Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 16:51 Muž paradoKs [198] Re: TRULY
A právě proto jsem se zmínil o kvalitě vnějších filtru. Ať si to nechaj ;-)
Ale i tak mě zkušenosti nevykazuji nic takového, že by se filtr ucpaval, jestli tam někdo dá různá média špatným směrem, je to již jiná věc. Uvnitř je hrubý predfiltr, aby voda mohla bez problémů protekat. Já to předtím porizoval právě z důvodu estetických a praktických... Ale bohužel smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 15:23 Muž TRULY [164] Re: paradoKs
je to hlavne o tom aby sa ten filter neotváral často. Radšej vyčistím malu hubku pred filtrom ako by som ho mal otvarat. Samozrejme ak ma niekto zdrave rastliny a je ich malo tak ho nebude otvarat aj bez hubky pol roka. Ale ak mas zarastene akva a prsote listy padaju tak to ma význam. Hlavne koli tomu že každý kto ma vonkajší filter sa určite aspon trošku obáva pretečenia. Takže čím mensia manipulacia s otvaranim a zatvaranim tak menšia šanca na pretečenie. Tým padom mi to asi stojí za tu špongiu aj ked efekt je diskutabilný.
Vela rastlin - viac odpadu, a či to filter všetko dokáže v pohode rozložiť je otazne.
Samozrejme robi sa udržba a listy sa zbieraju a možno použiť aj skimmer ale tak to je na dlhu diskusiu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 14:54 Muž paradoKs [198]
Taky nechápu zdejší vylepsovak dávat molitan či akvacit na sání v akváriu. Na jo hrubé nečistoty tam je sací koš (spíš aby to nevcuclo ryby) a i ten já jen v akva uvolnim a pošlu do filtru. Vše velké se má ve správné filtraci rozložit na malé a ještě menší a nic... Přesně jak zaznělo, mizí tím největší výhoda vnějšího filtru.
Obsah filtracniho objemu mi vyhovuje až po vlastní konstrukci cca 19l na 240l akva. na komerční výrobce jsem zanevrel, delaj z lidí blbce a jejich výrobky moc neposlouzi. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 13:23 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Já mám střední TM20 a je to ok. Pokud chceš velké ryby, bude lepši ten nejhrubší TM10.
Edit @ Honcka:
Mám JBL901 a výkon to mizerný i čisté bez předfiltru. Chybí mi koncovka z filtru, co by trochu roztočila vodu v akváriu. Průtok má kolem 450l/h, což by mělo dělat mnohem lepší proud než to dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 13:01 Muž honcka [39] Re: NHKG
Je to mozny, ja mam ten nejslabsi e401, kdyz jsem tam mel predfiltr, tak jsem ho musel cistit cca 1x za 14 dni a pokazdy se mi z nej pri vyndavani dostalo celkem dost bordelu zpet do akvarka, protoze mi pak celkem dost klesal vykon, tak jsem ho dal pryc a ted cistim hlavni flitr cca jednou za 2 mesice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 12:58 Muž TRULY [164]
oka vdaka, tak kupim este dne tu lekarsku vazelinu + kocku nejaku. Odporučate nejaku hrubku ? myslím hustotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2016 12:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: honcka
Jenomže bez předfiltru bude co pár týdnů otevírat filtr. S předfiltrem stačí co pár týdnů proprat ten předfiltr. Trocha bordelu ničemu nevadí. Hlavní výhoda externích filtrů je objem filtračních médií, který nezavází v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 12:55 R Muž afc1886 [14703] Re: honcka
Dej si malou kostku bioakvacitu a nebudeš muset tak často lézt do filtru.Já používám na těsnění neparfémovanou lékařskou vazelinu.Je levná a udělá stejnou službu jako drahé spreje a vazeliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 12:53 Muž TRULY [164]
sahat do akva by mi nevadilo ak to má význam. Teda že to nemusim vyberať hore dole ako teraz každý týžden pri eheim pickup. Toto sa isto nezanesie tak rýchlo ale dal by som to tam aj koli rybám a možnemu poteru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 12:49 Muž honcka [39] Re: martinCA
Imho u predfiltru se straci ta vyhoda externiho filtru, ze se nemusi sahat a vyndavat neco z akvarka a taky behem vyndavani z toho neutika bordel
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 12:37 Muž martinCA [33] Re: TRULY
vacsina tesneni bola mazana od vyroby ak sa dobre pamatam, nasledne som to striekal eheim silikonovym sprejom. a ja som urcite fanusik predfiltra, zachyti to aj mensie svinstvo ktore inak upcha molitany na vstupe do filtra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 12:30 Muž TRULY [164]
ahojte, ak sa mi dnes podari tak spustim konečne akva aj filter. Chcem sa len spýtať či je nutne premazať tie tesnenia vazelinou alebo nie.
