Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 20:11 Muž reaver [16] - Rostliny
moznoze cielom anonymovho akvaria bolo dokazat moznosti prezitia sardiniek v konzerve(a ich pripadneho rozmnozenia :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 19:50 Athaya – to Gerrik
Ja to pocitam podla dobreho pravidla- 1cm(ryby)=1l (vody)
Ty mas 4x tetra krvava, 4cm (to je dokopy priblizne 16l)
2x panc. kropenaty, 16cm (32l)
1x ancitrus, 10cm (10l)
4x pavie ocko, 4cm (16l)
1x mecun, 10cm (10l)
6x neonky, 4cm (24l)
Takze ny tieto ryby je potreba mat 108 litrove aqva.
hmmm, zrejmeto je nejake cudne,ale toto pravidlo plati!ano No ja mam 37 l aqva a mozem mat tak 8 rybiciek.
Ja byt tebou dala by som prec asi tieto rybky, ale je to iba tebe: panc.kropenaty,mecun a to by uz ako tak stacilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 18:52 Žena Dorianna [2]
Gerriku, ja bych nedavala pryc nikoho. Toho pancernicka neznam, pokud je jeho dospela velikost opravdu tak velka, tak mozna jeho. Nezda se mi, ze bys tam mel nejak strasne moc ryb, ale pro klid v dusi a zavdeceni se ostatnim tam soupni jeste nejake rostlinky. Ale neni to nutne.
Krasny den, preji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 16:50 oldkiwinka
nevadí, když mám 2 ancistrusy zlaté v 85-ti litrovém akváriu?doufám že ne, zatím nemají ani 4 cm. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 14:40 Muž pantany [7]
no ja osobne by som dal prec pavi ocka a mecouna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 14:36 Gerrik
S tím čištěním souhlas, taky to dělám každý týden. Rybky jsou v poho, akorát ty tetry občas prohání neonky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 13:55 Vip – to Gerrik
"Někde jsem četl, že ancistrusy a pancerníčci rostou podle velikosti nádrže, nevím co je na tom pravdy." --> To se týká káždé větší ryby. Když nemají spráný pohyb, prostě zakrní ;-) .

Co se týká Tvých ryb. Souhlasím s názorem, že mít kropenáče v tomhle akváriu není moc šťastné. U ancistrusů bych v jednom kusu problém neviděl (stejně toho moc nenaplave).

S přerybňováním radit nebudu, sám tam toho mám asi 3x víc :-O . Jediný problém je, že musíš často čistit akvárium. Pokud je nádrž zaběhlá a ryby mezi sebou nejsou agresivní (z nedostatku místa), tak to tam klidně nech.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 12:59 Muž jg [3] – zastávam názor
Anonyma a :-) a na začiatok som aq cca 15 rokov, na začiatku som mal pavie očka, mečune, skalare, časom som mal mrenky aj guramy /čichavce/ ale aj cichlidy /malawi - v inom aq, ktoré tu prezentujem/, a a teraz mám viacmenej tetry+corydorasy, tieto výročty, ktoré sú tu na tejto stranke 1cm ryb na 1L sú veľmi laicke a naozaj sa hodia pre začínajúcich akvaristov, ale v mojom terajšom aq mám prerybnené 2-krát ako uvádza táto tabuľka a vodu mením nie každy týždeň ale každy druhy 10%, keďže mám málo NO3, pod normu 20-30 mg a niektoré rastlinky slabšie rastú a riasy sa mi vôbec nerobia, by som povedal že aj fosforu mám sem tam málo, keďže nikde ich nevidim a ten jeden ancistrus, ktorého tam mám niekedy ožiera aj rastlinky /ale v norme/, pozor /už mám viac rastliniek a aj sa pekne rozrastli-nove fotky zatial nemam čas/, takže veľmi ale naozaj veľmi záleži aké rybky sú v aq, napríklad čistotné ako sú tetry, tých môže byť viac keďže majú dobré trávenie a naopak živorodkám zlé trávy takže aj viac "kadia vodu" - takže nie je rybka ako rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 12:47 :-) – to Vitekm
pokus se odpovědět:
1)jsou ryby dosahující v dospělosti 15 a 20 cm do 54 litrového akvária vhodné????

2)není vyroba "rybích bonsají" v miniakváriích jejich týrání????
coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 12:34 Muž Gerrik [5]
To :-)
Někde jsem četl, že ancistrusy a pancerníčci rostou podle velikosti nádrže, nevím co je na tom pravdy.
