Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:22 Žena Bledule [0] – Re: ustavprochore
Tohle už mám načtené...nejvíce mě na tom prudí, že menší sestra si koupila 30l akvárium a všem rybičkám se tam daří...nekupovala si ustalovač, vitamíny nic... :-O

bohužel není...mám jen 2 akvarijní karanténky ale ty jsou tak pro menší rybku. Nějak jsem nepočítala, že mi začnou téměř všechny hromadně chcípat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:14 Žena ustavprochore [567] – Re: Bledule
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria

možnost dočasně nastěhovat ryby do solidního a fungujícího akvária není? nebo je vrátit do obchodu? nějaký 5litrový nádoby (sklenice?) jsou hrozný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:09 lucasoff – Re: Sid
To jste mě ale strejčku příliš nepochopil, nikde není psáno o tom, že proces nitrifikace se zruší při výměně vody. Tady se jednalo o výměnu poloviny vody v 60 litrovém (!) akváriu. Takže take it easy. A po 30 dnech bez dalších opatření? Jak bez dalších opatření? To si myslíte, že má dotyčná vodu ve sterilním barelu nebo co? Tady se jedná o osázené akva atd. Já třeba používám nitrifikační bakterie, ale to je věc názoru. Takže kraviny plácáte vy, strejdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:07 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
díky, kdybych nedělala 2 věci najednou, možná bych i stíhala... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 21:04 Žena Bledule [0] – Re: Sid
To je hezká rada do budoucna, také jsem minulý týden měnila 40-50% vody, ale co s nimi ted? Vyměnit vody a všechny je tam opět vrátit a čekat co přežije a co ne?
Mco se mi tam nechce dávat znovu bactopur. rozně mi to zakalilo vodu a jak je vidět moc jim to nepomohlo.
Jakto, že to nějakým rybkám vadí a jiným ne?
Jediná pomoc je tedy vyměnit a vše bude v pořádku?

PS: Mám je ted v nádobách o takových cca 5l...vydrží noc bez vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Bledule
Teď vůbec rybky nekrmte!!! Situaci to ještě zhoršuje.
Udělejte, co vám radí Ustavprochore - měňte pravidelně velkou část vody, ať co nejvíc snížíte obsah N-látek ve vodě. K výměně používejte pro jistotu vodu alespoň hodinu odstátou a vytemperovanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:56 Žena Bledule [0] – Re: lucasoff
Jo tohleto...ěnco takového jsem tam dávala. Jmenovala se to filterstarter "přátelské bakterie". jo, něco tu je o té nitrifikaci...
nicméně i kdyby už je pozdě. jak začali umírat, hned jsem je řpelovila do náhradních nádrží a oddělila, vytahala kytky etc etc...navíc tam mám čichavce líbající a ti se mi sakra blbě chytali v plném akváriu:(

ale umírali pouze bojovnice, cichlidky a neonky...

