Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 23:34 Muž matlala [798] - RostlinyRe: fido16
a co ty kolena na tom odpojitelném modulu na hadice, ty jsme vždycky taky protáhl, ale musely se vzít kleště, vypustit hadice a otočit ty vnitřní kulové ventily a protáhnout to i s tím ohybem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 23:02 Muž fido16 [631]
Čau pánové tak mne poslední dobou začal zlobit můj filtr jbl e901. Mám pocit že čerpací výkon není takkový jaký by měl být dříve filtr tahal s přehledem 240L hod. Jenže teď je to ubohých 108L. Když filtr vyčistím tak se dostanu cca na 200-240L výkon problém je ale v tom že se filtr během týdne zase přicpe. Jinak náplňe jsou substrat pro ve 3 koších a v horním koši 1xplacka hrubého molitanu ppi 10. Nijak bych to neřešil kdybych se ráno nevzbudil a neměl ryby napůl břichem vzhůru kvůli nedostatečnému čeření hladiny. Už jsem takhle přišel o 2 drahšší krunýřovce tak nechci přijít i o zbytek. Ještě jsem zapoměl dodat ve filtru nemám předfiltry ty jsem vyhodil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2013 01:23 Muž garggi [65] - Tanganyika – filtr
Čau, mám filtr e1501 greenline, je v poho, na čištění parada tichý chod, jsem spokojen. palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 08:40 Muž matlala [798] - RostlinyRe: micz
jo, oni jsou v tomhle prý dobří, posílají předem náhradu, ale už nevim zda ti zůstane nebo ne. jen přehážeš koše a jedeš dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2013 00:18 Muž micz [132] Re: matlala
Právě ze zoohitu ho mám... takže je mám kdyžtak zkusit ať mi půjčí náhradní filtr? Zkusim to ještě nechat, ted jedu na týden fuč a pokud se to nezklidní tak reklamuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 06:25 Muž matlala [798] - RostlinyRe: micz
to nevím, podle čísel to pozná výrobce, já ty serie nemam v merku
A kdes to bral, solidní obchod by měl poslat před reklamací náhradní, ty si přehodíš hmoty a jedeš dál i v době reklamace. Tahle praktika je běžná třeba u zoohitu a jeho derivátů, například německý zooplus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2013 00:19 Muž micz [132]
Ale co... uvidím co to udělá přes víkend pak jim to kdyžtak pošlu zpátky...má záruku 4 roky tak by měl snad fungovat ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 23:22 Muž micz [132]
Než abych to reklamoval to si radši objednám jinej rotor. Když na osičku navleču O-kroužek tak než se vymačká to bude trvat a dá se to snadno vyměnit. Zrovna tady se nemá co ohnout ani jinak poškodit. Ale je to stoprocentně tím. Ten rotor je prostě krátkej, zajede moc hluboko a vrtulka klepe o ten plast...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 22:47 Muž radis [14] - AmerikaRe: micz
já mám 900 už 2 roky, ale nikdy žádný problém.Dokonce ani po čištění se vzduchem to není moc hlasité,pouze trochu bublání z rampy. Jestli ti rotorek řachtá, tak bych to určitě reklamoval a nevymýšlel nějaké samodomo podložky. Podložka se vymačká,vrtulka se ohne a budeš mít s reklamací zbytečný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 21:54 Muž micz [132] Re: matlala
jak se to dá poznat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 21:51 Muž matlala [798] - RostlinyRe: micz
hele a nemáš ještě sérii s čínskýma rotorama? Já měl takový, pak je začli dělat v itálii a nový už byl v poho. Asi bych uvažoval o reklamaci pokud se neztiší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 21:45 Muž micz [132]