Jinak si myslím, že dle toho počítání cm/litr mám stav tak akorát. Samko, že nic se nemá přehánět. Spíše dám do pryč ten jeden pár pavích ok, i když požírají tu řasu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 12:31 Žena Mája [40]
Tetry bych zkusila... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 12:06 Vitekm – to :-)
Nevím, kdo jsi. Já jsem předpokládal, že majitel akvárka o objemu 50 litrů nemá krunýřovce gibiceps. Osobně mám akvárko 240 litrů a moji krunýřovci se dorostou maximálně 15 cm. Víš Ty škodolibý usměváčku, právě proto, že se cítím být trovhu akvaristou, tak vybírám ryby i podle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:46 Žena katunka [158]
Anonym...ty nemáš velmi přerybněnou nádrž...ty máš velmi velmi velmi přerybněnou nádrž. A takovýmito komentáři jen dáváš špatný příklad ostatním nezkušeným...většina z nich si řekne, když může on tak já taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:39 :-) – to:Anonym – Hodně ryb?-Nie!
no tak ty jseš úplnej umělec
a zkušenej jen co je pravda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:36 Anonym – Hodně ryb?-Nie!
Neviem,čo tu máte s stále stým prerybnením nádrže.Viem,že na týchto stránkach je aj tabuľka,ktorá orientačne vypočíta optimálny počet rýb pre to ktoré akvárium.Všimol som si,že viacerí z vás sa jej držia.Lenže tá tabuľka je určená hlavne pre absolutných začiatočníkov,ktorý nemajú prakticky ešte žiadne skúseností ako sa starať o akvárium.
Ja by som mohol chovať vo svojom akváriu 63L,rozmeru 60x30x35 cm podľa tej tabuľky 14 malých rýb do 4cm.Moje zloženie rýb je nasledovné:
6 x ancistrus(5cm)
4 x corydoras(4 cm)
5 x dánio(4cm)
5 x kardinálka čínska(4cm)
4 x tetra krvavá (3cm)
3 x tetra neonová (2,5cm)
5 x Rasbora klinoskvrná(3cm)
4 x Plata pestrá (2 cm)
3 x SAE(5cm)+množstvo rastlín.
Tak podľa tej tabuľky mám veľmi prerybnenú nádrž a mal by som mať s udržaním biologickej rovnováhy veľmi veľké problémy.Nádrž mám založenú už 5 mesiacov a doteraz mi skapali len dve rybky,jeden corydoras hneď na druhý deň ako som si ich kúpil,totiž v obchode mi pribalili aj jeden krivý exemplár(bol krivý ako paragraf,ani plávať nevedel a ja som si to všimol až doma)a jedna tetra neonová,ktorá sa zachytila medzi sklo a molitan filtra a ráno už bolo po nej.Ostatné rybky bezproblémov žijú,dánia sa bežne trú v nádrži,stačí odloviť párik do menšej nádržky a bezproblémov sa behom max.2 dní vytrú.Už mi takto pláva asi 100 ks 1 cm dánií v inom akvárku.
Nepatrím medzi začiatočníkov v akvaristike,akvaristike sa venujem už 10 rokov.Pri takomto počte rýb ako mám je základom úspechu udržania biologickej rovnováhy pravidelná výmena vody(ja mením 1xtýždenne 1/3 vody a hlavne neprekrmovanie.Radšej krmiť menej ale častejšie.Takže tá tabuľka pre optimálny počet rýb pre to ktoré akvárko je určné hlavne pre neskúsených akvaristov a tý skúsenejší sa jej nemusia až tak striktne držať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:35 :-) – to kryplak® :
Od řas pomáhá nepřerybněné akvárium, dobrý filtr a rostoucí kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:33 :-) – to Vitekm:
To akvárko má 54 litrů a kropenáč má v dospělosti skoro 20 cm, ancistrus 15cm. Opravdu si myslíš že jsou do takové nádrže vhodní? Pokud ano, nesnaž se být akvaristou. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:24 Muž Sprachys [48]
zivorodky ale taky pomahaj od ras X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:18 Žena Mája [40]
Dala bych pryč "mečouna" a paví očka, tetry bych nechala, stejně tak spodní rybky ;-)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 11:08 Vitekm
Myslím, že pancéřníčky a ancistruse si nech. Zelený řasy a zbytků ze dna Tě nikdo jinej nezbaví. Navíc tihle obyvatelé dna asi ostatním rybkám nepřekáží. A až budeš jednou zřizovat vetší akvárko, tak budeš rád, že je máš. Osobně bych ubral ryby ve středním a vrchním pásmu. Ty už do sebe musej narážet. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 09:38 :-)
přerybněno máš parádně
v takový nádrži nemá co dělat kropenáč a ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 09:31 LuXy
Zelená riasa by mala byť od svetla!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2007 09:26 Muž Gerrik [5] – Hodně ryb?
