Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2018 09:36 Muž Bin [144] - Amerika
Fotka k příspěvku Tak uz su doma. Som zvedavy stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 13:20 Muž File1980 [53] Re: nerf
Pokud se budeme bavit o JBL,protože jsme ve vlákně o JBL.Tak já bych šel při použití ext.předfiltru raději do filtru o třídu výše tzn.e701/702.Ale 702 je už nad 2.500,- Kč.A to tuším si zmiňoval jako strop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2018 13:11 Muž File1980 [53] Re: nerf
Jednou za 14 dní otevírat ext.filtr mi teda nepřijde moc nízkoúdržbové.Já má v provozu necelé 2 měsíce filtr a ještě jsem do něj nevlezl a rozhodně to nemám v plánu dříve jak za měsíc spíše 2 a to jen pro kontrolu,myslím si,že nebude nic potřeba čistit.;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 12:57 nerf
Hmmm, ok, díky oběma. Jaký tedy filtr a o jakém výkonu, aby utáhl dvoulitrový předfiltr s molitany a zvládal efektivně filtrovat 60l nádrž? (rovnou jedna poznámka - výška od podlahy k hladině akva je 115cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2018 12:16 Muž LeRi [315] Re: nerf
Věř že jsem zkoušel všechna ta řešení, akorát u mého typu filtru jsem měl ten rádoby předfiltr ve spodním koši a jelikož už je putna jestli vyndáš 1 koš nebo 3-4 když už musíš filtr kvůli čištění otevřít a vyčistíš ho celý tak věř že ten sotva 0.5l toho předfitračního bioakvacitu budeš čistit častěji právě kvůli průtoku než já ten text 2l předfiltr , mimo jiné jsem takto získal větší místo v hlavním filtru pro mnohem důležitější biologickou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2018 12:13 Waaw
Tak kazdy by to hodnotil asi jinak. Pro mne by byl opruz otvirat filtr kvuli cisteni predfiltru. Samostatny predfiltr mezi akvarkem a hlavnim filtrem muze byt lepsi. Zvlast kdyz tam pridas par ventilu a bypass, ze prehodis tok vody tak aby obesel predfiltr a sel rovnou do filtru a mezitim v pohode proplachnes predfiltr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 11:30 nerf Re: LeRi
Díky za reakci. Já jsem zatím nic nekoupil - řeším co koupit ;-) a vážím si rad a názorů všech, kteří mají ochotu mi cokoliv k mým blbým dotazům napsat.

Předfiltr na koši - nevýhoda
Předfiltr ve filtru - výhoda
Předfiltr na cestě mezi nasáváním a filtrem - za cenu snížení výkonu filtru - nevýhoda

Věc se má tak. Pro 60l kostku chci dostatečnou (předimenzovanou?) filtraci s co největším objemem filtračních medií, s předfiltrem ideálně v těle filtru (samozřejmě ideálně, aby předfiltr byl jako první vložka od shora, abych kvůli jeho čištění nemusel vyndavat všechny koše). Ryb i kytek bude přiměřeně. Cíl - nízkoúdržbové akva, kdy jednou za 14 dní odsaju kýbl vody, v něm vymáchám předfiltrační vložku z exteráku a samotný filtr budu čistit jednou za půl roku. To vše s čistou vodou, minimem řas a do dvou a půl tisíce Kčs hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 10:49 Muž LeRi [315] Re: nerf
Ok takže , mít malý předfiltr na nasávacím koši který musíš často čistit ,výhoda či nevýhoda? Mít předfiltr zabudovaný v hlavním filtru když pominu fakt že takové řešení zvládne takřka jakýkoli filtr akorát ty média uspořádáš jinak a kvuli čištění ho musíš otvírat tak jako tak, výhoda či nevýhoda? Mít předfiltr s větším objemem na cestě mezi nasávání a hlavním fitrem který můžeš čistit jak je libo aniž by jsi musel dělat zásah v nádrži a otevírat hlavní filtr , výhoda či nevýhoda? ;-) Proč si kupovat JBL s předfiltrem a v jiném vlákně řešit jestli e401 či e402 s průtokem 450lh cca 220lh s médii a po zajetí zvládne přefiltrovat 50l akvárium když k němu pridáš ještě další předfiltr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 10:16 nerf Re: LeRi
