Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hromadný úhyn ryb

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Hromadný úhyn ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2009 18:14 Joecz – Re: ufon
modří čichavci se dožívají až 7 let...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 13:02 ufon – Re: Yirka
tak já netušil, co za tim může být. když to byla jedna rybka, tak sem to bral jako řekněme přirozenou smrt, ale když pak začalo jít do kopru několik dalších, tak už sem to bral tak, že se děje něco nenormálního. proto sem mrknul sem na forum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 12:27 Muž Yirka [9126] – Re: ufon
Pokud si myslíš že jde o otravu NO2 dávno jsi měl vyměnit vodu a hned uvidíš zda pookřejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 12:26 ufon
krycí skla mám, CO2 nesytim, vodu měnim každých 14 dní (upravuju jí Aquatanem), filtr taky v pohodě (akvárko beze nějakých změn zaběhnuté rok)...zkusím tu výměnu vody. včera sem jim vyměnil cca. třetinu, tak dneska dám druhou třetinu a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 12:01 Mrakoplash – Re: ufon
Máte krycí skla ?
Jestli ne, může jít o nachlazení.
Sytíte CO2 ?
Jestli ano a máte krycí skla, může jít o otravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 11:46 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: ufon
měníš často vodu, maš filtr ok, není to přerybněný, nepřekrmuješ?

Zkus alespň tu výměnu vody, tak půlku.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2009 11:44 ufon – můj první dotaz
už nějaké dva týdny to u mne vypadá bledě s čichavcema modrýma - jeden už mi uhynul, další tří se v uvozovkách pohybují akorát u hladiny v rohu akvária, jsou apatický, plavou tak jako bokem, barva jim notně vybledla. vidíte to taky na otravu NO2, jako v případě někde pode mnou? podotýkám, že k žádnému stěhování akvaria nedošlo, pH vody mam 7,5...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 10:13 Muž Michal J. [37] - Rostliny
Skuste prestat pouzivat CAPS-LOCK, respektive drzat pri pisany SHIFT (obe robia velke pismenka). Je totu nasledne zle citatelne a prekaza to.

Ako vam radili ostatny, skuste si precitat rady pre zaciatocnikov. A nie len prebehnut, povedat ano, tak to podobne robim, ale precitat PORIADNE, a zamyslet sa aj nad tym a kde robite chybu pri vasom akvariu.

Potom sa mozme bavit dalej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 07:55 Muž Yirka [9126] – Re: dawid
Nejdříve vyměň polovinu vody a potom sedni k počítači a popiš akvárium nebo založ prezentaci. Jinak ti nikdo neporadí neb není jasnovidec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 07:54 Žena Imii [45] – Re: dawid
Musíš to víc rozepsat když tu nemáš prezentaci ...

Jak velké akvárium, kolik ryb, kolik kytek, jak probíhá údržba, které rybky umírají ... a nejlépe přidat i nějaké fotky tone
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2009 07:38 dawid
neviem co robit lebo mi dochnu rybky jedna po druhej

