Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mohou být tyto rybky spolu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Mohou být tyto rybky spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 19:44 R Muž romant [27987] Re: Martina
Oka i mečovky pryč, místo nich hejno 15 tetr ohnivých(třeba), dbát na kvalitu vody, měnit častěji, i několikrát týdně, teplotu ne nižší než 26st. a jinak jak psal kolega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 19:40 JoKa Re: Martina
Jak je to akci staré? Hádám. Pouze hádám, poklesla kvalita vody v čerstvém akci a stoupla agresivita...

Co dál? Zlepšit podmínky a založit prezentaci, ať se řadí lépe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 19:28 Martina – Pavi očko jako pronásledovatel
Dobrý večer, máme prvně akvárium, 50 cm, 37,5l. B akváriu byla dva dny sama paví očko a pak jsme dodali pár mecovek a bojovníka. Paví očko, ač nejmenší rybka se jeví jako obtěžující pro ostatní. Doráží na mecovky a fakt nedá pokoj. Po pár dnech jsme ji dali bokem, samostatně a rybky se jakoby rozplavaly. Jenže co teď s pavím očkem, měli jsme v plánu ještě dokoupit aspoň do páru. Poradíte prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 21:07 Žena mysz [12] Re: afc1886
Děkuju za radu, s tou ampulárií jsem se možná ukvapila - nebo spíš to bylo tak, že jsem původně zamýšlela akvárium jen jako rostlinné + šnek, tam by její přítomnost nemusela vadit. (Zatím mi přijde, že rostliny nijak nelikviduje...) Až pak jsem začala uvažovat o bettě - ale to je zatím skutečně jen ve stavu uvažování, proto jsem ostatně položila svůj dotaz. Spíš bych šneka nerada nechala někým sežrat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 20:02 R Muž afc1886 [14704]
Bude ti zbytečně kazit vodu svými výkaly a ještě ke všemu ti podle mě bude ožírat rostlinky.Přečti si o ní ve zdejším atlasu,dal jsem ti tam odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2017 19:56 R Muž romant [27987] Re: mysz
Nevěřím že to dodržíš, beťák půjde kukat, ono totiž tohle se jednou zanedbá a je vymalováno. ;-) Přísné? Možná, zkus přesvědčit že na to máš? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 19:50 Žena mysz [12] Re: afc1886
A co se stane, pokud ampulárii v akváriu nechám? Pomůže proti tomu, že je to "pěkné prasátko", například častější odkalování? A nezabilo by ji ono případné soužití s bettou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:57 R Muž romant [27987] Re: mysz
Pouze beťáka do zaběhnnutýho akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:55 R Muž afc1886 [14704] Re: mysz
ampulárii rozhodně ne.Ampulárie je pěkné prasátko rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
Oba šneky bych daroval a pořídil bych jen tu bettu,až se akva zaběhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:54 Žena mysz [12] – Betta a ampulárie?
Dobrý den,

ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti - lze mít v jednom malém akváriu pospolu bojovnici a ampulárii? Mám před několika dny založené akvárium o objemu 20 l, s několika rostlinami a snad dostatkem případných úkrytů, s filtrem a osvětlením, plánováno je i topítko. Zatím v něm žijí dva šneci (Ampullaria australis a Neritina natalensis), původně jsem měla v plánu dodat časem samečka betty, ale teď si nejsem jistá, zda by zejména ampulárii neubližoval (četla jsem cosi o okousaných tykadlech apod.). Jaké jsou vaše zkušenosti? A byl by případně opravdu vhodnější samec bojovnice, anebo samička?

