Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2013 11:23 riba
Nazdar lidi k těm tlamičkám nabílo,je to bakteriální infekce(flexibacter-cytophaga),léčba je většinou neůspěšná a průběh onemocnění je poměrně rychlý.Běžná antibiotika jsou na uvedené rody bakterií neůčinná,vyjímečně mohou zabírat léčiva-Furanace P,Baktopur.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 08:56 Žena vondr001 [674] Re: mariuhanka
To bude potěr mečovek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 04:25 Žena mariuhanka [0] - Živorodky
A které živorodky mají červený potěr? A Jakto ze me goldmolly jsou nějaké bílé, jen mají zlaté tečky po těle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2013 15:12 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: mariuhanka
hlavně teď nesháněj nové rybky, nejdřív jim vytvoř vhodné a ustálené prostředí bez výkyvů, mezitím si pozjišťuj nároky jednotlivých ryb a rozmysli se, které chovat chceš a které prostě nemůžeš ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:50 Žena mariuhanka [0] - Živorodky
nikde v mém okolí není pořádný aqua obchod. Ale slyšela jsem že mají pěkné v Hornbachu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:49 Žena mariuhanka [0] - Živorodky
živorodky mám ale nejradši. Ted mi plavalo v akva malá rybička, takový ty hned po narození, NEbylo bezbarvé jako všechny jiný ale bylo uplně červený :-)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:47 Žena mariuhanka [0] - Živorodky
Mě přijde že se mým skalárám vede dobře. Ta černá je jediná ryba ktreá mi zustala z puvodního ještě kulatého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2013 14:46 R Muž romant [27981] Re: mariuhanka
Hledat a googlovat, to je naprosto v pořádku, ale horší už je to dokupování ve stylu "ta je pěkná, tu si koupím", tady to chce před tím to hledání a vono to půjde. Ty skaláry tam nesedí prostorově, jsou to prostě ryby do min. dvojnásobných objemů. Máš v akváriu docela slušnou partu velkých špindírů(živorodky) a tudíž to chce tak trochu nadstandartní péči v podobě velmi častých výměn vody a chce to mít výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci. Nedočkavost v akvaristice obvykle plodí nějaký ten problém, takže to chce potrénovat a spíš se zeptat, i třeba pro někoho blbě, ale je to lepší než následný rybí guláše a káravý reakce. :-)
Edit: Malý příklad. rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:41 Muž lojzalojzovic [327] Re: mariuhanka
ok, bez ironickych poznamek, jak psal barakainus, prestehovat rybym, cele predelat, cekat, cist, cist a cekat. Tim ze budes cist zjistis ze skalary potřebujou o dost vetsi akva, zjistis ze bily sterk muze obsahovat vapenec ktery neni dobry pro rostliny o kterych se dozvis ze bys jich mela mit vic (z fotek neni poznat jestli jsou umele nebo zive), zjistis ze pokud chces chovat ryby budes muset udelat hlavne neco s tou nedockavosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:28 Žena mariuhanka [0] - Živorodky
Já čtu. Mám 78l, mám hochvíli. Hejnových rybek jsem měla víc, ale všedchny uhynuli. Teď jsem to počítala, mam 78l akva. Proč tam nemohou být skaláry? Bohužel je to moje špatná vlastnost, že jsem nedočkavá, všechno dělám, anižbych se nad tim předem zamyslela, ani jsem netušila že jsou ryby takové náročné ale teď tzo doháním, furt něco googluju, čtu v atlase a dokupuji. Takže vás prosím o rady a ne o ironické poznámky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2013 12:09 Muž bulawaio [92] Re: mariuhanka
tady snad nejde vůbec nic říct. Pochopil bych, že se tohle může stát malému dítěti, ale u 21-leté studenky? tak přeci když chci provozovat nějakýho koníčka,tak si o tom nejprve něco přečtu. Néjlépe nějakou knihu o tom,jak založit a udržovat akvárium...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.02.2013 12:02 R Muž romant [27981] Re: mariuhanka
