Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2017 19:12 Muž Zip [277] Re: afc1886
Sice nemám JBL, ale Juwel, ale taky se mi to občas stane, vyčistím vrtulku od toho hnědého bordelu a zase to frčí na první spuštění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 17:35 R Muž ctibum [6907] Re: afc1886
To mi někdy dělá čerpací hlava AT-201...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2017 17:19 R Muž afc1886 [14681]
Před chvíli mi syn vytáhl na chvilku filtr e1501 z proudu a když jsem ho hned zapojil zpět,tak jenom trochu bzučel,ale nerozjel se.To je přece to samé,jako kdyby vypli proud.Až po 3 nebo 4 zastrčení vidlice do zásuvky se filtr rozjel.Nevíte,čím by to mohlo být?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 14:32 Muž powery [250] Re: Bacoun
Chápu. Taky se mi to zdá lepší pod ten horní molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 14:09 Bacoun Re: powery
No já jsem asi před rokem nakoupil v akci dost velké balení vaty přímo od JBL.resp.JBL symec.No a používám ji do toho Eheim classic v 54 l.Měl jsem ji jako poslední vrstvu(teď už je vložena před sera siporax).A právě když byla úplně nahoře,tak vlákna ten rotor tahal.A to je u classicu pod hlavou taková mřížka,která ti tu vatu přitlačí.Což tady u cristal profi není.Proto spíš uvažuji,že bych ji dal u cristalprofi pod tu profilovanou pěnovku.Nevím jakou strukturu a moc pouští vlákna vata od sery,ale řekl bych,že to bude podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 13:06 Muž powery [250] Re: Bacoun
Mám doma nachystanou sera.cz/… Ale ještě jsem ji do filtru nedával. Možná teď je ten správný čas X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 12:42 Muž Jarry [1437] Re: Bacoun
Ona je ta vata co jsem tam dal docela pevná, rotor jsem nedávno čistil a vatu jsem tam nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 12:06 Bacoun Re: Jarry
Díky.A když je jako poslední náplň před rotorem,nenatahuje rotor trochu ty vlákna?Z toho mám trochu obavu,aby mi pak nelítaly vlákna vaty po akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 12:02 Muž Jarry [1437] Re: Bacoun
Já mám, dával jsem jí na poslední místo do e1501. AQUA NOVA Filtrační vata bílá NW-36 tam pasovala přesně bez jakýchkoliv úprav a fungovalo to bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2017 11:53 Bacoun – JBL e701
Zdravím,
Mám dotaz.Máte někdo zkušenost s filtrační vatou v tomto filtru?Uvažuji,že bych nahradil v horním koši tu poslední profilovanou pěnovku za filtrační vatu a nebo tu vatu dát pod tu profilovanou pěnovku a nahradit tu neprofilovanou,aby rotor netahal vlákna z vaty moc do sebe.Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2017 20:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Iceman
Nemám zkušenosti s Tetrou, ale pokud je prioritou tichost, nešel bych do JBL a volil Tetru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 20:32 Muž Iceman [96] Re: afc1886
No super, koukam ze jsem totalne slepej :-D .
Jeste jeden dotaz na zdejsi zkusene, volim mezi tetrou a jbl ( oboji v nejmensi velikosti 400 a 401pro AQ 54l), priorita je testnost a tichost. Co me doporucite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 20:20 R Muž afc1886 [14681] Re: Iceman
Ano dá se regulovat,viz popis filtru tady www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 20:16 Muž Iceman [96] – Regulace prutoku
Da se u tohodle filtru (e401) nejak regulovat prutok? Nikde to nemuzu najit. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2017 18:21 jojto Re: TRULY
Ano, 2-3x som to omotal (trochu sa pohral) a jednoducho nasunul na seba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 18:13 Muž TRULY [164] Re: jojto
jojto cize si obmotal tu trubicu a zasunul jedno do druheho?
Tak vsetko bolo ok kym to bolo nove a nehybalo sa s tym. Inac ked som sa na yo zapozeral tak je to sakra lacne riesenie.
Nejaka trapna gumicka od vyroby by potesila. Tak je to spajane riadne amatersky na to ze yo stalo 130€
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 10:55 George80 Re: TRULY
Vysusil bych spoje a namazal je sanitarnim silikonem. Hodinu nechal vytuhnout a mohlo by to drzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 10:02 jojto Re: TRULY
Toto je asi vyrobna vada tychto filtrov. Mal som to rovnako. Pokial to iba slzi, casom sa to zanesie vodnym kamenom a prestane (pokial sa s tym nehybe). Vytecenie akva nehrozi. Osobne som dal teflonovu pasku a iba nasunul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2017 06:46 Muž TRULY [164]
napada vas nieco?
Olepil som to izolacnou paskou tak je to trechu lepsie ale voda si cestu najde a jemne slzy v mieste kde je trubica spajana vyrobne k sebe. Tam kde je taka jemna drazka kd zvarkvania plastu k sebe. Cize po tej drazke popod pasku....
Neviem ci to namazat nejakou vazelinou alebo ci je to koleno uz znicene a musim kupit nove.
Ked som manipuloval s hadicou pri davani krytu na akva tak to tym vytahovanim a presuvanim a ohybanim zrejme dospelo kbposkodeniu toho umeleho lrstenca ktory zacvakava do druheho nadstavca.
Uz som to aj lrehadzoval za iny nadstavec a tecie to aj tak. Skusal som to aj rucne tlacit nastavovat do roviny ale aj tak to preteka.
Edit: teraz ma inac napadlo ze mozno to pretekalo aj predtym len to bolo pod vodou uplne tak som si to mozno ani nevsimol. Myslite ze by bolo mozne reklamovat to? alebo mi povedia ze ta cat ma byt uplne pod vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 21:21 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosim surne
Menil som kryt na akva a hadice som musel poodpajat.
Samozrejme napasovat pokrutene hadice za akva je dost problem cize vytlakova hadica je jemne ale ozaj jemne pod tahom do strany.
Predtym bola tiez a problem nebol.
Teraz je tam kryt a hadica je vyssie.
Difuzor - dazd - roztrekovaciu rampu mam cez dva spojky aby nebola uplne pod hladinov a tecie mi teraz tadial voda cez oba spoje.
Bojim sa to nechat cez noc lebo mam obavu ze voda zacne striekat ponad sklo a tym vypumpujem cele akva.
Surne vas nazor co s tym spravit
edit: teraz som sa to snazil pritlacit a nastavit ale akokolvek to nastavim a zatlacim tak to stale to tecie.
Je poskodeny ten vybezok ktory zaskakuje do nadstavcov na plastovom kolienku?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 16:35 George80 Re: afc1886
Super dík tam mně vola nenapadlo se podívat a to tam koukam docela často. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 16:16 R Muž afc1886 [14681] Re: George80
Větší se vždycky hodí a složení,co všechno filtr obsahuje vidíš tady. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 16:11 George80 – Filtr
Zdravim. Přemýslím o vnějším filtru JBL CristalProfi e901 greenline nebo e 701. Který bude v poho do mého 100l akvarka. Máte je někdo? Je u nich rampa nebo vytok nevíte nikde sem to nenašel. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 09:20 R Muž afc1886 [14681] Re: Eliss
Klidně nemusíš dávat nic.Stačí když budeš při pravidelné údržbě odstraňovat ty odpadlé lístky.Ale počítej s tím,že budeš častěji lozit do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 09:19 Žena Eliss [105] Re: powery
No taky řešení, klidová zóna :) Díky za odkaz, ale ta cena za dvě plastový trubky tone ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 09:13 Žena Eliss [105] Re: NHKG
Mám 180 l 100x45x40, rampu jsem dala na delší stranu, na kratší se mi nevejde. Ten molitan, jak velký a jak hrubý? Nechtěla jsem žádnou houbu do aq tak jsem pořídila vnější filtr, bylo by i jiné řešení třeba toto www.rostlinna-akvaria.cz/… ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 09:05 Muž powery [250] Re: Eliss
Lze koupit druhou rampu a poskládat rybicky.net/vyrobky/2945-jbl-outset-spray-pro-cp-e700e900-a-e701e901

