Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:02 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lorsson
Ta poslední emotivněji laděná věta nebyla určena vám, ale široké veřejnosti... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:01 Hurvajzzz
tak mi poraďte co tam mám dát za rybičky.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 19:53 Lorsson – Re: Sid
Ja se nepru a souhlasim ;-) chtel jsem jen vyjadrit svuj pocit ze za uhynem musela byt jista pricina - viz Kamekhuv prispevek. O tom ze to mnozstvi je nevyhovujici, o tom zadna ano a s chemii na me nechodte te mam plnou hlavu i tak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 19:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lorsson
Lorssone - všechno je chemie! I láska! :-D
Jak může dopadnout rybí konzerva týden po založení? U začátečníka! S takovým začátkem by měl potíže i pokročilý akvarista, ale nejprve by musel mít nějaký výpadek, aby takto postupoval!
Copak je to tak složité pochopit, že do tak malé nádržky musí mít výběr živočichů hlavu a patu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 19:42 Kamekh – Re: Hurvajzzz
Pokud uhynuly rybky v krátkém časovém rozmezí (přišel jste domů a už bylo po nich), zřejmě otrava. Pokud postupně v delším časovém úseku (dva až tři dny), tak následkem dost nevyhovujících podmínek. Pokud od prvního dne až do dnes, mohlo jít o onemocnění, ale to by jste si všiml příznaků. Tip : otrava z nahromaděných splodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 19:41 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ghostik
15 neonek na 20 litru se vam zda hodne?
Ghostíku, jestli vám připadne 20 l akviško pro 15 neonek a betu "v pohodě", pak o akvaristice smýšlíte způsobem, který já neuznávám.
A vůbec nejde o to, že se rybky otrávily N-látkami, ale o to, že sem chodí začínající akvaristé, kteří nemohou ustát, pokud se zařídí podle vašeho názoru! Je mi líto rybek, které to potká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 19:38 Lorsson
Sid napsal: Tolik rybek v tak malém akváriu nemá šanci. Ani u profíka. hmm

Side v jadru souhlasim ;-) , nicmene pricina uhynu a prerybneni muze byt rozdilna vec, alespon dle meho nazoru. Ryby urcite neuhynuly proto ze na sebe narazely z duvodu prerybneni :-O asi se seslo vice faktoru naraz, nezabehnute akva, malo zkusenosti s rozpoznanim priznaku nemoci, a samozrejme prerybneni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 19:28 RAP – Re: luciikaa
Týrání tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 19:06 luciikaa – Re: ghostik
a co by si povedal na 20 l akva, v ktorom su 2 dospele zavojnatky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 18:41 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Tolik ? 15 neonek na 20 litru se vam zda hodne ? Dle mne je to na hranici ale v pohode pokud se o to nekdo stara.
Pokud lapali po dechu u hladiny tak bych typoval NO2 nebo amoniak
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 18:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lorsson
Tolik rybek v tak malém akváriu nemá šanci. Ani u profíka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 18:18 Lorsson – Re: Hurvajzzz
Jakou mas filtraci, jake jsi mel hodnoty vody? Umrely vsechny najednou nebo postupne? Jak vypadaly pred uhynem? Tvuj dotaz je tak vseobecny ze se neda odpoved bez dalsich podrobnosti. Od boku strelim vysoke NO2 ale to je jen jedna z mnoha moznosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 18:03 Hurvajzzz
no měl sem 20litr.akvárko a dal sem tam rybičky asi po tejdnu založení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:53 R Muž Silent [5949] – Re: Hurvajzzz
Jak bylo velký, jaká technika, za jak dlouho po založení jsi dal ryby do nádrže? Více info. Takhle se těžko radí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2008 18:48 Hurvajzzz – uhynutí všech rybiček
čau lidi,prosím poradtě mi co jsem mohl udělat špatně že mi pochcípaly všechny rybičky v akváriu?měl jsem 15 neonek a jednu betu(samečka)díky moc za tadu :-( a nevím jestli má cenu zakládat nové

