Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 79 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 13:01 Muž Nik [191] Re: Lucka
Můj návrh:
2x čichavec (modrý, šedý, zlatý)
3x bojovnice pestrá (1x samec, 2x samice - klidně prodám ;-) )
1-2x ancistrus
6-8 pacéřníčků (panda, zlatopásý)

Varianta: místo bojovnic 8ks rasbor klínoskvrných.

Tyhle ryby jsou držáci, musela by ses hodně snažit, aby jsi je zabila X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 12:53 Muž Nik [191]
i na jednu skaláru je to málo, takže jsou jen dvě možnosti: zbavit se skalár nebo pořídit aspoň 150 litrové akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 11:47 Žena Rebbie [71] Re: Lucka
Soudě jen podle toho co o těch parmičkách píšou tady v atlasu, tak bych měla obavu aby neokusovaly ploutvičky těch pavích oček.... Jinak zkušenost mam jen s tim krunýřovcem jednopruhym - Otíkem a to jen tu nejlepší. Píšou občas že to chce víc otíků do hejna, já začínala se dvěma a v pohodě si vystačili, ted mam tři a sou taky oki :-) Suprový rybky, krásně se spolu prohánějí večer po přednim skle akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 11:40 Lucka Re: filipsi
No, pokud Vám moje kombinace rybek přijde pro začátečníka nějaká byť jen trochu krkolomá, můžete mi nějaké složení rybiček v akvárku doporučit? Ráda se nechám inspirovat, zvlášť, když už to bude někde odzkoušené hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 11:38 Muž filipsi [1295] Re: Lucka
Slozeni ryb - podle atlasu se mi zdaji ty parmicky pro tebe az moc velke, ale nemam s nimi zkusenosti. Zivorodky duhove se mi posledni dobou zdaji nejak rozmazlene, trapi je spousta nemoci a odchazeji casto z niceho nic. Ale myslim, ze tu kombinaci zkusit muzes, v rozumnem mnozstvi.

Lucko, mas na to tak dva mesice casu, nez akva zaridis a zabehnes a budou tam moci prijit ryby. Tak prochazej nadrze, inspiruj se, cti o narocich ruznych ryb a koukej na obrazky. Stejne to za tu dobu jeste 100x zmenis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2007 11:35 Marcela – Rošťáci Skalárci

V 70 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 10:32 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Lucka
To že je akva již "zařízené" nemusí znamenat, že je zařízené "dobře". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2007 10:29 Lucka Re: filipsi
Fotka k příspěvku Chci si koupit už zařízené akvárko, právě proto, že já bych sama kupovala vybavení hodně těžko, a ani na všechno nové nemám penízky, takže stačí z druhé ruky :o) Akva bude mít okolo 60 litrů a chci tam pár od každého druhu... Jen ty neonky si asi rozmyslím, protože jsem četla, že se mají chovat min. po 5, a pokud bych počítala 1cm rybky na 1 litr vody, bylo by v akva přerybněno... šlo mi jen o to, jestli se tyhle druhy rybiček opravdu snesou a nebudou mezi sebou dělat neplechu... :o)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 22:51 Muž filipsi [1295] Re: Lucka
Hlavne si precti :

www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zakladame-akvarium-krok-za-krokem
rybicky.net/rady/ryby-vhodne-pro-zacatecniky
www.horacovoakvarium.cz/…

A nejen to,hledej dal, a poradne to rozmysli a naplanuj. Pak tady prednes sve konkretni plany (velikost, filtr, svetlo, ryby ...). Bude se radit lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 22:46 Muž Nik [191] Re: Lucka
v 5 nebo 12 litrové kouli by to mohl být problém X-)

jinými slovy - jak veliké plánuješ akvárium?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2007 22:28 Lucka
Ahoj, můžete mi poradit? Můžu dát do jednoho akvárka živorodky duhové, neonky červené, parmičky nádherné a krnunýřovce jednopruhé? Četla jsem, že by to měly být klidné nenáročné rybky, tak jestli třeba nemáte někdo špatné zkušenosti s touto kombinací? Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2007 12:52 Muž filipsi [1295]
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska

V jak velkem jsou akvarku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2007 12:49 Marcela – Rošťáci Skalárci