Taky to mám rampu na zadní straně napůl akvárka. V druhé části je klidová zóna pro plovoučky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 08:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Eliss
Na košíku mám nasazený molitan. Ten je potřeba 1x za měsíc čistit, ale díky tomu byl i po půl roce vnitřek filtru čistý.
Jak je velké to akvárium? U mě jbl901 trošku hýbe vodou po celém 325 l akváriu. Rampu mám na boku. Budu dávat ryby co mají rády proud vody. Tak přidám asi čerpací hlavu s kostkou molitanu. Pro tebe bude asi lepší proudové čerpadlo, to má menší spotřebu elektřiny, ale nepomáhá s filtrací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 08:43 Žena Eliss [105] – jbl e901
Zdravím, včera jsem zapojila filtr a mám dva dotazy. Dává se něco na nebo místo toho nasávacího košíčku, aby se do filtru nedostaly třeba větší odpadlé listy? A druhá otázka je ohledně rozstřikovací rampy, vychází mi jen do půlky aq a v druhé půlce se voda nehne. Dokoupila bych klidně ještě dvě trubky, ale nikde jsem nenašla. Jak to řešíte vy? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 11:54 Muž Jarry [1437] Re: Xpe
Ano přesně o tom uvažuju a proto jsem se i ptal na to pomocné čerpadlo :-) Na Profiplants to mají s čerpadlem AQUAEL MK 800 jako doporučenou kombinaci, rád bych zachoval alespoň současný průtok e1501 i po případném nasazení předfiltru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 11:36 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Jarry
A náhodou nepřemýšlel jsi na tomhle? Podle mně jeto dobrá věc když člověk má málo místa. Odkaz: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 10:24 Muž Jarry [1437] Re: NHKG
Mě popravdě trápí hlavně ta mechanická filtrace. Nad nasazením hlavy s molitanem už jsem taky uvažoval, ale nechce se mi do akvária nic takového dávat, raději bych to řešil externě :-) Druhý externí filtr beru také jako možnost, ale musel bych to nějak vymyslet s místem. No uvidím, jestli se to zlepší po nasazení filtační vaty, pak budu vymýšlet dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 21:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Honza
Neznám tvoje akvárium. Takže možná budou stačit originální náplně. Já jsem u mojí JBL901 doplnil z molitanu předfiltr na sání, aby se nezanášely ty 2 malé molitanky na vstupu uvnitř filtru. A většinu molitanu jsem nahradil Eheim Substrat Pro. Pokud nebudeš dávat předfiltr, nebo máš ryby co nadělají hodně svinčíku spodní koš vyhraď na mechanickou filtraci (plastoví ježci/molitan/Eheim mech/...).

