Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 00:36 Muž O.Tom [439] – Re: matlala
ani nevim, ze tam nejaka gumicka je :) budu muset mrknout, jinak misto jednoho posledniho molitanu mam taky vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 19:36 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: TomasOxx
mě tohle dělalo, když byla špatně nasazená gumička v combi koši. Ještě jsem vyměnil ten hrubší molitan v tom posledním koši za vatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 19:26 Muž O.Tom [439] – Re: matlala
ja od posledniho cisteni, asi tyden, mam ve vode plno malych necistot co nemizi a tohle me nenapadlo, ale jak to proverit. Dovnitr stejne nevidim a pricin muze byt urcite mnohem vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 18:56 Muž matlala [798] - Rostliny
tak taky můžu potvrdit, že to nepodtéká, filtr mám již skoro měsíc a půl v provozu a částice ve vodě nemám, jen po odkalování nebo přesazování než se usadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 08:51 R Muž Silent [5949] – Re: ....
Ona většina firem má problémy s prvními sériemi filtrů než vychytají mouchy. Známé jsou problémy Tetry, zmíněný JBL ale i Fluval měl potíže u čtyřkové série. Snad jen Eheim mívá filtry dotažené do puntíku než je pustí ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 08:31 .... – Re: Haimdol
aha tak to jo o tom že to je problém filtru z první serie se na tom slovenském portálu nepíše ... pudu do něj ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 08:11 R Muž Silent [5949]
Tak já s tímto filtrem po celou dobu co jsem ho zkoušel neměl nejmenší problémy s kvalitou filtrace. S těmi volnými částečkami než se filtr řádně zaběhne máš pravdu, ale po nějaké době byla voda perfektně čistá i opticky. Podle vyjádření od JBL byl tento drobný problém u prvních sérií filtrů této nové generace a nyní už by měl být vyřešen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2010 07:57 králas – Re: teleport
Nevím, zda by to bylo možné, protože mezi předfiltry a výtokem je těsnící gumička.Je pravdou,že mi zezačátku cca měsíc plavaly malé částice po akva také a usazovaly se mi na rostlinách(následně řasa).Ale to nebyl zajetý filtr.Dal jsem do vrchního koše jenom 30ppi akvacit a je klid.Pokud to tak je, že by se mohly dostávat nečistoty do výtoku, tak je to špatně.
Měl by se k tomuto vyjádřit Haimdol, tento filtr testoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:55 Muž teleport [3] – Re: Michal1987
nechapu jak by tomu mohla zabranit vata bordel se tam dostava pres prepazku co je mezi predfiltream a vytokem a hlavou filtru ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 19:41 Muž Michal1987 [21] – Re: teleport
Tiež to pozorujem na tom mojom, ale nejako to neriešim. Teda ešte som sa nedokopal k tomu, aby som šupol filtračnú vatu medzi molitany "30ppi a 20ppi" do vrchného koša (a asi sa ani nedokopem, pretože neviem, či by to malo nejaký význam... ) X-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2010 19:03 Muž teleport [3]
setkal se už někdo s tím že se mu dostával bordel z předfiltru do výtoku z filtru , na portalu akva.sk tento filtr docela dost haní tak nevím zda si ho mám koupit ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 18:30 R Muž Silent [5949] – Re: teleport
Výrobce dodává toto složení hmot ve směru proudění vody: předfiltr 10 ppi, keramické válečky, 2x akvacit 20ppi a v poslední komoře kombinace akvacitů hrubostí 20 ppi a 30 ppi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 18:05 Muž teleport [3]
