Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2016 15:40 Žena Lucianetta [43] – Neonka červená a Pamička mechová
mohou být spolu Neonka červená a Pamička mechová? V plánu je akvo přes 1.000 Litrů, líbily by se mi větší hejno neonek a parmiček. Je to vhodná kombinace? Nebudou na neonky parmičky až moc divoké? EDIT: Nebo tetra krvavá k parmičce mechové - co by byla lepší kombinace?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.12.2015 19:47 R Muž romant [27987] Re: Akala
Neznáme to akvo, jak je vybavený, jak je ozeleněný, jak probíhá údržba, prostě nevíme nic. Odpovídám takto záměrně, aby jsi si uvědomil, že bez toho, než dáš fundovaný informace, nedostenš fundovanou odpověď. Jako ideální bych viděl se zaregistrovat, zřídit prezenataci předmětný nádrže, uvést co nejvíce relevantních informací a jistě se té správné rady dočkáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 19:44 Akala Re: romant
Proč??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 19:41 R Muž romant [27987] Re: Akala
Ani jedno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 19:40 Akala – Betta?
Zdravím, mám dotaz: v akvárku o objemu 54l mám 10 neonek, ancistruse a párek mečovek. Chtěl bych si pořídit Bettu nebo krevetky. Co si myslíte, že by bylo vhodnější Betta nebo krevetky? Mohl bych si snad pořídit oboje???? potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 16:35 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Lukalanka
Místo mečovky se hodí třeba plata (plata skvrnitá je od 20 l). Hlavně a pro všechny (začátečníky): Zalistujte v Atlase tady na rybičkách, ta minimální velikost tam není pro srandu králíkům. ;-) I když teda platí, že někdy akvárko může být menší. Kdysi jsem choval kardinálky čínské v podlouhlé 25ce (a nebýt šneků, tak jejich počet nezůstal na šesti), ale není to ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.12.2015 19:43 R Muž romant [27987] Re: Lukalanka
No, pochcípe ti to. Což se sice blbě čte, tomu rozumím, ale není to nereálné. ;-)
Edit: Ramirézy nepatří do akvária začátečníka, i vorezleší borci s nima mívají trable. Na sekavce je to objemově nevyhovující, ancák je silnej bordelář, dá se nahradit třeba partičkou otíků, neonky by se daly, ale modrý, což jsou vzrůstně nejmenší z neonek a do tvého objemu jako nejvohdnější. Na tetry královský by to chtělo alespoň dvojnásobný objem, mečovka mexická je rozmetadlo hnoje a ten objem je nicotný, aby to dobře fungovalo. Jo a tu ampulárku, tu bych někomu daroval, do jednou tak vělkýho akvária, do záběhu, jako na špinu dobrý, ale do budoucna hodně náročný na vodu, kterou bude dost kazit, bez ní si budeš moci dovolit daleko více. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2015 19:42 RAP Re: Lukalanka
Mimo toho, že ti mohou velmi rychle ryby pochcípat, vlastně nic. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 19:38 Lukalanka
Jaké katastrofy co by se mělo stát???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.12.2015 06:50 Žena Turbínka [2558] Re: Lukalanka
Ani jeden druh z vypsaných bych tam nedávala. A vlastně ani tu ampulárii. Zalistuj níže ve vlákně, ať vidíš jaké druhy jsou do 54 vhodné. Tvůj seznam je spíše počátek velké katastrofy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2015 06:45 Lukalanka
Ahoj, chtěl jsem se zeptat: už mám cca 14 dní akvárko o objemu 54l, mám v něm rostlinky, Amulárku. Do akwa bych si chtěl koupit tyto rybky:

Cichlidka Ramirezova 2 ks
Krunýřovec sp. asi 1 ks
Sekavec Příčnopásý 2-3 ks
Neonka Červená 8 ks
Mečovka mexikcá červená 2 ks
Tetra královská "modrá"- 4 ks

Co si myslíte o této kombinaci rybek? Mohu je tam už dát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 23:58 Peter dodatok
