Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:03 Alex Re: NASREDDIN
Bettu mám zatial asi 5 týždnov, v cca 5l akvárku, je tam sám s rastlinkami a kamenmi, časom mu plánujem akvárium zvačšiť a prikúpiť samičky. Jeden pán v akvateristike mi povedal, že na začiatok a zoznámenie mu menšie akvárium stači, ale všade som sa dočítala že je to málo.Teplotu vody kontrolujem a udržiavam cca 23-25 stupnov. Filter nemám , vodu čistím tak že rybku dám do pytlíka s odstátou vodou, vyčistím akvárko, napustím novou odstátou vodou s prípravkom pre Betty, rybku v pytlíku vložim do vody pre vyrovnanie teploty a po chvílke tam rybyčku preložím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:59 R Muž romant [27987] Re: Alex
Denně tu 1/3 objemu a teplotu zvýšit, klidně na 28st. Jinak to co napsal kolega o té registraci, to je podepsání hodné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:58 Muž NASREDDIN [1383] Re: Alex
Tak to je první chyba.
Vodu měnit jen po částech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:57 Alex Re: romant
Teplotu vody mu stále kontrolujem a udržiavam cca 23-25 stupnov.. :-( vodu mu mením naraz cca 2x týždenne, ale vždy naraz, neodlievam len tretinu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2016 20:54 Muž NASREDDIN [1383] Re: Alex
Takže klasická odpověď.
V jakém a jak dlouho založeném akvárku se betta nachází?
Jaká je teplota vody, jak probíhá údržba (výměny vody, čištění filtru, odkalování)?
Ono se to bez představy o péči, docela blbě hádá ;-).
Že by bylo ideální se registrovat a zřídit prezentaci je docela jasné.
Nebo aspoň fotky akvárka, ať víme, o čem radíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:51 R Muž romant [27987] Re: Alex
Teplotu na min. 25 st. Denně měnit 1/3 objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:47 Alex – Betta- ztráta barvy
Ahojte, prosím vás nutne o radu. Mám doma Bettu- tmavo modrú,, a od včera večera začala rapídne strácať farbu. Hlavičku a bruško má už uplne priesvitné, plutvičky má modré. Je hrozne zmatený, naráža do rastliniek a do skla, bojí sa ma a skrýva sa. Pritom vždy ked som sa čo i len priblýžila k akváriu, hned bol na skle a hrozne sa tešil..Netuším z čoho to može byť, nie som žiadny odborník, no moju rybičku hrozne lubim a nechcem o nu prísť. Budem vdačná za každu odpoved.. sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 16:43 R Muž romant [27987] Re: pankito
Řeš to hned, jinak se naplní předpovědi Turbínky a bude to zbytečný zklamání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2016 15:55 Muž Legioix [574] Re: pankito
1. Počty a druhy ryb. Pro většinu z těch co tam máš je to malé.
2. Mušli pryč.
3. Kameny od moře nejspíš budou vápencové. Zkusit octem a pokud budou šumět, tak také pryč.
4. Anubias bych dal na kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 15:40 Muž pankito [0] Re: Turbínka
Dobře, díky za rady a chci se zeptat na tu svou nádrž, co konkrétně je třeba změnit. Substrát mám hrubší, protože je z pískovny (křemičitý) a odkaluji 1x týdně (před založením mi akvaristi řekli,že i s tímto substrátem to v poho půjde). U rybiček vím, že není úplně nejlepší mít pomalé rybky (paví očka) s těmi rychlejšími (parmičky čtyřpruhé a mechové), protože by se mohly otravovat, ale snáší se v pohodě. Navíc nejsou tak velké, jak rybičky.net říkají a prodejce se dušoval, že už nevyrostou.
Rostlinky mám namíchány od akvaristy, nenáročné, rychlerostoucí (egeria) i pomalé (třeba anubis nana nebo echinodor). Rostou pěkně, jediným problémem je ruducha, které bylo orpavdu hodně, ale už konečn ustupuje. Zatím jsou rybky bez nemocí, doufám, že to tak teda zůstane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.01.2016 15:16 Žena Turbínka [2558] Re: pankito
Vypadá to na jizvy z bitvy, i ploutve jsou dosti potrhané. V takovém plivátku ji dobije jako Berlín velmi rychle, nemusí přežít ani do zítřejšího rána... Ryby separovat, hezky zatopit (25 - 28°C), samici přidat rašelinový výluh (Torben) a denně měnit 1/3 vody. Do blízkého budoucna zařídit pořádné bydlení, pro dvě betty alespoň 54 l a osázet kytkama, ať na sebe nevidí, ideálně přidat i samici (do té 54, ne do tohodle plivátka) nebo ryby vrátit zpět do obchodu. Jinými slovy - znovu a lépe :-)
Edit: Teď koukám i do prezentace, hlavně ani jednu z těch bett nedávej do "Jezerní kotliny"!!! Ta nádrž je v mnoha ohledech hodně za hranou, zasloužila změnu osádky, dna a rostlin, jinak brzy budeš psát ty za sebe do vláken o nemocech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 15:09 Muž pankito [0]
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o určení diagnózy z fotky - přítelkyně má betty v akva bez filtrace, samičce se 5. den po zakoupení na aquatera Brno začalo tohle objevovat. Co s tím?
