Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 12:03 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Dajme tomu, že je chybný rotor. Ako by potom mohol spôsobovať nahromadenie vzduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 11:42 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
on se může vyosit, a to nepoznáš. Osička může být mírně ošklhaná nebo magnet na vrztulce není přesně váženej a podobně. Měl jsme to taky, zkusol bych povolit tu krytku rotoru nebo ju vůbec neotáčet do zajištěné polohy a zkusit to tak pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 11:12 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: matlala
Neviem ale v tom rotore by som chybu nehľadal, veď všetko bolo v poriadku a pri čistení som ho nemal ako pokaziť. Poskúšam, počistím a dám vedieť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 08:43 Muž Yirka [9126] Re: pivot
Délka rozstřiku nemá vliv na průtok, pouze na tlak. Čerpadlo dodává stále stejně. Je to stejné, jako když zvětšíš dírky rozstřiku. Proteče stejné množství vody, pouze pod menším tlakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 08:39 lap Re: matlala
No, já mám necelý rok starý výrobek a musím to zaklepat, zatím spokojenost. Mrzí mě na něm jen dvě věci. Za prvé, že když se mi dotýkají hadice (a jinak to ani nejde) v otvoru v zadní stěně skříňky pro ně určeném, tak celá zadní stěna rezonuje a "bzučí". Nakonec jsem si s tím vyhrál, že jsem hadice podložil kusem karimatky. A druhá věc - docela by mě zajímalo, jaký mám po cca půl roce provozu průtok. Čím delší rozstřikovací rampa, tím nižší průtok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 00:26 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Michaldvd
trubky a ještě k tomu zanesení, nejvíc se zanáší to kolínko na tom rychloupínání hadic, nejvíc teda na novém nezaběhlém filtru. Chce to vzít kleště, otočit uzávěry (vevnitř ty kuličky, na bocích to pak zapadá do páček) a prošlápnout hlavně ty kolínka.
Jinak zkusil bych kdyžtak úplně nedocvakávat kryt rotoru, ale kdyby to na chvíli pomohlo, reklamace, rotor bude asi vyosený, měl jsem to taky, ale koupil jsem nový rotor, reklamace tenkrát ze zahraničí byla na měsíc.

Jo a mám e900 ještě z první série čínskými rotory, možná se něco dostalo i sem, ale pochybuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 00:16 Muž Michaldvd [45] - AsieRe: Haimdol
Čo je armatura? hmm Z tým presakovaním plne súhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 00:06 R Muž Silent [5949] Re: Michaldvd
Jestli se stále zavzdušňuje tak musí někde být netěsnost která přisává vzduch. A to kdekoli na cestě z nádrže do filtru. Tipoval bych to na armaturu, protože kdyby byla netěsnost ve filtru tak by nejspíše i prosakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 23:15 Muž Michaldvd [45] - Asie
Hmm tak triasol som z ním viac krát, to bolo prvoradé po zapojení. Bublinky stále "otravujú" a to už prešli 3 mesiace. Hadice som pri čistení ani nevyberal, odobral som len tú časť z reguláciou prietoku. Keď kúpim kefku na čistenie hadíc, prezriem ich detailne. Čo sa týka rotora v tom to asi nebude, inak by vrčal stále aj bez vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 20:54 Muž fido16 [631] Re: Miras
Nevím mě tento filtr nějak nesedí musím ho stále čistit a přemýšlím že se vrátím zpět ke kostce. jelikož průtok necelých 100L na 250L akva je málo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 19:59 Muž Miras [111]
já to měl taky, zatřesení s filtrem nepomáhalo, tak jsem ho poslal na reklamaci a ejhhle, přišel úplně nový a od té doby je klid :-) PS: byl špatný rotor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 18:01 Muž fido16 [631] Re: Michaldvd