ešte dodám, že teplotu som znížil na ohrievači na cca 26, potom po nejakom čase ešte kúsok na 25 pôjdem, nech to nei je nárazovo. tych 28 som sa dakd edočítal že sa pri nej množia ampulárie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 23:54 Peter Re: Xpe
Noo ono keď by som kúpil dve, by bola dosť malá šanca na pár :-D Tak som vzal 4, no sú v akvu skoro mesiac, a stále nejako nič, tak snáď sa nejako ukáže či aspoň jedna dvojica sa objaví :-D
No dnes som šiel do ďalšej akvaristiky (3tia za týždeň) a rajovce nemali ani tam. Tak poradil mečúne, a najviac ma zaujala Mečovka Montezumova (odchyt z prírody). tak som si povedal že toto spĺňa moje podmienky, a v danej nádobe mali už aj malé, tak dúfam že som chytil plodný pár, a že časom bude potomstvo :)

A áno, jednu ampulariu dám asi do Druhého akva, a aj asi dvoch prísavníkov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 19:14 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: peter
Na jednu dospělou ampulárii se udává minimálně 30l optimální je 50l. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.12.2015 15:44 R Muž afc1886 [14704]
Celkem dost 4 ampulárie na 70 litrů,a není zbytečné topit na 28 stupňů jestli to jsou tyto? rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 09:52 peter – rajovec a ampularie
Ahojte, mam takú otázku. mam cca 70 litrové akvárium, so 4 ampuláriami a 5 prísavníkmi (1 vačši, 4 menšie) z kamarátovho odchovu - dočasne, pôjdu do väčšieho akva keď dorastu. Do tohoto akvária chcem k slimákom pridať nejaké ryby, nie co pekne, co by sa ideálne aj množilo. Mal som rajovce, a opäť by som ich možno dal. Avšak čítam ze žere slimáky, a toho sa trosku bojím - bude mi likvidovať ampulárie? respektíve co iné k nim vložiť? :-D ešte som rozmyšlal aj nad párom bojovníc. Samozrejme chcem niečo nie úplne náročné na kvalitu vody (ako diskusy) - nepchám tam chémiu, takže jak je, tak je :-D Samozrejme mam filter, momentálne aquael fan 1plus, ktorý ale chcem vymeniť za niečo iné. Mám aj ohrievač, a teplotu momentálne držim na 28° kvôli ampuláriam. akvárium ma aj rastliny, ktoré sa teraz snažím trosku rozbehnúť (akvárium ležalo rok bez filtra, bez ryb, len rastliny a voda). Svietim s 20W žiarivkou s farebnou škálou 865.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2015 20:37 Muž Sstevo [2] - akvarium ako v amazonke
urcite můžeš betta utocí jen na poter

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 21:59 DanH
Ahoj, co říkáte na kombinaci Betta plus duhovka diamantová? Akvárko má zhruba 100L a kromě nich tam je jen několik štikovců, kteří tam byli kvůli eliminaci přemnožených mečovek ( což se povedlo a pravděpodobně tam nebudou trvale ) a pár Otíků.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 02:12 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Merst
Spíš opačně. Rasozrave krevety zive nelovi, ale mrsinu ohlodaji na kost. Krevetky (předpokládám Red Cherry nebo Krystalky) musí byt ve spolecnosti malych a klidnyxh ryb. Hezky je to tady popsane www.krevetkus.cz/… Betta a gupky jsou na hrane. Japoniky by mely prosperovat i u trochu vetsich ryb. Jinak počet aspon 10 Cherrin a po par mesicu jich ve 45 s klidnou osadkou muze byt i 300 (viz vlakno odcyt krevetek). Podle toho, jak se jim bude darit, kolik ukrytu a potravy budou mit a jak je budou ryby redukovat. Krevetky jsou hodne nachylne na kvalitu vody a treba u me Cherriny nemaji rady vymenu vice jak ctvrtiny 24h odstate vody. Pritom jsou nejodolnejsi z krevet a v novem akvariu byly prvnimi obyvately prave male krevetky. Prenesl jsem je s rostlinami a prezily i chlor z neodstate vody (otazkou je, kolik jich pritom uhynulo).