pankito
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 13:39 OMa Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak dva dny jsem nekrmil a zdá se mi, že nafouklá je stále. Sice mi připadá, že o trochu méně, ale to může být jen mé přání :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:44 R Muž romant [27987] Re: OMa
2 dny bych nekrmil a bude se vidět, kam se to posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:36 OMa – Něco je špatně
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám svou první rybku Bettu společně s antíkem asi 14 měsíců v nádrži 50L, světlo 10h denně, živé rostliny, řasokoule, lávový kámen, křemičité černé dno, krmení viz. foto (sušené pro betty, suš. komáří larvy a tablety pro antíka - žere mu je. Ph 6,2 - KH 2 NO2 v nejnižších hodnotách, avšak dnes jsem si všimnul, že je na bříšku nějaká nafouklá. Jasně, přečtl jsem si něco tady na stránkách a tuším vodnatelnost, ale raději si nechám poradit. Přip, jak dál postupovat - karanténa? Baktoppur? A nebo je to jen moje fantazie - jinak rybka je aktivní a i krásně žere, tak nevim.
Edit- Jinak měním vodu, každý týden rsp 35-40% vody a odkaluji dno.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 20:37 R Muž romant [27987] Re: pato
Teplotu ne nižší 25 st. Vyměnit polovinu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2016 20:35 pato
Ahoj cera som si kupil samca bojovnice a od kupenia je neaky divny.
V akva lezi na boku a ked priplave za nim samica bojovnice tak sa da do normalnej polohy nechce plavat na dno.
Poradte mi ci je chora.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2016 04:34 R Muž romant [27987] Re: Adél
A co od nás čekáš? Že se každej podívá do svý křišťálový koule a bude věštit? Těhle výkřiků je plnej internet a stejně tak je plnej relevantních informací, jak se o betty správně strarat, aby nedocházelo k podobným situacím. Tak třeba zdejší atlas, kde na kartě daný ryby nalezneš základní penzum inforamcí, který když se dodržují, nemusí se potom, takto spisovat. Pokud to s chovem těchto ryb myslíš i do budoucna vážně, doporučím návštěvu těchto stránek www.splendenspower.cz . Jinak podle mě rybu zabili nevhodný podmínky v akváriu kde pobývala a ve finále jí udolalo nadměrné množství bakterií a to jak vnitřně, tak vnějšně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2016 21:39 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Adél
Podle toho popisu se toho moc zjistit nedá, tipuji to na špatné podmínky v akváriu, ale o něm jsi nic nenapsala. Proč jsi to nezačala řešit dříve, když začala "být jiná"? :-( , třeba se dalo ještě něco zachránit ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2016 21:18 Adél
Dneska mi umřela bojovnice pestrá. Nevíte čím to mohlo být? Delší dobu už byla taková jiná a pak už neplavala, ležela na zemi akvárka nemohla plavat a její ploutve byli hrozně u sebe a úplně slepený a nehejbala se ani 5 dni nejedla jen ležela ještě dýchala ale pak už spadla na zem akvárka přestala dýchat a ani plavat už jí nešlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 23:48 Klara Re: romant
Omlouvám se že jsem neodpovídala. Filtr jsem měla neustále zapnutý ale nepomohlo to a bohužel před několika dny mi umřel. sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:31 R Muž romant [27987] Re: Klara
Jj, máš v akváriu hodně N látek, který mu ale vůbec nedělají dobře, pořádně mu tam vyvětrej to několikrát po sobě, tak 2-3 dny, po tu dobu ničím nekrm, filtr nech zapnutý neustále a to i v noci, prostě nonstop a měl by se spravovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:28 R Muž afc1886 [14953] Re: Klara
Proč vypínáš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:27 Klara Re: romant