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 22:41 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: atom631
Přesný druh parazitů ti určí jen odborník pod mikroskopem X-) Přečti si tohle ;-) www.aquar.cz/… Z běžně dostupných léčiv jsou účinné léky od Sery Flagellol nebo Nematol, zase záleží na jaké parazity X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 20:48 atom631
A jaký lék je vhodný na léčení? Popřípadě jste někdo schopen určit přesný druh parazitů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 22:08 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Atom631
Střevní parazité,měl jsem to u terčovců, terčovce to nezasáhlo ale 3 pancéřníčci to odnesly.Vypadaly úplně stejně a pod mikroskopem se to potvrdilo. Rozhodně bych nerušil celé akva, léčit se to dá docela dobře pokud se to podchytí včas. Pokud krmíš hodně mraženým nebo živým tak je velká šance na střevní parazity X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 22:05 atom631 – Re: Thoros
hledal jsem, bohuzel neznam presne priznaky... napr vykaly apod sad, takze z toho vcelku nemuzu nic vycist sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:42 Muž Thoros [1]
www.akvarijni.cz/…
Možná tady něco najdeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:02 JaP – Re: Marta
možná by to chtělo vysvětlit, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 19:58 Žena Nigerin [19] – pro Marta
Co je to? Nějaký vir? Já se v tomhle nevyznám, ale chtěla bych toho vědet co nejvíc, abych věděla co dělat kdyby se nedejbože něco stalo... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 18:56 Atom631 – Náhlý úhyn pancéřníčka
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes mi náhle umřel pancéřníček a nevím na co - potřeboval bych poradit sad. Na bříšku měl docela velkou bouli a uvnitř díru. Zřejmě z řitního otvoru mu tekla krev. Všiml jsem si toho až při krmení, před tím (ráno) jsem akvárium minimálně 10 minut pozoroval a nic zvláštního nenašel. Je možné, že se někam schoval. Akvárium je 130 litrové, téměř bezproblémové. Před asi měsícem mi onemocněla jedna plata zřejmě krupičkou. Nereagovala na léčbu, a tak jsem ji z akva musel odstranit. Od té doby se akváriu daří dobře. Přikládám foto a děkuji za každou odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:53 Muž Yirka [9126] – Re: Kaplan007
Dočteš se spousty užitečných rad, o tom nepochybuj. Hlavně se jich drž a budeš mít radost z pěkné nádrže. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:51 Muž Kaplan007 [51] – Re: Yirka
Díky, snad se něco dočtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:50 Žena Hatomi [27] – Týden!!!
Ty máš akvárko týden od založení a už v něm máš rybky? To se můžou pěkně přiotrávit :( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:49 Muž Yirka [9126] – Re: Kaplan007
Mám akvárko cca týden - tento fakt podporuje moji reakci. Přečti si odkazy a své chyby i zdroje škodlivin spolehlivě identifikuješ.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:47 Muž Kaplan007 [51] – Re: Yirka
Mám akvárko cca týden, vodu jsem ještě netestoval. Jak se tam můžou N látky dostat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:43 Muž Yirka [9126] – Re: Kaplan007
Příznaky nasvědčují otravu N-látkami. Testuješ? I když voda je křišťálově čistá, nemusí být těchto látek prostá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:34 Muž Kaplan007 [51] – Náhlé úmrtí
Mám v akva převážně živorodky, dnes se jedna mečovka začala divně chovat. Trhavé pohyby, chvílema se vůbec nehýbala. Chvíli trhavě dezorientovaně plave, pak přestane a klesá ke dnu, obrací se na bok..... Teď už leží stále na boku, zvolna hýbe ploutvemi, skoro nedýchá. Asi to bude mít brzi za sebou. Ostqatní rybky OK, voda čistá, prokysličená tak akorát. Nevíte co by to mohlo být abych se tomu příště vyhnul? ..... Smrt nastala tak 20 minut od pozorování prvních příznaků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 16:36 kreten – Re: provokater
Kyselejší značí, že mohly být už před stěhováním dusíci na pochodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 16:35 kreten – Re: Nessi