No ještě jsem koukal do plánku a mám pocit že v tom mojem filtru je kratší rotor než na plánku. Tak jsem udělal ze vzduchovací hadičky takovou provizorní podložku a docela to ztichlo. Pořídím místo toho O-kroužek a bude asi po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 21:35 georg Re: lucie.aqua
Ani po vyčiětění filtru nemám žádný problém. Jenom napustím do filtru tolik vody aby šla zavřít hlava. Pak ještě přidám vodu do otvoru pro sání(hladinu lze vidět), tak aby se daly nasadit a zajistit ty hadice co vedou do hlavy. Poté filtr pustím, neodvzdušňuji přes tu pumpu vůbec, jen filtr párkrát nakloním,chvilku jde voda se vzduchem a pak už jede normálně a potichu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 20:34 Žena lucie.aqua [511] Re: micz
Já mám s hlučností stejnou zkušenost jako ty...taky příklepovka. Když už jsem ho chtěla reklamovat, tak se ztišil. Nikdy už pak problém nebyl. Nevím, jestli to mělo nějaký vliv, ale po čištění jsem ho rozjížděla s rampou nad hladinou. Až když tekla voda z rampy rovnoměrně, tak jsem akvárium dopustila doplna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 20:25 georg Re: micz
Mám ten stejný už nějaký ten pátek, ale ani když byl úplně nový, tak žádná příklepovka to nebyla. Teď na něj musím položit ruku abych vůbec věděl že jede ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 20:03 R Muž romant [27983] Re: micz
Dal bych mu ještě šanci, je to záběhová doba, čímž myslím doba špinících se náplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 20:00 Muž micz [132] Re: romant
týden...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 19:47 R Muž romant [27983] Re: micz
Jak dlouho je v provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 19:39 Muž micz [132]
Už sem zkoušel kde co... Chvíli se vždycky zdá, že je to ok a pak zase rachtá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 19:36 R Muž romant [27983] Re: micz
Jestli je to čerstvě instalovnej filtr, tak bych neházel flintu do osení a pořádně s ním zatřásl, aby se odstranil vzduch, může bej zavzdušněnej, prostě filtrační média nejsou ještě zaběhnutý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2013 19:32 Muž micz [132]
Taky sem si pořídil Jbl cristal profi e 900... Bohužel jsem velice zklamaný, protože rachtá jak příklepovka. Nemáte někdo zkušenost co stím? Na rotor jsem koukal, ale nic sem nevykoumal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 15:10 Muž ZVJ [0] - AfrikaRe: matlala
To je mi moc líto, přesto díky za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 22:05 Muž mirecmu [0] Re: Tomiino
No ono to tu bolo niekde riešené, pokial ti tesní dost na vrchu, nemaš medzeru medzi vrchným košom, tak to netreba. Bolo to koli tomu že pri niektorých výrobkoch bola medzera a voda vlastne kolovala len na vrchnom koši, dufam že si pochopil ako som to napísal smich Zbadas to tak, že na poslednom molitane máš dost bordelu čo by vlastne nemalo byť kedže prechadza cez 4 koše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 22:05 Muž O.Tom [439] Re: Tomiino
Pokud vím, tak první verze 00 byly bez gumičky.
Byl problém s netěsností/nepřesným doléháním combi koše a hlavy, kudy se dostávaly zpět do akvária hrubé nečistoty.
Řada 01 začala být dodávána stou gumičkou, která měla netěsnost vyřešit, ale nastal nový problém, gumička se časem začala deformovat/roztahovat a tím je nemožné ji správně nasadit při ůdržbě/skládání filtru.
