Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 23 Žádná další stránka   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 19:46 memeo – Hromadné úmrtí
A nepřekrmuješ ryby?
Já je krmím jednou dennně a stačí to.
Ten zákal může být i z toho překrmování.Pak zbytky v akvariu hnijou a voda se kalý.Jinak to může být i důvpd ihynu neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 16:42 Sandra – NO2
Dík moc.No2 změřím.Ale kdyby bylo vysoký může to mít něco společnýho se špinavou vodou,špinavým dnem atd.?Poslední dobou mám totiž vodu zakalenou jakoby do běla,ale i když sem už 2krát vyměnila 3/3 vody nemůžu se toho zbavit. ne rozzureny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 14:53 memeo – Hromadné úmrtí
Oni neonky jsou opravdu hodně choulostivé na NO2.Změř ho a uvidíš.
Pak tam může být mnohodalších vlivů jako třeba stres z přepravy atd,ale že by kvůli tomu uhynuli,to by mi bylo divné. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 14:42 Muž LordP [7] – neonky
neonky jsou hodne haklive na slozeni vody.zkontrolujte si NO2 ne po koupi z 25 prezilo 20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2006 14:10 Sandra – Hromadné úmrtí
Ahojky.Včera sem si koupila 9 neonek červených.Včera večer byly čilí,žrali,krásně vybarvený.A když sem ráno přišla k akvárku všechny do jediný byli mrtví. :-( !!!Ostatní rybičky(čichavci,mřenka,ancistrus,pancéřníci)jsou v pohodě. :-O :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 14:12 Muž [] – holky holky
Pokud jde o krupici,tak není problém se během několika hodin namnožit do počtu,kdy během dne zabije třebas i kapra.Ale v tom případě by to musela mít hustě veškerá osádka nádrže.Takže s tím solením a zelení opatrně.Zmiňovaný Masoten se nedá sehnat a navíc byl vždy na předpis od veterináře.Tyto zázračné léky používali v rybníkářství a profesionální velkochovatelé-jelikož se jedná o silně rakovinotvornou látku,tak byla výroba vesměs zastavena(áž na pár vyjímek).Spíš bych se zajímal o kvalitu vody-či nejde o otravu-není popsáno jak vypadala mrtvá ryba.A nebo o vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 14:07 Lucík – jo chapu
ja te chapu mam taky zavojnatky sou to mi milackove tak hodne stesti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 14:04 Petra – .
Ještě jednou díky. Moji miláčci, závojnatky, už nejsou... ale tak snad zachránim alespoň ty ostatní. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 14:00 Lucík – to Petra
Jo dej to tam taky ale dodrzuj davkovani a uvidis pozoruj zmeny a chovani rybek preju aby se ti to podarilo a rybky se vylecili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:59 Petra – .
OK, děkuju, zkusim. Dneska jsem si koupila malachitovou zeleň, mam jí také používat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:55 Lucík – to Petra
Tak zkus tohle: zvys teplotu v akva na 28 az 30 stupnu a a nasyp tam sul(1 polevkova lzice na 30l vody) pokud to byla a je krupicka melo by to zabrat, a mela by jsi to delat tyden a pote vymenit cast vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:54 Petra – Náhlá smrt několika ryb
A ty šupiny, ne, zježené nebyly. Jediné, co si teď vybavuju je to, že závojnatky už neměly tak zářivou oranžovou barvičku, místy byly šupinky světlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:51 Petra – Náhlá smrt několika ryb
Ty dvě závojnatky měli bříško větší, ale když jsem koukala ve zverimexu na ostatní, mají stejné, takže tím jsem se neznepokojovala.
Dneska mi umřela, nevím jméno, ale čistí akvárko ( je hubená, dlouhá, ale neleze po stěně, plave mrštně po dně akvárka) - ta nafouklé bříško neměla, ale měla ho světlé, téměř bílé.
Těch teček jsem si dřív nevšimla, závojnatka měla oranžovo bílý závoj, takže to bylo vidět hodně špatně, každopádně tam tečky byly - možná tak 10-15.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:43 Lucík – hm
To je divne ale popisujes bileho 1cm dlouheho cerva to by mohl byt lerneoza nebo chobotnatka rybi, z rybek jdou odstranit pinzetou a na oboje pusobi masoten,ale taky pises krupicka je divne ze tak rychle na ni umrela nevsimla jsi si jeste neceho treba nafouklých brisek nebo zjezenych supin (poznas ze zhora)???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2006 13:39 Petra – Náhlá smrt několika ryb
Ahoj. Včera ráno jsem měla všechny rybičky zdravé. Ve 12 hod jsem si všimla, že mi umřela závojnatka, nic zvláštního na ní nebylo vidět. V 17 hod jsem si všimla na druhé závojnatce bílých teček na závoji (krupička zřejmě), jelikož jsem v tu dobu už neměla šanci najít otevřený zverimex, dle rad jsem zvýšila teplotu vody, dala hypermangan a izolovala zdravé rybičky. V 18 hod jsem si všimla, že je závojnatka neklidná, během chvilky začala plavat bokem, pak už bříškem nahoru a umřela. Poté jsem si všimla, že krom krupičky na závoji měla i něco zakouslého vedle hřbetní ploutve.
Akvárium jsem pro jistotu celé vyčistila, rybičky jsou prozatím v náhradním akvárku. Při čištění filtru jsem na něm našla něco jako stočeného bílého tlustého červa, tak 1cm dlouhý a poměrně tlustý.
Když jsem se na zbylé rybky byla před chvílí podívat, zjistila jsem, že mi umřela další, krupičku neměla, viditelného parazita také ne.
Nevíte, co to může být? Přeci mi neumře jedna s krupičkou během pár hodin a další bez viditelné nemoci také během chvilky. Co to může být za mrchu a jak postupovat, ať mi nevymře celé akvárko???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 10:27 Kulik – d
osvetleni 2x 25w,teplota vody24-25C,filtrace ma tvar rejnoka a znacka elite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 10:08 Štěpán – .
jakou filtraci. jaký zářivky. jaká je teplota vody.
když s tím akvárkem máš problémy tak je nutný dozvědět se, co se děje. bez rozborů vody se nehleš z místa.