Ahoj všichni, jsem nováček a prosím o radu. Založili jsme se synkem akvárko, a jak to tak bývá starám se o něj spíš já. Nevím si rady se skalárama. Máme 4 a jedna je hodně "agresivní" pořád zahání hlavně 2 co byly první v akvárku do kouta a nenechá je skoro ani nakrmit. Nemůžou z toho stresu onemocnět? Dá se tomu nějak zabrátnit? Předem děkuji za pomoc. Marcela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2007 08:24 Žena Dinamit [68]
Záleží, jaké všechny rybičky budeš v akvárku mít. Jinak tahle rybička je taky moc hezká ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2007 20:10 Aky
živorodka endlenová není špatná ryba ne ano ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2007 17:24 Aky
Fotka k příspěvku hezká mečovka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2007 17:14 Aky
Fotka k příspěvku tady je květina kterou budu mít v akvárku cladophora aegagropila
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2007 17:05 Aky
Fotka k příspěvku A BUDU MÍT TAKOVÉ AKVÁRIUM
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2007 17:02 Aky
Fotka k příspěvku S PAVÍM OČKEM MŮŽE BÍT V AKVÁRKU MEČOVKA NEONKY ZASE TO PAVÍ OČKO :-P :-P :-P
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 14:27 Žena Dinamit [68]
pro ty je podle mě vhodné jakékoliv, kromě koule, nebo válce. Ale musíš dát pozor, aby jich nebylo hodně v malém akvárku...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2007 13:25 Aky
prosím vás je rohové akvárko vhodné pro živoroky duhové )paví očko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 23:04 Muž Eff [417] - Rostliny – AmorFati
Ano souhlasím, já jsem si tam taky akvárko nenechal dělat, ale mají na stránkách přehlednou tabulku a to je to, co Adrianka teď potřebuje ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 22:58 Aky
díky moc X-) potlesk palec ano hop ahoj ;-) :-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 22:54 Muž AmorFati [37] - Amerika
Effouš: Jakkoli ve Sklorexu nakupuji rád, akvárko bych tam nedoporučil nikomu, kdo hledí na peníze. Pomineme-li značkové výrobce, jsou jednoznačně jedni z nejdražších na trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 22:46 Žena Dinamit [68]
Adrianko, tady to funguje tak, že se nejdřív podíváš do sekce fórum a pokusíš se najít odpověď na svojí otázku sama. Můžeš k tomu použít i vyhledávač pro zdejší fórum, kam zadáš slovo, které vystihuje tvůj dotaz. V tvém případě slovo akvárko, akvárium, rohové akvárko a podobně. Když nenajdeš odpověď na svojí otázku, založíš nové fórum, dáš mu název a následně popíšeš svůj problém a poprosíš ostatní, aby ti pomohli jej vyřešit. V tvém případě by ses zeptala, kde se dá za rozumnou cenou sehnat rohové akvárium, s těmi a těmi vlastnostmi. Tam ti akvaristé z těchto stránek napíšou své zkušenosti, poradí ti.
rybicky.net/forum/hledat/ - první krok už jsem udělala za tebe. Na tobě teď je hledat, zkoušet zadat jiná slova a když to nenajdeš, tak založit nové fórum. Ovšem pozor, každé fórum spadá do své kategorie rybicky.net/forum/, tady si vybereš, kam zařadit tvůj dotaz. V tvém případě bych nejspíš volila sekci Technika nebo Výrobky nebo Zakládání akvária.
Budu držet palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 22:40 Muž Eff [417] - Rostliny
Adrianko, trochu uber těch smajlíků.
Tady se můžeš podívat, kolik asi stojí akvária různých tvarů a velikostí. Je tam taky hezky vidět, že klasická akvária jsou levnější než například to tvé vysněné rohové:
www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 22:36 Aky
Kdy byste mě hledali tak nejsem už adrianka ale Aky no :-| tone ahoj rozzureny :-D smich X-) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 22:28 Aky
AHOJ NEVÍTE KDE BY SE DALO SEHNAT TROCHU LEVNĚJŠÍ ROHOVÍ AKVÁRKO MĚSE LÍBÍ AKVÁRKO ALE JE HODNĚ DRAHÉ STOJÍ 10945´70Kč vč.DPH 19 PROCENT JMENUJE SE Aguarium Venezia 190 čer/stř s vyb hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 18:15 Aky
ahoj coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2007 15:25 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