Měl jsem podobný problém. Filtr jsem vyčistil zavřel pustil zahrkal s ním a byl v klidu za 2 hoďky dojdu a chrčel byl zavzdušněný. A když jsem se díval po hadici která je na výtoku akva spojená s tou plastovou trubkou tak tam byla mezi hadicí a tím spojem škvírka a tama se dostával vzduch dovnitř. Někdy stačí když tu plastovou trubku mázneš vazelínou a nasadíš hadici. A když ani to tak zkus zkrátit hadici. Jak se časem roztáhne a ty ji z toho sundáš přestane těsnit. Nevím proč k tomu dali takové aušus trubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 17:11 lap Re: Michaldvd
No, příčin může být vícero. Ale pokud máš opravdu dojem, že je to zavzdušněním filtru, zkus s ním trochu zatřást, naklonit na jednu stranu, na druhou stranu. Bude pak chvíli jistě ještě chrčet, ale bublinky vzduchu by se měly uvolnit. Mě dělal tohle po uvedení do provozu a po čištění hadic a filtračních hmot. Zatřásl jsem s ním a po několika desítkách minut (max hodin) už běžel normálně potichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 12:56 Muž Michaldvd [45] - Asie – Zavzdušnený filter JBL e901
Potreboval by som poradiť ohľadom zavzdušňovania filtra. Od kedy som ho vyčistil (3 mesiace dozadu) problém stále trvá. Najprv som myslel, že to po par dňoch prejde, nakoľko je to normálne. Bohužiaľ neprešlo. CCA 2x za deň musím filter vypnúť a zapnúť aby nahromadený vzduch vyfúklo a filter prestal vrčať, prípadne krátko zatvorím a otvorím ventil. Čo sa týka tesnení (premastené vazelínou) a uloženia košov som si na 100% istý, že tam chyba nebude, pretože som tomu venoval veľkú pozornosť. Umiestnenie hadíc v akva a všetko ostatné ostalo tak ako pred čistením filtra. Premýšľam, či by to ešte nemohli spôsobovať zanesené hadice. Nestretol sa niekto z takým problémom? Mám filter JBL e901. Ďakujem za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 11:13 Muž fido16 [631] Re: matlala
To určitě ne to je vše dobře nasazené. Budu zkoušet co jste mi doporučily a uvidím po čase co to bude dělat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 10:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
leda blbě nasazená krytka rotoru, ale to by snad tak neovlivnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 09:57 Muž fido16 [631] Re: matlala
No já to právě taky sem tam rozeberu a vyčistím rotor teďka nedávno jsem jej kompletně vyčistil ale pustit ho bez náplní jsem nezkoušel. Ale příští týden to vyzkouším. Není možné že by tam byl nějaký problém i uvnitř filtru třeba že by byl nedostatečný výkon nebo tak. prostě nějaké vynutí a pak by to jelo na poloviční výkon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 23:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
a co když vytáhneš všechny koše a pustíš to bez odporu filtračních médií?
Já to pro jistotu tak jednou za 1/4-1/2 rozeberu včetně rotoru, vyčistím to tam kartáčem a kde dostanu v hlavě, tak protáhnu hlavně výstupní cestičku od rotoru-hezky to jde když ho vytáhneš. Při té příležitosti není špatné do prostoru rotoru navíc občas (zatím jsem to za 2 roky dělal jednou) nalít trošku sava a prolít ho i zbytkem hlavy a a pak znova projed kartáčem, zaručeně bude čistý a když to pak opláchneš, ničemu to nevadí. Kdyby jsi kor chtěls mít jistotu na neutralizaci sava lze použít jakýkoliv akva regulátor, ty zázračné vodičky používám a mám doma jen na tyto účely, používám ale vyžší koncentraci než do akva, vždy od oka. Největší problém jsme měl vždy v tom rychlo uzavíracím odpojitelném dílu na hadice, není od věci ho občas kleštěma povolit, vylít z hadic vodu a protáhnout to kartáček i při otevřeném stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 23:13 Muž fido16 [631] Re: matlala
Ja mam prave kartace na hadice a kolena. Ale stejně nedostanu průtok větší jak 220L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 23:00 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
průtok čerpadla i filtru je 300l/h čistého +/- nějakých 10-20l.