Jako první pomoc je dobrý aplikovat tzv. vodoléčbu(intenzivní, denní výměnu vody), krmit velmi, velmi střídmě a jak zde již zaznělo, číst, číst, číst. Studovat atlas a informovat se o nárocích jednotlivých ryb a mít na paměti, že zde platí ono klasické, méně znamená více, což ale neplatí pro rostliny, tam je to naopak, čím víc, tím líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 11:52 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: mariuhanka
ano, je to hodně ryb na tvoje akva, minimálně ty skaláry tam vůbec nepatří, pak tam máš dost hejnových rybek jen po 1-3 kusech, což je špatně, dobrý by bylo udělat si prezentaci toho akvárka, ze 3 fotek v profilu se toho moc zjistit nedá... chtělo by to začít znovu a lépe (tak jak píše Barakainus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 11:48 Žena mariuhanka [0] - Živorodky – dnes ráno
Dnes ráno, mečovka vedle avárka ( mám ho přikryte,l pouze 10cm mezera na filtr, neonka mrtvá, a paví očko, hodně divné. Plave divně, nemá barevnou ploutev ale jakoby bezbarvy, i těličko. My\slíte že jeto hodně rybiček na malé akva¨?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2013 03:36 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: mariuhanka
Tady je co by bylo uplne nejlepsi udelat:
1. dej ty ryby nekomu kdo ma poradne akvarko.
2. zacni hodne cist o tam jak akvarko funguje a jak ho spravne zalozit a udrzovat (vsechno je tady na strankach v rubrice 'clanky')
3. zaloz to akvarko znovu a poradne
4. nech ho bezet aspon mesic
5. vem si zpatky nektere rybe, ale urcite ne vsechny, a dej je postupne do akvarka
6. men pravidelne vodu, neprekrmuj, neprerybnuj
7. uzivej si krasne akvarko se spokojenyma rybama

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:30 Muž lojzalojzovic [327] Re: mariuhanka
jestli to spravne chapu tak v 70litrovem akva mas toto:2x skalára amazonská, 3x mečovka(1samec), 3x neonka, 2x plata tuxedo, 4x goldmoly(malinké), 1x blackmolly, 1x thajská škrabka, 1 ancitrus bílý, 1 paví čko samec, 2x danio pruhované, 1x nejaka mala parmička, 1x plata (taková černá do zlata), 4x taková zlatá rybka co vypadá jako plata, a má ploute trochu do závoje???

doporucuju koupit topitko o wykonu tak 500W nechat par hodin bezet na plny vykon, pak ponorit tycovy mixer, poradne rozcerit vodu a podavat s pecivem rozzureny rozzureny

a nebo precist par vlaken pro zacatecniky a zkusit premyslet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:27 Žena vondr001 [674] Re: mariuhanka
Za jak dlouho po napuštění akva si tam dala ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 23:24 Žena mariuhanka [0] - Živorodky – Úhyn
Ahoj, zdravím vesechny, mám trochu více otázek, tak Vás moc prosím o rady a zkušenosti. Tajk měsíc, co jsem si založila akva. Nwejdříve jsem měla malé kulaté a pak jsem prřídila 70l (Š-45, D-56cm, Výška- 31cm. Proplulo mi tamtudy hodně rybiček, ale momentální stav: 2x skalára amazonská, 3x mečovka(1samec), 3x neonka, 2x plata tuxedo, 4x goldmoly(malinké), 1x blackmolly, 1x thajská škrabka, 1 ancitrus bílý, 1 paví čko samec, 2x danio pruhované, 1x nejaka mala parmička, 1x plata (taková černá do zlata), 4x taková zlatá rybka co vypadá jako plata, a má ploute trochu do závoje. nějaké rosttlinky. Svítím normální lampičkou, ted jsem tam dala 41kw žárovku. Vůbec se nedaří rostliná, jaké lampičky jsou nejvhodnější? Jak jsem riksala rybky mi postupně vymřeli (měla jsem nožovku, spoustu neonek, i červených i modrých, black molly, jiné mečovky)