EDIT Pokud by mely jit do te 45 se zavojnatkou, "minipiranema" krvavymi a mecovkou, tak bych to neriskoval ani u Japonik. Cherrinam staci i 6litrove akva plne rostlin, tak jim radsi venuj nejake mini bez ryb (co treba ta 12?). Krevetky jsou narocnejsi nez ryby. ;-) Ale doporucim ti jineho bezobratleho: okruzak kanadsky rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_kanadsky Sice to neni takove terno jako krevetky, ale rasu zerou dobre, premnozeni normalne nehrozi a funkci zdravotni policie plni perfektne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 00:16 Merst
Sú krevetky nejako škodlivé pre ryby? Koľko ich môžem mať v 45l akva a ako často sa rozmnožujú..?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.11.2015 22:44 radim Re: Merst
Jestli jde o jedno z tvých prezentovaných akvárek, tak žádnou. Už tak tam máš dost nevhodný mix.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2015 21:37 Merst
Akú cichlidu môžem dať k pavim ockam, zavojnatke, parmickam, tetram,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 06:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: HelboCZ
Můžou. Chce to ale zarostlé akvárium. Pak by jsi mohl přidat i nějaké ryby na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2015 00:10 HelboCZ – South Amerikan
Mohou být spolu čichavci (nejspíše zakrslí) s 1 beťákem a 2 samicemi v cca 90l aqua?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 20:30 Muž Škroby [1] Re: romant
Aha,dekuju moc,já tam nějak moc rostlin mít nechci,chtěl bych to na způsob jako to má wladys zde na fóru.Ale chtěl bych k těm Kongo tetram ještě neco, u wladyse jsem viděl,že tam má hrbohlavce, ten taky nevypadá špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 20:01 R Muž romant [27987] Re: Škroby
Tak jako kluk jsem míval červenou(často zaměňováno) a pár jsem měl v cca 100 litrech, cokoliv jsem přidal bylo vděčným objektem lovu. No a ty konga, tky kapitola sama pro sebe, jsou to mrchy a velmi rádi sjíždějí mladý výhonky rostlin a to i při vydatném přikrmování zeleným, snad jenom když se krmí živou, třeba dafniema, dají rostlinám pokoj a mrchy jsou to proto, že dokáží umožit i třeba hnědovky a anubiasy a to je i na mě už docela dost. Momentálně mám dožívající skupinku 4 kousků a se stářím se jejich rostliný apetit snížil, neb krmím stále obdobně, tak to svádím na to stáří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 19:53 Muž Škroby [1] Re: romant
Děkuji, jsou nějaké ryby,které by mohly být s perlovkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 19:43 R Muž romant [27987] Re: Škroby
Je to blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 19:41 Muž Škroby [1]
Zdravím, zkusim to ještě jednou,do budoucna planuji založit nové akvárium 120x50x35cm.Chtěl bych se pokusit o "biotop řeky Kongo" i když jsem moc informací nenašel.Chtěl bych tam mít hlavně tetry konžské, myslíte že by s nimi mohl být pár perlovek rudých,nebo je to blbost?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 16:45 R Muž romant [27987] Re: Patrik2
Pokud to akvárium není lespoň 100 litrový s výkonnou, ale hlavně účinnou filtrací, tak bych to nedělal. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.10.2015 11:08 Žena drvi [2894] Re: Patrik2
To záleží na tom, do jak velké a jak vybavené a osázené nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2015 11:01 Patrik2 – Black molly
Ahojte :-) chcel som sa spytat ci by som mohol dokupit 3 Black molly ( 1 samec,2samice) ku trom gupkam a desiatim platam.Nemal by to byt ziadny problem ci?Dakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 12:02 R Muž romant [27987] Re: 84roman
Toho krunýřovce pryč. Založ si prezentaci, uveď co nejvíce údajů a budeme to řešit v příslušných vláknech, jako jsou filtr, dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 11:55 84roman Re: romant
Tak to akvarko má 120 litru.rostliny tam mám jak živé tak umělé.já teprve s tim vším začínám tak proto jsem se chtěl poptat abych nějak spíše neublížil tem rybám a ja se mezitím kochal jejich krasou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.08.2015 09:50 R Muž romant [27987] Re: Jarka
Bude regulovat potěr těch živorodek, ostatně ony samy se taky postarají, ale co bych řešil jako prvotně je ten krunýřovec, který je do tvého akvária nevhodný, tedy pokud to není alespoň 300 litrová nádrž, což si dovoluji tipovat že není a že se jedná o klasický 50 litrový set. Soužití těch živorodek a tetrovitých nemusí ve finále nělat dobrotu v tom, že tetry jsou rybky čistotný a čistotu vyžadující oproti tou živorodky jsou rozmetadla hnoje a nádrž dává tušit možné problémy. Dno je ne zcela vhodné, je to drť, kam bordýlek velmi dobře zapadává, ale už se hodně těžko doluje zpět, živých rostlin je tam taky pomálu. Neznám filtraci, ale jde-li o těn set, tak to nebude taky žádná hitparáda. Takže věcí co si žádají řešení je dost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 09:39 R Žena Jarka [172]
