Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.05.2017 21:40 Žena drvi [2894] Re: Wichaela
Obavam se, ze pri takovemto postizeni uz bettakovi neni pomoci, navrhuji nespekulovat se zmenou leciva, ale rybu poslat na druhy breh... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 21:27 Wichaela – Jak přejít na nový tip léčiva?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potřebovala bych vážně urgentně poradit.
Včera během dne jsem si všimla zakaleného oka u bojovníka pestrého. Připouštím, že už to asi měl i v sobotu, ale nepřikládala jsem tomu moc váhu. Trochu mi vrávoral při plavání a při krmení občas netrefil granuli. Večer už měl vážně problém s doplutím ku hladině. Když už se mu to povedlo, ta pak padal ku dnu jako list.
Dnes je to ještě horší. Velmi zřídka si poplave,ale celý den spíš proleží v kytkách (aspoň že je u hladiny).
Dle internetu by to mohl by to být bičíkovec zhoubný. Takže zvýšit teplotu a použít léčivo(malachitová zeleň, metylénová modř, Acriflavin, TERAP-AC, TERAP-CHIN, FMC, Costapur) + každodenní výměny 1/4 vody po dobu aspoň 8 dní.
Jelikož jsem měla po ruce eshu 2000 na které je napsáno, že je to taky dezinfekce, tak jsem jí včera použila (asi bohužel) po pravidelné výměně 1/3 vody.
Dnes ráno jsem sjela pro nové topítko. Zvýšila teplotu, snížila hladinu (aby nemusel tak vysoko pro kyslík) a na radu prodavačky pokračuji v použití eshy 2000+výměna vody. Prý když jsem s tou eshou začala, tak už mám udělat aspoň tu 3denní kůru.
Jenže ono se fakt nic nemění a je mi docela jasné, že mu Esha nepomůže, že spíš FMC (připraveno v pohotovosti). Ale jelikož tam mám tu Eshu, nemohu tam dát i FMC..... CO S TÍM? Zítra mám na rady či spíše varování v plánu dát ten 3. den eshu+výměna vody. Ale ... nejradši bych přešla na FMC s tím, že bych předtím vyměnila 80% vody (vyčteno na internetu v diskuzi. ale už nevím, jak to pánovi dopadlo).
Mám 20L s jedním bojovníkem pestrým, pár okružáky a hejnem lasturnatek. Rybáka mám od vánoc a od chovatelky. Dávala jsem ho do zaběhnutého akvárka (1,5 měsíce , myslím). Na začátku jsem se potýkala jen s řasama. Tohle je první FAKT problém. Vodu měním každý týden 1/3. Co cca 2-3 měsíce rozebírám a čistím filtr. Jelikož mám vážně hodně zarostlé akvárko, tak odkaluji tak jednou za 2-3-4 týdny (není úplně moc míst, kam to píchnout).
V záloze tu mám i torben, olšové šišky, listy mandlovníku (ten je teď i v akvárku. i jedna šiška).
Děkuji převelice za nějakou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 19:13 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: mery123
jeden chovatel mi radil zalít vařící vodou, ale to už mi připadá lepší do sáčku a mrsknout o zem anebo zmrazit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 18:58 R Muž ctibum [6977] Re: romant
Nebo sycená voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 18:01 R Muž romant [27987] Re: mery123
Postupně vodu chladit v nějaký nádobě kde bude ryba umístěna, přilejvat ledovou tříšť a za několik málo okamžiků je rychlý konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2017 17:26 Žena kleopatracz [59] Re: mery123
dej ji do mrazáku, je to rychlé a bezbolestné, rybka usne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2017 16:50 mery123 Re: Eillen
Muzu se.optat jaky by byl nejsnadnejsi a nejrychlejsi zpusob usmrceni , co doporucujete .. cetla.jsem.par veci o tom normalne ji prastit nebo dat do ledove vody ?? No ja.to.sama nedam nemuzu zabit zvire ... to by udelal pritel.asi za me :((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2017 14:23 Žena Eillen [645] Re: mery123
Nenech ji zbytečně trápit a ukonči to... Já vím, že to není nic příjemného, ale na jejím místě bys sama byla ráda, že ti někdo pomůže od bolesti a trápení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 14:14 mery123 Re: Belisana
Mne zrovna nachladla ... uz mam.z folie na nakou dobu kryt nez bude sklo zdvyhla jsem.teplotu na 30 plus.trosku soli ... nejhorsi je ze ji uz nepomuzu... sama.rybu nezvladnu utratit ... moje ryba se nemuze potopit vyatakuje ji to nahoru a nekdy se prevraci na bok to jsou ty priznaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 12:59 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: mery123
hlavní je, že jste se poučila a příště už to bude mít jak má palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 12:08 mery123 Re: romant
