Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 22:00 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: smoldo
jakou pojistku, nevím o jaké mluvíš? jsou tam 2 gumové uložení osičky apak horní jakoby záklopka vrtulky a ta drží na 2 místech. Tu myslíš? Dát zkřiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:40 Muž smoldo [0] – Re: matlala
vieš čo skús ja kým som čakal na novú vrtulku tak som nahodil tú poistku čo drží vrtulku trochu skríža chytil som ju len do jednej drážky nie do dvoch ako má byt a mal som ticho
skús a budeš vidieť palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:30 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: smoldo
navíc ještě si to nemůžu dovolit vypnout a poslat na reklamaci, nemám náhradní filtr pro tak velké akvárium, to už těžko něco zbastlím abych tam napral hmoty z tohoto. Reklamace může trvat 30 dní, tak dlouho nemůžu čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:20 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: smoldo
vím, to mě k tomu navedlo, no reklamace by byla dražší než vrtulka za 418,-, poněvadž filtr je z Německa. Stejně potřebuju ještě nějaký věci co vyjdou taky na ty 400, takže 50 za poštovný mě nezabije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:10 Muž smoldo [0] – Re: matlala
inak strana fora 1 , 2 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 21:08 Muž smoldo [0] – Re: matlala
nazdar ja som mal ten istý problém písal som o ňom na tomto fóre pomohlo mi jedine vyreklamovať vrtulku po výmene ani o ňom neviem , takže moja rada vyreklamuj vrtulku palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 16:34 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: TomasOxx
uvidíme, stejně tu vrtulku musí objednat a nejspíš bude objednávky řešit až po novým roce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 16:32 Muž O.Tom [439] – Re: matlala
To jsem ze zacatku delal nervozne taky a az kdyz jsem to vzdal a dal tomu vlastne cas, tak se to ztisilo. Asi to trosku potrebuje olezt "slizem" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 16:09 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: TomasOxx
no uvidíme, nejspíš mám vadnou sérii vrtulek, objednal jsem novou, snad to bude ok, zatím se neutišil a to jsem zkoušel pořádně to vyčistit i savem a vatovými tampóny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 12:40 Muž O.Tom [439] – Re: matlala
Mi to drnci pri kazdem cisteni, zasahu do filtru, nekdy se utisi az po dvou dnech.
Taky uz se mi stalo ze se rozdrncel kdyz mi tam vlezl sebevrazedny snek :) a kdyz byl zaneseny a hodne se snizil prutok.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 09:34 Muž matlala [798] - Rostliny
nikdo nic? Je to pořád stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2010 10:23 Muž matlala [798] - Rostliny – drční
Ahoj, po 2 měsících mám s tímto filtrem malý problém, který jsem si možná způsobil sám špatným usazením osičky. Dnes ráno se probudím a filtr mírně víc drnčí, což už jednou udělal, po měsíci bez čistění, tenkrát pomohlo vyčistění vrtulky a prostoru rotoru. Dnes jsme to už čistil 2x a pořád nic, odvzdušněné to je dobře, poněvadž jsme nevyléval vodu a nevytahoval média, takže vzduch byl jen pod hlavou a ten vyběhne během pár desítek sekund když s ním zatřepu, zapumpuji vestavěnou pumpou. Dnes sem to udělal už 2x a hluk je pořád stejný.

Akva není v pokoji, ale dole na chodbě a drnčení ještě utlumuje skříňka, ale musím nad tím uvažovat, jestli jsem nějak blbě uložil osičku a ta se vychodila (když ji protáhnu mezi prsty, nerovnosti ale necítím) nebo by pomohlo pořádně to vyčistit třeba savem-myslím osičku a vrtulku od nánosů usazenin a řas? Ještě možná hraje roli to, že jsem ještě nevytahoval gumové uložení osičky ani nijak nečistil.

Nedej bože jako poslední vidím koupi nové vrtulky a osičky, stojí to skoro 500,- (filtr mě stál 1600,-), takže je to dost velká cena v poměru k filtru.