Děkuji za odpověď. Čistila jsem dva dny po sobě. Přestal jíst potom co jsem mu několikrát zapoměla pustit filtr. A v obchodě říkali že by měl být ještě docela mladý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:20 R Muž romant [27987] Re: Klara
Intenzivní výměny vody, to bych aplikoval, dno odkalil a bude se vidět, je-li to vodou a nebo stářím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 21:17 Klara – Beťák nejí
Ahoj, prosím o radu. Mám beťáka půl roku. Má na těle něco jako šedý povlak ale moc není vidět co přesně to je. Moc neplave, leží na dně a překlápí se na bok. Už čtyři dny nechce jíst. Krmila jsem vločkama a dnes jsem mu koupila patentky ale ty taky nechce. Teplota je 25-28 stupňů. Přestal jíst potom co jsem mu koupila nové rostliny ale povlak už měl před tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 17:40 R Muž romant [27987] Re: Sally
Ano, i to se může stát, což není nějaký výsměch, to je jenom jedna z možností, jak se to bude vyvíjet, ale když budeš poctivě měnit tu vodu, omezíš krmení, což je jeden z dalších důvodů, proč se bude voda i dále tzv. kazit, nebo-li tam budou stále ve větším množství zůstávat ony škodlivé N látky, tak to jistě nemusí dopadnout zle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 17:36 Sally Re: romant
OK, no jen doufám, že mi tam nezbudou jen ti pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 17:01 R Muž romant [27987] Re: Sally
Ty pancéřníčky do budoucna, tedy velmi brzkého, někomu daruj. Je to pro ně stresárna, jak objemová, tak množstevní, jsou to klasický hejnový ryby, který když mají kolem sebe partu a řádnější rozplavbu, teprve tehdy se ukáží jako zajímavý obyvatelé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 16:49 Sally Re: romant
Díky za rychlou odpověď. OK, budu pokračovat ve výměně odstáté vody. Ale ještě jsem zapomněl, že tam mám dva pancéřníčky zelené a ti jsou OK. Je možné, že by měli větší odolnost na NO...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 16:01 R Muž afc1886 [14953] Re: Sally
Sám víš odpověď,začátečnická chyba.Ta častá výměna vody je na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 16:01 R Muž romant [27987] Re: Sally
Denně měnit klidně polovinu vody, bez ničeho. Pokud byl v kondici, vydrží klidně 3 týdny bez krmení, krmit bych začal až tak za 3-4 dny, pokud je na dně nespotřebovaný krmení, stáhnout odkalovačem. Jinak eSHa nitrifikační bakterie neničí. Teplotu vody ne nižší než 25 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2015 15:54 Sally – Betta - nemoc
Ahoj, potřebuji poradit od zkušenějších akvaristů. Máme Bettu asi 10 měsíců, prozatím vše OK. Ale minulý čtvrtek jsme udělal "začátečnickou" chybu a kompletně jsme umyl akva i s filtrem. V pondělí začal být Beťák neaktivní, leží na listu nebo na topítku a vydechuje bublinky, nežere. Je trochu tlustější, ale to už od začátku, dost ho překrmujeme, ale oči vyboulené nemá a šupiny odstáté taky ne. O vodnatelnost, tak snad nejde.

Akva cca 15l (vody), filtrace, topítko, LED osvětlení, mechová kulička, umělá rostlinka a kameny. Teplota vody 27-28°C.

Zprvu jsem myslel na nějakou bakteriální nemoc nebo plíseň (viditelného na něm ale nic není), tak jsem aplikoval eSHa 2000, dle návodu (plus káv. lžička soli). Včera mě ale napadlo, jestli to nemůže být důsledek nezaběhnutého akva, tak jsem vyměnil 1/3 odstáté vody a přidal Nitrivec, dnes dopoledne zopakováno. Taky nevím, jestli má smysl dávat dál eSHa, když zabíjí bakterie a já tam přidávám další bakterie v Nitrivecu. Přidal jsem i živou rostlinku (vodní mor). Ale změny v chování rybičky žádné. Bojím se předně toho, že nežere a nevím jak dlouho ještě bez žrádla vydrží.