Ale to je mi jasný, žes to srovnával s jiným externím filtrem a ne vnitřním ;-) Ono asi nebude lehké být na poli externích filtrů nějak zásadně inovativní. Já bych byl rád, když už půjdu do externího filtru, aby měl vzhledem k velikosti mojí nádrže i funkční předfiltraci, no. A tu předfiltraci bych rád udržel mimo akvárium, abych do samotné nádrže sahal co nejmín. Proto taky sonduju jak funguje ten nový koš u e402 (v porovnání s tím v e401, který se "prý" rychle zanášel). Nevím jak to mají ostatní filtry řešené - jak jsou třeba řešené intergrované předfiltry u Eheimů - je to podobné jako u té e402?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 09:52 Muž LeRi [315] Re: nerf
Jenomže já to srovnával s jiným ex filtrem ne vnitřním a když už mám otevírat ex filtr kvůli čištění tak je jedno jestli to je jbl nebo jakýkoli jiný ,takže prostě žádná výhoda, o tom byli ty ovce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 23:17 nerf Re: Densi
Ahoj, díky za názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 23:11 nerf Re: LeRi
No, pravá část fotky je (stejně jako levá část) pouhopouhý screenshot z pdf manuálu k danému filtru (e40x). Mají tam prostě fotku znázornující tok vody ve filtru k většímu filtru. Ale to nevadí, odmyslet si koš či koše s molitanem není zase až takový problém. Úplně nesouhlasím s tím, že předfiltr ve filtru není žádná výhoda. Pro mě ano. Při každém čištění kostky v nádrži se mi spousta "bordýlku" uvolní do vody. Při odpojení filtru, uzavření ventilů, vyjmutí koše a vymačkání molitanu v odsáté vodě toto nehrozí. A k těm ovcím - cirkulace vody v obou případech (401/402) je každopádně rozdílná. V prvním případě teče voda přes dva boční, relativně malé, molitany směrem dolů, pak přes kuličky a molitany zpátky nahoru. V případ druhém nejprve přes jeden celý (půllitrový?) koš (předfiltr) směrem dolů a pak to samé nahoru. Čili, za mě jako laika, opticky to vypadá, že by filtrace a cirkulace vody měla u e402 probíhat lépe a efektivněji. Nejsem schopen porovnávat systém filtrace např. s Eheimem, jelikož jsem nikdy žádný Eheim neměl. Ale cenovka e402 je stále níže, nežli např. eXperience 150.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 16:44 Muž File1980 [53] Re: LeRi
Ty fotky napravo jsou ilustrativní.Ty vlevo jsou přesné.Typ e401 má celkem 2.koše,e 701 celkem 3.koše,e901 4.koše atd...
U série 402 máš pravdu,je koš první shora rozdělen v podstatě napůl a to horní polovina jako předfiltr a spodní jako filtrace jemných nečistot. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2018 16:40 Muž Densi [40] - AmerikaRe: nerf
Ahoj, na oba své filtry (901 + 1501...) jsem si nové kombi-koše dokoupil a jsem spokojený. Výrazně se zlepšila čistota vody od drobných mechanických nečistot. Že v původním "jedničkovém" provedení měly JBL filtry problémy s vnitřním prouděním vody se dočteš i jinde. Stávající úprava je podobná jako mají ostatní filtry a já jsem spokojený.... Můžeš si to objednat přímo na stránkách JBL,ale levnější je nějaký německý e-shop. Doručení domů do Česka bylo za 10 euro..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 16:34 Muž LeRi [315] Re: LeRi
JBL zkonstruovalo něco co nemá takřka žádnou výhodu oproti jiným filtrům , ale co na tom když to ovce zaplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 16:13 Muž LeRi [315] Re: nerf
Já teda vidím na obou obrázcích koše čtyři 1xF2 + 2xF3 + 1X combi F1 , akorát je na každém z nich jiné rozložení filtračních hmot v kombi koši. Typ je to správný 401 a 402. A předfiltr ve filtru není žádná výhoda co do čištění jelikož stejně musíš vždy filtr otevřít, takže mít předfiltr
ve filtru můžeš v jakémkoliv filtru když není předfiltr mimo filtr, je to dost jasně napsáno? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 15:53 Muž File1980 [53] Re: nerf
Ty fotky napravo jsou od typu e901/e902 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 14:18 nerf Re: nerf
Akorát teda vidim, že v tý pravý části fotky je nějak moc košů. Sice je to z originálního pdf manuálu od jbl, ale odmyslete si nějaký ty koše s molitanem ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2018 11:55 nerf – jbl x02
Fotka k příspěvku Ahoj, můžu se jenom zeptat, má někdo z vás již filtry té x02 řady? Jak jste spokojeni se změnou toho prvního předfiltračního koše? Je to poznat na méně častém čištění předfiltru?