Co na to odborníci? já mám uzavřený ext filtr jen 2 měsíce, předtím jsem měl homemade přepadový.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2010 21:24 králas
Michal1987 napsal: ... ešte by ma zaujímalo, či si to tesnenie môžem zadovážiť aj na ten starší model (teda ak tam nič iné nemenili...), teda ak sa to dá zohnať aj samostatne? Vďaka. ;-)
O kus níže jsem psal odkaz, kde se dá těsnění pořídit.Stačí číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 17:10 Muž georg [112] - Afrika – Re: Haimdol
Takto jsou ve firmě véélmi pečliví :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 17:02 R Muž Silent [5949] – Re: georg
Obávám se, že tyto listy jsou vloženy do všech filtrů. Prošlo mi jich rukama sedm a všechny byli "náhodně" vybrané. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:59 Muž georg [112] - Afrika – Re: Haimdol
Asi by to problém nebyl, protože já jsem tam měl přiložen několikajazyčný list, že filtr byl náhodně vybrán a podroben tlakové zkoušce, a že se mohou ve filtru nacházet zbytky vlhkosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:58 R Muž Silent [5949] – Re: Michal1987
Tak to budu muset zjistit. Ale myslím, že je tam přidané jen to těsnění. Samostatně to půjde určitě sehnat jako náhradní díl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:50 Muž Michal1987 [21] – Re: Haimdol
... ešte by ma zaujímalo, či si to tesnenie môžem zadovážiť aj na ten starší model (teda ak tam nič iné nemenili...), teda ak sa to dá zohnať aj samostatne? Vďaka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:25 R Muž Silent [5949] – Re: georg
Když jsem se asi před třičtvrtě rokem přímo u JBL dotazoval na problém onoho zpětného proudu tak mi říkali, že o tom ví a že s tím inženýři něco udělají. Tak to bude patrně ono. :) Nejspíše dojíždí staré návody tak to tam není uvedeno. I když si myslím, že by nebyl problém vložit volný několikajazyčný list s popisem změny u filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:06 Muž georg [112] - Afrika – Re: TomasOxx
Ten filtr mám teď nový, to těsnění tam mám, ale je pravdou, že na té poslední stránce v rozpisu dílů není.Jediná zmínka v celém návodu o nějakém těsnění je na str.131, ale to je to těsnění přímo pod hlavou filtru. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 08:55 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: králas
no jo, taky ho tam nemám, to je zajímavý, jediný díl, který je dle tohoto navíc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 08:09 králas – Re: TomasOxx
Fotka k příspěvku Těsnění tam nevidím :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 07:42 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: TomasOxx
jarně, během dneška to udělám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 02:24 Muž O.Tom [439]
Byli byste ti co mate novejsi typ s tesnenim u horniho kose ochotni ofotit posledni stranku manualu, kde je rozpis vsech dilu a kodove oznaceni a dat to tady, nebo mi to poslat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 10:30 Magicos – Re: králas
Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 10:29 králas
Magicos napsal: Jasně - díky - takže závěr, jestli jsem to pochopil dobře - žádné drahé nitrifikační bakterie v lahvičce nejsou potřeba, protože se časem vytvoří sami a vločkovým krmivem v předfiltru trošku urychlím nitrifikační proces.. Je to tak?? Děkuji
Přesně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 10:26 králas
Miras napsal: nemám tam ani to těsnění, ani jsem nepřidával nějaký gumičky a vše šlape skvěle, nemáte chybu někde jinde?
Já to mám jen jako prevenci, ale hlavní jsou opravdu ta (poréznější) média o kterých jsem psal níže a od té doby s čistotou vody nemám problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 10:23 Magicos – Re: králas
Jasně - díky - takže závěr, jestli jsem to pochopil dobře - žádné drahé nitrifikační bakterie v lahvičce nejsou potřeba, protože se časem vytvoří sami a vločkovým krmivem v předfiltru trošku urychlím nitrifikační proces.. Je to tak?? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 10:20 králas – Re: Magicos
Na něčem vydělávat musej.Vločky vycházejí daleko levnějc a pomohou ti rychleji vytvořit bakterie(náhražka za ryby).Podívej se co všechno obsahují, abych to nemusel vypisovat.Prostě zakrmit prázdné akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 08:36 Muž Miras [111]
nemám tam ani to těsnění, ani jsem nepřidával nějaký gumičky a vše šlape skvěle, nemáte chybu někde jinde?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 08:06 Magicos
králas napsal: Magicos napsal: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli mám do nového filtru JBL CristalProfi e900 aplikovat pouze JBL Filterstart, či jestli mám přikoupit i JBL Denitrol. Děkuji
Ja bych nekupoval nic.Pokud se jedná o čerstvě založené akva, tak bych na předfiltry nasypal trochu vločkového krmiva.A pokud běží déle, nechal bych to na rybách.


Opravdu?? Já teď to akva zakládám - a nevím si s těmi bakteriemi rady... Oni to mají dokonce i v oficiálním JBL Cristal Profi videu jbl.de/… A to se tam jako ,,vyroběj" sami?? A proč prosím to vločkové krmivo?? PS- promiňte, že se tak blbě ptám - jsem pouhý začátečník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 22:44 králas – keramické kroužky
U těch kroužků od sery jsem se spletl myslel jsem Siporax.Nedávno mi je doporučovali ve Viváriu v Mělníce.
www.akvarista.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:49 králas
matlala napsal: zkus pana Speukera <a href="http://www.akvaristik.eu/" target="_blank" rel="nofollow">http://www.akvaristik.eu/</a> ten mi Jendou říkal, že tohle můžou sehnat.