Uz jsem.napsala na darovani ancika .. snad se mi.ho podari udat .. sklo si poridim ale jak rikate uz to asi nezachranim ... nevim.jak.to ze bety vydrzi v tech 2 litrech bez niceho nebo v kulatym.akvarku kdyz je nekdo ma taktez bez krytu bez niceho da se rict ... ja.se snazila.ji netrapit a proto ji poridila tuhle nadrz .. skoda.ze jsem.nevedela.driv.o tom.ancikovi a.i jsem.poridila spatne akvarko , dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2017 10:48 R Muž romant [27987] Re: mery123
Je jí zima a je tam ten ancák, to bohužel nemůže skončit jinak než postupným odcházením dané ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 10:43 mery123 Re: Eillen
Diky moc za radu X-) :-) !!! Jdu to tak.udelat jen mi vadi ze uz rybce nepomuzu aby plavala po celem akva , na.bok se uz nepretaci jen je proste furt nahore :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.05.2017 08:26 Žena Eillen [645] Re: mery123
Já jsem si zrovna rozbila vlastní nepozorností krycí sklo. Takže teď tam mám dočasně potravinovou folii, kterou mám zakrytý skoro celý povrch a nechala jsem tam jen kousek volného prostoru na přívod vzduchu a krmení. Doporučuji udělat totéž a pak u skláře co nejdřív objednat krycí sklo. Udělá ti ho přesně jak budeš potřebovat (i s výřezem na topítko)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.05.2017 01:13 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: mery123
To jste si sice vybrala akvárko designové, ale praktické není vůbec. Neumím si představit, jak ho třeba čistíte, odkalujete, a tak. Pokud si pořídíte třeba toto malé topítko akvarijni-topitka.heureka.cz/…#, které na takovou nádrž bohatě stačí, tak se určitě bude moct ponořit, dáte ho naležato k zadní stěně a nebude ani moc vidět. Krycí sklo je ale nutné, proto se rybka nachladila, to už nevyléčíte. Nechte si uříznout sklo, zaoblit hrany a můžete použít třeba takovéto držáky na to sklo www.sklorex-akvarium.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 23:30 mery123 Re: lacewings
aha pardon doted jsem nevedela co to ta prezentace je .. ja se registrovala pred chvili .. uz jsem to nasla a pokusim se vyplnit ale nejsem dost znala ... ale snazim se o vsem cist na netu a ptat se kde se da i jsem cetla par veci o zakladani ..diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 23:24 mery123 Re: ctibum
ano to jsem zapomnela dodat kryt neni ale topim hodne doma a kdyz vypnu topeni je mistnost vyhrata , vim ze nadechuje nad hladinou a davam si pozor aby nenachladla ... je to takove moderni akvarko Tetra Silhouette Akvárium Set Led Černý 12 L a mam tam topeni ktery mi couha ven ke krytu nahore ... nevim jak bych to akvarko zakryla .. topeni nemuzu cely ponorit ... premyslela jsem o tom nevim si rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.05.2017 23:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: mery123
mery123 napsala: .. ancik mi to dost znecistuje ...
-ancíka darovat zde přes stránky
-pochybení je tam zřejmě více
-založit prezentaci
-zeptat se na věci které vám nejsou jasné
-přečíst články pro začátečníky
-znovu a lépe s prezentací ,nejste sama ,co si tím prošla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2017 23:09 R Muž ctibum [6977] Re: mery123
Kryt nebo sklo na akvárku je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 23:05 mery123 Re: lacewings
ancika asi tezko ted dam pryc nemam kam ... vim ze jsem udelala chybu ze jsem ho k bete davala ... nevim zda mi nekde zpatky vezmou ve zverimexu... teplota byla porad kolem 26 stupnu :) akvarko je zabehle uz ty 4 mesice cca a menim vodu po trech dnech .. ancik mi to dost znecistuje ... mam vodu odstatou vzdy ... krmim dvouma krmivama pro bety stridam to ...mrzi ze neni zadnej lek .. ja si osobne myslim ze je to treba tim ze jsem tam nalejvala novou vodu a dosti rychle nebo naka zmena teploty , bo se rybka spatne nadechla :( jinak dekuji za odpved
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2017 22:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: mery123
-nemáte prezentaci
-problem bude v několika faktorech ,včetně přítomnosti ancíka ,který tam nepatří
-pokud je poškozen plynový měchýř (vaše diagnostika) ,utratit rybu ,by bylo asi tím nejlepším řešením
-nelze blíže určit z důvodu nedostatku informací o akváriu ,založení ,teplota atd.