Předem děkuji.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Ve sklenici ti zakrní - takže ne, není to dobrý nápad. Ale dají se v domácnosti najít nádoby, ve kterých by to šlo. Třeba plastové boxy: www.ikea.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:46 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Nech je ve společným. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 19:42 Žena Irbis191 [13] Re: romant
O.K.
palec
ale mám ještě nějakou otázečku pokud bych si ty oka pořídila a chtěla nějaké minimum oček odchovat (stejně by z toho asi nic nebylo ale přece) mohu je dát do té doby než kapáneček povyrostou do sklenice? Máme velikou od zavařovaček, ale kdyby se i v ní trápily tak je radši nechám ve společňáku aspoň se akary s tetrama napapkaj :)
???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 18:43 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
A je nutný něco psát? :) Jestli je tam chceš, kdo ti v tom zabrání? ;-) Klidně si je tam dej. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2016 18:28 Žena Irbis191 [13] Re: romant
zajímá mě čistě tvůj názor zda se tam oka hodí či ne X-) samozřejmě že si všichni občas přetvoříme názory ostatních k obrazu svému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.12.2016 04:35 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Stejně si je tam dáš, nebo možná už tam plavou. :) To není žádný posměšek, to je jenom taková zdejší zkušenost s dotazy obdobného typu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 22:17 Žena Irbis191 [13] Re: romant
Jo rostlin je tam teď mnohem víc pupecnik mi to skoro celé zarostl ale vypadá to hezky. Mohla bych je tam tedy dát ? filtrací si myslím ze mám dost silnou a miminka budou zrát ostatní obyvatelé :-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.12.2016 20:25 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Já bych spíš přidával rostliny než další producenty odpadních látek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 19:38 Žena Irbis191 [13] – mohu tam dát paví oka?
Ahoj chtěla bych se zeptat zda mohu přidat nějaká paví očka do mé nádrže 180l (Wild Waters viz prezentace) ? Buďto 1 sameček a 2 samičky nebo jen samečci. Mamka tam chce něco barevného, ale já se ptám spíš jen jako kdyby to šlo (nemusí tam být nutně něco dost barevného, ale kdyby jo...) děkuji za radu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   25.12.2016 20:23 Muž Shimamoto [492] Re: MikeCZ
I kdyby čichavci ustáli agresivitu tlamovců (jakože spíše ne), nedařilo by se jim v Malawi akváriu dobře. Mají rádi husté porosty rostlin a vodu stojatou, nebo jen mírně proudící. V tlamovčím "kamenolomu" s výkonnou filtrací a silným pohybem vody by jen strádali. Takže je to hloupý nápad;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2016 19:57 MikeCZ – Čichavec s tlamovcema?
Dobrý den, mám dotaz, snesl by se páreček čichavců modrých s tlamovcema ( melanochromis mainango,tlamovec černoploutvý) ve společném akváriu? Já vím, že tlamovci se mají chovat samostatně, ale jen mně zajímá, jestli by se snesli.
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 08:33 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Wanderer
Sekernatky jsou se skalarama videt hodne. Moje skalary nikdy do kytek nesly a hladinu mely nejradeji volnou neb tam bylo zradlo nejbliz :P
Nannostomus unifasciatus jsou vicemene prisaty tlamkou na hladine furt. a jsou zajimavy jak jsou porad v 45 stupnich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 21:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Wanderer
U mě se u hladiny držely neonky černé a dokonce u hladiny i spaly. Nikdy jsem je neviděl u dna. Měl jsem jich 40 a plavaly v jednom nebo dvou hejnech. Nerozprchly se jak normální neonky.
Ale možná za to mohly Satanoperky. Sice by neonku nesežraly, ale ty k nim stejně měly respekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 20:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Díky za tip. Není to plánované do akvária z prezentace. Tam si skaláry myslím lebedí, na hladině mám voďankovec, rády si plavou mezi echinodory. O hejnech se u mě moc mluvit nedá, ryby jsou nejspíš spokojené, takže hejna stejně moc nedrží. Nejvíc jsou pohromadě, když se hrabu v akváriu. :-)

Uvažuji o jedné z alternativ rozšíření ryb, stávající akvárko zruším a místo něj pořídím 450l. Takže bych doplnil stávající osazenstvo a mapuju si to dopředu. Ti čichavci jsou pěkní, ale nechci to míchat, budu se držet jižní Ameriky. Navíc skaláry jsou dost dominantní, takže nic dalšího většího přidávat nechci, maximálně ještě jeden pár skalár. Dál už jenom hejnovky. Je samozřejmě varianta, že žádný další druh pořizovat nebudu a jen navýším počty stávajících.

