Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 18:54 bobana – nováček
ahoj, studovala jsem pečlivě různé stránky, udělala si seznam rybiček a potřebuju vědět, jestli se hodí k sobě, popřípadě které si nemám pořizovat..
Parmička duhová 1pár
Plata korálová 1 samec a dvě samice
5ks pancéřníček panda
Parmička čtyřpruhá hejno 6ks
Čichavec líbající 1 pár
moc díky za odpověď
I.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:29 radim Re: Čeníček
Ano, jsou to schopní predátoři ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:06 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyčtverzubec
Sní mi 2 10cm čtverzubci neonky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2014 00:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: festr
já bych se zbavil té parmičky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:44 R Muž romant [27987] Re: festr
Jak je to akvo velký a jak jsou početně zastoupeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:35 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: festr
Tak můžou, ale mě by to bylo proti srsti přeci jen jsou každá z jiného kraje a jak se říká jiný kraj, jiný mrav. Ale patří to do vlákna Můžou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 20:32 Muž festr [0] – Poradte
Zdravim dostal jsem odkaz na toto foro

chci se zeptat jestli tyto ryby mohou být u sebe??
Black Molly,Dánio pruhované,Parmička červenoocasá

popřípadě nějake doporučení??
Moc díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 19:02 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Nehraj hlupáka s mečovkama to na nás zkoušíš každou chvilku pod jiným nickem a ancák je obdobnej bordelář, jako mečovky, jsou to rozmetadla hnoje a jak je nacpeš dohromady s čistotnejma rybkama jako jsou neonky a pancéřníčci a flákneš údržbu, tak budeš psát do vlákna plíseň, kam jsi svojí dobu často přispíval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:58 Pavel
To by šlo ale proč bych nemohl mít mecovky mám rád živorodky protože se prý strašně dobře rychle a bezproblémově množí.A co ti ancistrusy proč ty ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:48 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Panc. skvrnitý a hejno těch teter, třeba neonek modrých, nebo teter ohnivých v pohodě a zbytek bych vyřadil z hledáčku, je to na ně malý a beťák by tam šel taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:42 Pavel
Dobrý den chtěl bych do akvária60x30x30 koupit 6pancéřníčků (skvrnitých,nebo těch malých obyčejných radši bych skvrnitých poraďte pls co je lepší) 3ancistrusy velikost 10-15cm(prý se jim růst zastaví když mají menší prostor takže tak kdyby dorostly 8-10cm) 2bojovnice 2mečovky červené a nějaké menší hejno 5-7 rybek třeba neonek,teter,parmička duhová kdyžtak poradte předem dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:46 R Muž romant [27987] Re: Panter
Tak tomu otíku určitě pořídíš kamarády do party, aby jich bylo tak 8, pancéřníčků taky obdobnou partičku a do vodního sloupce, neb ty čichavci jsou spíš rybky horní partie nějaký pěkný, takový centrální hejno z menších rybek, ale v náležitém počtu, řekněme 20 kousků nějakých teter, nebo třeba razbor, možností je opravdu hodně, nikam nespěchej, je to Tvoje 3 akvo, nějakou tu zkušenost jsi již taky pobral, tak ať to dělá radost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:28 Panter Re: romant
Díky. Prectu. Ryby budou tak za měsíc, ale dekorace a látky chci vybírat s ohledem na uvažované druhy ryb. Nevím, co k čichavcům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:17 R Muž romant [27987] Re: Panter
Tak určitě to bude chtít jemný dno a ty sekavce bych i zvážil, je to na ně hrana. Pojďme to udělat ještě trošku jinak a to, že se změříš hlavně na to zakládání, dno, rostliny, řádný záběh akvária a potom se zabývat výběrem rybí osádky. Jinak to dno černobílý dno, co máš v jednom z akvárií už nepoužívej, to neprospívá nikomu a ničemu. Mrkni do příslušných vláken, kde se o věcech kolem zakládání akvária diskutuje. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 10:08 Panter – prosím o radu
Zakládám akva 92 litru. Z původního chci přestěhovat čichavce zakrslého - párek a otocinkla. Chtěl bych sekavce, panceřníčky a cihlidku borelliho. Případně poraďte jiné složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 15:28 R Muž romant [27987] Re: klaudiee
Denně, či obden měnit polovinu vody a vydrží, jářku vydrží, krmit spíš míň než víc, dát inzerát, nebo zkusit tu akvaristiku, když to bude zdravá rybka, nemusel by to problém bejt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2013 15:25 Žena klaudiee [0] - Labyrintky – Dva samci betty a jedno akvárko
Dobrý den, nastala mi taková blbá situace v 54l akvárku. Mám ho asi 7 měsíců a jsou v něm jen betty. Na burze jsem si potom dokupovala 3 samičky k mým dvěma samičkám a jednomu samečkovy. Uběhlo od toho asi 5 měsíců a z jedné té samičky se stal kluk. Oba se snáší na kluky celkem dobře, bych řekla. Ale dnes postavil obrovské hnízdo a začal být hrozně agresivní a jednu samičku mi skoro celou okousal. Zatím jsem ho dala do porodničky (25x20x10 cm), ale je mi jasný, že tam nemůže být pořád. Jak dlouho tam vydrží? Myslíte, že si ho vezmou zadarmo do zverimexu nebo akvaristiky? Nevím jestli by si ho na inzerátu někdo vzal. Na samičku by byl hezký, ale na samečka moc ne. Nemůžu si ho nechat, protože ho nemám kam dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 21:06 R Muž romant [27987] Re: Ičin
Tak prvně chválím, za to že už reaguješ na jednotlivý příspěvky konkrétně a za druhý, on už kolega jehož doplňuji ty ancáky ve výběru nemá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 21:04 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: romant
a ještě k nim připojit ty ancíky a je tady možnost udělat z toho fungující akvárko :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:58 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Bez mečovek to bude bezpečnější. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:41 JoKa Re: Jája
Však já také ne, proto jsem poradil ten výběr... Už takhle to bude mít Marie těžké, sama si viděla reakci, když se má zbavit ancáků...