Být tebou, tak bych se do studia literatury a webu pustil znova a důkladnějc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:42 Kulik – akvarko
55cm delka,30cm vyska,31cm hloubka,osvetleni dve zarivky,zalozeno nekdy zacatkem srpna a vlastne od toho srpna s tim mam takove problemy.Filtraci mam pustenou porad non stop,A rostliny se mi zda ze nejsou taky v poradku nektere maji hnede listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:29 Štěpán – .
pošli údaje o který jsem tě žádal.
jestli ty rostliny rostou tak přikup další. například nějaké hydrophilly, Limnophila sessiliflora, nebo něco jiného nenáročného (někdo poradí další).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:24 Kulik – rostliny
no mam tam 4ks rostlin,nejsou to zadne bohate rostliny sou maji takovy velky lupena a druha je takova vysoka a na konci ma takovey mensi listy,ale myslis ze tam mam prikoupit tedka jeste nejakou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:19 Štěpán – .
neonky jsou citlivý ryby. R O S T L I N Y máš tam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:18 Kulik – ´jj
Mel sem tam 6ks neonek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:15 Štěpán – .
A CO ROSTLINY?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:15 Kulik – diky
No cet sem na netu par starnek o tom.Ja sem to nechal asi tyden tu vodu filtrovat jak mi rekli v kramu a pak sem tam koupil rybicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:12 Štěpán – .
takže zatím: nech tam jenom ty dvě, kup si testy na dusitany a dusičnany, měř to, a až budou ty hodnoty v pořádku můřeš začít přikupovat další ryby.

ještě kolik jsi tam dal na začátku ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:09 Štěpán – .
a jestli chceš aby ti někdo poradil konkrétně, tak ještě musíš poslat nějaký údaje: jak je to akvárko veliký, jak je to dlouho co jsi ho založil, kolik tam máš rostlin, jak svítíš, jak filtruješ, atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 09:01 Štěpán – .
Kulíku a ty jsi nečetl žádnou knížku? V každé je o zakládání akvária. To nejde udělat tak že by jsis nakoupil všechny věci, dal to dohromoady a hned to začalo fungovat!

přečti si aspoň: www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2006 08:31 Kulik – Do týdne pryč
Zdar.Potrebuju radu nejakeho zkuseneho akvaristy,poridil sem si rybicky a mam v akvarku vsechno co do nej patri a kdyz sem si koupil rybicky tak my skoro vsechny pochcipaly do tydne a pul.A zbyly mi tu jenom dve.Sem myslel jestli je nemam nejake nemocne kdyz chcipaly takhle za sebou tak sem si koupil prostredek abych se ty nemoce zbavil,no tak sem to udelal cely od znova a pak sem tam pustil ty dve.A koupil sem k nim jeden par pavich ocek jestli vydrzi no a za tri dny mi chciply pavi ocka a ty dve sou tam porad,tak se bojim koupit si k nim zase nejakou rybicku.Potrebuju vedet kde muze byt chyba.diky moc za odpoved

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [23]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049?od=1101