EDIT: Přidávám porovnání složení filtračních hmot a směru proudění u e401 a e402.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2018 18:06 Muž Tom384 [54] Re: O.Tom
Tak jsem dneska byl ve Sklorexu a fakt je ten dil jinej. Po vymene se snizil prutok i zvuk je jinej, takze je to asi jasny. Skoda ze jsem na to neprisel driv :-(.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 21:30 Muž O.Tom [439] Re: Tom384
Vyfoť co máš a dej sem.
Stará měla spodní stranu po okrajích jen plochou, později pod to přidali těsnění, ale stím byly zas jiné problémy a pak vydali zcela novou desku a ta má po obvodu jakoby drážku, kterou přesně sedne na kombikoš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 20:38 Muž Tom384 [54] Re: O.Tom
Dekuju, to by mohlo byt ono. Muze nekdo poradit jak se pozna stara rozvadeci deska od nove. Zda se mi podle obrazku ze nova ma vyraznejsi ranlt, ale jisty si tim nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2018 19:38 Muž O.Tom [439] Re: Tom384
JBL mívaly netěsnost mezi horním kombinovaným košem a hlavou.
Asi 3x byla provedena úprava nebo změna, od přidání těsnění, po změnu rozvaděcího plátu mezi hlavou a horním košem.
Ten plát by měl jít dokoupit a vyměnit.
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 18:17 Muž Tom384 [54] – e700
Ahoj, mam ve svem akvarku filter JBL e700. Je z druhe ruky a mam podezreni ze je nekde neco spatne. Je mozne ze kose netesni a voda je nasavana za druhym kosem a tim padem jde jen pres ten posledni? Jak bych mohl zjistit ze jde voda spravne pres vsechny tri kose?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2018 11:57 Muž Bin [144] - Amerika
Kde by som zohnal novy rotor na e901 za mensiu sumu ako 20e?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2018 21:50 smarda84 Re: Eledian
ahoj,mám stejný filtr a stejný problém jako ty.Filtr je starý 14 měsíců,těsnění vyměněné a přesto někama protéká.mám podezření že okolo těch páček na uzavírání.
Vyřešil jsi to nějak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2017 14:46 Muž Densi [40] - Amerika
Ty předfilry z akvacitu jsem používal 2 roky. Teď jsem na 1501 dal předfiltr od Eheimu za tři stovky a vřele doporučuji, hlavně při jeho čištění se neuvolní většina bordelu do akvária... Do menšího akva jsem dal místo Helen okružáky a po svou měsících není předfiltr nutný....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 14:35 Muž Xpe [132] - Loricariidae
Tak taky přidám poznámku k filru JBL e901. Já k snadnějšímu rozběhu filtru napustím před spuštěním filtru přívodovou hadici vodou a tu nainstaluji do akva a připevním v filtru a hned jede, jen pár bublinek vyženu pumpou. Samozřejmě že filtr mám předem napuštění vodou až po okraj. Druhá hadice co jde do akva mám nastavenou dešťovku tu na konci mám otevřenou a když už jen frčí voda tak ji uzavřu.
