lahko pohodlne zatvorit filter. Vela brani sadnutiu kosov a tazkosti pri tesneni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 09:22 Muž Sagittariusi [19] Re: Heimdall
Ďakujem a ten micromec máš natlačený doplna?lebo origo balenie keramické guličky mi príde že by ich tam mohlo kľudne byť raz toľko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2015 08:23 R Muž Silent [5949] Re: Sagittariusi
Já nechávám horní Combiblok koš tak jak je a další koše od spodu: JBL MicroMec a v dalších Eheim Substrat pro a úplně navrch buď molitanový plátek nebo trochu filtrační vaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2015 08:16 Muž Sagittariusi [19] – e701
Ahojte, mám filter jbl e701 a len by som sa chcel opýtať aké máte zloženie košov, či ste nechali tak ako sa to dováža alebo máte nejaké zlepšováky? Za odpovede ďakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 19:24 Muž Spai [7] - Africká jezera Malawi a Tanganika, Střední Amerika.Re: Gabro
Ano zkušenosti jen ty nejlepší. Dobře se čistí. Je tichý a dají se odepnout uzavíratelné ventily. Při filtraci splňuje předepsané parametry. palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 20:39 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: drsnake
Mne sa osvedčilo pri čistení filtra úmyselne nechať v ňom nejaký vzduch a potom vždy trochu zatriasť, počkať na vyfúknutie a znovu... Ten vzduch vo vode má podobný účinok ako voda vo vzduchu - zoberie so sebou kopu špiny z rôznych nedostupných zákutí. Len je trochu nepríjemné, že do čerstvo vyčisteného akvária sa strieľajú kusy nánosov, ale ancíkovia a krevetky to akosi pojedia vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 18:21 Jindráš Re: romant
To jo,to je pravda,je to hnus,teď jsem to dodělal. Ještě,že jsem sám,ta by řvala,takovou hnědou slizárnu v koupelně!!! potlesk . Už to zas jede. -Drsnake-taky mě to napadlo,že mám slabý hadice. Co nadělám. Nechci nějaký nástavce dělat,to to radši vyčistím. A rovnou jsem odkalil a dolil 10l z RO. Legrace byla,že mi odkal.trubici jeden Akarák-zčernal-a napadal ji. potlesk Asi to byl nepřítel v jeho akvárku. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 17:36 R Muž romant [27987] Re: drsnake
Bakterie v hadicích filtru jsou jediný, kterých nikdy nelituju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 17:33 Muž drsnake [12] Re: Jindráš
Tak určitě jak zervan jsem názoru že v hadicích jsou bakterie a určitě by se to z čištěním nemělo přehánet, ale při čištění je to holt bláto na kartáčku a samozřejmě asi zmenšení prostoru je znát.Ona spousta lidí taky třeba nemá hadici 12/16 ale třeba 16/22. po zapnutí vyplého filtru z rampy vyletí vždy takovej mrdník... ale co sem už čet tak hadice maj asi všichni nák zasviněný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 15:36 Jindráš Re: zervan
Aha,super,děkuju. Mám hrozně tvrdou vodu,ale už ji koriguju z RO. Je to práce na půl hodiny,vyčistit hadice, (mám je blbě daný,špatně přístupný) ,takže to tak neva,jen jsem nevěděl,co to je. Děkuju.Možná,až srovnám vodu,tak to teda bude lepší. hop Je ale zajímavý,že tento problem neřeší majitelé jiných filtrů,čistí hadice třeba po půl roce,nebo i dýl. Jak to?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 15:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jindráš