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:38 Muž kalahare [11]
Souhlas s Johanem, spíš to byla otrava, buď NO2, nebo vysoká teplota a málo O2, záleží na příznacích, rybky u hladiny a lapaly po vzduchu, nebo trhave pohyby, cokoliv neobvyklého... Na nemoc bych to netypoval, to by nebylo tak rychlé :-( Těžko soudit bez více informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:37 Muž filipsi [1295] – Re: quick
Jak pise johan, asi otrava, kdyz to bylo tak hromadne a nevidel jsi znamky onemocneni.
Tim, ze jsi o vsechno umyl, si asi moc dobre neudelal, stacilo vymenit polovinu vody, a zitra znova.
Aspon si budes dobre pamatovat, ze tolik ryb do tak maleho akva dat nemuzes, a precti si par veci o zakladani a udrzbe akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:33 Muž Johan [4945] - Rostliny
podle mě se ti prostě otrávili. jestli se to stalo v tom akva co prezentuješ, tak si tam měl moc ryb..a opravdu málo rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:27 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: quick
spíš jak se chovali před tím, než lekli.. zdržovali se u hladiny?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:25 Muž tomaskupilik [9] – Re: quick
To nejde takhle od boku určit co byla příčina. Musíš napsat číms krmil, jestli teplota vody byla v normálu, síla filtrace, vzduchování, chemické úpravy vody.. Je toho takhle strašně co mohlo být přičinou. Zkus to víc popsat a určo ti někdo zkušenější poradí palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2008 12:18 quick – Velký uhyn ryb a kompletní vyčištění akvária
Mám 4 měsíce zařízené akvárko a najednou mi chcíplo asi 11 ryb, tak jsem zbytek ryb odlovil a dneska jsem celé akvárko umyl.Umyl jsem kameny filtr atd. nevíte čim by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:41 Muž Eff [417] - Rostliny
Vodu z vodovodu do transportních sáčků dávají, to můžu potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:38 Muž Paul Ramon [17]
Vůbec mě toto nepřekvapuje...stačí sem do vyhledávače vložit slovo Hornbach a vyletí tolik věcí, až člověk zírá. Pokud lejou do transportního sáčku vodu z vodovodu, tak bych hledal příčinu zde...(i když mohla být na vině i např. společná filtrace a nebo jejich dlouhé exporty ryb od dodavatele)
Tento obchod se snaží pouze prodat za každou cenu...při koupi rybiček lépe se mu vyhnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:08 Aja
Myslím, že tam lil vodu z vodovodu, ale nejsem si jistá. Ještě jsme kupovali 3 malý skaláry, 4 pancéřníčky, 4 mečovky, 4 tetry citronové.. No a 4 mrtvý parmičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:05 Muž wayn [79] – Re: Aja
Šel bych se podívat, jak se daří těm parmičkám co zůstaly v obchodě. Kolik jich bylo? Byly v jednom pytlíku s jinými rybami? S jakými a kolika?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:05 amazonstar
uz sem parkrat videl takovy vychytavky jako ze pred prepravou lili k rybam do pytliku vodu z vodovodu atd....je potreba si hlidat i tohle i kdyz netusim jestli je to i vas problem... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:03 Aja
Mě zaráži, že to šlo tak rychle a že umřeli všechny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 15:02 MaryFee
No podla mna je lepšie nakupovat v takej obyčajnej akvaristike sice aj tam sa to mohlo stat.Ale asi boly take chore už v Hornbachu tone !!!moj nazor ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 14:57 Aja – Hromadné úmrtí Parmiček
Včera jsem byla s kámošem nakupovat rybičky do jeho akva. Byli jsme v Hornbachu v Brně a mimo jiné jsme nakoupili i Parmičky čtyřpruhé (cena za ks jen 13 Kč). Než jsme je ale stačili dovést domů (cesta trvala asi 10 min.), tak jsme našli všechny Parmičky mrtvý. Byly břichem nahoru, otevřený tlamky a roztažený žábra. Prvně jsme si mysleli, že mají jen nějakej šok a hrajou to na nás, ale bylo doopravdy po nich. Ostatní ryby jsou v pořádku. Myslíte, že se udusily, ale to by umřeli asi i ty ostatní rybky a nebo byly špatný už v té akvaristice? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 11:00 veverucha – Re: Porcupine
ano, bakterie sporulují. spory u plísní a hub slouží k rozmnožování, u bakterií je to životní forma, která přečkává nepříznivé podmínky. tuhle schopnost samozřejmě nemají všechny bakterie, ale jen některé (bacillus apod.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2008 13:25 Alička – Re: tweety
krupica jak vyšitá,hej sadměls to léčit,teď to už nezachráníš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 16:59 Muž Porcupine [11] – Re: Patis
Spory mají houby a plísně , ale bakterie? ne

Nevím jak u nitrifakčních bakterií, ale bakterie se obecně sušit dají (např bakterie střevní flory tzv. Bifidus) nedávno jsme je kupoval dcerce když měla průjem.

