Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 19 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 12:19 Žena baletka [624] Re: Shimamoto
Pochopila jsem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2016 00:39 Muž Shimamoto [492] Re: baletka
Řekl bych, že kdyby skupinka skalár narazila na libovolnou krevetu nebo raka v době svlékání krunýře, během několika okamžiků by ryby z ubohého korýše udělaly trhací kalendář - bez ohledu na jeho velikost;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 23:38 Žena baletka [624] Re: LiborSprysl
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2016 23:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: baletka
No mohly, když nebudou skaláři mít moc velkou hubu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2016 22:03 Žena baletka [624] Re: Jája
Mohly by tyto krevetky ke skalárům??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2016 11:44 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Ji333
A co takhle si pořídit rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_dayanum . Jsou zajímavé a krásné a v AQ je určitě nepřehlédneš. Jsou dost velké, takže ryby je napadat nebudou. Mají i "vysoké sebevědomí" a od ryb si nic líbit nenechají. Dokonce to bez problému vysvětlí i paní Thorakátové, co mám v AQ rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty . Koukni se ke mně do prezentace. O Dajánkách jsem tam do deníku napsala docela dost. Mám tam i hodně fotek. rybicky.net/nadrze/18227
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2016 19:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Ji333
Tomu samci Kakadu se v dospelosti vejdou do drzky i tri krevetky naraz!! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 15:22 ioopp Re: Ji333
Počet je dobrý. Jsou to společenské rybky spokojené v hejnu. Pražské obchody neznám. To se ti snad ozve někdo jiný. Nebo vlákno "kde sehnat rybu" nebo tak nějak se to jmenuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 14:34 Ji333 Re: ioopp
Já měl představu, že samice 4cm od kakadu si 2-3cm krevety všímat nebude a samec se mi jeví jako spíš mírumilovná modelka. Živorodky se množit můžou, ale dospělosti se snad dožijí jen vyjímky. Tak dík za infa, vemu tedy jen oťase.10 kousků by mohlo být nebo to už je moc?
V Praze kde je mají v dobré formě nevíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 13:58 ioopp Re: Ji333
Každá cichlida si s chutí do krevety kousne :-) je to pro ně přirozené lovit tuto malou faunu.
Pokud krevetám neublíží, tak je budou svým chováním nutit žít skrytě. Mladé, pokud se krevety budou množit, ti vyzobou. Cichlidy a krevety nejdou moc dohromady. Mam špatnou zkušenost i s agassizii a japonica.
Jako čuňata se Ancistrus projeví spíš až v dospělosti. Živorodek tam zas tolik nemáš, ale u těch je to jasné. ..dokážou srát ještě ve stejně barvě, jaké sežraly třeba barevné vločky a cpou se daaaaaal :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 13:47 Muž roy [18] Re: Ji333
Ano kakadu ich spolahlivo zlikviduju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 13:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ji333
Živorodky i ancíkové jsou čuňata. Zatím jak píšeš jich máš málo, ale časem se to bude měnit a bude jich přibývat. Jako sváča poslouží mezi prvními mladé krevetky, ale otravovat budou i dospělé. Obecně platí, že krevetky nejsou moc vhodnou společností pro cichlidy/ky. Dával jsem cca 20 palmat do čtyřstovky co mam tetry měděné, leč jsou menší než kakaďáci, tak jim dávaly slušně na frak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 13:03 Ji333 Re: Zoidik
Prasátka jako živorodky nebo ancícy? Těch ancíků bych se zbavovat nechtěl, vodu měním týdně 30% a čisté akve je, to bych musel hodně prohrabnout dno, aby se voda zakalila a nepřijdou mi proti gibbicepsovi jako čuňata. Krevetky i dospělé budou sváča pro kakaďáky? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2016 11:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Ji333
Taky bych ale zredukoval prasátka co ti tam plavou, otíci rádi čistotu. Jak již bylo napsáno, krevetky spestří jídelníček kakaďákům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 08:41 ioopp Re: Ji333
Otiky tam dát můžeš. Krevety taky, ale ty ti budou hlavně Apistogrammy redukovat...jak moc záleží na zařízení a hustotě osázení akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 08:00 Ji333
Zdravím, mám na Vás dotaz ohledně otíků. Mám akva a rostlinám i rybám se daří dobře, objem je 195l, čistý tak 165-170l a mám tři cihlidky kakadu, 4platy,5 pav.oček a 3 ancíky, šlo by k nim pořídit hejno oťasů a krevetky? Pokud ryby nelezou kakadackam do ukrytu nebo nejvetsiho ancika nerusi u pozirani tabletky/okurky, tak je mirumilovno v akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2016 22:44 Žena Turbínka [2558] Re: Cepík
Já bych doporučila přidat sůl, pepř a dle chuti i papriku, zvednout teplotu na topítku ke stovce, povařit a můžeme podávat... Už teď je to rybí polévka a snad nic krom těch pandíků, kteří jsou tak na hraně, tam žádný z druhů nepatří - tedy redukovat osádku a přizpůsobit akvárku nebo pořídit 2,5x tak velikou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 21:35 Muž DaveLister [478] Re: Cepík