@Jarry: Nebylo by lepší přikoupit proudové čerpadlo? Udělá ti proud v akváriu dle potřeby a filtrem bude procházet jen to co má dle výrobce a nehrozí zbytečné problémy. A pokud potřebuješ posílit i mechanickou filtraci, tak místo proudového čerpadla kup čerpací hlavu a molitan. Dřív jsem to u mojí JBL901 takto měl, ale teď mám v tom akváriu mnohem méně ryb, tak už to mám jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 21:31 Muž Peacemen [11] Re: Jarry
Zrovna předevčírem jsem ho dával k mojí 901 a můžu říct že žádná hitparáda. Pořídil jsem i škrťáky abych ho ukočíroval, ale jede naplno. Odhadem, podle toho jak stříká rampa, se průtok zvednuk tak o polovičku. S tvojí 1501 se podle mě jen poveze. Jak jsem koukal na tvoje akvárium, tak osobně bych na tu litráž uvažoval spíš o ještě jednom filtru ( klidně ještě jednu 1501 ), už jenom kvůli oběmu filtrační hmoty. Průtok se dá vždycky snížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 16:11 Muž Jarry [1437] Re: powery
Konkrétně "AQUA NOVA Filtrační vata bílá" a "ZOLUX Filtrační vata 100 g", byly to desetikorunové položky, přihodil jsem to k jiné objednávce na vyzkoušení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 15:30 Muž powery [250] Re: Jarry
Jarry napsal: obyčejnou filtarční vatu
Jakou konkrétně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 15:18 Muž Jarry [1437] Re: dudl007
Taky mi přijdou hrubé, už nějakou dobu řeším "bordel" ve vodě. Zkusil jsem použít JBL Symec Micro, ale to je moc jemné, za pár dní byl průtok skoro na nule. Teď jsem objednal obyčejnou filtarční vatu, tak jsem zvědavej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 15:08 Muž dudl007 [15] Re: Honza
Hoj mám taky 901 a dole jsi měl kuličky né? Ty jsou v pohodě, jen ty molitany jsou strašně hrubé na filtrování jemných časteček. Dal jsem si do vrchního koše jemnější a ještě na to filtrovací vatu(nevím jak se to nazývá). Na průtok to nemělo nějaký extraspomalující účinek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 14:07 Muž Jarry [1437] – Přídavné čerpadlo
Máte někdo zkušenosti s přídavným čerpadlem? Chtěl bych zvýšit průtok e1501 kvůli prodloužení rozstřikovací rampy + přemýšlím nad přidáním předfiltru. Na Profiplants doporučují jako posilující čerpadlo AQUAEL MK 800 s max. průtokem 800l/h, jak se to vlastně chová zapojené s filtrem v sérii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2017 13:54 Honza – Filtrační náplň
Zdravím, koupil jsem JBL e901. Pro mě zatím bude snad dostačující. Jen se mi moc nezdají ty molitany. Nemyslím, že jsou špatné, ale není lepší nahradit některý něčím jiným? Kroužky, apod. Díky Za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 14:50 GP Re: slavko
OT: nez o akci a reakci nepujde spis o Bernoulliovu rovnici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 22:44 Muž TRULY [164]
1.Filter proste nieje samonasavaci pretoze to neumoznuje typ rotora, tvar lopatiek ani jeho slaby vykon.
2.Vrtulka v prvom rade vodu pretláča dalej

