Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 12:11 Muž Walker [66] - Cichlidy – Re: mestan1
Odpovědi na to, jak to máte dělat, najdete v odkazech od Štepána. Prezentaci nemáte, o vašem osazeni rybami, rostlinami, štěrkem, vodou nevíme my ostatní vůbec nic. Nechápu, co po nás chcete? Abychom řešení vyčetli z hvězd?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 11:48 mestan1 – odpoved
typ:NEPTUN akva.set
rozmer:60x30x30
objem:54L
osvetlenie:1x 15W white
filtrácia:Pacific P-F302
ohrev:Pacific P-H100 - 100W
Voda ma 27,5 stupňa, Biely strk z hornbachu rybky gupky.Voda vodovod v Trnave Slovensko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 11:39 0 – Re: mestan1
Není napsáno za jakých příznaků ryby hynuly , vybavenost akva technikou a použitým dekoračním materiálem - jestli něco neprobíjí (el.) , neuvoln'uje jedy , nevznikají nežádoucí vibrace a to'ny , výše teploty vody , druh vpuštěných ryb , fotka prostoru , kde je nádrž umístěna a detail jak to v ní vypadá. Příčiny mohou být nečekané , skryté. Na netu jsem občas , takže neposkytuji ihned nebo vždy trefné znalosti. Nejsem děd vševěd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 11:12 Štěpán – Re: mestan1
Tak do p****e si to přečti, né?! Jseš i**** nebo co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 11:11 Muž Dzira [38] - Rostliny
to sice ano, ale poměr ředění je díky různým objemům jiný. A jestli druhé akvárium máte déle založené, tak odbourávání látek již probíhá v dostatečné míře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 11:09 mestan1
ale to je jedno ja chcem vedeť čo mam robit aby tam uz nekapali ale to ti asi nevies poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 11:07 Štěpán
mestan1 napsal:nieco mam nastudovane Asi ne dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 11:02 mestan1
to si mislim aj ja ale odkial sa tam vzaly vodu davam do obydvoch rovnaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 11:00 Muž Dzira [38] - Rostliny
je to možná tím, že tam je hodně dusíkatých látek. nechal bych tam zabydlet nejdříve rostlinky a pak až rybky, aby se akvárium vyrovnalo. Vypadá to na otravu nebo udušení, když je to takto rychlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 10:59 mestan1
Aby sme si rozumeli nieco mam nastudovane a mam aj druhe akvarko kde mam uz asi 60 ryb v 500l nadrzi tie rybi som nechcel aby skapaly postup robym taky isti ako pri cisteni toho 500l a tam mi ryby neskapaly tak potom mi vysvetli ako to je mozne ze v tom malom akvarku kapu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 10:49 Štěpán
Něco si o té akvaristice nastudovat. Hlavně o koloběhu odpadních dusíkatých látek, o správném způsobu zakládání akvária, o tom kolik ryb se do akária může dát.

Zabít 30 ryb protože jsi nestrávil chvíli nastudováním aspoň základů akvaristiky je opravdu trestuhodné.