A nebo toto:http://shop.miga.cz/jbl_cp_e700_e900_e1500_4_gummipuffer_f_filterbeh_-242_41_347_817-97201.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:29 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: TomasOxx
zkus pana Speukera www.akvaristik.eu ten mi Jendou říkal, že tohle můžou sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:22 Muž O.Tom [439] – Re: matlala
vtom pripade by me zajimalo, jestli je kos stejny a lze to pouzit i u me a kde to pak sezenu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:07 králas – Re: matlala
Tak to bohužel nelze, kratší strana se opírá o stěnu a hadičku při vložení koše strhne.Ale takto je výtok od předfitru myslím si dokonale utěsněn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:06 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: TomasOxx
to těsnění tam je až u nové verze, u starších ještě nebylo, hold je to novější typ a vychytávaj ještě mouchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 20:04 Muž O.Tom [439] – Re: králas
kdes to vzal, proc ja to tam nemam :) Budu muset pohledat na netu nejaky soupis dilu, o co jde a jestli neni vice verzi filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.12.2010 20:01 králas
Magicos napsal: Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli mám do nového filtru JBL CristalProfi e900 aplikovat pouze JBL Filterstart, či jestli mám přikoupit i JBL Denitrol. Děkuji
Ja bych nekupoval nic.Pokud se jedná o čerstvě založené akva, tak bych na předfiltry nasypal trochu vločkového krmiva.A pokud běží déle, nechal bych to na rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:52 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: králas
to není špatnej nápad, ale chtělo yb to tu hadičku kolem celého obvodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:46 králas – těsnění
Fotka k příspěvku Pokud si nevíte rady s utěsněním, mám tu tip.Silikonovou hadičku rozřízneme podél a nasadíme na delší strany.Nasadíte hlavu a ucítíte o něco větší odpor při utažení klipsen.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:44 Muž kortezhugo [983]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:37 králas – nečistoty
Fotka k příspěvku Jinak pokud máte jemné nečistoty, doporučuji vyměnit keramické kroužky dodávané, za poréznější.Něco jako je ten napravo, protože ten nalevo nezachytí vůbec nic ;-) .Ty poréznější kroužky, byly součástí akva setu atman ar-620 a fungovaly rok v atmanu a nyní 3 měsíce v nové 216ce.Dal jsem je tam po měsíci, protože jsem měl také problém z drobnýmy částicemi a po 3 dnech voda čistá jak dětská prdýlka.
Doporučil bych toto:http://www.sera.de/cz/vyrobky/technicke-vybaveni-akvaria/filtracni-media/bio-mechanicka-filtracni-media/sera-biopur-forte.html
A nebo osvěčený eheim ehfi substrat pro:http://www.sklorex-akvarium.cz/filtracni-media/eheim--vnejsi/detail-eheim-ehfi-substrat-pro-1l/.Nejlépe nakombinovat.
Dejte pak, vědět jestli u vás došlo ke zlepšení.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 19:03 králas
Fotka k příspěvku Haimdol napsal: Ona tam taky žádná není. :)
A toto je co?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 18:39 Magicos
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli mám do nového filtru JBL CristalProfi e900 aplikovat pouze JBL Filterstart, či jestli mám přikoupit i JBL Denitrol. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 11:54 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
To jsem si celou dobu myslel, ale padla tu veta "Nevím, zda by to bylo možné, protože mezi předfiltry a výtokem je těsnící gumička." Tak jsem to sel overit, zda jsem neco neprehledl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 08:03 R Muž Silent [5949]
Ona tam taky žádná není. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 06:08 Muž Miras [111] – Re: TomasOxx
tý "gumy" jsem si také nevšiml :-( asi žádnou nemám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 16:11 Muž O.Tom [439] – Re: Miras
jsem do toho prave koukal a nejakou gumu, tesneni u horniho kose a hlavy nevidim. Pri zavreni to jde plast na plast a tam bych si dokazal predstavit nejaky unik vody pri preplneni ci spatnem ulozeni fitracni naplne v hornim kosi, kdy by napln nejak zasahovala do mist, kde to ma dosednout plast na plast.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2010 06:10 Muž Miras [111] – Re: Michal1987
dal jsem navrch kus filtrační vaty a je klid, voda nádherně čistá :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=1851