Nechápu proč se to tak děje. Nějaké plavaly, jako že u hladiny vypadali jak mrtve, a když jsem kolem nich začeřila cvodu tak popoplavaly a zase se přestali hýbat, až vážně umřeli. Mám filtr kaskádový, a ještě vzduchovací hadičku.Takže nedostatek kyslíku asi ne.. Poradíte? A další, hlavně teda mečovky, a platy, mi umřeli na nějakou bílou pusinku. Měli jakoby rtíky natřené na bílo. Zkoušela jsem osolit vodu, ale stejně umřely. Máte stím nějaké zkušenosti? Dnes jsem vyměnila tak 40% vody, osolila a přidala aqasafe. Rybky pak ke konci taky jen plavali bez hnutí obcas ozivly a pak umřeli.A malý potěr, mečovky, co jsem vychytala(2ks) jsem měla vedle ve sklence, kam sem jim fouklaa vzduch, a pak jsem je dalas do plastového kyblíčku do kterého jsem udělala dirky do velkého akva. Po 2 dnech pošli, a tak jsem tam dala těhotnou blackmollu která měla pupek už vááážně dlouho, a ta za 2h umřela v tom kyblíčku taky... Prosím Vás o rady, zkušenosti a poznatky. Fotky akva mám kdyxžtak na profilu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 10:03 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Ano, já bych to použil až za několik dní, i když je to šetrný přípravek, tak je to stejně zátěž pro akvo a to je těď pořádně načatý. Ono je fér si přiznat, že nějaký další možný úhyny se dostaví a to jestli to bude díky krupičce, nebo díky tomu nevhodnýmu prostředí, to bych neřešil, je to krizovka a i s tím je nutný počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 09:57 hanzys Re: romant
A na tu krupici ten exit použít až za týden?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 09:51 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 09:48 hanzys Re: romant
Nitrivec nebyl stačí sera filter biostart?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 08:00 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Ne, teď už neodkalovat, jenom měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 07:57 hanzys Re: romant
Karanténu?A kdyz budu dnes měnit vodu tak to mám zase odstát odedna?Když sem to dělal včera?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2013 22:00 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Filtr nečistit a do budoucna pořídit karanténu, aby se podobným problémům předešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:39 hanzys
A ještě sem se chtěl zeptat filtr čistit nemám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:35 hanzys
Jojo pokusím se snad zachráním co ještě jde ;-) Akvárko celou dobu v poho člověk koupí nový rybky aby měl radost a problém :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:31 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Ano a bude taky nutný řešit tu krupici, jak jsem popsal nějakým šetrnějším prostředkem, ale teď se zaměř na stabilizaci toho akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:27 hanzys Re: romant
Tak jo dík moc za rady budu měnit vodu a přidám to sera nitrivec a uvidíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:22 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Ne, naopak, teď je to dobře, až se akvo začne stabilizovat, tak to dáš pryč, nebo silně přitlumíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:21 hanzys Re: romant
Nevadí že do vzduchuje celkem hodně???Buliny v célem akváriu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 21:00 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Když budeš měnit vodu, tak šanci mají, nekrmit vůbec nikoho ničím, klidně tejden, nic se nestane. To co Tě teď trápí je pravděpodobně nálevník, na něhož se nedoporučuje voda měnit, ale když jí měnit nebudeš, tak ryby zahubí vyšší hladina N látek, takže v tomto případě měnit a podpořit nitrifikaci, jak jsem psal. Jestli máš možnost přidat vzduchování, tak to udělej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 20:56 hanzys Re: romant