Taky používám molitanovou kostku na vstupní hadici do filtru. :-)
Už ho mám druhým rokem a jsem spokojený je tichý a krotit proud taky musím na 250l akva tak zvažuji že dám ještě navíc zafiltr s filtrační náplní Matrix. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2017 11:15 Muž MaraG [8]
Přidám poznatek s filtry od JBL .Mám dvě 901 ,problém se zavzdušněním v mém případě vždy řeší vyčištění hadic /nechápu .Druhý poznatek je pumpa ,pokud ji delší dobu nepoužíváte zatuhne. Řešení je jednoduché - pod víčkem je šroubek pumpy ,stačí celou hlavu rozebrat což je mám pocit asi 8 šroubů .Vyndat pumpu a promazat vazelínou to těsnění .Nic složitého v tom nehledejte jde to snadno rozebrat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2017 10:15 MarloCZ
Také mám již třetím rokem e901 na 200 litru a také ho musím hodně přiškrcovat aby tam ryby nebyli jak v pračce. Na nasávacím koši mám kostku hrubého biovakcitu kterou čistím cca každých 14 - 20 dní. Náplně ve filtru jsem poprvé čistil až po roce a ted se snažím každý pul rok.
Vyčistím filtr zaleju vodou až po okraj, zapumpuji (to první zmáčknutí jde ale neskutečně těžce a musím se do toho opřít celou vahou) a voda pak začne hned téct. První hodinku pak občas ještě vyprskne nějaká ta bublina.
U tohoto filtru je nutné, aby byl dostatečně nízko pod akváriem (já ho mám cca 120 cm pod úrovní hladiny) jinak moc netáhne !
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2017 19:36 Muž Densi [40] - Amerika
Mám 901e (200l) a 1501e (300 l akvárko) a škrtím je, co je možné..... nemám s výkonem problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:50 Muž Jifi [675] Re: afc1886
Já vidím problém v tom, že už nový filtr má žalostně slabý výkon. Mluvím o filtru, ve kterém není žádný sliz a hadice jsou čisté. I tento můj filtr měl (přes ujištění výrobce o kontrole) žalostný výkon, i když byl nově puštěný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:43 Muž ondralomnice [81] Re: afc1886
ten problémek mám už asi 3 roky , vrtuli čistím vždy když do něj lezu + mazání těsnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:41 R Muž afc1886 [14681] Re: ondralomnice
Jestli máš problém potom filtr spustit, tak zkus pořádně pročistit vrtulku od slizu a zkontroluj uložení magnetu. Měl jsem stejný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:40 Muž Vladik [16] Re: ondralomnice
Tyto problémy se spuštěním po čištění má více typů externích filtrů. Problém je v tom, že do dlouhé výstupní hadice se dostane vzduchová bublina a čerpadlo není schopno tuto bublinu vytlačit. Pomůže bublinu odstranit buď odpuštěním vody ventilem do kýblu (zpětným tokem vody z nasávací rampy) a nebo naopak odstranit veškerou vodu z výtlačné hadice (např. vyfouknutím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:38 Muž ondralomnice [81] Re: NHKG
dělám to skoro stejně,ale nějak se mu nechce , pumpa je jaksi zadřená :-D , ale vzduch z něj dostanu tak do hodiny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:34 Muž Jifi [675] Re: NHKG
Mně se taky zavzdušňoval a pak jsem zjistil, že jak byl zavzdušněný, tak vůbec nešla voda do akvárka. Pumpoval jsem tím nasávacím bazmekem furt dokola, vyhnal jsem vzduch a za pár dní byl zase zavzdušněný a voda netekla.
Nevím, kde udělali soudruzi z NDR chybu.
Mně osobně jen nas*ali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ondralomnice
Jaký je problém s rozjetím toho JBL? Z mého JBL901 před složením vyliju vodu, pak jak ho složím, odmontuju rozstřikovací rampu a trochu potáhnu. Samospádem se naplní a pak stačí jen zapnout. Pumpa je u mého kusu od novoty vadná. Vzduch z něj dostávám několik dní.