Roman Šuta‎Rybicky.net
15 hod ·
Zdravím.můžete mi někdo poradit zda li v akváriu můžou žít po spolu tyto ryby?neonky červené,tetra cervena,plata koralova,zivorodka ostrotlama,liposarcus pardalis,pancernicek zelený s bojovnice pestrá?a nebo se mám obávat tě bojovnice ze zacne nektere požírat?dik za info
www.facebook.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 17:12 Muž mPP [4] Re: NHKG
No to som zatial nespozoroval aby sa prisávala na skaláre dúfam, že to nebude ani robiť keď hej tak budem jej musieť dať zbohom ale sama v 300l dúfam, že nebude niečo take skúšať uvidím časom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 16:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mPP
Nesmí se chovat s většími pomalejšími rybami jako jsou čichavci a skaláři. Přisává se jim na bok a zraňuje je. Taky není vhodné jich mít víc v 1 akváriu, měl jsem 2 ve 100 litrech a dost spolu bojovaly. Musel jsem je obě dát pryč. Ale ostatní ryby jako jsou krunýřovci, tetry a parmičky (včetně SAE) nechávaly na pokoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 16:13 Muž mPP [4] – Prisavka thajska
Mám tuto rybu rybicky.net/atlasryb/prisavka_thajska
Je to ešte od bývalého majitela. Ale je to blázniva ryba v dočasnom akva 100l kde som mal rybky mi vždy po priblíženi ku nej napádala ostatné ryby to je jedno aká ryba do každej zautočila a ustupila :) ake mate vy snou skúsenosti keď vyrastie a podobne ? Zatial má asi 6cm. Čo čítam tam pri ideálnych podmienkach by sa to malo zlepšiť takže možno v 300l zmeni svoje spravanie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2015 10:55 Muž Rejdy [0] - Afrika – tlamovci
Zdravím mám prosbu . Mám odchovnou nádrž a v ni 25 black acei a začala mi nosit samička yelowek . Mohu ji za cca 14 dni prelovit k TEM malej m maji asi 1 cm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 21:57 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Lukehofarma
to by malo byť v pohode, on sa bude držať hore, nemali by si vadiť :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 08:41 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Chci se zeptat může být 1motýlkovec africký s 2kančíky (zelenooci) a 2cichlida mnohotrnná? Jde o to že známému vyhořel byt a ruší akva a co mu zbývá je právě motýlkovec asi 9-10cm. Pokud ne tak nevadí akorát ho bude čekat led asi. Akva 200l. Vím je to sice Afrika no a buď ho vezmu nebo led protože ho nechtějí nikde. A on docela spěchá protože má jiné starosti a mám mu dnes říct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2015 23:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: CorpseOnHoliday
Založ si prezentaci, vše vypiš, přidej fotky. Jinak těžko radit. Dobře udržované akvárium by asi sneslo pár teter navíc, ideálně těch samých co už máš. Ale taky to může znamenat přerybnění a zbytečné problémy s akváriem (řasy, zákal, úhyny a podobně). Co od těch ryb navíc čekáš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:57 CorpseOnHoliday
Zdravím, mám akvárium 112 l a v něm jednoho vzrostlého ancitruse, 7 neonek černých a čtyři tetry citronové. Otázka zní: mám přidávat další ryby? A jaké? Vodu mám měkkou, dno poměrně tmavé - písek plus nějaké kameny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 18:06 R Muž romant [27987] Re: Nytekk23
Do akvária co máš v prezentaci bych nedával ani ramirézy, ani bojovnici, těch živorodek je tam opravdu přehršel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 18:00 Nytekk23 – jhk
můžu k cichlidkám ramirezovým dát bojovnici pestrou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2015 00:15 Koště Re: Hanysek
Neviděl bych to jako problém, obojí jsou hejnové mírumilovné rybky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 19:50 Hanysek
Myslíte že by se snesly spolu v jedné nádrži kolem 160L Tetra křivopruhá(hokejka) a Tetra červenoústá?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 16:09 R Muž romant [27987] Re: Lukehofarma
A co takhle se vydat cestou cichlidek, bylo by možný tam mít více než dva druhy a parádu by to jistě nadělalo ne menší než tvůj záměr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 08:44 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: RAP
Díky kdyby jsi věděl o nějaké menší co mohou být spolu napiš.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=1001