Aktuálně by tento problém měla řešit nově vydaná rampa, umístěna na spodní části hlavy a těsnící gumička už se s ní nepoužívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 21:39 Muž Tomiino [43] Re: mirecmu
jj myslim presne to co je znazornene na obrazku..je to tam potrebne?je to vetsi a pada to z mista kde to ma byt..musi to tam byt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 19:36 Muž mirecmu [0]
To Tomiino asi myslíš toto www.akvariumonline.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 17:03 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ZVJ
Honza je teď bohužel v nemocnici, měl bourák. Nedávno mi psal, když už něco naklepe na klávesnici, že je akorát vezl a vůbec neví. Takže dostupné jsou, jen kde je u nás sehnat krom něj nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 17:02 Muž Tomiino [43]
nasel jsem nejake tesneni pod hlavu www.akva-tera.cz/… ale takove tam vubec nemam...to co myslim ja se nasazuje na ten vnitrni okraj mista kde jsou molitany jemnejsi...ne po stranach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 16:54 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidicky.Tak tady procitam o gumicce.Mam doma 1501 a na hornim kosi je jakasi gumicka,ktera se nasazuje na kombi kos..ma obdelnikovy tvar a na tom kosi perfektne nesedi...musi tam byt??kdyz zacvaknu hlavu na spod.cast filtr vselijak se tam gumicka pokrouti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 16:02 Muž fido16 [631] Re: mirecmu
Jaj tak to je nemilé :-(. V tom případě reklamace :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 15:49 Muž mirecmu [0]
Tak nič stale teče sad vybral som aj koše aby voda len cirkulovala, takže bude niekinde problem.. len neviem či mi ho zobere na reklamaciu aj ked ma písane 4 roky. Uvidíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 15:33 Muž ZVJ [0] - Afrika
Dotaz zvláště na Haimdola. Mám doma dva JBL e900 jeden s gumičkou a druhý už bez. Jak to vypadá s dovozem toho modernějšího modulu? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2013 13:51 Muž mirecmu [0]
No, vymenil som všetky tesnenia za nové, tak teraz počkám do večera čo sa bude diať...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 11:38 Muž fido16 [631] Re: matlala
Myslím si že to bude těsnění pod hlavou kup nové a vyměň jej :-). Kdyby tekla voda přes adaptér tak si toho také všimneš. A pokud si správně uskládal koše tak vidím problém právě v tom těsnění pod hlavou. Po 3 letech už je zralé na výměnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 22:56 Muž funtcz [22] – JBL - CristalProfi e1501 Greenline
Zdravim.Chci se zeptat jak to je vlastně se zarukou 4 roky?U koho ji uplatnime?u prodejce nebo přimo u vyrobce?Ptam se proto že do budoucna zvažuji o něm a našel jsem zajimavou nabidku na aukro
aukro.cz/…
Děkuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 17:06 Muž mirecmu [0]
Dík za reakciu,mam e700, všimol som si že voda mi teče prave do toho priestoru,neviem ale odkial :(. Vodu vylejem a za hodinu už mám skoro plný plech v čom je teraz položený.Skusím tie O krúžky pozret, inak fachčil skoro 3 roky v kuse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 10:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: mirecmu
1. nenatekla ti voda při údržbě do hlavy, je tam poměrně velký prostor a mezery kolem vstupů pro adaptér hadic. Mě tohle dělá běžně, stačí ho nahnout na bok a nechat vodu vytéct.
2. pokud to není tímto, tak bych zkusil zkontrolovat těsnící o-kroužky na adaptéru hadic, pak taky zda nemáš překroucené těsnění pod hlavou.
