Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 17:20 Muž O.Tom [439] Re: Yirka
Když novinka tak novinka... jako poslední řada EHEIM prof 4+, kde celá změna oproti předchozí řadě je v nesmyslném ventilu, kterým můžeš obejít tok vody skrz filtrační náplně a otevřít cestu ze vstupu hned na výstup.
Novinka, která ti dle EHEIMu umožní odložit čištění filtru, když se náplně moc zanesou a začne klesat průtok... taková stupidita... filtr přestane filtrovat a stane se znej nesmyslný honič vody.

Nebo jejich předchozí novinka, nová řada eXperience... prd nová řada, přejmenování a znovuoživení řady Prof. 2
Podle manuálu jsou všechny díly totožné s řadou prof 2, prostě přejmenovali 10 let staré filtry a vydali je znovu s jiným názvem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:42 Muž Yirka [9122] Re: martinCA
No vidíš, a já si určitý konzervatismus v akvaristice pochvaluji.
Ono když novinku, tak novinku, ne změnit nepodstatný detail, na 3 měsíce dát slevu a pak to natáhnout, jak je to běžné jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 16:32 Muž martinCA [33]
celkovo, v akvaristickom "priemysle" nie je problem predavat 6 rocne vyrobky oznacene ako novinka atd. Tu zastal cas. Extremne nizky tlak na inovaciu, a tomu umerne sa potom sprava aj cenova hladina, ktoru nic netlaci nadol. Co ked je to hrca plastu za 130e, ludia to kupuju lebo nemaju co ine kupit, konkurencia je tiez spokojna ze sa nic nemina na vyvoj a ceny ich plastovych haraburd zostavaju cele roky na rovnakej urovni.

vo svojom druhom hobby som si zvykol, ze kazdorocne je na trhu novy vyrobok ktory zraza cenu toho predosleho, nonstop testovanie, vylepsovanie, snaha utiect konkurencii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 13:34 Muž TRULY [164] Re: afc1886
tak ja nevravim že to ma vyrábať ticho heh :) Ale tak ked vieme všetci že tá oska jednoducho ak sa zanesie tak je tichšia tak potom treba to puzdro osky vyrobiť z niečoho kvalitnejšieho alebo ja fakt neviem, nejdem teraz spekulovať, ešte niečo vymyslim a vy mi to ukradnete :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2016 13:06 R Muž afc1886 [14655] Re: TRULY
Nic nemůže být absolutně tiché,když tam jsou nějaké pohyby,ať už průtok vody nebo vrtulky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 12:01 Muž TRULY [164]
nepochopim že to v dnešnej dobe nedokážu spraviť tak aby to bolo absolutne tiche. Ono keby tie filtre stali 30eur tak nepoviem ani slovo. V podstate vacsiu hodnotu ako 30e určite nemaju. Plastove vedro, jedno čerpadlo, par tesneni, dve hadice a zopar špongii. Ziadna veda, žiaden displej, žiaden ohrievač, žiaden termostat, žiadna autoochrana, žiadne senzory znečistenia nič.
Za 130e to malo mať minimalne merač prietoku, ohrev a možno aj vstavaný NO3 merač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 11:51 kocmim Re: scorpio163
ja mam e901, uz dva mesice a v noci taky trochu slysitelne vrni, ale mam to v obyvaku, takze me to nestve :)

Kazdopadne mi nepripada, ze by hlasitost vrneni s casem klesala. A priznam se, kdyby ten muj byl v loznici u postele, tak bych ho nejspis vratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 07:01 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: ondralomnice
Ptát se na hlučnost filtru (nebo čehokoliv) někoho cizího je nesmysl. Každý vnímá hlučnost jinak a každý filtr může mít hlučnost nepatrně jinou.
Jinak v nové spuštěném filtru je vždy také spousta vzduchu ve filtračních naplnich a ten se ven dostává řadu dní.
