Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2016 08:38 R Muž romant [27987] Re: pavellaska1
Nedával bych je do akvária pod 200 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 06:56 martin Re: pavellaska1
obe su teritorialne ryby, obzvlast kanciky v case rozmnozovania, takze konflikty a nahanacky mozu nastat, ale pokial sa ta parmicka ma kam schovat [nepovedal si o ake velke ryby sa jedna, ale pokial nenma parmicka 15cm a kanciky 5, tak kance budu dominovat], tak to bude vpohode. ja som ich spolu choval a dalo sa to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 19:35 pavellaska1 – Kančík Příčnopruhý VS parmička červenoploutvá
Mohu dák k sobě Kančík Příčnopruhý VS parmička červenoploutvá? Děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 19:13 JoKa Re: MonterMonty
Ok, díky. Risknu je všechny ve 112 a uvidím, když tak je věnuji...

Edit: Romane klidně to olep. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 19:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
Živorodky Ti vyžerou oba, voni se agasisáci nezdaj, u Dudaka se dva samci rasujou v 500litrech , někam je rozsaď nebo ke kámošovi do "depozitu" , těžko radit když není prostor na přebytky, já bych taky musel risknout jen s tím co je ve skupinkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 18:53 JoKa Re: MonterMonty
Nečetl jsi to celé. Chovné grupy mám 1+3, každá má sólo akvo. Řeším co s třema rybama co zbyli (všechno samci, jeden agasi a dva kakadu) a chci si je nechat do foroty,kdyby se něco stalo.
V úvahu připadá ta 112ka s pancéřníčkama, nebo živorodkárium s endlerkama...
Jak bys to řešil?
Ps: osobně mi agasi připadá větší kliďas než kakadu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 18:45 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Urtman
Agasisáci se budou rasovat, ti jsou krapet ostřejší a rozhodně více bez samic, budou se nudit a otravovat i jiné ryby, kakadu jsem zatím nezkoušel ale myslím že moc jiné to nebude , k jednomu samci tři samice , moc velcí plavci to nejsou tak by samicím ta 112 mohla stačit ,s tím rozčleněním souhlas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 18:27 JoKa Re: romant
Ok díky. A co myslíš že je lepší, dát je tam všechny, ať se třeba agresivita rozloží na víc jedinců, nnebo zkusit tu variantu s tím živorodkáriem a nechat tam jen ty kakadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:58 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Když to bude rozčleněný kořenama, rostlinama atd. tak by to mohlo jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:58 JoKa Re: Urtman
Ještě můžu dát jednoho z nich, třeba toho agasáka k živorodkám, ale zase mám strach, ať mi neužírá endlerky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:53 JoKa Re: romant
Klasická 112.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:49 R Muž romant [27987] Re: Urtman
Jak to bude velký akvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:45 R Muž romant [27987] Re: Misa
Aby nedošlo k nějakýmu šumu, pod pojeme šneky hned od začátku, mám na mysli šneky dělníky Okružáky a do dna třeba Piskořky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:43 Misa
Aha, já jsem si myslela, že šneka přidat až později, neboť bez řas by neměl, co žhrát.
Ještě jednou díky za doporučení, díky nimž aspoň neudělám žádnou botu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:38 JoKa – Agasizzi x Kakadu
Zdravím, pustil jsem se do cichlidek. Mám chovnou skupinu Agasízek a Kakaďáků. Každý má své akva samozřejmě. Když se ale vyselektovali, tak mi zůstal plonkový samec agasi a dva plonkoví samci kakadu. Samozřejmě jsem je odlovil jinam.
Zajímá mě ale, jak to bude s agresivitou mezi sebou. Mohou zůstat ti tři plonkový samci spolu? Chci si je nechat jako zálohu, kdyby cokoli. Budou se drtit? Podotýkám, že v té nádrži, kde budou, nejsou samice, takže nemají komu imponovat a před kým machrovat... Co myslíte??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 17:35 R Muž romant [27987] Re: Misa
První obyvatelé budou šneci a to hned při zařízení a další, tedy řekněme hejnko ne dříve než za 3 týdny od založení, mezi tím můžeš normálně měnit vodu a akvo sem, tam zakrmit špetkou sušenýho krmení. Před i po přidání rybek rozhodně měnit vodu a ryba dávat v týdenních rozestupech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 16:52 Misa
Tak díky za doporučení, už se těším na zařizování, zatím jsem oslovila výrobce akvárií s nabídkou na 60 x 30 x 30 cm nebo 70 x 30 x 30 cm akvária s víkem a LED osvětlením, potom se pustím do akvarijních rostlin dle doporučení z Horácových stránek, abychom měli pro rybičky funkční akvárium nejlépe tak týden v provozu.

