Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 17:45 Sid – Re: Sid
Teď to začíná být sranda! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:44 Sid – Re: Štěpán
Pročpak? :-) (Resp. - odkud to víte, Štěpáne?! :coze:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:43 Sid
To nejsou moje příspěvky, já tu nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 17:37 Štěpán
Side, držíte smutek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 16:36 Sid – Re: Evák
I když ryby sme stěhovali...
Docela zásadní informace! :-O
Najděte si na netu informace o symptomech otravy NO2 a zavzpomínejte, jestli se něco podobného neodehrávalo ve vašem akva po přestěhování.
Dnešní měření už může být a nejspíš bude zavádějící - s postupem času se nitrifikační procesy upravují. Pokud dnes naměříte hodnoty v normě, neznamená to, že byly v normě před týdnem nebo dvěma...
...ráno se dali do 70l barelu s vodou z akvarka, to se vypustilo a prevezlo ke mě do práce, kde se napustilo (cca 80l vodovodní voda do které se ryby ještě ten den vypustily - i s tou vodou z barelu). Pár týdnů nato pak začaly ryby pocházet...
Samotnou vodou proces nitrifikace "nepřenesete". Zásadní otázkou je, co se dělo se substrátem dna a filtrační vložkou! Položte si otázku, jestli se se dnem a filtrem nemanipulovalo tak, že mohlo dojít k likvidaci nitrifikačních bakterií. Pokud mohlo, pak se vaše akvárium v podstatě zabíhalo znovu. Se všemi průvodními projevy, mezi něž patří i zvýšení koncentrace NH4/NH3 a NO2...
Proč různé ryby reagují různě, resp. proč neuhynou všechny v jeden okamžik, se vysvětluje jejich rozdílnou citlivostí, a to nejen druhovou, ale i individuální.
Ale je to jen hypotéza... Možná jste udělali maximum pro zachování podmínek nepřetržité nitrifikace a důvody vašich problémů jsou úplně jiné... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 13:56 Evák – Re: Unnamed
jj, zítra az budu v laborce si ho udělám, ale nezdá se mi to. I když ryby sme stěhovali , ráno se dali do 70l barelu s vodou z akvarka, to se vypustilo a prevezlo ke mě do práce, kde se napustilo (cca 80l vodovodní voda do které se ryby ještě ten den vypustily - i s tou vodou z barelu). Pár týdnů nato pak začaly ryby pocházet.Udělám test na N a pak budem chytřejší.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 13:42 Muž vojtak [312] - Cichlidy
podle toho, co tu pises se mi zda vysoky obsah dusikatych latek. Rada: zmer obsah NO2,NO3,NH4 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 12:48 Eva – Re: Martafix
Ahoj!!!
Prosím tě já mám uplně stejnej problém, čichavce jsem si odchovala sama, 20 jsem si jich nechala a během měsíce cca mi pošly tak, že mi nyní zbyly 4. Bojim se že mi v nádrži vychcípe všechno, dusíkem by to být nemělo, mám 200l s vnějším filtrem, v komorách mám molitan,filtr je zaběhlej. Mám tam i jiný ryby, na ty to nemá vliv žádný, příjde mi to jako výlučně záležitost těch čichavců. Kůže i ploutve jsou zdravý.Ještě si udělám test na dusík,ale nevim no. :-( Prosim tě napiš jestli jsi přišel na to čím to bylo a jak jsi to vyřešil. :-(

Budu moc vděčná díky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 12:41 Eva
Zapoměla jsem podotknout, že z těch 20ti ryb mi zbyly 4. Z nich ta nejmenší plave hlavou u hladiny, jakoby měla těžkej zadek, prsníma ploutvema jen tak tak že honí vodu. Třetí skalár je u dna, neplave a zrychleně dýchá, vybarvený jsou pěkně,jak řikám, na kůži nic nepozoruju.