Rozhodně si nedovedu představit 6 pancíků, tři mečovky, 2 ancáky a k tomu nedejbože hejno měděnek. Buď pancík, otík a mečovky, nebo pancík, otík a hejno menších teter... To bych bral, jako menší zlo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:32 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Urtman
Já mám zase osobní zkušenost, že i 100l je jentaktak, spíš ale málo. Nějakou dobu jsem je chovala a už bych do svého AQ mečovky nedala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 20:30 JoKa Re: Jája
Pro dvě holky a kluka je 60l tak ta nejspodnější hrana, pod níž bych určitě nešel. Pokud tam nebudou ti ancáci, ani ty tetry, prostě jen pancíci a meče, tak se třemi mečovkami v 60l nemám problém (za předpokladu pravidelné údržby a odbytu mladých)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 17:53 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Marie
Jinak souhlasím, s tím, co bylo řečeno - špatně zvolené ryby a divím se, že se chodíš ptát, když máš svou tvrdou hlavu. Zbytečně utrácíš čas těch, kteří odpovídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 17:46 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Urtman
Dovolila bych si oponovat. Šedesátka je pro mečovky prcek. Mečovky potřebují pořádný objem od 100l nahoru, lépe 150l a víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 17:09 JoKa Re: Marie
Já se přidám. Skladba od začátku nebyla zvolena příliš šťastně. Už pro ty tři mečovky (předpokládám 2 samice a kluk) je to tak akorát... Pancéřníčky k nim? Proč ne, ale těch 6 kusů ti bylo řečeno správně. Je to rybka hejnová a 2ks není ani pidi hejno a oni se pak necítí... Nesmíš ovšem podceňovat údržbu, mečovky jsou prasátka...
K tomu ancákovi. Už tak je to na něj hrana, v tomto akva pořádně nedoroste a brzo padne. Navíc, společně s mečovkou, máš producenta odpadu č.2...
Takže moje rada zní pancéřníčky na 6, ancáka nahraď těma otíkama (6-8 kousků) a pak se rozhodni, jestli nechat mečovky, nebo je nahradit za nějaké menší tetry... X-)
Všechno dohromady nadělá víc problémů, než radosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 16:58 JoKa Re: DANMAZUR00
Špatně jsi hledal...