Potřeboval bych poradit, mám aqua cca 42-43 litrů, zaběhlé, dost rostlin, vše Ok, až na pos....nou zelenou řasu, ale k věci - mám tyto rybky, myslím že mám přerybněno, které rybky bych měl dát pryč, co myslíte?
- 4x tetra krvavá (1.5 cm)
- 2x pancerníček kropenatý (5 cm)
- 1x ancistrus (5 cm)
- 4x paví očka (2-3 cm)
- 1x mečoun (3,5 cm)
- 6x neonky (2 cm)

Přemýšlel jsem dát pryč ty jednokusé (ancistrus a mečouna) anebo jeden pár pavích ok. Chci časem větší aqua, tohle byl začátek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2007 23:11 Tom K.
Čau z vlastní zkušenosti vím že k čichavcům zakrslím rozhodně nepatří třeba rájovec dlouhoploutví
ale naopak k němu velice dobře jdou menší tetry. ;-) ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2007 16:37 Muž Malapa [494] - Afrika
Parmičky rozhodně ne! Hodily by se tam třeba čichavci zakrslí, drobní pancéřníčci, drobné tetry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2007 09:35 Delfínek – čichavci
A k čichavcům???? :) :-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2007 07:59 Muž Onďa [32] – vsechny
V podstatě všechny-živorodky,parmičky,pancéřníčci..... Jenom cichlidky jsou u dna agresivní když hlídají jikry. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2007 20:50 Delfínek – Rybky
Nazdárek,chtěla bych se optat které rybky můžou jít k cichlidkám ramizovím??? :-) nebo k čichavcům zakrslým???? hmm :) Předem díky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2007 11:44 Viky – to paul
koupila jsem zatim parek teter cernych a parmicky je nechavaji na pokoji, naopak tetry plavaji v hejnu s nimi, ani se pred nimi neschovavaji.. :-) ale ten napad s cichavcema jsem zhodnotila jako asi ne moc dobry, sice si nemyslim ze by mi je parmicky prohaneli (mela jsem to stesti a vyrostlo mi z nich 5kluku a 1holcicka, takze panove maji co delat aby se prohaneli navzajem a mala ma co delat aby pred vsema chlapama utikala) :) , ale radeji to nebudu riskovat, nerada bych aby mi nove koupene ryby umreli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2007 11:36 Muž Paul Ramon [17]
Mám parmiček 12 a opravdu se honí jen mezi sebou...ale nemám u nich žádnou formu závojnaté ryby, takže netuším, jestli by jí třeba neproháněly. Chce to vyzkoušet, někomu parmičky nic neprohání, někdo s nima má problém, ale vesměs pokud dáš 8 a víc ryb, tak si všímají pouze sebe. Jiná otázka už je, jak klidnější ryby přijmou neklidné a všude plavoucí parmičky čtyřpruhé...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2007 15:47 Lucík – viky
Muzes k nim dat ruzne tetry, nebo gavunky, projdi atlas urcite narazis na mnoho dalsich druhu ryb (hlavne ne zavojovy varienty) - ale to asi vis ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2007 15:36 Viky
dik za reakce..bohuzel jsem touzila po cichavcich a do klina mi spadli parmicky a nevim si s nimi rady...jake ryby by jste mi k nim doporucili?Parmicky jsou uz dospele, docela i stare..asi pres rok, mame jedno asi 300l akva se skalarami a rozhodne tam bych parmicky nedavala..hmm
ja jsem vazne premyslela co k nim, ale nevim si rady..jsou hodne zive a hezky se porad prohani..to ze okusuji ploutve jinym rybam vim..ale myslela jsem ze pokud jsou v hejnu {ne jedna ci dve} tak si druhych v tomhle smyslu nevsimaji..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2007 22:27 Muž wayn [79] – společně
K čichavcům se hodí spíše klidnější ryby, než jsou parmičky čtyřpruhé. Samci teter císařských zas někdy vytváří teritoria, takže je s tím třeba počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2007 22:24 Žena Wampi [54] – Čichavce nee