Voda sa sice do filtra neskor nasava ale nemozeme sa bavit o plnohodnotnom pojme slova, kedze je nutne spravit niektore ukony aby k tomu vobec mohlo dojst.
Je to chytanie sa za slovička a hranie na detaily.
Dohodnime sa tak, ze rotor filtra vodu pretláča a hadica na vstupe vodu nasáva.
:) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 21:16 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: cezarmilan
Ja princíp spojených nudob tohoto typu filtra poznám a nepopieram. Myslím, že sa rozchádzame vo význame pojmu nasávanie. V podstate ani jeden typ čerpadla (ako základ cirkulácie každého filtra) vodu nenasáva, ale vytláča a voda sa na vstupe dopĺňa vďaka prepadu (čo je tiaž forma spojených nádob), či podtlaku a/alebo spojeným nádobám, pretože zákon akcie a reakcie udáva, že z čerpadla (filtra) môže vytiecť len toľko vody, koľko do neho vtečie (prípadne i menej, ak niekde uniká ;-) ).

Možno sa len rozchádzame vo význame slova nasávanie. Mám pocit, že pre Teba ide o to akým spôsobom sa voda dnu dostane, ja pod nasávaním rozumiem vstup vody všeobecne, bez ohľadu na spôsob akým sa dnu dostane.

Som presvedčený, že bežnému akvaristovi sú fyzikálne sily a zákony, ktoré pôsobia vo fitri šumafuk (pokiaľ si nenavrhuje filter vlastný), a tak možno činnosť filtra zjednodušiť, že na jednej strane nasáva a na strane druhej vytláča...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 12:12 Muž TRULY [164] Re: martinCA
sory mas pravdu. Neviem preco mam v hlave to ze su na hadiciach...
Ale tak aspon ze sa chapeme ohladom toho nasavania smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 11:01 Muž martinCA [33] Re: gostrider466
gostrider466 napsal: este jedna poznamka ta vrcha vlozka bola spinava na vrchu od spodu bola cista :-(

mozno by chcleo zistit aku mas verziu toho filtra, na trhu su asi tri a minimalne ta prva mala problem s tym ze od predfiltrov sa dostaval bordel na vrch toho finalnejeho jemneho molitanu, coz by mohol byt tvoj pripad, kedze tvrdis ze je spinavy len zhora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2017 23:43 Muž O.Tom [439] Re: gostrider466
Ten horní jemný molitan je nejjemnější molitan ve filtru, všechno co projde pře filtr a nezachytí hrubé molitany se na konci zachytí právě vtom jemném a proto je nejzanesenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 23:41 gostrider466
este jedna poznamka ta vrcha vlozka bola spinava na vrchu od spodu bola cista :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 23:39 Muž martinCA [33] Re: TRULY
nechapem ako to chces uskrtit ci odskrtit, ked to mas von z filtra, hadicu bez vody a potrebujes do nej nasat vodu. packy ovladania prietoku/skrtitok su predsa sucastou hlavy filtra, nie toho nadstavca, ktory z filtra vytiahnes. Musis to jedine zatvorit, vytiahnut a mas to zatvorene, Tak ma pouc, lebo som sa uz na to dival a dospel k zaveru ze tam davam ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 23:30 gostrider466 Re: O.Tom
nie su znecistene aj ostatne media ale to vrchne by malo byt ciste ci nie. ;-)
proste si myslim ze sa dostava voda aj z vrchu nie len gez filtracne media musim to este niekde na nete najst. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 23:25 gostrider466 Re: TRULY
no tesnenie tam nemam pri ticto tipoch uz neni je tam nejaka drazka do ktorej to zasedava

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=301