koupil někdo tento fitr od zoohit ... potřeboval bych vědět s jakými náplněmi se dodává .. na jejich stránkách to není

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:31 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: petulka
Jj vim mam ho doma asi rok a krome zlomene keramicke osicky s nim nemam problem...(ale to byla moje chyba ne chyba vyrobce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 14:25 petulka – Re: Gabro
Dobrý den
tento filtr e1500 mě v 550l akva běží zhruba 4 měsíce a nemám s ním žádný problém a jsem naprosto spokojena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:21 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
A to je právě ten případ kdy může molitan vydržet velmi dlouho. Nicméně takových nádrží moc není. Většina nádrží bývá přerybněná a tam dostává molitan pěkně na zadek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 21:17 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Haimdol
právě že třeba soused je ten případ, který má tetrateck ex700 a má tam jen molitany a už 4 roky. V akva ale není moc ryb, má tam cca 40l rezervu (když počítáme délky ryb v dospělosti) a taky plno rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:56 R Muž Silent [5949] – Re: tom
Až se výrazně sníží průtok tak vyčistíš předfiltry. Většinou to dostačuje. Pokud to stačit už nebude vyčistí se zbytek filtru, ale i tak bych nečistil všechny koše najednou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:52 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
Jenže tady je řeč o sice stejném druhu molitanu, ale ve vnějším filtru. Tam fungují trochu jiné podmínky než v molitanové kostce a množství bakterií dokáže za rok tyto molitany ucpat tak, že jsou už prakticky nečistitelné. Samozřejmě to záleží na podmínkách v akva. Někde jsou zralé na výměnu za půl roku, někde vydrží roky dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:46 tom – Re: Haimdol
akorad nechapu jak clovek pozna ze je to nutne podle zaneseni predfiltru ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 20:45 Muž matlala [798] - Rostliny
Haimdol napsal: molitany při dobré údržbě by mohli vydržet i rok
Tak to se pleteš. Vydrží daleko více, osobně mám již 3 roky a jsou vcelku, pravda, vytahuju a peru je tak 3x ročně. Kamarádi je mají taky vydželi ještě bez výměny, mají je 5 let, co pamatují. Řeč je o těch modrých třeba z akvarista.cz, nebo od rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:39 R Muž Silent [5949] – Re: tom
Tím staráním myslím proplachovat když je to nutné (závisí na znečištění vody a zarybnění nádrže) a správné umístění ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:36 tom – Re: Haimdol
to starani o hmotu myslis jeji omyvani ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:28 R Muž Silent [5949] – Re: tom
Pokud tam máš náplně vložené od výrobce tak molitany při dobré údržbě by mohli vydržet i rok, keramika je napořád. Pokud zainvestuješ do lepší hmoty např. Eheim substrat pro tak ten je pokud se o něj staráš taky napořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:26 Muž Yirka [9118] – Re: tom
Filtrační materiály se vyměňují jednou za uherský rok, to znamená udržovací náklady nula nula nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:24 tom – Re: Haimdol
prosimte a jak casto ty naplne menis rad bych si spocital na kolik vyjde mesicni provoz s vymeny vložek ... sory za oftopic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:51 Muž matlala [798] - Rostliny
