Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2014 10:08 jamajcan Re: lesek
JBL e701/greenline/,ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 09:55 lesek – Filtr JBL
Prosim vas ma filtr JBL 701 seřizovani prutoku vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 10:13 Žena jalea [3] Re: matlala
ahá! no tak super, to je příjemná změna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 09:40 R Muž Silent [5949] Re: matlala
Nechal jsem si poslat aktuální složení hmot v 1501 a máš pravdu. Teď tam dávají MicroMec takže opravdu není nutné do složení zasahovat. Jen mimochodem ta jednička na konci neznamená, že je uvnitř MicroMec, ale že je to novější model :) . U JBL to s hmotami není tak jednoduché. Rádi složení v průběhu prodeje mění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2014 09:32 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jalea
1501 s přívlastkem greenline má úplně jiné náplně, mrkni na to pořádně, ale poslední číslo znamená
0 - molitany a dole válečky
1 - válečky a dále JBL MicroMec

f2.s.qip.ru/…

Takže nic přiobjednávat nemusíš
max bych do horního koše dal vlies nebo vatu, ale záleží na tobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 09:22 R Muž Silent [5949] Re: jalea
Já bych vyměnil jeden koš molitanu za výborný Eheim substratPro nebo nějakou alternativu (sera Siporax, JBL MicroMec) jinak bych do patnáctistovky ani nezasahoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 09:13 Žena jalea [3] Re: Heimdall
No já mám aktuálně e700, ale je už zamluvená k prodeji a chci jí právě vyměnit za e1501. To znamená nový filtr. Nevím jestli ted je nějaká změna v obsahu košů, ale já tam mám: modrý molitan ve 3 koších a dole válečky. Předpokládám, že složení bude stejné i u nového. Jen se ptám jestli není lepší třeba dokoupit více válečků- jiné válečky, jedny molitany vyměnit za něco jiného atd když už budu objednávat nový filtr tak bych to rovnou přihodila k objednávce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 09:06 R Muž Silent [5949] Re: jalea
Nemůžu nahlížet do všech profilů na které odpovídám ;-) . Ale k věci. Pro tu profilovou nádrž bych v každém případě použil větší filtr (JBL CP e 1501 GL) a tam by nebylo třeba hmoty měnit ani upravovat. Jaké máš ve filtru hmoty? Výrobce totiž v průběhu prodeje tohoto modelu několikrát měnil jejich složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 08:52 Žena jalea [3] Re: Heimdall
nádrž pro kterou je potřeba mám v profilu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2014 08:36 R Muž Silent [5949] Re: jalea
Těžko říct, protože je třeba znát nádrž pro kterou je daný filtr určen. Ovšem obecně lze říct, že tento filtr stačí jen zapojit a není nutné cokoli upravovat (tedy pro objem akvária pro který je výrobcem filtr doporučený).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 22:27 Žena jalea [3] – objem a složení filtračních hmot u JBL CP e 900
Jak to vidíte s objemem a složením filtračních hmot u CP e900? Je dostačující to co tam dává výrobce nebo je lepší trochu upravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 16:52 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Postupoval bych stylem "mládí vpřed", tedy myšleno směrem k nitrifikačním bakteriím a pokud je filtr zahunusenej, média, ne všechny najednou bych lehce propláchnul v akva vodě a vytvořil tak prostor pro další množení nitrifikačních bakterií, prostě ty unavený kolonie osvěžit. Takže u těch médíi je nejdůležitější udržovat póry v propustným stavu, aby prostě přísun kyslíku udělal svoje a proto to moje doporučení k tomu posouzení zanesení a event. zásahu jak popisuji. Jinak ty média jsou samozřejmě v richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2014 16:15 Muž Tomiino [43]
Mam dotaz ohledne media v techto filtrech.Mam doma e1501 a na dne jbl valecky jak bylo u originalu.Jsou to kvalitni valecky nebo je lepsi je po nejakem case vymenit?pak mam v kosi kulicky jbl co tam byly,eheim substrat pro,a molitany az po strop :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 07:23 Muž Tomiino [43]
Ryby teda nejake uberu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 06:59 Muž Tomiino [43]
Aha,tak to se omlouvam,protoze jsem vcera myslel ze mi Honza odpovel na rybi posadku,ze ji mam dobre poskladanou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 06:51 jamajcan
Máte štěstí,že jedu kolem :) Můžeš být klidný Tomiino.Filtr vlastním a chlapci Ti radí opravdu dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 06:44 Muž Tomiino [43]