Jen bych se ráda ještě zeptala, v jakém rozestupu je dobré rybičky přidávat? Četla jsem, že první týden 2 zkušební rybičky, než se vytvoří a zmizí zákal, a potom přidávat postupně další druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 16:40 R Muž romant [27987] Re: Misa
Těch neonek rozhodně dvojnásobek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 16:32 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Misa
To bude OK, jsou to hodně malé ryby. A na řasy toho šneka. Ale samozřejmě slušný filtr a pravidelná výměna vody jsou i tak nutností.
Filtr: Kostka molitanu + čerpadlo
Údržba: Výměna 30% vody týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 16:24 Misa
Takže můžu klidně dát, aby nebylo přerybkováno tuto kombinaci?:

10 ks neonek modrých
6 ks panceřníčků drobných
6 ks živorodek Wingeových

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 16:19 R Muž romant [27987] Re: Misa
Neonek je celá řada a do tvého objemu budou nejvhodnější rybicky.net/atlasryb/neonka_modra v kombinaci s pancéřníčky to bude dobrá volba. Ty oka mlžeš taky volit, řekněme minimalističtější variantu v podobě rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 16:15 Misa

Kolega to napsal velmi správně, já jenom doplním, že ancák není rybička která čistí, spíš naopak, více toho vykálí než sežere a do akvária tvých parametrů bych nedával ani jednoho. Dal bych partičku 7 kousků rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy a na dno pancéřníčky, to dno nesmí být ostré, kulaté kamínky štěrku, třeba 7 kousků rybicky.net/atlasryb/pancernicek_drobny .
Edit: Ty neonky modrý.


Právě, že kvůli dceři bych chtěla ty paví očka - 7 ks, abychom měli barevné rybičky.
Takže k nim bude lépe doplnit ty panceřníčky nebo neonky? Nějak jsem tu poznámku neonek nepochopila. Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 15:28 Misa
Díky za radu, zkusím raději ty neonky, paví očka a šneka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2016 15:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Misa
Nic co žere řasy, ryby žrát nebude. Moc malých řasožravých ryb není. Zajímaví jsou otíci (rod Otocinclus), ale ti jsou dost choulostiví a nevhodní pro začátečníky. Takže nejlepší by byl pro tebe na řasy asi šnek Neritina zebra.
Ty přemnožené paví očka ze začátku řešit nemusíš, budeš mít radost z mladých rybek. Možná je budou likvidovat i ty neonky. Když koupíš 10ks neonky modré (vyrostou menší) a nebudeš mít ty ancitrusy, tak to přerybněné nebude.
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 15:18 Misa
A jaké ryby přidat k těm pavím očkům, aby žhraly i řasy a mladé rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2016 15:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Misa
Na ancitrusy je to malé a oni nic nečistí. Právě naopak, dovedou akvárium hodně zaneřádit. Navíc většinou nežerou řasy a občas žerou rostliny.
Paví očka se ti časem přemnoží, chtělo by to něco, co bude mladé požírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2016 15:01 Misa
Chci si pořídit akvárium 60 cm x 30 cm x 30 cm o tloušťce 6 mm, 70 % dna osázet rostlinami a rybičky:

6 ks paví očka
3 ks ancistrus na čištění akvárka od řas, ...