+ či tam nahodiť na nasavaciu trubku nejaku molitanovu kocku aby mi to nenasalo opadnute listky atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 16:24 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: azalka
prohlédni si hadici na sání, na kolínku k potrubí se sacím košem určitě přisáváš vzduch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 15:12 Muž martinCA [33]
vzdy ked cistim, tak potom odstrihnem kusok z hadic, aby som ich nasadzoval "na cerstvo" . oni sa casom roztahaju a uz tak dobre nedrzia. takze dlzku nechaj, casom budu kratsie a kratsie. nie nevyhnutne, tiez som vymenil jbl hadice za eheim, mam z nich lepsi pocit (jbl taka zuvackovejsia guma, eheim tvrdsie blizsie k trubke)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2016 14:28 R Muž afc1886 [14703] Re: azalka
Razantně bych nezkracoval,nikdy nevíš,kdy budeš potřebovat trochu delší.Já používám vazelinu pokaždé,když už mám filtr rozebraný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 14:24 Žena azalka [38] Re: honcka
OK, říkala jsem si, že nový zařízení by snad nějakou dobu podobnou údržbu nemělo vyžadovat, ale vyzkouším všechno. Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 14:23 Žena azalka [38] Re: afc1886
Kontrolovala jsem utáhnutí šroubů a sucho kolem. Ale je fakt, že ty hadice jsou hodně dlouhé, hlavně jedna. Zkusím razantně zkrátit a uvidím. Jestli je řešení tak jednoduché, tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 14:20 Muž honcka [39]
Skusil bych promáznout všechna těsnění lékařskou vazelínou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2016 13:56 R Muž afc1886 [14703] Re: azalka
Zajímalo by mě,jak jsi kontrolovala těsnost hadic.To,že u nich není kapička vody ještě neznamená,že nemůže přisávat vzduch.Já bych ty hadice trochu zkrátil a znovu pořádně nasadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 13:45 Žena azalka [38] – Bubliny z JBL CristalProfi e1901
Prosím majitele JBL CristalProfi o radu - od letošního července mám v provozu typ e1901 a z vývodu trubek umístěném pod hladinou v akváriu jde neustále spolu s proudem vody i proud drobounkých bublinek, jakoby byl filtr nebo filtrační hmoty zavzdušněné. Při "zacloumáním" tělem filtru se ozve charakteristický zvuk vzduchu nasávaného do vody a ve vodě v nádrži se na pár okamžiků objeví veliké množství i větších bublinek. Filtr jsem už i čistila a vždy byly filtrační hmoty pečlivě vyždímány a napuštěny vodou, proto téměř vylučuju, že by šlo o zbytkový vzduch po čištění a znovu spuštění filtru. I kdyby, trvalo by to maximálně v řádu dnů a ne neustále. Stejně tak jsem několikrát pečlivě kontrolovala těsnost hadic a jejich připojení. Navíc konkrétně můj filtr je kus, který prošel výstupní kontrolou výrobce - při jeho rozbalení byl uvnitř vlhký a našla jsem lísteček s touto informací. I proto nechápu, že by filtr někde nasával vodu. Doufám, že jsem to popsala pochopitelně. stydim
Je to normální? Mám pocit, že to zavzdušňování akvária mi "napomáhá" problémům s řasami, i proto se toho chci zbavit. Mám zkusit zkrátit hadice, jak se psalo níže..? Díky moc za každou radu!