pancéřníčci, ti průhlední mini sumečci, čichavci, šnek a trnovec vypadali ok

ale chudáci jsou všichni nějaký vyjevení...dala jsem jim ted mražený komáří larvy aby se uklidnily a těžký nezájem:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: lucasoff
Kraviny plácáte vy. :-)
Výměna vody nitrifikaci "zruší" jen tehdy, pokud zdrojová voda obsahuje látky schopné zlikvidovat nitrifikační bakterie.
Čekat, že se proces nitrifikace uzavře "za 30 dní" bez ryb, načež je možno nasadit rybí osádku, je bez dalších opatření taky hovadina.
Pěkný večer. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:51 lucasoff – Re: ustavprochore
Když vyměníš půlku objemu vody a ještě v takto malém akváriu, tak dosáhneš poze toho, že za pár týdnů se stejná situace bude opakovat znovu a dorveš i ten zbytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:49 Žena ustavprochore [567] – Re: lucasoff
no já bych se snažila zachránit rybky, co zbyly... asi špatně, no... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:47 lucasoff – Re: ustavprochore
Měnit teď vodu, když vrcholí proces nitrifikace, je naprostá hovadina. Tím se to nastartuje od začátku. A k tomu půlku vody? tone Mysli, než plácneš kravinu. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:45 lucasoff – Re: Bledule
Nemá cenu to detailně rozebírat, ale velmi zjednodušeně se dá říct, že se jedná o koloběh dusíku. Ve vodě trvá + - 30 dní (někdy to může být 15, někdy 35), ale držme se těch třiceti. Pokud nepoužiješ nitrifikační bakterie, první měsíc bych ryby do akva rozhodně nedával. Takže jisté chemické procesy ti teď ty ryby odstřelují. Uvidíš co přežije. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:40 Žena ustavprochore [567] – Re: Bledule
určitě zkus tu vodu vyměnit znova, klidně půlku. tvoje rybky se nejspíš otrávily vysokou koncentrací N-látek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:38 Žena Bledule [0] – Re: lucasoff
ehm...nic :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:37 Žena Bledule [0] – Re: ustavprochore
napřed jedna bojovnice, pak 2 neonky, pak cichlidka, pak další 2neonky...ostatná rybky vypadají ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:32 lucasoff – Re: Bledule
Troufám si říci, že je to celkem jasné. Co ti říká nitrifikace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:22 Žena ustavprochore [567] – Re: Bledule
všechny rybky najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:19 Žena Bledule [0] – Re: lucasoff
cca měsíc...dva týdny běželo jen s kytkama, pak tam přišly ryby, před týdnem jsem měnila vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:11 lucasoff – Re: Bledule
Jak dlouho to akva máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 20:07 Žena Bledule [0] – Hromadné vymírání
Pomoc pomoc, houfně mi vymírají rybičky...za dnešek už 5:(
samičku bojovnici (koupila jsem si ji ještě s další (už mrtvá) s otrhanými ploutvemi a křivou páteří a jak je bphužel vidět také s dalšími nemocemi) jsem utratila, protože se jevila nemocně a měla jsem na ní podezření, že je přenašeč:( postupně mi začali chcípat neonky, před chvílí se mi k nim přidala jedna cichlidka:( všechny rybičky co zemřely plavaly u hladiny v pozici "juchu žrádlo" ale když jsem je krmila, nic si nevzaly. při chytání byly apatický, při lovení mrtvol jsem se slzou v oku zjistila, že některé neonky dosud žily, byt bříškem nahoru:(
přemýšlela jsem o nedostatku kyslíku, ale filtr i vzduchování jede, byly už přeléčovaný bactopurem...tedf, když jsou odděleny "nemocné" od "zdravých" si plují v pořádku, jako kdyby jim nic nebylo. Tedy spíše se drží u dna, jsou vyděšené. Co s nimi mám udělat? Utratit? Ted vypadají celkem zdravě...Nevím v čem by mohl být problém:( mám 60l aqua, hustě osázené, tudíž přemíra CO2 by být neměla:( :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 21:26 Muž metal [96] - Cichlidy
to sa us nedozvies,mozno stres,boli chore,voda,dusicnany,tazko povedat,mohlo to byt hocico.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 21:11 Muž Misho258 [10]
ale stale neviem prosc je snimi konec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 21:07 Muž metal [96] - Cichlidy
ja ked som kupoval mrenky majitel akvaristyky mi povedal ze mu ich doviezli z thajska.ci vravel pravdu neviem ale rastu morove rychlo doteras najrychlejsie zo vsetkych ryb co chovam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 21:00 Muž Misho258 [10]
nekupil som ich v hornbachu a rybky bole zdrave na pitvu ich nedam uz su v zachode :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 20:49 Muž metal [96] - Cichlidy
daj ich na pitvu a budes hned vediet kde bol pes zakopany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 20:49 Muž ghostik [81] – Re: Misho258
A nekoupil jsi je v Hornbachu ? :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 20:37 Muž Misho258 [10] – umrtie mrenky nadhernej
Prosim poradte kupil som dva mrenky docasne do 96l akva. jedna zdochla po 12 hodinach a druha na druhy den akva je ciste zabehnute a rybky boli v poriadku neviete preco sa to stalo ? :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:45 Žena Anče [7]
Kolik tam máš rostlinek? Kdy jsi naposledy odkalovala? Ja jsem ryziko limitovala (než se filtr řádně zaběhl) co největším počtem rostlin a častější výměnou části vody cca 5 - 7 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:31 Muž Horác [3942]
Asi bychom měli Rexe poprosit o možnost psát ve fóru horní a dolní index. Jinak nám tu budou dusitany vesele konvertovat na oxid dusný (správně dusičitý, Eliško :o) nebo (nedej Bože) na něco ještě horšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:23 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Eliška
Zkus zadat do seznamu tetrahymena.
Edit: koukam ze je to i tady rybicky.net/nemoc/tetrahymena-corlissi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:21 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Eliška
Nalevnik sam o sobe neskodnej neni ale muze se stat pri opravdu velkem premnozeni navic kdyz v akva neni vzduchovani ze spotrebuje kyslik a ryby se udusi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 18:00 Žena Eliška [38] – Re: Mladyakvarista
Nauč se nejdřív pořádně chemii, než tady začneš poučovat o nějakém "zlomení pH". Podle mého byly ryby do akva přidány najednou a zvýšené množství odpadních látek způsobilo zvýšení oxidu dusičitého (opraveno, abych tu nebyla za pitomce, i když si tak připadám :-D) NO2 a tím i otravu ryb. Nálevník je naprosto neškodný a voda při něm nijak nezapáchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:59 Štěpán
Fiff@ napsal: akvárko 120 l, ryb tam bylo zatim jen 20, filtr se jmenuje FLUVAL 3 plus. Ach jo, na začátku by tam těch ryb mělo být asi pět, ne dvacet! Pokud jsi studovala dobře tak si musela najít, že ty ryby se tam mají přidávat postupně a začít zvyšovat jejich počet se může až potom, co se měřením dusitanů ujistíme, že problematická zabíhací fáze akvária už zkončila!