Je možné přidat ještě pár neonek? Četla jsem, že minimálně 10 ks nebo už by bylo přerybněno?



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 22:51 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Faire42
Ak bude normálne veľké akva, tak by to mohlo byť, ale osobne som tie ryby nemal, avšak s podobnými druhmi problém nebýva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2016 21:37 Muž Faire42 [37] - Z donucení miníčka
Zdravím, mohu dát spolu do nádrže razbory ranongské a jednoho samce beťáka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2016 20:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fogy51
Pro Prísavník veľkoplutvý je to akvárium malé. Rajovci dlhoplutví se tam absolutně nehodí.
Cichlidky se k té sestavě nehodí žádné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 20:30 Fogy51
Ahojte chcel by som sa spýtať ohľadom cichlidiek v mojom akváriu (180l)

moje rybičky: 6x Ballon molly
3x Skalár amazonský
3x Pancierniček panda
1x Prísavník veľkoplutvý
2x Prísavník obyčajný+ 2x ich potomkovia
pár Rajovcov dlhoplutvých

Mohli by tieto rybky byť s cichlidkami? A ak áno poraďte prosím vás, aké cichlidky by boli vhodné.
Ak by nemohli byť spolu. Prosím vás poraďte mi nejaký iný druh rybičiek, ktoré by sa sem hodili. Preferujem pomalé a väčšie rybičky.

Ďakujem za odpoveď :-) palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 12:37 Harshik – Dvě měděnky
Zdarec,
Mám hejno měděnek v nově založeném akvárku. Jedna z nich má od výroby jen jedno oko. Mám je pár dní a pozoruju že na ni cíleně útočí. Jen měděnky ostatní tetry si ji nevšímají. Může to být tím že je slabší kousek? A jak to řešit? Díky :( Dělá mi to starost :/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2016 11:38 Muž liborass [174] Re: scorpio163
parmičky mechové a čtyřpruhé budou držet hejno, ale bude to takové "špinavé" hejno...
Mám stejně zkušenosti jako NHKG, parmičky jsou v hejnu moc pěkné, ale na klidné čichavce to není to pravé ořechové... ale je to tvá volba a tvé akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 11:11 scorpio163 Re: NHKG
To už radši čichavce modrý, ti se mi líbí více. Z obchodu kupovat nebudu, právě jsem i vybíral tyto ryby, jelikož mám kontakt na chovatele, který je chová doma a vyváží mimo ČR, tak snad budou kvalitnější :-) Dále mám ještě možnost nakoupit ryby ve Sklorexu v Brně, kde je mají velmi kvalitní, takže nejsem tak úplně omezen jen na určité typy. Stále nevím... Abych se přiznal (nic proti tobě :-) ), stále nemám pádný argument do toho nejít... Ale pokud něco vymyslíš, asi mě nebude těžký přesvědčit o změně :-)

PS: Jen tak pro zajímavost - když jsou p. mechová a čtyřpruhá jen jinak zbarvené, tvořily by i tak "jedno hejno", nebo by byly rozdělené? Neuvažuju o tom, jen mě to zajímá (u neonek vím, že ano) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 10:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: scorpio163
P. mechová je jen jinak zbarvená čtyřpruhá.
Kvalita č zakrslých v obchodech bývá mizerná. Nechceš radši perleťové? Pár větších ryb bude podle mě se tam hodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 10:25 scorpio163
Legioix: Jak bys upravil ty počty?
NHKG: Už jsem měl dříve 120l, potom 500l ajvárium, teď se k tomu po 2 letech zase vracím, takže nějaké zkušenosti už mám :-) Kdysi jsem měl hejno parmiček čtyřpruhých, které si všímaly většinou sebe a když si s někým hráli, tak jen s menšími - na čichavce si netroufli, respektive troufli, ale bylo to bez odezvy, tak je po čase nechali na pokoji. Je mezi těmito druhy nějaký velký rozdíl?
Myslel jsem původně, že dám asi 250 akva, takže u toho zůstanu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 07:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: scorpio163
Já bych ty parmičky mechové s čichavci nekombinoval. Svou aktivitou budou čichavce otravovat a ti budou plaší a furt zalezlí. Navíc č. zakrslí nejsou vhodní pro začátečníky. pH neřeš. Kromě náročných ryb a ryb afrických jezer všechny zvládají pH kolem 7.
Ancitrus ožírá kvítka. Místo něj třeba nějakou rineloricarii.