PS: Přerybněno nemám. ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 11:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Rado00000001
na e901 jsou hadice 12/16 ,tak si sežen hadice 10/14 , mě to pomohlo -nemusí to být nutně hadice primárně určené pro akvarijní filtry, použij pana Goooogla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2016 07:29 Rado00000001 Re: MonterMonty
Ďakujem za reakciu, iné hadice máš na mysli, inej akva značky, alebo úplne iné hadice? Asi sa budem musieť poobzerať aj ja po niečom :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 22:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Rado00000001
Mně to dělalo taky potíže , neštěstí jsou nedokonalé náústky přechodu plastových fitinek na hadice , hadice se celkem rychle roztáhly v místě nasazení , vyměnil jsem je za jiné ,myslím i o 2mm užší a bylo po rachtání vzduchu , když jsem originál hadice zakrátil na obou koncích ,jak radí kolega , vydrželo to tak tři tejdny ,pak zase rachot že jsem se i v noci budil že teče akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 21:32 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: romant
Patentky dostávají už minimálně, jen pro zpestření. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 19:20 R Muž romant [27987] Re: Malapa
Taky nechápu proč bych se nemohl zeptat na hnojení a je mě jedno jesli je a nebo to není trend. :) Pokud se jedná o tu afriku, tak bych vyřadil z krmení patentky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2016 18:58 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: romant
Filtr slizovatý není, teda nebyl naposeldy, když jsem ho čistil. Prakticky jen čistím hadice, filtr se neucpává.
Hnojivo? To se dává na pole, proč bych ho dával do akvária? Nechápu tenhle trend, akvárium je pro ryby, ty poskytnou živiny pro rostliny, pokud v akváriu jako dekorace jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 18:26 Rado00000001 Re: koyack
Už som aj predfilter v akva aj v predfilter v jbl, aj jednu náplň z troch, teraz to stále bubla, ale to bude asi zo vzduchu z toho prania molitanu, takže uvidíme, Ďakujem za pomoc love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 18:18 Muž koyack [87] Re: Rado00000001
Zkuste vyčistit předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 18:05 Rado00000001 Re: romant
Tak prepáč teda, každopádne, problém sa skrátenim hadíc nevyriešil. Vďaka za info ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 17:46 R Muž romant [27987] Re: Rado00000001
Reagoval jsem skutečně na Malapu, ostatně ten tvůj problém zřejmě správně pojmenoval. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 17:24 Rado00000001 Re: romant
Filter ide od kúpy nonostop, ešte som dnu nenazeral, náplne sú pôvodné, až na ten molitan na vstupe, a hnojim profito, ale asi 1/4 odporúčanej dávky, a aj tak každý týždeň striham za vedro :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 17:03 R Muž romant [27987] Re: Malapa
Jaký máš média a jak vypadají? Jsou taky slizovatý, čistíš je taky tak často, nebo jejich část? Používáš nějaký hnojivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 16:59 Rado00000001 Re: Malapa
Aha, tak nejak som to tušil, ale keďže neviem kde, musím skrátiť obe hadice na obidvoch koncoch, a v podstate ja som tie hadice ešte ani nemal odmontovane. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2016 16:57 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Rado00000001
To není žádný problém, je to běžná závada. Přisává to vzduch v místě napojení hadice na armaturu. Stačí sací hadici o centimetr zkrátit a je po problému. Ale jak se hadice často rozpojují, problém se bude opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 16:42 Rado00000001 – Zavzdušnovanie?
Mám e901, ma niečo cez pol roka, do teraz s ním nebol žiadny problém, kvalitný, tichý, výkonný, na nasavaní je ďalší molitan ako predfilter, ale poslednú dobu, začal čoraz intenzívnejšie "hučať". Raz za 10-15 min, sa tam pravdepodobne nazhromazduje vzduch, aj keď mi nie je známe odkiaľ, a vrtulka ho začne rozbíjať a vyháňať von, toto trvá asi pol minúty, a celý cyklus sa opakuje. Zaujímalo by ma, či to môže byť aj zanesenym filtrom/predfiltrom, alebo to má jednoznačne za následok nejaká netesnosť, pýtam sa radšej, nechcem ho zbytočne rozoberať, aby som to nezhoršil. Všetky tesnenia boli namazane vazelinou. Máte niekto podobnú skúsenosť? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 05:15 R Muž afc1886 [14703] Re: Malapa
Mi pomohl předfilt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Malapa
to budou nejen kolonie bakterií , nemáš přerybněno ?
