Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 14:41 Muž Strojek [141] Re: odikcz
ja to mam stejne jak radis a jeste jsem si nasadil na sani filtru malou kostku biomolitanu jako predfiltr ..jsem plne spokojen filtr skoro necistim, jem tu kostku na sani ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2015 14:12 Muž odikcz [114] Re: Jaryn1974
Micromec je sklo, takže by nad ním měla být ideálně vata, aby to zachytilo případné kousky.
1) molitan do předfiltru (aby se nezanášel bioMECH)
2) bioMECH
3) micromec
4) molitan nebo vata (aby zachytil případně kousky z micromec)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 13:43 Muž Jaryn1974 [0] – Náplně do JBL e701
Ahoj všem, před týdnem jsem po přečtení místních příspěvků s velkou radostí zakoupil vnější filtr JBL e701, chtěl jsem ještě trochu pozměnit vnitřní náplně a tak jsem zakoupil Eheim bioMECH, JBL Micromec ponechám. A můj dotaz je, do kterého koše umístit kterou náplň. Zaujal mě totiž údaj na krabicích s těmito náplněmi a totiž jejich vnější povrch. Eheim uvádí 450m2/l a JBL u Micromecu 1500m2/l. Eheim plní funkci mechanicko-biologického čištění a JBL Micromec snad biologickou, takže dle toho povrchu bych asi Eheim bioMech umístil dolu, pak houbu a pak Micromec. Co vy na to? ;-)
Dík za názory.
JJ

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2015 08:35 R Muž romant [27982] Re: Rakvista
Tak, místo uhlí dosyp ten substrat pro a máš to vyřešený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 08:30 Muž Rakvista [20] – úprava nebo doplnění náplní do e700
Zdravim,jakou by jste doporučili úpravu nebo doplnění filtračních médií v e700 pro nové akvárium? Mě se zdá že tam moc těch keramických kuliček nedali a také molitan je poměrně hrubý.Napadlo mě tam dosypat substrat pro a přidat i něco filtrační vaty a za originální vložku s aktivním uhlím se mi pětikilo také dávat moc nechce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 23:57 Muž O.Tom [439] Re: Surdo
4 roky EHEIM 2075 a asi 3 roky JBL 1501, ten JBL je lehce hlučnější a trvá mu podstatně déle, než se zklidní po pročištění.
Mažu jen těsnění a ventily silikonovou vazelinou EHEIM.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 23:51 Muž Surdo [35] Re: O.Tom
a ako ho máš starý ten môj najstarší ma už 5 rokou a stále to zvláda do par hodín aj keď čistím rotor ale ja ho vždy trochu premažem rukami od vazelíny keď mažem tesnenia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 23:46 Muž O.Tom [439] Re: Surdo
Nevím jak u ostatních, ale čím jsou ty filtry starší, tak jim to trvá dýl.
Hlavně zásahy do rotoru.. když vyčistím vrtulku, šachtu pro vrtulku atd.. tak než se na tom vytvoří zase sliz z bakterií atd, tak je to celkem dost slyšet.
Když v rychlosti properu jen náplně a do vrtulky nezasahuju, tak ano, pak jsou to většinou ty hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 23:37 Muž Surdo [35] Re: O.Tom
par týdnu ? coze
tak to asi robíš niečo zle
po komplet vyčistený molitanu keramiky aj hadičiek premazaný tesnení
to tomu môjmu trvá maximálne par hodín
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2015 23:22 Muž O.Tom [439] Re: mko
Já si myslím, že se vtom zbytečně vrtáš a nenecháš tomu 3-5 dní vkuse čas, aby si všechno sedlo.
Pokaždé začínáš jakoby od nuly.
Mám ten filtr aktuálně metr od sebe, volně bez skříňky, vedle něj EHEIM 2075 a oba jsou jen lehce slyšet.