Jaký objem filtarční hmoty je v tom filtru? Můžeš vyndat filtrační náplně a změřit je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:58 Muž Radek [3] – Re: Fiff@
Dělals rozbor vody? Třeba i v nějakém okolním Hornbachu zadarmo? Až budeme vědět, v čem ryby plavou, třeba někdo poradí. Zatím je to jen hádání a prapodivné teorie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:53 Muž PentueR [256] – Re: Mladý akvarista
Milý mladý akvaristo (to mladý bych možná zdůraznil) - podle tvojí teorie by měly každému, kdo používá akvacit (nebo i běžný molitan), s železnou pravidelností zdechávat rybky. To vše jsi vypozoroval, protože ti jednou odešly neonky. Gratuluji příteli, pravděpodobně budeš zdatným nástupcem Járy Cimrmana ;)

Omlouvám se za sarkasmus, ale na základě jedné zkušenosti (čemuž lze těžko říkat praxe) akorát pleteš toho, kdo se ptal. A to pomíjím to, že my - uživatelé akvacitu - si vesele hospodaříme na svých loužičkách dál a pH se nám neláme ani nepraská. Tak mě napadá kacířská myšlenka - nebude ono to všechno nějak jinak?

A pro Kajkuli - rada "ze začátku si pomoci chemií" není nejšťastnější ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:29 Muž filipsi [1295] – Re: Mladý akvarista
Cim se to Ph behem 10 minut zlomilo coze , a jak asi si mam takove zlomeni predstavit? A proc pro molitan staci 14 dni, a pro bioakvacit ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 15:06 ondra08
zdravím,myslím si že pokud máš bioakvacitovou houbu tak 14 dní nestačí pro jeho zaběhnutí.U molitanovích filtrů (ty nepoužívám) se mi zdá že stačí ho zabíhat tak 14 dni, ale bioakvacit se zabíhá někdy dva týdny někdy půl roku.Takže pokud máte bioakvacit tak se vám v akvárku zlomilo pH samočistíci schopnost to nezvládla a hop všechny ryby vyzdechaly.Pokud ryby plavali u hladiny na hladině byla trošku pěna tak je to jasné Tetra hymena(zlomené pH) kvůli nedostatečnému zaběhnutí bio filtru.Určitě se mnou nebude někdo souhlasit ale pokud byla na hladině pěna a ryby u hladiny není co řešit.Něco z praxe:když jsem začínal z biofiltrama tak sem založil malé akva do něj 6 neonek filtr nebyl ZABĚHNUTÝ!!!Vše fungovalo výborně ale najednou asi po 14 dnech normálního provozu během deseti minut se zlomilo pH ryby se třepali na hladině pěna voda strašně smrděla jak po nějakém plynu.Tohle by určině nemusela být jasná přičina určitě budou i jiné reakce.Omluvte mé pravopisné chyby nemám moc času. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 14:43 Fiff@ – Re: fantasta
Fotka k příspěvku akvárko 120 l, ryb tam bylo zatim jen 20, filtr se jmenuje FLUVAL 3 plus.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 14:32 Kajkule
omlouvám se za ty hrozný překlepy, píšu v práci honem honem a pak to vypadá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 14:28 Kajkule
Zažila jsem něco podobného a bylo to v tom, že chvíli trvá, než se nastolí rovnováha v akvaárku. Bohužel se mi nechytly nitrifikační bakterie, takže doporiučuju zajít do zverimexu. Jsou v takové molitanové houbičce, celé se to vloží do filtru a nechá se učinkovat. Při výměně vody doporučuju používat amtra care - přípravek, který vyrobí pitnou vodu pro rybky i z chlorované vody a občas i clean - snižuje to množství dusíkatých látek. Zpočátku je dobré pomooci si trochu chemií. Od té doby nemám problém a s rybkama bych nespěchal. Jo a tou bílou vatou se živí ampulárky, ale pak pozor na kytky sežerou všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 14:03 R Muž Silent [5949] – Re: Fiff@
Nějaká plíseň tam bude určitě, ale nemyslím si, že ta způsobila úhyn ryb. Takový hromadný úhyn spíše vypadá na nějakou otravu. Neznám velikost nádrže, počet ryb a druh filtrace takže se neodvažuju spekulovat o co se přesně jedná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2008 13:49 Fiff@ – Po měsíci mi umírají ryby