parmičky čtyřpruhé okusují např. čichavcům ty tzv. "TYKADLA" tak ty k nim fakt ne. Záleží také na tom jak velké akva máš k dispozici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2007 21:37 Viky – Hodí se k sobe?:)
ahojky, jelikož právě začínám se svým vlastním prvním akvarkem tak jsem trochu v rozpacich s vyberem rybek...dostala jsem jako darek parmicky ctyrpruhe (6kusu) a rada bych jich koupila spolecnost..premyslim nad tetrami cisařskymi a čichavci zakrslymi (vím chov je narocnejsi, ale mame uz asi 300l akvarko-rodinne, ale tohle je proste jen moje :-P a nechci si do toho nechat kecat od taty :-O..)..ale nevim zda je tato kombinace vhodna---parmicky, tetry, cihavci..pripadne neonky...dekuji za kazdou radu :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2007 16:43 Anonym
Od prodejců by taky bylo solidní kdyby u takovýhle ryb upozornil alespoň na velikost
jakou se dorůstají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2007 14:51 Muž [] – Eva
Tak Sharon poradila vše jak se patří.Píšu ji za 1 ;-) Ale ze všeho nejdříve by jsi měla najít vhodné dekorace.Kořeny kameny nebo do pozadí schovat keramické trubky.Tam zaleze a dá pokoj.Dalším bodem bude filtrace.Většina velkých ryb potřebuje pořádný vysavač.Jako milovník středo a jihoamerických cichlid doporučuji také něco většího,ale ne tak silně orientovaného na dno jako např. běžně prodávaní kančíci.Tam by mohlo docházet k šarvátkám.Ale ryby které dorůstají kolem 15 cm, budou ty pravé ořechové. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2007 14:34 Eva
Děkuji moc za odpověď.Sláva internetu. Když jsem o radu prosila v okolí, každý radil, ať se "zmetka" co nejrychleji zbavím. Pokusím se zjistit co nejvíce o amerických cichlidách (samozřejmě s nimi nemám žádné zkušenosti), také jsem se právě dočetla, žeby byla možnost chovat CYPRINIDAE či OSTEOGLOSSIDAE (ty názvy mi ale vůbec nic neříkají a musím si je nejprve najít v atlasu) Pak se mohu pokusit zařízení nádrže upravit tak, aby vyhovovalo jak případným novým rybám, tak i těm stávajícím včetně keříčkovce. Udělala jsem si poznámky o rostlinách, děkuji. V pondělí se vypravím rostliny nakoupit, ať tu pustinu v akvárku trochu zaplním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2007 12:25 Žena sharon [126] – chválím
Ahoj Evo, máš u mně bod za zodpovědnost. První dotaz si přímo říkal o ošklivou odpověď, ale ten druhý si zaslouží radu. Tvoje akvárko sice není ideální, ale lidé chovají keříčkovce i v mnohem horších podmínkách, takže stačí. Můžeš se přeorientovat na větší ryby, hlavně takové, které se ani v budoucnu nevlezou keříčkovci do tlamy, taky by měly mít rychlé reakce a dokázat se orientovat i po setmění, vyhni se rybám se závojovými ploutvemi. Rostliny vyber takové, co mají silný kořenový systém, větší echinodory a větší kryptokoryny, valisnerie giganta. Po zasazení je těsně oblož většími oblázky a kameny, se kterými keříčkovec nepohne, až zakoření, oblázky uvolni, ale nechej je kolem rostliny dostatečně blízko, aby ji chránily. Vhodné a hezké jsou i větší kořeny osázené hnědovkou a anubiasy. Navíc velké kořeny poskytnou keříčkovci vhodný úkryt, takže nemá potřebu celý den šmejdit a převracet akvárko.I s keříčkovcem se dá udělat hezké akvárko, hlavně musí být dobrá filtrace a měnit každý týden aspoň 30% vody, protože rytím víří detrit, což je ideální pro růst štětky. Hlavně pozor na výběr ryb, dospělý keříčkovec sežere všechno, co se mu vleze do tlamy.