Pokud bych šel udělat údržbu a všechno včetně hadic rozebral a vyčistil, bude zase trvat několik dní až týdnů, než si zase všechno sedne a utiší se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 23:22 R Muž Silent [5949] Re: mko
Těchhle filtrů jsem se už něco nainstaloval a u několika z nich trvalo pár dní než se hmoty úplně odvzdušnily. To se děje většinou tehdy, když se při zakládání filtru hmoty pořádně nepropláchnou a keramika se nedá dopředu nasáknout vodou. Nové hmoty, včetně molitanů, i po zavodnění filtru obsahují velké množství vzduchu, což způsobuje hluk rotoru, ale je to jen přechodná záležitost, která se opakuje jen při výměně hmot za nové. Jinak po běžném čištění je odvzdušnění otázkou maximálně hodin. Pokud filtr nikde neprosakuje a je správně složený tak pevně věřím tomu, že se v krátké době zklidní a bude dobře sloužit. Sám tyto filtry používám k plné spokojenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 23:12 Muž Surdo [35]
skus to bez tých náplni a ak bude aj tak flusat vzduch tak niekde prisáva treba dobre prekontrolovať spoje ale to si už isto spravil
takže jedine reklamovať musí to byt vadný kus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 23:06 Muž mko [1] Re: Surdo
filter je minimálne meter pod hladinou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 23:01 Muž Surdo [35]
skus ho bez tích náplni ale osobne si myslím že vtom to neni
skôr to niekde prisáva vzduch alebo je vysoko umiestnený
ja keď som kúpil môj tak som ho doma skúšal s vedrom vody na zemi a tiež ma skoro porazilo s toho hrmotu až neskor ma napadlo dať vedro na stôl a filter nechať na zemi a hurá klud odvtedy any neviem že ho mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:53 Muž Gamo1 [6] - MiniakváriaRe: zervan
Nové podmienky upravuje na Slovensku zákon č. 102/2014 Z. z., ktorý vychádza z európskej smernice 2011/83/EÚ. Podľa starej legislatívy, platnej do 13. 6. 2014, bola lehota na vrátenie tovaru zakúpeného cez internet 7 pracovných dní, po novom sa mení na 14 kalendárnych dní. Ak však koniec lehoty pripadne na deň pracovného pokoja, lehota sa predlžuje do nasledujúceho pracovného dňa. Lehota začína plynúť od prevzatia tovaru a platí všeobecne na tovar zakúpený inde ako v obchode, teda napríklad aj od podomového predajcu, či cez telefón alebo formou poštovej objednávky.

Pri úmysle vrátiť tovar je dôležité obchodníka o tomto rozhodnutí jednoznačne informovať. Je to možné vykonať buď priložením písomného vyhlásenia k tovaru, ktorý vraciame, prípadne poslať fax či e-mail. Využiť možno aj formulár, ktorý obchodník musí zákazníkom poskytnúť na odstúpenie od zmluvy (e-shopy ho väčšinou majú k dispozícii priamo na stránke na stiahnutie v elektronickej podobe). Jeho použitie však pre zákazníka nie je povinné.

Predávajúci musí peniaze za vrátený tovar vrátiť do 14 dní od prijatia oznámenia o odstúpení od zmluvy. Túto lehotu môže predajca predĺžiť len v prípade, že tovar nedostal späť alebo nemá dôkaz o tom, že ho zákazník poslal späť. Vrátanie kúpnej ceny musí zahŕňať aj náklady na poštovné, ktoré zákazník zaplatil pri objednávke tovaru (obchodník si ale môže naúčtovať dodatočné dodacie náklady, ak zákazník výslovne žiadal o neštandardnú alebo expresnú dodávku). Náklady na samotné vrátenie tovaru predávajúcemu v rámci odstúpenia od zmluvy však musí znášať zákazník.

