Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 100 Žádná další stránka   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2007 12:53 Robo – Beta
Na plutvach bojovnice sa spravil biely povlak a jej cervena farba vybledla. Viete mi poradit, cim by to mohlo byt sposobene? Pred pad dnami som ju vyliecil z krupicky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 14:51 Athaya Re: Petra
Aj ja som mala takuto bojovnicu co sa skryvala a tiez sa mi to nezdalo. Ale myslela som si, ze je to zatial asi len stres z prepravy z obchodu do noveho domova! hmm Neskor som si vsimla, ze jej zacali sednut plutvicky a potom viac a viac. Mala na tele take skvrny a o par dni mi zomrela! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2006 14:54 Muž pantany [7] Re: Petra
nemat v akvarku zive rastlinky je velka chyba. to ze ti to ta zavojnatka zere niet sa comu cudovat - ved to je taka plevelna ryba jak slak. ja som ich teraz dostal ale este uvidim co s nimi budem robit. kupovat akvarko pre ne vobec nemienim ani vrazat prachy do techniky. krmim ich kazdy treti den o to menej seru. a zavojnatka fakt do 30 litroveho akva sa nehodi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2006 11:17 Žena Mája [40] Re: Petra
Ahoj. Může to trochu ovlivnit teplota, pokud je v akvárku nižší. A taky nesnáší průvan nad akvárkem, takže je dobré mít krycí sklo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 21:27 Petra Re: Rypka
Okej, koupim testy a uvidí se.... ten pH především...
Ta rybka nevyskočila z akvárka, to by jí možná zabil jen ten pád... byla v mističce s vodou, když jsem upravovala akvárko - a vyskočila z té mističky, která byla tak 10 cm vysoká...
Teď sem na bojovnici koukala, plavala si v pohodě po akvárku, nabaštila se a zase si zalezla do skály... divný hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 21:02 Žena Rypka [12] Re: Petra
Rybky vyskakujú z vody pri otrave...skutočne máš zrejme zlé hodnoty vody, ak to nezistíš a adekvátne nezasiahneš, tvoju bojovnicu nečaká dobrý osud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:56 Žena katunka [158] Re: Petra
Vždyť ti tady všichni radíme, že bez testů ti nikdo neodpoví! A navíc si nemyslím, že by bylo nutné, aby ryby na krupičku umíraly, nehledě na to, že se krupici dá celkem lehce vyhnout používáním karantény.
Takže naposled, pokud nebudeš znát hodnoty vody, nečekej, že se tady od někoho něco dozvíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:38 Petra Re: katunka
Mě se nejedná o předchozí rybky, krupičku může chytnout skoro každý, ne. Jde mi o to, proč se mi betta teď schovává - jestli to není třeba stres z toho, že vyskočila z vody... Nebo že jí chybí živá potrava, já nevím, proto se tu s vámi radím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:28 Žena katunka [158] Re: Petra
No ty testy nejsou až tak drahý...v pohodě se vlezeš do 60ti korun...ovšem pokud radši vyhodíš peníze za nové ryby je to tvoje věc. Pokud ti ryby umírají tak asi něco v pořádku není a jenom okem to bohužel nezjistíš. Co se týče rostlin chce to vybrat takové druhy, které okusovat nebudou....a závojnatky se nejlépe cítí ve větším počtu...navíc mohou vyrůst až 20 cm a pak co? Anebo už předem počítáš s tím, že toho se ta tvoje chudinka nedožije? :-(

Edit: Nemusíš kupovat testy na všechno...stačí pH a No2 a NO3, Nevím sice kde bydlíš, ale testy od Rataje určo nikde 500 nestojí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:27 Petra Re: Rypka
Proč? Že nechci vyhazovat 500Kč za testy? Při penězích nejsem a když někdo tvrdí, že ty testy seženu za 100Kč, tak kecá, nebo nebydlí tam, kde já. Snažím se, jak můžu, ale peníze nekadim jak závojnatka svoje ... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2006 20:25 Žena Rypka [12] Petra
Asi by si svoj prístup k akvaristike mala prehodnotiť... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:17 Petra Re: katunka
Hodnoty vody nevím. Dřív jsem měla akvárko 60l a nic se tam nedělo, neodkalovalo se, netopilo se, nefiltrovalo se, bylo jen vzduchování, světlo a jednou za 2 měsíce se měnila voda a vše OK. Takže ani teď nechci kupovat zbytečně drahý testy.
A ohledně závojnatky - každý řiká něco jiného. Obecně se říká, že na jednu závojnatku 10-15l vody a když je tam sama, tak nevidím problém. ;-)
Kdyby to byla otrava NO2, tak by i ta druhá rybka byla divná, ale ta lítá jak praštěná - jako vždycky. A živé rostlinky nemá cenu kupovat, okusují je, i když mají rostlinnou potravu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:02 Žena katunka [158] Re: petra
Nepíšeš jaký máš hodnoty vody... Vzhledem k počtu ryb a rostlin bych to tipla na otravu NO2, jinak závojnatka do 30ti litrů prostě nepatří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 20:01 Petra Re: Lucík
Mam malé akvárko, 30l ( do dneška v něm byla jen bojovnice a ta malá rybka, dneska sem přidala 3 neonky a jednu závojnatku - už dřív jsem je měla, ale závojnatka umřela na nevim co a neonky na krupičku - betka nebyla nakažená ničím). Filtr je výkonný, od firmy atman at-f300. Vzduchování společně s filtrem. Svítím jim. Vodu neohřívám, drží se mi kolem 24°C. Žádné živé rostlinky. Krmím jen vločkovou potravou, občas dávám doplňkové rostlinné krmivo. Do vody dávám občas preventin a nitrivec. Odkaluji. Nepřekrmuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 19:52 Lucík Re: Petra
Musis povedet vic informaci,treba,jak mas velky akva,jakou filtraci jestli mas,teplotu vody atd.. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 19:40 Petra – Bojovnice
Hoj. V akvárku mam jednu bettu . Koupila jsem si jí začátkem října, byla v pořádku, držela se v horní části akvária. Před cca 14 dny mi vyskočila z vody, všimla sem si toho naštěstí včas a dala jsem jí zpátky do vody, vzpamatovala se, žrala, vše v pohodě. Posledních cca 7 dní se drží u dna, schovaná ve skále, jen občas vyplave na hladinu, pustí bublinku a zase se de schovat. V akváriu neni "terorizovaná", měla u sebe jen jednu rybičku, její název nevím, ale vycházejí spolu dobře. Málo jí, jinak na ní nic nepozoruji. Copak s ní je? Nechybí ji třeba něco v krmení? Poraďte prosím, je mi jí líto...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 99 ...... [100]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=4951