Na můj vkus je tam ryb už moc. Navíc třeba ty sumečci vůbec nejsou ryby do takhle malého akvária. A hlavně, i kdybys bys měl místo na další, měl bys doplnit hejna - sumečci i oba pancéřníčci by se měli chovat v hejnech - min 6 kusů, takže nový druh ani omylem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 21:31 Cepík
Dobrý večer. Mám 54 litrové akva s osazenstvem: 3x Sumeček skleněný, 2x Ancistrus sp. obyčejný, 2x Xifa červená, 3x Pancéřníček panda, 2x Pancéřníček zelený. Je možné k tomuto osazenstvu ještě přidat nějakou tu rybku? Nějakou hejnovku, ale nějakou nenáročnou např. Neonku obecnou (?). Strašně se mi líbí Parmička mechová, ale ta prý okusuje ploutvičky ostatním rybkám a je náročná na chov (a nevím zda už akva není přerybněné-orientačně se udává 1cm rybky na litr vody, to vím). Akva je zarostlé pěkně (ťuk ťuk ťuk na zuby) s kořeny, lávovými kameny a černým štěrkem na dně. Předem Vám děkuji za odpovědi :) !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 23:05 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: OAK
Drobnoústky jsou taky tetry, takže v tom nevidím problém. Sám v jednom z akvárek mám pandy, neonky červené/obecné a dorbnoústky beckfordovy a vše v pohodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 22:57 Muž OAK [55] – Drobnoustky
Ahoj. Budu do sveho akva objednavat neonky modre, otiky a mozna na dno nejake male pancernicky. Soucasne uz v akva mam krevetky. Muj dotaz zni, zda by k tomuto slozeni mohlo byt tak deset drobnoustek. Nemam s nimi zkusenosti, tak nevim jak by se to sneslo s krevetkami ci neonkami.
Dik za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 12:59 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Porty
To je na někoho zkušenějšího, v atlasu se píše že problémy nedělají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 12:28 Porty Re: Zoidik
ok děkuji za rady nejspíš to tak udělám a s těma rakama se snesou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2016 12:18 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Porty
Jinak ještě co se týče neonek, tak pokud seženeš neonky modré, které jsou o něco menší než obecné a nebudeš vymýšlet nic extra, tak ty cichlidky (3×), zmíněné neonky modré (15-20ks) doplněné partou otocinclusů (6-8ks) a partou tak 10 menších pancéřníčků, tak to bude parádní akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.04.2016 12:10 Muž DaveLister [478] Re: Porty
Pořiď si dvě taková, do jednoho živorodky a krunýřovce (pokud je to ancistrus) a do druhého ty tetry a cichlidky a krunýřovce (pokud je to otocinclus). Jinak je to šílenství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 12:03 Porty Re: Zoidik
Do 90L chtěl bych tak od těch větších 1 samce a 2 samice a tu drobotinu tak okolo 10 kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 11:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Porty
Mohl by jsi napsat taky do jakého objemu je chceš dát a v jakých počtech, ale vzhledem k cichlidce bych vypustil čuňata (paví oka, živorodky a krunýřovce /pokud se nejedná otocincluse/)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 11:50 Porty – Dou k sobě
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli by šli k sobě tyto druhy Neonky,Paví očka, Živorodka ostrotlamá, Cichlidka papouščí, Krunýřovec, Rak mexický zakrslí. předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 16:18 Muž DaveLister [478] Re: Klára
Nejspíš se nic nestane, ovšem zakrslý čichavec, kterého prohání velký čichavec asi nebude moc spokojený. A když nebude moc spokojený tak nebude ani dobře vybarvený. Prostě nepříliš vhodná kombinace. Ale jestli tě zajímá jen, zda to ty ryby přežijí, pak pravděpodobně ano (pokud to akvárium není moc malé).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2016 16:13 Klára – Čichavci
jde o to že v akvárku se jakoby prohánějí.. tak já jen jestli se jim jako něco stane nebo ne? jinak děkuji za odpovědi :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 18:40 Muž DaveLister [478] Re: Klára
Dá se, měl jsem je kdysi také tak, ale ideální to není. Zakrslí čichavci vyniknou a je jim nejlépe, pokud jsou dominantou nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 18:25 R Muž romant [27987] Re: Klára
V 200 litrech ve správným párovým složení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2016 18:17 Klára – Čichavci
Zdravím, chci se zeptat čichavec modrý a čichavec zakrslý mohou být spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2016 23:02 Muž Xavi [12] - Rostliny
Skusal niekto chovat spolu Pelvicachromis pulcher a Mikrogeophagus ramirezi v 112L?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 20:05 martin Re: DaveLister
samozrejme ze nemozem natlacit hocico hocikam a nechat ryby trpiet. Napr ak mam byt specificky, tak neolamprologus brichardi sme chovali v 54ke., v 100ke, v 260tke. Ryby "spokojne" vsade rovnako, vsetko jednodruhove akvarka o rodicovskom pare a nejakom potomstve. V 2 mensich akvariach sa treli len rodicia, vo vacsom sa to uz podarilo aj mladsim generaciam. :) O tom som hovoril.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.04.2016 11:33 Muž DaveLister [478]