Treba mať na pamäti, že vrátiť nemožno tovar, ktorý už bol používaný. Lehota totiž slúži len na prezretie a vyskúšanie tovaru, keďže spôsob nákupu to neumožňuje pred zaplatením. Nie je teda možné tovar niekoľko dní bežne používať a potom sa rozhodnúť ho vrátiť. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: mko
mko napsal: Spotrebiteľ sa môže do 14 dní rozhodnúť, či je spokojný, alebo nie... Je mi ale trápne robiť niekomu náklady, keď už rozbalený a použitý filter tak ľahko nepredá. A to je čo za obchod, kde takto rozmaznávajú zákazníkov? Lebo zákon nič také neprikazuje - nanajvýš vrátiť tovar objednaný bez možnosti ho vidieť (teda e-shop) v nepoužitom stave. Alebo takúto možnosť dáva samotný výrobca JBL?

Inak ak neboli náplne pred napustením filtra poriadne preprané vo vode, tak sa v nich vzduch udrží dlho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:22 Muž mko [1] Re: Gamo1
Chcem, aby ste mali pravdu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:22 R Muž romant [27982] Re: mko
Nech jak je, ono si to sedne, vydržať. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:20 Muž Gamo1 [6] - MiniakváriaRe: romant
tiež si myslim ,že sa to zlepsí a nebude tak hlucný filter.V mojom filtry som tiež vytrasal bublinky a potom prislo to ticho a filter ani nepocujem bezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:19 Muž mko [1] Re: romant
Keď si mi napísal, napadlo mi, či by som ho nevyskúšal bez filtračných hmôt.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:12 R Muž romant [27982] Re: mko
Ono si to sedne, ty molitny jsou ještě zavzdušněný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 22:03 Muž mko [1] Re: romant
ano, molitan a na spodku v jednom koši guličky... urobil som to vsak už aj tak, že som spodok naplnil vodou a postulne vytlačil bublinky. Hoci vzduch je aj v trubiciach, ale lepšie ako nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 21:54 R Muž romant [27982] Re: mko
Jaký tam máš náplně? Molitany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 21:52 Muž mko [1] Re: Gamo1
Ahoj, po prvom dni ešte o údržbe ani nesnívaš :-D Ja som preinštaloval hadice a rovnaké ako včera. Dokonca som zapojil vedľa Aquanovu, nech zistím, či neblúznim. Vrčí skoro ako ona, žiadny rozdiel. Počkám do pondelka, prejdú sviatky a odošlem ho späť. To som si mohol kúpit tesnenie za štyri eurá a fungovať ďalej s ňou. Poviem, nech si ho v predajni vyskúšajú, keď usúdia, že je to tak normálne, tak kupujem namiesto neho "EHEIM professionel 3 2075" bohužial o 50€ drahší :-| Tento som si vybral najmä kvoli jeho cene. Keď je s ním niečo v neporiadku, nech mi pošlú druhý rovnaký. Spotrebiteľ sa môže do 14 dní rozhodnúť, či je spokojný, alebo nie... Je mi ale trápne robiť niekomu náklady, keď už rozbalený a použitý filter tak ľahko nepredá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 11:22 Muž Gamo1 [6] - Miniakvária
Včera sprevadzkovaný nový JBL Cristal Profi e401 . Tichý filter , rychle sprevadzkovanie a dobra udržba filtra. V mojom mini akvarku je to balada ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 08:36 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: mko
Je to divný, že ti jede víc jak den a je hlučný.
Musí ti to přisávat vzduch nebo ho máš špatně poskládaný(zkus znovu). Filtr mám taky 1501 gree. a odvzdušnění při výměnách vody je během pár minut(max pul hod). Při čištění filtru je to otázka pár hodin(max 2-3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2015 00:12 Muž O.Tom [439] Re: mko
Co se hluku týče, tak když se po pár týdnech zajede a vše je dobře pospojováno a nenasává vzduch, tak je opravdu tichy a na úrovni slyšitelnosti.