Dobre ranko,muzu se zeptat na spravne poskladani media ve filtru?vemu to odspod..valecky jbl,kulicky jbl,kulicky eheim substrat pro,hruby molitan,jemnejsi a jeste jemnejsi. V hornim kosi po strane je hruby molitan. Je to tak dobre,nebo je i lepsi zpusob?funguje takto filtr spravne?diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 14:36 Muž lubosov [0]

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 23:01 Muž jmalyska [167] Re: Tomiino
Fotka k příspěvku Takhle vypadá akvárko s dobrým podílem zelené hop
Já si do e1501 dokonce dal i filtrační vatu místo jednoho molitanu, aby to zachytilo i jemné částice, které díky černému pozadí šly vidět.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:27 Muž Tomiino [43] Re: romant
tak fajn,uvidim :-) tak rostlinka limnophila mi roste jak pomanuta nestiham ji davat pryc :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:25 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Vypni, pozoruj a já říkám, zůstane vypnutej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:23 Muž Tomiino [43] Re: romant
mam tam prave zavedenou hadicku a kaminek moturek atman a posledni dobu je docela hlucnejsi nez driv...proto bych chtel moturek vypnout nebo nahradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:22 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
U mě dobrý a kdyby něco, vrátíš zpět, to poznáš podle chování ryb(zrychlený dýchání, shlukování u hladiny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 21:18 Muž Tomiino [43]
Fotka k příspěvku kolik je tak dostacujici podil zelene?tak staci?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2014 08:10 R Muž Silent [5949] Re: georg
S první částí odpovědi souhlasím K druhé bych dodal, že zakrývat krycím sklem nádrž natěsno není dobrý nápad, tímto netvrdím, že to bylo Tvé doporučení, ale je to jen obecné upozornění. Je třeba umožnit větrání i v prostoru nad nádrží aby mohlo docházet k výměně plynů skrze hladinu a to by se bez přísunu čerstvého vzduchu zkomplikovalo. Nehledě na to jak by to zkomplikovalo život labyrintním rybám. Stačí jen malé škvírky a pak je, při splnění podmínek běžné nádrže popsaných už v předešlých příspěvcích, dodatečné vzduchování zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 07:07 Muž georg [112] - AfrikaRe: jmalyska
Dle mě, vzduchování není potřeba, pokud vyústění filtru dostatečně čeří hladinu. Potřebné by asi bylo, kdyby byla nádrž úplně zakryta krycími skly, tam bych to asi instaloval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 06:56 Muž jmalyska [167] Re: Tomiino
Já mám e1501 ve 360tce, dodávám dost CO2 a vzduch netřeba, rampu mám 3cm pod hladinou a ta se sotva hýbe.
Nedostatek kyslíku nepozoruji. Pravda, zelené "hmoty" mám docela dost...

Instalovat hadičku na rampu můžeš, v místě napojení na hadici to službu udělá, ale bude to hlučnější a taky by rampa musela být pod vodou, aby to mělo smysl.
Podobné přisávání má taky Eheim Aquaball 60, dokonce i regulací, kolik se toho nasaje. Používám v malém 63litrovém, kde moc vodu neměním, tak raději vzduchuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 04:52 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Při dostatečnám podílu zelený hmoty a solidním čeření hladiny je vzduchování zbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 00:10 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi,mam tento filtr e1501..myslite ze je mozne nekam nainstalovat vzduchovou hadicku,treba nekam k rostrik.rampe?abych nemusel mit zapnuty moturek se vzduchem?jen takovy vynalez :-) ale kdyz uz jsem u toho,je potreba mit pri pouzivani tohoto filtru v zabehnutem akva vzduchovy kaminek?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 19:18 Muž PaYoch [134] Re: Vrzy
Nepoznate. Oba vypadaji stejne. Myslim, ze ke kazdemu filtru jbl je certifikat o zkousce tesnosti, alespon ja ho tam mam. Je tam datum vyroby a zkousky. Ale vzhledem k tomu, ze je filtr hlucny a jde do reklamace, bych otazku rotoru az tak neresil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:58 Muž Vrzy [23] – hluk
Vyzkoušeny všechny rady a nic nepomohlo :-( takže půjde na reklamaci. Jak poznám jestli mám starej rotor nebo novej? Nikde nemůžu najít datum výroby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 13:42 Muž georg [112] - AfrikaRe: PaYoch
O tom žádná, ono i kladné vyřízení reklamace trvá, a bez filtru to prostě nejde. To máš pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 13:34 Muž PaYoch [134] Re: georg
georg napsal: Tak i zboží objednané přes net se dá reklamovat...