Každopádně jak tu bylo mockrát řečeno, vyčisti požřádně akva od původce ať sou to bakterie nebo chemie, pak pár rostlinek, a nechat zaběhnout. Pokud uvažuješ o biologickém filtru, tak po koupi rybicek zacni krmit az tak po ctyrech dnech, to vydržej v pohodě a sestnact dni udrzuj odstup mezi krmenim 4 dny. Krmit jen tolik co sežerou do pár minut.
Potom bude biofiltr jakž takž pracovat tak můžeš krmit normálně, ale nepřekrmovat nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 15:18 Muž [] – Re:
budes se divit ,i kdyz to nevim,tak si to myslim...je to logicke ....
ja jsem naopak myslel ze tam nejsou ty bakteri , ale jejich spory( vajicka) a ty maji jiste jine naroky....
opravdu ale nevim jak to je doopravdy ,ale me to proste pomaha...
nemate o tom nejakou publikaci ci clanek?
s tema kytkama ti Tweedy neporadim,protoze ja sem to vzdy lecil i s kytkama a nehrozilo ze to na nich zustane...u ty plisne bych to predpokladal ucela urcite...urcite az to zaloziz znovu,kup si jenom dve rybicky a dej je tam hned po tejdnu...nejaky nenarocny,zalezi jaky bys chtel...
a pak kdyz se tam ta nemoc neprojevi do tri tejdnu tak dokup ostatni rybicky ....
kazdopadne davej bacha co kupujes a mozna je lepsi to koupit od znameho nez z kramu ...
dokonce bys ho mohl presvedcit aby ti dal s rybama i deset litru vody a to by jiste taky pomohlo....
cuz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:57 Alofok – ---
Hm..Dal jsi tam ryby moc brzo- to jsi už slyšel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:53 Žena bucliik [99]
já bych ho určitě vymyla. stejně nebylo zaběhnutý takže myslím že pokud o něco přijdeš tak jsou to ty nemoci.
proprala bych i to dno, kdy tam byla ta chemie a začala hromadou rostlinek. ty se dají desinfikovat roztokem hypermanganu, najdi si to na webu, ale já bych je jenom omyla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:50 Anonym – re Patis
Patis napsal: ucinost pridani "instantních bakterií" taky nikdo nevyvratil ...

Instantní bakterie neexistuje. V těch serepetičkách je všechno možné, jen ne živé bakterie. Nitrifikační bakterie bez dodávky kyslíku rychle hynou a nedají se skladovat v lahvičkách na polici obchodů. To jistě víš taky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:50 Muž filipsi [1295] – Re: Patis
Mohu se zeptat, cim je ta filtracni hmota bio- a z jake je umele hmoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:46 Muž tweety1 [4]
No a teď v tom mám trochu hokej :-). Akvárko zavedu jiný, dejme tomu že tam nějaká nemoc byla, Akvárko vymýt a vydrhnour nebo nevymývat? Písek přeprat nebo nepřepírat a jen vyměnit komplet vodu? Co s kytkama, mám je nějakým způsobem omýt než je vložím do nového akva, nebo bych jim tím akorát uškodil? (je možné, že se na nich nějaké choroby usadily?) Zeptal bychs se v akvaristice ale většinou lidi co tam jsou dělali před týdnem někde v marketu jestli mi rozumíte :-(...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:42 Muž [] – Re: Štěpán
samozrejme ze je debata o "novem akvarku"
myslim neco jako biomolitan ale neni to molitan...je to z umele hmoty....a cerny se dava do vnitrnich filtru ...treba do Aquaelu a je taky bio...
ucinost pridani "instantních bakterií" taky nikdo nevyvratil a neboj nepracuju pro dajanu.:) navic jsou i mnohem lepsi pridavky nez biofilt ale jsou o dost drazsi...
me to ale funguje a je to podle me to je znat...hlavne u tech bojovnic...u tech spatnou vodu poznas hned na ocase...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:41 Anonym – Re: Štěpán
Štěpán napsal: Myslíš biomolitan? Filtren? Černý nebývá. Možná s příměsí aktivního uhlí.
Filtrační pěny se dělají v mnohých barvách. Černé, žluté, růžové atd. záleží jen na tom jakou si odběratel nechá vyrobyt. Modrá je spíš taková akvaristická tradice. Je pravda že obyč. černá filtrační pěna je často prodávána s nepravdivou informací o obsahu aktivního uhlí, ale to je klasický dealerský trik. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:13 rolandmynar – Re: Štěpán
Pokud to dobře chápu, je to doporučení pkud jsou ryby hozené do nového AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:11 Štěpán
Patis napsal: ... s Biofiltrem (byva modry nebo cerny) ...
Myslíš biomolitan? Filtren? Černý nebývá. Možná s příměsí aktivního uhlí.