Chjóó. Jestli mi to vychcípe tak si hodim mašly. Taková piplačka..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 12:12 Eva – Hromadný úhyn čichavců
Ahoj,chtěla bych Vás všechny poprosit o radu.Na jaře se mi vytřel čichavec šedý a plůdek se mi podařilo odchovat. Vydrželo cca 50 rybek. Z toho jsem si jich asi 20 nechala. V posledním měsíci mi ale začaly záhadně pocházet. Ne ryba za týden, ale někdy i 5-6 za víkend :-( . Nejdřív jsem myslela že to bude krmením, ale sypu jim docela kvalitní - vipan do SERY, prošlé neni.Ryby bývají dost nafouklé, na kůži ani ploutvích žádné příznaky nevidím. Myslím že vodou to taky není, ryby začaly hynout po měsíční výměně vody, nádrž má 200l, s vnějším 5ti komorovým filtrem. Kyslíku mám dost. Navíc mám v nádrži Loricarie, tetry černé, pancéřníčky, peřovce, ancistrusy, parmičky nádherné, neonky a motýlkovce. Mám také skaláry, původně jich bylo 5, během měsíce mi ale 2 pošly. Fakt nevim, ještě jsem si řikala jestli nemužou mít nějakýho střevního parazita. Tak prosím kdyby někdo věděl. Díky e
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 20:39 Muž georged [44] - Živorodky
Je těžké je udusit, ale už jsem o tom taky slyšel sad . A příčinou bude nejpravděpodobněji to nafouknutí(ale ze starého krmiva to asi nebude - některé krmivo co máme už taky pamatuje minulé tisíciletí :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 20:28 Muž Martafix [12] - Rostliny
coze nevědomky sem krmil asi prošlím krmivem které bylo staré 3 roky!!!! jinak zapomněl dodat že téměř všechny ryby před úhynem znatelně nafoukli asi sem lama tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 13:32 Muž Nik [191]
Vzhledem k tomu, že čichavce je opravdu těžké utrápit k smrti, tak musíš mít v akváriu opravdu něco v nepořádku. Rozhodně nic nezkazíš vyměněním větší části vody. A labyrintky je opravdu velice těžké udusit smich. SPíš bych to viděl na amoniak, NO2 a nebo i to hnojivo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 13:29 YZ125
Myslim že labirintky jen tak na nedostatek kyslíku ve vodě nechcípnou X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 23:05 Muž georged [44] - Živorodky
Jak by mohla mít přísavka vliv ? Leknutí u ryb z pádu filtru opravdu nehrozí... :-D Příčin úhynu může být několik... buď dusičnany nebo nedostatek vzduchu ve vodě(rostlin by jsi tam mohl mít klidně i víc). Být to nemocí, tak by jsi to poznal na rybách ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 21:54 Page
Přísavkou to opravdu nebude! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 19:07 Radka – .
Otestuj vodu na přítomnost NO2 a NO3(dusitany a dusičnany).NO2 musí být 0 jinak je něco špatně a ryby jsou otrávené.Hned vyměň 1/4 vody v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 18:54 Muž Martafix [12] - Rostliny – Mohutný Úhin
Čau lidi mam problem za posledních pár dnů mi chcíplo docela dost čichavců původně jsem jich tam měl 12 a nevipadaly na žádnou nemoc pak mi chcíply dva tak sem se rozhodl že je dokoupím ale dnes sem se dozvěděl když sem přijel domů ži mi umřeli 4 čichavci a já se zděsil jinak možná příčina může být že se ryby lekli pže nemam přísavku na filtr a ten spadl (tu přísavku už mi posílají 2 měsíce kážký dva tejdny pošlu něco jinýho tip filtru je aquael fan 3)fakt nevim pls poradte neni to tim že třeba hnojim aquflorem??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 21:39 Anuk
Tak to je mi líto :-( Jedna moje skalára to taky měla a léčila jsem jí zvýšením teploty na 28 - 29 stupňů, nechala jsem ji takhle prohřát dva dny a byla ok, potom jsem teplotu postupně snižovala a vrátila ji zpět k ostatním rybám. Jen nevím jestli je možné takhle moc ohřát vodu pancéřníčkům, oni moc vysoké teploty nemilují ( ale je fakt, že mi v létě vylezla teplota v akváriu na 28 a pancéřníčkům se nic nestalo ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2007 07:15 kattya
Mozno mas pravdu Anuk, teplota v akvarku klesla ked sa tak rapidne ochladilo. Vtedy to asi aj zacalo. Sice teraz tam je uz tyzden ohrievac a 23 - 24 stupnov, ale nepomaha to. Naozaj sa s tym neda nic robit? Je ich uz len 5 a z toho 2 to znova taha na hladinu, takze sa asi s nimi mozem rozlucit :-( sad sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:52 Anuk
Jestli to nebude měchýřem, možná zánět - neklesla Ti v akváriu teplota? A někde jsem četla, že, jak dýchají u hladiny střevem, může jim vadit i studený vzduch nad akvárkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 08:13 kattya
Ano su tam od narodenia, ziadny zasah do akvaria nebol.. Akva ma 15 l a vysku 20 cm..ale v tom asi problem nebude, kedze sa chodia normalne nadychovat. Z 30 tich mi ich zostalo asi 7. Fakt tomu nerozumiem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 22:35 ghost dog
nie som si isty ale niekde som cital, ze mladym panciernikom treba znizit vysku vodnej hladiny aby sa nadychli atmosferickeho kyslika. mozno to bude chyba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 13:37 Žena Rypka [12]
požierajú potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 13:17 zabak
nějaká nemoc? jak dlouho je máš v akva? od narození? nějaký větší zásah do akvária tomu předcházel?.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 10:47 kattya
No to si nemyslim, odchadzaju postupne. No a neviem z coho by sa otravili, odkalujem tak raz za dva dni a menim tretinu vody uz odvtedy ako sa rozplavali. Takze fakt tomu nerozumiem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 09:20 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
zřejmě otrava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 08:44 kattya – Male panciernicky zomieraju..
