Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 17:47 Muž funtcz [22] Re: Jindras
tak to neni ono...Sice se v tom nevyznam,mam ho cca 2 tydny ale je to do ctvrce a primo na koš se to nasazuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 16:59 Jindras Re: funtcz
Jak psal -mejla 82, dá se najít v pohodě. Zatím nejlevněji abc-zoo.sk/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2015 16:07 R Muž romant [27987] Re: Burik
To těsnění před zavřením filtru mázni vazelínou, co koupíš v lékárně, je zdravotně nezávadná a velmi dobře nahrazuje značkový výrobky.
Edit: Tím značkovým zbožím jsem měl na mysli třeba www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2015 16:01 Mejla82 Re: funtcz
Asi bych googloval.. www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 15:49 Muž funtcz [22] Re: Jindras
Ok. Kde ho koupím? Máte nějaký tip? Mi ale i přes to neteče nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 15:27 Mejla82 Re: funtcz
Pokavad je tesneni rozpadle tak si nasel kamen urazu.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 14:56 Jindras Re: Burik
Těsnění pod hlavou je trochu nemoc JBL. Mám e901. Než ho dáš zpátky,otoč ho a pečlivě dovři. Zaklapávej víko do kříže. Já měl přesně to samé,jenže jsem tu četl hodně v příspěvcích,tak jsem si vymodlil u prodejce ještě náhradní těsnění. Mám ho do budoucna. Taky mi trochu tekl-otočit a fakt pečlivě dovřít. Od té doby-mám ho rok,vůbec žádný problém a o filtru nevím,neslyším ho. Jen jsem vyměnil všechny náplně a místo sacího košíka jsem dal předfiltr. Kostku 10x8x8 cm. A je skvělý,JBL. potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 14:44 Muž funtcz [22] Re: Mejla82
Kde přesně je to těsnění? Já mám nějaké gumičky pod hlavou, přímo na vrchním koši ale je rozpadle na 4 ks
Jsem to tak poskladal a nasadil hlavu. A taky mi napoprvé nešla, měl jsem špatně nasazené koše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 08:11 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Mejla82
Odpoledne se na to kouknu, teď jsem ho jen odpojil a hodil do vany, vytřel jsem podlahu a mazal do prace. Ještě, že mám dva filtry a jeden pořád běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 08:06 Mejla82 Re: Burik
Tak to rozeber,vycisti,napln kose max cm pod okraj,ujisti se ze vse spravne sedlo do sebe a zamkni.Pak bych to dal do skopku pod akva a zkusil bych to pustit....Nezda se mi cernej petr.....Zrovna tesneni je ve filtru dulezity...Tezko bude praskli...spis se ti zkroutilo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 08:01 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Mejla82
To bych si všiml při zavírání a asi by to teklo dřív, běžel týden úplně v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 08:01 Mejla82 Re: Rakvista
Presne....sel spatne dovrit.....A to bude problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 07:56 Muž Rakvista [20] Re: Burik
Tak asi vadný těsnění,jinak to vysvětlit nejde,hold jsi si vytáhnul černýho petra.Koše jsem plnil cca 1cm pod okraj jinak mi nechtěli pořádně sesednout do sebe a šel i hůř zavřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 07:54 Mejla82 Re: Burik
mam teda e1501
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 07:53 Mejla82 Re: Burik
jednou mi taky linal pod hlavou...Problem byl v tom ze kose do sebe spravne nezaklaply.Jeden sedel spatne a jak hlavu primackl k telu a zmackl kose....tudis tesnenini netesnilo.Je to porad jen plast ktery zkroutis.. coze Mozna by si mohl mit podobny problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 07:48 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Rakvista
Ne, to určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 07:40 Muž Rakvista [20] Re: Burik
Nepřeplnil jsi koše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 07:27 Muž Burik [727] - Aquascaping
Minulý týden jsem koupil 901, zapojil, zprovoznil, vše ok. Až do dnešního rána, filtr tekl pod hlavou tak, že jsem měl na podlaze louži jako prase. Nikde nebylo vidět odkud tece, tak jsem filtr lehce naklonil a najednou bylo jasno, těsnění pod hlavou a teklo to kolem zaviracich pantů.