Vrtulka potřebuje na zajetí pár dní případně i týdnů, při čištění filtru a zásahu do vrtulky se situace opakuje.

Vzduch ve filtru může být z počátku z filtračních náplní, jinak se mi často stává, že byl vzduch přisáván nedokonalým nasazením hadice na armatury/trubky.
To řeší jednak správné dotažení těch plastových matek a pak taky čas, kdy se ta měká hadice vytvaruje a dokonale dosedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2015 00:02 Muž Surdo [35]
musí ti prisávať niekde vzduch skus ho rozobrať a znovu zložiť
alebo ho nemáš dostatočne pod hladinou akva
sú to tiche filtre tiež ich mam par doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 23:54 Muž mko [1] Re: MrUnknown
Ach, už aby to bolo. Je to zlé. Zatriasol som ním a je tam vzduch, to robím každú hodinu a nemení sa to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 23:37 MrUnknown Re: mko
Počkej až se zajede a pořádně odvzdušní, nebudeš o něm vědět ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 22:58 Muž mko [1] Re: mko
ahoj, no nakoniec som sa rozhodol pre greenline 1501... ide už viac ako deň a je veľmi hlučný... zajtra skúsim napraviť hadice, keď to nepomôže, putuje do obchodu nazad. Veľké sklamanie, možno som mal veľké oči, keď som si myslel, že TICHÝ znamená Tichý. Je ešte horší, ako stará Aquanova. Nakláňal som ho, triasol a on stále vibruje, hučí...má niekto podobné skúsenosti? Napravilo sa to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 17:46 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: mko
Já mám 1501 na 750l vody a stačí,sice jede na hraně,ale akva funguje bez problémů. Dřív jsem mel EX2400 a to byl strasnej hucak.ted o JBL nevím.
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 13:03 Muž wranko [1] - chtěl jsem terčáky, ale bál jsem se a šel jsem do kancůRe: mko
Mám 1501, tichá, spolehlivá, neměnil bych www.aqua-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 10:39 Muž Rakvista [20] Re: mko
Zkus se podivat u Zoohit,koupil jsem tam e700 za necele 2tis normalne stoji pres 2tis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 07:36 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: mko
Ja jenom poznamku k hlucnosti 1500ky. Spal jsem asi mesic asi metr od nej a neslysel jsem ho a to me nejen muj maly synek vycvicil reagovat na sebemensi zvuky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 04:29 R Muž romant [27982] Re: mko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 01:02 Muž mko [1]
Zdravím vás všetkých, rozhodol som sa pre JBL filter, ale riešim takú menšiu dilemu. Mám 300l akvárium a neviem sa rozhodnúť, či zoberiem e1501, alebo menšiu verziu e901. V súčasnosnoti fungujem pri 160l akváriu s filtrom Aquanova 1200 a mám pri nej problémy zaspať, navyše preteká. Ako je to s hlučnosťou týchto filtrov? Je verzia 1501 hlučnejšia ako 901? Je veľkosť 901ky dostatočná pre 300l nádrž, alebo mám ísť do 1501? Rozdiel v cene je 50€, tak nechcem investovať do zbytočností. Pôjde o rastlinné, zarastené akvárium, ale s dosť vysokým počtom malých rýb. Horná hrana akvária je asi 1-1.3 m od vrchu filtra.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 20:11 M4ChR Re: romant
Díky za názory chlapi :) Ok, zkusím častější výměnu vody a uvidíme, jak se filtr zaběhne. Pořád k němu běží ten původní, takže by to mělo bejt snad fpoho. Jinak ten Micromec jsem jako jedno ze tří médií měl u toho filtru, takže to by ty dusičnany mohlo taky odbourat. A napravím to těma rostlinama, ale zas abych tam ty rybky viděl :) Ještě jsem snížil osvětlení z 10ti hod na 8hod a rozfázoval ho do dvou dob. Tak uvidím, co to udělá :) Mám tam dost druhů řas a jedna z nich je "jelení paroh", který se opravdu daří jak na rostlinách přímo pod zářivkami, tak na umělé dekoraci :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2015 17:42 R Muž Silent [5949] Re: M4ChR