ahoj ahoj ahoj ahoj ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 22:29 Muž filipsi [1295] – adrianka
Adrianko, nevedeli jsme, ze ti je 9, a ze nektere veci vedet jeste nemusis. Pavi ocko a zivorodka duhova jsou jen dve ruzna jmena pro stejnou rybu.
Jak ti uz nekdo radil vedle, zaloz si tady prezentaci, at kazdy vi, kolik ti je a podle toho ti odpovida.
Popros rodice, at ti koupi nejake knihy o akvaristice, precti si je a prober to s rodici. Nez zalozis sve prvni akvarko, rozhodne ty knihy precti, a mezitim cti rady a diskuze treba tady. Nez ho zalozis, udelej si plan, co bude potreba koupit, jake vybaveni, jake ryby bys chtela a jake rostliny. Ten plan pak napis sem, a jiste ti spousta lidi poradi, jestli je to aspon trochu dobre.
Naplanuj to radsi dukladne, vyhnes se pak treba zklamani z toho, ze ti ryby umrou.
Hodne stesti, a at tady brzo tve akvarko (tak za dva mesice planovani) vidime. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 21:41 Adrianka
teda toje skvělý žese množí tak richle díky moc potlesk potlesk palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 21:35 Žena Dinamit [68]
Já je spolu mám a teď řeším problém, aby se mi tolik mezi sebou nemnožili :-D . Oběma se daří velmi dobře palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 21:10 Muž filipsi [1295] – adrianka
Co ja vim, tak je tak ma uplne kazdy, a jde to dobre. Ale pozor, mnozi se mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:41 Sidonius
Já myslím, že by dokonce měly být spolu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:41 Žena bucliik [99]
já bych řekla že může
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 19:39 Adrianka
AHOJ MŮŽETE MI PORADIT JESTLY MŮŽE BÝT PAVÍ OČKO A ŽIVORODKA DUHOVÁ SPOLU sad :-( sad :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 16:23 Žena bucliik [99]
určitě by bylo fajn napsat alespoň velikost nádrže, aby sme ti nepodsouvali nevhodně velký rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2007 16:22 Žena Moniika [8] - Živorodky – Daniele
A nechtěla bysi sem to akvárko vložit na prezentaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2007 19:44 Daniela – další hurá
A mám i ty mečovky.A dokonce ty živorodky mají 7mláďat! a mám tam i šneka potlesk potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2007 12:44 Žena Moniika [8] - Živorodky
No... já bych je klidně s mečovkou smíchala... pokud totiž budeš mít zarostlou nádrž, alespoň 25% mláďat přežije, paví oka se rozmnožujou hodně rychle. Já bych nějakýho požerače potřebovala...
Takže je můžeš smíchat s dalšími živorodkami, neonkami, pancéříčkami a klidně i s mečovkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2007 21:45 Daniela – hurá
KOnečně jsem si něco koupila: Kominíčka, a další živorodky. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:55 Jámi
Ale jinak je tu dost velký výběr ;-) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:54 bulit
jj poznam ale este som tam nebol :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:53 Jámi
Kadaň(CZ)
blízko CHomutova jestli znáš a cirka 50 km od Mostu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:51 bulit
odkial si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:43 Jámi
jj přísavky myslim:-)(krunýřovec)
jen mě štve že u nás nemají skvrnitého ale nějaké jiné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:40 bulit
Prisavniky alebo pancierniky asi myslis X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:36 Jámi
mám akva výška:51 cm,hloubku:40cm,šířku (beru zleva doprava u delší strany akvária)85cm.
Teta říkala že je to cca 120litrů akva ale mě se spíš zdá že 160litrů a ješte bych si k těmto rybám chtěl dokoupit takový ty rybky jak jsou na dně teď nevím jak se jmenují černí jsou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 20:31 bulit
ak mas dost velke akva tak vsetko OK X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [79] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=3901