A myslíš že mají rybky šanci když je ta voda furt mlěčná?A co to krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 20:48 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Jdi do ověřený klasiky v podobě eSHa exitu, nebo třeba Costapur, to jsou přípravky, který Ti s akváriem téměř nic neudělají a jejich účinnost je velmi slušná. Na ten driják od Dajany je třeba trošku mít povědomost o chemii akva vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 20:44 hanzys Re: romant
JJ díky ráno si ho zajdu hned koupit!!!A mám rybky krmit?Výměnil sem půl nadže vody a některé rybky maji pořád tečky to sem si pomohl :-( !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.02.2013 20:38 R Muž romant [27981] Re: hanzys
Rozhodil jsi si biologickou rovnováhu, ten přípravek Ti vymlátil nitrifikační bakterie a tudíž se dostavil ten úhyn. Doporučuji ihned vyměnit min. polovinu vody a zítra znovu a v dalších dnech po dobu týdne min. 1/3 a klidně aplikovat nějaký podpůrný prostředek na bakteriotvorbu, nabízí se třeba Nitrivec, jenž obsahuje i mletej zeolit a velmi rychle dokáže z vody eliminovat škodlivý N látky, v tomto případě dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 20:23 hanzys – Umtí ryb a zakalená voda
Zravím všechny mám velký problém včera sem použil proti krupičce Dajana Formol vše jsem udělal podle návodu!Ráno jsem oděšel do práce a jak jsem se vrátil tak katastrofa 12 mrtvých ryb a to není konečné číslo a voda mléčně zakalená a proto prosím všechny o pomoc co teď předem díky za všechny rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 17:14 Žena vondr001 [674]
Výsledky testů (Rataj):
pH 7,2 (asi... pro zelenou nemám moc cit)
dKH 7
NO2 0,1
GH 5,5
NO3 nemám destilku, doplním později
Vodu měním každý den 1/3, žádný další úhyn. Filtr jsem musela vyčistit (v akvarijní vodě), vůbec nemakal. Ted se konečně rozjel. Vodu budu zatím měnit každý den. (1/3).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 12:06 R Muž romant [27981] Re: vondr001
Tu vodu měnit denně, nebo obden než bude ten filtr schopen sám plnit svojí funkci, krmit minimálně a taktéž minimálně zasahovat do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 09:22 Žena vondr001 [674]
Ahoj všichni. Včera mi umřel jeden ancistrus, dneska ráno ležel na zádech druhý (ještě dýchal, tak jsem ho přendala do akvárka k bojovnici, možná se ještě vzpamatuje). Ostatní ryby vypadají normálně. Dávala jsem do akvárka nový filtr Eheim Biopower 160, zajížděl se spolu se starým filtrem 10 dnů, přidávala jsem i sera nitrivec. Nový filtr skoro vůbec nemaká, nejde ani vzduchování z něj (a to je nastavený na plný výkon). Musela jsem dát vzduchování zvlášť. Po vytažení starého filtru došlo k úhynu. Ráno jsem hned vyměnila 1/3 vody. Testy pojedu koupit odpoledne.
Všem děkuji za rady, co bych ještě mohla udělat, vylepšit.


Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2011 12:35 Muž Wulfgar [0] Re: romant
Tak reaguju sice na romanta ale je to reakce pro vsechny.

Takze PH 6,4 maximalne (takze nizke PH)
teplota porad 26°C
neprekrmuju krmim obden a lehce, aby to ryby stihly sezrat
vzduchovani nemam, jen mam k filtrovaci hlavici napojenou hadicku a ta pomaha se vzduchovanim
akvarko zalozeno loni v cervnu
voda z vodovodu odstata 48h
ryby odesly mam pocit ryb na dne
filtr peru v odstaty vode
udrzba co 14 dni, odkaleni, proplachnuti filtru, odcerpani vody a doplneni odstatou vodou.

Ryby uhynuly v cervenci, od te doby jsem tam minuly mesic dal 7 anciku z druheho akvarka co mam (to je v poradku) a ty do rana pochcipali. Pred 14ti dny jsem tam dal dve rybky co jsem mel pripraveny na stiku a do 4hodin my jedna umrela.