3. Nemáš blbě nasazené koše? Občas si prostě nesednou, zkus to pustit bez nich.

A který přesně máš grenline/starší generaci (1 na konci nebo 0 na konci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 17:47 Muž mirecmu [0]
Zdravím vás, mám malý problém a neviem ho nejak vyriešit (reklamáciu by som asi este stihol), jednoducho mi začal tiecť a neviem prísť na to odkial. Nemate s tým skúsenosti? Tesnenia som zkontroloval aj premazal vazelínou a stale teče. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:30 Muž acik [416] Re: ondralomnice
jo jo ženský musí poslouchat... ja příjdu z práce vyperu vyžehlím a nachystam večeři. Jinak zatím poslouchá :) ne dělám si srandu,tak hlavně,že to pomohlo a už je klid ahoj
ondralomnice napsal: Já sem točil rampou do všech možných i nemožných :-D uhlů a nic nepomáhalo chtěl sem počkat až se filtr zanese, ale manjelka byla dost hustá s ultimátem smich tak sem to řešil takto stačilo opravdu o půl mm zvětšit dírky a je klid hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:25 Muž ondralomnice [81] Re: acik
Já sem točil rampou do všech možných i nemožných :-D uhlů a nic nepomáhalo chtěl sem počkat až se filtr zanese, ale manjelka byla dost hustá s ultimátem smich tak sem to řešil takto stačilo opravdu o půl mm zvětšit dírky a je klid hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:20 Muž acik [416] Re: ondralomnice
taky mi pískala,druhý den jsem začal zkoušet a stačilo jen změnit směr dírek u roz.rampy vic k hladině a problém vyřešen :)
ondralomnice napsal: Tak sem od své drahé polovičky dostal ultimátum hmm buď s tím hvízdáním něco okamžitě udělám nebo si oba dva půjdem hvízdat na balkon smich tak sem o 0,5mm zvětšil dírky a je božský klid.......od obou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2013 18:08 Muž ondralomnice [81]
Tak sem od své drahé polovičky dostal ultimátum hmm buď s tím hvízdáním něco okamžitě udělám nebo si oba dva půjdem hvízdat na balkon smich tak sem o 0,5mm zvětšil dírky a je božský klid.......od obou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 14:32 Muž ondralomnice [81] Re: dvorak002
mám ho taky chvilku ale jak psal romant počkám s vrtáním protože je pravda že až se filtr zanese tak průtok klesne a třeba bude klid jinak vrtáček čeká a budou větší dírky smich ale jen o kousek asi o 1mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 10:41 Muž Karel z Tábora [21] Re: ondralomnice
Já mám e701 a rozstřik.rampu jsem si vyrobil sám a mám ten samý problém co ty ... Začalo mi to hvízdat tak jsem snížil průtok filtru na ani ne půlku a je to dobré...Dnes budu vrtat pár dírek navíc a asi je i zvětšim tak uvidim co to udělá ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 09:47 R Muž romant [27983] Re: ondralomnice
Já měním klidně denně do doby než jdou ryby, velmi zlehka po malejch partách, ne všechny najednou, teď je ideál nasadit třeba šneky(piskořky, okružáky, levatky), akvo se bude lépe zabíhat, popř. lehounce nakrmit vznikající baterie troškou suchýho krmení. Ovšem v tomto tématu jsme již OT. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 09:39 Muž ondralomnice [81] Re: romant
No mám tam jen jednu trubku ze dvou tak když to zvrtám smich mám druhej pokus ale jak si radil počkám a uvidím a eště dotaz mám od středy nové akvo ryby půjdou tak za 14 dní mám měnit vodu? nebo až před vypuštěním rybek? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 09:33 R Muž romant [27983] Re: ondralomnice
Jasně tomu rozumím, ale vrtat jenom o maličko větší průměr díry, aby se to zbytečně nenávratně nezvrtalo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 09:32 Muž ondralomnice [81] Re: romant
Ok počkám (ale vrtáček je připravenej :-P )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 09:22 R Muž romant [27983] Re: ondralomnice
Nedělal bych nic jenom čekal, na nějaký závěry je velmi brzo všechno i bude sedat, špinit a proudění přirozeným způsobem zpomalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2013 09:18 Muž ondralomnice [81] – problémek
Ahojk tak filtřík (JBL e701GL) jede krásně tichonkej ale po cca3 dnech jde od rost. rampy takové protivné jakoby hvízdání když zacpu jednu dírku tak je to dobrý ale to zase omezím čeření v to místě :-( pomohlo by třeba vyvrtat větší dírky? snížila by se tak i síla proudění? filtr je přiškrcen na půlku je novej tak se eště zanese tak není problém pak průtok zvíšit hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501e1901?od=1351