Děkuji za každou radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2015 16:51 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Teď, až už bude v čistý vodě, tak list(y) mandlovníku mořského(1 na 100 litrů), jako významnou rekonvalescenční podporu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2015 10:21 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
Jen bych chtěla informovat, že se léčení zadařilo a beťák už je v pořádku (snad to nezakřiknu :) ) Momentálně prochází rekonvalescencí, ještě ho nechávám pár dní separé, dostává Fishtamin a krmím po troškách 3x denně. Moc děkuji za radu potlesk , jsem ráda, že to bylo úspěšné. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 22:02 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Rozjely se tam bakterie, takže separé s Bactopur direct, možná to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 21:57 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můj beťák měl problémy s tlamkou, nebyla jsem si jistá, jestli je jen potrhaná nebo i zaplísněná, pro jistotu jsem ho 15.11. přelovila do menšího akvárka a léčila eSHou2000. Po pár dnech se zdál lepší, tlamka byla sice stále bílá, choval se ale celkem normálně, plaval po nádrži a přijímal potravu. O víkendu jsem nebyla moc doma, všimla jsem si, že je zalezlý za filtrem. Dnes večer jsem zjistila, že má hodně zvětšené jedno oko a ani tlamka nevypadá nejlíp. Zkusila jsem to nafotit, moc dobré fotky se ale bohužel nepovedly. Poradil by mi někdo, co by to mohlo být a jak (jestli) se to dá léčit? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:19 Muž Sagittariusi [19] Re: romant
Ďakujem za odpoveď :-) hnojím estimative index takže týždenne mením vodu okolo 50% - 70%....ten list pridám a to som sa po ňom v sobotu na tropik trhoch pokukoval u nás v trutnove :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 19:49 R Muž romant [27987] Re: Sagittariusi
Přitlačil bych na výměny vody a přidal do akva list(y) mandlovníku mořského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 19:47 Muž Sagittariusi [19] – Betta splendens - samička
Fotka k příspěvku Ahojte v prvom rade sa ospravedlňujem za kvalitu fotky ale fotím mobilom....ide o to že mojej samičke bojovnice sa pod tlamkou urobil tmavý s nádychom do fialova fliačik a má akoby aj trošku tlamku napuchnutú... je aktívna žerie naparuje sa pred druhou samičkou (roztiahne žiabre do 90 stupňov :) ) tak neviem či ide o niečo vážne bakteriálne alebo môže pretrvávať v spoločenskej nádrži...alebo bude lepšie ju odloviť do karantény a liečiť escha 2000 poprípade bactopur od sery. Za rady vám vopred ďakujem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2015 13:31 R Muž romant [27987] Re: Tereza
Problém s plynovým měchýřem, téměř v drtivý většině případů neřešitelné, tedy když odmyslím tu skutečnost pomoci jí při cestě na druhej břeh. Podmínky, podmínky, podmínky. clanky.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 13:23 Tereza
Ahojky lidičky, mám betta samečka už rok,včera jsem mu čistila akvárium, vše jsem udělala jako vždy a dnes ráno na něj koukám a, nevím jak to popsat, jako by nevydrží na dně akvária a pořád ho to nadnáší nahoru, vždy doplave na dno a zase ho to vynese nahoru, když je nahoře tak to vypadá jako by byl mrtvý, ale není, leží na boku a už je unavený.... nevíte prosím někdo co by to mohlo být a jak mu mám pomoci? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 16:40 Žena Turbínka [2558] Re: Daniel
Zkus pár dní nekrmit, měň denně třetinu vody a uvidíš, třeba se jen nabaštil potěru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 16:04 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Turbinka
Fotka k příspěvku Na nete som čítal že jej mám dať Entizol ktorý som si aj zohnal len sú to tabletky a neviem ako jej ich mám aplikovať ...?

A v tej istej nádrži mám mini. betty ktoré sú háklivé na zlú kvalitu vody a darí sa im skvele ...môže to byť tým že som samčeka oddelil od mladých ?

A vlastne takto vyzeral ráno ...inak je dosť možné že je aj prežraný ? ...Bettu chovám už 2 roky ale toto sa mi ešte nestalo, tak sa pýtam ...a šupiny má v poriadku
teplota vody je 28C, filtrace na pomalo, vymenená polovica aqarka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2015 08:13 Žena Turbínka [2558] Re: Daniel
Těžko. Bývá to konečná. Metody hypertonických solných koupelí, Bactopur direct, kouzelné odvary se spíše setkají s neúspěchem. Zaměř se na podmínky v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 07:56 Muž Daniel [2] - Labyrintky – Brušná vodnatelnosť ?
Dobrý deň, prosím vás ako sa u Betty lieči Brušná vodnatelnosť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 23:44 Zettka Re: Turbínka a Shimamoto
Jejda já netušila že to fakt tak vadí, Zak je momentálně poloviční oproti beťákovi. Vanu mu asi neobětuji ale nějak to vymyslím. Díky za info!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2015 23:38 Žena Turbínka [2558] Re: Zettka
Zettka napsala: jakmile to bude nutné zařídím jiné akvárko
Ta chvíle už nastala, je to nutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 23:32 Muž Shimamoto [492] Re: Zettka
Aspoň stolitrovku pro Zaka;-) A může tam být s beťákem, i dalšími rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 23:28 Zettka Re: Shimamoto
No, Ancík má také jméno. Je to Zak. A než abych ho vrátila tam, radši mu jakmile to bude nutné zařídím jiné akvárko.
Měla jsem ty kytky koupi a neposlouchat někoho kdo je chová jako těžítko na psací stůl:-( Tak mu je tam pořídíme, snad mu to všechno pomůže a bude ok.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100881x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens--nemoc?od=1851