Na filtr jsem od zapnutí nesahal. Opravdu nevím, co si o tom myslet tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 21:58 Muž Rakvista [20] – čištění
Zdravím myslím že se přiblížil čas protáhnout hadice.Má někdo radu jak protáhnout elegantně i ty záklopky na hlavě fitru?Napadlo mě sundat hadice a nasadit hlavu zpět bez hadic a otevřít naplno,poté by snad měli jít vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 15:01 Jindras Re: funtcz
Na Tvoje veliký akva stopro na plno!! palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2015 15:00 Jindras Re: Nifty
Skvělý,tak to mám radost. Ať maká v pohodě!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:55 Muž Burik [727] - AquascapingRe: funtcz
Já ho mám jen jako podpůrný filtr k většímu, takže mi jede tak na polovinu výkonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:32 Muž Strojek [141] Re: funtcz
ano ja JBL 1501e naplno a jeste k tomu hlava atman at202 a velika kostka biomolitanu v 500l vse naplno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:19 Muž funtcz [22] – jbl greenline 1500e
Zdravim.Chci se zeptat,mate svoje filtry pustene na plny vykon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.11.2015 17:09 Muž Nifty [5] Re: Jindras
Po týdnu mám nový rotor doma a.... je ticho! potlesk Díky Ti a dalším zúčastněným za cenné rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 11:14 Muž Nifty [5] Re: Jindras
Bohužel není v záruce... Takže jdu upravit objednávku :) Snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 10:48 Jindras Re: Nifty
Je dobře,že už ani kapka. Asi jo,bude to ten rotor. :-( Není ještě v záruce? JBL má 4 roky. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 10:44 Muž Nifty [5] Re: Jindras
Tak jsem dnes zkoušel otočit těsnění pod hlavou a třepat s puštěným filtrem. Teď ani kapka. Ovšem napadlo mě ještě pustit ve svislé poloze na prázdno. Zvuk, který vydával rotor s čerpadlem, byl totožný s tím, který je slyšet, když je filtr v běhu. Z toho mi tedy přijde jako řešení nová osa+rotor. Jaké máte vy zkušenosti s tímto prosím? Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 09:43 Muž Čorka [0] Re: Jindras
Mě blbbne pumpa,zajede dolu a musim ji ručně vytahnout,dnes jsem našel v rotorku šneky,to bude to hučeni,třepal sem a vzduch tam neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 20:08 Jindras Re: Čorka
Já ho zapínám tak,že když to všechno složím-po čištění hadic-,tak ho nejdříve ručně pumpuju,dokud jdou z výtoku bubliny. Až jde jen voda,pak ho znovu zapnu do elektřiny. Někdy musím pumpovat fakt dlouho,než se všeho vzduchu ve filtru zbavím. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 20:04 Jindras Re: Rakvista
To ti závidím,nesvítí,jsou z akva-za černou stěnou. Dal jsem i předfiltr,místo sacího koše,dělá se to míň,ale pořád. rozzureny Už jsem se s tím smířil,že to budu muset pořád čistit. To ti fakt závidím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 18:32 Muž Čorka [0] Re: Jindras
Filtr mam ulozeny na stolicce vedle stolku s akva,ma gumovy nozky,to huceni se vzduchem je jen po vycisteni,vycistim jednou za 2 mesice predflitracni vlozky a posledni molitan.Vzduch ve filtru neni pro normalnim provozu,huceni je slyset ze vzdalenosti 10cm a min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 18:28 Muž Rakvista [20] Re: Jindras
Nesvítí ti světlo na hadice?Já na ně nesáhnul od doby zapojení cca 4 měsíce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 17:23 Jindras Re: Čorka
Máš tam vzduch. Ten tam být nesmí. Proto hučí. A jestli ho máš ve skříňce,tak ho musíš postavit na měkkou podložku ,(molitan), a podložit i hadice ve vývodu ze skříňky. Ale odstraň ten vzduch,to je hlavní. Já mám všechny molitany z košů pryč,je tam jen keramika. Kolikrát jsi ho už čistil? To nedělej,zničíš bakterie. Já ho za rok čistil -vevnitř-1x. Horší problém mám s hadicema,ty musím čistit -zjistil jsem-každý měsíc. Slizská,hnusná,hnědá řasa,brání průtoku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 17:05 Muž Čorka [0] – E401 Sikot po cisteni
Ahoj,mám taky tento fajnózní filtr asi pol roku a mirne huci,po cisteni dela silne syceni jakoby extremne rychly rozptyl vzduch. bublinek,je to normalni z filtracnih hmot nebo je spatne tesneni? Voda nekape,jen kdyz nasadim hlavu tak vytlaci par kapek vody.Ps: syceni je i pri zatreseni s filtrem ( po ociste).
Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 12:54 Jindras Re: Nifty
Určitě to je to těsnění. Držím palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 12:13 Muž Nifty [5] Re: Jindras
Děkuji oběma za rady. Je v podezření tedy těsnění. Zkusím ho otočit a pro jistotu objednám nové. Hadice mám nové, takže poloha hadic se zřejmě neprojevuje. Hlavu zavírám do kříže automaticky, stejně jako u menšího filtru. Děkuji. Zkusím a dám vědět jak to dopadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 22:08 Jindras Re: O.Tom
Jak jsem četl,tak není nový,je používaný. A kapat při naklonění nesmí. To je nemoc JBL filtrů,to těsnění pod hlavou. Musí se naprosto perfektně usadit a hlavu zaklapávat do kříže. když jsem ho kupoval,tak jsem si vymodlil u prodejce nové těsnění k tomu,v ceně. Takže mám náhradní. Stopro mu přisává vzduch,i jak popisuje ten zvuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2015 22:00 Muž O.Tom [439] Re: Nifty
Jestli je filtr složený krátce, může zase nějaký čas (i týdny) trvat, než si zase všechno sedne.
Jestli se někde přisává vzduch, tak bych očistil a následně promazal veškerá těsnění.
Taky pročistil a třeba v teplé vodě rozhýbal konce hadic, které byly nasazené na plastové armatury, můžou si pamatovat předchozí polohu nasazení která se změnila a i tam se může přisávat vzduch, než se hadice zase přizpůsobí nové poloze a dokonale přilne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 21:41 Jindras Re: Nifty
Mám e 901,už skoro rok. A nikdy žádný problém. To,když ho nakloníš a kápne voda,je špatně. To nesmí. Když jsem zkoušel těsnost (na radu) jsem ho za provozu položil. Nic. Ani rosení. Myslím,že ti přisává vzduch,to je ten hnusnej zvuk. Nejlepší je koupit nové těsnění,pod hlavu,stojí pár korun. Tenhle zvuk znám.Když čistím předfiltr(mám kostku toho-biomilitanu-10x5x5cm),místo sacího košíka,nejde mi bordel do filtru-mám vyměněný všechny náplně,žádný molitan,jen keramika a láva,tak když ho zapojím,tak chvilku chrastí-myslím,že to je stejný zvuk,jak ho popisuješ,ale zas ho vypnu a tou ruční pumpou pumpuju tak dlouho,dokud z výtoku jdou bubliny a řasy-ty chytám do síťky a až to skončí a jde jen voda,tak ho teprve zapojím do el. A je klid. Asi ti přisává,zkus to těsnění pod hlavou otočit,někdy to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 21:05 Muž Nifty [5] – e1500
Ahojte, pročetl jsem téma - docela mit o dalo zabrat, a nějak jsem neviděl, že by měl někdo to samé co já. Situace je u mě podobná jako u Vás, ovšem rozdílná. Vlastním cca půl roku e700 a pořídil jsem od kolegy používaný e1500. U něj, když mi ukazoval v provozu filtr e1500, tak bylo slyšet jen tiché hučení. Klasický zvuk filtru, nazvěme jej "normální". Ovšem doma jsem jej zkušebně zapojil na kýbl s vodou na stole. Došlo k chrčení a "plastovému" takovému skřípajícímu zvuku - spíše než hučení, bych to definoval jako chrčení. Osu a vrtulku jsem rozebral a vyčistil. Jediné co jsem nečistil byl prostor kde osa prochází vrtulkou.