Ono taky jde (nebo by mělo jít) o to, aby se ty ryby měly dobře a netrápily se (hej, pokud to má někdo u zadku, je na to i zákon). Také jsem měl ve své prvním teplovodním akváriu o objemu necelých 80 litrů pár skalár, asi pět velkých čichavců, hejno dvou druhů parmiček, ancíky a dokonce dva thorakáty (!). Ryby to přežily (dlouhodobě) a některé se i úspěně třely (po přelovení do vytíračky). Ale pak jsem zjistil, že pohled na spokojenou rybu, která má pro sebe dostatečný prostor a dobré podmínky, je daleko lepší a zajímavější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2016 12:19 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Harshik
Vrátím se k těm šnekům ještě, protože píšeš, že máš ty, které se ve sladké vodě nemnoží a to jsou neritiny, a pak píšeš, že máš ampluráky a ty ve sladké množí, ale to jenom tak na okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.04.2016 12:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Harshik
60l je málo i na menší mřenky než nádherné. Na mřenky zapomeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 12:12 Harshik Re: Zoidik
Díky Zoidiku, to je řešení které jsem potřeboval. To že překrmuji ovšem taktéž beru na vědomí :) No šnečci jsou Ampulárky, ty jsou větší než Neritiny tak by si na ně Mřenky snad dovolit neměly. Co se týče akvárka, tak akvárko mám 60l, ale vím, že Mřenky jsou poměrně velké, avšak nikde jsem neviděl že by dorostli oněch 30cm... max tak těch 15...

BTW: to s tou okurkou vyzkouším, zní to zajímavě a pokud to bude fungovat tak jen dobře :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.04.2016 11:56 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Harshik
Tak tak, jak píše Kaira, překrmuješ. Krmit jednou denně bohatě stačí. Těma šnekama myslíš Neritiny? Na ty by si mřenky myslim netroufly. Nicméně pokud se chceš zbavit šneků a neřešit potom co s mřenkama, nebo jim shánět šneky, tak si na špejli dej okurku, přes noc ji dej do akvárka a ráno ji vytáhni obsypanou šnekama, když to takto párkrát zopakuješ, tak budeš mít po problému. Až se objeví noví šneci, tak buď opět opakuj okurku, nebo nepřekrmuj a nebudeš mít problém s přemnoženýma šnekama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 11:03 Muž Strojek [141] Re: Harshik
jak velke akvarium mas??? ze tam chces davat mrenky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2016 10:59 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Harshik
Radek Ti poradil dobře. Pokud je všude spousta vajíček, znamená to, že mají šneci spoustu žrádla = překrmuješ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 10:53 Harshik Re: afc1886
To jsou, proto chci aby mi tam ti dva (ve sladké vodě se nemnožící) zůstali. Ale takoví ti pleveloví jsou vcelku problém. Všude kolem spousta vajíček... jakože je to zajímavé sledovat, ale jednou jich tam bude moc... no překrmovat. dvakrát denně stačí. s tím že výkendy mají nekdy pauzy... Každopádně jsi mi moc nepomohl, když jsem se ptal na úplně něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   08.04.2016 09:11 R Muž afc1886 [14704] Re: Harshik
Když nebudeš překrmovat,tak šneky udržíš v přijatelném množství a jsou to dobří dělníci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 08:30 Harshik – Mřenka Nádherná a šneci
Zdarec,
mám už pár měsíců založené akvárko, ale každý měl určitě problém, při koupi rostlin s tím, že si s rostlinkami dovlekl nějákého šneka. Hodlám proti nim nasadit mřenky, jsou krásné a navíc mám odzkoušené že fungují ze strýcova akvárka. ALE! Zároveň mám v akváriu dva šnečky, které chci zachovat, jsou poměrně velcí narozdíl od těch co se tak rádi přemnožují.Chci se tedy zeptat, mohu nasadit Mřenky aniž bych se musel bát, že mi moje dva vypiplané šnečky sežere?? tzn. půjde jen po těch malých??

Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 12:04 martin Re: romant
kedysi som ich mal v malinkej 54L nadrzi, par kancikov + parmicka. neboli problemy, po dobu 1 roka. samec kancika mal 10.5cm , prezila aj ich rozmnozovanie bez ujmy, len to chcelo pre nu daky ukryt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2016 11:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Vašek85
No on by je spíše žral celé, než že by jim okusoval ploutve. Ale pokud je v nevhodných podmínkách, i to okusování je možné. Jak velké je akvárium? Napiš přesně kolik, jakých a jak velkých ryb tam je. A dej fotku. Ideální by byla prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 11:01 Muž DaveLister [478] Re: Vašek85
Nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 10:58 R Muž romant [27987] Re: Vašek85
Tak v 500 litrech by to možná i šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 10:54 Vašek85 – SUMÍK STŘÍBŘITÝ – SCHILBE MYSTUS
Zdravím chci se zeptat jestli může být sumík stříbřitý společně s ostatními menšími rybami, jako např.živorodky, bojovnice, mečovky atd. Jelikož mají okousané ploutve a postupně umírají.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [19] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=901