To co napsal afc1886 o obalení osičky je pravda. Mám trochu hlučnější čerpadlo ve filtru vzdy asi 14dni po vyčištění. A pak je klid do dalsiho čištění. Když bylo nové tak to trvalo skoro měsíc než se uklidnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 19:55 Muž ondralomnice [81] Re: scorpio163
mám 701čku už více než 3 roky a je prostě slyšet . Nemám ho ve skříňce ale za skříňkou( rohová skříňka a za ní je místa akorát na filtr) v obejváku tak to nevadí, ale v noci když je klid tak je prostě slyšet vrnění (nikde se nic nedotýká), ale jinak naprostá spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 19:51 Muž TRULY [164] Re: scorpio163
je to velmi diskutabilne. Niekomu huci niekomu nehuci niekomu nehuci tetra a inemu zas tetra tecie. Takze asi tak. Skus tetru ked nie vratis
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 19:48 Muž TRULY [164]
myslim ze do popisu temy mozte pridat uz aj e1901 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 18:21 scorpio163
Tak to teda nic moc.. To asi vrátím a vydám se na tetratec, ty jsou prý neslyšitelné... Což jsem ale slyšel i u tadytoho, že je absolutně tichý. Hadice se nedotýkají, s dotýkáním to bylo jak zbíječka :-D Já teda zrovna lehký spaní nemám, ale ten zvuk je šílenej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 18:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: scorpio163
Můj e901 je slyšet i po půl roce provozu. Mám ho v ložnici a se** mě tím, ale spát se u toho dá bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 17:54 karci17 Re: scorpio163
Hlavne si daj pozor, aby sa Ti nedotykali hadice skrinky. Vtedy vie pekne povrkavat :) Aspon mna na 401 aj 901-ke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 17:52 R Muž afc1886 [14655] Re: scorpio163
Trochu se obalí osička a filtr je tišší.Nebo nepřisává ti někde trochu vzduch?Rozhodnutí co dál je jenom na tobě,já jenom napsal svou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 17:42 scorpio163 Re: afc1886
Jen aby mě ta chvilka nestála zbytečně možnost odstoupení od smlouvy... Až se zanese, tak se max zmenší průtok filtru, ale vrčet bude stále, ne? Vrčení se ozývá z hlavy filtru, čemuž podle mě zanesení nepomůže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 17:20 R Muž afc1886 [14655] Re: scorpio163
Dej tomu trochu času,až se trochu zanese měl by být tišší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 17:17 scorpio163 – Hlučnost filtru e701
Mohu se zeptat, jak je e701 hlučný? V pátek mi přišel poštou, zapojil jsem ho a neustále vrčí. Není to extra hlasité, ale určitě vrčí víc, než vnitřní filtr, co jsem měl doposud. Vzduch je z něj důkladně vyklepán, zkoušeno několikrát. Mám ho zavřený ve skřínce, cca 2 metry od hlavy při spaní a nedá se u toho skoro usnout, jak je to otravné. Filtr nijak nevibruje, takže polystyren na podložení nepomohl. Je to tedy v pořádku a budu si na to muset zvyknout, nebo je tam nějaká vada? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 21:27 Muž TRULY [164] Re: afc1886
Tak to by malo byt v pohode. Pozeral som len tak ceny na hadice tak 3€/1m :-D chore
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 21:05 R Muž afc1886 [14655] Re: TRULY
Jsou dost dlouhé,nemám problém vytáhnout filtr ven a odpojit mimo skříňku.Délka hadic je metr a půl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 21:01 Muž TRULY [164] Re: afc1886
super pomohlo! a dakujem za ochotu :)
Trapim sa s nacrtom stojana. Zajtra to idem pozvarat tak sa to snazim doviest k dokonalosti. Problemom je vyska celeho stojana kedze ho musim dat na nohy 10cm koli podlahe. Cize cele to bude mat az 80cm. Co zas pri malom dietati nieje odveci :-D
Preto mi ostava vo vnutry koli vystuhe z joklu a dtd dosky pod filtrom len 11cm. Tak ale ak vravis ze staci tak suoer. Len sa modlim aby dlzka hadic bola dostatocna na to aby som vedek fikter vytiahnut v pohode vonku, ale ked tak rozmyslam ako vravis ze staci zavriet ventili a vyklopit a vytiahnut. Cisto teoreticky su hadice tak dlhe aby som ho vytiahol aj zapojeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2016 20:14 R Muž afc1886 [14655] Re: TRULY
Fotka k příspěvku Výška filtru od země po nejvyšší bod(beru matici od hadic-viz obrázek níže) je 48 cm.Kolik místa potřebuješ nad filtrem nechám na tobě.Stačí tam strčit ruku zavřít ventily a vysunout ty ventily.Já mám nad filtrem 14cm místa a stačilo by i míň.
EDIT- fotka je strašná,já vím,ale nechtělo se mi pro foťák,tak jsem to cvakl tabletem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 19:47 Muž TRULY [164]
vietw mi povedat kolko cm potrebujem nad e1501 k tomu aby som stym mohol nor.alne manipulovat? Potrebujem zajtra zvarit stolik ake vychadza mi tam len nejakych 10cm nad filtrom.