Do horní části nádrže jsem pořídil tetry ozdobné a stejně se flákají u dna s ostatníma. :-) Tak jsem je chtěl doplnit nějakými tetrami, co budou opravdu nahoře. Jak jsem to tu procházel vyšla mi k hladině ještě tetra svítivá, amapanská a královská. Uvažoval jsem i o těch sekernatkách, ale nechám si poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 19:36 R Muž romant [27987] Re: Wanderer
Nedělal bych to, sekernatky potřebují spíše volnější hladinu, možnost plavat přímo u hladiny a skaláry se budou zase cítit daleko více v pohodě, když bude hladina tzv. rozbitá buď plovoučkama a nebo volně se povalujícíma listama vzrůstnějších rostlin, jako jsou třeba rybicky.net/atlasrostlin/vallisneria_gigantea a nebo(mám velmi v oblibě) rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_aponogetifolia . Jako alternativu bych nabídnul třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_paraguayska , ale těch teter, tedy hejnových druhů tam už máš několik. Místo sekernatek, byť to nejsou tzv. biotopní obyvatelé se dají použít třeba rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 19:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Dají se dát sekernatky ke skalárám? V atlase píší chovat s mírumilovnými, ne příliš velkými rybami, což skaláry asi nejsou. Je případně jiná alternativa "hladinových" rybiček z jižní Ameriky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 17:00 R Muž romant [27987] Re: MikeCZ
MikeCZ napsal: Já vím :-( ... Plánuju si koupit 150l. Jinak by mohly být spolu?To už jsem tady četl tolikrát, že to až hezký není. hmm Ano, v těch proztím imaginárních 150 litrech to půjde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2016 16:58 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MikeCZ
Tak si ty ryby pořiď až budeš mít to větší akvárko a do tohohle pořizuj jenom to, na co je to akvárko stavěné. Může se stát, že plány nevyjdou a zbytečně ty ryby budeš trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 16:57 MikeCZ Re: Pepan
Já vím :-( ... Plánuju si koupit 150l. Jinak by mohly být spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2016 16:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MikeCZ
Dát modrého čichavce do 54litrového akvárka je zhovadilost. Zavři se na jeden den na záchod a budeš se cítit podobně, jenomže on, na rozdíl od Tebe, z toho hajzlíku nemůže odejít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 16:18 MikeCZ Re: LiborSprysl
Mám 54l. tetry ozdobné 4ks, tetry černé 4ks, neonky 4ks, čichavci 1 pár s 1 samcem bojovnice + 2 samičky bojovnice? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 16:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: MikeCZ
V malém akvárku blbě...a po jednom kuse budou nervozní... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 16:09 MikeCZ – Betta
Dobrý den, mám dotaz. Snesou se tyto rybky? tetra ozdobná, tetra černá, čichavec modrý a neonky s bojovnicí pestrou? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 16:19 R Muž romant [27987] Re: Muskafly
Mečovky a molly rozhodně ne, když živorodky tak ty oka, ale pamatovat na pravidelnou výměnu vody, odkalování dna a rozhodně nepodcenit množství prosperujících rostlin, výkonnou a bioloicky účinnou filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 14:12 Maq Re: Muskafly
Potěr pavích oček beťákovi zpestří jídelníček. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 14:01 Muskafly Re: Turbínka
100l...
paví očka, neonky, mečovky, molly,...? které koupit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2016 19:05 Žena Turbínka [2558] Re: Muskafly
V jaké litráži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 18:42 Muskafly – Beta asi po milionté :)