Myslím, že to nie sú riasy, ale samotné baktérie alebo produkty ich činnosti. Na to naozaj žiaden predfilter ani výstupná vata nepomôžu. Všimol som si, že pri vyššom pH (tvrdšej vode) je toho podstatne viac ako pri nízkom pH (mäkká voda + CO2). A baktérie nemajú vraj v obľube nižšie pH.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 15:01 Jindráš Re: drsnake
S hadicema máš pravdu,čistím je každé tři týdny. Myslel jsem,že mi pomůže předfiltr,že zachytí bordel,to ano,voda ve filtru je čistá,a náplně relativně taky,takže tam bude údržba až,až... Ale hadice,to je jiné. Asi mi v nich roste hnusná,světle hnědá řasa,nebo co to je. A musím čistit a čistit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 10:27 Muž drsnake [12] Re: Jindráš
no ta rampa co byla dodaná k filtru je sice ze dvou dílů, ale je krátká.Když jsem dal jednu na bok, tak byla malá a nechtělo se mi řezat tu druhou a proud jako blázen.Pak jsem se hlavně dočet že je lepší když je rampa na zadní straně, ale to je z těch dvou kusů taky krátká a voda se točila jen v pravé půlce a skoro nic se nedostalo do leva k sání. Pořídíl jsem bílou el. trubku cca 90cm a zkusil po cca 6cm 2,5mm dírky a proud je takovej hodně slabej.Udělal jsem jinou kde je cca 9cm a dírky 1mm a proud je taky slabej, ale zde vidím že je potřeba je zvětšit protože je to zase málo. tak jsem doufal že někdo má právě již ozkoušeno něco ideálního pro stejnou délku a toto čerpadlo které jsem si myslel že je dostatečné, ale když se lehce zanesou hadice, tak je tlak hodně dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 16:42 Jindráš Re: drsnake
Mám e901. A nechal jsem původní,jen jsem dírky o 1mm zvětšil. A mám to nastavený tak,že mi voda z rampy jde obloučkem do akva a strhává vzduch,takže má pořád plnou hladinu bublinek,nevzduchuju. Mám černé trubičky a jdou napojit na sebe. Fakt jsem spokojený. Proč se Ti tvoje nelíbí? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 16:36 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: drsnake
Postupně bych zkoušel a případně přidával :) já taky navrtaval rampu protože dělala zbytečně proud tak sem na původní udělal Vždycky ještě dírku mezi dvě a ok :) max si udělej dírky fakt malým vrtačka a pak je zvetsuj podle potřeby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2015 09:43 Muž drsnake [12] – e901 rampa 90cm
Ahoj, pořídíl černou trubku a než ji zase vyvrtám, rád bych se zeptat zda někdo nemá taky kombinaci jako já aby doporučil po kolika cm a jak velké dírky má.
Z původní bílou co stála 30% toho co ta černá jsem dělal dva pokusy a ani z jednoho jsem nebyl vyloženě nadšen.

e901
a akva má šířku 100cm (40x50x100)

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 20:17 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Njn, jsem strašnej tyran a vrah dělnický třídy. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2015 20:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
romant napsal: Jedna ze života
A já si bláhově myslel že má vodního živočicha rád , a von si s ním vypodkládává těsnění ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 20:11 karci17 Re: MonterMonty
Mne pretekalo tesnenie (901e - 1rok) pod hlavou len ked som stiahol vystup na polovicu (dlho trvalo kym som na to dosiel preco mam pod skrinkou vodu len obcas :) ). Nepomohlo otocenie tesnenia ani mazanie. Dal som nove a odvtedy mam pokoj nech priskrtim ako chcem (5 mesiacov). Toto mi urobila uz aj jedna e401.Druha e401 bez problemu.