Já bych ale dal jen Asijské nebo jen jihoamerické ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 07:28 Muž Legioix [574] Re: scorpio163
Po pravdě řečeno jako minimum bych považoval na ten výpis tak 160l akvárium 100x40x40.
Máš tam moc druhů hejnových ryb. Trochu bych ty počty změnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 23:07 scorpio163 Složení akvárka
Ahoj, budu si zakládat akvárko a jdu na to tak trošku z "druhé strany". Chtěl bych tyto rybičky, co jsem koukal, tak mají podobnou velikost, teplotu vody i pH.

8x Parmička mechová
10x Neonka obecná
10x Neonka zlatá
3x Čichavec zakrslý
5x Pancéřníček panda
6x Razbora klínoskvrnná

Mohou být takto, nebo musím na nějaké zapomenout, popřípadě nějaké zajímavé doplnit?

A další otázka - vzhledem k počtům, jakou MINIMÁLNÍ velikost akvária si MUSÍM pořídit. Jde mi opravdu jen o tu minimální velikost. Ve výsledku pořídím pravděpodobně (nevím jaké bude minimální) akvárium o hodně větší (místa je dost), ale zajímá mě právě ta minimální velikost :-)
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2016 21:27 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: mathejos
Mečovky bych vypustil, ancíky nahradil otocinclusema a místo parmiček třeba tetry krvavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 21:07 mathejos
Ahojte,
Potreboval by som poradit ohladom zlozenia 125l akvaria.
Chcel by som tam dat:
4x ancistrus
20x neonka
3x mecovka mexicka
15x parmicka mechova

Pripadne by ste to mohli vylepsit aj o nejake ryby, co sa budu drzat vo vrchnej casti akva.

Dakujem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 17:36 R Muž romant [27987] Re: afc1886
Tak na 200 litrů to chce těch pancéřníčků pěknou, řekněme 20 člennou partu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 17:34 R Muž afc1886 [14704] Re: romant
Jo to mám,je to 240 litrů,ale ancistruse mám jenom jednoho,kterého mám už dlouho a zdá se mi,že pandy jsou nějak schované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 17:30 R Muž romant [27987] Re: afc1886
V pohodě, ale ne v menším akváriu než 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 17:25 R Muž afc1886 [14704]
Chci se zeptat,co říkáte na soužití ancistruse sp. s pancéřníčky panda.Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2016 18:12 R Muž romant [27987] Re: Jan Matula
Podívej se na nároky jednotlivých ryb zde v atlase na kartách jednotlivých živočichů a bude ti jasný, že jak jsi to postavil, te nepůjde realizovat, budeš muset slevit a výběr druhově poopravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 18:10 Jan Matula
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli můžu chovat společně čichavce, neonky, ancistruse, krevetky red cherry, čtverzubec trpaslíčí a pancéřníčci kropenatí? Obsah akvária je 150 litrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2016 16:12 R Muž afc1886 [14704] Re: Lucianetta
koukni tady na kombinace rybicky.net/nadrze/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 15:53 Žena Lucianetta [43] Re: afc1886
NE, parmičky mechové budou určitě. Hledám vhodnou, atraktivní rybku k nim. Mám už gavůnky boesemanovy, ale zajímá mě, zda se k mechovkám ty neonky nebo tetry hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 15:50 R Muž afc1886 [14704] Re: Lucianetta
hejno tetra krvavá a hejno neonek+ něco na dno třeba pancéřníček panda.Ale na takový objem bych volil jiné rybky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=951