Ahoj, chci se zeptat, jaké rybky se dobře snáší s betou? Jde mi o to, aby jí ty ostatní potvory neokusovaly ploutvičky. Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 14:30 Žena Lucianetta [43] Re: Pepan
Děkuji moc.. všem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Lucianetta
Oni jsou mírumilovní. Kámoška dokonce u čtveřice Helostom odchovávala v dvěstěpadesátce modré akary. Jenže jeden nikdy neví, Vaše akvárko bude větší a tím je i větší šance že ty rybky dosáhnou větší velikosti. Ale krásné jsou, rozhodně od nich neodrazuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:45 Žena drvi [2894] Re: Lucianetta
Koukam, ze afc1886 me predbehl smich , jen se prijd podivat do me prezentace, budu rada, ale ve zkratce, at to nemusis hledat, jsou tam jeste: parmicky Denisonovy , tetry cerne, tetry Bleherovy, garry pakistanske, sekernatky mramorovane a posledni dva Otocinklove.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:24 Žena Lucianetta [43] Re: afc1886
stydim omlouvám se, přemýšlím nad tím při práci.. tak to tak vypadá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:21 R Muž afc1886 [14704] Re: Lucianetta
Stačí se podívat do prezentace. ;-) rybicky.net/nadrze/22079
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:18 Žena Lucianetta [43] Re: Pepan
jj, vím, že jsou větší. Chtěla jsem pár jako dominantu akvária - a vycházela jsem z toho, že jsou mírumilovní.. tak jsem si říkala, že snad ostatní menší ryby nechají na pokoji. Oki, pokud teda některá z těch dvou, tak rasbora klínoskvrnná. Pro sichr :) díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 12:17 Žena Lucianetta [43] Re: drvi
super, díky palec s jakými rybami tam plavou, smím-li se zeptat? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 11:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Lucianetta
Ti líbající čichavci bývají "kapánek" větší. Už jsem viděl i dvaceticentimetrové kousky. Tak aby se Vám po čase nestalo, že si dají nějaké menší rybky k snídani, protože třeba ty espeiky zase tak velké nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2016 11:31 Žena drvi [2894] Re: Lucianetta
K tem bettam: mam 8 samic ve spolecenske 750 litrovce a naprosta pohoda, jsou aktivni, neagresivni, krasne barevne a nebojacne - mohu doporucit palec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 11:29 Žena Lucianetta [43] Re: NHKG
šlo mi hlavně o to, jestli třeba ti čichavci nebudou útočit na betty, okusovat ploutve atd. U těch rasborek a čichavců - měla jsem za to, že i větší čichavci se můžou chovat s menšími hejnovitými rybami, třeba s těmi rasborkami a že by jim neměli ubližovat. Nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 11:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Lucianetta
U bojovnic jen jeden samec, ale bety většinou nejlépe prosperují v malé jednodruhové nádrži. U čichavců modrých samci minimálně 3. Rasborky espeho asi budou k čichavcům moc malé, neriskoval bych to.
Jinak ok, ale ty sumečky jsem neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 11:05 Žena Lucianetta [43] – 600 litrů
zdravím, mám založeno akva 600 litrů. Dost zarostlé, jako dekorace 3 větší kořeny. Ráda bych tam dala rybky z biotopu Asie. Teoreticky, by měly být všechny uvedené OK, ale nemám s těmito rybami zkušenost (vždy jsem hledala, zkoumala, a skončila u klasiky neonky a skaláři, případně minirasborky či živorodky :-D ). Takže, co si myslíte o tomto složení (nemusí být nutně všechny z nich):

- hejno sumečků sklovitých
- cca 4-5 bojovnic pestrých
- hejno rasbor klínoskvrnných / rasborek espeho
- pár čichavců líbajících
- menší hejno čichavců modrých nebo zlatých

Děkuji za postřehy a tipy ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 82

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 72696x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11849-mohou-byt-tyto-rybky-spolu?od=751