Jinak na mereni PH a NO3 a dalsich veci pouzivam JBL easy test (papirky na jednom je vsechno, mel jsem i testy na PH a KH, GH s zkumavkou a aktivni tekutinou)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 21:06 R Muž romant [27981] Re: Wulfgar
Jak se ty rybky chovaly? Lapaly po dechu u hladiny, nebo spíše u dna? Co ta údržba, čištění filtru, jak často to probíhá, společně s odkalováním, prováděl jsi to teď někdy před tím úhynem? Ta voda co je měněná je ze studny, nebo z veřejnýho vodovodu? Co krmení, je krmeno stále stejným druhem krmiva, nebo se to před tím úhynem nějak měnilo? Co CO2, je dodávaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 20:37 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Ja si tipnu na čerstvé akva, málo měněné vody, filtr praný v horké vodě..prostě rozhozená nitrifikace...a ty hnědé řasy = rozsivky = otrava čpavkem. Ten při vyšší koncentraci udělá s rybami velmi rychlý proces.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 20:32 Žena uniorn [21] - Rostliny
jestli rybky umíraly v pořadí neonky,-> mečovky,-> pancíci, tak by to mohla být otrava z prudce zvedlýho PH.. rybky ztrácely rovnováhu, lapaly po dechu.. příčina je zanedbaná údržba... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 20:28 Netrefil
mas dobre PH? velka teplota? prekrmovani? malo vzduchovani? jen tak nepomre cele akvarko. hneda rasa je dost divna....... budes mit neco divneho. neco s vodou........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 20:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Wulfgar
...ze dne na den mi vymrela cela osadka akvaria...
Otrava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2011 20:13 Muž Wulfgar [0] – umirani ryb, rozpad rostlin, rasa na skle
Zdravim vsechny akvaristy. Nevedel jsem presne kam bych mel muj dotaz zaradit, tak jsem ho dal do nemoci.
Takze muj problem, ze dne na den mi vymrela cela osadka akvaria (krunyrovci, pancernicci, mecovky, neonky a dva cichavci jo a jedna zlata rybka) akvarko ma 120l vody (celkovy obsah je 130l) osvetleni je 2x20W a filtr je cerpaci hlava Atman a velka kostka bioakvacitu. Dno je piscite. Pravidelne odsavam bordel, odebiram vodu, cistim filtr, doplnuji odstatou vodu.
U ryb jsem zadne priznaky nepozoroval, zadne rozpadle ploutve, zadna vyrazka, plisen atd. Jinak zacla se mi v akvariu delat rasa na skle hneda a na rostlinach taky hneda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 17:20 Muž Majkl [9] Re: romant
Filtr neperu vůbec. Je čistej. Když ho po měsíci vyndam a zkontroluju není ani z 1/3 zacpanej. Snažim se v tom nehrabat, ale musim odkalovačem projet dno a vysát ty řasy. Je to po celém dně. Jak říkám nepropírám písek hloubkově. Jen povrchově odsávám.
Teď jsem přivezl nějaké kytky, koupil kabely a časovače, takže se vrhnu na to osvětlení a simulaci dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 15:49 R Muž romant [27981] Re: Majkl
Do dna není nutný vrtat denně a obecně se v akvárku tzv. denně hrabat. Ono to chce svůj klid. Rybky krmit nemusíš skoro vůbec, jenom měň tu vodu. Můžeš si jí do druhýho dne nechat odstát. Vodu máš z vodovodu, nebo z vlastní studny? Co ten filtr? Nepereš ho taky nějak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2011 15:43 Muž Majkl [9] Re: romant
Je ušmudlaný to je fakt. Údržba akva jako celku je stále stejná. Ale už když jsem ho kupoval tak bylo takový nic moc. Nebylo nový. Je taky hlavně hodně starý. Jak vypadalo před lety jsi asi viděl v profilu. Od té doby prošlo několika změnama. Ale spíš k horšímu. Teď se za něj stydim. Musim ho znovu dostat nahoru. S hrubostí dna jsem nikdy neměl problém. Krmím tolik, aby to ryby sežraly než to zahnije. Fakt raději dvakrát denně po menší dávce. Teď, vzhledem k problému, je moc nekrmim. Dávám tolik aby ryby nehladověly, ale ne aby byly překrmený. Na dně žádný krmení nezůstává. Bordel od ryb denně odkaluju. Ne moc hloubkově aby něco zůstalo pro rostlinky. Rostlinky koupim na akvaristické burze. Ta je u nás 24 září.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14461x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049?od=351