-příště založit prezentaci
-rybu utratit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 22:43 mery123 – Beta a plynový mechýř =nafoukle bricho
Dobrý den mam velkou prosbu , mam 4 mesice akvarko 12 litrove s filtraci osvetlenim i kytku zivou vetsi a dekorace ..plus jednoho ancistruse prave kvuli nemu cistim casteji akvarko ... asi uz 5 dni se mi ryba pretaci na bok a nemuze se potopit ...zrovna ted lezi uplne u hladiny na boku .. bojim se ze mi pojde chci se optat zda se to vyleci nebo rybu utratit aby se netrapila ... teplotu jsem zvysila ma uz tricet stupnu a sul ,akcni k jidlu je ... uz nevim co vic pro ni udelat ... jsem zacatecnik v akvaristice chtela jsem ji doprat to nejlepsi ... a jeste jedna pripominka pred tyden jsem kapala dve kapky proti nalevnikum pak znova vodu menila i filtr a akvarko je znova krasne ciste ...dekuju za komentare uz jsem zoufala :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2017 18:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nico
-1.první den
-3.třetí den
-6.šestý den
-viz. již co jste uvedla ,určitě lze z toho dovodit
-,,Provádíme.li tzv. dlouhodobou lázeň, je nutno 3., 6., A 9. den přidat asi 1/3 plné počáteční dávky ,, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 18:13 Žena Nico [0] Re: lacewings
ještě jednou se zeptám blbě, co si představit pod pojmem 1,3,6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 18:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nico
-1,3,6, by mělo být dostačující
-oslabila jste výrazně rybu v imunitě
-bývalo stačilo zasolit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.05.2017 18:01 R Muž romant [27987] Re: Nico
Někdy právě to nedělat "NIC" je tím nejlepším postupem, tedy v momentě zkusmé léčby určitě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 17:59 Žena Nico [0] Re: lacewings
Já to brala logicky, že je lepší použít něco než nic, aby se to ještě víc nezhoršilo, preventin je taky proti plísním a nechat plíseň týden bez léčby, to už nemusím pak léčit vůbec, protože nebude co. V minulosti mi vždy pomohl.
Btw. 1 ml na 10 l je i na lahvičce, ale není tam DÁVKOVÁNÍ, tzn. jestli každý den, 1 týdně, jednorázově? Proto se ptám. U Dajany taky píšou: Provádíme.li tzv. dlouhodobou lázeň, je nutno 3., 6., A 9. den přidat asi 1/3 plné počáteční dávky.
Co je počáteční dávka nepíšou, jestli to je ten 1ml na 10 l? Prostě nikde není napsáno DÁVKOVÁNÍ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.05.2017 17:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nico
-proč ten preventin?
-o tom nebylo z mé strany ani slovo!!!!
-nevím proč zde chcete radu ,když to uděláte stejně po svém
-dnes vyměnit třetinu vody ,bez aplikace čehokoliv
-zítra vyměnit třetinu vody ,bez aplikace čehokoliv
-pozítří vyměnit třetinu vody ,aplikovat léčivo ,zajistit lehké provzdušnění ,
-dávkování 10 ml na 100 l ,teplotu na 28-29
-vzhledem k tomu ,že nebylo dodržen dříve uvedený způsob léčby ,berte výše uvedené pouze jako doporučení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.05.2017 17:22 Žena drvi [2894] Re: Nico
Jestli je to Acriflavin od Dajany, tak pisou 1 ml na 10 l vody. Staci podivat se na net ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 17:08 Žena Nico [0] Re: lacewings
Konečně se mi povedlo sehnat Acriflavin (betta zatím beze změn, alespoň na preventinu), ale mám problém s dávkováním, protože nemám vůbec žádný návod a na lahvičce je napsáno jen co dělá atd. Ale dávkování nebo návod nikde. Nevíte někdo, jak to dávkovat? A jestli dát "novou" (starou z akva) vodu nebo to nevadí přidat k preventinu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 14:27 BJ Re: Belisana
Děkuji za názor.