PS: Skrtil som pri vymene vody aby z rurky nestriekala voda nad akva a ak som zabudol znova dat naplno a menil vodu vecer, tak rano par litrov bolo cucnutych v skrinke a pod nou :) - pre info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 18:29 Jindráš Re: králas
Já to mám teď takhle-dole keram.kroužky,pak keram.koule,pak byl Zeolit-ten jsem včera vyndal,přestaly jít rostliny a na foru jsem četl,že je to kvůli Zeolitu,tak letěl-po 3 týdnech do koše a mám tam -zatím-orig.molitan, a úplně nahoře jsou lávové granule. Máš to parádní. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 18:09 králas Re: Jindráš
Mám od spoda:1 zeolit,2 Sera siporax,3 Biomolitan PPI20,4 Biomolitan PPI30. Ty Biomolitany jsem si nechal udělat na míru ve Viváriu v Mělníce. Origo byly prořezaný na případný jiný média(akt.uhlí apod..)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 17:55 králas Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku Díky za radu (i ostatním). Těsnění jsem otočil, běží asi půl hoďky a vypadá, že nepoteče. Jinak e900 mám tři roky. Myslel jsem po půl roce jako obvykle, jako obvykle :-).Pro jistotu mám vaničku :-). Ještě jednou díky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 17:15 Jindráš Re: králas
Ahoj,mám e901. Půl roku. Absolutně bez problému. A to jsem ho už snad 5x otvíral-výměna molitanů za keramiku a lávové granule.To těsnění pod hlavu jsem si vyžádal u prodejce-náhradní. Hned mi ho dali. Můžeš ho mít i zmáčknuté,vyndat a otočit těsnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 16:54 R Muž romant [27987] Re: králas
Jedna ze života. Co já jsem se natrápil s protékajícím filtrem pod hlavou, tedy tím těsněním, byl to Eheim a příčinou byl rozmáčknutej šnek. Těsnění jsem otočil a šneka zatlačil ještě hlouběji do drážky, no začínal jsem vidět pomalu rudě a asi 156 pokus byl úspěšný. :) Jinak samozřejmě co psal Monty, vo tom žádná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 16:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: králas
Mázni vazelinou , nebo řepkovým olejem , otoč ho vzhůru nohama , zkontroluj jestli jsi dobře usadil koše uvnitř , po půl roce je hloupost aby to teklo , chyba bude jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 16:12 králas – e900 protéká
Zdravím,má někdo zkušenost s protékajícím kanystrovým fitrem? Po půl roce, jsem jako obvykle čistil filtr a po dvou hodinách louže pod akva. Začal protékat kolem těsnění hlavy. Je to na výměnu těsnění, nebo stačí těsnění máznout vazelínou. Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 13:10 Jindráš Re: MonterMonty
To Ti nezávidím. Já mám e901. Půl roku. A ani jeden problém,jen jsem měl ucpané hadice. Ale to už je vyřešené,předfiltr místo sacího koše. A vyměnil jsem všechny molitany za keramiku,Zeolit a lávové granule. Vůbec ho neslyším. Postavil jsem ho ve skříňce pod akva,na molitanovou podložku na sezení a hadice jsem v díře,kudy jdou ven,podložil kusem molitanu. A vůbec o něm nevím,kdyby nejela hladina. Já osobně jsem s JBL naprosto spokojen,po všech stránkách. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 11:55 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – neustálé zavzdušnění filtru
věčný problém tohohle filtru , včera jsem si na něj posvítil rozzureny . mám filtr kvůli předělávání akva zaplej jen v kýbli s vodou na zemi , když jsem prosvítil baterkou nasávací hadice v místě napojen na plastové příruby , a ejhle , sem tam bulinka , zaříznul jsem vytahané konce hadice , nasadil, zašrouboval zajištovací matky a ... pořád bublinky ..
Matky jsem sundal , nasadil na doraz hadice bez nich a cca od desíti večera doted filtr ani nepíp hop , pro jistotu hadice v místě napojení stáhnu motexkou nebo stahovacími pásky aby se časem až se hadice vytahaj nesklouzly dolů .
Třeba se to někomu bude hodit , mě tady to chrochtání budilo i kolikrát ze spaní ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 21:28 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: xnor
Kolena jsem proplách, tak už jen hadice, nebo ten připojovací ventil na filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 20:26 Muž xnor [71] Re: Malapa
Doporučuji zkontrolovat koleno na sání. Mě se ucpalo cca po 1 měsíci. Jinak čistím filtr jednou za rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 19:53 karci17 Re: Jindráš
Je dobre hodit na nasavanie kocku biomolitanu (ja mam tusim zrnitost 20 s rozmermi 5x8x8 cm a raz za 2-3 tyzdne vyplachnem a filter si svisti kludne bez tak casteho cistenia.