Je možný, že se zanáší i všecky kolena na potrubí na čistění doporučuju kartáč od hobby, je sice jakoby nic, štětiny jsou ohebné ale zas se nikde nešprajcne a stačí to na hadice a ostatní. třeba na řasu na rampě zvenku už používám běžný kartáč do ruky a prsty - proto jsme to chtěl, do rampy strčím prst a díl má asi 10cm takže to jde snadno rukama a kartáčem, případně zubní kartáček.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 22:22 Muž fido16 [631] Re: matlala
Jaký máš průtok teď? Myslím že to může být způsobeno i těma původníma trubkama které jsem chtěl vyměnit za buďto obyč ohznutou od eheimu nebo tento set jak máš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2012 22:04 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
skoro 2 roky tam nebyla, asi půol roku to jelo s původníma trubkama, potom jsem vyměnil za eheim instalační set, halvně kvůli čistění, potom přibyl ještě indikátor průtoku a týden tam mám předfiltr taky k tomu setu, je teda rozšířenej maximálně co to jde dle mých potřeb.
rybicky.net/nadrz/10574/426.jpg
rybicky.net/nadrz/10574/410.jpg
jinak mám ho ještě posílen a přídavné čerpadlo bylo taky jen s košem, který se furt ucpával, tak taky zkouším molitan
rybicky.net/nadrz/10574/411.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:57 Muž fido16 [631] Re: romant
Jasně vrazil jsem tam tu kostku molitanu na ten sací koš a budu sledovat co to dělá. Max zkusím vyhodit ty předfiltry nebo aspoň jeden. A potom bych řešil výměnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2012 21:51 R Muž romant [27987] Re: fido16
Zkus to, co jsme Ti z Honzou doporučovali, začal bych tím molitanem na sání a posléze když to nezabere, tak ten předfiltr a teprve potom uvažuj o výměně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:48 Muž fido16 [631] Re: matlala
No a máš nějaký molitan na sacím koši? Protože já mám po 14dnech zanesené předfiltry jak kdyby to jelo 2roky bez čistění prostě to není možný. Jinak média mám základní plus přidán ještě další molitan. Tak nevím co zkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:35 Muž matlala [798] - Rostliny
mě tohle dělal ze začátku, asi prvního půl roku, to jsem ho čistil asi jednou měsíčně, potom se zaběhl a jel. Ale je pravda, že hned od začátku jsem vyměnil média za eheim substrat pro a biomech ponechal předfiltry a jeden molitan nahoře a přidal vatu a posléze začal používat vliess (vata v plátech).
hadice protáhnu jak si vzpomenu asi 4-7x ročně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:30 Muž fido16 [631] Re: georg
tak já mám průtok po 14 dnech tak 100L. A pořád otvírat a čistit filtr se mi nechce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:28 georg Re: fido16
Mám ho taky a žádný problém, a čistím tak 2x do roka a to není nijak menší průtok,jsem spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 21:14 Muž fido16 [631] Re: fido16
Takže filtr hodím asi na menší akva a dám tam čerp. hlavu a kostku molitanu. Nevím jak se tady někomu podařilo filtr skoro rok nečistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:18 Muž fido16 [631] Re: romant
Jinak na vyndání těch předfiltrů jsem taky přemýšlel :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:17 Muž fido16 [631]
Nad tím kouskem molitanu taky přemýšlím a asi to mozná tak udělám. Protože filtr rozdělávám každých 14 dní a už mi to leze na nervy. Taky jsem si říkal že se vrátím k hlavě a tento filtr dám k menšímu akva. Ale to byl jen nápad. Už mě to fakt štve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: romant
já mám 900 a řešil jsem to skoro po 2 letech taky tak, uvidíme, jak se to osvědčí, mám ale filtr vylepšený o trubky od eheimu a to sání s předfiltrem jsem si taky vzal od nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:07 R Muž Silent [5949] Re: romant
Zjevně nejsi. Je to velmi jednoduché a ve frekventovanějších nádrží nedocenitelné a účinné řešení. Raději obden vyčistit předfiltr nasazený na sací trubce než týdně rozebírat celý filtr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:52 R Muž romant [27987] Re: fido16
Jak máš řešený nasávání, nestálo by za úvahu ten molitan v nějaké menší verzi umístit tam, aby to prostě sálo přes něco? Jako další možnost mě napadá, ten předfiltr tam nemít a bordel pouštět rovnou do filtru a ukáže se jak si s tím bakterie poradí.