aby jsme tě neuvedli v omyl, tak odbourávání zajišťují bakterie a ty jim jen máš poskytnout lepší povrch, což ty substráty od eheimu jsou, na molitanu jsou ale taky, nemůžu jsi stěžovat. Viz téma filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:18 R Muž Silent [5949] – Re: tom
U Eheimu se používají hlavně tyto hmoty: Eheim substrat pro, což je biologické médium a odbourává přirozenou cestou hlavně amoniak a NO2, v omezené míře NO3. Eheim biomech, což je mechanickobiologické médium. Jeho hlavní účel je mechanické i biologická filtrace a tudíž zachytává hrubší nečistoty které se odbourávají za pomoci bakterií v omezené míře odbourává i NO2 a amoniak. Eheim Mech pro, což je mechanické médium na odchytávání pevných nečistot. A nakonec bioakvacitové předfiltry jejichž název už předpovídá jejich účel. Pak jsou samozřejmě i chemické filtrační hmoty na odchytávání jednotlivých škodlivin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 18:05 tom – EHEIM VS. JBL ... NAPLNE
Když se tu už porovnávají tyto filtry zajímalo by mě , který z nich má lepší filtrační vložby jde mi o to aby odbourávali no2 , no 3 atd u jbl se to u těchto vložek píše ale nikde jsem to nevyděl napsaný u vložek do filtrů eheim ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 11:42 R Muž Silent [5949] – Re: teleport
Průtok se škrtí regulační páčkou po pravé straně hadicového modulu. Uzavírací páčky má filtr dvě. Po každé straně jednu, ale jen ta na výstupní straně se používá na regulaci. Přímo v hadicovém modulu je ještě jedna páčka, ale ta je pouze pojistná na uvolnění modulu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 11:37 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: teleport
vedle hadic mas jak na prave tak na leve strane male packy, tema regulujes prutok..když se v tom obchodě na to podívaš je tam puntik na jedne strane packy a na druhe je napsano open - ale mozna vic nez slova jsou video primo od vyrobce uvedene v tomto vlakne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 11:34 Muž teleport [3] – Re: Haimdol
no koukal jsem na filtr u nas ve městě v akvaristice ale nikde jsem nenašel ty škrtící segmnety jak někdo psal že je má filtr v sobě nebo ja se teda u tohoto kousku škrtí průtok ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 11:23 R Muž Silent [5949] – Re: teleport
Haimdol by odpověděl stejně :-D . JBL CP 900 jde zregulovat i na 40ti litrovou nádrž a následně použít na dvoustovku. Na filtraci to mít vliv nebude. Filtr se bude samozřejmě zanášet úměrně nečistotám a průtoku v nádrži. Výměna náplní závisí na použitých hmotách. Některé jsou permanentní, jiné např. chemické se musí po určité době měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 11:08 Muž teleport [3] – Re: Sid
sorac psal jsem to v praci blbne nam tam klavesnice ....

takže se ptám znova ;-) dá se e900 uškrtit na 40l akva apak ho použít na 200 L , když bude uškrcen nebude se třeba víc zanášet bude dobře filtrovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 23:09 Muž teleport [3] – Re: Haimdol
MYSLIS ZE BY SEL ZATIM STAHNOUT NA 40 L AKVA DO MESICE MAM 250 L TAK JSEM MYSLEL ZE BYCH HO KOUPIL UZ TED ... JAK CASTO CISTIS TEDA SPIS MENIS FILTRACNI NAPLNE .. JE MI JASNE ZE PREDSFILTRY SE ASI BUDOU CISTIT KAZDEJCH 14 DNI NEBO SE PLETU

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:41 Muž O.Tom [439] – Re: Magicos
Kdyz jsem ho kupoval, je ve spodnim kosi keramika, ve dvou hruby molitan a ve vrchnim jemny molitan na odtok a na pritokovych okrajich kose velmi hruby molitan jako predfiltr. Bakterie nejsou soucasti.

jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 15:09 Magicos
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli v balení u tohoto filtru (JBL e 900) jsou nitrifikační bakterie a biomolitany. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 09:00 Muž tatranec [5] - Rostliny – Re: Haimdol
takže som sa rozhodol... :) po konzultácii s oficiálnym dovozcom techniky Eheim pre SR som sa definitívne rozhodol pre EHEIM eccopro 2034 ku ktorému teraz dodávajú aj grátis: baktériový štartér a set náhradných filtračných vložiek... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 22:51 R Muž Silent [5949] – Re: kamsal
Eheimy řady ecco mají jen výtlačná oblouk. Eheimy vyšších řad mají armaturu kompletní i s rampou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 20:02 Muž kamsal [1] – Re: Haimdol
Dík za upřesnění v tom označení, já to v manuálu pochopil, jakože to označení je kvůli těm filtrům. K tomu Eheim - takže v základu nemá rozptylovací hubici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 10:15 R Muž Silent [5949] – Re: rayn666
Nutné to není, protože základní armatura je v sadě, ale usnadní to údržbu. Já si tyto sety pořídil a rozhodně nelituji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 10:12 Muž rayn666 [0]
No super Ďakujem potlesk -už len nájsť najlepšiu cenu na trhu. A chcem sa ešte spýtať, že k tomu filtru potrebujem dokúpiť EHEIM sací SET a EHEIM výtlačný SET, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 09:41 R Muž Silent [5949] – Re: rayn666
Zrovna tenhle Eheim mi běží v třístovce a věř, že regulaci má. Průtok se velmi pohodlně reguluje páčkou na hadicovém modulu. U modelu electronic se průtok reguluje pomocí elektroniky snížením otáček rotoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 09:38 Muž rayn666 [0] – Priskrtenie prudu
Tiež uvažujem nad kúpou vonkajšieho filtra. Mam 200-ku akvárium a rozmýšľam nad tým, že by som si kúpim väčší filter a prúd troška priškrtil. Uvažujem nad Eheim 2073, ale nedočítal som sa o tom či je tam možnosť priškrtenia filtra. Chcem sa Vás spýtať, že či sa to dá a ak áno tak akým spôsobom. Som sa dočítal, že priškrtenie sa dá dosiahnuť iba pri rade Eheim professionel 3 elektronic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 09:19 Muž kortezhugo [983] – Re: Yirka
...je to "tak"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.11.2010 08:56 Muž Yirka [9118] – Re: tatranec
Ke zvažování si vezmi kalkulačku a zjistíš, že na spotřebě se ten cenový rozdíl srovná za rok a za dobu životnosti filtru ti to vydělá na nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 07:58 R Muž Silent [5949] – Re: kamsal
Malou poznámku. JBL má dvě řady filtrů a to s označení "e" a "i". Označení "e" však nemá nic společného s hloubkou košíků ale prostě to znamená e jako external a druhá řada i jako internal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 01:35 Muž kamsal [1]
Zapomněl jsem napsat, že takto poskládat filtrační materiál bych u Eheimu bohužel nemohl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 01:26 Muž kamsal [1]
Zdravím, k tomu JBL tu nezazněl jeden detail, a to označení "e". "e" v tomto případě znamená, že košíčky pro filtrační hmoty jsou hlubší a biomolitan má v sobě speciální kruhový výřez, který lze vyjmout a nahradit jinou filtrační hmotou. To znamená, že můžete mít v košíku biomolitan pouze po stranách a uprostřed jemný filtrační materiál pro speciální účel, například úpravu vody. V praxi jde o to, že velmi jemný filtrační materiál potřebuje určitý čas pro svou práci a jelikož je jemný, snižuje průtočnost filtru. JBL to vyřešil tedy tak, že zabil dvě moouchy jednou ranou - díky molitanu po obvodu se nesníží průtok a zároveň jemný materiál uprostřed dostane potřebný čas pro dostatečný účinek. Hlavní devizou jsou ale hluboké košíčky, u e900 jsou čtyři, u Eheim podobných parametrů tři s menším objemem. Podle mě JBL nabízí v tomhle daleko větší variabilitu, než Eheim, což je podstatné.
Jinak mám biomolitan od JBL i Eheimu a připadají mi naprosto stejné, dokonce si troufám tvrdit, že obě firmy mají stejného dodavatele molitanů.
Já osobně mám u své e900 skladbu materiálu takto: 1 košík rozptylovací keramika, 2 košík biomolitan, 3 košík porézní sklo Eheim Substrat Pro, 4 košík polovina jemného molitanu a polovina filtrační vaty. Sklo a vatu jsem dokoupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 00:15 Muž tatranec [5] - Rostliny – Re: Haimdol
vďaka vám kolegovia za rady, zvážim si to ešte...dobrú noc ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=1901