Patis napsal: ... neni na skodu pridat do dva dny ostate vody prospesne bakterie (treba Biofilt od dajany) ...
účinnost takovýhle přídavků "instantních bakterií" se velice často zpochybňuje.

Patis napsal: ... pak je dulezite v prvnim mesici jednou za tri dny odsat hovnouse a vymenit kybl vody...
A to proč? Jak jsi na tohle přišel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 14:05 Muž []
jeste k tomu co psal Filipsi.: dobre zavedeny kvarko a jeho voda ma takovou silu ze kdyz vemes treba lehce zaplisnenou rybku z "noveho akvaria" a das ji do te stare vody tak ji to pravdepodobne vyleci...maj pravdu...zabehle akvarko je nejlepsi prevence...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:57 Muž tweety1 [4] – Re: Patis
Ok, díky moc za rady, začátečník sem, ale to už asi všichni vědí :-) no jo chybama se člověk učí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:50 Muž []
pokud bys Tweety nechtel moc dlouho cekat tak je tu par "urychlovaku"..:)
dobra vec je koupit si filtrovaci zarizeni s Biofiltrem( byva modry nebo cerny),neni na skodu pridat do dva dny ostate vody prospesne bakterie (treba Biofilt od dajany)....pak je dulezite v prvnim mesici jednou za tri dny odsat hovnouse a vymenit kybl vody...(predpokladam u toho 50 ti litrovyho akvarka)...pocitam ze zacatecnik ma nadseni a cas na to travit u akvarka jednou za tri dny hodinku,takze by to nemel byt problem.....jo a dej si tam taky vic kytek,nepouzivej preventivne zadny leciva a krm ze zacatku jenom suchym krmivem....cuz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:30 Žena bucliik [99]
taky doporučuju si příště nebrat rybku co vyoadá divně, i kdyby se měl prodavač postavit na hlavu, jsou to tvoje rybky tak si vyber krásný a zdravý-pozor na hornbachy, hodně lidí tady kritizuje že mají společný filtr pro akvárka, pak se šíří nemoc do všech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:26 Muž filipsi [1295] – Re: tweety1
Nejde o rozsouzeni. Mozne to je, ze sis nejakou nemoc prinesl. Ale zpusob zalozeni akva byl klicovy, i pokud by sis neprinesl, s nejvetsi pravdepodobnosti by ti taky odesly, a jestli prinesl, melo to na prubeh nemoci neblahy vliv. Zatimco v dobrem prostredi by se s tim ryba mozna vyporadala sama, otravena a oslabena nemela sanci a nakaza se raketove rozsirila.
O tom, ze na obrazku je nemocna ryba, a ne pouze otravena, nikdo nepochybuje. Ale ryby v novem akva malokdy umrou pouze na otravu, protoze narust skodlivych latek je pozvolny. Oslabene ryby jsou pak napadene vsim moznym, co je po ruce a to je jejich konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:19 Muž [] – Re: tweety1
Mohl jsi aspon popsat jak se teda chovaly nez umrely abys nas rozsoudil...:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 13:10 Muž tweety1 [4]
děkuji Vám všem za postřehy, zkusim to znovu, asi to bude nejlepší, teď už sem zase o chloupek chytřejší... No ale stejně si tak trochu myslim že sem si to přitáhl z akvaristiky :-( ta jedna Plata byla nějaká divná už od začátku (neroztahovala hřbetní ploutvičku, ocasní také ne a "břišní" měla takový všelijaký - oproti té druhé) Ještě jednou dík za rady a čas mě venovaný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 12:52 rolandmynar – Re: Patis
Nepsal jsem každá ryba. Jsou i ryby odolnější, ale to je stejné i se zavlečenou chorobou. Na toto je tu ale málo informací. Jinak proti tomu cos dále napsal nic nenamítám. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049?od=901