A výkon má na první pohled tragický. Ale zkoušel jsem to měřit a reálně dává přes 400/h s čistými náplněmi, což odpovídá specifikacím.
EDIT: Jifi, zkus to změřit. Ale počítej s tím, že ten Atman dává necelých 500l/h, JBL701 necelých 300l/h a to pouze pokud nemáš předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:26 Muž Jifi [675] Re: ondralomnice
To už mně toto čerpadlo i s nasazeným bioakvacitem připadá cca 5-10x silnějsí než ten JBL e701: www.rataj-spk.cz/…
Lituju vyhozených peněz za ten vnější filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:23 Muž ondralomnice [81] Re: Jifi
joo takovej žlutej papír tak ten mám taky ;-) a to mám na nasávání eště válec biomolitanu jako předfiltr , jedinej " problém" mám vždy po čištění filtru ho znovu rozjet cca. 10 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:17 Muž Jifi [675] Re: ondralomnice
Tak z toho jsem zmatený. Mně ten můj nový jel hodně slabě i jen zapojený na okruh v kýblu, když byl úplně nový. A to jsem u něho měl papír, že zrovna můj kus testovali. U mě tím JBL úplně ztratilo důvěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 16:50 Muž ondralomnice [81] Re: Jifi
já mám 701 už skoro 5.let v 84L a staženej na půlku jinak by rybky byly jak v mixéru je o 80cm níže než akvo a jede v pohodě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 14:28 Muž Jifi [675] Re: Lada50
Mě by dost zajímalo, jakým způsobem snížili tu spotřebu. Mám JBL CristalProfi e701 a už když jsem ho zkusil zapojit s oběhem v kýblu, tak byl výkon hodně slabý. A to byl filtr úplně nový. Mě osobně výkon těchto filtrů hodně zklamal. Když jsem se podíval, jaká miniaturní pidivrtulka má celý filtr utáhnout, tak jsem to opravdu nepochopil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2017 13:15 Muž Lada50 [165] - Rostliny
Ty filtry 900 a 901 jsou naprosto identické,rozdíl mezi nima je jen ve spotřebě. 900 má spotřebu 15W a 901 11W,takže filtrační koš tam musí zcela určitě pasovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 13:07 Muž Surdo [35] – e900
tiež si myslím že by to malo ist ale všade uvádzajú že je to na e901 a nikde nieje spomenutý starší model e900
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 12:00 Muž Lada50 [165] - Rostliny
Ahoj,teď jsem ho měnil u své 901.Podle mě to půjde i u 900.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 10:51 Muž Surdo [35] – e900
zdravím som vlastníkom jedného rezervného filtra JBL e900 ktorý chcem spustiť do prevádzky
otázka: bude mi doňho pasovať JBL Combi filtrační kôš II
viem že sa tam menil distribútor vody ako náhrada za tesnenie na koši čo by mi asi stačilo ale prečo to nepreskočiť rovno na ten koš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 14:49 Muž SorykCZ [1] – jbl cristalprofi e900
Zdravím potřeboval bych k filtru držák který drží koš s hlavou nevíte někdo kde se dá pořídit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 12:31 Muž MaraG [8] Re: Jarry
Ahoj ,vyhodil jsem ten molitan co je jako předfiltr a místo něj vkládám vatu ,teď mám docela čistou vodu a veškerý bordel mi nejde dál ke keramice ,všechno zůstane pěkně na té vatě.Neříkám ,že je to bůhví jaký vynález ,ale mě to uspokojilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2017 12:05 Muž Jarry [1437] Re: MaraG
Mě na těch nových koších nic světoborného nepřijde, trochu nerozumím té vatě - to jí dáváš na předfiltr? Vata se přece obvykle dává (když už tam teda z nějakého důvodu musí být) na poslední místu ve filtru a to mi zase přišlo, že s tím starým košem bylo lepší, dá se místo toho obdélníkového biomolitanu:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=201