Akvárium s lampou, filtrem a topítkem (nastaveno na 25° bez možnosti regulace) jsem jako set spolu s Bettou zakoupila v akvaristice. Tam mi právě bylo řečeno, že musím filtr čistit co tři dny, krmit rybu obden a každý týden měnit třetinu vody spolu s odpovídajícím množstvím přípravků, které jsem zmiňovala. Když jsem se dotazovala na nemoce Betty, bylo mi právě prodáno toto od Sera, že to prý je na ty nejběžnější nemoce jako plísně a bakterie.
Rozhodně jsem pořízením akvária neměla v úmyslu Bettu týrat, to mi věřte. Měla jsem za to, že než abych byla při pořizování akvária "samouk z internetu", zajdu rovnou na místo k tomu určené a poradím se jako začátečník přímo tam co vše mám pořídit a jak to dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.05.2017 12:36 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: BJ
BJ napsala: jako vždy přidala odpovídající množství přípravku na úpravu vody a přípravku safe start.
na to se taky vykašlete, přípravky na úpravu vody jsou zbytečné, nečistěte ten filtr tak často, aby se vám v akvárku dostatečně namnožily nitrifikační bakterie a nemusíte akvárko pořád "startovat"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   03.05.2017 12:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: BJ
-na bakteriální rozpad ploutví aplikovat Costapur F je vyloženě nesmysl
-žádný BRP nemáte ,sice bakterální vliv to je je ,ale rozhodně se nejedná o BRP
-máte bordel vodu a navíc malou teplotu v chovu
-ukončit léčbu
-přestante čistit ten filtr !!!
-měnit třetinu vody v akva po tři dni , odkalit dno,teplotu postupně na 28
-následovně aplikujte eSHa 2000 a dodržet dávkování po tři dny ,nekrmit
-nechápu jak můžete aplikovat léčivo ,navíc zcela nevhodné ,následně se dotazovat na postup
-nemělo to být naopak? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 11:45 BJ – Betta nemocné ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, včera jsem si všimla, že má samec Betty "potrhané ploutve". Mám obavu, že se jedná o rozpad ploutví. Dala jsem do vody Costapur F od výrobce Sera. Před třemi týdny jsem mu do akvária přidala samičku Betty, samec na ní prvních pár dní útočil, nyní jsou již v klidu, zřejmě si na sebe zvykli, občas prožene jeden druhého. V akváriu je topítko nastavené na 25°, a filtrace. Filtr čistím každé tři dny. 1/3 vody v akváriu jsem měnila v pondělí a jako vždy přidala odpovídající množství přípravku na úpravu vody a přípravku safe start. Bohužel nemám další akvárium, abych samce dala do karantény. Poradíte, jak nyní postupovat? Děkuji moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 20:59 Sany Re: romant
Diky. Rikala jsem si,ze to skubani nevyfotim,proto jsem foto nedavala. Jeste pred 14dny si porad stavel hnizdo na hladine a ted uz ani to ne. Dekuji za info. Zeregistruji je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.05.2017 18:30 R Muž romant [27987] Re: Sany
Velmi strohý popis se zkratkovitým závěrem, těch možností proč se betta chová jak se chová je povícero. A ano to nachlazení, tedy pošramocený plynový měchýř v tom může sehrát svojí roli a je-li tomu opravdu tak, je to vcelku finální diagnóza, léčba nemožná, ryby odsouzena k cestě na druhej břeh. Ovšem co my váme o tom akváriu kde je postižený jedinec chován, tedy nic a z toho se toho moc vymyslet nedá. Ono by to chtělo se zaregistrovat, zřídit prezenataci předmětný nádrže, jít tzv. s kůží na trh a bude se vidět, co dalšího se ukáže jako chybové jednání. Pro teď radím, teplotu na 28-9st a akvo přikrýt, popř. vyměnit 1/3 objemu vody za vytemperovanou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 18:00 Sany – Nachlazeni u Betty
Dobry den,jak se prosim u Betty projevuje nachlazeni,kdyz se nadychala studeneho vzduchu. Ma ted trhave pohyby a spis polehava po dne. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 23:16 R Muž ctibum [6977] Re: romant
Obávám se, že "nádrž" je dost nadnesený. Ta tapeta s ornamentem je mi tuze povědomá, tu jsme měli ve třílitrovém plastovém "betárku". I ta naše beta vypadala stejně, než to vzdala...