PS: Vycistenie rotora mozes aj v zaruke. Hlavne si daj pozor na to, aby ti nevypadla oska na zem ci stol - je keramicka a velmi rada sa lame. Samotna sa neda kupit iba ako cely rotor tusim za 17Eur...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 18:15 Jindráš Re: Malapa
Já to mám taky blbý,mám -rohové-akva a hrozně blbě se tam dostávám. Moc jsem nepočítal s tím,že tam budu muset tak často. Ale neva,stojí to za to. Uvidíš. dej,prosím,pak vědět. JDE JEN O POPRVÉ ;-) Podruhé už to bude pohoda. :) Zato,jak to teď jede,to stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 18:10 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Jindráš
No to nemám radost. Hadice jsou dost natěsno provlečené za nádrží, takže blbě přístupné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 18:08 R Muž romant [27987] Re: Jindráš
To není "nemoc" těchto filtrů, to je "nemoc" těchto akvárií. ;-) Originalita každý jediný nádrže je zde zae na prvním místě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 17:49 Jindráš Re: Malapa
Ahoj,přesně tohle jsem řešil,tady na foru-čištění hadic. Taky mi to kleslo,průtok. Vše jsem vyčistil a stejné. Tak jsem-po necelých 2měs.provozu sundal hadice a NEVĚŘIL JSEM,co tam bylo bordelu. Vyčistil jsem je,vytlačil ten binec,propláchl,dal zpět - a musel jsem hned snížit průtok. Lítalo to,jak nové. Asi je to nemoc těhle filtrů,nebo co. Mám taky 901e. A včera jsem -po měsíci-je čistil znovu. Dnes jsem,po poradě tady-sundal sací košík a dal tam kostku molitanu,10x5x5. Cca. Ať to nejde do filtru. Musíš hadice vyčistit a uvidíš!! Je to tak. potlesk A u téma-hadice-píšu,co tam dám za jiná media,místo toho modrého molitanu. Ten je hrozně hrubý. Dal jsem nahoru i filtr.vatu,ale moc to nepomohlo,ve vodě je dost malinkého bordelu. Hodně to vyřešil ten -předfiltr-. Hadice jsem nechápal,jiní je tu čistí třeba po roce. Je to určitě-myslím- tím hodně hrubým molitanem vevnitř. coze Rotor jsem nečistil,ani bych to nedělal,je v záruce,4 roky celý filtr a nevím,jestli se to může. Hadice vyčistit a uvidíš!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 17:36 karci17 Re: Malapa
Vypucuj aj rotor - opatrne vytiahni aby si nezlomil osku a vycisti. Neuskodi obcas preplachnut hadice a kohuty - mne staci pustit horucu vodu do nich, pockat a tak 3x a prietok je zase ako novy. ten kohut preplachnes tak, ze ho vytiahnes, na boku ma taky vystupok a ten jemne potoc kliestami - jemne - tym ho otvoris a preplachni a vrat do povodnej polohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2015 16:53 Muž Malapa [494] - Afrika – Pokles průtoku
Mám problém, u Filtru JBL Cristal Profi e901 mi klesl průtok tak na třetinu. Náplně vyprány, prostor rotoru vyčištěn. Jen do čištění hadic se mi nechce, ale je divné, že by se tak najednou přicpaly. Na pohled v nich nic vidět není. Máte s tím někdo zkušenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2015 07:59 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Heimdall
Děkuji,hned jim volám palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2015 23:44 R Muž Silent [5949] Re: Sputnik
Výhradním dovozcem sortimentu JBL pro ČR je firma Martypet s.r.o. www.martypet.com/… zkus jim napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 21:49 Muž Sputnik [12] - Rostliny – pomoc prosím.
Tož katastrofa,tak dneska se mi podařilo zodpovědně ulomit packy na hlavě 1501 za které se zachycují klipsy.Neptejte se jak,prostě se to podařilo.Na všech čtyřech.Paráda. :-(
Nenašel by se tu někdo kdo by dal kontakt na dovozce JBL?
Nebo neválí se někomu hlava někde v koutě?
Nevím jak to řešit,jako běžný náhradní díl to sehnat nejde :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 14:42 Muž Rakvista [20] Re: Jaryn1974
já to poskáladal tak že jsem nechal horní jemný molitan,pod něj dal vatu,následuje koš s supstrat pro a mickromech JBL,koš se substrat pro a na dno vatu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=951