No, vnesu do toho trochu zmatek - stačí aby čichavci byli z opravdu měkké kyselejší vody a ten přechod neustojí. Znám to, když jsem převážel svoje ryby z hor k Jičínu. Druhá věc je ta, že si s sebou ty vaše mohly přinést bakterii, která čichavce ráda provází a je schopna je "sežrat" za živa. nevím jak se jmenuje, ale je to fakt rychlé. Taky to znám z některých zdrojů. Jinak souhlas, většinou je tyhle ryby potřeba umlátit, aby chcíply. Neznamená to, že před tím tam nebyla, jen tím stěhováním dostala náboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 14:44 Muž Ludek [39]
No já bych postupoval jinak. Okamžitě přestěhoval rybky zpátky tam kde byly a počkal dokud NO2 neklesne na 0. Výměnou vody se nitrifikační proces nijak neurychlí a pokud je k dispozici zaběhnutá byť malá nádrž tak je to rozhodně lepší, než rybky dál zatěžovat ve vodě zamořené NO2. Asi byste si také vybrali mezi pobytem v plaveckém bazénu zamořeném žumpou a sprchovým koutem s čistou vodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 13:56 Muž Yirka [9126] – Re: Nessi
Špatně určitě je to 0,3 NO2. Doporučoval bych denně měnit vodu než klesne pod 0,1.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 12:56 Nessi – Re: Yirka
Do pr... tak uz mam pryc 9 cichavcu a asi 6 neonek! Vcera jsem meril i NO2 a bylo na 0,3 coz jsem teda i cekal, protoze neprekrmuju a bezi jen par dni. Je mi divny ze cichavci mely takovy tmavy fleky. Uz jsem z toho dost mrzutej a nevim co je spatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 10:05 Muž Yirka [9126] – Re: Nessi
To jestli to ostatní zvládli uvidíš za pár dní. Jestliže byla minulá nádrž dobře zaběhlá a použil jsi z ní vodu a třeba filtrační nečistoty (určitě lepšíé než popisovaná chemie) tak snad ano. Jinak totiž dát do 2 dny spuštěného akvária takové množství ryb je velké riziko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:58 Žena Imii [45]
Jak chcípli čichavci je to blbé ... jsou to podle mě snad nejodolnější rybky, ale s tím proč chcípli vám asi neporadím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:56 Nessi – Re: Yirka
Yirka: No nevím, myslím si že by to problém být neměl. Ostatní rybky /skaláři, parmy, molly/ drží. Je mi to divný. Odešli jen ty modrý a zlatý zůstali. Štve mi to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:49 Muž Yirka [9126] – Re: Nessi
Já si myslím, že odpověď bude celkem jednoduchá. Prostě jsi to uspěchal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2009 09:46 Nessi – Náhlý úhyn čichavců
Zdravím, minulý týden jsem spustil mé nové - větší akvárium /200l/. Asi po 2 dnech provozu jsem přestěhoval stávající rybky do nového. Vše bylo v pohodě. Dokoupil jsem 5 čichavců modrých a 5 čichavců zlatých. Dnes těch 5 modrých už nežije. Dost mě to mrzí. S přípravou akvárka jsem si dával záležet. Teď pár informací: Voda z vrtu, pH zhruba 7,5, dKh asi 12 /prostě až u 12. kapky se změnila modrá na žlutou/. Teplota 26°; Jinak filtr vnější; příprava vody pomocí Sera nitrivec + biostarter přímo do filtru. Jinak na čichavcích se po odumření objevili takové tmavé skvrny - průměr ca 1cm. Snad uvedené informace budou stačit k mému poučení. Předem díky za rady!!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2009 09:28 Žena konvalinka [41]
Tak jsem vcera odkalila. Poradne jsem to dno prohrabla a mam dojem, ze jsem vycucla vsechno hnojivo, ktere tam pod tema kaminkama bylo. Docela me prekvapilo, jak vsichni pancernicci jako by potom uplne "ozili". Vyplavali z ukrytu a smejdili jak zbesili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 20:22 1trebor – Re: konvalinka
někdo vodu přisoluje, někdo ne, moje cichlidy jsou zvyklé na polévkovou lžíci soli na 50l každou druhou výměnu 1/3 vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 15:34 Žena konvalinka [41] – Re: filipsi
Takze se ta sul vubec do vody pridavat nema? Na burze mi tohle vtloukal do hlavy jeden prodejce plat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 15:29 Muž filipsi [1295] – Re: konvalinka