EDIT
Zatopit tam nezatopí, protože jestli se nepletu, tak topení se do toho moc nevejde. A když, tak zmenší objem krabičky o třetinu... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2017 19:10 R Muž romant [27987] Re: Peťa
Mrzne Amálko, mrzne. Co ty plastový hrůzy v čerstvý nádrži? proč tam nejsou živý rostliny? Měnit vodu denně, teplotu na 28-9st. žádný krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2017 19:07 Peťa – Nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj včera jsem zjistila že moje beta nežere. Všimla jsem si že má něco na zádech myslím že je to plíseň ale nevím, dřív byla hodně aktivní a teď je pořád u hladiny a moc ani neslavně. Mám zkusit ob den měnit vodu nebo kapky proti plísní?

Prosím o radu dękuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.04.2017 13:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nico
- odlovit
- Acriflavin ,dávkování a postup ,podle návodu na klasickou léčbu
- teplotu na 28-29, zvedat postupně pokud teplota byla menší
- lehce vzduchovat
- kontrola ostatních druhů ryb
- v akva kde byla betta vyměnit třetinu vody a zasolit 1 PL předem rozpuštěné soli na 50 l, pokud je to možné ,dle druhu ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2017 12:50 Žena Nico [0] – plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím vás, mám teď u sebe na měsíc, dva, kamarádky samečka betty, zakládá si nový akvárko. Všimla jsem si, že má nějaký divný oči, nevím jestli to je normální, spíš si myslím, že asi ne. Takový jakoby zakalený. Zkoušela jsem to vyfotit, moc to vidět není, prostě nechápu, jak fotíte rybičky v pohybu :-) porovnávala jsem to s mýma rybičkama a ty mají oči čistý, průzračný, tak nevim jestli to u bett není jinak ,ale spíš mám strach, abych si s ním nezatáhla nějakou plíseň. Případně, jak to léčit? V celým akvárku nebo přelovit? A čím? Momentálně tu mám jen preventin, anti-ichtin a sera cyprinopur, ale ten je na cizopasníky. Jinak ploutve i chování v pohodě, má to jen na očích a trošičku nad nima

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 22:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: RBK
-nevypadá to na "Bakteriální rozpad ploutví + žaber" (Flexibacter columnaris) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 20:58 Žena RBK [2] - Asie – Jde o bakteriální rozklad žaber?
Fotka k příspěvku AHoj lidi, poradí někdo? Je možné, že se jedná o bakteriální rozpad žaber? foceno zespoda. Skřele uplně odstáté, zevnitř vše oteklé. Nejspíš zemřela zadušením.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2017 16:53 JoKa Re: nikola01
Rybu šetrně utratit. Podle mě už je rozjetá i bakterka... Léčit nemá smysl ani v inteligentních podmínkách...
Začni znovu a lépe. Prostuduj vlákno začátečník a vlákno betta chov. Dokud nevytvoříš odpovídající podmínky nemá cenu pořizovat nové ryby, neb se situace bude dozajista opakovat... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.04.2017 13:34 Žena drvi [2894] Re: nikola01
Hlavne bych rada videla topitko, chovat bettu v 6 litrech bez topitka, to nemohlo jinak dopadnout :-| . Chudak ryba. Pokud ji chces zkusit zachranit (coz uz v tehle fazi povazuji za zbytecne) nebo chovat jinou rybu tak, aby ti za par tydnu neposla, zarid nejmene 15 litrove akvo s piskem, zivymi rostlinami, filtraci a topenim, udrzuj vodu na teplote minimalne 26 st. a porid kryci sklo, aby ryba nenadechovala chladny vzduch nad hladinou. A men 1/3 vody tydne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 13:25 Bacoun Re: nikola01
A v těch 6 litrech je filtrace,dno z písku a živé rostliny,které prosperují?Mimochodem to přesouvání rybky při každém čištění je pro ni stresující,což je možná další důvod tvých potíží s rybkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 13:04 Maq Re: nikola01
Tím jsi celkem v úplnosti shrnula celý problém. Je to malé.
Pokud voda zapáchá, je to hodně špatně.
Můžeš měnit vodu, ale budoucnost to nemá.
Mimochodem, nevěděl jsem, že třeba marmeláda se v Tescu prodává v akváriích...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 12:50 nikola01 Re: Bacoun
Ano na fotce je 2 l akvarium,do ktereho prendavam rybku,kdyz cistim jeji 6 l akvarium.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=1251