Více méně souhlasím s Romanem. Ten JBL NitratEx je sice dobré médium, ale není samospasitelné a podle mně ani vhodné pro dlouhodobou filtraci. Nadměrný růst řas není jen ve vyšších dusičnanech, ale je to daleko komplexnější problém a proto bych se zařídil jak radí Roman. Častější výměny vody, kvalitní biohmoty do filtru a zazelenit akvo jak to jen půjde :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.04.2015 17:02 R Muž romant [27982] Re: M4ChR
Přitlač a to významně s rostlinama a nebudeš muset používat žádný doplňky ve filtru, místo toho dej do filtru nějaké kvalitní médium k osídlení nitrifikačníma bakteriema, třeba ten Micromec když jsme u toho JBL, což budeš mít ve filtru na stálo. To, že teď máš dusičnanů více, neznamená, že za měsíc jich nebudeš mít naopak nedostatek, jde o to, jak to akvo začne pořádně fungovat. Takže za mě, měnit častěji vodu a akvo více ozelenit, společně s tím použitím toho filtračního média pro kvalitní nitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2015 16:47 M4ChR – JBL náplně - NitraEx
Zdravím :) Před týdnem jsem si pořídil nový filtr od JBL e701 a chtěl jsem se optat, jestli někdo z vás má zkušenosti s náplní NitratEx, vzhledem k tomu, že se mi rozrůstá řasa, v aqua mám živorodky, takže znečištění je velké a i přes časté výměny vody se mi nedaří úplně NO3 snížit na hodnotu, jakou bych si představoval :( Jde mi o to, jestli mi ta náplň pomůže, jjak případně dlouho vydrží a tak, a nebo jaká je nejlepší kombinace náplní do filtru na tento problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:23 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Nie ste vy platení konkurenciou? :-) O tých Tetratecoch nemáte určite pravdu, je to len také bu!bu!bu! strašenie, alebo ako sa vraví "jedna babka povedala......"
Zaujímavé, že ich mám viac kusov a už zopár rokov a nič sa nestalo. Dokonca dva kusy mi tlačia cez CO2 reaktory. Okrem iného sú to najtichšie filtre.
Ja nie som platený Tetratecom :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 15:08 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Legioix
Diky, tak sem si říkal ze budu taky dělat:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2015 09:27 Muž Legioix [574] Re: Humbal89
Humbal89 napsal: Nějaký doporučení jak často přemáznout?
Mažu při každém čištění filtru lékařskou vazelinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 00:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: grunda
Taktak, kde jsem je viděl, do roka tekli nebo prostě někde netěsnili a to i po takovéhle údržbě a i nové série co údajně téct neměli.
Tetratec jedině jako nouzovka s pojistkou na vytopení domácnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 23:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jirka
na 400 litrů vody budou všechny vyjmenované slabé a kor pro terče , sáhnul bych do 1500 a výš , nejen kvůli průtoku ale i objemu filtračních médií ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 22:48 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Tim
Tetratec mi nesmi do baraku no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 22:40 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Tim
Tetratec už nikdy víc, buď JBL - kvalita za rozumnou cenu, nebo Eheim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 22:37 Muž Tim [5] Re: Jirka
Mam Tetratec ex 800, jsem spokojen, 1200 je jen vetsi bracha. Zpracovani je kvalitni, mohu jen doporucit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 21:54 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Hansel
Nějaký doporučení jak často přemáznout? Ja bý dnes po první externí filtr s těsnění sou pekne namaštěný takže je jasny ze prvních par měsíců by mel byt klid ale potom dál? Třeba půl ročně? Ona by v podstatě prevence neměla v tomhle případě uškodit ne?:)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=1001