rybicky.net/forum/8369
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2013 15:21 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Marie
Tak si pak nestěžuj až budeš mít problémy. Ty se tu zeptáš, někdo ti chce pomoct a poradit a ty místo toho, aby jsi zauvažoval a zvážil varianty, tak tady negativně odvětíš a ještě se čertíš jako by ti někdo chtěl ublížit. Podle mě jsi se ani nemusel ptát, stejně si to nejspíš uděláš podle sebe. Komu není rady, tomu není pomoci. To si o tom myslím já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 14:49 Marie
6pancéřníčků to mi přijde na akva60*30*30moc a říkali mi že to na to moje stačí 2.Otíky v obchoďě nemají a já nepojedu někde 30km za chovatelem pro dve rybky které se nemusí uchytit a zemřít.A jak vyměnit ancistrusy já je nebudu utrácet nebo darovat když jim nic není já si rybky nekupuju proto abych je rozdal.Tetry měděné by mohly mít mají tam 3nebo4druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 14:31 DANMAZUR00
Zdravím je tady v rybičky.net téma o problémech s akva rostlinek?Vím že to tu nepatří ale nikde jsem ho nenašel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 13:49 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Marie
No jednak bych doplnil páncéřníčky, jsou to hejnové ryby, třeba +6 kusů navíc, ancistrusy bych vyměnil za otíky, otocinclus affinis asi 6 ks. Pak bych se ptal co dál, ale tetry krvavé ne, jsou to celkem dravé ryby a dost okusují. Aby si nevšímaly ostatních ryb, tak musíš mít vetší hejno, Zkus se podívat třeba tetry měděné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 13:16 Marie
Ahojky mám 60litrové akvárium mám v něm 2pancéřníčky skvrnité 2ancistrusy a 3mečovky hodily by se k nim 6 teter krvavých?Bohužel nemůžu poskytnou fotku mám rozbitý mobil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 17:44 Petr Re: Urtman
Ou, omlouvám se, jedná se o set Juwel rekord 600, 63l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 17:38 JoKa Re: Petr
Jak je to akvo velké a jakou má filtraci? To je docela stěžejní informace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 17:34 Petr – akvárium Amazonka
Zdravím, rozhodl jsem se svůj zvěřinec rozšířit o akvárium. Rád bych jej zasadil do biotopu amazonského deštného pralesa. Akvárium je již založené a osázené rostlinami. Teď řeším skladbu ryb. Rád bych si pořídil cichlidky kakadu, ale co k nim? Přemýšlím nad pancéřníčky na dno/malý nebo trpasličí) a paví očka? Je to vhodná kombinace? Nebo raději hejno neonek nebo tetry? Díky za názory a tipy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:28 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: fliperan
Já bych tetry a živorodky k sobě nedával, podle mě se to nehodí moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2013 18:17 R Muž romant [27987] Re: fliperan
Moc ne, bude tam třeba mít na paměti více faktorů. Velikost akva, velikost hejna krvavek, aby byl jejich počet dostatečný na to, aby to byla kompaktnější parta, která se bude zabývat sama sebou a nebude se nudit a zajímat se o ocásky pavích ok.
Edit: Do akva v prezentaci rozhodně nee.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:02 flipex
Hodí se Tetra krvavá s Pavými očky? Děkuji :-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 19:21 JoKa Re: obusek1
Klidne bych pridal dve. Kdyz je tam par samotny, povazuje samec akva za velkou a svoji vytiracku. Jeden samec a tri samice - samec rozlozi svoji pozornost mezi vsechny tri a v podstate mu nezbyde cas na staveni hnizda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:46 R Muž romant [27987] Re: obusek1
Samička zřejmě neopětuje jeho snahy o tření a tudíž bych mu pořídil ještě jednu holku, aby bylo z čeho vybírat. Event. další samičku by bylo ideál pořídit obdobné velikosti, dospělosti jako je ten pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:40 Muž VVV [0] – čichavec zakrslý
Dobrá den, mám v akváriu 96l pár čichavce zakrslého, 10neonek, 3 paví oka a 3 mečovky. Akvárium je poměrně hustě zarostlé. Ze začátku bylo vše v pořádku, když si však začal čichavec stavět hnízdo, vyhnul všechny ryby do druhé poloviny nádrže. Problém je v tom že si hnízdo staví téměř nepřetržitě od začátku prázdnin a teď už nepustí ryby téměř do dvou třetin nádrže. Co mám dělat, abych v akváriu viděl také jiné ryby než čichavce?
Děkuji Vojta

PS: Nepřijde mi že by byl čichavec mírumilovná rybka. A to tomu našemu chbí jedna ploutev.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:56 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Zab01
Právě že já si prosazuju nějakou hejnovou rybičku a živorodky nebo endlerky. Ale po týdnu lezení tady v atlase jsem byla rozhodnuta pro menší čichavce a cichlidy, ale potřebovala jsem vědět jestli to bude oka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:55 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lulito
Do 200 můžeš dát čichavce i většího.. jinak jakoukoliv cichlidku co se ti líbí a když tam nebudete mít ty neonky, ale jen větší ryby, tak možná i pár nějakých menších/středních akar, či kančíků.. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:50 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Kryštof
a co čichavec?? Objevila jsem ve Vivarie Čichavec zakrslý blue neon jumbo doroste jen 7cm???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:47 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Lulito
cichlidka ramirezova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:47 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Lulito
a co čichavec nějaký menší????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:47 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: Kryštof
co je to ramka???? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:42 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Lulito
hodili by se menší druhy cichlidek :) třeba cichlidka boreliho nebo akarka zelené, ale třeba muže byt i ramka třeba nebo betta X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 18:38 Žena Lulito [15] - Cichlidy
Plánujeme s manželem pořídit akvarium, ještě si nejsme jistý jestli 200l nebo 240l, chceme tam mít Lorikarii kopinatou, Pancéřníčka kropenatého, Živorodku duhovou a Tetru neonovou a pak by manžel chtěl nějaké zajímavé, vetší barevné rybičky. Poradíte???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 11:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jaffi
Totez, bez problemu. Sice velky Ramirezak obcas Betaka zahnal, kdyz lezl kam nemel, ale nic drastickeho se nedelo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1601