pozn. Lidi je chovají s americkými cichlidami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2007 11:03 Eva
Vím, asi nejvhodnější by bylo zbavit se ho! Zbavit se ho ale tak, aby se měl dobře a nedoplatil na to, že jsem si jej jako nezasvěcený blbeček pořídila se mi asi nepodaří. Kdo rybám rozumí, ten jej nechce a já jej zase nechci někomu nezsvěcenému přehodit jako horký brambor. Takže se snažím sbírat informace a inspirace jak se zařídit, aby mohl zůstat u nás. Jak velká nádrž bude dostatečná? Jaké bude nejvhodnějčí vybavení nádrže? Jaké rostliny a jak je ochránit před vyhrabáním ale především -jaké ryby by s ním mohly ve velké nádrži žít, aby nebyla tak prázdná.
Zatím se pokusím upravit tu stávající (100x40x50)ať to trochu vypadá a do stěhování do většího se pustím, až budu mít dostatek informací a budu skutečně vědět, jak by ta správná nádrž vlastně měla vypadat, ať to zase nepokazím. BUDU VDĚČNÁ ZA VAŠE POSTŘEHY, NÁZORY, NÁPADY a odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2007 08:22 Karl
Na www.akvarko.cz je o něm v atlase ryb.
Ale moc na výběr asi neni,buď větší akva anebo prodat,darovat.
Četl sem příspěvek od pašáka kterej je pustil do řeky když zjistil co pořídil,
ale to se mi nezdá moc košér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2007 06:43 Eva – Co s ním? KEŘÍČKOVEC ŽABÍ
Nevím si rady. Současný stav mého akvárka - Mám 200 l akvarium v něm 1-bichirek kalabarský, 1-mřenka nádherná,1-pancéřníček,1-krunýřovec a 1-KEŘÍČKOVEC ŽABÍ(při jeho koupi jsem vůbec netušila o jakou rybu jde, byl malinký a hezký) Keříčkovce mám ani 3 měsíce (ostatní ryby 1rok) a za tu dobu měří ani 25 cm. Není agresivní vůči ostatním rybám, ale stále všechno převrací vzhůru nohama. Výsledek - pusté akvárko téměř bez rostlin a bez rybek. Původně jsem totiž chtěla k těm dosavadním dokoupit další rybky na oživení, ale teť nevím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2006 17:23 procha – jj
A teď babo raď. Nechám to na náhodě, na co natrefím a co se mi bude momentálně víc líbit. ;-) X-) :) :-D palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2006 17:18 Žena Marfi [10] – dania
Ahoj, jen se chci trošku zastat danií. Mám zaávojnatou formu dania pruhovaného a myslím že jsou super, mám jich 6 a jsou super, plavou hlavně u hladiny, ale po osázení akva novými roslitnami se snížili i mezi ostatní ryby a plavou i dole v kytkách .. neměnila bych je za tetry :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2006 13:15 procha – drobotina
Dík. Už jsem mrkla. Vypadá to pěkně. Možná si taky něco objednám. Chci si pořídit zatím všechny rybky po 4 až 5 a doufám, že se mi rozmnoží. Když ne, tak přikoupím. ;-) :) :-D ano palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2006 10:53 jardik.cardik – jjjjj
jsou nadherne ale chlelo by to vsechno aspom po 10ks at vyniknou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2006 09:27 Muž [] – mix
Nejvíce starostí bude s razborama.Jsou z celé skupiny nejrozmazlenější,ale jink v hejnu samotném jsou krásné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2006 09:12 jardik.cardik – rostlinky
mici ma pravdu rostlinky jsem objednaval pres www.agroholding.cz/…
jejste jsem tam nepsal ale mch.sokolov z tama bral a za palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2006 00:46 procha – červené
Dík. Tak to zkusím jít do těch červených a uvidíme. ;-) :) :-D ano palec potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2006 00:40 ►MICUS◄ – neonky
Ahoj Procho. Já mám neonky červené a měla jsem i obecné. Obecné mi hned odešly s krupičkou a červené mám už nějakou dobu a bez problémů. Jsou choulostivější ohledně teploty, vyžadují asi 25 stupňů, ale jinak s nima nemám problém. Neonky obecně jsou citlivější na čistotu vody než živorodky a proto se doporučuje, aby v nádrži, kde jsou "čuňátka" i neonky byly živorodky spíše v menšině. ;-) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [81] 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=4001