Čeho jsem si všiml:
a) při naklápění filtru (pro lepší odvzdušnění) mi vždy ukápla kapka zpod hlavy filtru,
b) na hraně magnetu vrtulky je odštílý kousek cca 2x2mm
c) když jsem zkoušel tlačit vzduch pusou do sání filtru (filtr vypnutý) objevil se v hadici vzduch. Co byste mi prosím poradili ke zdárnému a tichému provozu? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 14:03 Muž krejca10 [0]
Ano, to gumové uložení je na obou stranách. Vypadá to, že asi bude oběhaný rotor s oskou, takže pokud bude drčet i po pár dnech(jakože asi bude), tak objednávám nový. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 12:29 Muž drsnake [12] Re: krejca10
máš na té vrtulce nahoře i dole to malé gumičkové těsnění?pokud jedno vypadlo, tak to drnčet bude taky jako prase
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 06:17 Muž krejca10 [0]
To jsem samozřejmě udělal.. Teď je filtr zapojený na akvárko a stále drnčí. Počkám pár dní, jestli se to nezlepší a pokud ne, tak objednám nový rotor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 23:55 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: krejca10
napsal jsi : Já si ho teď donesl k sobě, zapojil na kýbl a drnčí v něm vrtulka.
(jak si ho zapojil na kýbl)?
Podle mě ho musíš dát kýbl nad filtr(pokud jsi to neudělal). Třeba na židli nebo malý stůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 15:44 R Muž Silent [5949] Re: Bin
Já u JBL exteráků čistím prakticky jen předfiltry v horním koši (ty hrubé po stranách) a do hlavních košů jdu tak jednou do roka. Navíc na sací koše používám nasazené akvacitové předfiltříky. Osvědčili se mi tyto www.akva-tera.cz/… které mají otvor který je prakticky stejný jako průměr sacího koše. Jen se musí tyhle předfiltříky častěji čistit (záleží na zaneřádění akvária).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 15:34 Muž Bin [144] - Amerika
Čaute mám doma 2x e901, a chcel by som vedieť nejaké fígle ako ich čistiť čo najefektívnejšie a zároveň tak aby som to nemusel celé rozoberať. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2015 08:20 R Muž Silent [5949] Re: krejca10
Pokud je odvzdušněný a průtok naplno tak bych to viděl na vyběhaný rotor. U některých starších typů filtrů JBL byl použit méně kvalitní materiál na rotory (už dávno výrobcem napraveno ;-) ) takže bych koupil nový rotor je v balení komplet i s osičkou a gumovými čepičkami. www.akva-tera.cz/… Dej mu ještě ale čas než se rotor oslizne a třeba se ještě uklidní. Mnou navrhované řešení je poslední možnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 07:23 Muž krejca10 [0]
Zdravím vás tu :-)
mám menší problém s filrem e900. Je to sice starší typ, ale vždy běžel hladce. Měl ho otec na své akvárko a v pohodě. Já si ho teď donesl k sobě, zapojil na kýbl a drnčí v něm vrtulka. Nevíte, co s tím? Je to tím, že nějakou dobu neběžel a potřebuje čas? Vzduch jsem se z něj snažil nakláněním a třepáním dostat pryč, ale než se všechen dostane z molitanů a keramiky pryč, tak to taky bude asi pár hodin trvat, ale neřekl bych, že by to mělo být vzduchem. I když možné je vše...
Zkoušel jsem rotor rozdělat a vyčistit a moc to nepomohlo, tak nevím, co s tím.. Máte někdo radu? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2015 09:48 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: Rakvista
To jsi asi špatně pochopil a já to asi špatně popsal. To že se bude regulovat výška na skimeru to je mě jasný.
Mě jde o to že ta trubka co je od filtru je v originále dlouhá, aby dosáhla až na dno nádrže a z ní se pro jistotu vysouvá ještě jedna.
Ale pro připojení skimeru si myslím že bude až moc dlouhá a bude jí potřeba zkrátit. Jinak by koleno s ohybem trčelo vysoko nad hranu akvária. Jestli v tom nebude nějaký problém už třeba kvůli tomu že se vysouvá trubka z trubky .... nebo se mě ta originální na videu zdála dlouhá a ve skutečnosti to tak horké není a ten skimer půjde v klidu na konec připojit bez zkracování a plovák na hladinu dosáhne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=901