Alebo mam nechat dlhsie hadice aby som ho vytiahol pred skrinku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 18:47 R Muž afc1886 [14655] Re: Pasr
Ano teď to máš na maximum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 18:23 Muž Pasr [8] – Délka hadic+náplň
Fotka k příspěvku Ahoj. Koupil jsem si filtr e701. Zkracovali jste délku hadic opravdu na minimum? Nebo jste je nechali tak? Proud se mi nezdá až tak velký, jak jsem očekával a to je nový nezanešený. Jen pro jistotu ještě přikládám foto, jestli jsem náhodou nepochopil špatně nastavení průtoku.. Ale řekl bych, že to teď jede na max. Jediné co jsem přidal do koše byl 100ml balení Purigenu.
Chtěl bych ještě přidat aspoň 500ml Seachemu Matrix, pač toho JBL Micromec je podle mě celkem málo. Myslíte, že tak už to bude dostačující??
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2016 12:05 Jarda62 Re: TRULY
To jsem v tom vzteku zapoměl udělat, dráty byly zrezlé a už moc nezbývalo k přerušení, ale nejhorší bylo, že jsem šel přes vodu pod proudem k filtru, naštěstí netekl proudem ale po kapkách, takže nedocházelo k probijení...bohužel v domě máme starou elektřinu vedenou ve dvou žílách, takže chránič mít nemůžu, ale to patří jinde, každopádně bych chtěl jen varovat před věcma z druhé ruky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 12:00 Muž TRULY [164]
tak ja ho nejdem ponárať nebojte sa :-D
Jarda si mohol spraviť foto len pre pobavenie :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 11:51 Jarda62 Re: NHKG
Pokud se nenajde vůl, co si chce prodloužit přívodní kabel a do pumpy nedá čokoládku.. tone tak by měl být bezpečný i při namočení zvenku, Mám filtr z druhé ruky a málem mi vypadly oči z důlků když jsem zjišťoval kudy teče...mám ale jinou značku.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2016 11:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TRULY
Ekektrika by měla být celá zalitá, takže jak ho namočíš z venku, nic by se nemělo stát. Ale určitě není stavěný na to, aby byl provozovaný pod vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2016 10:45 Muž TRULY [164]
ahojte. Je filter e1501 vodotesný aj z vonku? Teda pretiekla by voda cez miesto kde z filtra vychádza kábel do elektriky?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 12:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Rado00000001
Na to ti stačí originální náplně. Akorát si vyrob předfiltr z biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2016 12:17 Rado00000001
Aké náplne by ste poradili do 150l džungle s 20 malými.rybkami? Ide o 901. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 14:37 Jindras Re: ludvik
Aha,takhle to je. Já jen,co psali v návodu a co říkal prodejce. Já osobně průtok nesnižuji. Tak jsem zase chytřejší,díky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.09.2016 14:21 Muž ludvik [1082] Re: Jindras
Ono se to tu objevuje poměrně pravidelně ... ale pravdou je naprostý opak. Škrtí se na výstupu. Sice při výkonech v akváriích používaných je to jen o málo lepší, ale i tak - přiškrtím-li vstup, tak tam opravdu vzniká podtlak a na lopatkách čerpadla bublinky vakua. Neboli kavitace. A proč to vadí se zeptejte námořnictva. Klesá výkon a stoupá hlučnost.
Když přiškrtím výstup, tak tlak stoupne naprosto neznatelně, protože je to odstředivé čerpadlo a bez přímého spojení s motorem. Prostě se bude točit pomaleji ...