Ahojte, mam problem s malymi asi 3-mesacnými panciernickami. Do teraz prospievali dobre, rychlo rastli, ale teraz z nicoho nic zacali hynut. Najskor ich to akoby zacalo tahat ku hladine, aj ked sa snazia nemozu sa udrzat na dne a potom umieraju. Neviete niekto poradit cim to moze byt? Uz mi ich zostalo len par.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 16:15 Štěpán
www.akvarijni.cz/…

Bylo by vhodné si něco přečíst. Přijdeš potom jednoduše na to, v čem byl problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 15:57 Stefan – vymirani
V pátek jsem si koupil do 30 litrového akvaria nové rybičky.Dal jsem jim nový písek,topítko,filtr i umělé rostlinky.A v pondělí mi skoro všechny vymřeli.Nevíte někdo čím by to mohlo být?krmím je vločkami pro akvarijní rybky,co mi dal prodavač.Měl jsem tam 3 živorodky (tuším,že duhové),2 Dania pruhovaná,1 ancistruse.Prosím poraďte.Déky!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 14:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
pokud nekrmíš celou noc, krátké vypnutí v řádu minut nevadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 14:23 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Na krmeni vypinam filtr muze to byt tim??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 14:21 Žena sharon [126]
chtělo by to více informací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 14:17 Muž zikyc [79] - Sumci
otrava dusíkatými látkami. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2007 14:05 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Hromadny uhyn pomozte!!!
Caute,rano jdu rozsvitit akvarko a co nevidim muj ancistrus je jakoby cely stuhly vsechny ploutve natazeny a lezi je mrtvy coze sad Vezmu sitku vyndam z akvarka prohlednu ho zadne priznaky nemel jen nafoukle brich asi se prezral.Tak ho jdu vyhodit.A jdu znova k akvarku a dalsi dva ancistrusi jsou jako ten prvni sad sad sad Muzete mi pomoct co se mohlo stat?????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2007 14:00 helena
to je to, oč mi běží. jde vůbec nějak použít raid proti hmyzu v pokoji, kde je akvárko? mám 60ti litrové v pokoji, kde spím a s komáry tedy vůbec nejsem kamarád.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 21:20 ptacud
me se stalo neco podobneho a zjistil jsem ze to bylo tim kdyz jsem si dal do pokoje RAID proti hmyzu. !!! mohlo by to byz i tim !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2007 17:59 Pavel
Ahoj všichni,
potřeboval bych znovu poradit. Momentálně po hromadném úhynu ryb používám FMC. Při výměně vody jsem si vśiml, že mám v akváriu zřejmé nezvané hosty. Jsou to drobné útvary, světle zelené barvy, tak 0,5 mm velcí. Na první pohled připomínají miniaturní mšice. Plavou a lezou po stěnách. Nevíte, co je to za organismy a zda-li jsou případně škodliví ? Pokud ano, jak s nimi bojovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 18:19 Žena katunka [158]
isamik...sakra jsem si měla vzít pravítko :-D ...ale je pravda, že byl cítit octem...no po 14ti dnech je voda zase úplně průzračná a kamínky drží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 17:43 Muž isamik [180]
Treba to byla 2mm vrstva Katunko to by sedelo smich, ale mas pravdu, lepsi vic nez min ona to voda pak narusuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 17:40 Žena katunka [158]
Rozhodně víc než den :-P . Já lepila silikonem kamínky na kokos, nechala jsem to schnout skoro 48 hodin (byla to tenoučká vrstva) a stejně se mi zakalilo akvárko...opravdu lepší neuspěchat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 17:28 Muž isamik [180]