Něco na čtení je například tady:
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 10:38 mestan1 – 15 mrtvych rybiciek
Potrebujem pomoc. Kúpil som dcérke akvariovy komplet 56 litrou do detskej izby. Po troch dňoch večer som tam dal rybky a do rana všetky skapaly potom som si myslel ze to bude filtrom že som ho zle umyl tak som ešte raz všetko poumýval aj strk som zase prepral po 3dnoch dalšie rybky aj so slimakmy A tie tam vydržali 2 dni a tiež skapaly ale slimaci zatial žiju. Neviem čo mam robiť poradte mi prosim :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:49 Muž ghostik [81]
Souhlasim s radou od filipsi. Ale bohate staci precist i web casopis na :
www.klub.akva.sk/…
mam pocit ze ve 4cisle str 14-25 je pekne popsane ohledne dusicnanu v akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:43 monys – Re: filipsi
ok, to zni rozumne, jako studentka si moc vysoko vyskakovat nemuzu. nevim v jakych cenovych kategoriich se to pohybuje, ale ta knizka bde urcite lepsi investice!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:38 Muž filipsi [1295] – Re: monys
Nevim, test na no2 se sice hodi, nicmene neco stoji. A hodi se vetsinou jen pri zakladani akva, a pozdeji pri potizich, jako vylouceni otravy no2. Mozna by bylo vhodnejsi vzit to jako fakt, ze je to otrava N-latkami, a investovat ty penize treba do nejake hezke akva knihy?
Ony vubec ty testy nejsou zas az tak dulezite, spis pro toho, co ho bavi merit a zjistovat, chce hnojit pomoci co2, ... atd. Spis cti a cti, pak sama poznas, co je a co neni dulezite.
Samozrejme zalezi na tvych financnich moznostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:30 monys – Re:
ok, zitra koupim test na NO2, vymenim vodu a budu vedet vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:29 Muž filipsi [1295] – Re: monys
Presne tak jsem to myslel, do 25l takove ryby nepatri a nemuze to dobre fungovat. Ale to jak akva funguje se na tech odkazech a tady v diskuzi doctes, snad to brzy pochopis, a pak sama uvidis, ze to bylo myslene dobre. Zacni ted hned vymenou 1/3-1/2 vody, a zitra znovu, a mezitim se prokousej temi clanky. Hodne stesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:28 suchysvatonovice
vzduchování nepomůže,akutně může pomoct výměna části vody za čerstvou bez chlóru a podobné teploty.To naředí ty jedy v akva na chvíli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:27 Muž ghostik [81] – Re: monys
vzduchovani pomuze jen trosku protoze NO2 zabranuje vstrebavani kysliku do krve proto lapaji po vzduchu jelikoz se dusi ale ne nedostatkem kysliku ale prebytkem NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:26 monys – Re: suchysvatonovice
ok, rybky zkusim udat a zaridit to znovu.diky za rady
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:26 Muž ghostik [81]
ty skalary nekomu venuj a pak se snaz udrzet pri zivotu ty zbyvajici 4 rybky a trochu rozmnozit rostlinky. Kup si nejaky levny test na NO2 a az ho budes mit na 0 pak ti slape akvarko jak ma potom muzes zacit merit NO3 a drzet ho na max kolem 50mg pokud uz nemas takovou vodovodni vodu :o( Pak by ti uz mohlo stacit jednou tydne menit vodu a mozna ti pak i prezije ancistrus kdyz si tam jednoho poridis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:26 monys – Re:
nepomohlo by alespon prozatimne zvyseni vzduchovani? aby zas rybickam nevadilo to proudeni....?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:25 suchysvatonovice
tvoje akva prostě odpovídá na menší hejnko(4-5 ks) drobných rybek např.pavích oček,malých razborek apod.Skalár je tam min. do 50 l,parmičky se do tohoto akva jako velmi temperamentní ryby taky nehodí,mečovky můžou mít přes 10 cm.V tomto počtu se dá očekávat,že budou odcházet ryby podle citlivosti a oslabení organismu.Prostě to akva je malé na odbourání odpadních látek tolika a tak velkých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:22 monys – Re: ghostik
to se omlouvam, ja pocitala jen ty zive..tak je zkusim nekomu udat, alepson ty skalary...doufam, ze jeste chvili preziji.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:19 Muž ghostik [81] – Re: monys
monys: dva skaláry, dve mecovky zelené černé a dvě parmičky nádherné, mrtvé obě parmičky pruhované, umřel ancitrus

jestli dobre pocitam tak je to 9 ryb na mozna 20 litru vody ( jestli ma akvarko 25 tak odecti vrchni mezeru, pisek a nejakou dekoraci ) a kdyz vezmu ze tam nebyla ani jedna ziva rostlinka tak bych se nedivyl kdyby tam bylo NO2 nad 1mg
Jinak priznaky lapani po dechu tomu i nasvedcuji ze je to otrava NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:19 suchysvatonovice
zkus častější výměnu vody(např.1/5 obden)a snaž se zredukovat počet i velikost ryb jinak reálně hrozí,že dojde k samovolné redukci počtu ryb na nulu.Jinak NO2,které produkují ryby se v dobře zaběhlém(osídleném nitrifikačními bakteriemi)filtru přeměňují na NO3.NO2 je prudce toxický již v řádech desetin až jednotek mg/l,NO3 jsou v pohodě i přes 50 mg/l(což je pro představu norma pro pitnou vodu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:16 Muž ghostik [81]
To delas dobre ale asi to nikdy nemuze ten filtr pobrat a rostlinek bude taky malo na to aby pomohly. Chce to opravdu si neco precist a nektere ryby nekomu darovat nebo poridit vetsi akvarko !! V malem akvarku se hodnoty spatne hlidaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:15 monys – Re: filipsi
teda, ja se nechci hadat, protoze jsem cerstvy zacatecnik...ale v akvarku mam 6 ryb a nezda se mi, ze by tam bylo o 6 ryb víc než tam má být...to by muselo být akva bez ryb...??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:12 monys
to by odpovídalo, skaláři jsou u hladiny a lapajipo dechu, parmicky jsou stridave u dna a nahore a zbytek je u dna. Testy jsem zatím žádné nedělala. co na ně potřebuju? a jak se případně dá zbavit těch dusíkatých látek? jinak se snažím jednou týdně měnit 1/3 vody a vzdy v te vode, co z akva vyndavam vymeju i filtr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:12 Muž ghostik [81] – Re: monys
ze rostou podle velikosti akva neznamena ze kdyz te zavru jako dite do metr vysoke bedny ze nevyrostes vic jak jeden metr do vysky.
Je pravda ze kdyz v prirode ma ryba metr tak v akvarku metr mit nebude ale taky urcite nebude pod pul metru ale nekde tak 3/4 velikosti ve volne prirode.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:11 suchysvatonovice
já sám mám jedno pěkně přerybněné akva(nevhodné dárečky synovi),a je dost náročné udržet v něm jakousi stabilitu takže mluvím i z vlastní zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:10 Muž filipsi [1295] – Re: monys
Pane jo. Tak v tom akvarku mas ted presne o 6 ryb vic, nez by tam melo byt, pokud dobre pocitam.
Zkus precist tohle, bude to asi jasnejsi, ryby vymen za jine, par kousku nejakeho drobneho druhu.