Edit: S nápadem toho molitanu na sání zcela zjevně nejsem sám, viď Honzo. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:52 R Muž Silent [5949] Re: fido16
A co na sání filtru nasadit kousek molitanu jako předfiltr. Raději častěji čistit to než rozebírat celý filtr. Mně se to nejednou osvědčilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:49 Muž fido16 [631]
Jinak filtr je naplněn základem co k němu bylo ale přidal jsem ještě do 3tího koše nahoru hrubší molitan jinak vše zůstalo čisté. A náplně jsou 14dní vyčistěny ve vodě co jsem odpustil z akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 16:48 Muž fido16 [631] Re: xnor
Všechno včetně hadic vyčistěno to zůžení na tom koleně jsem vyčistil před 14 dny a dnes jsem se díval a bylo čisté. Rozdělal jsem filtr a předfiltry byli zasr... jak jetel :-). Ty jsem vymil znovu filtr zavřel a pustil průtok byl nějakých 230L. Ale není možné abych filtr čistil co 14dní. Takže jsem teď nakloněný k řešení kostky molitanu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 14:44 Muž xnor [71] Re: fido16
Jak píše Haimdol koleno na sání. První 4 měsíce jsem ho čistil 5x , ale stále se snižoval průtok. Tak jsem hledal a našel silně zanesené koleno na sání.( V místě napojení hadice je to zužené.) Od té doby 11 měsíců nebylo nutno na filtr sáhnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2012 14:30 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Armatura včetně hadic je čistá? Koleno nasávacího potrubí se rádo ucpává. Případně se stává, že molitany se natolik ucpou že ani proprání nemá valnou účinnost. Proto já osobně i do těchto filtrů dávám co nejvíce Eheim substrat pro který má vynikající samočistící schopnost a neucpává se. Molitany nechávám jen v horním kombi koši a ty měním častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 13:53 Muž fido16 [631]
Čau kluci mám menší problém a věřím že ho společnýma silama vyřešíme. Takže k problému. Mám filtr JBl 901e přes půl roku který už je zajetý a od té doby jsem ho čistil už tak 4x nebo 5x. Zrovna před 14dny jsem ho vyčistil znova a dneska jsem jej vyčistil zase jelikož sotva tekl. Už mě to začíná štvát a přemýšlím že filtr půjde do světa a já se vrátím ke klasice v podobě čerpací hlavy a kostky molitanu. Který mi v nádrži vydrží rok aniž bych na něj sahal. Klidně oželím i ten bordel v nádrži když jej budu čistit jednou ročně a možná ani to ne. Jinak se jedná o 250L akva průtok před vyčišťením 108L (měřeno). Po vyčišťení nějakých 180L. Díky všem za reakce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 21:02 Muž Bubi200 [19]
Uz len molitan, a eheim substrat pro. Dnes kupene. Take gulicky. Valceky som dal prec, a siel tam molitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 19:31 R Muž Silent [5949] Re: Bubi200
Teď mně napadá, jaké tam máš složení hmot?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 19:29 Muž Bubi200 [19]
Tak doteraz to stacilo. Mam aj troch tercov, vcera sa parik vytieral a niekedy bol aj ten prietok mensim ok. Necham to tak a budem priebezne merat hodnoty vody. Vdaka za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 19:01 R Muž Silent [5949] Re: Bubi200
300 litrů průtoku zaběhlého filtru na 220 litrů čistého objemu většinou na degradaci odpadních látek dostačuje. Tedy pokud se jedná o běžné společenské akvárium. Pokud myslíš, že se voda málo točí můžeš použít pomocné čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 18:44 R Muž romant [27987] Re: Bubi200
Otázka je na co? Pokud by to mělo být akvárium s převahou rostlin, tak ne. pokud je to kombinovaná nádrž, tzv. společenská, kde jsou rostliny k dotvoření prostředí tak by to stačit mohlo. Samozřejmě že každá nádrž je originál a co funguje v těchto podmínkách nemusí fungovat ve stejné jiné nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 18:31 Muž Bubi200 [19]
A myslis ze to staci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 18:17 R Muž romant [27987] Re: Bubi200
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 18:06 Muž Bubi200 [19]
Ahoj. Mam ho vymeneny a v provozu asi rok. Ako myslis prazdnyho? Bez naplni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 18:00 R Muž romant [27987] Re: Bubi200
Jak dlouho je ten filtr v provozu? Mám tu zkušenost, že výkon může klesnout i pod 50% papírovýho výkonu čistýho filtru(měřeno u eheimu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 17:56 Muž Bubi200 [19]
Tak precistene. Vykon 300l za hodinu. Akva mam cca 220 litrov cisty objem. rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=1651