O to nic, to jistě dá, ale chybí ten servis... Já měl při defektu filtru tři týdny půjčený ze zverimexu identický, za dvě hodiny byla filtrace zajištěná. To na netu těžko provedou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 13:05 Muž georg [112] - AfrikaRe: PaYoch
Tak i zboží objednané přes net se dá reklamovat, pravda, není tu ten os. kontakt prodejce/kupující ale dá se domluvit. Ten nový rotor bych viděl až jako poslední řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 12:52 Muž PaYoch [134] Re: Vrzy
Z toho duvodu radeji filtry kupuji lokalne, no ale po bitve je general kazdy... Jeste bych se podival po tech gumach, jestli nejsou nekde v krabici, ale je to divne... Pokud se vam hooodne nechce reklamovat, zkusil bych novy rotor, ale je to pet stovek. Nezbyva nez poprat hodne stesti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 12:04 Muž Vrzy [23] – hluk
Právě že na netu, proto bych se chtěl vyhnout reklamaci, ale nic jinyho mi asi nezbyde. Je kupovanej v listopadu 2013.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 11:50 Muž PaYoch [134] Re: Vrzy
Vzhledem k tomu, že píšete, že máte e900 a ne e901, na 90% máte rotor ještě čínský... Kupoval jste ho na netu, nebo v prodejně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 11:37 Muž Vrzy [23] – hluk
filtr jsem napustil opakovaným zmáčknutím tlačítka, počkal až se napustí a pak ho zapnul. Předpokládám že se napustil celý a vrtulka tedy na suchu není. Kouknu ještě na datum výroby a přinejhorším ho dám reklamovat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 11:15 Muž PaYoch [134] Re: Vrzy
Gumičky jsou normálně nacpané ve víčku a v šachtě rotoru, při rozebrání většinou zůstanou ve víčku a šachtě, ne na ose. Že tam jsou, poznáte podle toho, že při zasouvání osička klade odpor, a po vyjmutí rotoru osička zůstane trčet ven (drží v té gumě). Ještě jedna věc - rotory byly vyráběné v číně, myslím do roku 2011 a ty byly hlučné. Nyní je výroba přesunuta do Itálie, a rotory vyrobené tam jsou OK. Zkuste se podívat na datum výroby filtru, jestli čirou náhodou nemáte ještě tu čínskou sérii, protože pak je to zralé na výměnu rotoru. Předpokládám, že filtr je v záruce, takže bezplatnou.
Gumičky se zvlášť koupit nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 11:09 Muž georg [112] - AfrikaRe: Zab01
Tohle bude ono, jen nevím, zda se dají koupit jen ty gumičky
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 11:00 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vrzy
A nemáš vrtulku na suchu? Nevím jak u tohoto filtru, ale setkal jsem se s jedinci, co ho napustili vodou jen tolik, že se točila nasucho nebo jen z části ve vodě a dělalo to hrozný hluk a téměř žádný efekt. Pokud to je v pořádku, tak zkus najít někde v manuálu ty gumičky o kterých mluvíš. Většinou se dá najít v pdf celkové složení a co jak do sebe má zapadat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 09:49 Muž georg [112] - AfrikaRe: Vrzy
Jo, ty tam jsou, slouží to jako uložení toho rotoru. Jinak co se hlučnosti týká, tak je to tichý fitr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 09:33 Muž Vrzy [23] – hluk
Ok, děkuji za rady. Filtr už běží skoro týden a je to snad čím dál horší. Zkusím s ním tedy klepat průběžně delší dobu. Někde na nějakém videu jsem viděl, že na té osičce jsou nějaké 2 gumičky, ale já tam žádné nemám, je to možný ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:37 Muž PaYoch [134] Re: Vrzy
Pokud je filtr novy se suchymi filtračními médii, jdou bubliny z nich, nez se poradne namoci. Dejte tomu cas, po 3-4 dnech bude klid. Obcas s nim zahybat, at vyleti prebytecny vzduch. Mam ten samy fitr, taky zpocatku vyluzoval ruzne zvuky, ted je to temer nepostrehnutelne. Hint: tesneni jsou 2 - jedno pod hlavou a druhe na hornim kosi, oddeluje nasavani od vytoku. Pri manipulaci s osou rotoru opatrne, je keramicka a velmi rada se lame, staci aby spadla v koupelne na dlazky a je vydelano...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Vrzy
hmm , nemám se stejným absolutní problém ,zkontroloval bych uložení rotoru , jestli není chyba tam - špatně nasazená krytka atd , spíme dva metry od filtru a nikdy nerušil, jen občas v něm zašumí bublinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:45 Muž ondralomnice [81] Re: Vrzy
já s ním musím průběžně klepat třeba hodinu než je bez vzduchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:34 Muž Vrzy [23] – hluk
nedokážu to popsat, prostě je to kravál, kterej dost obtěžuje. Jaké těsnění ? Po rozdělání filtru a vyndání rotoru jsem na žádné nenarazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:22 jamajcan Re: Burik
Já bych řekl,že akustický :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Vrzy
a jaký hluk to vydává?Mechanický?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 21:15 jamajcan Re: Vrzy
Otevřít a zkusit porovnat těsnění.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=1151