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:09 suchysvatonovice
v akvaristice nikdy (až na nepočetné světlé vyjímky) nemají nic proti,když jde o kšeft.Jestli tam ty ryby byly bez rostlin a v tomto počtu bez možnosti úkrytu tak byly (jsou)ve stresu a k tomu se asi přidalo i zatížení dusíkatými látkami,které ryby produkují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:06 Muž ghostik [81]
To by asi nevadilo ale jestli jsem pochopil tak v akvarku nebyly zadne zive kytky pak bych to typoval na otravu dusikatymi latkami ktere se ti nahromadili v akvarku. Nelapaji rybicky nahodou u hladiny po vzduchu ? Jak zacto menis vodu ? Meril jsi NO2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:05 suchysvatonovice
zkusit vyměnit třetinu vody za odstátou stejné teploty a nejlépe sehnat větší akva a založit si tady prezentaci,abychom měli k tvému problému více info(filtrace,osvětlení,rostliny atd.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:05 monys – Re: suchysvatonovice
já nevim, já jsem se v akva ptala a neměli nic proti..ale je fakt že jim asi o extra blaho rybicek nejde :-( . teď je vyhodit nemůžu. ale jsou malý a prý rostou podle velikosti akva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:02 monys
mam je tak 5 tydnu, byly (nebo alespon se zdaly) byt naprosto v pohode...i kdyz je pravda, ze pred tydnem jsem jim dala do akvarka kytky (dp te doby zadne zive nemely). v rohu maji udelanou takovy roh s kytkama...a v tom byly schované a kytky i ožírali...může to nějak souviset? nerada bych, aby mi umřely další rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:02 suchysvatonovice
mohly by to být i dusíkaté látky,v tom akva je ryb na třikrát větší nádrž-skaláři v 25 l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 20:54 varinka22
možná skažená voda,možná nemoc nějaká...měli nějaké stopy něčeho?? fleky,rozpadlé ploutvičky??, :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 20:54 Muž ghostik [81]
Chovali se nejak divne nez umrely ? To byly taky neve rybky a nebo tam uz byly delsi dobu ? Navic mas dosti male akvarko i ty skalary by chtely vetsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 20:49 monys – mrtvé parmičky
Ahoj, mám takový problém. dnes ráno jsem našla v akváriu mrtvé obě parmičky pruhované.Nevíte čím to je/ co dělám špatně? :-( Mám cca 25l akvarium, filtrovani, vzduchovani, rostlinky. akvarko mam cca 7 tydnu. Před týdnem mi umřel ancitrus (jeden den jsem si ho přinesla a do druhého dne umřel). Jinak mám v akvárku dva skaláry, dve mecovky zelené černé a dvě parmičky nádherné. Krmím je nitěnkami a universálním krmivem ( sušené)..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 21:04 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ghostik
:-) ;-)
Zkusil jsem si představit 15 neonek a beťáka ve 40 l akvišku a ... ee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 21:02 redmaus
První krok,kup si větší akvárko. Tu 20 si nech jako karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:50 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Ja ze tu mam zasebou AQ v kterem jsem trel cichavce zakrsle a vypada jako 20l kanistr co mam na naftu ale pak jsem se tedy po vasich zpravach zvedl a vzal metr a ejhle ono to ma 40litru coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:45 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ghostik
Mám 20 l akviško, tak si umím udělat představu, jak by vypadalo s 15 neonkami a betou navíc... ;-)
Jsem rád, že jsme se domluvili! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:31 Muž filipsi [1295] – Re: Hurvajzzz
Ach jo. Doporucuju:

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria


A hledat a cist. Pokud na betce trvas, tak jednoho samce, ja bych radsi misto toho dal hejnecko hodne drobnych ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:25 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Omlouvam se sel jsem si premerit AQ a udelal rysku a pak uznal ze jsem placl volovinu. Ja si jen predstavil 20l kanistr a jak by to bylo s 20ks malich rybek ale kdyz si udelam rysky na AQ tak pak to vypada jinak. Vsem se omlouvam :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:12 R Muž Silent [5949] – Re: Hurvajzzz
Ono se s dvaceti litry nedá moc vyskakovat. Tak párek Bett a nebo 1+2. Jenže na to je už 20 litrů dost málo. Ještě mě napadli Edlerky nebo mikrorasbory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:06 Hurvajzzz
jenže já chci samečka a sameček nesnese samečka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2008 20:03 R Muž Silent [5949] – Re: Hurvajzzz
Na dvacet litrů? Zkus Betty.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049?od=851