Zadnou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 15:19 Žena konvalinka [41] – Re: Yirka
Bylo mi receno, ze misto tech pripravku na upravu vody, ktere pouzivam, mam pri vymene vodu pouze solit. Co je na tom pravdy? Kolik soli cca na 50L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 14:33 Žena konvalinka [41] – Re: Yirka
Eheim Ecco 2233. Akva se zacalo priserne zanaset a behem chvilky (par dni) bylo vsechno spinave. Filtr nepracoval tak jak mel. Misto proudu vody tekl jen takovy curek. Tak jsme ho chteli vycistit. Tenhle pristroj ma pro napumpovani vody a uvedeni do chodu takovou pitomou paku (co vypada jenom jako drzadlo). Na te uz pri koupi (z toho inzeratu) preskakoval zavit. Jak jsme to pak chteli rozebrat, cely ten pumpovaci nesmysl praskl (v pantech rekla bych). Zatim na smetisti neni, ale pochybuju, ze se jeste budu snazit to nejak rozchodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 14:08 Muž Yirka [9126] – Re: konvalinka
Nechce se mi znovu opakovat nějaké věci z rána (už to udělali jiní) přesto připomenu, karbonový filtr pryč-nemá význam, vodu do nádrže odstát-dejme tomu, ale chemicky neupravovat žádnými urychlovači a pod., keramické válečky po 3 měsících neměnit.
Zásady mytí filtru byly popsány, ale vdohledné době se tím není třeba zabývat.
Btw, co bylo tomu Eheimu, že musel pryč, jaký to byl typ? Nebyla to škoda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:43 Žena Lucianetta [43] – Re: filipsi
Díky za upřesnění mých informací, filipsi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 13:15 Muž filipsi [1295] – Re: Lucianetta
Nema. Jde o minibublinky plynu, vznikle zmenou tlaku z tlaku v potrubi na tlak atmosfericky. Umocnuje to jeste modni pouzivani "perlatoru" na kohoutku, takze "mlecny" vzhled je zvlast intenzivni, o to kratsi dobu trva ustaleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 12:46 Žena Lucianetta [43] – Re: filipsi
nemá? coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 11:47 Žena konvalinka [41] – Re: filipsi
Aha. :-( Chybka... Snad se mi to podari ted vsechno napravit driv, nez dojde k totalni zkaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 11:23 Muž filipsi [1295] – Re: konvalinka
Aha. Nojo, do toho noveho si mela dat alespon krouzky + treba molitany ze stareho, a menit je postupne. Zaroven casteji nez obvykle vymenovat vodu.
Ale to taky zalezi na tom, kolik mas na objem akva ryb a kolik rostlin (a jak dobre rostoucich). Pokud prvniho dost a druheho malo, vypadek casti biofiltrace = problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 11:19 Muž filipsi [1295] – Re: konvalinka
Psala si "Filtr jsem vycistila po mesicnim chodu (predtim byl uplne novy)." , a o kus niz "Akvarko mam v provozu pet mesicu."
Jak to tedy s temi filtry, dobou chodu akvarka .. atd. je coze , ted jsem nejak zmateny.
Pokud si vymenila stary filtr za novy, ten se teprve zacal "osidlovat" a to v prubehu nekolika tydnu melo za nasledek narust N-latek, ktery otravil (oslabil) ryby, ktere nasledne zacali podlehat bakteriim, atd.
Zkus si udelat prezentaci, a dukladne popsat, jak to bylo. Uz nekdo cast odkazu daval, jeste zopakuji dalsi me oblibene:

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 11:15 Žena konvalinka [41] – Re: filipsi
Akvarium jsem koupila pres inzerat od nejakeho typka, ktery ho pry mel uz 4 roky a ted se stehoval. Kdyz jsem si pro akva prijela, mel v nem jeste vodu a 4 rybky. Vodu behem dne vypustil a ja jsem si akva odvezla. Vycistila, vyprala... Filtr, ktery jsem k akva dostala (a ktery tam teda byl pred timhle novym) byl taky venkovni Eheim. Tam byla jen vata a ty keramicke krouzky. Dal mi ho jeste plny vody, takze jsem ho jen vymyla. Vatu jsem dala novou, ale krouzky tam zustaly. Po ctyrech mesicich filtr doslouzil a koupil se tenhle novy. Bohuzel nebyla moznost nechat je bezet soucasne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 23

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 14463x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10049?od=601