edit - koukám na to-za mě ten filtr je slabej na takovej objem , měl jsem ho na 250L ,taky dost ryb a bylo to už fakt na ostří nože ,ty tam nemáš kytky .... posílil bych filtraci , popř vyzkoušel zeolit ,nebo jiný fil. materiál k odstranení N látek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:39 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: MonterMonty
Taková hnědá slůizká hmota se tvoří jak v hadici na světle, tak i v černé plastové trubce. Světlem to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 21:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Malapa
nemáš je na světle ? mě tady jednou někdo sprdnul že hadice nečistil nikdy a má je furt čisté -obalujou to smrštovací bužírkou kvůli řasám které v nich začnou bujet když jsou na světle , já čistím tak jednou za dva měsíce a ruce mi u toho teda neupadnou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 20:46 Muž Malapa [494] - Afrika – hadice
Jak řešíte ucpávající se hadice? Maximálně každé tři týdny je musím čistit, průtok klesne prakticky k nule. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 13:50 Muž Bin [144] - Amerika
prídam svoju skúsenosť, mám doma dve e901 jednu mam asi meter od hlavy a spím pri tom ako batoľa. Skôr ma budí a hnevá a riadne hučí atman at f301 ktorý mam v 12 litrovke.

a inak ani som skrinku neobkladal nejakými antizvučnými/vibračnými a inými serepetičkami. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2016 13:28 Muž honcka [39] Re: TRULY
Protoze hlucnost je subjektivni dojem, jinak bude hlucnost hodnotit clovek, co ma akvarko v kuchyni, kde je dost jinejch parazitnich hluku a jinak, kdo ma akvarko v loznici. Taky kazdej je na to jinak haklivej, moji zene vadi pustenej pocitac pres noc a me ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 13:17 Muž TRULY [164] Re: honcka
mame preco?
Ked nieco kupujes tiez si najprv pozistujes co a ako alebo je lepsie to menit kazdy tyzden a zabehovat akvarium pol roka kym najdem spravny filter?
Preto sa pytam aby som znizil riziko na minimum. Viem ze je moznost ho vratit a ak to bude nutne tak to soravim. Dufam ze nebudem musiet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 13:10 Muž honcka [39] Re: TRULY
Vy na slovesku nemate moznost vratit zbozi do 14 dnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 19:33 Muž TRULY [164] Re: martinCA
tak ja to dam do skrinky s dvierkami.
Na spodok antivibracnu podlozku ktora sa pouziva pod pracku z hornbachu.
Steny zajtra oblozim plsťou asi 4-5mm.
A na dvierka dam asi odhlucnovaciu penu (pouziva sa v podobna v studiach na steny) ktoru som povodne mal dat do dveri na aute. Taka ta s kopcekami ale lacnejsia verzia aj menej ucinna oproti profi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 19:24 Muž martinCA [33] Re: TRULY
ked som pri tom filtry spal, tak som cez neho poskladal velku hrubku deku a bolo vyriesene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 18:41 Muž TRULY [164] Re: romant
tak eheim by som bral ale tak musel by som robiť v IT sektore :-D
Už som skoro sam seba zlomil na čerpaciu hlavu s molitanom, ale tam zase sa babrať so špongiou a aj tie filtračne hlavy hučia tak.... Navyše chcem to akva spraviť aby dobre bolo tak zase tam pchať niečo do vnutra nejaku oštaru som nechcel.
Inač ako píšeš je tam možnosť toho vrátenia ak by to hučalo, chrapčalo. Skoda že za tie peniaze človek nedostane aj nejaký vstavaný ohrievač a nejake čidlo prietoku :) ale to by som už asi musel dať o 2 stovky e naviac :-D prkotina za par eur ale ked to dáš do plastu tak to stojí 5 krat viac. Nuž hobby je hobby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2016 18:28 R Muž romant [27987] Re: TRULY
Ono to bude vždycky vysoce individuální záležitost, každý máme práh akceptace hlučnosti někde jinde. Už mě prošlo rukama docela hodně filtrů různých značek a mohu napsat, že se mezi jednotlivejma značkama vždy nějakj ten chraplák najde, ale pokud ta smůla prostě potká tebe, budeš mít filtr novej, bude v záruce a s tím se dá vcelku dobře naložit. Já osobně bych si ho pořídil, tedy i když jsem Eheimovej mantrista. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 18:16 Muž TRULY [164]
akva už mam predobjednane a zajtra objednavam filter 1501e takže máte poslednu šancu mi to nejako odobriť alebo vyhovoriť :-D
hlavne tou možnou hlučnosťou :-D
POčuvam posledne kriticke a chvalne reči na tento filter tak píšte :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 17:22 Acinonyx Re: martinCA
Plne suhlasim, a to, ze je akvaristika niche hobby tu uplne zaklincovava.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=451