Jen jeste dodam nech ten silikon poradne zaschnout nekde sem se docetl 1mm silikonu schne den, je mozne ze se pletu, ale tak nejak. Ja sem to jako set neporizoval. Jinak neni zac, me to poradil j_j :)!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 17:24 Pavel
Ahoj Michale, díky za rady, to je docela snadné. A to topítko mám od Hagena. Myslel jsem, jestli jsi ho nekoupil společné v akvarijním setu jako já. Ale podle všeho, máš něco jiného. Takže ještě jednou díky a měj se fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 15:45 Muž Roman [100] - Cichlidy
Jako provizorní bych použil hrubost 30.Hustější 45 se při silném čerpadle rychle ucpává a nefunguje jak má.To bych spíš použil s bublifukem.Hrubší 10 a 20 bych dal jenom k velkým rybám jako mechanickej zachytávač nečistot. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 08:37 Muž Eff [417] - Rostliny
Jakou hrubost bioakvacitu do vnitřního filru? (provizorní řešení)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 08:29 Muž isamik [180] – 4 Anonym
Pavle, ta uprava filtru je docela jednoducha, vzal sem klasicky bublifuk, vytahl sem z neho tu umelohnotnou trubicku, tu jsem zkratil tesne za kolenem, aby trubicka byla rovna, pak sem vzal elite stingray 5 vyndal sem ven cerpadlo, je tam jen na takovejch "packach". Zespodu cerpadla je kryci plast, drzi tam na ty mensi dirce, sroubovakem to slo docela slusne vypadcit. Pak uz jen staci akvarijnim silikonem slepit ty dve casti, nejlepe je pred lepenim silikonem povrch zdrsnit smirkem. Silikon neni prilis dobra volba jestlize filtr musi byt v akvarku jinak nez "na stojaka". Silikon o vymene nevydrzi tlak "nacucaneho" molitanu pri vymene a povoli. Na stojaka je to v pohode s trochou opatrnosti. Sam to pouzivam u obou akvarii. Nekde sem se docetl o pouziti tavne pistole, ale to jsem nezkousel. S tim topitkem, myslis od fy. Hagen? Ja mam jine od Atamana a v druhem od nejake jine a nedovolim si soudit. Pripadne nejasnosti se ozvy na mail nebo icq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 18:05 Anonym
Ahoj Michale, díky za odpověď. Jestli mi můžeš popsat, jak upravit, resp. vyrobit ten filtr, budu Ti vděčný. Ještě bych se optal na topíko. Mám jej totiž od stejného výrobce jako ten filtr a na nějaké netové diskuzi jsem se dočetl, že se několika lidem stalo, že jim uhynuly rybky podobně jako v mém případě. Měli to samé topítko a v podstatě to vyznělo tak, že se z něj něco uvolňuje, něco co otrávilo rybky. Po výměně topítka už prý bylo vše OK. Já jsem si včera koupil test PH + NO2 a nic jsem ve vodě nenašel, vše bylo, jak má být. Nemáš s tím topítkem nějakou zkušenost?
Zatím díky a ahoj. Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 09:06 Muž isamik [180]
Pavle ten elite stingray 5 sem mel taky a zachvili sel z akvaria. Ten molitan je tam opravdu symbolicky, jen aby tam neco bylo. Nejdrive sem to vyplnil dalsim molitanem jako ty, tam kde bylo uhli. A pozdeli nasledovala vymena za biomoltanovou kostku, a hlavu prave z tohoto filtru. Zatim to funguje spolehlive, timto diky j_j, ktery to vymyslel:)! Pripadne jestli chces s upravou poradit tak se ozyvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 20:05 Štěpán
Fotka k příspěvku obrázek z: fins.actwin.com/…



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 19:46 Muž Horác [3942] – to Pavel
Filtr do 40-ti litrů? Mám (mimo jiné) dvě akvárka po 36-ti litrech (40x30x30cm) a v každém je obyčejný bublifuk, tedy vzduchem poháněný filtřík, který filtruje vodu skrz kostku bioakvacitu. Plná spokojenost, nízká cena (68,-Kč). Jmenuje se to MINI BIO FILTR 1. Ponoříš to, přicucneš to, připojíš to, filtruje to. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049?od=1001