Potřebuju poradit. Zařizovala jsem nové akvárko podle návodu na těchto stránkách. Nejprv vodu, dekorace, rostliny a po 14ti dnech rybky (dania, razbory, sekernatky, ancáky). Měsíc si v klídku žily, ale teď se mi tam udělala taková jakoby plíseň na skle. Je to taková bílá vatička a vypadá to jako pavouček. V průměru to má asi 0,5cm. Do druhýho dne mi chcíplo 5 sekernatek a další den ancistrus. sad Nevim co to je, dala sem do akvárka ňákej přípravek proti plísni tak sem aspoň zastavila ten masovej úhyn. Nevíte někdo co to může být???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2008 17:33 mestan1
Zdravím ešte raz ďakujem za pomoc dnes som kúpil jeden tester na dusitany a podľa testu tam bolo veľa tak som odčerpal vodu 1/3 a dolial novu tak ako píšu v návode uvidím čo bude ďalej či sa to trochu zlepší píšu že to mam správy 2krat za deň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 20:30 Muž Horác [3942] – Re: mestan1
Použití vody z fungujícího akvárka (případně též vymáchání zajeté filtrační vložky v novém akvárku) by mělo urychlit osídlení nového filtru nitrifikačními bakteriemi. Také lze nasadit 1-2 "zajíždějící" rybky. Další (pokud možno postupné) přidávání rybek by mělo být odvislé od naměřených hodnot dusitanů. Ještě k té otázce, proč se to stalo u malé nádrže a ne u velké: Jak jsem pochopil, u té pětistovky jste nic takového jako syndrom nového akvária (viz zde www.wds.cz/…) neřešil a nic se nestalo (to je výhoda velkého objemu - patrně nebylo dosaženo toxické koncentrace dusitanů). Bohužel, stejný postup (nerespektující zásady pomalého zarybnění nové nádrže) měl u malého akvária katastrofální důsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2008 19:35 mestan1
Dakujem za vsetko a budem este cakat, dam tam po 2 tyzdni rybky.
Ale keby tam precerpam s toho 500 litroveho akva tak mozem dat Rybky skor co vi na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 18:55 Muž Yirka [9126] – Re: mestan1
No já kdybych vedle té padesátky měl AQ 500l, tak určitě zakládám s vodou z té pětistovky a stejně bych si pomohl s bakteriemi a je po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 18:04 Muž PentueR [256]
Eliška napsala: To si klidně buď kousavej jak chceš. Já to shrnula s plným vědomít toho, že se to mestan1 mohl dočíst v odkazech. Někteří lidi jsou bohužel líní číst, tak se jim některé věci musí opakovat donekonečna...

A takové já bych pouštěl do tři dny založeného akvária...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 12:32 Žena Eliška [38] – Re: Walker
To si klidně buď kousavej jak chceš. Já to shrnula s plným vědomít toho, že se to mestan1 mohl dočíst v odkazech. Někteří lidi jsou bohužel líní číst, tak se jim některé věci musí opakovat donekonečna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 12:16 Muž Walker [66] - Cichlidy
Asi budu v tomto vláknu kousavý, ale Eliška vám pouze OPSALA to, co jste si mohl během pár minut (ty texty na odkazech nejsou nijak dlouhé) přečíst sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 12:14 Žena Eliška [38]
1. chyba - dát rybky do akva už 3. den po založení - ještě není vytvořená rovnováha
2. chyba - vyčistit akva tak, jak jsi to udělal = znovuzaložení - návrat k 1. chybě
důvod úmrtí - nejpravděpodobněji otrava dusitany (NO2)

akva založ, nech 14 dnů bez rybek, ale s rostlinami, zapojeným filtrem, světlem atd. Pak změř hodnotu dusitanů (NO2) a pokud bude v neměřitelné hodnotě, tak tam zkus dát 2 nebo 3 záběhové rybky. Pokud bude celý další týden nebo 2 všechno v pořádku, tak tam můžeš dát ryby.
Údržba samozřejmě běžná.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049?od=801