Jindras napsal: Správně se má škrtit jen na vstupu do filtru. nevím proč,ale je to tak. Mě jede na plno pořád,on se stejně časem průtok snižuje. Alespoň mě. A to je signál na vyčištění hadic. Výtok se má nechávat pořád na plno otevřený. Mám taky e 901 GL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 13:48 kocmim Re: Jindras
Hm, to je otázka za bambilion. pH mám 7,5 a tvrdost 4-7 dGH a v tuhle chvíli se pročítám dalšíma vláknama a hledám inspiraci. V tuhle chvíli se mi líbí hejno pancernicku a asi tetra modrá... každopádně určitě tam nechci nějaká prasátka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 13:27 Jindras Re: kocmim
Já osobně zastávám názor,u počtu ryb,že míň je víc. Mám taky e901,jen jsem vyměnil všechny náplně,tedy původní jsem nechal jen keram.koule. Molitany jsem všechny nahradil. Ale někdo to nechává. Taky záleží,jaká 2 hejna chceš. Živorodky jsou hořší-mají horší trávení a daleko víc vodu znečišťují,pak je třeba častější údržba. Taky jejich počet je důležitý. Mám ve 200l 5Akar hnědých,5x Tetra černá a 4x SAE. A je to tak tak. Ale Akary jsou Cichlidy,potřebují trochu víc místa. Co tam budeš mít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 09:14 Muž TRULY [164] Re: MonterMonty
nic neriesim a ide o 1501 a tam je spltreba vyssia. Zaujimalo ma to cisto len teoreticky :),
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 06:21 R Muž romant [27983] Re: kocmim
Tak pokud jde o akvo z prezenatce, tak to necháš jak to koupíš, ono ty molitany nejsou zse tak špatné filtrační médium, vem si, že máš nádrže, kde je jako médium použit právě "jenom" ten biomolitan(hlava + kostka) a jak to šlape. ;-) Samozřejmě, že na těch tebou vyjmenovaných faktorech bude záležet, to aby si někdo nemyslel, že to bude stačit vždy. :) Když už vylepšovat, tak bych volil jenom ten Substrat pro do koše 2 a 3 a nebo ten Micro Mec, což je parametricky srovnatelné médium, do spodního koše možno dát třeba od JBL Cermec a nebo od Eheimu Eheim Mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 01:47 kocmim – naplně do e901
Ještě jeden dotaz, budu objednávat e901. Filtr e901 má 4 koše - 3x molitan + 1x MicroMec (biologické čištění). Na foru tu píšete, že prostřední koše (2. a 3.) nahrazujete nečím jiným, obvykle
- eheim substrat pro
- eheim biomech

a pak říkáte, že taky záleží na počtu rybek v akvariu a počtu rostlin. Pokud bych chtěl dvě hejna malých rybek (ještě nevím jaké:(), je lepší volba substrat pro + biomech nebo 2x substrat pro nebo jiná kombinace?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 22:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TRULY
co chceš šetřit ? ten filtr bere snad jen 12W smich smich
edit , snad až na tetratec nemá v tomto konkurenci...
edit2 dokonce jen 11W :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 22:24 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Jirri
Ak si dobre pamätám, škrtenie na výtoku odporúča výrobca v návode. Nie žeby mal výrobca patent na rozum, ale ak sa niečo pototo, môžete reklamovať bez obáv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:35 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: O.Tom
Na tom něco bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 18:29 Muž O.Tom [439] Re: Malapa
Nemyslím si, že by škrcení na výtoku nějak výrazně zvyšovalo tlak v nádobě filtru, vzhledem k tomu, že čerpadlo je v podstatě až na konci celé soustavy těsně před adaptérem na hadice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 18:28 Muž Jirri [71]
Čistě teoreticky pokud se přiškrtí přívod do filtru tak ve filtru může vznikat podtlak a filtr může přisávat vzduch. (stalo se mi to když jsem nevyčistil předfiltr a snížil se přívod do filtru)
Naopak pokud mám přiškrcenej vývod z filtru tak k přisávání nedochází. (může dojít ke zvýšení tlaku ve filtru za rotorem a jeho tečení, nestalo se mi)
Úplně špatně podle mě není ani jedna varianta, jen má každá své úskalí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:18 Jindras Re: ercan
Nene,četl jsem a říkal mi to i v Akvaristice,že se škrtí pouze přítok. Opravdu,je to tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:16 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: ercan
Já bych spíš škrtil přítok, aby se zbytečně nezvyšoval tlak uvnitř filtru a někde to neteklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:10 Muž TRULY [164] Re: MonterMonty
takze som pochopil spravne ze energeticky neusetrim nic a navyse to pri prehnani este moze aj poskodit samotny filter.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:05 Muž ercan [38] Re: Jindras
Určitě??????
Pokud vím,tak se vždycky škrtí jen výtok.
Ale možná se pletu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 18:02 Jindras Re: Xpe
Správně se má škrtit jen na vstupu do filtru. nevím proč,ale je to tak. Mě jede na plno pořád,on se stejně časem průtok snižuje. Alespoň mě. A to je signál na vyčištění hadic. Výtok se má nechávat pořád na plno otevřený. Mám taky e 901 GL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 17:56 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: NHKG
Přesně tak , akorát není doporučeno škrtit víc jak přez polovinu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=501